środa, 17 sierpnia 2022
Najnowsze: Manchester United - Liverpool | Typy

Dlaczego przy rejestracji u bukmachera trzeba dołączyć skan dowodu osobistego

Czy wymóg dotyczący dołączania skanów dowodu osobistego jest legalny? Czy wymaga tego prawo?

Spis treści
Rozwiń
 1. Skan dokumentu tożsamości: po co bukmacher go potrzebuje?
 2. Rejestracja z dowodem u buka. Zakryj niepotrzebne dane!
  1. Co można zakryć na swoim dowodzie tożsamości?
 3. Skan dowodu u bukmachera zgodny z polskim prawem
 4. Konto u bukmachera bez podawania dokumentów?
  1. Szybka rejestracja i konto tymczasowe bez dowodu
 5. FAQ: sekcja pytań i odpowiedzi
 6. Warto wiedzieć o weryfikacji dokumentów podczas rejestracji
Dowód osobisty - skan dla bukmachera + bonus powitalny na nowe konto
Aktywacja konta u buka dowodem osobistym

Po znowelizowaniu ustawy hazardowej, polscy gracze mogą legalnie stawiać zakłady wzajemne tylko u tych bukmacherów internetowych, którzy posiadają licencje Ministerstwa Finansów.

legalne bonusy rejestracyjne
Zobacz najlepsze promocje powitalne na polskim rynku

Operatorzy z ważną koncesją to między innymi STS, Fortuna, Superbet, BETFAN oraz Betclic, LVBET czy forBET. W sumie jest to 24 firm. Linki do najlepszych bukmacherów z extra powitalnymi premiami finansowymi znajdziecie poniżej w tabelce. Legalni bukmacherzy - w przeciwieństwie do nielicencjonowanych operatorów - wymagają do rejestracji konta gracza podania podstawowych danych, w tym przesłania skanu lub wyraźnego zdjęcia dokumentu tożsamości. 

Topowi bukmacherzy z bonusami powitalnymi
1
Zakłady Bukmacherskie
 • bonus 50% 200 zł
 • cashback (zakład bez ryzyka) 600 zł
 • freebet na start 30 zł

830 zł

Bonus powitalny Fortuna kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
Fortuna kod promo: LEGALSPORT
2
Zakłady Bukmacherskie
 • bonus 100% od depozytu 300 zł
 • cashback (zakład bez ryzyka) 100 zł
 • bonusy za depozyty i zadania 60 zł

1660 zł

Bonus na start STS kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
STS kod promo: LEGALSPORT
3
Zakłady Bukmacherskie
 • Zakład bez ryzyka 1300 zł
 • Bonus za depozyt 200 zł
 • Freebet na konto 34 zł

1534 zł

Bonus dla nowych SuperBet kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
SuperBet kod promo: LEGALSPORT

Część graczy uważa to za zbędne, jednak w rzeczywistości ten krok ma swoje bardzo istotne uzasadnienie. Przekonajmy się, dlaczego więc legalni bukmacherzy wymagają od nas przekazania tak wrażliwych danych osobowych. Jeśli dotrwacie do końca tekstu, przeczytacie także czy jest to w pełni bezpieczne. 

Skan dokumentu tożsamości: po co bukmacher go potrzebuje?

Oczywiście tego typu podpunkt regulaminowy nie został przez bukmacherów (skanu dokumentu tożsamości - dowodu osobistego lub paszportu - wymagają wszyscy operatorzy zakładów wzajemnych) wprowadzony bez powodu. Jest on niezwykle ważny z ich perspektywy:

Na podstawie skanu lub zdjęcia dowodu osobistego legalni bukmacherzy z licencją MF mogą od razu zweryfikować nowego gracza. A co za tym idzie, od razu mogą wyłapać osoby niepełnoletnie oraz oszustów podszywających się pod nie swoje personalia. Nie wspominając już o obstawiających, którzy nadużywają regulaminu bukmacherskiego i próbują założyć drugie konto do zakładów, tym samym wyłudzając kolejny ekskluzywny i dochodowy bonus na start.

Rozumiecie już więc dlaczego skan dokumentu tożsamości u bukmachera jest niezbędny. Nie można tego ominąć, więc jeżeli chcecie stawiać zakłady bukmacherskie i wzajemne przez internet, to musicie przystać na ten punkt regulaminu. No chyba, że skorzystacie na przykład z usług bukmachera Fortuna, który posiada weryfikację przez bank, czyli rachunek finansowy.

Bukmacherzy z szybką rejestracją online bez dowodu*
Rekomendowany bukmacher Nagroda powitalna Darmowe konto
Na start 3423 zł   REJESTRACJA - opis  
Na start 830 zł REJESTRACJA - opis
Na start 200 zł REJESTRACJA - opis
 Na start 1660 zł REJESTRACJA - opis
Na start 1660 zł REJESTRACJA - opis
Na start 500 zł REJESTRACJA - opis
Na start 1250 zł REJESTRACJA - opis
Na start 3310 zł  REJESTRACJA - opis
Na start 200 zł REJESTRACJA - opis
Na start 5239 zł REJESTRACJA - opis
Na start 300 zł REJESTRACJA - opis
Na start 574 zł REJESTRACJA - opis
Na start 610 zł REJESTRACJA - opis

* niektórzy bukmacherzy pozwalają zarejestrować tylko konto tymczasowe bez dowodu

Taki schemat weryfikacji tożsamości nowego grającego utrzymuje się, i co najważniejsze sprawdza, na polskim rynku od lat. Jesteśmy niemal na sto procent pewni, że w najbliższej przyszłości się on nie zmieni. Jest on w pełni bezpieczny i nie musi zajmować głowy. Możecie w pełni skupić się na betowaniu pewnych kuponów double, solo czy treble lub jak lubicie to mega AKO ;)

Rejestracja z dowodem u buka. Zakryj niepotrzebne dane!

Część obstawiających rezygnuje z gry za pośrednictwem internetu właśnie ze względu na skany/zdjęcia dowodu tożsamości. Nie wiedzą oni jednak, że istnieje sposób, aby zminimalizować ryzyko utraty danych! Jakie dane można zakryć? Jakich informacji nie potrzebuje bukmacher?

Co można zakryć na swoim dowodzie tożsamości?

Jeżeli obawiasz się o swój skan dowodu osobistego, to nie musisz przesyłać go bukmacherowi w całości. Możesz zakryć praktycznie wszystkie pola, bo tak naprawdę legalni organizatorzy zakładów wzajemnych do weryfikacji potrzebują tylko:

 • adresu zamieszania (ten punkt nie obowiązuje osób posługujących się nowym dowodem),
 • numeru PESEL,
 • numeru dokumentu
 • daty urodzenia.

Możecie więc spokojnie ukryć część danych i przesłać do bukmachera niepełny skan dowodu – tu przeczytacie więcej o tym, jakich danych z dowodu potrzebuje bukmacher, a jakie spokojnie można zakryć oraz w jaki sposób to zrobić, by nie zakłócić procesu weryfikacji.

Legalne bonusy bukmacherskie u bukmacherów z profesjonalnym procesem rejestracji

Warto również dodać, że legalni operatorzy zakładów wzajemnych bardzo poważnie podchodzą do ochrony powierzanych im danych osobowych (obliguje ich do tego ustawa hazardowa, a system ochrony danych musi być zweryfikowany by bukmacher otrzymał polską licencję), dlatego wszystkie dane przekazane bukmacherowi są w pełni bezpieczne. W innym naszym tekście przeczytasz więcej o tym, jak bukmacherzy chronią dane osobowe graczy.

Skan dowodu u bukmachera zgodny z polskim prawem

Na koniec wyjaśnijmy jeszcze, że legalni bukmacherzy mają pełne prawo wymagać od nas skanu dowodu osobistego podczas zakładania konta gracza. Kierują nimi nie tylko względy praktyczne, a więc łatwa weryfikacja gracza, ale również konieczność działania zgodnie z polską ustawą hazardową.

Skan dowodu osobistego u bukmachera - jakich danych potrzebuje bukmacher
Jakich danych z dowodu wymaga legalny bukmacher

Ustawa wymaga od legalnych operatorów bukmacherskich by opracowali procedurę weryfikacji ukończenia 18. roku życia przez uczestników gry, o czym mówi art. 15.i ustawy. Co prawda ustawa nie określa wprost, w jaki sposób powinni to robić, nietrudno się jednak domyślić, że dokument tożsamości – a więc dowód osobisty czy paszport – zawierają wszystkie niezbędne dane, by zweryfikować nasz wiek i uniemożliwić założenie konta graczom niepełnoletnim.

Konto u bukmachera bez podawania dokumentów?

Wielu graczy może zainteresować fakt, że istnieje możliwość rejestracji konta gracza u bukmachera bez skanu dodowu . Tak działają tzw. konta tymczasowe, które swoim graczom udostępniają niektórzy legalni polscy bukmacherzy. Pierwszy taką propozycję na polski rynek wprowadził legalny bukmacher TOTALbet, wkrótce zaś w jego ślady poszedł bukmacher Fortuna.

Potem dołączył STS, LVBET oraz zakłady bukmacherskie BETFAN. U tych operatorów istnieje możliwość szybkiej rejestracji tzw. konta tymczasowego, które wymaga podania tylko podstawowych danych osobowych i adresowych. Dowód wymagany jest dopiero przy pełnej aktywacji profilu typerskiego do obstawiania zakładów.

Szybka rejestracja i konto tymczasowe bez dowodu

Brak konieczności przesyłania skanu dokumentu tożsamości skraca czas rejestracji konta, które na tym etapie nie wymaga weryfikacji przez pracownika bukmachera - dzięki temu swój pierwszy zakład bukmacherski możemy postawić już w kilka minut po założeniu konta!

Warto jednak pamiętać, że konto tymczasowe u bukmachera - jak sama nazwa wskazuje - umożliwia nam typowanie zakładów wzajemnych przez określony czas. Zazwyczaj jest to 28 dni - po tym czasie nasze konto zostanie zablokowane i nie będziemy mieli możliwości dalszego typowania aż do momentu, gdy uzupełnimy wszystkie dane, wymagane dla konta stałego - w tym właśnie prześlemy skan dokumentu tożsamości. Oczywiście, z konta tymczasowego na stałe możemy przejść w dowolnym momencie - nie musimy czekać, aż upłynie 28 dni.

Bonusy bukmacherskie w Fortuna z kodem promocyjnym dla nowych klientów

Takie konto ma też inne ograniczenia, dotyczące m.in. maksymalnej kwoty depozytu, nie pozwala też na wypłatę wygranej na nasze konto bankowe. Dlatego więc, koniec końców, jeśli chcemy, by nasza przygoda z zakładami bukmacherskimi potrwała dłużej niż miesiąc, musimy zaakceptować fakt, że przy rejestracji konta gracza u bukmachera musimy przesłać skan dowodu tożsamości.

FAQ: sekcja pytań i odpowiedzi

1. Dlaczego bukmacher wymaga podczas rejestracji przesłania skanów dowodu?

Ma to ścisły związek z bezpieczeństwem. Więcej informacji w powyższym artykule.

2. Czy wysłanie dowodu do bukmachera jest bezpieczne?

Tak. Każdy legalny bukmacher z licencją MF dysponuje odpowiednimi zabezpieczeniami, które chronią udostępniane dane. Szczegóły znajdziecie w powyższym artykule.

3. Jaki bukmacher bez skanu dowodu?

Można w Polsce zarejestrować się u bukmachera bez przesyłania skanu dowodu. Więcej info powyżej w tekście.

Warto wiedzieć o weryfikacji dokumentów podczas rejestracji

Skan dokumentu tożsamości - dowodu osobistego lub paszportu - umożliwia bukmacherom weryfikację naszej tożsamości i wieku.

Skan dokumentu tożsamości to nie wymysł bukmacherów, ale konieczność - tego wymaga od nich polskie prawo i znowelizowana ustawa hazardowa.

U niektórych bukmacherów można założyć konto tymczasowe, które nie wymaga przesyłania skanu dowodu tożsamości.

09.03.2022, 00:23
Aktualizacja: 09.03.2022, 09:28
Autor: M. Stępień

Inni czytali również

Komentarze i opinie (3)

Dlaczego przy rejestracji u bukmachera trzeba dołączyć skan dowodu osobistego
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
DowódBuk
skomentowano ponad miesiąc temu
Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo. Jeśli buk może mi zagwarantować, że mój dowód nie wycieknie, to nie ma dla mnie problemu. Przesyłam i pyk - gotowe. A jak do tego jeszcze mogę sobie zastawić pewne dane, to już w ogóle miodzio. Nie wiem, dlaczego ludzie się tego aż tak bardzo boją? To przecież nie boli xD
MichałBuk
skomentowano ponad miesiąc temu
Zamierzam założyć konto online, więc mam drobne pytanie. Miał ktoś kłopoty przy rejestracji? Jak to działa od środka? Faktycznie wszystko tak szybko i fajnie działa, czy to tylko teoria?
Ptaku
skomentowano ponad miesiąc temu
Powariowali z tymi dowodami. Nic tylko dowód i dowód. Skończy się na tym, że wszędzie będzie trzeba go pokazywać. Trochę przegięcie.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.