piątek, 29 września 2023
Najnowsze: Promocje bukmacherskie Inter Mediolan - SL Benfica (03.10, godz. 21:00)

Bakarat - zakłady bukmacherskie

27.11.2022, 22:30
Aktualizacja: 31.01.2023, 07:53
Autor: J. Zalewski
Najlepszy bukmacher na bakarat | ZAŁÓŻ KONTO
Oferta typów i atrakcyjne kursy na karciankę bakarat online
Spis treści
Rozwiń
 1. Bakarat - jakie są zasady gry?
  1.  Jak liczone są punkty?
  2.  Kiedy trzecia karta?
 2. Gdzie można typować zakłady na bakarat?
 3. Jak obstawiać bakarat online?
  1.  Jakie rynki można obstawiać?
  2.  Najwyższe kursy na bakarat online
 4. Bakarat: extra bonusy z kodem
  1. Dobry start z kodem LEGALSPORT
 5. FAQ: pytania graczy o bakarat
Obszerna oferta zakładów bukmacherskich na bakarat online

Możliwość stawiania zakładów bukmacherskich na bakarat oferują polskim typerom dwaj najwięksi i najbardziej rozpoznawalni bukmacherzy, czyli STS i Fortuna. Trudno się temu dziwić, ponieważ właśnie ci dwaj operatorzy najbardziej dbają o urozmaicanie swojej oferty zakładów na gry karciane.

Zakłady online na Bakarat
Najlepsza oferta typów na karciankę bakarat

Znaczny wzrost zainteresowania karciankami sprawia, że na rynek zakładów bukmacherskich wprowadzane są kolejne symulacje gier karcianych, które u polskich operatorów można obstawiać na żywo w trybie całodobowym przez siedem dni w tygodniu. Do tej pory gracze w głównej mierze mogli typować wyniki pokera (Polski poker, Indyjski poker, Poker 6 Plus), wojny (Wojna i Wojna: Andar Bahar), a także blackjacka.

Najlepszy kod LEGALSPORT na gry karciane u bukmacherów

Na tym jednak nie koniec, ponieważ od niedawna u bukmacherów posiadających licencję Ministerstwa Finansów znaleźć można także sprawdzone selekcje na nową grę - bakarat. Wszystko co powinniście wiedzieć o tej karciance znajdziecie w poniższym tekście.

Bakarat - jakie są zasady gry?

Bakarat lub też inaczej baccarat to szybka gra karciana, w której biorą udział dwie strony: gracz oraz krupier rozdający karty. Do gry wykorzystuje się sześć lub osiem zwykłych talii 52 kart obejmujących 13 kart każdego z czterech kolorów. Celem rozgrywki jest zebranie łącznej liczby punktów, maksymalnie zbliżonej lub równej liczbie dziewięć (9). Wartości poszczególnych kart są ustalane według określonych reguł, które szczegółowo opisujemy w sekcji poniżej.

Podczas danej rozgrywki każdy z uczestników rozdania otrzymuje po dwie odkryte karty. Pierwszą kartę zawsze otrzymuje gracz, a kolejne wykładane są na stół po jednej na zmianę. Po tym, jak obie strony otrzymały dwie odkryte karty, sytuacja jest oceniana zgodnie z punktacją kart i ustala się czy gracz i/lub krupier powinni otrzymać dodatkową, trzecią kartę. Wygrywa strona, która osiągnie wartość 9 lub będzie bliżej tej liczby. Rozdanie może zakończyć się również remisem jeśli zarówno gracz, jak i krupier zdobędą jednakową liczbę punktów.

 Jak liczone są punkty?

Podczas typowania karcianki bakarat niezwykle istotna jest znajomość podstawowych zasady gry, a przede wszystkim punktacji poszczególnych kart. Wartość kart z oznaczeniem liczbowym od dwójek do dziewiątek (np. 3 czy 7) jest równa liczbie punktów takiej karty. Z kolei wartości kart z oznaczeniem figurowym (król, dama i walet) oraz dziesiątki jest równa zero. Spośród figur jedynie asy są punktowane i wartość takiej karty wynosi jeden punkt.

 • od dwójki (2) do dziewiątki (9) - nominalna wartość karty
 • asy (A) - wartość 1
 • dziesiątki (100, walety (J), damy (Q) i króle (K) - wartość 0.

Aby obliczyć łączną sumę punktów dla zawodnika, wszystkie punkty należy zsumować. Jeżeli jednak łączna liczba zdobytych punktów to liczba dwucyfrowa (np. 12), do określenia finalnej liczby punktów pierwsza cyfra jest ignorowana i uwzględnia się tylko drugą cyfrę liczby. Przykładowo: 8 (osiem) + 4 (cztery) = 12 (dwanaście) - za wynik będzie uważana cyfra 2 (dwa), 6 (sześć) + 9 (dziewięć) = 15 (piętnaście) - wynik 5 (pięć) oraz 7 (siedem) + dama (zero) = 7 (siedem) - wynik 7 (siedem).

 Kiedy trzecia karta?

Istnieją różne przypadki kiedy to po wyłożeniu dwóch kart dla gracza i krupiera trzeba jeszcze rozdać trzecią dodatkową kartę, ponieważ rozgrywka nie może być prawidłowo rozstrzygnięta. Szczegółowe zasady dotyczące tzw. "trzeciej karty" w grze bakarat przedstawiamy za pomocą poniższych tabel.

GRACZ

Suma punktów gracza po rozdaniu dwóch kart Działanie
0 - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 Trzecia karta zawsze jest rozdawana
6 lub 7 Trzecia karta nie jest rozdawana
8 lub 9 (tzw. natural hand) Trzecia karta nie jest rozdawana

KRUPIER

Suma punktów krupiera po rozdaniu dwóch kart Trzecia karta JEST rozdawana, jeżeli wartość trzeciej karty gracza Trzecia karta NIE JEST rozdawana, jeżeli wartość trzeciej karty gracza
0 - 1 - 2 Trzecia karta zawsze jest rozdawana Trzecia karta zawsze jest rozdawana
3 0 - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 9 8
4 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 0 - 1 - 8 - 9
5 4 - 5 - 6 - 7 0 - 1 - 2 - 3 - 8 - 9
6 6 lub 7 0 - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 8 - 9
7 Trzecia karta nie jest rozdawana Trzecia karta nie jest rozdawana
8 lub 9 (tzw. natural hand) Trzecia karta nie jest rozdawana Trzecia karta nie jest rozdawana

Gdzie można typować zakłady na bakarat?

Symulowane gry karciane można typować wyłącznie za pośrednictwem serwisów internetowych legalnych bukmacherów, gdzie oferowanie takich usług jest zgodne z przepisami polskiego prawa. Na rynku funkcjonują 24 podmioty, które posiadają specjalne zezwolenie MF na organizacje zakładów bukmacherskich przez Internet – pełna lista operatorów dostępna jest tutaj.

Niestety nie wszędzie będziemy mogli postawić zakład obejmujący dochodowe typy na bakarat. W tej chwili tylko dwie najbardziej doświadczone firmy bukmacherskie STS i Fortuna mają w swojej szerokiej ofercie online grę karcianą bakarat. Sponsor piłkarskiej reprezentacji Polski współpracuje ze sprawdzonym dostawcą gier karcianych – spółką BetGames i to właśnie pod taką nazwą na stronie STS znajdziemy selekcje na karcianki, wśród których trafimy na jedną grę bakarat.

Gra karciana bakarat w ofercie zakładów wzajemnych Star Typ Sport Online

Z kolei sponsor rozgrywek piłkarskiego Pucharu Polski i 1. Ligi, który stworzył specjalną zakładkę Bet On Games, gdzie ulokował wszystkie swoje gry karciane, korzysta z usług dostawcy Playtech. W Fortunie będziemy mogli zagrać aż na trzy rodzaje gry bakarat – Grand, Speed oraz VIP.

Gra karciana bakarat w ofercie zakładów wzajemnych Fortuna Online

Zakłady na bakarat zarówno w BetGames STS, jak i Bet On Games Fortuna można obstawiać poprzez niezwykle funkcjonalne aplikacje na telefon z oprogramowaniem Android lub iOS, w wersji mobilnej strony web, a także bezpośrednio w przeglądarce internetowej na laptopach czy komputerach stacjonarnych. Co ważne, dostęp do karcianek na żywo u obu buków jest nieograniczony i pozbawiony jakichkolwiek opłat.

Jak obstawiać bakarat online?

Pojedyncza rozgrywka w grze bakarat jest niezwykle szybka i dynamiczna, ponieważ trwa zazwyczaj około jednej minuty. To oznacza, że typujący mają stosunkowo mało czasu na wybór typów i postawienie zakładu z bukmacherem. Samo rozdanie składa się z trzech osobnych rund, w których można obstawiać selekcje bukmacherskie. Oczywiście gra bakarat jest dostępna u legalnych operatorów przez całą dobę z wyłączeniem przerw technicznych.

Podgląd rozgrywki bakarat u operatora STS Online

Pierwsza runda zakładów rozpoczyna się jeszcze przed rozdaniem kart i jest to typowanie w ciemno, na chybił-trafił, gdyż nie ma żadnego odniesienia w postaci kart. Wtedy też można stawiać na jeden lub kilka możliwych wyników, a współczynniki kursowe są dla graczy bardzo korzystne. Druga runda zakładów w danym rozdaniu rozpoczyna się po otrzymaniu przez gracza pierwszej karty oraz aktualizacji kursów. Typy zawarte w pierwszej rundzie w żaden sposób nie wpływają na zakłady zawarte w drugiej rundzie, dlatego typerzy mogą obstawiać rynki na te same lub inne wyniki więcej niż jeden raz. Z kolei trzecia, ostatnia runda typerska rozpoczyna się po otrzymaniu przez krupiera pierwszej karty. Po ukończeniu ostatniej rundy (po około 20 sekundach) gracz i bankier otrzymują drugą kartę i jeśli to konieczne również trzecią kartę. Na zakończenie określane są wyniki i na ekranie podświetlany jest zwycięzca rozdania.

Podgląd rozgrywki karcianej bakarat u legalnego bukmachera Fortuna

W przypadku, gdy rozgrywka zakończy się remisem typerom, którzy zawarli zakłady na ten wariant wygrane zostaną wypłacone na konto depozytowe. Zaś zakłady na wygraną gracza lub krupiera zostaną anulowane i podlegają zwrotowi stawek dla typerów po kursie równym 1.00.

 Jakie rynki można obstawiać?

Typerzy, którzy zdecydują się na obstawianie zakładów obejmujących grę bakarat online muszą stanąć przed wyborem jednej z kilku opcji rynkowych dostępnych w internetowej ofercie bukmacherskiej. Liczba rynków ukazujących się dla konkretnego rozdania jest uzależniona od bukmachera: w STS będzie to zazwyczaj czternaście selekcji (trzy główne i jedenaście pozostałych), zaś w Fortunie aż ponad trzydzieści (9 selekcji głównych oraz ponad 20 pobocznych). Aby nieco ułatwić Wam zadanie przy tworzeniu zakładów poniżej przygotowaliśmy opisy najważniejszych rynków w grze karcianej bakarat.

 • Wynik rozdania: gracz / remis / krupier

Podstawowy rynek bukmacherski na bakarat, w którym należy wskazać ostateczny rezultat danej rozdania. Można tutaj postawić na zwycięstwo wirtualnego gracza lub też krupiera prowadzącego rozgrywkę. Istnieje również trzecia, bardzo opłacalna z perspektywy obstawiającego możliwość wytypowania, że partia zakończy się remisem.

 • Więcej czerwonych / czarnych kart / tyle samo czerwonych i czarnych

Zadaniem typującego jest wskazanie jaki kolor kart będzie dominował po zakończeniu danego rozdania. Co ciekawe, liczone są tutaj wszystkie wyłożone na stół karty, również karty dodatkowe, jeżeli zajdzie konieczność ich wyciągnięcia. Ten trzy-drogowy rynek jest otwarty praktycznie przez całe rozdanie.

 • Następna karta: czerwona / czarna

Standardowy zakład dwu-torowy, gdzie należy wskazać kolor karty, która zostanie wyciągnięta przez krupiera jako następna. Współczynniki kursowe na tę selekcję zazwyczaj są takie same przez wszystkie etapy rozdania bakarat.

 • Duża / Mała

W przypadku tego zakładu trzeba wytypować ilość kart, jakie otrzymają gracz i krupier podczas jednego rozdania. Rynek "Duża" oznacza, że zostaną wyłożone jedna lub dwie dodatkowe karty (pięć lub sześć kart), z kolei rynek "Mała" oznacza, że rozdanie zakończy się bez konieczności dobierania kolejnych kart (cztery karty na stole).

 • Dowolna para

Karciany zakład na to czy podczas rozdania wystąpi dowolna para kart o tej samej wartości, np. 8 pik i 8 karo lub K kier i K trefl u jednego z uczestników rozgrywki: gracza albo krupiera. Nie ma znaczenia u kogo zostanie wyłożony taki układ kart.

 • Para gracza / krupiera

Rynek bardzo zbliżony do poprzedniego z tą różnicą, że tutaj obstawiamy czy wystąpi dowolna para kart u konkretnego uczestnika rozgrywki gracza lub krupiera. Ryzyko przegranej jest zdecydowanie większe, jednak bukmacher wynagradza to poprzez atrakcyjne przeliczniki kursowe.

 • Idealna para

Opcja rynkowa najrzadziej występująca w rozdaniach bakarat i oczywiście najtrudniejsza do wytypowania. Idealna para to zakład na to, że w czasie danego rozdania pojawią się dwie identyczne karty w ręce gracza lub krupiera, np. 4 karo i 4 karo lub A pik i A pik.

 • Parzysty/nieparzysty gracza lub krupiera

Rynek dostępny tylko w Bet On Games w Fortunie i dotyczy ostatecznej sumy punktów uzyskanych z kart na stole dla poszczególnego uczestnika rozgrywki. Do wyboru będziemy mieć parzysty/nieparzysty gracza, parzysty/nieparzysty krupiera, parzysty u obu graczy lub nieparzysty u obu graczy.

 • Ten sam kolor wszystkich kart

Zakład o to, że na stole pojawią się karty (cztery, pięć lub sześć) wyłącznie w jednym kolorze, np. cztery karty karo. Selekcja dostępna jest tylko w Fortunie i dotyczy wszystkich kart, które będą uwzględniane do ustalenia wyniku rozdania. Można również obstawić na ten sam kolor kart w ręku gracza i w ręku krupiera.

 • Dokładny wynik remisowy

W Fortunie jest także specjalny rynek na bakarat, który obejmuje kursy na dokładny wynik rozdania zakończony tylko remisem, tzn. 0-0, 1-1, 2-2, 3-3 itd. Co zrozumiałe, kursy na ten typ należą do jednych z najwyższych.

Rynki bukmacherskie na bakarat w Fortuna Zakłady Sportowe

 Najwyższe kursy na bakarat online

Wiemy już jak krok po kroku wygląda cały proces obstawiania zakładów na bakarat i jakie selekcje bukmacherskie na tę karciankę można znaleźć u koncesjonowanych bukmacherów. Warto jeszcze sprawdzić które spośród dostępnych typów i podtypów są najbardziej rentowne i obarczone najwyższymi przelicznikami kursowymi. Tradycyjnie już nasze zestawienie najlepszych kursów przełożyliśmy do tabeli, tak aby dla każdego ta kwestia była jak najbardziej czytelna.

Najwyższe kursy bukmacherskie na grę karcianą bakarat online
1. Dokładny wynik: remis 1-1, 2-2 itd. 40.00 - 230.00
2. Ten sam kolor wszystkich kart   40.00 - 150.00
3. Idealna para kart 20.00 - 28.00
4. Para gracza/para krupiera 8.00 - 20.00
5. Wynik rozdania - Remis 5.00 - 15.00
6. Dowolna para kart 4.00 - 8.00

 

Ekstremalnie wysokie kursy na tle innych rynków można trafić w przypadku typów na dokładny wynik remisu w danym rozdaniu - tutaj współczynniki systematycznie przekraczają wartość 200.00. Gracz, który postawi na zakład ten sam kolor wszystkich kart, np. cztery karty karo może znacznie powiększyć swój budżet, ponieważ kursy na tę selekcję przekraczają 100.00. Wśród innych rentownych rynków znajdują się też typy na pary kart (idealna para, para gracza/krupiera i dowolna para na stole) i opcja rozdanie zakończy się remisem.

Bakarat: extra bonusy z kodem

Każdy z typerów indywidualnie przygotowuje sobie budżet finansowy, który może przeznaczyć na obstawianie różnorodnych zakładów. Należy jednak pamiętać, że legalni bukmacherzy oferują swoim użytkownikom extra pakiety promocji powitalnych, pozwalające sięgnąć po dodatkowe środki na grę. Bonusy mają to do siebie, że można je przeznaczyć na dowolne typy z oferty: czy to na wydarzenia sportowe, sporty wirtualne czy też gry karciane.

Dobry start z kodem LEGALSPORT

Rejestracja nowego konta gracza z naszym unikalnym kodem promocyjnym LEGALSPORT, który jest akceptowany przez wszystkie podmioty bukmacherskie bez wyjątku powoduje, że gracze mogą uzyskać atrakcyjne profity pieniężne na start i wykorzystać je na selekcje obejmujące gry karciane, w tym naturalnie również na bakarat. Jak w praktyce prezentują się bonusy powitalne u poszczególnych buków? Poniżej znajdziecie szczegóły.

BAKARAT: Bonusy startowe za rejestrację z kodem LEGALSPORT
 • Bonusy od 3. depozytów 1500 zł
 • Bonus bez ryzyka 100 zł
 • Bonus 60 zł za 6 zadań i 3 depozyty 

1660 zł

 • Zakład bez ryzyka 3500 zł (cashback)
 • Bonus 200 zł za wpłatę (100% od depozytu)
 • Freebet 34 zł od depozytu i za apkę

3754 zł

 • Zakład bez ryzyka 600 zł
 • Freebety 30 zł za kod i depozyt 1 zł
 • Zakłady na pełnych stawkach 12% (Happy Hours)

630 zł

 • 200% od depozytu 300 zł
 • Boosty na piłkę, koszykówkę i tenis ziemny
 • Okazjonalne darmowe bety sportowe

300 zł

 • Bez ryzyka 200 zł
 • Ekskluzywne bonusy na FAME MMA
 • Boost i Jackpot Betclic

200 zł

 • Bonus 100% od wpłaty 2080 zł
 • Bez ryzyka na powitanie 1200 zł
 • Freebet 30 zł i 30 dni bez podatku

3310 zł

 • Bonus powitalny za wpłaty 2000 zł
 • Bonus start App 20 zł
 • Extra bonusy na gry i kibiców 70 zł

2090 zł

 • Bonus 100% od 1. wpłaty 400 zł
 • Bonus 50% od 2. i 3. depozytu 600 zł i 1000 zł
 • Freebet na aplikacji 222 zł (za depozyt)

2222 zł

 • Podwojenie depozytu do max. 5000 zł
 • Paczka freebetów 39 zł za rejestrację
 • Zakład bez ryzyka 200 zł

5239 zł

 • Bonus bez ryzyka 500 zł
 • Za kod 125 zł (w tym 25 zł bez depozytu)
 • Za depozyt 100% 300 zł

925 zł 

 • Bonus bez ryzyka na start 500 zł
 • Freebet na aplikacji 50 zł
 • Cashback 200 zł bez limitu

750 zł

 • Bonusy za 4 wpłaty 2000 zł
 • Freebet za depozyt 23 zł
 • Nagrody za regularną grę w sklepie typera

2023 zł

 • Bonusy od depozytów 1300 zł
 • Freebet 100 zł
 • Gra na pełnych stawkach

1400 zł

 • Bonus od depozytu 
 • Freebet powitalny w przygotowaniu

400 zł

 • Bonus bez ryzyka 
 • Wyzwania Welcome Challenges

500 zł

 

FAQ: pytania graczy o bakarat

Na zakończenie naszego tekstu przygotowaliśmy dla Was odpowiedzi na pytania dotyczące gry karcianej bakarat jakie typerzy zadają na ogólnodostępnych portalach i forach bukmacherskich. Jesteśmy pewni, że kwestie poruszone przez naszych ekspertów będą dla Was pomocne podczas zawierania dochodowych zakładów online.

🔷 Bakarat - co to za karcianka?

Bakarat to popularna gra karciana, która swoimi zasadami przypomina ogólnie znaną wojnę. Celem rozgrywki w bakarat jest uzbieranie łącznej liczby punktów maksymalnie zbliżonej lub też równej liczbie dziewięć z dwóch, a czasem i trzech kart. Reguły punktacji poszczególnych kart i szczegółowe zasady gry opisujemy w pierwszej sekcji tekstu.

🔷 Gdzie można obstawiać bakarat online?

Obecnie spośród wszystkich koncesjonowanych operatorów zakładów wzajemnych, symulowana gra karciana bakarat znajduje się w propozycji dwóch najbardziej doświadczonych bukmacherów: w Star Typ Sport oraz w Fortunie.

🔷 Jakie kombinacje typów można grać w bakarat?

W grze karcianej bakarat można obstawiać typy i podtypy, które są podzielone na dwie grupy: główne oraz pozostałe. W tej pierwszej można zagrać na wynik rozdania, czyli wygraną gracza, wygraną krupiera lub remis. Z kolei w drugiej grupie można postawić dodatkowe typy takie jak np. więcej czerwonych/czarnych kart/tyle samo w danym rozdaniu, kolor następnej karty, ilość kart w rozgrywce, wystąpienie dowolnej pary, para u gracza/krupiera czy tzw. idealna para.

🔷 Jak typować zakłady na bakarat?

Aby zawrzeć zakład składający się z typów i podtypów na bakarat należy posiadać aktywne konto gracza w STS lub Fortunie, gdzie jest dostępna ta gra karciana. Najlepiej zrobić to z naszym kodem premiowym LEGALSPORT, który zapewni Wam dodatkowe środki na obstawianie. Następnie wystarczy dokonać depozytu, wybrać rynek bukmacherski i zatwierdzić zakład.

🔷 Czy zakłady bukmacherskie na bakarat są legalne?

Tak, obstawianie gier karcianych, w tym także bakarat jest w pełni legalne, bezpieczne i zgodne z polskim prawem. Nowelizacja ustawy hazardowej zezwala na organizowanie zakładów wzajemnych na karcianki, ponieważ typer nie jest bezpośrednim uczestnikiem gry, a jedynie typuje wyniki symulowanych rozgrywek.

🔷 Czy karciane rozgrywki bakarat można oglądać na żywo?

Tak, wszystkie transmisje z symulacji rozdań bakarat odbywają się w trybie na żywo przez cały dzień siedem dni w tygodniu. W STS dostęp do live streamingu jest nielimitowany, z kolei w Fortunie aby video z rozgrywek karcianych jest dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Komentarze (1)
Bakarat - zakłady bukmacherskie
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Mariusz
skomentowano ponad miesiąc temu
Świetny tekst! Temat obstawiania bakarat wyczerpany w 100%. Mega przydatne informacje :)

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.