poniedziałek, 8 sierpnia 2022
Najnowsze: Widzew Łódź - Legia Warszawa | Typy

Bukmacher bez podatku?

Jaki operator ma najlepszą ofertę na stawianie zakładów w promocji bezpodatkowej (+14% więcej do wygranych).

Bukmacherzy bez podatku
Lista najlepszych legalnych buków na rok 2022
Spis treści
Rozwiń
 1. Bukmacher bez podatku – czyli kto?
 2. Kiedy można obstawiać legalnie, nie płacąc podatku od gier?
  1. forBET bez podatku
 3. FAQ - pytania o grę bez podatku
 4. Warto wiedzieć
Jaki bukmacher przyjmuje zakłady bez podatku?

Zgodnie z art. 70 ustawy o grach hazardowych, wszyscy legalni bukmacherzy, posiadający zezwolenie Ministra Finansów, muszą odprowadzać podatek od gier, a więc są nim obciążeni także wszyscy korzystający z ich usług gracze.

freebet na zakłady bez podatku
Darmowy bonus bukmacherski za 50 zł

Od 1 kwietnia 2017 r. zasada ta dotyczy również bukmacherów online. Warto przy tym pamiętać, że graczom, korzystającym z oferty nieautoryzowanych (a więc i niepłacących podatku) buków, grożą kary finansowe.

Konieczność oprowadzania 12% podatku od każdej postawionej przez gracza kwoty jest jednym z parametrów, odróżniających bukmacherów legalnych, posiadających licencję MF na organizację zakładów wzajemnych, od firm nielegalnych, które koncesji nie posiadają i nie mają prawa działać na terenie naszego kraju – co nie zmienia faktu, że wiele z nich próbuje.

Nielegalni bukmacherzy nie rozliczają się z polskim fiskusem, a więc nie muszą pomniejszać stawianych przez graczy kwot o podatek od gier – ich oferta teoretycznie jest więc bardziej korzystna, ale i bardziej ryzykowna, dlatego nie warto z niej korzystać (o karach, grożących za korzystanie z usług nielegalnych firm bukmacherskich, przeczytasz tutaj).

forbet bez podatku
Legalne zakłady + premia 2240 zł

Obstawianie u bukmachera bez podatku nie musi jednak oznaczać zawsze uczestniczenia w nielegalnym procederze. Licencjonowane firmy bukmacherskie jak BETFAN, Fortuna czy Forbet posługują się tym skrótem myślowym, by przyciągnąć graczy, zainteresowanych wyższą o 12% wygraną - to promocja na zakłady bukmacherskie bez podatku. Należy przy tym podkreślić, że obowiązek zapłaty podatku od gier nie znika – w ramach promocji niektóre spółki, takie jak np. Totolotek czy Totalbet (bez podatku), przejmują po prostu koszt płacenia podatku na siebie, nie obciążając nim gracza.

W innym artykule sprawdź zasady i promocje u bukmacherów internetowych bez podatku - jak grać i wygrywać legalnie więcej.

Bukmacher bez podatku – czyli kto?

Zasadniczo możliwe są dwie odpowiedzi na pytanie, czy w Polsce można obstawiać u bukmachera bez podatku. Jedna dotyczy obstawiania u bukmacherów działających na polskim rynku bez wymaganego zezwolenia MF (jest to nielegalne jak przykładowo gra w zakładach 1xbet), a druga – korzystania ze specjalnych ofert promicyjnych autoryzowanych buków (warunki korzystania z nich są dokładnie sprecyzowane w regulaminach).

Zakłady bukmacherskie BETFAN
Legalny bukmacher z grą bez podatku
Betfan rejestracja online

Od 1 kwietnia 2017 r. polscy gracze muszą pamiętać, że nie tylko bezprawnie działające firmy bukmacherskie podlegają karom finansowym – konsekwencje finansowe dotknąć mogą również korzystających z ich oferty graczy. Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt. 6 w zw. z ust. 4 pkt. 5 ww. ustawy uczestnikom gier, urządzanych bez wymaganego zezwolenia grozi kara w wysokości 100% uzyskanej wygranej niepomniejszonej o kwoty wpłaconych stawek. Gra u nielegalnego bukmachera może też zostać zakwalifikowana jako przestępstwo skarbowe, zagrożone grzywną do 3 360 000 zł (art. 107 § 2 lub 109 kodeksu karnego skarbowego). Nie opłaca się zatem dla wyższej o 12% wygranej ryzykować tak dużych kar.

Kiedy można obstawiać legalnie, nie płacąc podatku od gier?

screen listy bukmacherów z licencją MF na organizowanie zakładów wzajemnych online
Lista bukmacherów z licencją MF na organizowanie zakładów wzajemnych online

Obstawianie zakładów wzajemnych bez 12% podatku od gier możliwe jest u legalnych bukmacherów z licencją MF w ramach obowiązujących promocji, których istotą jest przeniesienie obowiązku zapłaty podatku z gracza na bukmachera.

Zgodnie z ustawą hazardową, podatek od gier odprowadza bukmacher, ale płaci go gracz – oznacza to, że od każdej postawionej przez niego kwoty buk „odciąga” 12% jeszcze przed „puszczeniem” zakładu, przez co do wygranej liczy się mniejsza kwota niż realnie wpłacona przez gracza. Niekiedy jednak bukmacherzy przejmują całość lub część podatku na siebie, umożliwiając im w ten sposób osiąganie wyższych wygranych – i to właśnie oznacza termin „bukmacher bez podatku” w odniesieniu do legalnie działających firm bukmacherskich z koncesją MF.

Aby mieć pewność, że skorzystanie z kusząco brzmiącej oferty uzyskania nieopodatkowanej wygranej jest zgodne z polskim prawem, należy sprawdzić, czy bukmacher posiada zezwolenie MF na organizację zakładów wzajemnych. Lista legalnych organizatorów zakładów bukmacherskich w punktach stacjonarnych jest dostępna pod TYM adresem. Aby sprawdzić autoryzowanych bukmacherów internetowych, wystarczy wejść na stronę MF  – zestawienie tych buków (jest ich obecnie 24) dostępne jest także na zdjęciu obok.

Zakłady bukmacherskie Fortuna
Gra bez podatku w Fortuna w ramach Happy Hour
Idę do Fortuna

Następnie należy przeczytać regulamin promocji bukmacherskiej – informacje przeczytane w jakimś portalu w sieci mogą okazać się nieaktualne, zatem przed postawieniem zakładu warto zapoznać się dokładnie z warunkami gry na stronie danego buka. Często zwolnienie z kosztów opodatkowania jest uzależnione np. od kwoty zakładu, kursu czy też rodzaju oferty (np. tylko na sporty wirtualne, w określone dni, na mecze Ligi Mistrzów) – wszystkie te warunki określa właśnie regulamin promocji.

forBET bez podatku

Samo pojęcie bukmachera bez podatku wypromował forBet. Wchodząca na polski rynek autoryzowana spółka zdobyła w ten sposób wielu klientów, którzy mogli grać bez podatku w ofercie „Gramy razem!” na wszystkie zakłady. Obecnie bez podatku można tam obstawiać jedynie kupony przedmeczowe we środy, a zgodnie z regulaminem kupon musi zawierać minimum 3 zdarzenia, każde z kursem 1,30 lub wyższym.

W Totolotku również można grać na określonych zasadach całkowicie bez podatku (dotyczy to kuponu prostego TotoMix lub Live za minimum 100 zł, minimalny kurs na kuponie to 2,00). Oferta ta dotyczy obstawiania:

 • w piątek
 • we wtorek lub/i środę, jeśli gra dotyczy minimum jednego zdarzenia z Ligi Mistrzów
 • w czwartek, jeśli gra dotyczy minimum jedno zdarzenie dotyczącego Ligi Europy
screen regulaminu promocji Tniemy Podatek
Regulamin promocji Tniemy Podatek w Totolotku

Dokładna oferta jest na stronie totolotka, a regulamin promocji znajduje się na zdjęciu obok.

LVBET bierze na siebie opłatę połowy podatku od gier przy zakładach na sporty wirtualne (oferta dotyczy wszystkich dyscyplin).

Należy jednak zaznaczyć, że niezależnie od wyboru oferty buka (nawet tego bez podatku), jeśli jednorazowa wygrana przekracza 2 280 zł, zostanie od niej odliczone 10% podatku PIT. Podatki rozlicza bukmacher, który potrąca należną dla budżetu państwa kwotę z wygranej (zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 6a w zw. z art. 30 ust 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

FAQ - pytania o grę bez podatku

1. Jaki bukmacher jest najlepszy do zakładów bez podatku?

Najkorzystniejsze warunki do gry bez podatku ma BETFAN i Totalbet.

2. Ile zdarzeń na kuponie pozwala na wygrywanie bez podatku?

Najczęściej są to minimum 3 zdarzenia z kursem 1.25 lub 1.30 (na kuponie współczynnik zmieni się wtedy z 0.88 na 1.00 co będzie oznaczało że bierzesz udział w promocji na zakłady wzajemne bez podatku).

3. Ilu internetowych bukmacherów w Polsce oferuje zakłady bez podatku?

Obecnie spośród 24 legalnych bukmacherów, bez podatku możesz postawić zakład sportowy u 5 firm (zobacz jaki bezpodatkowy buk jest najlepszy na rok 2022).

Warto wiedzieć

 • Zgodnie z ustawą hazardową od złożenia każdego zakładu należy zapłacić 12% podatku od gier
 • Niektórzy licencjonowani bukmacherzy biorą na siebie konieczność zapłaty części lub całości podatku od gier, dzięki czemu gracze otrzymują wyższe wygrane
 • Obstawianie u nielegalnych buków, nierozliczających się z fiskusem, grozi dla uczestników karami pieniężnymi i grzywną
27.02.2018, 14:46
Aktualizacja: 14.07.2022, 09:47
Autor: R. Legalsport.pl
Źródła
Zwiń
 1. Guzik-Makaruk E., Urgielewicz-Delegacz E., Nielegalne urządzanie i prowadzenie gier losowych, gier na automacie lub zakładów wzajemnych – wybrane aspekty prawne i kryminologiczne, Kultura Bezpieczeństwa Nauka – Praktyka – Refleksje Nr 26, 2017,
 2. Słysz A., Opodatkowanie podatkiem od gier bukmacherstwa – rozważania na temat podatku, podatnika, stawki i wpływu podatku na stosunek wpłaty do wygranej, Roczniki Administracji i Prawa, rok XIV.

Inni czytali również

Komentarze i opinie (2)

Bukmacher bez podatku?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Mateusz
skomentowano ponad miesiąc temu
Ogólnie da się odczuć ten 12% podatek, chociażby obstawiając w STS. Korzystam z mobilnej aplikacji i moje kupony są zawsze mnożone przez 0.88 (czyli odliczany jest podatek). Długo się zastanawiałem o co chodzi, ale wcześniej miałem okazję przeczytać o legalnych bukmacherach, chyba nawet tutaj w serwisie. Dobrze i nie dobrze, podatki warto płacić, ale z drugiej strony.. nie robimy tego zbyt chętnie..
Adi
skomentowano ponad miesiąc temu
Gracze zawsze zwracają uwagę na podatek 12% i to jest ważne, ale równie ważna jest marża, o której niemal wszyscy zapominają – ona też obcina nam wygraną 🙂 Nie zmienia to jednak faktu, że możliwość gry bez dodatkowych obciążeń podatkowych przyciąga. No i daje większe możliwości, ale o tym wspominać nie trzeba 😀
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.