środa, 17 sierpnia 2022
Najnowsze: Leeds United - Chelsea | Typy

Czy bukmacher 1Xbet jest legalny w Polsce?

Kod promocyjny 1xbet - czy można go odebrać u bukmachera. Status legalności 1xbet na 2022 r.

Odbierz kod promocyjny eWinner
Oferta na bonus eWinner VIP ważna do 31 sierpnia 2022
Spis treści
Rozwiń
 1. Bukmacher 1xbet – dlaczego nie jest legalny w Polsce?
 2. Gdzie bukmacher 1xbet jest legalny?
 3. Jaki bukmacher zamiast 1xbet?
 4. Legalne promocje dla nowych graczy zamiast bonusu 1Xbet
 5. FAQ - najczęstsze pytania graczy o bukmachera internetowego 1xbet
 6. Warto zapamiętać
Bukmacher 1xbet nie posiada licencji MF w Polsce - zdjęcie do tekstu
Czy bukmacher 1xbet jest legalny w Polsce?

Rynek legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce uregulowała wprowadzona w życie 1 kwietnia 2017 r. znowelizowana ustawa hazardowa.

Bonusy powitalne VIP u legalnych bukmacherów

  Oferta na sierpień 2022 z kodem promo  

Od tego momentu zakłady bukmacherskie można legalnie obstawiać jedynie u operatorów, posiadających licencję Ministerstwa Finansów. Aby ją otrzymać, bukmacher musi m.in. posiadać siedzibę w Polsce, opłacać w naszym kraju 12% podatku obrotowego, a także weryfikować wiek i tożsamość graczy.

Strony internetowe bukmacherów bez wymaganej koncesji trafiają natomiast do prowadzonego przez MF rejestru domen zakazanych – w ciągu 48 godzin od umieszczenia w rejestrze operator Internetu ma obowiązek zablokować dostęp do takich witryn, a banki i inne portale płatnicze nie mogą realizować transakcji finansowych na rzecz bukmachera, którego strona znalazła się w rządowym spisie.

Bukmacher 1xbet – dlaczego nie jest legalny w Polsce?

W dniu wejścia w życie ustawy hazardowej licencji MF nie posiadała i nadal nie posiada firma bukmacherska 1xbet - nie jest więc ona w Polsce legalnym bukmacherem. Nazwy i strony internetowej tego bukmachera (1xbet-pl) nie ma więc w zestawieniu firm posiadających licencję MF na prowadzenie działalności bukmacherskiej przez Internet i/lub w lokalach stacjonarnych, które systematycznie aktualizuje na swojej stronie resort finansów.

Czy wiesz że gra u bukmacherów bez licencji jest karalna?
Typuj u legalnego bukmachera z bonusem powitalnym wyższym niż w 1xbet
  Stawiam darmowy kupon  

  Betclic kod promo VIP na 1000 zł bonusu  

Z drugiej strony, domeny firmy 1xbet znajdują się w Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą – co więcej, jest ich tam ponad 120. Pierwszy raz 1xbet został umieszczony w rejestrze 14 lipca 2017 roku, kiedy do rządowego spisu trafiło aż 46 adresów tego operatora, a  6 lutego 2018 roku rejestr „zasiliło” aż 16 adresów tego bukmachera. Tak częsta obecność w rejestrze MF świadczy o tym, że bukmacher systematycznie próbuje obejść polskie prawo; nie istnieje także oddział 1Xbet Polska wymagany przez licencję bukmacherską.

Należy przy tym pamiętać, że zgodnie z nową ustawą hazardową korzystanie z usług bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów jest zagrożone karą finansową. Jeśli polskiemu graczowi udowodnione zostanie obstawianie zakładów u bukmachera 1xbet, może on być zmuszony do zwrotu wszystkich ewentualnych wygranych bez odliczenia kwot postawionych, a także do zapłacenia grzywny w wysokości do 120 stawek dziennych – szacunkowo maksymalna grzywna może więc wynieść nawet 3 360 000 zł (ponad trzy miliony złotych!). Tu przeczytasz więcej o tym jakie są kary za grę u bukmacherów bez licencji MF. Nie opłaca się więc podejmować takiego ryzyka, zwłaszcza że w Polsce działa wielu legalnych bukmacherów z licencją MF, posiadających znacznie lepszą ofertę niż 1xbet.

Gdzie bukmacher 1xbet jest legalny?

Firma bukmacherska 1xbet ma swoją siedzibę w Rosji – posiada tam ponad 500 punktów stacjonarnych i zatrudnia około 5 000 pracowników. Swoje usługi świadczy również przez Internet, przy czym zakłady można obstawiać także przez aplikacje mobilne, dedykowane systemom operacyjnym Android oraz iOS, a także poprzez rosyjski komunikator Telegram. 1xbet ma dobre opinie graczy, stosuje atrakcyjny kod promocyjny i bonus powitalny w wysokości 100 Euro.

Legalny polski bukmacher LVBET z licencją MF i kodem promocyjnym - infografika
LVBET kod promocyjny do legalnego bukmachera z licencją MF

Co więcej, bukmacher udostępnia dla graczy w Rosji bezpieczny komunikator i własną przeglądarkę internetową, która posiada specjalne funkcje, ułatwiające obstawianie wyników sportowych. Oferta operatora 1xbet obejmuje szeroką gamę zakładów sportowych, w tym na zakładów piłkarskich, zakładów na koszykówkę czy siatkówkę, a także gry kasynowe oraz totalizator sportowy.

Jaki bukmacher zamiast 1xbet?

Pomimo faktu, że 1xbet nie jest w Polsce legalnym bukmacherem, mieszkający w naszym kraju miłośnicy zakładów sportowych mogą korzystać z usług innych firm bukmacherskich, posiadających licencję Ministerstwa Finansów. Z działających u nas legalnych bukmacherów internetowych coraz większa liczba oferuje zakłady bukmacherskie przez internet, działając przez strony www oraz legalne aplikacje bukmacherskie na telefon, umożliwiające obstawianie typów sportowych na smartfonach i tabletach. Każdy z nich ma dla polskich graczy ekskluzywne bonusy powitalne z kodem promocyjnym, dzięki któremu można zyskać dodatkowe freebety u legalnych bukmacherów, zakłady bez ryzyka czy podwyższone bonusy od depozytu.

PZBuk bonus na start z kodem
  Pakiet 150% >>> 500 zł na zakłady przy depozycie 200 zł  
Oferta z kodem VIP na sierpień 2022

Do grona legalnych polskich bukmacherów z licencją MF zalicza się m.in. Fortuna Zakłady Bukmacherskie, który ma dla graczy bardzo atrakcyjny pakiet powitalny. W Fortuna bonus na start z kodem promo VIP to nawet 1140 zł: w skład tej kwoty wchodzi bonus od depozytu 1000 zł, darmowy zakład bukmacherski 20 zł oraz extra zakład bez ryzyka 120 zł. Bardzo atrakcyjną ofertę ma też legalny bukmacher LVBET, u którego polscy gracze znajdą najwięcej selekcji z handicapami oraz extra bonus powitalny z kodem promocyjnym nawet 1520 zł.

Mieszkający w Polsce typerzy chętnie zakładają też konta bukmacherskie w PZBuk - ten legalny bukmacher internetowy z licencją MF udostępnia szeroką gamę dyscyplin sportowych oraz vipowski pakiet na start. W PZBuk bonus powitalny z kodem rejestracyjnym (hasło kodu to "LEGALSPORT") to aż 150% od pierwszej wpłaty: przy depozycie 200 zł mamy więc aż 500 zł do wykorzystania na zakłady bukmacherskie w PZBuk!

Legalne promocje dla nowych graczy zamiast bonusu 1Xbet

W tym momencie na polskim rynku działa już spore grono legalnych operatorów zakładów sportowych, którzy w stanie realnie konkurować z rosyjskim bukmacherem 1Xbet Zanim 1Xbet dostanie licencję, polecamy założyć konta u bukmacherów, którzy dają zdecydowanie lepsze bonusy na start:

Bukmacher LV BET nr 1 zamiast 1Xbet - do wykorzystania jest ponad 1 570 zł!

 • 1 000 zł bonus powitalny od pierwszej wpłaty
 • 500 zł dodatkowy bonus powitalny od drugiej wpłaty
 • 20 zł freebet (darmowy zakład)
 • 50 zł dla kibiców
 • 10 - 15% wyższe wygrane co kilka dni

Wykorzystaj najwyższe bonusy - kliknij w link >>>  odbierz kod i załóż konto u bukmachera LV BET 

-----------------------------------------------------------------------------

Bukmacher FORTUNA nr 2 zamiast 1Xbet - możesz zgarnąć ponad 1140 PLN!

 • 120 zł bez ryzyka
 • 1000 zł powitalny bonus na start
 • 20 zł freebet (darmowy zakład)
 • 50 zł dodatkowo za każdego kumpla
 • 14% wyższe wygrane + dodatkowe promocje dla stałych graczy

Odbierz najlepsze bonusy - kliknij w link >>>  załóż konto w FORTUNA z kodem promocyjnym 

Legalnie działający operatorzy bukmacherscy z licencjami MF stanowią godną konkurencję dla zagranicznych firm bukmacherskich, takich jak 1xbet, oferując polskim graczom bogatą ofertę zakładów wzajemnych na różne dyscypliny sportowe, zarówno te najpopularniejsze (piłka nożna, tenis, siatkówka czy hokej na lodzie), jak i bardziej niszowe (piłka wodna, squash czy szachy).

By zachęcić nowych graczy legalni operatorzy systematycznie organizują dla nich promocje bukmacherskie, a dla nowych graczy mają atrakcyjne bonusy na start. Nowe konto gracza warto założyć z kodem bonusowym LEGALSPORT, który daje dodatkowe korzyści przy rejestracji, np. konto gracza w Milenium z kodem promo LEGALSPORT to w sumie 790 zł na typowanie zakładów (bonus powitalny 760 zł, darmowy zakład 10 zł i specjalny bonus 20 zł dla czytelników LegalSport.pl), a u bukmachera Totolotek kod rejestracyjny LEGALSPORT zapewnia bonus od pierwszego depozytu 1111 zł i dodatkowo freebet 25 zł, dzięki czemu pierwszy zakład można postawić na koszt bukmachera.

FAQ - najczęstsze pytania graczy o bukmachera internetowego 1xbet

Ponieważ wielu polskich graczy w przeszłości obstawiało zakłady bukmacherskie online w 1xbet, na forach bukmacherskich pojawia się wiele pytań o tego operatora. Zebraliśmy dla Was najczęstsze pytania graczy o 1xbet i przygotowaliśmy na nie odpowiedzi.

1. Kiedy 1xbet startuje w Polsce?

Obecnie 1xbet nie jest legalnym bukmacherem w Polsce, ponieważ w dalszym ciągu nie posiada licencji MF na zakłady bukmacherskie przez internet. Według naszych informacji status legalności 1xbet może się jednak zmienić w przyszłości, bowiem przedsiębiorstwo nie zdementowało informacji na temat starań o polską koncesję na zakłady sportowe.

Jeżeli nie chcecie przegapić okazji do obstawiania najciekawszych meczów do tego czasu, to bez problemów możecie skorzystać z bonusów i ofert legalnych buków. Nierzadko mogą pochwalić się oni równie dobrą ofertą na zakłady sportowe. Natomiast kiedy tylko 1xbet otrzyma licencję MF na zakłady bukmacherskie w Polsce, dowiecie się tego z naszego portalu!

2. Czy kod promocyjny 1xbet można aktywować u legalnych bukmacherów?

Choć polscy gracze w dalszym ciągu nie mogą korzystać z oferty bukmachera 1xbet, mamy dla nich dobrą wiadomość! Akceptowany przez bukmachera 1xbet kod promocyjny, który brzmi "LEGALSPORT", można bez problemu wykorzystać u legalnych polskich bukmacherów, posiadających zezwolenie MF na zakłady sportowe online.

Najlepszy kod promocyjny można wykorzystać np. u legalnego polskiego bukmachera forBET, który typerom oferuje znacznie wyższy bonus na start niż 1xbet. Ekskluzywny pakiet powitalny forBET z kodem promo to nawet 2100 zł na start dla nowych graczy: 2000 zł bonusu od trzech pierwszych depozytów, 50 zł na zakład bez ryzyka, 50 zł extra za kod promocyjny i freebet 10 zł. To aż cztery różne bonusy, pozwalające w znaczący sposób zwiększyć nasz bukmcherski bankroll na start!

3. Jakie są opinie graczy o 1xbet?

Typerzy korzystający w przeszłości z oferty sportowej i bonusowej bukmachera 1xbet wypowiadali się bardzo pozytywnie o tym rosyjskim operatorze zakładów sportowych. Gracze podkreślają że 1xbet oferował wysokie współczynniki bukmacherskie oraz atrakcyjny bonus powitalny dla nowych. Obecnie, gdy 1xbet nie jest legalnym bukmacherem w Polsce, ci gracze założyli konta u innych bukmacherów, posiadających licencję MF na zakłady bukmacherskie online. Wielu z nich przeszło do wspomnianego już legalnego bukmachera forBET, który na start oferuje znacznie wyższy pakiet powitalny niż 1xbet.

Warto zapamiętać

 • Bukmacher 1xbet nie jest w Polsce legalny m bukmacherem - nie posiada koncesji Ministerstwa Finansów.Korzystanie z jego oferty online jest zagrożone karą grzywny w wysokości nawet 3 360 000 zł.
 • Graj odpowiedzialnie i bez ryzyka utraty pieniędzy – wybieraj legalnych bukmacherów!
 • W Polsce lista legalnych bukmacherów obejmuje już kilkunastu operatorów internetowych, w tym LVBET Zakłady Bukmacherskie, Betclic czy Totolotek, z których każdy ma dla polskich graczy atrakcyjne bonusy powitalne i wysokie kursy bukmacherskie.
12.06.2018, 13:19
Aktualizacja: 12.06.2018, 13:19
Autor: R. Legalsport.pl

Inni czytali również

Komentarze i opinie (0)

Czy bukmacher 1Xbet jest legalny w Polsce?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.