poniedziałek, 1 marca 2021
Najnowsze: Kursy na walkę Jan Błachowicz – Israel Adesanya

Bonus Fortuna vs bonus STS: który lepszy

Bonusy za kod promocyjny od dwóch największych bukmacherów internetowych - porównanie.

STS bonus powitalny 1279 zł Promocja na marzec 2021
Spis treści
Rozwiń
 1. Bonus powitalny 2230 zł w Fortuna – warunki
  1. Bonus Fortuna za depozyt - warunki obrotu i wypłaty
 2. Bonus powitalny STS – warunki oferty powitalnej
  1. Bonus STS - warunki obrotu i wypłaty
 3. Bonusy powitalne Fortuna i STS - analiza porównawcza
 4. Jak wykorzystać bonus na start Fortuna i STS
 5. Jak najlepiej obrócić bonus Fortuna i STS
 6. Lepszy bonus Fortuna czy STS - podsumowanie
  1. Ranking bonusów - wynik końcowy 
Porównanie bonusów bukmacherskich Fortuna vs STS - który bonus jest najlepszy?
Fortuna vs STS - który bonus jest lepszy?

Bonusy powitalne to jeden z podstawowych elementów, które bierzemy pod uwagę, wybierając najlepszego dla siebie legalnego bukmachera.

freebet 25 zł sts za darmo
Bonus na bezpłatny zakład za kod promocji

Ważne jest nie tylko to, by był on wysoki, ale również by miał stosunkowo proste warunki obrotu, dzięki czemu dodatkowa kasa szybciej znajdzie się na naszym koncie bankowym. Bo przecież nie chodzi o to, by wygrać dużo na saldzie bonusowym, a o to, żeby mieć ogrom kasy na saldzie depozytowym.

Specjalnie dla Was przeanalizowaliśmy pod tym kątem dwie promocje dla nowych graczy: bonus na start przygotowany przez legalnego bukmachera Fortuna oraz bonus powitalny STS. Sprawdziliśmy, jakie są warunki odbioru bonusów oraz który z nich można łatwiej i szybciej wypłacić.

Bonus powitalny 2230 zł w Fortuna – warunki

Zaczniemy od przedstawienia warunków otrzymania premii powitalnej, oferowanej przez legalnego bukmachera Fortuna. Po założeniu nowego konta bukmacherskiego Fortuna Online (by rozpocząć proces rejestracji konta, po prostu kliknij w poniższy baner. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, tu znajdziesz instrukcję krok po kroku jak się zarejestrować w Fortuna) otrzymamy trzyczęściowy pakiet powitalny, w skład którego wchodzi zakład bez ryzyka 210 zł, darmowy zakład 20 zł oraz podwojenie pierwszego depozytu 100% do 2000 zł.

Zakłady bukmacherskie Fortuna

Bonus na start Fortuna z kodem promocyjnym LEGALSPORT:
+2000 zł od pierwszej wpłaty
+ freebet o wartości 20 zł
+ zakład bez ryzyka 210 zł (tylko z kodem)

Przejście do rejestracji z kodem

Na start dostaniemy więc w Fortunie możliwość zagrania pierwszego kuponu całkowicie bez ryzyka. Jeżeli dobrze wytypujemy to zyskujemy wygraną, a jeżeli nasz pierwszy kupon bukmacherski okaże się nietrafiony, to zostanie nam zwrócone do 210 zł - promocja działa tylko z naszym kodem [ LEGALSPORT ]. Na przykład, jeżeli wysokość naszego pierwszego zakładu wynosiła 50 zł, to w przypadku poprawnego typu standardowo zyskujemy potencjalną wygraną, a jeżeli błędnie skreśliliśmy wydarzenie, to jest nam zwracane 50 zł minus podatek.

To nie koniec. Za sam fakt rejestracji nowego konta otrzymujemy równowartość 20 zł w punktach FKP (punkty Fortuna Klub Plus dostajemy za każdy zawarty zakład oraz każde 2 zł wydane na kupon jest równoważne 1 FKP). Oznacza to, że możemy postawić kupon bukmacherski Fortuna całkowicie za darmo, bez żadnej wpłaty ze swojej strony.

Suma wszystkich bonusów Fortuna po zarejestrowaniu konta to 2230 zł.

Bonus Fortuna za depozyt - warunki obrotu i wypłaty

Trzecim elementem oferty powitalnej Fortuna jest bonus od pierwszego depozytu nawet do kwoty 2000 zł. Jak go otrzymać? Wystarczy spełnić następujące warunki:

 • od momentu założenia iKonta mamy 10 dni na dokonanie pierwszej wpłaty;
 • następnie otrzymujemy czas 30 dni na wykonanie czterokrotnego obrotu wyjściowego depozytu. Innymi słowy, w ciągu miesiąca od pierwszej wpłaty musimy zawrzeć zakłady sportowe na wysokość równą czterokrotnej wielkości pierwszej wpłaty. Np. przelewając 500 zł w ramach pierwszego zasilenia konta, musimy uzyskać obrót nie mniejszy niż 2000 zł. By otrzymać pełne 1000 zł, należy dokonać przelewu na tę właśnie kwotę lub większą i obrócić nią cztery razy (zawrzeć zakłady za nie mniej niż 4000 zł);
 • do obrotu bonusem wliczane są tylko kupony z minimum trzema wydarzeniami i kursem łącznym nie mniejszym niż 1.90. Obstawianie singli lub AKO z maksymalnie dwoma typami nie jest wliczane. Jeżeli łączny kurs na kuponie nie przekracza 1.90, to także nie jest on dodawany do obrotu.

Bonus powitalny STS – warunki oferty powitalnej

Przejdziemy teraz do opisania warunków otrzymania bonusu na start, oferowanego przez bukmachera STS. W pierwszym kroku musimy stworzyć nowe konto bukmacherskie STS (jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, przeczytaj jak się zarejestrować w STS; jeśli nie potrzebujesz instrukcji, po prostu kliknij w ten link ==> rejestracja z bonusem na start STS  <==  i zaznacz odpowiednie okienko w menu rejestracyjnym.

Wysokość przyznanego nam bonusu powitalnego STS Zakłady Bukmacherskie zależy od wielkości pierwszej wpłaty na nasze konto i jest równe 100% tej sumy, aż do kwoty 1200 zł. Innymi słowy, zasilając saldo kwotą np. 500 zł, dostaniemy następne 500 zł, które zostanie nam dopisane do konta bonusowego. Wpłacając równo lub więcej niż 1200 zł, otrzymamy bonus w wysokości 1200 zł.

Dlaczego warto założyć konto w STS?

Drugim elementem bonusu powitalnego STS jest darmowy zakład 25 zł, który otrzymamy, wpisując podczas rejestracji unikalny kod bonusowy STS (TU opis), który brzmi LEGALSPORT. By go otrzymać, wystarczy tylko zarejestrować bezpłatne konto i wpisać lub wkleić kod - darmowy zakład zostanie dopisany do naszego konta po uzupełnieniu wszystkich przez bukmachera danych.

Dodatkowo STS ubezpieczy Wasz pierwszy kupon bukmacherski online na stronie internetowej lub aplikacji mobilnej na 34 zł (bezpieczny zakład bez ryzyka STS). Po wprowadzeniu zakładów na gry kasynowe BetGames STS dostajecie kolejne 20 zł.

Suma wszystkich bonusów STS dla nowego klienta to 1279 zł.

Bonus STS - warunki obrotu i wypłaty

Omówimy teraz warunki konieczne (regulaminowe) na to, by móc fizycznie przenieść premię na główne saldo gracza. Musimy spełnić następujące warunki:

 • dysponujemy nieograniczonym okresem, w którym musimy dokonać trzykrotnego obrotu bonusem. Dla przykładu: wpłacając 400 zł w ramach pierwszego przelewu, otrzymamy następne tyle jako bonus i należy zawrzeć zakłady za dokładnie 1200 zł. Jeżeli dokonujemy pierwszej wpłaty w maksymalnej wysokości, tj. 1200 zł lub więcej, otrzymamy bonus wynoszący kolejne 1200 zł (wcześniej STS oferował bonus 1000 zł).

Aby mieć możliwość przelania tej premii na konto główne, a następnie na nasze konto bankowe, łącznie musimy zawrzeć zakłady na kwotę nie mniejszą niż 3600 zł. Warunkiem, by stawka kuponu była wliczana do obrotu jest wygrany zakład. Innymi słowy, tylko trafione wydarzenia się liczą;

 • musimy pamiętać, aby nie zawierać zakładów typu Maxikombi, Zakład bezpieczny, kupony wypłacone w opcji Cash-out, Hit Dnia, kupony rozliczone w całości jako zwrot, po kursie 1,0 i kupony przegrane. Takie wydarzenia nie są wliczane do obrotu bonusem;
 • aby kupon był zaliczany do obrotu, musi mieć kurs całkowity nie mniejszy niż 1.91 (zarówno single oraz akumulowane);

Bonusy powitalne Fortuna i STS - analiza porównawcza

Zanim faktycznie porównamy obie premie, musimy ustalić, w jaki sposób będziemy to robić. Przede wszystkim ustalmy następujące dwa kryteria:

 • wysokość bonusu oraz czas na dokonanie obrotu;
 • trudność warunków dotyczących obrotu.

Zajmiemy się najpierw pierwszym warunkiem. W przypadku bukmachera Fortuna mamy trzy-etapowy bonus, ale dla nas ważna jest tylko premia od depozytu. Warunki pozostałych dwóch są dość jasne: w obu przypadkach premię dostajemy zaraz po założeniu konta lub po sfinalizowaniu pierwszego zakładu.

Oba bonusy od depozytu, zarówno ten oferowany przez Fortunę, jak i bonus powitalny STS, mają podobną maksymalną wysokość – 2000 zł - Fortuna, 1200 zł STS. Z tego względu oba są równie atrakcyjne i nie odbiegające od siebie - na tym etapie nic ich nie różni.

Istotna sprawa to czas przysługujący na spełnienie warunków obrotu bonusem:

Gdyby porównywać regulaminy obu bukmacherów na tym etapie, to bonus powitalny STS wypada dużo korzystniej – nie musimy się spieszyć. Podsumowując: biorąc pod uwagę tylko punkt pierwszy, otrzymujemy, że bukmacher STS oferuje dużo lepsze warunki promocji powitalnej.

Aby móc odebrać premię, musimy jednak spełnić wszystkie warunki regulaminowe, więc nie możemy sugerować się tylko i wyłącznie czasem oraz wysokością bonusu. Całe sedno tkwi w warunkach obrotu i nimi się poniżej zajmiemy.

FORTUNA BONUS 20 zł za darmo
+ 1125 zł na nowe konto (promocja na 2021)

Przypomnijmy, że w obu przypadkach musimy pewną ilość razy obrócić pierwszą wpłatą na konto, by móc wypłacić przyznany bonus na swoje konto bankowe. Bukmacher Fortuna wymaga czterokrotnego obrotu, zaś STS trzykrotnego. W obu przypadkach minimalny kurs wydarzeń dopuszczanych do obrotu jest podobny (dla Fortuny 1.90, a dla STS 1.91), przy czym ten pierwszy wymaga zakładów akumulowanych (minimum trzy spotkania).

Z tego względu na tym etapie uważamy, że premia oferowana przez STS jest łatwiejsza w otrzymaniu. Ostatnim kryterium, które musimy spełnić w ramach obrotu, jest rodzaj zakładów. Dla Fortuny liczą się wszystkie typy (trafione i nietrafione), zaś STS wymaga tylko trafionych wydarzeń.

Biorąc pod uwagę bezpośrednie porównanie powyższych parametrów (w odniesieniu do obu bukmacherów) otrzymujemy, że bonus oferowany przez STS jest łatwiejszy w zdobyciu. Dostajemy nieograniczony czas na obrót, mniejszą wielkość obrotu oraz brak wymagań co do ilości zakładów na kuponie. Diabeł jednak tkwi w ostatnim warunku – kupony muszą być trafione, by były wliczane do obrotu (nasza skuteczność dla kursów w okolicy 2.00 musi być duża, by nie tracić). Z tego względu uważamy, że pomimo gorszych warunków dotyczących czasu, wielkości i zdarzeń na kuponie bonus powitalny Fortuny ratuje ostatni parametr dotyczący dowolności rodzajów zakładów.

Podsumowując: uważamy, że trudność warunków, które należy spełnić, by otrzymać premie, jest porównywalna. Z tego względu pod względem oferowanych bonusów polecamy obu bukmacherów.

Jak wykorzystać bonus na start Fortuna i STS

Bonusy na start, oferowane przez legalnego bukmachera Fortuna orz STS sprawdziliśmy również pod kątem warunków obrotu. Podsumowaliśmy, jakie systemy bukmacherskie najlepiej wykorzystać, by dany bonus najszybciej wypłacić na swoje konto bankowe.

Dlaczego warto założyć konto bukmacherskie z kodem promocyjnym w Fortuna Zakłady Bukmacherskie

W tym miejscu musimy przypomnieć, że aby otrzymać bonus powitalny, należy najpierw obrócić pierwszą wpłatą. Na tym etapie gramy za własne pieniądze i musimy o tym pamiętać – premia kusi i możemy podejść emocjonalnie, grając bardzo agresywnie, a to prosta droga do straty wszystkiego. Możemy się jednak pokusić o pewne teoretyczne obliczenia, które dadzą nam pewien ogląd na sytuację skrajną – w pierwszym kroku gramy za wszystko i w kolejnych tak samo.

Ile musimy obstawić kuponów, by dokonać regulaminowego obrotu? Przedstawia się to następująco:

 • Fortuna: wpłacamy 1000 zł i obstawiamy za tę kwotę kupon z kursem 1.90. Wygrywamy (po uwzględnieniu podatku) 1672 zł. W kolejnym kroku gramy za 1672 zł i wygrywamy (cały czas podatek mamy na uwadze) 2795.6 zł. Do czterokrotnego obrotu brakuje nam 1328 zł i za tyle gramy. Podsumowując: musimy obstawić minimum trzy kupony (czterokrotny obrót) z kursem 1.90 każdy – szanse matematyczne na taki pozytywny ciąg wynoszą 14.5%;
 • STS: ciąg kolejnych stawek będzie wyglądał tutaj następująco: 1000 zł, 1680.8 zł, 319.2 zł. Takie kwoty kolejnych zakładów gwarantują trzykrotny obrót pierwszej wpłaty, a szanse na taki scenariusz wynoszą 14.3%.

Jak widać, w obu przypadkach musimy postawić trzy kupony, by dokonać regulaminowego obrotu pierwszej wpłaty. Pod tym względem obie premie znów wydają się tak samo atrakcyjne. Powróćmy jednak teraz do bezpieczniejszych metod stawkowania, które zapewnią nam dłuższą grę.

Zajmiemy się teraz nakreśleniem scenariuszy stawkowania, które zawierają w sobie najczęściej chyba wykorzystywany system stawkowania, czyli płaską stawkę. Za takim wyborem przemawia również fakt prostoty stosowania: mamy jedną ustaloną kwotę, którą obstawiamy kolejne kupony. By obliczenia miały sens, musimy ustalić pewne założenia dotyczące samej metody, jak również naszej skuteczności w obstawianiu (ona jest kluczowa). Ustalmy następujące:

 • System bukmacherski płaskiej stawki – musimy uwzględnić podatek, skąd nasza skuteczność powinna być na poziomie co najmniej 60% dla kursów 1.91 (identycznie dla 1.90), by nie tracić w dłuższej perspektywie gry. Przeprowadzimy obliczenia dla stawek bazowych 5%, 10% i 20% całego bonusu (pełnej kwoty 1000 zł) – co odpowiada 50 zł, 100 zł oraz 200 zł. Tak wysokie kwoty są konieczne ze względu na ograniczony czas gry (Fortuna) oraz fakt doliczania do obrotu tylko dobrze skreślonych kuponów (STS).
 • Oba bonusy rozpatrzymy równocześnie, gdyż nie różnią się zbytnio od siebie.

Jak najlepiej obrócić bonus Fortuna i STS

Najpierw zajmiemy się bonusem na start od legalnego bukmachera Fortuna. Przypomnijmy, że do obrotu zaliczane są stawki kuponów trafionych i nietrafionych oraz musimy uzyskać 4000 zł obrotu. Określimy, w zależności od wielkości stawki bazowej, ile minimalnie powinniśmy skreślić kuponów (OLK – optymistyczna liczba kuponów), by uzyskać wymagany obrót (mając na uwadze skuteczność dla tego typu stawkowań na poziomie co najmniej 60%). Obliczenia przedstawiają się następująco:

Wysokość stawki 5% = 50 zł 10%  = 100 zł 20% = 200 zł
Płaska stawka - OLK 80 40 20

 

60% zakładów musi być trafione (odpowiada to 48 poprawnie skreślonym kuponom) – nie chcemy stracić nic z pierwszej wpłaty, dlatego musimy mieć taką skuteczność. Mamy więc 30 dni na rozegranie 80, 40 lub 20 wydarzeń, co odpowiada 3, 2 lub 1 skreśleniu na dobę (w zaokrągleniu). Naszym zdaniem najbardziej sensownie jest używać stawki równej 10%=100 zł na pojedynczy zakład. Dwa skreślenia na dzień to nie jest dużo i pozwoli na przemyślany wybór spotkań.

Zakłady bukmacherskie STS

Bonus powitalny z kodem promocyjnym STS:

+ podwojenie pierwszej wpłaty max. 1200 zł
+ darmowy zakład 25 zł + 20 zł na BetGames
+ zakład bez ryzyka 34 zł

Przejdźmy teraz do podobnej analizy w odniesieniu do premii powitalnej, oferowanej przez legalnego bukmachera STS. W tej sytuacji do obrotu zliczane są tylko poprawne typy kuponów z minimum trzema wydarzeniami oraz mamy nieograniczony czas na spełnienie warunków regulaminu, by otrzymać bonus. Podobnie jak wyżej, prześledźmy, ile musimy skreślić kuponów, by dokonać wymaganego obrotu w zależności od bazowych stawek równych 50 zł, 100 zł oraz 200 zł. Przedstawia się to następująco:

Wysokość stawki  5% = 50 zł 10% = 100 zł 200% = 200 zł
Płaska stawka - OLK 100 50 25


 Powyższe dane wynikają z faktu, że nasza skuteczność jest równa 60% i by osiągnąć wymagany limit 3000 zł obrotu, musimy poprawnie wytypować 60 kuponów dla stawki 50 zł, 30 kuponów dla stawki 100 zł oraz 15 kuponów dla stawki 200 zł. Polecamy znów grać z rozsądną stawką równą 100 zł. Z drugiej strony, ze względu na fakt nieograniczonego czasu na dokonanie pełnego obrotu, możemy nawet jeszcze bardziej zmniejszyć kwotę bazową (np. do 10 zł).

Lepszy bonus Fortuna czy STS - podsumowanie

Cały powyższy tekst służył analizie bonusów na start, oferowanych przez legalnych bukmacherów Fortunę i STS. Czas na podsumowanie.

Obaj operatorzy bukmacherscy oferują nowym graczom w sumie 2200 zł bonusu od pierwszego depozytu - pieniądze te są dostępne po spełnieniu odpowiednich warunków regulaminowych. Bukmacher Fortuna daje 30 dni na dokonanie czterokrotnego obrotu pierwszej wpłaty – do obrotu wliczane są kwoty wszystkich zakładów. W ramach premii od STS mamy nieograniczony czas na trzykrotny obrót, ale zaliczane są tylko trafione typy. Przy odpowiedniej skuteczności gracza warunki te nie powinny być trudne do spełnienia. W tym miejscu musimy powiedzieć, że obie premie oferują taki sam poziom trudności, jeżeli chodzi o wymagany obrót.

Poniższa tabela przedstawia kompletne podsumowanie ofert powitalnych, jakie dla nowych graczy przygotowała Fortuna oraz STS:

  Fortuna Zakłady Bukmacherskie STS Zakłady Bukmacherskie

1. Max. wysokość bonusu od depozytu 100%

2000 zł 1200 zł
2. Wysokość bonusu z kodem LEGALSPORT 2230 zł 1279 zł
3. Freebety w ofercie na start dla nowych graczy 20 zł 25 zł + 20 zł esport
4. Zakład bez ryzyka na start 210 zł 34 zł
5. Warunki obrotu bonusem 4x obrót 3x obrót*
6. Czas na obrót bonusem 30 dni Nieograniczony
7. Oceny graczy 8.9/10 >>> Konto w Fortuna 9/10 >>> Konto w STS

* w STS do obrotu bonusem zaliczają się tylko trafione kupony, a zakład bez ryzyka ma obrót tylko x1 (wystarczy postawić kupon).

Zarówno bonus na start w Fortuna Zakłady Bukmacherskie, jak i promocja dla nowych graczy STS prezentują się bardzo porównywalnie. Fortuna ogranicza czas na obrót do 30 dni, wymagając w tym czasie postawienia zakładów bukmacherskich za czterokrotność pierwszej wpłaty.

Tymczasem STS, choć czas na trzykrotny obrót jest nieograniczonym, zalicza do niego tylko trafione kupony bukmacherskie, co naszym zdaniem wyrównuje poziom obu promocji. Obydwaj bukmacherzy mają bonus bez ryzyka, jak również można obstawiać esport, wirtuale czy piłkę nożną.

Ranking bonusów - wynik końcowy 

 • Fortuna – plusy: brak wymogu trafionych zakładów, minusy: wymagany czterokrotny obrót (TU instrukcja szybkiej rejestracji dla zainteresowanych bukmacherem)
 • STS – plusy: trzykrotny obrót pierwszej wpłaty oraz nieograniczony czas na dokonanie tego, minusy: wymagane zwycięskie typy, co przy małej skuteczności gracza nie pozwoli na uzyskanie bonusu.

Symulacje dotyczące stawkowania płaską stawką dały porównywalne wyniki. W obu przypadkach wymagana jest skuteczność na poziomie 60% oraz liczby kuponów do skreślenia także nie różnią się zbytnio od siebie.

Wniosek, jaki wypływa z powyższej analizy, jest następujący:
obaj legalni bukmacherzy oferują atrakcyjne bonusy oraz wymagany obrót nie powinien sprawić problemu graczowi cierpliwemu oraz nastawionemu na bezpieczną i planowaną grę.

Inni czytali również

Komentarze i opinie (1)

Bonus Fortuna vs bonus STS: który lepszy
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Janusz
skomentowano ponad miesiąc temu
Po wybierać który lepszy, jak można sobie zgarnąć dwa bonusy - dwa bonusy to dwa razy więcej kasy za free na zakładziki, więc po co to marnować? Nie mam racji hehe :)
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.