sobota, 25 marca 2023
Najnowsze: Hiszpania - Norwegia kursy, typy

Bukmacher multikonto - co to jest?

31.08.2022, 10:51
Aktualizacja: 31.08.2022, 17:04
Autor: W. Borecki
Spis treści
Rozwiń
  1. Co to jest multikonto u bukmachera?
  2. Czy można założyć konto na kogoś innego?
    1. Konto bukmacherskie na dziewczynę
    2. Dlaczego gracze zakładają kilka kont u jednego bukmachera?
  3. Czy można posiadać 2 konta u jednego bukmachera?
  4. Czy zmiana adresu IP komputera spowoduje, że bukmacher zaakceptuje drugie konto?
  5. Wiele kont u bukmacherów - jak to zrobić legalnie
  6. FAQ - pytania i odpowiedzi

Sposób na kilkukrotne odbieranie bonusów czy na stawianie przeciwstawnych zakładów do obrotu bonusem na kilku różnych kontach to często spotkany temat w świecie bukmacherskim. Na starcie warto zaznaczyć, że jest to nielegalne w odniesieniu do regulaminów bukmacherskich. Operatorzy zakładów sportowych cały czas poprzez swoje systemy analityczne badają, czy któryś z graczy nie nadużywa regulaminu i nie zakłada multikont.

Co to jest multikonto u bukmachera?

Chcesz dowiedzieć się dokładnie co to jest multikonto i dlaczego nie powinno się ich zakładać u licencjonowanych podmiotów bukmacherskich? Zapraszamy do artykułu, w którym wyjaśnimy o co chodzi z multikontami.

Co to jest multikonto u bukmachera?

Określenie multikonto oznacza w branży zakładów posiadanie dwóch lub więcej profili tego samego użytkownika u jednego bukmachera. Najczęściej kolejne konta zakładane są na dziewczynę, żonę, kolegę czy nawet mamę lub tatę.

Jak bukmacher rozpoznaje multikonto? Wszystkie urządzenia w sieci posiadają swój adres IP. Posiada go zarówno komputer, router, jak i dostawca internetu, który jest identyfikowany. Jeżeli w systemie bukmachera wykryją, że wszystkie dane są identyczne, a widnieje kilka kont to może uznać to za multi konto. Należy pamiętać, że na jedno IP/gospodarstwo domowe przysługuje jeden profil typera zgodnie z zasadami bukmacherów.

Czy można założyć konto na kogoś innego?

U polskich, jak i zagranicznych bukmacherów nie można zakładać konta na inną osobę (np. dziadka, babcię, żonę). Jest to zabronione poprzez regulamin danego bukmachera. Np. w regulaminie STS widnieje poniższy zapis na temat posiadania wielu kont:

"Bukmacher zastrzega sobie prawo przeprowadzenia w każdym czasie dodatkowej weryfikacji, w tym w szczególności do zażądania od klienta przesłania drogą elektroniczną lub okazania w Punkcie STS dodatkowego dokumentu potwierdzającego tożsamość. W przypadku powzięcia przez STS podejrzenia, iż konto STS może NIE być użytkowane przez osobę, której dane zostały podane podczas procesu rejestracji konta bukmacher ma prawo do natychmiastowego zablokowania konta i wszelkich zgromadzonych na nim środków."

Założenie konta na kogoś innego może skutkować dodatkową weryfikacją. Jeżeli nie podamy odpowiednich dokumentów konto zostanie zablokowane. Nie należy się także łudzić, że przy podaniu odpowiednich dokumentów innej osoby bukmacher nie wykryje ruchów na multikoncie, np. poprzez korzystanie z profilu gracza poprzez ten sam adres IP, czy korzystanie z dwóch kont z jednego telefonu. Nawet korzystanie z dwóch kont z dwóch różnych telefonów, ale w pobliżu siebie może spowodować, że bukmacher wykryje korzystanie z jednego konta przez jednego i tego samego użytkownika.

Konto bukmacherskie na dziewczynę

Założenie drugiego konta u tego samego bukmachera na dziewczynę jest nielegalne w Polsce. Mimo, że nie posiadasz z nią spokrewnienia, a może nawet nie zamieszkujecie pod tym samym adresem i Wasze gospodarstwa domowe korzystają z innego IP to zakładanie konta na dziewczynę jest nielegalne zgodnie z regulaminem bukmacherów.

Nawet jeśli twoja partnerka udostępni ci dane osobowe, potrzebne dokumenty oraz adres e-mail, to wciąż bukmacherzy nie akceptują takiej formuły obstawiania zakładów. Jednym legalnym sposobem jest założenie konta na własne dane: np. u topowego bukmachera STS (Darmowa rejestracja trwa 1 minutę).

Dlaczego gracze zakładają kilka kont u jednego bukmachera?

Najczęściej kilka kont (multikonta) zakłada się kiedy chce się otrzymać dodatkowy bonus na start lub postawić kupon bez limitu stawek. Klienci stosują zazwyczaj "patent" na dziewczynę lub kogoś z rodziny, który polega na utworzenie konta na dane osoby drugiej, która faktycznie nie będzie korzystała z profilu bukmacherskiego.

Czy można posiadać 2 konta u jednego bukmachera?

Nie, gracz nie może założyć dwóch kont u jednego bukmachera. Na jedne dane osobowe przysługuje tylko jedno konto bukmacherskie. Nie może także założyć drugiego konta np. na dane swojej żony - oznacza to wtedy powstanie multikonta, jeżeli będzie z niego korzystać mąż. Taki zabieg jest niezgodny z zasadami regulaminowymi bukmacherów.

Co jeżeli konto założą studenci mieszkający w jednym akademiku?

Ryzyko jest takie, że mieszkający studenci w akademiku będąc w jednym pokoju, korzystając z jednego komputera mimo niecelowego założenia kilku kont wygenerują ten sam adres IP. W takiej sytuacji bukmacher blokuje konto nie znając intencji studentów.

Czy zmiana adresu IP komputera spowoduje, że bukmacher zaakceptuje drugie konto?

Nawet jeżeli zmienisz IP swojego komputera poprzez VPN czyli „Virtual Private Network”, oznaczającą wirtualną sieć prywatną i założysz drugie konto u tego samego operatora zakładów (np. na żonę) to i tak bukmacher może wykryć taki ruch i zablokować konto.

Drugie konto zakładane nawet przy zmianie IP komputera nie jest akceptowalne przez legalne polskie podmioty, a wynika to z regulaminu choćby Zakładów Bukmacherskich STS:

"Dane wprowadzone podczas rejestracji i w trakcie korzystania z Konta STS są magazynowane i monitorowane w naszej bazie danych. Jakiekolwiek inne Konta STS wskazujące na korzystanie przez tę samą osobę, tj. wykorzystywane lub założone na te same lub bardzo podobne dane według np. kodu
pocztowego, danych osobistych, adresu IP, numeru konta bankowego, oraz innych cech zapisanych w systemie bukmachera będą wykrywane i mogą być zamykane natychmiast"

Wiele kont u bukmacherów - jak to zrobić legalnie

Chciałbyś posiadać kilka kont u bukmacherów? Mamy na to patent. Jak już wiesz u jednego bukmachera nie możesz mieć więcej niż jedno konta online, ale możesz mieć wiele kont u różnych bukmacherów (legalne multi konta).

Poniżej przedstawiamy Ci topowych operatorów z rankingu bukmacherów na rok 2023. U każdego z nich możesz założyć jedno konto, co w efekcie da Ci mozliwość posiadania legalnie wielu kont. Taka procedura nie jest traktowana jako multi konto.

1660 zł na zakłady
- cashback 100 zł
Sprawdź KOD
630 zł na zakłady
- cashback 600 zł
Sprawdź KOD
3310 zł na zakłady
- cashback 1200 zł
Sprawdź KOD
3754 zł na zakłady
- bonus bez ryzyka 3500 zł
Sprawdź KOD
150 zł na zakłady
- bonus bez ryzyka
Sprawdź KOD
5239 zł na zakłady
- cashback 200 zł
Sprawdź KOD

300 zł  na zakłady
- 200% więcej od wpłaty

Sprawdź KOD

Rekomedujemy, aby założyć kilka kont np. wybierając Superbet, STS, Fortunę oraz forBET.

4 konta? To możliwe - pamiętaj, że aby zyskać maksymalne korzyści startowe należy podać nasz aktywny kod promocyjny: LEGALSPORT, który zadziała u każdego buka online posiadającego Licencję Ministerstwa Finansów.

FAQ - pytania i odpowiedzi

1️⃣ Czy mogę założyć u bukmachera drugie konto na żonę?

Nie, zakładanie konta na czyjeś dane jest niezgodne z prawem i regulaminem. Nie możemy wykorzystywać danych innej osoby, nawet jeżeli ta się na to zgodziła.

2️⃣ Czy zakładanie multikont u bukmacherów jest legalne?

Nie, zakładanie multikont u licencjonowanych podmiotów bukmacherskich jest nielegalne i grozi zablokowaniem konta, a nawet odebraniem środków pieniężnych.

3️⃣ U ilu bukmacherów można mieć konta?

Jedno konto możesz mieć u każdego licencjonowanego bukmachera w Polsce. Jeżeli więc zsumujemy to konta możesz mieć u 24 bukmacherów.

Komentarze (0)
Bukmacher multikonto - co to jest?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Najwięksi bukmacherzy w Europie
Najwięksi bukmacherzy w Europie
4045
105
Branża bukmacherska w Europie jest warta miliardy euro – ile konkretnie, trudno oszacować, bo nie wszyscy bukmacherzy chcą publicznie dzielić się swoimi wynikami finansowymi. Bez wątpienia jednak ma ona ogromny wpływ na gospodarkę, generuje dziesiątki tysięcy miejsc pracy, w dużej mierze sponsoruje zawodowy sport. Które konkretnie firmy bukmacherskie w Europie można określić mianem tych największych? Sprawdzamy!
4 największych bukmacherów na świecie
4 największych bukmacherów na świecie
7113
142
Wybierając bukmachera internetowego, u którego będziemy chcieli zagrać, warto zwrócić uwagę nie tylko na bonusy na start, oferowane nowym klientom. Dużo większe znaczenie mają takie kwestie jak regulacje dotyczące wysokości wygranej, czy tak oczywista sprawa, jak wypłacalność bukmachera i jego kondycja finansowa oraz oferta zakładów. 
Dlaczego w zakładach bukmacherskich wygrywamy częściej niż w LOTTO?
Dlaczego w zakładach bukmacherskich wygrywamy częściej niż w LOTTO?
2864
57
W Polsce od kilkudziesięciu lat, dokładniej od 1957 roku, najpopularniejsza grą losową jest LOTTO. W teorii nie ma nic prostszego niż wybór sześciu liczb z czterdziestu dziewięciu i wygrana w wysokości kilku milionów złotych jest nasza. 
Legalni bukmacherzy w Szwecji
Legalni bukmacherzy w Szwecji
4228
104
W Szwecji weszły w życie zliberalizowane ustawodawstwo, umożliwiające uzyskanie zagranicznym spółkom licencji bukmacherskiej, także na działalność online. Nowe zezwolenia mają być wydawane na 5 lat. Obecnie firma Svenska Spel ma wyłączność na przyjmowanie zakładów sportowych, a Aktiebolaget Trav och Galopp (AGT) ma monopol na urządzanie zakładów na wyścigi konne (online i stacjonarnie). Obie działają na podstawie rządowych zezwoleń.
Hazard – co to oznacza?
Hazard – co to oznacza?
1982
70
Wiele jest w Polsce niejasności co do tego, czym jest hazard, a czym nie. Popularne skojarzenia mocno zawężają to określenie, najczęściej do kasynowych gier karcianych, tymczasem słowo „hazard” dotyczy znacznie większej liczby form rozrywki. Przyjrzyjmy się więc dokładnie, co oznacza ten wyraz według definicji.
Legalni bukmacherzy w USA
Legalni bukmacherzy w USA
5212
103
Przed 2018 rokiem amerykańska ustawa federalna zakazywała zakładów sportowych, z wyjątkiem stanów Montana, Oregon, Delaware i Nevada. W tym ostatnim stanie obowiązują najbardziej liberalne zasady dotyczące systemu licencjonowania zakładów w punktach stacjonarnych i online (nadzoruje go Gaming Commission i Gaming Control Board). Orzeczenie Sądu Najwyższego USA z 14 maja 2018 r. dało podstawę do zalegalizowania bukmacherstwa także w innych stanach.
Legalni bukmacherzy w Kanadzie
Legalni bukmacherzy w Kanadzie
1688
57
Kanadyjski kodeks karny zakazuje hazardu, jeżeli nie on licencjonowany lub zarządzany przez rząd (na poziomie federalnym lub lokalnym). Poszczególne prowincje wprowadziły własne przepisy, umożliwiające legalne przyjmowanie zakładów bukmacherskich. Bez ich autoryzacji działa też wielu zagranicznych buków online, ponieważ prawo nie zabrania wyraźnie takiej działalności.
Legalni bukmacherzy w Rosji
Legalni bukmacherzy w Rosji
2402
82
Bukmacherzy działający w rosyjskich specjalnych strefach hazardowych muszą uzyskać zezwolenie odpowiednich władz regionalnych, natomiast przyjmowanie zakładów bukmacherskich poza nimi jest możliwe na podstawie licencji, udzielonej przez Federalną Służbę Podatkową. Są one przyznawane bezterminowo.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.