sobota, 3 czerwca 2023
Najnowsze: Osasuna - Girona gdzie oglądać?

Trzy najpopularniejsze systemy bukmacherskie

Co najczęściej wybierają gracze stawiający zakłady bukmacherskie i grający systemem. Bonus na dobry system - za darmo 25 zł.

Odbierz kod promocyjny Betcris
Oferta na bonus Betcris VIP ważna do 30 czerwca 2023
Spis treści
Rozwiń
 1. Systemy bukmacherskie dla typerów
  1. Najpopularniejszy system bukmacherski
 2. 1. System bukmacherski stawki modulowanej
 3. 2. Płaska stawka - popularny system bukmacherski
 4. 3. System rozpisowy – zakłady systemowe
 5. Najpopularniejsze systemy bukmacherskie - test za darmo
  1. 25 zł bonus bez depozytu + ekstra profity
Systemy bukmacherskie - fotka z voucherem za 20 zł na darmowy zakład w Fortuna.pl
Wykorzystaj voucher na freebet za 20 zł w Fortunie - zastosuj kod

Zakłady bukmacherskie rządzą się swoimi zasadami, z którymi determinizm ma mało wspólnego. Nie wystarczy godzinami analizować statystyki i tabele, trzeba również mieć szczęście i przede wszystkim posiadać rzetelną wiedzę na temat dyscypliny/dyscyplin, które obstawiamy.

 Darmowe zakłady bukmacherskie
 od 25 zł do 50 zł 
  do odbioru z kodem promocyjnym 

Ostatnim miejscem, które powinniśmy odwiedzać są wszelkiego rodzaju płatne strony z typami. Takie portale nastawione są na łatwowierność odwiedzających i w ogromnej części działają na zasadzie „wróżenia z fusów”.

To, co powinniśmy zrobić, to rzetelna praca podparta, jak już wspomnieliśmy, chęcią nauki. Pomocne w wygrywaniu na zakładach wzajemnych mogą się też okazać systemy bukmacherskie. Jaki jest najlepszy? Przeczytaj artykuł i wybierz samodzielnie system, który uznasz za najkorzystniejszy.

Systemy bukmacherskie dla typerów

Rynek bukmacherski, jak każdy inny, daje możliwość planowania i odpowiedniego dobierania interesujących nas wydarzeń. Tablice kolektur rozpisywane są czasem na tygodnie lub nawet miesiące w przód. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by odnaleźć te spotkania, które dadzą nam odpowiednie profity. Gdy nie uda nam się poprawnie wytypować, powinniśmy określić, co spowodowało taki stan rzeczy. O ile jest to czynnik losowy, to nie ma problemu – to tylko sport i takich rzeczy nie da się przewidzieć.

Zakłady grane systemem bez podatku 12%+ 3100 zł na nowe konto | 100 zł bez ryzyka 
Zakłady grane systemem bez podatku 12%
+ 3100 zł na nowe konto | 100 zł bez ryzyka 
ZAGRAJ W

Z drugiej strony, gdy dany powód był do przewidzenia, nauczy nas to brania go pod uwagę w przyszłości i w ten sposób staniemy się lepszym typerem – diabeł tkwi w szczegółach i umiejętność ich wychwycenia to prosta droga do sukcesu.

Najpopularniejszy system bukmacherski

Każdy początkujący gracz stanie w pewnym momencie przed dylematem, jak najlepszego gospodarowania swoimi środkami. Nawet, gdy posiadamy duże szczęście i wiedzę sportową, to może dojść do sytuacji, w której stwierdzimy, że mogliśmy lepiej dobrać kwotę zakładu.

W takim momencie skorzystać możemy z odpowiedniego systemu stawkowania. W poniższym tekście przedstawimy trzy najpopularniejsze systemy na zakłady bukmacherskie stosowane przez typerów (co nie znaczy najlepsze). Te ulubione warianty systemowe to: system stawki modulowanej, płaska stawka i system rozpisowy.

System dopasuj do swoich możliwości finansowych i czasowych, dobierz taki który rozumiesz i może się sprawdzić w dyscyplinach które obstawiasz.

1. System bukmacherski stawki modulowanej

Bez wątpienia ten rodzaj stawkowania jest najpopularniejszy. Wynika to chociażby z faktu, że czasem wykorzystujemy go, nawet nie zdając sobie z tego sprawy - może nie w czystej formie, ale idea pozostaje ta sama. Również wśród graczy, którzy system bukmacherski dobierają świadomie, metoda stawki modulowanej cieszy się dużym powodzeniem.

Na czym polega system stawki modulowanej w zakładach wzajemnych? Otóż, stosując podczas typowania ten system bukmacherski, dobór kwoty na dany typ uzależniamy od szans jego powodzenia. Dokładniej:

 • na dany okres czasu (tydzień, miesiąc itd.) określamy kwotę, którą chcemy przeznaczyć na zakłady wzajemne – na potrzeby tekstu przyjmijmy, że mamy 500 zł, którymi planujemy grać przez 30 dni;
 • obliczmy kwotę pojedynczego kuponu (bazową) – przyjmuje się ją na stałym poziomie od 2% do 5% całego portfela – w naszym przypadku mamy do dyspozycji od 10 zł do 25 zł;
 • następny krok to podział bazowego wkładu na dziesięć jednostek (j) – tutaj 1j=1 zł do 1j=2.5 zł;
 • wyszukujemy interesujące nas wydarzenie i typujemy – kwotę, którą obstawiamy, uzależniamy od subiektywnego oszacowania szans powodzenia. O ile nasz wybór pada na „pewniaka”, to możemy postawić całość kwoty bazowej, a wraz z maleniem prawdopodobieństwa sukcesu odpowiednio zmniejszamy ilość jednostek.

   

  Zakłady bukmacherskie LV BET

  W LV BET swój pierwszy zakład za 20 zł możesz postawić całkiem za darmo! Dodatkowo 50 zł jak jesteś kibicem! + 20 zł na sport wirtualny!

  Odbierz bonus 1590 zł i przetestuj system bukmacherski stawki modulowanej.

Ten system należy do najpopularniejszych wśród graczy przede wszystkim ze względu na prostotę jego stosowania, a także mniejsze ryzyko bankructwa niż w przypadku wielu innych metod stawkowania. System stawki modulowanej uważany jest za bezpieczny, dzięki czemu można go polecić nawet początkującym typerom.

Warto dodać, że metodę stawki modulowanej wykorzystują w swojej codziennej grze zawodowcy, gdyż pozwala ona na kontrolowanie ryzykownych typów pod kątem wydatków. Korzystają z niej również mniej lub bardziej świadomie amatorzy.

2. Płaska stawka - popularny system bukmacherski

Drugim systemem bukmacherskim, chętnie stosowanym przez graczy zakładów wzajemnych jest najprostsza metoda stawkowania – płaska stawka.

System bukmacherski płaskiej stawki to, w największym skrócie, metoda modulowana, ale bez ostatniego podziału na jednostki. Innymi słowy, każdy kupon typowany jest za identyczną bazową kwotę, będącą pewnym procentem całego naszego budżetu.

Jest to bardzo popularny sposób stawkowania, jednak ze względu na stałą wartość każdego zakładu dużo mniej bezpieczny niż uzależnianie kwoty od prawdopodobieństwa typu. Mimo to typerzy bardzo chętnie go wykorzystują, ponieważ system płaskiej stawki daje możliwość obstawienia dużej liczby zakładów za ustaloną na początku kwotę - pojedynczy zakład stanowi na ogół nie więcej niż kilka procent kwoty wyjściowej, jaką przeznaczyliśmy na typowanie.

Takie podejście zmniejsza też prawdopodobieństwo bankructwa - mamy wiele prób, a każda z nich to kolejna szansa na wygraną i uzupełnienie naszego bankrollu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że system płaskiej stawki - podobnie jak metoda stawki modulowanej - jest bardzo prosty w zastosowaniu.

3. System rozpisowy – zakłady systemowe

Na trzecim miejscu wśród najchętniej wykorzystywanych przez graczy systemów bukmacherskich znajduje się system rozpisowy. Jest to dość popularna metoda maksymalizowania szans wygranej w zakładach akumulowanych.

Ideę zastosowania systemu rozpisowego przedstawimy na przykładzie czterech wydarzeń sportowych, które uważamy za dość prawdopodobne, ale obawiamy się puścić tylko jeden kupon, zawierający je wszystkie. Dla prostoty oznaczmy typy dla tych spotkań przez A, B, C i D. Mamy trzy wyjścia (odrzuciliśmy wszystkie typy jednocześnie): po trzy, dwa lub jednym wydarzeniu na każdym kuponie. W pierwszym przypadku puszczamy cztery zakłady akumulowane z następującymi zakładami:

ABC, ABD, ACD oraz BCD.

W zależności od szczęścia i tego, jak dobrym typerem jesteśmy, mamy następujące możliwości:

 • zero, jedno lub dwa trafione wydarzenia – tracimy wkład;
 • typujemy dobrze trzy wydarzenia – jeden kupon jest zwycięski;
 • trafiamy cztery spotkania – wygrywają wszystkie cztery kupony.

W drugiej sytuacji mamy sześć zakładów:

AB, AC, AD, BC, BD oraz CD.

Podobnie, jak wyżej, mamy następujące scenariusze:

 • zero lub jedno trafienie – tracimy cały wkład;
 • typujemy dobrze dwa spotkania – wygrywa jeden kupon;
 • trzy spotkania trafione – trzy zakłady dają zysk;
 • trafiamy cztery spotkania – wygrywa wszystkie sześć kuponów.

Ostatnia sytuacja to cztery proste zakłady z pojedynczymi wydarzeniami.

Zakłady bukmacherskie STS

Odbierz freebet 25 zł w STS i przetestuj system rozpisowy nie ryzykując własnych pieniędzy

Poza bonusem bez depozytu masz 20 zł na Betgames, 34 zł bez ryzyka i 1200 zł za depozyt

Analogicznie można rozpatrywać większą liczbę typów, przy czym im ich więcej, tym bardziej skomplikowane wydają się rozpiski kuponów. Legalni bukmacherzy (nie wiesz, którzy to? Tu dostępna jest pełna i aktualna lista legalnych bukmacherów w Polsce) posiadają w swojej ofercie zakłady systemowe, co ułatwia sprawę, gdyż nie trzeba ręcznie wypełniać każdego kuponu.

Stawkowanie tego typu gry można uprościć, wprowadzając płaską stawkę (każdy kupon wart tyle samo) lub stawkowanie modulowane (sami dobieramy wartość zakładu, w zależności od szans powodzenia).

Najpopularniejsze systemy bukmacherskie - test za darmo

Omówione powyżej systemy bukmacherskie cieszą się największym zainteresowaniem graczy przede wszystkim dlatego, że są stosunkowo bezpieczne i proste w stosowaniu. Co równie ważne - ich umiejętne stosowanie, połączone z określoną skutecznością naszych typów, pozwala zwiększyć regularność wygranych, a więc podnieść nasze zyski z zakładów bukmacherskich.

25 zł bonus bez depozytu + ekstra profity

Jeśli Ty również chcesz przetestować skuteczność systemów bukmacherskich w praktyce, możesz to zrobić całkiem za darmo (za freebet), bez ryzyka i za ekstra pieniądze od depozytu. Wystarczy, że zarejestrujesz konto i założysz darmowy profil gracza u jednego z 24 legalnych buków z naszym kodem LEGALSPORT.

Kod odkryjesz w ostatniej kolumnie - każdy bukmacher ma inne profity powitalne.

Bukmacherzy w Polsce
Nazwa firmy (w nawiasie nr licencji) Premia  Kod do bonusu
STS ( SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12 )
bonus 1279 zł
odkryj KOD  
LVBET ( PS4.6831.9.2016.EQK ) bonus 1590 zł  odkryj KOD 
Betclic ( PS4.6831.11.2017 )
bonus 550 zł
odkryj KOD 
PZBuk PS4.6831.26.2017 )
bonus 50 zł
odkryj KOD 
BetFan ( PS4.6831.3.2018 )
bonus 3100 zł 
odkryj KOD  
Fortuna (SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565) bonus 1140 zł  odkryj KOD 
forBET  ( PS4.6831.10.2016 )
bonus 2110 zł 
odkryj KOD 
Totolotek (AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485) bonus 1049 zł  odkryj KOD 
eToto ( AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17 ) bonus 300 zł  odkryj KOD 
Milenium ( SC/12/7251/17-7//BMI9-10599 ) bonus 1650 zł  odkryj KOD 
TOTALbet ( PS4.6831.12.2017 ) bonus 5020 zł  odkryj KOD 
eWinner ( PS4.6831.29.2017 ) bonus 1170 zł  odkryj KOD 

 

U bukmachera STS, Totalbet, Fortuna, forBET, LVBET i Milenium na start otrzymasz bonus powitalny bonus bez depozytu, dzięki któremu swój pierwszy zakład postawisz całkiem za darmo! Każdy z nich przyzna Ci bonus od pierwszego depozytu, co zapewni Ci darmowe środki na dłuższą grę!

Przetestuj darmowe konto bukmacherskie z kodem bonusowym, wybierając jednego lub kilku bukmacherów z najnowszego rankingu internetowych zakładów bukmacherskich. Firmy ujęte w zestawieniu na czerwiec 2023 to najlepsi i najpopularniejsi bukmacherzy internetowi w Polsce.

15.12.2018, 04:33
Aktualizacja: 26.01.2023, 16:12
Autor: M. Stępień
Komentarze (1)
Trzy najpopularniejsze systemy bukmacherskie
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Nick
skomentowano ponad miesiąc temu
ja tam jadę bukmachera bez systemu...mam swoje sposoby na kasę

Inni czytali również

Co to jest martyngał
Co to jest martyngał
1342
48
Czy martyngał stosowany w grach kasynowych sprawdzi się także w zakładach bukmacherskich? Przeczytaj, jak obstawiać z progresją oraz jak kursy oraz zdarzenia mogą wpłynąć na końcowe wyniki. 
Systemy bukmacherskie na piłkę nożną
Systemy bukmacherskie na piłkę nożną
3088
75
Jak przystało na najpopularniejszy sport zespołowy na świecie, zakłady bukmacherskie na piłkę nożną są bardzo dobrze rozwinięte. U legalnych operatorów online można stawiać nie tylko podstawowe typy 1X2, ale również specjalistyczne podtypy, do których zaliczają się na przykład selekcje na liczbę rzutów rożnych. Tak rozbudowana oferta sprawia, że codziennie miliony ludzi odwiedzają strony internetowe bukmacherów, by skreślić swoje typy na futbol. Co zrobić, żeby regularnie na nich zarabiać? Zapraszamy do lektury!
Systemy bukmacherskie na wysokie kursy
Systemy bukmacherskie na wysokie kursy
2431
115
Prawie każdemu, kto rozpoczyna współzawodnictwo z bukmacherem, przyświeca jeden cel – wygrać jak najwięcej. Nie ma w tym nic dziwnego, zważywszy na fakt, że wystarczy tylko skreślić kilka spotkań na kuponie i fortuna napłynie szerokim korytem. I tu znakomita większość graczy zderza się z rzeczywistością, gdyż odkrywają prawdę, że nieprzewidywalność sportu jest faktem. Jak więc zmaksymalizować swoje szanse na zysk z zakładów bukmacherskich i ominąć losowość?
Systemy bukmacherskie na żużel
Systemy bukmacherskie na żużel
2834
55
Żużel w Polsce jest dość popularnym sportem. Może nie przyciąga na stadiony i przed telewizor tak ogromnych ilości fanów jak np. piłka nożna czy koszykówka, jednak z pewnością oferuje duże sportowe emocje.
System Oscar’s Grind w zakładach bukmacherskich
System Oscar’s Grind w zakładach bukmacherskich
3429
53
Większość klasycznych metod stawkowania w bukmacherce ma swoje źródło w ruletce. Konstruowane z myślą o zastosowaniu z kursem 2.00, zostały chętnie przygarnięte przez graczy zakładów wzajemnych. Mówimy tu przede wszystkim o systemach progresywnych, z metodami progresji Martingale’a, systemem bukmacherskim Fibonacciego oraz systemem Labouchere’a na czele.
Statystyka pomaga w typowaniu piłki nożnej: rozkłady prawdopodobieństwa
Statystyka pomaga w typowaniu piłki nożnej: rozkłady prawdopodobieństwa
11810
417
W sieci można znaleźć setki tysięcy statystyk, dotyczących wszelkiego rodzaju historycznych i aktualnych danych bramkowych w prawie wszystkich ligach świata. O ile te historyczne można traktować jako ciekawostki, to aktualne tabele (sięgające maksymalnie sezon w tył) mogą dostarczyć miarodajnych danych, które po pewnej obróbce pozwalają wyciągać wnioski na przyszłość.
Jaki system bukmacherski ma najlepsze opinie
Jaki system bukmacherski ma najlepsze opinie
1730
55
Na rynku zakładów wzajemnych istnieje tyle metod obstawiania wyników, ilu jest graczy. Każdy, kto regularnie wypełnia kupony, mniej lub bardziej świadomie korzysta z jakiegoś sposobu stawkowania i wybierania typów. Należy zrozumieć, że pojęcie systemu bukmacherskiego to pojęcie bardzo ogólne. 
Bezpieczny system bukmacherski
Bezpieczny system bukmacherski
2326
68
Początkujący gracze zakładów wzajemnych nie biorą pod uwagę możliwości bankructwa. Ekscytacja, związana z rozpoczęciem obstawiania swojego ulubionego zawodnika lub drużyny, przyćmiewa to pojęcie. Co ciekawe, wieloletni bywalcy kolektur sportowych, niejednokrotnie wygrywający niemałe kwoty, w większości przypadków także nie dostrzegają takiej możliwości. 
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.