środa, 24 kwietnia 2024

Franczyza na własny punkt bukmacherski

13.04.2024, 06:31
Autor: M. Stępień
Jeśli chcesz obstawiać online, odbierz pakiet 760 zł
Spis treści
Rozwiń
  1. Jak działa franczyza na zakłady bukmacherskie
    1. Z którym bukmacherem podpisać umowę franczyzową?
    2. Własny punkt bukmacherski – jak otworzyć
    3. Co zawiera umowa franczyzowa z bukmacherem
    4. Ile kosztuje franczyza lokalu bukmacherskiego?
    5. Co wziąć pod uwagę przed otwarciem punktu bukmacherskiego we franczyzie?
    6. Czy warto wejść we franczyzę z bukmacherem?
    7. Ile można zarobić na franczyzie punktu bukmacherskiego?
    8. Czy franczyza może dotyczyć zakładów sportowych online?
    9. Własny punkt bukmacherski – czy tylko franczyza?
    10. Własny punkt bukmacherski: wady i zalety
    11. Czy trzeba być typerem żeby otworzyć franczyzę na punkt bukmacherski?
  2. Jaki jest najlepszy bukmacher z ofertą franczyzową punktów stacjonarnych?
  3. FAQ
Franczyza na zakłady bukmacherskie

Franczyza to bardzo popularny sposób funkcjonowania punktów naziemnych legalnych bukmacherów w Polsce. Choć coraz więcej graczy obstawia zakłady sportowe przez internet na smartfonie czy laptopie, wciąż powstają nowe lokale stacjonarne bukmacherów działające na zasadzie franczyzy.

Co więcej, naziemne lokale bukmacherów wciąż cieszą się ogromną popularnością i przychodzi do nich wielu typerów. Z tego względu franczyza jako ajencja na punkt przyjmowania zakładów sportowych uznawana jest za dobry i pewny sposób na rozkręcenie własnego biznesu.

Czy warto otworzyć własny punkt bukmacherski na zasadzie współpracy franczyzowej i jak to zrobić? Jeśli jesteście ciekawi, jak działają punkty bukmacherskie we franczyzie i jak dołączyć do grupy takich przedsiębiorców, to zapraszamy Was do lektury.

Jak działa franczyza na zakłady bukmacherskie

Franczyza bukmachera na lokal działa na takiej samej zasadzie, jak franczyza Żabki czy lokali McDonald’s w Polsce. Franczyzodawca umożliwia prowadzenie naziemnego lokalu do przyjmowania zakładów sportowych pod własną marką, po spełnieniu określonych w umowie warunków. 

By przystąpić do franczyzy z bukmacherem trzeba spełniać kilka wymagań:

  • prowadzić działalność gospodarczą (lub planować jej otworzenie)
  • posiadać tytuł prawny do lokalu, w którym chcemy otworzyć punkt bukmacherski (prawo własności lub umowa najmu)
  • wnieść stosowny wkład finansowy, określany indywidualnie przez każdego bukmachera (m.in. opłata sieciowa czy kaucja). 

Ze strony legalnego operatora zakładów sportowych otrzymamy z kolei m.in. wyposażenie punktu, wsparcie Managerów Regionalnych czy wszelkie materiały marketingowe i promocyjne.

Możemy wstąpić we współpracę franczyzową z bukmacherem, otwierając nowy punkt stacjonarnego przyjmowania zakładów we własnym lub wynajmowanym lokalu. Czasem mamy też możliwość przejęcia w pełni wyposażonego, funkcjonującego lokalu. Zdarza się tak np. jeśli franczyzobiorca (ajent) prowadzący dany lokal chce zrezygnować ze współpracy z bukmacherem z powodu wyjazdu czy innych przyczyn.

Z którym bukmacherem podpisać umowę franczyzową?

Możliwość otwarcia lokalu naziemnego we franczyzie dostępna jest u każdego bukmachera, który obsługuje punkty stacjonarne. Na dzień 24 kwiecień 2024 są to STS, Fortuna, forBET, Superbet, Totolotek, BETFAN oraz LVBET. Każdy z tych operatorów jest otwarty na współpracę franczyzową, oferując partnerom pełne wsparcie technologiczne, szkoleniowe oraz swoje know-how.

Bukmacherzy STS, Fortuna, Superbet, forBET i LVBET prowadzą tradycyjne lokale stacjonarne do obstawiania zakładów sportowych, które są otwierane na zasadzie franczyzy. Takie punkty ajencyjne są dostępne w wersji standardowej lub franczyza w wersji PREMIUM VIP (zobacz jak wygląda lokal STS Premium w Warszawie ). Z kolei BETFAN nie udostępnia franczyzobiorcom możliwości otwarcia klasycznego „ziemniaka” – pod szyldem tego bukmachera można natomiast prowadzić punkty retail, które może otworzyć właściciel baru lub pubu. Wtedy udostępniane są elektroniczne stanowiska do zawierania zakładów bukmacherskich w Betfan.

Bukmacherzy z franczyzami punktów stacjonarnych na 2024r.
Nazwa bukmachera Czy ma ofertę franczyzową?
TAK
TAK
TAK
TAK
TAK
TAK
TAK

U każdego legalnego polskiego bukmachera, który umożliwia otwarcie własnego punktu naziemnego na zasadzie franczyzy, obowiązują inne zasady współpracy i prowadzenia lokali stacjonarnych.

  • Franczyza STS

Bukmacher umożliwia otwarcie klasycznych lokali stacjonarnych w opcji standardowej lub Premium VIP. By poznać szczegółowe zasady współpracy, należy skontaktować się z Managerem Regionalnym dla danego województwa, wysyłając wiadomość przez formularz kontaktowy na stronie www bukmachera.

  • Franczyza Fortuna

Podobnie jak w przypadku STS, franczyza w Fortunie oparta jest na tradycyjnych punktach stacjonarnych przyjmowania zakładów na sport, wirtuale i esport.

Fortuna - franczyza na lokal naziemnego przyjmowania zakładów sportowych

Podstawowe zasady współpracy znajdziemy na stronie www bukmachera, zaś po szczegóły musimy się zgłosić, wysyłając maila na adres wspolpraca@efortuna.pl.

  • Franczyza forBET

Legalny bukmacher forBET umożliwia franczyzobiorcom otwarcie standardowego punktu bukmacherskiego lub udostępnienie miejsca pod nowoczesne automaty samoobsługowe do samodzielnego obstawiania zakładów sportowych. Chcąc dołączyć do franczyzobiorców forBRT, wystarczy skontaktować się z bukmacherem przez stronę www.

  • Franczyza LVBET

LVBET udostępnia swoją markę i produkty właścicielom standardowych lokali oraz pubów i barów. Franczyzobiorcom oferuje kompleksowe wyposażenie lokalu, szkolenia oraz pełne wsparcie techniczne. By uzyskać dodatkowe informacje, należy wysłać zapytanie na adres mg@softmail.io.

  • Franczyza Superbet

W ramach współpracy franczyzowej z Superbet możemy otworzyć lokal naziemny standardowy lub Premium. Doświadczenie Superbet we współpracy franczyzowej obejmuje ponad 1200 lokali naziemnej w samej tylko Rumunii, skąd wywodzi się ten legalny bukmacher.

Superbet - franczyza na zakłady bukmacherskie

By nawiązać współpracę franczyzową z tym bukmacherem, należy wysłać swoje zapytanie na adres kariera-pl@superbet.pl.

  • Franczyza BETFAN

Bukmacher w ramach franczyzy posiada opcję otwarcia tzw. punktu retail pod marką BETFAN. Taki punkt może otworzyć np. właściciel baru czy pubu, który chce poszerzyć swoją ofertę dla klientów i wstawić stanowiska do obstawiania zakładów w BETFAN.

  • Franczyza Totolotek

Totolotek, podobnie jak Fortuna czy STS, umożliwia przedsiębiorcom otwarcie klasycznego punktu stacjonarnego z pełnym wyposażeniem. By rozpocząć współpracę z bukmacherem, należy skontaktować się z przedstawicielem operatora przez stronę www.

Co istotne, wielu legalnych bukmacherów w Polsce nie prowadzi w ogóle działalności stacjonarnej, dlatego nie ma możliwości otworzenia punktu stacjonarnego pod ich szyldem. Współpraca franczyzowa nie jest możliwa m.in. z bukmacherem Fuksiarz, PZBuk czy Betcris. Ci operatorzy zakładów sportowych funkcjonują tylko w internecie, umożliwiając graczom puszczanie kuponów bukmacherskich SOLO i AKO przez strony www i aplikacje mobilne.

Własny punkt bukmacherski – jak otworzyć

Jeśli chcesz otworzyć punkt bukmacherski na przyjmowanie zakładów, skontaktuj się z wybranym bukmacherem. Po zgłoszeniu  chęci podjęcia współpracy, przedstawiciel franczyzowy bukmachera zweryfikuje, czy spełniasz warunki do rozpoczęcia współpracy.

Po wyrażeniu przez bukmachera chęci nawiązania współpracy przystąpisz do negocjacji warunków. Umowa franczyzy na punkt bukmacherski zazwyczaj przygotowywana jest indywidualnie dla każdego potencjalnego franczyzobiorcy. Z tego powodu trudno jest określić konkretne warunki otwarcia punktu.

Franczyza na zakłady bukmacherskie w LVBET

Inną nazwą franczyzy jest ajencja - przedsiębiorca jest wtedy ajentem lub franczyzobiorcą.

Żeby otworzyć punkt bukmacherski trzeba spełniać dwa podstawowe warunki:

  • Prowadzić własną działalność gospodarczą lub deklarować chęć jej otwarcia na potrzeby współpracy z bukmacherem
  • Posiadać tytuł prawny do lokalu, w którym planujemy otworzyć punkt bukmacherski.

Co ważne, tytuł prawny do lokalu nie musi oznaczać, że jesteśmy jego właścicielem. Naziemny punkt bukmacherski możemy też otworzyć w lokalu który wynajmujemy – wówczas bukmacherowi należy okazać umowę najmu poświadczającą, że jesteśmy upoważnieni do korzystania z tego miejsca.

Wielu bukmacherów z licencją na zakłady naziemne udostępnia dane kontaktowe dla potencjalnych franczyzobiorców na swojej stronie www. Jeśli takich danych nie znajdziecie na witrynie, możecie skontaktować się z pracownikiem bukmachera poprzez Biuro Obsługi Klienta (czat, telefon, formularz kontaktowy).

Co zawiera umowa franczyzowa z bukmacherem

W każdej tego typu umowie franczyzy na punkt bukmacherski znajdą się na pewno zapisy regulujące:

  • czas trwania umowy (na czas określony, np. na 24 miesiące, lub na czas nieokreślony)
  • warunki finansowe (jak będzie rozliczana współpraca, jaki procent zysku lub obrotu otrzyma franczyzobiorca, a jaki bukmacher)
  • zasady dotyczące działalności punktu bukmacherskiego (np. godziny otwarcia, czy lokal będzie czynny w niedziele i święta)
  • zobowiązania franczyzobiorcy, np. kontrolowanie wieku osób obstawiających zakłady w lokalu (zgodnie z ustawą hazardową kupony mogą stawiać tylko pełnoletni gracze)
  • wszystkie kwestie techniczne i prawne
Franczyza lokalu stacjonarnego u bukmachera STS

Po podpisaniu umowy bukmacher przystępuje do wyposażania lokalu w którym ma funkcjonować stacjonarny punkt przyjmowania zakładów sportowych.

Wyposażenie punktu franczyzowego obejmuje m.in.

  • Telewizory HD do oglądania transmisji meczów
  • Samoobsługowe terminale do puszczania kuponów (sprawdź jakie terminale bukmacherskie ma forBET)
  • Materiały reklamowe i promocyjne (szyldy, banery, standy) z logo bukmachera
  • Wyposażenie techniczne wraz z usługami serwisowymi
  • Standardowe wyposażenie lokalu (stoły, fotele dla graczy itd.)

Równocześnie Manager Regionalny bukmachera przeprowadza szkolenia dla franczyzobiorcy i ewentualnie innych pracowników punktu bukmacherskiego. Bukmacher dostarcza też franczyzobiorcy swoje know-how, czyli wiedzę, która znacząco zwiększa szanse powodzenia w prowadzeniu takiego lokalu.

Gdy wszystkie kwestie techniczno-prawne są dopięte a lokal umeblowany i gotowy na przyjęcie pierwszych typerów, można rozpocząć swoją przygodę jako franczyzobiorca zakładów bukmacherskich.

Ile kosztuje franczyza lokalu bukmacherskiego?

Według ogólnych szacunków, koszt otwarcia punktu bukmacherskiego we franczyzie mieści się w przedziale 30 000 – 70 000 zł. Warto przy tym pamiętać, że kwestia kosztów prowadzenia lokalu franczyzowego bukmachera zależy od wielu czynników - między innymi od bukmachera, z którym podejmujemy współpracę, ponieważ każdy z nich ma dla franczyzobiorców inne warunki finansowe.

Znaczenie ma na przykład, czy sposób rozliczeń opiera się na zysku z prowadzenia punktu przyjmowania zakładów, czy procentu od obrotów.

chcę prowadzić punkt sts
Podejmuję współpracę z największym polskim bukmacherem

Każdy bukmacher ma też inne zasady dotyczące wkładu własnego franczyzobiorcy, jaki jest potrzebny do otwarcia takiego lokalu. Najczęściej jest to tzw. opłata sieciowa oraz kaucja (zwrotna). Opłatę sieciową musimy wnieść za możliwość prowadzenia punktu pod brandem rozpoznawalnego bukmachera i wynosi ona zazwyczaj od 10 000 do 40 000 zł, zależnie od bukmachera.

Oczywiście do tego dochodzą inne koszty, w tym związane z zatrudnieniem pracownika (jeśli nie chcemy sami obsługiwać punktu), wynajmu lokalu lub opłacenia czynszu. Z tego względu praktycznie nie da się udzielić konkretnej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje prowadzenie własnego punktu bukmacherskiego.

Co wziąć pod uwagę przed otwarciem punktu bukmacherskiego we franczyzie?

Przed otwarciem własnego punktu bukmacherskiego we franczyzie musimy wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników, w tym lokalizację naszego punktu, jego metraż czy otoczenie. Te kwestie będą miały istotny wpływ na zainteresowanie typerów naszym punktem, a co za tym idzie – na nasze zyski.

Co istotne, sam bukmacher również weryfikuje wszystkie te kwestie przed wstąpieniem w umowę franczyzową z przedsiębiorcą. Jeśli więc nasz lokal jest za mały, niekorzystanie usytuowany lub znajduje się w mieście, w którym operator posiada już wystarczającą dla siebie liczbę lokali, to do podpisania umowy franczyzowej w ogóle nie dojdzie. W kwestii lokalizacji „ziemniaka” istotna jest też zgodność z przepisami ustawy hazardowej, np. odległość punktu bukmacherskiego od placówek edukacyjnych.

1
★★★★★
★★★★★
Ocena: 4.7
2
★★★★★
★★★★★
Ocena: 4.6
3
★★★★★
★★★★★
Ocena: 4.8

Przykładowo, Fortuna otwiera franczyzowe punkty stacjonarne w lokalach o powierzchni nie mniejszej niż 10 m2. Preferowana jest lokalizacja na parterze oraz własna witryna wystawowa

Jest to związane z faktem, że bukmacher również czerpie zyski z każdego punktu stacjonarnego, więc zależy mu, by te zyski były jak największe. Weryfikując warunki lokalowe pod potencjalny punkt bukmacherski operator działa więc zarówno w interesie swoim, jak i franczyzobiorcy.

Czy warto wejść we franczyzę z bukmacherem?

Naszym zdaniem warto wejść we franczyzę z bukmacherem i otworzyć własny punkt przyjmowania zakładów sportowych. Wynika to z faktu, że taki biznes ma duże szanse powodzenia, ponieważ zakłady sportowe jako bezpieczna i legalna forma rozrywki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków.

Zwłaszcza, że zakłady bukmacherskie dotyczą nie tylko wydarzeń sportowych, ale też kulturalnych, rozrywkowych czy politycznych, u bukmachera można też obstawiać grę w karty czy sporty wirtualne. Z tego względu oferta punktu bukmacherskiego, którego oferta jest dokładnie taka sama jak w kanałach internetowych bukmachera, jest skierowana do bardzo szerokiego grona odbiorców.

Lokale naziemne legalnego bukmachera STS

Warto nawiązać współpracę franczyzową z bukmacherem i otworzyć swój punkt naziemnego przyjmowania zakładów również dlatego, że ta forma obstawiania zakładów sportowych nigdy nie zniknie. Choć segment zakładów internetowych jest odpowiedzialny już nawet za 70-80% dochodów legalnych bukmacherów w Polsce, to punkty naziemne wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem typerów. Przyciąga ich panująca w lokalu bukmacherskim atmosfera, możliwość spotkania innych graczy i wymiany poglądów oraz doświadczeń czy możliwość anonimowej gry za gotówkę zamiast robienia przelewów na konto bukmacherskie.

Jeśli chcecie wejść we współpracę franczyzową z bukmacherem, ale nie chcecie udostępniać całości lokalu pod ten cel, to możecie rozważyć np. wydzielenie miejsca pod automaty bukmacherskie – takie terminale do samodzielnego obstawiania zakładów sportowych ma w ofercie np. bukmacher forBET (TU więcej o terminalach bukmacherskich).

Terminale naziemne do franczyzy forBET

Punkt przyjmowania zakładów możecie też otworzyć w pubie, dzięki czemu klienci będą mogli połączyć rozrywkę w klubie z możliwością typowania zakładów sportowych.

Ile można zarobić na franczyzie punktu bukmacherskiego?

Zysk z prowadzenia naziemnego punktu bukmacherskiego we franczyzie zależy od wielu czynników. Można zarobić 3 000 zł miesięcznie ale też 25 000 zł na punkcie franczyzowym. Zarobek zależy od lokalizacji czy rozgrywanych zdarzeń. Z tego względu nie da się precyzyjnie obliczyć, jaki może być miesięczny przychód z prowadzeniu takiego lokalu.

Jedną z najważniejszych kwestii, wpływających na wysokość zysku z lokalu stacjonarnego bukmachera, jest lokalizacja punktu. Świetnie działają punkty w pobliżu dużych obiektów sportowych, w galeriach handlowych czy w centrach dużych miast, gdzie codziennie przewijają się tysiące ludzi. Gorzej prosperują lokale bukmacherskie w tzw. dzielnicach sypialnych dużych miast czy w miejscach ze słabo rozwiniętym zapleczem handlowo-usługowym.

Zakłady bukmacherskie Superbet
Superbet oferuje elastyczne metody rozliczania franczyzowego punktu bukmacherskiego
Przechodzę do bukmachera

Znaczenie dla naszych zarobków ma też konkurencja ze strony innych lokali franczyzowych, działających pod szyldem tego samego bukmachera lub innych operatorów. Im więcej naziemnych punktów bukmacherskich działa w okolicy, tym ciężej będzie o szerokie grono klientów w naszym lokalu. Zwłaszcza, że gracze korzystający z lokali naziemnych często są bardzo przywiązani do „swoich” punktów bukmacherskich i regularnie puszczają kupony tylko w nich.

Jeśli chodzi o samo rozliczenie franczyzobiorcy z bukmacherem, to najpopularniejszy jest model wynagrodzenia oparty na systemie prowizyjnym. W ramach tego modelu franczyzobiorca, prowadzący naziemny punkt bukmachera, otrzymuje prowizję od obrotu lub od zysku. Zależnie od bukmachera, możemy sami wybrać sposób rozliczeń lub jest nam on odgórnie narzucony. Zazwyczaj inne są stawki prowizji za klasyczne zakłady bukmacherskie, a inne za sporty wirtualne.

U niektórych bukmacherów prowizja jest przyznawana od obrotu oraz dodatkowo od wygenerowanego zysku. To sprawia, że franczyzobiorca może być pewien, że każdego miesiąca otrzyma wynagrodzenie (prowizję) od bukmachera, niezależnie od wyników sprzedaży w danym miesiącu. Różna może być natomiast wysokość tej prowizji. Taki system rozliczeń prowadzi m.in. bukmacher Fortuna. W Superbet otrzymamy 30% od zysku naszego punktu, a jeśli w danym miesiącu punkt bukmacherski nie przyniesie zysków, to otrzymamy 5% od obrotu.

Czy franczyza może dotyczyć zakładów sportowych online?

Franczyza na zakłady sportowe może dotyczyć tylko prowadzenia naziemnego punktu bukmacherskiego. Jak wspomnieliśmy, może to być lokal w całości przeznaczony do obstawiania zakładów bukmacherskich, lub tzw. punkt retail w barze czy pubie.

Franczyza punktu stacjonarnego u bukmachera Fortuna+ Proste i przejrzyste zasady współpracy+ Brak sztywnych reguł odnośnie godzin otwarcia punktu+ Prowizja zarówno od zysku, jak i od obrotu

Franczyza punktu stacjonarnego u bukmachera Fortuna
+ Proste i przejrzyste zasady współpracy
+ Brak sztywnych reguł odnośnie godzin otwarcia punktu
+ Prowizja zarówno od zysku, jak i od obrotu

Natomiast nie ma możliwości uzyskania franczyzy na zakłady bukmacherskie online. Każdy bukmacher posiada tylko jedną witrynę internetową, przeznaczoną do oferowania internetowych zakładów sportowych. Jest ona do niego przypisana zgodnie z zapisami ustawy hazardowej i musi być prowadzona przez tego bukmachera, a nie żadne podmioty zależne, firmy współpracujące czy franczyzobiorców.

Ta sama zasada dotyczy zakładów bukmacherskich online przez aplikację bukmacherską. Nie można otrzymać franczyzy na przygotowanie czy obsługę takiej aplikacji, ponieważ może to robić tylko bukmacher, posiadający licencję Ministerstwa Finansów na zakłady bukmacherskie w sieci.

Własny punkt bukmacherski – czy tylko franczyza?

Jeśli chcecie założyć własny punkt bukmacherski, to właściwie jedyną dostępną opcją dla Was jest wejście we franczyzę z jednym z legalnych polskich bukmacherów. Wówczas otwieracie lokal pod szyldem bukmachera i działacie np. jako punkt naziemny STS, Fortuny czy Superbet.

Owszem, teoretycznie możecie sami otwierać punkty jako nowy bukmacher. Jednak by dojść do tego punktu, wymagane jest spełnienie wielu warunków prawnych i finansowych, które w zdecydowanej większości są dla „przeciętnego Kowalskiego” nie do osiągnięcia. Wystarczy tylko wspomnieć o tym, że kapitał zakładowy bukmachera określono w Ustawie Hazardowej na kwotę co najmniej 4 000 000 zł (sprawdź jakie warunki musi spełniać legalny bukmacher w Polsce).

Franczyza na lokal stacjonarny legalnego bukmachera STS

W praktyce więc, chcąc prowadzić punkt przyjmowania zakładów bukmacherskich, możecie to zrobić tylko poprzez franczyzę. Ponieważ jednak to rozwiązanie ma bardzo wiele mocnych punktów (działanie pod szyldem rozpoznawalnej marki, co zwiększa liczbę potencjalnych klientów), franczyza punktu bukmacherskiego cieszy się sporym zainteresowaniem jako forma prowadzenia własnego biznesu, związanego z tematyką sporu i zakładów sportowych.

Własny punkt bukmacherski: wady i zalety

Prowadzenie własnego lokalu przyjmowania zakładów bukmacherskich na zasadzie franczyzy ma bardzo wiele zalet, trudno jednak pominąć wady takiego rozwiązania.

Zalety franczyzy punktu bukmacherskiego

  • Duża rozpoznawalność – działamy jako partner znanego i cieszącego się uznaniem bukmachera
  • Działanie w oparciu o know-how bukmachera, co daje nam duże szanse na powodzenie biznesu
  • Gotowy model biznesowy – nie musimy sami wymyślać zasad prowadzenia punktu naziemnego czy szukać niszy na rynku
  • Kompletne wyposażenie lokalu przez bukmachera
  • Stosunkowo niski wkład własny
  • Wsparcie ze strony Managera Regionalnego
  • Kompleksowe szkolenia dotyczące prowadzenia własnego punktu bukmacherskiego
  • Zaplecze technologiczne i serwisowe
  • Jasne zasady rozliczania zysków z prowadzenia punktu bukmacherskiego
  • Brak konieczności dopełnienia formalności prawnych, związanych z działalnością hazardową – obsługą prawną tych kwestii zajmuje się bukmacher
  • Zainteresowanie ze strony typerów, którzy chcą anonimowo obstawiać zakłady sportowe

Wady franczyzy punktu bukmacherskiego

  • Konieczność prowadzenia punktu według narzuconych z góry zasad
  • Wysokość zysku zależna od czynników od nas niezależnych (np. lokalizacja punktu)
  • Konieczność pracy w godzinach wieczornych, w niedziele i święta (zazwyczaj)
  • Konieczność wypracowania własnej strategii prowadzenia punktu, mimo know-how bukmachera

Warto pamiętać, że powyższe zestawienie wad i zalet prowadzenia punktu bukmacherskiego w oparciu o franczyzę ma charakter subiektywny. Nie wszystko, co dla jednego franczyzobiorcy będzie wadą, będzie tak postrzegane przez innego przedsiębiorcę, chcącego wstąpić we współpracę franczyzową z bukmacherem. Dotyczy to chociażby pracy w niedziele i święta – dla niektórych to może być problem nie do przeskoczenia, dla innych – tylko drobna niedogodność.

Czy trzeba być typerem żeby otworzyć franczyzę na punkt bukmacherski?

Nie, umiejętności typerskie nie są wymagane do prowadzenia punktu bukmacherskiego na zasadach franczyzy. Nie trzeba być dobrym typerem, ale na pewno trzeba być dobrym przedsiębiorcą, a do przedsięwzięcia podejść z zaangażowaniem i odpowiednio przemyślaną strategią rozwoju.

Oczywiście może pomóc, jeśli znasz specyfikę środowiska bukmacherskiego, ale nie jest to wymagane. Zazwyczaj zresztą na otwarcie punktu bukmacherskiego we franczyzie decydują się osoby, mające rozeznanie na rynku bukmacherskim. Takie osoby wiedzą na przykład, z którym bukmacherem najbardziej opłaca się rozpocząć współpracę franczyzową i dlaczego. Jednak nie trzeba wykazywać się świetnymi umiejętnościami typerskimi, by skutecznie i z zyskiem prowadzić punkt bukmacherski.

Jaki jest najlepszy bukmacher z ofertą franczyzową punktów stacjonarnych?

Naszym zdaniem najlepszy bukmacher do franczyzy punktu stacjonarnego to STS oraz Fortuna. Wynika to z faktu, że każdy z tych bukmacherów posiada kilkaset naziemnych lokali do przyjmowania zakładów sportowych i wciąż otwierają się nowe punkty stacjonarne, co świadczy o dużym powodzeniu takiego modelu biznesowego.

Zagłosuj

Jaki franczyzowy punkt bukmacherski chciałbyś prowadzić?

Franczyzowy punkt bukmacherski
STS
Fortuna
forBET
Totolotek
Superbet
BETFAN

Zaletą franczyzy punktu bukmacherskiego w STS i Fortunie są jasne i przejrzyste zasady współpracy, wypracowane na podstawie udzielania franczyzy na usługi kilkuset przedsiębiorcom. Dzięki temu dokładnie wiesz, czego się spodziewać po współpracy z danym bukmacherem, masz zapełniony pełen serwis technologiczny, szkolenia, wszystkie niezbędne materiały i przede wszystkim know-how, będące często kluczem do sukcesu.

Poniżej znajdziecie ranking TOP 3 bukmacherów z ofertą franczyzową na prowadzenie punktu stacjonarnego. Zgodnie z naszymi ustaleniami, STS zajmuje pierwsze miejsce w rankingu.

Ranking najlepszych bukmacherów z franczyzą na punkt stacjonarny
  • Bonusy od 3. depozytów 600 zł
  • Bonusy bez ryzyka 100 zł
  • Bonusy za zadania 60 zł

760 zł

  • Bez ryzyka 300 zł (bez obrotu)
  • Freebet 35 zł
  • Zakłady bez podatku 12% (Happy Hours)

335 zł

  • Zakład bez ryzyka 3500 zł (cashback)
  • Bonus 200 zł za wpłatę (100% od depozytu)
  • Freebet 55 zł od depozytu i za apkę

3755 zł

Nie znaczy to jednak, że nie warto podjąć współpracy franczyzowej z innymi bukmacherami, udostępniającymi taką ofertę. Z pewnością warto nawiązać współpracę franczyzową również z Superbet, forBET, Totolotkiem czy BETFAN. Ci operatorzy mają wprawdzie mniejszą sieć lokali naziemnych, co jednak – paradoksalnie – może działać na nasza korzyść, ponieważ ogranicza nam konkurencję ze strony innych punktów w danym mieście czy dzielnicy.

Podsumowując, jeśli chcecie rozpocząć współpracę z bukmacherem jako franczyzobiorca prowadzącym naziemny punkt przyjmowania zakładów sportowych, to powinniście podjąć taką decyzję samodzielnie, kierując się indywidualnym odczuciem odnośnie reguł i warunków, oferowanych przez każdego buka.

FAQ

1️⃣ Czy punkt przyjmowania zakładów sportowych można otworzyć we franczyzie?

Tak, franczyza na zakłady bukmacherskie to najlepszy sposób na otwarcie własnego punktu stacjonarnego do przyjmowania zakładów sportowych. Często to także jedyny dostępny sposób, ze względu na bardzo rygorystyczne ograniczenia prawne i finansowe.

2️⃣ Jaki bukmacher ma ofertę franczyzową na lokale stacjonarne?

Franczyzę na zakłady bukmacherskie możemy otworzyć we współpracy z STS, Fortuną, forBET, LVBET, Totolotkiem lub BETFAN. Nie jest wykluczone, że liczba bukmacherów, udostępniających opcję franczyzy na naziemne lokale bukmacherskie będzie się z czasem powiększać.

3️⃣ Czy na franczyzie punktu bukmacherskiego da się zarabiać?

Tak, zarabianie na prowadzeniu punktu bukmacherskiego we franczyzie jest możliwe. Wysokość zarobków zależy m.in. od sposobu rozliczeń ustalonego przez danego bukmachera, ale też lokalizacji punktu i liczby klientów.

4️⃣ Czy właściciel franczyzowego punktu bukmacherskiego musi pracować w niedzielę?

To zależy od bukmachera oraz od franczyzobiorcy. Przykładowo, Fortuna i LVBET nie narzucają franczyzobiorcom godzin pracy lokali. Dodatkowo, jeśli nie chcemy pracować w niedzielę, możemy zatrudnić pracownika, który będzie wówczas obsługiwał punkt.

Komentarze (0)
Skomentuj artykuł pt. Franczyza na własny punkt bukmacherski
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.