poniedziałek, 6 lutego 2023
Najnowsze: FAME MMA 17 kursy, typy

Czy hazard może być dobry?

Jak oceniać gry losowe na pieniądze czy zakłady bukmacherskie.

Odbierz kod promocyjny eWinner
Oferta na bonus eWinner VIP ważna do 28 lutego 2023
Spis treści
Rozwiń
  1. Religie oceniają skutki hazardu, nie same gry
  2. Wszystko zależy od tego, jak korzystamy z hazardu
    1. Legalne zakłady bukmacherskie
karty do gry i kości na stole do pokera
Czy gry hazardowe są dobre czy złe?

Część religii określa gry losowe jako grzech (czyli coś złego), odnosząc się w ten sposób do jego wpływu na ludzki charakter.

 ZAKŁAD BEZ RYZYKA 
 550 zł od Betclic 
 Najlepszy bonus na grę 

Z badań naukowych, nie religijnych, wiadomo, że patologie związane z uprawianiem gier losowych dotyczą jedynie 2 proc. graczy, czyli niewielkiego odsetka. Mimo to ze względu na to, jak duży wpływ może wywrzeć hazard na ludzkie życie, religie wolą trzymać swoich wiernych z dala od tego typu pokus.

Zakłady filmowe, polityczne lub wyborcze Na grę bonus 3100 zł
Zakłady filmowe, polityczne lub wyborcze 
Na grę bonus 3100 zł
5.65 Zagraj w

Warto też pamiętać, że zakazy religijne najczęściej powstały wiele setek lat temu, były więc reakcją na ówczesną rzeczywistość, a nie na to, w jaki sposób ludzie uprawiają hazard obecnie.

Religie oceniają skutki hazardu, nie same gry

Co złego widzą religie w grach losowych? Po pierwsze – możliwość oszustwa. Po drugie – zbyt łatwe, bezwysiłkowe bogacenie się. Po trzecie – przeznaczanie na hazard czasu, który powinien by przeznaczony na sprawy ważniejsze: rodzinę, pracę, obowiązki religijne. Katolicyzm jako jedna z niewielu dużych religii zauważa, że ludzie potrafią korzystać z gier losowych bez oszukiwania i w sposób umiarkowany, wyłącznie towarzysko. Dlatego nie zakazuje go zupełnie, a jedynie uznaje za grzech negatywne konsekwencje uprawiania hazardu. Inne religie – np. buddyzm, prawosławie czy islam – widzą jednak grzech w samym fakcie uczestnictwa w grach losowych, bo wystawia on człowieka na wielkie pokusy, a więc, jak twierdzi islam, jest „dziełem szatana”. Można więc w dużym uproszczeniu powiedzieć, że według wielu religii hazard jest zły.

Bez depozytu premia na grę

Jeśli odejdziemy jednak na chwile od religii i zastanowimy się, czy hazard jest dobry czy zły, okaże się, że trzeba o nim mówić w perspektywie skutków, a nie samej czynności. To my sami nadajemy moralne znaczenie grom losowym i sprawiamy, że są one albo dobre, albo złe. A mogą być i takie, i takie.

Wszystko zależy od tego, jak korzystamy z hazardu

Claude Monet, znany malarz francuski, jeden z twórców impresjonizmu, kupił los na loterii, wygrał dużą sumę pieniędzy i dzięki niej mógł poświęcić się malarstwu. Wcześniej pracował dorywczo w różnych miejscach, po wygranej po prostu malował. Można więc powiedzieć, że dzięki loterii powstały wspaniałe dzieła sztuki, a hazard w tym momencie okazał się być dobry. Podobnie, gdy wygrana pozwoliła komuś realnie poprawić swoje życie, wyjść z długów, sprawić bliskiej osobie prezent, zabezpieczyć się na przyszłość – to są pozytywne skutki korzystania z gier losowych.

Oczywiście, wszyscy znamy też dziesiątki opowieści o rozbitych rodzinach i upadkach karier zawodowych nałogowych hazardzistów – w tej perspektywie hazard jest zły. Ale nie warto obwiniać hazardu jako takiego. Kluczem jest przecież to, jak ludzie z niego korzystają. Większość graczy przez całe życie gra towarzysko, traktując to jak dobrą rozrywkę i nigdy się nie uzależniając. Czy rozrywka jest więc dobra czy zła? Jeśli nikogo nie krzywdzimy, relaks, odpoczynek, atrakcyjne spędzanie czasu są pozytywnym elementem życia, a nie czymś, czego należałoby się wstydzić.

Jak więc brzmi odpowiedź na pytanie, czy hazard może być dobry? Można zaryzykować stwierdzenie, że hazard może być dobry, jeśli dobrze z niego korzystamy – traktując jako rozrywkę czy zabawę w granicach rozsądku. Jednak trzeba pamiętać, że hazard może być też zły, jeśli popadamy wobec niego w nadmierną słabość. Ale to samo można powiedzieć o bardzo wielu aspektach życia, nawet o tak wysoko cenionej pracy – dla pracoholika jest ona przecież także prawdziwym nałogiem.

Hazard to gry losowe, same w sobie nie są więc ani dobre, ani złe. Są narzędziem, którego sposób użycia zależy od człowieka. Możemy je wykorzystać do rzeczy dobrych lub złych. Wiele religii widzi w hazardzie pokusę, która może uaktywnić u ludzi złe strony ich charakteru, dlatego wolą trzymać wiernych z dala od niej. Jednak wygrane podczas gier losowych mogą przyczynić się do zrobienia wielu dobrych rzeczy. Nie warto więc przekreślać hazardu pod względem moralnym.

Legalne zakłady bukmacherskie

Dla relaksu lub rozrywki - legalne zakłady bukmacherskie. Jeśli kontrolujesz swoje emocje, traktujesz zakłady sportowe jako formę spędzania czasu tak jak gry komputerowe to możesz założyć konto u jednego z licencjonowanych bukmacherów:

Bukmacherzy internetowi z koncesją MF
Firma Bonus  Link
STS ( SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12 )  bonus powitalny 1279 zł   REJESTRACJA 
Fortuna (SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565) bonus na start 1140 zł  REJESTRACJA
BetFan ( PS4.6831.3.2018 ) bonus na start  3100 zł   REJESTRACJA
Betclic ( PS4.6831.11.2017 ) bonus na start 550 zł   REJESTRACJA 
LVBET ( PS4.6831.9.2016.EQK ) bonus powitalny 1590 zł   REJESTRACJA
forBET  ( PS4.6831.10.2016 ) bonus powitalny 2110 zł   REJESTRACJA
PZBuk ( PS4.6831.26.2017 ) powitalny bonus 500 zł  REJESTRACJA 
TOTALbet ( PS4.6831.12.2017 ) bonus powitalny 5020 zł  REJESTRACJA
Totolotek (AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485) bonus na start 1049 zł  REJESTRACJA 
eToto ( AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17 ) bonus na start 300 zł  REJESTRACJA 
Milenium (SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599) bonus powitalny 1670 zł  REJESTRACJA 
eWinner ( PS4.6831.29.2017 ) bonus na start 1170 zł  sREJESTRACJA 

U bukmachera można obstawiać wyniki spotkań piłkarskich czy tenisowych, zawody Fame MMA czy wybory prezydenckie. Kto wygra regaty Sydney - Hobart, jakie imię nada dziecku para królewska czy kto zdobędzie Oscara w kategorii Najlepszy film - poza wymienionymi do wyboru jest kilkadziesiąt tysięcy innych kombinacji.

Sport wirtualny (komputerowe wyścigi koni) oraz turnieje esportowe w Fortnite, CSGO czy LoL - to tylko jedne z wielu dziedzin do wyboru. Największy rynek zdarzeń ma STS i tego bukmachera rekomendujemy na pierwszą rejestrację.

06.05.2018, 21:46
Aktualizacja: 06.05.2018, 21:46
Autor: W. Borecki
Komentarze (0)
Czy hazard może być dobry?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Bukmacher w krzyżówce

Bukmacher w krzyżówce

405
26
"Bukmacher" to hasło często spotykane w krzyżówkach i szaradach. Może występować zarówno w pytaniach do krzyżówki, jak i być hasłem, którego dotyczy pytanie. Sprawdziliśmy, jak słowo bukmacher jest używane w krzyżówkach.
Bukmacher multikonto - co to jest?

Bukmacher multikonto - co to jest?

1189
25
Co to jest multikonto i dlaczego gracze zakładów bukmacherskich decydują się założyć drugie konto na inną osobę? Czy zakładanie multikonta jest legalne? Jakie konsekwencje może ponieść typer zakładając wiele kont u jednego bukmachera,
Internetowi bukmacherzy na YouTube

Internetowi bukmacherzy na YouTube

383
17
YouTube to jeden z najpopularniejszych na świecie serwisów internetowych, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, nadawanie na żywo, ocenianie i komentowanie filmów. Bardzo szybko stał się on potężnym narzędziem promocyjnym i marketingowym dla firm z różnych branż, nie wyłączając oczywiście branży hazardowej. Na założenie własnego konta na YT zdecydowała się naprawdę spora grupa legalnych polskich bukmacherów internetowych.
Krykiet – co to za gra?

Krykiet – co to za gra?

3166
98
W wielu krajach krykiet jest uznawany za snobistyczną rozrywkę bogatych Anglików – tak naprawdę jednak w niektórych państwach, np. Pakistanie czy Indiach, jest to sport narodowy. Najlepsi zawodnicy są bohaterami oraz celebrytami z gigantycznym majątkiem. Na krykiecie od pewnego czasu mogą zarabiać również kibice, bo zakłady na ten sport znaleźć można w ofercie wielu legalnych bukmacherów.
Zakłady bukmacherskie czy Lotto?

Zakłady bukmacherskie czy Lotto?

3730
71
W grach na pieniądze ważne jest obstawianie najbardziej prawdopodobnych typów, jednak ich wyszukiwanie oraz ocena to niełatwe zadanie. Wielu zawodowych graczy, nie tylko zakładów bukmacherskich, zdaje sobie sprawę, że zysk to w znacznej mierze kwestia uzyskania statystycznej przewagi nad Totalizatorem Sportowym lub bukmacherem internetowym. 
Dlaczego w zakładach bukmacherskich wygrywamy częściej niż w LOTTO?

Dlaczego w zakładach bukmacherskich wygrywamy częściej niż w LOTTO?

2800
57
W Polsce od kilkudziesięciu lat, dokładniej od 1957 roku, najpopularniejsza grą losową jest LOTTO. W teorii nie ma nic prostszego niż wybór sześciu liczb z czterdziestu dziewięciu i wygrana w wysokości kilku milionów złotych jest nasza. 
Legalni bukmacherzy w Szwecji

Legalni bukmacherzy w Szwecji

4120
104
W Szwecji weszły w życie zliberalizowane ustawodawstwo, umożliwiające uzyskanie zagranicznym spółkom licencji bukmacherskiej, także na działalność online. Nowe zezwolenia mają być wydawane na 5 lat. Obecnie firma Svenska Spel ma wyłączność na przyjmowanie zakładów sportowych, a Aktiebolaget Trav och Galopp (AGT) ma monopol na urządzanie zakładów na wyścigi konne (online i stacjonarnie). Obie działają na podstawie rządowych zezwoleń.
Legalni bukmacherzy w Kanadzie

Legalni bukmacherzy w Kanadzie

1632
57
Kanadyjski kodeks karny zakazuje hazardu, jeżeli nie on licencjonowany lub zarządzany przez rząd (na poziomie federalnym lub lokalnym). Poszczególne prowincje wprowadziły własne przepisy, umożliwiające legalne przyjmowanie zakładów bukmacherskich. Bez ich autoryzacji działa też wielu zagranicznych buków online, ponieważ prawo nie zabrania wyraźnie takiej działalności.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.