piątek, 3 grudnia 2021
Najnowsze: Darmowy freebet Totalbet 50 zł - bez depozytu

Lepszy kod do bukmachera czy e-shopu?

Przeczytaj analizę korzyści z kodu promocyjnego w sklepie internetowym i zakładach bukmacherskich.

Odbierz kod promocyjny eToto Oferta na bonus eToto VIP ważna do 31 grudnia 2021
Spis treści
Rozwiń
  1. Kody internetowe
  2. Założenia do analizy
  3. Kody bonusowe w sklepach online
  4. Kody w zakładach wzajemnych – korzyści
  5. Kody do sklepu czy do bukmachera?
  6. Bonusy z kodami na zakłady
  7. FAQ - najczęściej zadawane pytania o kody
Betclic - kupon promocyjny
Kupon promocyjny

Kod może przybierać różne formy, zależne od adresata. Najczęściej ma postać ciągu znaków, które powinny być wpisane w odpowiednim miejscu (okienko na stronie usługodawcy) lub okazane. Treścią kodu jest zwykle nazwa promocji (WYCISKAMY – akcja Media Markt), nazwa partnera usługodawcy (LEGALSPORT - promocja legalnych operatorów sportowych) lub losowy łańcuch (nGl48DwV – promocja w Zgoda FC). 

  Kody do bonusów bez depozytu  
Zobacz darmowe zakłady 2021

Kod rzadziej ma postać werbalną – w zamian za wypowiedzenie odpowiedniego hasła otrzymamy przypisane profity. Kod promocyjny może gwarantować przeróżne korzyści: od zniżki na dany produkt (np 20%), poprzez darmowe dostawy, a skończywszy na dodatkowych dobrach zależnych od minimalnej wpłaty.

W sieci znajduje się mnóstwo stron, które gromadzą i udostępniają tego rodzaju promocje. W Polsce prym wiedzie witryna picodi.com, na której znajdziemy nie tylko kody bonusowe, ale także praktycznie każdą inną formę zniżki i bonusu oferowanego przez małe i duże sklepy online.

Kody internetowe

W internetowych zakładach wzajemnych ten dodatek istnieje od dość dawna. Praktycznie u każdego legalnego bukmachera mamy możliwość skorzystania z kodu promocyjnego już na etapie tworzenia indywidualnego konta. Ponadto wiele firm z licencją bukmacherską wypuszcza go cyklicznie i udostępnia wszystkim graczom. Tego rodzaju bonus jest poszukiwany ze względu na przypisane mu profity: darmowy zakład za 20 zł, dodatek od depozytu 50 zł lub powiększony bonu na zakład bez ryzyka za 170 zł (eWinner) czy 510 zł (Betclic.PL).

Betfan - odbiór kodu promocyjnego
Kod promocyjny do Betfan na rok 2021

W niniejszym artykule zastanowimy się, czy możemy porównywać kody bonusowe oferowane przez bukmacherów z kodami udostępnianymi przez sklepy. Przedstawimy ofertę kilku klasycznych sprzedawców (przede wszystkim działających online) oraz paru firm oferujących zakłady sportowe. Na tej podstawie opiszemy plusy i minusy tej formy premii i nagród w odniesieniu do wymienionych usługodawców.

Założenia do analizy

Zanim przejdziemy do właściwej analizy przykładów, powinniśmy ustalić, jakie przyjmiemy kryteria.

  • Po pierwsze, nie będziemy zajmowali się kodami i bonusami, które gwarantują „darmowe” usługi. W tym przypadku, gdy nie musimy nic robić, odpowiedź jest prosta: czy to bukmacher, czy sklep, gratisowy dodatek jest równie pożądany i możemy spokojnie czerpać korzyści u obu usługodawców. Interesuje nas więc tylko sytuacja, w której musimy najpierw sami wyłożyć daną kwotę, by otrzymać odpowiednie profity.
  • Po drugie, warunki uzyskania dodatku nie powinny być zbyt wymagające ze względu na wysokość wpłaty własnej. Ograniczymy się do przykładowej wartości równej 200 zł i zobaczymy, co możemy otrzymać (jakie rabaty) w ramach zakupów w sklepie. Większość bukmacherów wymaga dokonania minimalnej wpłaty na bankroll, aby mieć możliwość otrzymania dodatku zawartego w kodzie. Upraszczając, zostaniemy przy kwocie 200 zł, gdyż i tak pozwala ona na korzystanie z pełnej oferty promocyjnej u wszystkich legalnych bukmacherów.

Podsumowując, przyjmujemy, że:

  • kwota, którą przeznaczamy na zakupy/zakłady równa jest 200 zł i ograniczamy się tylko do kodów promocyjnych wymagających wpłaty własnej.

Kody bonusowe w sklepach online

Kupon promocyjny na zakupy
Kupon promocyjny

Przede wszystkim należy nadmienić, że za ustaloną powyżej kwotę w sklepie zawsze otrzymamy towar (inaczej sytuacja wygląda w przypadku zakładów wzajemnych, ale o tym poniżej). Przyjrzymy się teraz, co możemy dostać dodatkowo. Skupimy się na kilku najpopularniejszych promocjach.

Przeglądając ofertę kodową zawartą w sieci, dochodzimy do wniosku, że najszybciej ten rodzaj bonusu otrzymamy po zapisaniu się do newslettera sklepu bądź dokonaniu zakupów za pewną kwotę minimalną (określoną w regulaminie promocji). Najczęściej możemy wtedy liczyć na:

·       X zł lub zniżkę procentową na dalsze produkty (wybrane lub cały asortyment) po wydaniu minimalnej kwoty.

Podamy teraz kilka przykładów promocji oferowanych w sklepach. Przedstawimy także, co możemy otrzymać za nasze 200 zł.

Przykład 1. Time Trend, sprzedawca zegarków będący częścią grupy ZIBI, oferuje swoim klientom możliwość uzyskania zniżki po zapisaniu się do newslettera. Jeżeli zgodzimy się na regularne otrzymywanie informacji handlowych, to na emaila zostanie nam wysłany kod promocyjny. Dzięki niemu uzyskamy zniżkę w wysokości 50 zł, jeżeli dokonamy zakupów za minimum 200 zł. Innymi słowy, po wpisaniu kodu i umieszczeniu w koszyku produktów za 200 zł, dostajemy kolejne 50 zł. Ta kwota może być przeznaczona na dalsze zakupy. Zyskujemy więc dodatkowe 25%.

Przykład 2. Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl z okazji dziesiątych urodzin wprowadził promocję -10% na wybrany asortyment. Wystarczy dokonać zakupów za minimum 199 zł, wpisać odpowiedni kod i cieszyć się ze zniżki. Dysponując kwotą 200 zł, zaoszczędzamy więc 20 zł, co daje 10% zysku.

Przykład 3. W ramach promocji cyklicznych sklep spartoo.pl umożliwił swoim klientom uzyskanie zniżki na produkty młodzieżowe i szkolne. Aby móc skorzystać z oferty, wystarczy dokonać zakupów za minimum 200 zł i wpisać kod promocyjny w odpowiednim okienku na stronie www firmy. Otrzymamy zniżkę w wysokości 10% na cały asortyment szkolny i młodzieżowy. Oszczędzamy więc (w naszym przypadku) 20 zł.

Wszystkie powyższe promocje łączy jedno: oferowane rabaty otrzymamy po przekroczeniu pewnej kwoty minimalnej za zakupy. W większości sklepów prowadzących działalność online lub stacjonarnie kody bonusowe umożliwiają uzyskanie dodatkowych środków na zakupy lub odpowiednie zniżki (wyrażone w procentach lub kwotowo) – są to sztywnie ustalone wartości.

Przejdziemy teraz do opisania oferty promocyjnej w postaci kodów w przypadku legalnych bukmacherów.

Kody w zakładach wzajemnych – korzyści

Kody promocyjne w zakładach wzajemnych to powszechny rodzaj premiowania nowych i doświadczonych graczy. Już na etapie tworzenia konta indywidualnego uzyskamy możliwość skorzystania z tego typu bonusu. Większość legalnych bukmacherów, czy to cyklicznie czy w ramach ważnych wydarzeń sportowych i społecznych, wypuszcza kody promocyjne dostępne dla każdego gracza. W sieci znajdziemy mnóstwo stron poświęconych zbieraniu i udostępnianiu tych dodatków.

STS kod bonusowy
Kod bonusowy

W większości sytuacji kody promocyjne pozwalają uzyskać profit w postaci darmowego zakładu (dostajemy ekstra środki), zakładu bez ryzyka (w przypadku błędnego typu wkład jest nam zwracany) lub dodatku do depozytu. Taka forma bonusu różni się znacznie od tej oferowanej przez klasyczne sklepy. Przede wszystkim, w przypadku bukmacherów nie uzyskujemy fizycznie środków pieniężnych w postaci zniżki czy darmowych zakupów, ale otrzymujemy je w formie środków na zakłady. 

Przedstawimy teraz na przykładach szczegółowo, co możemy uzyskać w przypadku kilku legalnych bukmacherów.

Przykład 1. eFortuna Online – przy zakładaniu konta otrzymamy (bez kodu promocyjnego) podwojenie pierwszego depozytu (do 1000 zł), 100 zł na zakład bez ryzyka oraz 20 zł na start (w postaci punktów FKP – program lojalnościowy bukmachera). Aby fizycznie te dodatki były nasze, musimy jeszcze spełnić wymogi regulaminowe na obrót. Czyli w przypadku naszych 200 zł wkładu otrzymamy drugie tyle, 100 zł na zakład bez ryzyka i 20 zł na start. Po wykorzystaniu kodu promocyjnego eFortuna (LEGALSPORT) dostajemy dodatkowe 20 zł na zakład bez ryzyka. 

Przykład 2. LVBET – nowi gracze mogą liczyć (bez kodu promocyjnego) na: dodatkowe podwojenie pierwszego depozytu (do 1000 zł) oraz maksymalnie połowę drugiego depozytu (do 500 zł).  Możemy dostać do 1500 zł. Wymogi regulaminowe dotyczące wymaganego obrotu znajdziemy bezpośrednio na stronie bukmachera. W naszym przypadku uzyskamy kolejne 200 zł na grę. Po wprowadzeniu kodu LVBET (LEGALSPORT) otrzymamy 20 zł na darmowy zakład (poradnik jak odebrać), czyli dodatkowe środki na grę.

W powyższych przykładach ujęte zostały najczęściej stosowane dodatki: darmowy zakład za 20 zł (bez depozytu) oraz zakład bez ryzyka.

Co tak naprawdę zyskujemy z kodami u bukmachera? Odpowiedź jest prosta: dodatkowe środki na zakłady. To, czy uda nam się przekuć tę kwotę na większą, zależy tylko od nas. To jest podstawowa różnica pomiędzy profitami z kodów promocyjnych w zakładach wzajemnych i sklepach.

Kody do sklepu czy do bukmachera?

To, co możemy zyskać w sklepie, to zniżka lub darmowe zakupy (do pewnej niedużej kwoty). W przypadku gry u bukmachera potencjalne profity mogą być dużo wyższe. Wystarczy tylko zawrzeć odpowiednie zakłady i cieszyć się z teoretycznie nieograniczonych zysków.

Plusem kodów promocyjnych oferowanych przez sklepy jest fizyczność profitu. Wystarczy spełnić warunki regulaminowe, by cieszyć się z dodatkowych środków. To, czy zostanie nam zwrócona część wkładu (zniżki), czy otrzymamy środki na kolejne produkty sprawia, że tego typu rabaty są bardzo pożądane. Czy to dodatkowa para butów, czy tańsze meble – tak naprawdę liczy się fakt, że zyskujemy coś wymiernego. Minusem tego typu promocji jest ograniczony zasięg. W większości przypadków kody bonusowe obejmują tylko wybrane towary. Nie możemy zatem w ramach jednej promocji kupić wymarzonej sofy, a otrzymany rabat przeznaczyć na wycieczkę. Wszystko ogranicza się do asortymentu wybranego sklepu.

Pieniądze za kod Fortuna - odbiór bonusu online
Premia finansowa Fortuna po użyciu kodu

W przypadku kodów bonusowych oferowanych przez firmy bukmacherskie mamy dużo więcej swobody, przynajmniej na końcowym etapie promocji. Przypomnijmy, że bonusy obejmują przede wszystkim darmowe zakłady oraz zakłady bez ryzyka. Jak wykorzystamy te dodatkowe środki, zależy tylko od nas. Możliwe są tylko dwie opcje: stracimy premię albo zyskamy dużo więcej.  W pierwszym przypadku błędnie wytypujemy zdarzenia i utracimy wkład, w drugim – nasz kupon okaże się szczęśliwy i wygramy.

Wydawać by się mogło, że 20 zł (tyle średnio oferują bukmacherzy) to nie jest kwota, która da nam wielkie pieniądze. Przypomnijmy jednak, że nawet nieduże środki przeznaczone na zakłady mogą zrobić z nas bogaczy. W 2008 roku Fred Craggs z Wielkiej Brytanii postawił 50 pensów (dziś to około 2.4 zł) i wygrał 1 mln funtów (około 4.75 mln zł). A to zaledwie 1/10 wartości kodów promocyjnych. Taki zysk jest niezwykle rzadki, co nie zmienia faktu, że miał miejsce. Mniejsze wygrane są bardziej prawdopodobne, nawet najmniejsza kwota przeznaczona na zakłady u bukmachera może przebić najlepszy kod promocyjny oferowany przez sklepy.

Minusem kodów promocyjnych w zakładach wzajemnych jest wymagany obrót dodatku. Musimy zawrzeć zakład, by ewentualną wygraną móc przelać na własne konto. Plusem jest możliwość dysponowania profitami (po dobrym wytypowaniu) według uznania oraz okazja do uzyskania pokaźnych zysków.

Podsumowując, kody bonusowe oferowane przez sklepy to bardzo dobra okazja do nabycia towaru na korzystnych warunkach. Z kolei kody, których graczom dostarczają bukmacherzy z najnowszego rankingu, to okazja do zabawy i, przy okazji, znacznego zwiększenia własnego portfela.

Bonusy z kodami na zakłady

Bonusy bukmacherskie można podnieść nawet o 150% czy 200% po użyciu kodu. Tradycyjny bonus od depozytu powitalnego 100% został rozwinięty i w tej chwili na rynku są już dostępne bonusy na start, gdzie powiększenie np początkowej kwoty 100 zł dochodzi do 300 zł. W innej promocji wpłata 200 zł generuje dodatkową kasę aż do 500 zł (bonus 500 za 200).

Suma korzyści to kilkaset złotych - jedyny warunek to prawidłowa rejestracja z kodem bonusowym. Zestawienie referencyjnych linków do kodów na rok 2021 znajdziesz w tej sekcji: Kody promocyjne online. To co ważne, politykę promocyjną legalni bukmacherzy prowadzą w oparciu o ustawę hazardową, która reguluje także warunki reklamy. Tradycyjne sklepy internetowe nie mają takich ograniczeń.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o kody

Pytania o kody i bonusy zebraliśmy w małe kompendium wiedzy. Wszystkie nadsyłane pytania i informacje będziemy sukcesywnie dokładać do listy pytań.

1. Jaki bukmacher internetowy ma najlepszy bonus.

W miesiącu grudzień 2021 najlepszy bonus powitalny ma STS Zakłady Bukmacherskie, legalny bukmacher internetowy i stacjonarny. Bonus składa się z 3 nagród : darmowego bonusu (voucher STS) na 29 zł, bonusu bez ryzyka 30 zł i bonusu od wpłaty do 1200 zł (100% więcej za pierwszy depozyt). Pełne porównanie bonusów powitalnych (w tym pakiety Fortuna, Totalbet czy LVBET) znajdziesz w dziale z bonusami specjalnymi za kody rejestracyjne..

2. Czy kody mają daty ważności?

Standardowy kod promocyjny jest ważny bezterminowo, zmieniać się może obowiązujący dla danego kodu bonus. Sklepy internetowe (np Zalando czy eObuwie) zmieniają swoje kody co miesiąc, natomiast sieciowe zakłady bukmacherskie zmieniają bonusy lecz kody pozostają bez zmian.

3. Zrobiłem zakupy bez kodu, czy otrzymam premię?

W takiej sytuacji, bez względu czy miała ona miejsce podczas rejestracji bukmacherskiej lub w sklepie internetowym warto skorzystać z porady infolinii danego podmiotu. Zdarza się, że promocja czasem jest naliczana, aczkolwiek to decyzja indywidualna podejmowana przez organizatora promocji.

Inni czytali również

Komentarze i opinie (1)

Lepszy kod do bukmachera czy e-shopu?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Jerzy
skomentowano ponad miesiąc temu
jeszcze kody na darmowe sloty proszę ;)
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.