środa, 30 września 2020
Najnowsze: Borussia Dortmund vs Bayern Monachium - typy na Superpuchar Niemiec

Baraże o Ekstraklasę: Typy z atrakcyjnymi kursami na finał Warta Poznań vs Radomiak Radom

Już w najbliższy piątek poznamy trzecią ekipę, która awansuje do Ekstraklasy. Warta czy Radomiak - oferta na barażowy finał w Fortunie.

Cashback 210 zł na finał barażów Bonus bez ryzyka do odbioru w Fortunie po rejestracji z kodem LEGALSPORT
Spis treści
Rozwiń
 1. Co warto obstawiać? Najlepsze kursy na Warta vs Radomiak
  1. Overy/undery bramkowe - zakłady na gole
  2. Zakłady na BTTS
  3. Zakłady na bramki w drugiej połowie
  4. Zakłady na zwycięzcę plus liczba goli
  5. Zakłady na awans/ostateczne zwycięstwo
 2. Dlaczego baraż o Ekstraklasę warto obstawić w Fortunie
 3. Porównanie kursów na 1X2
 4. FAQ: Pytania graczy o finał barażów o Ekstraklasę
Typy bukmacherskie w ofercie Fortuny na finał barażów: Warta vs Radomiak - zakłady bukmacherskie, bonus
Zakłady na finał barażów o Ekstraklasę

Spotkanie toczy się nie tylko o sam awans, ale również o wielkie pieniądze, gdyż jak wiadomo, przychody z naszej najwyższej ligi są nieporównywalnie większe od tych z Fortuna I ligi.

freebet 20 pln w fortuna
Bonus bez depozytu do wykorzystania na finał WAR vs RAD

Dla unaocznienia sobie, jak wielka jest to różnica, porównamy sobie trzy najważniejsze źródła przychodów. Na poniższym zestawieniu finansowym widać bardzo dobrze, o jakie pieniądze zagrają piłkarze obu klubów i z jaką presją będą musieli sobie poradzić.

Przychody komercyjne: I liga- 70 mln zł, Ekstraklasa- 280 mln zł

Prawa telewizyjne: I liga- 12 mln zł, Ekstraklasa- 220 mln zł

Dzień meczowy: I liga- 6 mln zł, Ekstraklasa-   80 mln zł

Zanim przejdziemy do konkretnych typów bukmacherskich z oferty online, warto zapoznać się bliżej z obiema drużynami. Warta Poznań to zespół o niebagatelnej historii. Ten założony w 1912 roku klub, na ekstraklasowym podium znajdował się aż 14-krotnie, w tym dwa razy na najwyższym stopniu (ostatni raz w 1947 roku). Daje im to 27. miejsce w tabeli wszech czasów. Jednak czasy świetności mają już dawno za sobą, a ostatni raz w najwyższej klasie rozgrywkowej znajdowali się 25 lat temu, w sezonie 1994/1995.

Ich rywal z Radomia, na dobre wyklarował się w roku 1967, w wyniku fuzji Radomiaka z Radomskim Kołem Sportowym. W Ekstraklasie spędzili ledwie jeden sezon 1984/1985, który zakończyli natychmiastowym spadkiem z 15 miejsca (co ciekawe Śląsk Wrocław wyprzedził ich wówczas o ledwie jedną bramkę). Za ich największy sukces uznać więc należy 1/4 Mistrzostw Polski w 1946 roku, gdzie o MP nie decydowała liga, a właśnie rozgrywki pucharowe.

Finał barażów o Ekstraklasę: Warta vs RadomiakBukmacher z najlepszą ofertą z pewnymi typami: FORTUNAFreebet 20 zł na przetestowanie oferty => kliknij

Finał barażów o Ekstraklasę: Warta vs Radomiak
Bukmacher z najlepszą ofertą z pewnymi typami: FORTUNA
Freebet 20 zł na przetestowanie oferty => kliknij

GRAM w

Finał barażów o Ekstraklasę odbędzie się na obiekcie w Grodzisku Wielkopolskim, co delikatnie promuje Wartę, która cały sezon rozgrywała właśnie na tym stadionie. Ten fakt nie wpłynął jednak na kursy bukmacherskie u legalnych operatorów, które są dość wyrównane - średnio 2.50 na “gospodarzy” i 2.90 na "gości". I wcale nas to nie dziwi, gdyż oba zespoły zaprezentowały się w meczach półfinałowych z bardzo dobrej strony, a ich wyniki mogły i powinny być nieco bardziej okazałe.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, dla obu zespołów jest to ogromna szansa na wielki prestiż i jeszcze większe pieniądze. Dla nas z kolei, przy odpowiednim przygotowaniu się do tego meczu, również może być to doskonała okazja do podreperowania własnego budżetu na zakłady bukmacherskie. Co warto stawiać na finał Warta vs Radomiak?

Co warto obstawiać? Najlepsze kursy na Warta vs Radomiak

Sponsorem tytularnym rozgrywek na drugim szczeblu w Polsce, już od ponad 2 lat, jest Fortuna Zakłady Bukmacherskie. Nic więc dziwnego, że przygotowali oni bardzo rzetelną ofertę zakładów na ten arcyważny mecz, w tyle pozostawiając resztę bukmacherów. Teraz pokrótce postaramy się przybliżyć Wam kilka najkorzystniejszych sekcji do grania właśnie u tego buka.

Overy/undery bramkowe - zakłady na gole

W pierwszej lidze zespół z Poznania (w 35 kolejkach + półfinał barażów) strzelił 54 bramki, tracąc przy tym tylko 35. Daje to średnią niemal 2,5 gola na mecz. Nieco więcej bramek pada w spotkaniach Radomiaka. Zespół Dariusza Banasika w analogicznej liczbie spotkań strzelił rywalom 58 bramek (stracił aż 47!). Ich meczowa średnia to zatem 2,91. Jeśli dodamy sobie do tego stawkę spotkania oraz formę obu klubów, to śmiało można zakładać, że w piątek padną bramki. Jakie zakłady na gole warto rozważyć pod obstawianie?

Oferta na under/over w Fortuna - zakłady na mecz Warta vs Radomiak

Jako, że mecz odbywa się w piątek, kiedy to pewnie wielu z Was zacznie składać ciekawe kupony bukmacherskie przez internet na weekend, rozłożylibyśmy to w następujący sposób:

Over 1,5: kurs 1.36 – Bardzo pewny typ, idealny na tak zwaną „podbitkę” jakiegoś większego AKO lub aktywowania jakiegoś bonusu, lub premii bukmacherskiej, jak na przykład gra bez podatku "Happy Hours".

Over 2,5: kurs 2.10 – Dość pewna selekcja, ale obarczona jednak pewnym ryzykiem. Typ dobry będzie dla kuponów składających się z mniejszej liczby zdarzeń lub też za większą stawkę, na SOLO, zależnie od preferencji gracza.

Over 3,5: kurs 3.75 – Dość ryzykowny typ, acz na pewno nie bez szans. Preferowany raczej na kupon pojedynczy. Co więcej, rekomendujemy, abyście tę pozycje zawierali poprzez zakłady LIVE. Pierwsze dwa kwadranse powinny już rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zakłady na BTTS

Jak już wspomnieliśmy, szykuje się mecz o niebagatelnym znaczeniu. Dzięki temu mamy pewność, że obie drużyny będą kolokwialnie mówiąc "gryźć trawę". Nawet, jeśli jeden z zespołów osiągnie przewagę w postaci jednej czy nawet dwóch bramek, rywale będą dążyć do jak najszybszego zniwelowania strat. Tak było na przykład w półfinałowym meczu Radomiaka, gdzie jutrzejsi goście zdominowali swoich rywali, a mimo to Miedź Legnica swoim zaangażowaniem pod koniec złapała kontakt.

Baraż o Ekstraklasę: Warta Poznań vs Radomiak RadomTyp: Obie drużyny strzelą bramkę (BTTS)Kursy: TAK - 1,76 | NIE - 1,92

Baraż o Ekstraklasę: Warta Poznań vs Radomiak Radom
Typ: Obie drużyny strzelą bramkę (BTTS)
Kursy: TAK - 1,76 | NIE - 1,92

STAWIAM w

Nie inaczej powinno być w piątek. Dlatego też obstawienie selekcji "obie drużyny zdobędą gola", po kursie 1.76, wydaje się być rozsądne. Naszym zdaniem warto dodatkowo lekko podrasować ten współczynnik i do BTTS dołożyć extra over 2,5 bramki, co jest przecież równie prawdopodobne, zwłaszcza, jeśli zakładamy, że każda z drużyn przynajmniej raz trafi do siatki. Taką ulepszą pozycję najlepiej zawrzeć na osobnym zakładzie. Współczynnik na taki typ łączony to 2.32.

Zakłady na bramki w drugiej połowie

Jeśli chodzi o bramki, to średnie już znamy i jak wiemy, prezentują się one całkiem okazale. Ale warto przytoczyć jeszcze jedną statystykę, która otwiera drogę do kolejnych typów: więcej bramek pada w drugich połowach. Stąd też warto wyróżnić dwie pozycje.

Baraż o Ekstraklasę: Warta Poznań vs Radomiak RadomTYP: więcej bramek w 2. połowie - kurs 2,02TYP: over 1,5 bramki w 2. połowie - kurs 2,20

Baraż o Ekstraklasę: Warta Poznań vs Radomiak Radom
TYP: więcej bramek w 2. połowie - kurs 2,02
TYP: over 1,5 bramki w 2. połowie - kurs 2,20

TYPUJĘ w

Pierwszą selekcją godną wyróżnienia jest typ "więcej bramek w drugiej połowie", po kursie 2.02. Natomiast drugi typ jest związany bezpośrednio z liczbą goli w drugiej odsłonie rywalizacji: "over 1,5 bramki w trakcie drugich 45 minut" - współczynnik, który można znaleźć zarówno na stronie internetowej Fortuny, jak i na aplikacji mobilnej na telefon komórkowy lub tablet, to 2.20.

Zakłady na zwycięzcę plus liczba goli

Tutaj mamy dość szeroki wybór z mega atrakcyjnymi kursami. Jako, że większość ekspertów typuje przynajmniej 3 bramki, to kwestią sporną pozostaje samo rozstrzygnięcie. Tutaj, jak na samym wstępie zaznaczyliśmy, ciężko wskazać pewniaka do triumfu. Naszym zdaniem minimalnie szala (przynajmniej przed spotkaniem) przechyla się na korzyść Poznaniaków, ze względu na miejsce rozegrania spotkania, jak i bezpośrednie H2H.

Oferta zakładów łączonych w Fortuna na baraż o Ekstraklasę

Patrząc na bezpośrednie starcia możemy zauważyć, że w trzech ostatnich meczach to gospodarze byli górą, a ostanie zwycięstwo Radomiaka miało miejsce w 2016 roku, jeszcze w drugiej lidze. Wybierając na przykład opcję 1/+2,5 zgarniamy współczynnik 3.90. Zaznaczamy jednak, że równie dobrze może to pójść w każdą inną stronę, i jeśli macie inne spostrzeżenia, to przy takich współczynnikach warto spróbować. Można na przykład zawrzeć 2-3 kombinacje z wykorzystaniem bonusów Fortuna na start z naszym kodem [ LEGALSPORT ], dzięki temu nic nie stracicie ;)

Zakłady na awans/ostateczne zwycięstwo

Na koniec sprawa najważniejsza, najbardziej trapiąca nasze umysły, czyli kto zostanie w Fortuna I lidze, a kto pójdzie krok dalej, i awansuje do piłkarskiej elity w Polsce. Kursy bukmacherskie na końcowy triumf są maksymalnie do siebie zbliżone, z minimalnym wskazaniem na podopiecznych Piotra Tworka.

Baraż o Ekstraklasę: Warta Poznań vs Radomiak RadomTyp na awans: Warta - kurs 1,82 | Radomiak - kurs 1,88 

Baraż o Ekstraklasę: Warta Poznań vs Radomiak Radom
Typ na awans: Warta - kurs 1,82 | Radomiak - kurs 1,88 

GRAM w

Warto nadmienić, że sekcja ta wlicza w wynik końcowy zarówno dogrywkę, jak i ewentualne rzuty karne. Oznacza to, że na przykład po 90 minutach będzie remis, a typowana drużyna przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść, dopiero po dogrywce lub karnych to typ zostanie zaliczony. UWAGA! Wszystkie sekcje poza awansem, tyczą się tylko 90-minutowego spotkania.

Dlaczego baraż o Ekstraklasę warto obstawić w Fortunie

Jako że pewnych typów na baraż o grę w Ekstraklasie jest mnóstwo, to Fortuna Zakłady Bukmacherskie przygotowała dla nas wiele promocji, oczywiście po uprzednim wpisaniu podczas rejestracji naszego spersonalizowanego kodu promocyjnego LEGALSPORT.

Fortuna kod promocyjny do bonusów online - cashback, freebet + bonus od 1 depozytu 100%

Na start u tego operatora zyskać można nie tylko bonus 100% od pierwszego depozytu do aż 2000 zł, ale również cashback 210 zł (tylko z kodem - w standardzie jest tylko bonus bez ryzyka 200 zł) oraz freebet 20 zł, który otrzymuje się w postaci punktów FKP. Wszystkie elementy całego pakietu nagród można przeznaczyć na typy na baraż Warta Poznań vs Radomiak Radom, który odbędzie się w najbliższy piątek.

Porównanie kursów na 1X2

Wielu obstawiających, koniec końców, zdecyduje się prawdopodobnie na zawarcie prostego zakładu na 1X2. Dlatego też poniżej prezentujemy Wam aktualne kursy bukmacherskie na to zdarzenie. Pod uwagę wzięliśmy najlepszych polskich operatorów, którzy zawsze zajmują wysokie miejsca w rankingach online.

Bukmacher

Warta Poznań

Remis

Radomiak Radom

Fortuna | OBSTAWIAM >

2.50

3.25

2.90

Betclic | OBSTAWIAM >

2.60

3.30

2.75

BETFAN | OBSTAWIAM >

2.60

3.25

2.72

LVBET | OBSTAWIAM >

2.55

3.25

2.72

STS | OBSTAWIAM >

2.60

3.30

2.74

Totalbet | OBSTAWIAM >

2.55

3.25

2.65

eToto | OBSTAWIAM >

2.30

3.30

3.20

Oczywiście współczynniki na tablicach bukmacherów z licencją Ministerstwa Finansów zmieniają się dynamicznie, ale na ten moment: najlepszy kurs na Wartę znajdziecie w Betclic, BETFAN oraz STS; najlepszy kurs na remis odszukać możecie w Betclic, STS oraz eToto; najlepszy kurs na Radomiaka ma zdecydowanie eToto.

FAQ: Pytania graczy o finał barażów o Ekstraklasę

W tej sekcji zebraliśmy, specjalnie dla Was, trzy najczęściej pojawiające się pytania dotyczące finału barażów o grę w PKO Bank Polski Ekstraklasie.

1. Gdzie warto obstawić finał barażów o Ekstraklasę?

Najlepszą i najbardziej rozbudowaną ofertę bukmacherską na mecz Warta Poznań vs Radomiak Radom ma bukmacher Fortuna. Dodatkowo u tego operatora można aktywować specjalne bonusy powitalne po rejestracji z kodem LEGALSPORT na ten finał. TUTAJ odbierzesz maksymalny pakiet benefitów i prezentów.

2. Jakie typy najczęściej stawiają obstawiający na finał barażów?

Gracze najchętniej typują over 2,5 gola po kursie oscylującym w granicach 2,10. Spore grono obstawiających decyduje się też na zwarcie zakładów w ramach 1X2. Niemal wszyscy typerzy kupony internetowe na mecz Warta vs Radomiak puszczają w Fortuna Zakłady Bukmacherskie.

3. Streaming TV - gdzie obejrzę finałowy mecz barażowy o Ekstraklasę?

Spotkanie będzie można obejrzeć zarówno w telewizji, jak i w internecie. Transmisję TV przeprowadzi Polsat Sport, natomiast relację online udostępni platforma IPLA.TV.

Inni czytali również

Komentarze i opinie (0)

Baraże o Ekstraklasę: Typy z atrakcyjnymi kursami na finał Warta Poznań vs Radomiak Radom
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.