Czy Skrill jest popularny wśród graczy bukmacherskich?
Wpłaty na zakłady bukmacherskie przez elektroniczną portmonetkę.

Po wykupieniu latem 2015 r. przez Optimal Payments (obecną Paysafe Group) Skrill stał się jednym z największych operatorów płatności online. Dziś ma przeszło 36 mln klientów, jednak największą popularnością cieszy się w Europie.
ZAKŁADY BUKMACHERSKIE STS
Kod do promocyjnego bonusu 1279 zł
Zobacz jak odebrać w 2 minuty
Choć ten e-portfel ma wiele zastosowań, np. zakupy internetowe, tanie przesyłanie pieniędzy znajomym, wypłata w zdalnych programach zarobkowych, to najbardziej upodobali go sobie miłośnicy obstawiania wyników w internecie i pozostałych gier hazardowych. Dlaczego?
Skrill a zakłady bukmacherskie
Skrill realizuje wpłaty na konta bukmacherskie natychmiast, całą dobę przez siedem dni w tygodniu. W branży typowania wyników jest to bardzo ważne. Wiele atrakcyjnych ofert dostępnych jest bowiem tylko w trakcie trwania danego wydarzenia, np. meczu. Ponadto, dzięki e-portmonetce można łatwo i szybko przenosić środki między bukmacherami – tym samym optymalizować nakłady i zwiększać zyski związane z tą formą rozrywki.

Rozwiązanie to akceptuje światowa czołówka branży (m.in. Bet365, Bet-at-home, Unibet) niedostępna na naszym rynku – zaletą powstałego w 2001 r. e-portfela jest anonimowość. Odbiorca pieniędzy poznaje tylko imię, nazwisko i adres mailowy nadawcy.
Wpłaty depozytu przez Skrill
W Polsce tylko czterech legalnych operatorów umożliwia opłacanie depozytów przez Skrill (przeczytaj więcej o polskich bukmacherach, akceptujących Skrill) i są to:
- Fortuna – zarejestruj się online i załóż depozyt TUTAJ
- STS – zarejestruj się i załóż depozyt TUTAJ
- Totolotek – zarejestruj się i załóż depozyt TUTAJ
- LVBET – zarejestruj się online (zobacz jak wykorzystać promocyjny kod do rejestracji)
Tytułem wpłat i wypłat Skrill nie pobiera prowizji, co jest normą u wydawców kart. Dla kogoś, kto typuje często, np. kilka razy w tygodniu, ma to kolosalne znaczenie. W jego przypadku oszczędności wynikające z używania Skrilla mogą wynieść przynajmniej kilkanaście-kilkadziesiąt złotych miesięcznie (przy założeniu, że pojedynczy zakład opiewa średnio na 40 zł).
Skrill oferuje darmowe konta w 40 walutach i transfery międzynarodowe (z opłatą za przewalutowanie, ale po kursach z rynku forex, czyli niższych niż w bankach i kantorach). Te ostatnie są księgowane błyskawicznie, podczas gdy w sektorze bankowym standardem jest format D+2, czyli dwa dni po nadaniu przelewu.
Ilu Polaków korzysta ze Skrilla?

Istotny jest fakt, że operator Skrilla podlega brytyjskiemu prawu i niechętnie udostępnia dane swoich klientów. Dzięki niemu można było omijać przepisy podatkowe i cieszyć się wyższymi wygranymi w zakładach bukmacherskich.
Z możliwości tej korzystali m.in. Polacy, którzy typowali wyniki u zagranicznych organizatorów zakładów sportowych, np. Betsson czy Betano. To jednak zmieniło się 1 lipca 2017 r., gdy weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych, nakazująca dostawcom usług płatniczych blokowanie rozliczeń między graczami i firmami bukmacherskimi bez licencji ministra finansów na działalność w naszym kraju (tu przeczytasz, dlaczego operatorzy płatności blokują wpłaty do bukmacherów bez licencji MF).

Jaką popularnością po tych zmianach cieszy się Skrill w Polsce? Ilu ma u nas klientów, którzy w ten sposób opłacają depozyty i wypłacają wygrane od buków? Właściciel platformy nie zdradza takich informacji. Jednak można szacować, że nie jest ich wielu. Skąd ta hipoteza? Po pierwsze, tylko połowa koncesjonowanych w naszym kraju podmiotów honoruje wpłaty przez Skrill. Natomiast żaden nie pozwala na wypłaty tą drogą. Po drugie, z informacji firmy PayPro, operatora serwisu Przelewy24, wynika, że 80-90 proc. płatności w polskim internecie to przelewy.
Skrill to nie tylko zakłady bukmacherskie
Jednak z drugiej strony Skrill może być popularny wśród polskich emigrantów. W ten sposób szybko, tanio i bezpiecznie przetransferują oni środki do rodziny nad Wisłą.
– Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem. W swojej działalności skupiamy się głównie na Europie, zaś w Polsce współpracujemy z wieloma lokalnymi systemami płatności internetowych, np. bankami i integratorem Przelewy24. To sprawia, że Skrill staje się coraz bardziej popularnym sposobem na dokonywanie płatności w sieci. Mam także wrażenie, że odkąd Polska dołączyła do Unii Europejskiej i wielu Polaków wyjechało za granicę do pracy, e-portfele są jedną z najpopularniejszych metod przesyłania pieniędzy do bliskich w kraju – mówi w wywiadzie dla e-play.pl Illiayn Topalov, account executive w Skrill.