piątek, 8 grudnia 2023
Najnowsze: Wisła Kraków - Górnik Łęczna promocje (10.12, 12:40)

Rejestr nielegalnych bukmacherów internetowych

Nielegalni bukmacherzy internetowi wpisani do rejestru Ministerstwa Finansów. Wybierz legalne zakłady bukmacherskie na 2023 r.

Spis treści
Rozwiń
 1. Nielegalni bukmacherzy w rejestrze
 2. Jak rejestr wpłynął na buków zagranicznych?
 3. MF utrudnia działalność nelegalnym bukmacherom
 4. Internetowe zakłady bukmacherskie: gdzie grać legalnie?
  1. Legalny zagraniczny bukmacher
 5. Bonusy z kodem do legalnych bukmacherów
 6. Legalni operatorzy w Polsce - aktualizacja na grudzień 2023 r.
 7. Warto wiedzieć o nielegalnych bukmacherach internetowych
Kod promocyjny do legalnych bukmacherów
Legalni bukmacherzy - graj zgodnie z prawem

Taka sytuacja, to efekt działania Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą prowadzonego przez Ministerstwo Finansów pod adresem hazard.mf.gov.pl.

LEGALNI BUKMACHERZY ONLINE
Lista zakładów bukmacherskich z licencją na 2023

Rejestr umożliwia blokowanie płatności oraz dostępu do nielegalnych portali bukmacherskich. Jest to bardzo korzystne dla polskich legalnych bukmacherów, którzy posiadają stosowne licencje Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów bukmacherskich w sieci i stacjonarnie.

Gra u licencjonowanych buków jest znacznie bardziej bezpieczna, bo nie musimy obawiać się o ochronę naszych danych osobowych czy płatności. Do tego nie tylko u zagranicznych firm, ale i polskich jest możliwe obstawianie sportu, wirtuali i esportu bez podatku 12% (TU legalni bukmacherzy bez podatku).

Wyróżniają się premie - nie do pobicia jest bonus 50 zł freebet i 5000 zł za depozyt w Totalbet. Żaden zagraniczny bukmacher nie posiada tak wysokiej oferty powitalnej.

Nielegalni bukmacherzy w rejestrze

Jednym z kluczowych celów nowelizacji ustawy hazardowej było ograniczenie szarej strefy w obrębie zakładów bukmacherskich online, która przed wejściem w życie nowych zapisów sięgała 90% rynku.

Bonusy bez depozytu u polskich a nie zagranicznych buków

W rejestrze domen zakazanych, prowadzonym przez Ministra Finansów (więcej informacji znajdziesz w artykule "Czym jest rządowy rejestr nielegalnych bukmacherów"), umieszczane są nazwy witryn bukmacherskich działających na terenie RP bez zezwolenia, a także te, które są dostępne w języku polskim lub reklamowane na terytorium naszego kraju (art. 15f ust. 1 i 4 ww. ustawy).

Jak rejestr wpłynął na buków zagranicznych?

screen rejestru domen zakazanych z wynikami betsafe
Rekordy firmy bukmacherskiej betsafe w rejestrze domen zakazanych

Oczywiście zapisy ustawy to jedno, a praktyka – to drugie. Przed wprowadzeniem przepisów o rejestrze domen zakazanych 90% polskiego rynku bukmacherskiego online, wartego ok. 5 mld zł, należała do podmiotów, działających bez zezwolenia MF.

Ten stan uległ zasadniczej zmianie, ponieważ pod wpływem blokowania dostępu na poziomie ISP oraz poprzez zakaz realizowania transakcji finansowych największe firmy bukmacherskie zadeklarowały wycofanie się z Polski. Uczyniły tak Bet365 (czy bukmacher Bet365 działa w Polsce zgodnie z prawem?), bet-at-home, Wiliam Hill czy Unibet. a w ślad za nimi nasz rynek opuściły także mniejsze spółki np. Sportingbet, Rivalo, Betsson, Betsafe, 1Xbet czy EnergyBet.

Należy przy tym zaznaczyć, że wydanie komunikatu o rezygnacji z prowadzenia działalności nad Wisłą nie oznacza zrealizowania tego zamiaru. Katarzyna Mikołajczyk ze Stowarzyszenia „Graj legalnie” słusznie zauważyła, że Po tym jak nowe przepisy weszły w życie, część nielegalnych bukmacherów wystraszyła się. Pojawiły się informacje, że rezygnują oni z oferowania swoich usług w naszym kraju. Ale to nieprawda. Nielegalni nie uciekli. Starają się tu działać i omijać zakazy. 

Uzasadnienie tego stanowiska można z łatwością potwierdzić w Rejestrze – świadczą o tym m.in. wpisy firm betsafe (bukmacher został wpisany do rejestru siedem razy, z czego po raz pierwszy 14.07.2017 r.) czy betsson > sprawdź czy jest legalny? (27 wpisów na przestrzeni dziesięciu miesięcy). Firmy te, mimo deklaracji, nie wycofały się z Polski, a wielokrotne wpisy dowodzą, że poprzez przekierowania i zmianę adresu domeny internetowej starają się mimo wszystko dotrzeć ze swoją ofertą do polskich graczy.

MF utrudnia działalność nelegalnym bukmacherom

screen komunikatu MF - przekierowanie z nielegalnej strony
Treść komunikatu MF, wyświetlającego się przy próbie wejścia na nielegalną witrynę hazardową

Na wstępie należy zauważyć, że sam Rejestr jest jedynie rządową ewidencją, w której figurują nielegalni bukmacherzy – aby uniemożliwić im prowadzenie działalności na terenie Polski, dostęp do ich stron musi zostać zablokowany przez operatorów sieci. Drugim skutecznym narzędziem jest odcięcie od transferu pieniędzy – gracze nie będą mogli korzystać z ich oferty, jeśli nie zdołają dokonać przelewu (o obowiązkach, jakie funkcjonowanie rejestru domen zakazanych nakłada na dostawców płatności, przeczytasz w tekście ==> rejestr domen zakazanych a dostawcy płatności).

Rozwiązania takie są z powodzeniem wykorzystywane również w innych krajach europejskich, więc polski ustawodawca postanowił je wykorzystać.

Zgodnie z art. 15f ust. 5 ustawy hazardowej dostawcy Internetu są zobowiązani do uniemożliwienia dostępu do strony nielegalnego buka w ciągu 48 godzin od dokonania wpisu do Rejestru. W takiej sytuacji znalazł się m.in. bet-at-home, wpisany do Rejestru 28.11.2017 r. czy strona unibet (wpis z 19.05.2017 r.). Gracz zostaje jednocześnie przekierowany na komunikat o karach, grożących za obstawianie na stronach nieautoryzowanych spółek bukmacherskich, więc spora część potencjalnych klientów rezygnuje z ich oferty (treść komunikatu dostępna jest na zdjęciu obok tekstu).

bukmacher bez podatku 12%
+ specjalny bonus 100 zł bez ryzyka i 3000 zł za depozyt

Kolejnym instrumentem, służącym do wyeliminowania nielegalnych firm bukmacherskich z polskiego rynku, jest zakaz realizowania  transakcji płatniczych przez banki i internetowe serwisy finansowe. Zgodnie z art. 15g ust. 2 ww. ustawy mają one na to 30 dni od wpisania do rejestru domen zakazanych.

Wiele banków oraz portali płatniczych (np. mBank, Bank PKO SA, Tpay.com.) wydała oświadczenia o respektowaniu tych przepisów i blokowaniu przelewów dla/od nielicencjonowanych bukmacherów. Gracze obstawiając zawsze ryzykują, ale niewielu z nich zdecyduje się narazić utratę wygranej z powodu zablokowania jej wypłaty przez bank. Poza tym bez możliwości dokonania przelewu nie można się zalogować i przelać środków potrzebnych do rozpoczęcia gry – tak czy inaczej jest to nieopłacalne dla klienta i dla buka.

Internetowe zakłady bukmacherskie: gdzie grać legalnie?

Lista legalnych bukmacherów internetowych w Polsce
Legalni bukmacherzy internetowi

Polscy gracze, mimo wycofania się z rodzimego rynku wielu internetowych firm bukmacherskich oraz blokowania tych, które wycofać się nie chcą, ale nie posiadają licencji MF, wciąż mogą legalnie obstawiać zakłady wzajemne w sieci. Taką możliwość dają im aktywnie działające w internecie, legalne firmy bukmacherskie. Co więcej, do grona legalnych bukmacherów online dołączył Totalbet Zakłady Bukmacherskie ze swoim bonusem dla nowych .

Legalny zagraniczny bukmacher

Na rynek, tym razem w pełni legalnie, powrócił zagranicznych bukmacher internetowy operujący z Gibraltaru - w ramach lokalnego oddziału Betclic Polska. W najnowszym rankingu bukmacherów na 2023, BETCLIC swój kod promocyjny uplasował na pierwszym miejscu, będąc na podium z dwoma legalnymi gigantami rynku STS i Fortuna.

Bonusy z kodem do legalnych bukmacherów

Korzyścią z gry u legalnych polskich bukmacherów internetowych są również bardzo atrakcyjne bonusy powitalne, które charakteryzują się nie tylko wysokimi kwotami, ale również bardzo korzystnymi warunkami obrotu. Informacje na temat bonusów na start z kodem promocyjnym u legalnych polskich buków online znajdziesz w poniższej tabeli.

Bonusy powitalne z kodem promocyjnym u legalnych buków

Miesiąc   Bonusy      Legalny bukmacher Kod promocyjny
Styczeń 2023
22  Fortuna, STS, Betfan, Betclic, PZbuk Zobacz kod 
Luty 2023
25 Totolotek, LVBET, STS Zobacz kod 
Marzec 2023
27 Betclic, Forbet, Betfan, eWinner  Zobacz kod 
Kwiecień 2023
26 PZbuk, Totalbet, eToto, Fortuna  Zobacz kod 
Maj 2023
24 Betfan, Milenium, PZBuk, Forbet  Zobacz kod 
Czerwiec 2023
28 Totolotek, Betclic, LVBET  Zobacz kod 
Lipiec 2023
20 LVBET, Forbet, STS, Betclic  Zobacz kod 
Sierpień 2023
20 Fortuna, Forbet, Totalbet, eToto  Zobacz kod 
Wrzesień 2023
26 PZbuk, Betclic, Betfan, Totolotek  Zobacz kod 
Październik 2023
30 STS, LVBET, Totolotek, Milenium  Zobacz kod 
Listopad 2023
28 PZbuk, eToto, STS, Betfan, eWinner  Zobacz kod 
Grudzień 2023
24 Fortuna, LVBET, Totalbet Zobacz kod

Zaznaczamy, że bonusy na dany miesiąc można sobie swobodnie wybierać spośród wszystkich dostępnych opcji. Wyżej zaprezentowaliśmy najczęściej wybierane pakiety promocji.

Legalni operatorzy w Polsce - aktualizacja na grudzień 2023 r.

Według stanu na grudzień 2023 LEGALNE obstawianie wyników wydarzeń sportowych w sieci internet możliwe jest u następujących legalnych firm bukmacherskich z certyfikatem na gry losowe na pieniądze:

 • Totolotek zezwolenie bukmacherskie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; Kod promocyjny do nagród powitalnych Totolotek na telefon odbierzesz tutaj < Kliknij i zobacz. Nie zapomnij doczytać o maksymalnych pakietach powitalnych VIP, jakie bukmacher przygotował dla nowych typerów mobilnych.
 • Fortuna zezwolenie na organizowanie zakładów bukmacherskich Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Na stronie eFortuna za kod promocyjny jest nagroda na start w postaci 3 bonusów (po użyciu kodu promocyjnego Fortuna). Szczegóły promocji znajdziesz w artykule: FORTUNA bonus x3. Co istotne po wykorzystaniu standardowego bonusu powitalnego VIP Fortuna, kolejny bonus możesz dokupić w sklepie internetowym Fortuna (na forum gracze polecają pisząc: eShop Fortuna).
  Legalny bukmacher internetowy Fortuna
  Fortuna - legalny bukmacher
 • LVBET zezwolenie w zakresie internetowych i stacjonarnych zakładów bukmacherskich od Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Zakłady bukmacherskie LVBET dynamicznie pozyskują nowych graczy, penetrując rynek klubów piłkarskich (podwyższony bonus o 50 zł za kartę kibica). Do pakietu nagród na start włączony został bonus z mnożnikiem - łącznie 1570 zł.

Standardowy pakiet premiowy od depozytu - bonus LVBET 1000 zł, podniesiony został o 500 zł do 1500 zł. Bonus bez depozytu za rejestracje ustalony na poziomie 20 zł, na rynku przyjął się pod nazwą LVBET20 - jako symbol darmowego freebetu LVBET.

 • Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów na zakłady bukmacherskie SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. Zakłady bukmacherskie Milenium bonus na 2023 ustaliły na poziomie ok. 2000 zł. W skład tego legalnego bonusu wchodzą 3 elementy powitalne: bonus 100% od depozytu, specjalny bonus na DARMOWY zakład od rejestracji i symboliczny bonus bez ryzyka. Dla wytrwałych typerów, stałych bywalców punktów stacjonarnych lub strony internetowej Milenium jest jeszcze możliwość gry bez podatku w ramach promocji Happy Hours.
 • eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów - nr licencji bukmacherskiej AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Kojarzony z Mateuszem Borkiem i Tomaszem Hajto, legalny bukmacher internetowy, dla pasjonatów piłki nożnej wymyślił bonus 150%. W tym prostym algorytmie bonusowym otrzymujesz promocyjną nagrodę 150 zł po wpłacie 50 zł (bukmacher w gratisie daje stówkę). ETOTO bonus powitalny rozszerzył do 1000 zł, bowiem do wspomnianych 100 zł dorzucił 900 zł typowego bonusu od wpłaconego depozytu - łączna pula na start to 1000 zł. To jeszcze nie wszystko - za rejestrację i aplikację mobilną jest freebet 20 zł, dublowany drugim bonusem bez depozytu za kolejny depozyt.
 • forBET zezwolenie na zakłady bukmacherskie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Mistrzowski i Olimpijski Start wciąż działają - pamiętamy bonus 1200 zł, skorygowany do 2000 zł, a z bonusami dodatkowymi do nawet 2100 zł (z freebetem powitalnym i urodzinowym to bonus 2130 zł).
  Kod promocyjny do legalnego bukmachera forBET
  Legalny bukmacher forBET - kod promocyjny

Forbet jak na legalnego bukmachera przystało, jako pierwszy wprowadził bonus od 3 wpłat (maksymalny bonus jest z kodem promocyjnym forBET). Wpłaty bonusowe rozkładają się następująco: 1000 zł, 500 zł i 500 zł w proporcjach 100%, 75% i 50% od kwoty wpłaty. Dzięki takiemu rozwiązaniu gracz, może korzystać z promocji startowej przez długi okres czasu - jest to bardzo proklienckie podejście za co Forbet Zakłady Bukmacherskie należą są gratulacje!

 • STS zezwolenie Ministerstwa Finansów w zakresie zakładów bukmacherskich stacjonarnie i przez internet (w tym na telefon) o numerze SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Topowa jedynka wciąż generuje dla graczy nowe promocje. Bonus powitalny, niedawno jeszcze na poziomie 400 zł, podniesiony do 1000 zł - krótko funkcjonował na tym poziomie. Ten legalny bukmacher zwiększył o 20% bonus powitalny, aktywując jednocześnie bonus na bez ryzyka na poziomie 30-40 zł i freebet standardowy i mobilny z 20 zł do 25 zł, a czasem w maxie nawet 30 zł czy darmowe 40 zł (voucher STS)..
 • SuperBet bukmacherskie zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.4.2017. Rumuński system bukmacherski w Polsce radzi sobie całkiem dobrze, głównie w zakresie kursów i UX strony internetowej. SUPERBET bonus powitalny w promocji na grudzień 2023 odpalił na aplikację mobilną, przeglądarkę na telefon i komputer z systemem windows.
 • TOTALbet licencja bukmacherska Ministerstwa Finansów PS4.6831.12.2017. Totalbonus, Kasomania i premia za logowanie na konto to tylko niektóre z promocji. Dla specjalistów od stawiania kuponów Solo, AKO i Kombi bukmacher przygotował 2 bonusy - za wpłatę depozytu i bezpłatny freebet na kupon internetowy.
 • PZBuk certyfikat Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich PS4.6831.26.2017. Bukmacher należący do zagranicznego bukmachera (nielegalnego w Polsce Cherry, bardziej znanego jako ComeOn), podwyższa wygrane nawet o 30%, zaś bonus z kodem promocyjnym PZBUK, użytym przy rejestracji jest podwajany o kwotę wpłaconego depozytu. Warto nadmienić, że ten legalny polski bukmacher dla wygody grających, korzysta ze sztucznej inteligencji generując typy pod preferowane zdarzenia i selekcje.
 • BetFan licencja na zakłady bukmacherskie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018. Ciekawie rozwiązany bonus na start jako premie po 1000 zł x 3. Do kompletu startowego bukmacher, całkowicie legalnie podstawił grę bez podatku, ustalając najbardziej korzystne warunki (lepsze niż GramGrubo od Totolotek czy Happy Hours w Milenium).
 • Betclic zgoda Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów bukmacherskich o numerze PS4.6831.11.2017. Betclic zaskoczył grających, pojawiając się - tym razem w 100% legalnie w polskim internecie. Bonusowy kod BETLIC510 zł uruchamia formularz powitalny nowego użytkownika internetowego Betclic - w pole kod promocyjny wpisz słowo: LEGALSPORT. Prawidłowo wpisany kod promocyjny aktywizuje maksymalny profit do rachunku i darmową kasę do 1000 zł (bonus od depozytu
 • eWinner licencja MF na zakłady bukmacherskie online nr PS4.6831.29.2017. U legalnego buka eWinner można zdobyć ekskluzywny bonus powitalny za kod promocyjny eWinner - są to aż trzy promocje, czyli zakład bez ryzyka 150 zł aktywowany po dokonaniu pierwszego depozytu, a także bonusy 100% od drugiej i trzeciej wpłaty, każdy po 500 zł. Łącznie można więc w eWinner odebrać aż 1150 zł na start.

Warto wiedzieć o nielegalnych bukmacherach internetowych

 • Nieautoryzowani bukmacherzy wpisani do Rejestru od 1 lipca 2017 r. są blokowani przez operatorów Internetu w ciągu 48 godzin
 • Konieczność zaprzestania realizowania transakcji finansowych bukmacherów wpisanych do rejestru domen zakazanych powoduje, że są oni odcięci od pieniędzy graczy
 • Wielu nielegalnych bukmacherów mimo deklaracji nie wycofała się z polskiego rynku, ale próbuje obejść polskie prawo
 • Betclic nielegalny zagraniczny (w domenie .com), jest równocześnie legalnym polskim bukmacherem z listy MF.
11.07.2019, 22:23
Autor: R. Legalsport.pl
Źródła
Zwiń
 1. Babiarz S., Aromiński K., Ustawa o grach hazardowych Komentarz,Warszawa 2018.
Komentarze (1)
Rejestr nielegalnych bukmacherów internetowych
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Gej
skomentowano ponad miesiąc temu
legalni, nielegalni, znowu legalni - fortuna kołem się toczy...kociokwik;)

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.