piątek, 30 września 2022
Najnowsze: Kurs 100.00 na gola Lewandowskiego z Mallorcą

Jak działają bonusy bukmacherskie

Bonusy bukmacherskie na start i promocje| Jak działają bonusy z kodem promo VIP u legalnych buków - aktualizacja na wrzesień 2022

Odbierz kod promocyjny LVBET
Oferta na bonus LVBET VIP ważna do 30 września 2022

Typowanie zakładów bukmacherskich to nie tylko sportowe emocje i szansa na sprawdzenie swojej wiedzy oraz intuicji, ale również nadzieja na wygraną. Dlatego gracze bardzo cenią sobie wszystko, co zwiększa ich szanse na trafiony kupon i zdobycie dodatkowych środków. Jednym z takich elementów są bonusy bukmacherskie.

 Darmowe zakłady bukmacherskie 
Oferta na wrzesień 2022 z kodem: LEGALSPORT

Trudno zaprzeczyć, że bonusy bukmacherskie to jeden z najważniejszych elementów bukmacherki i dla większości typerów mają one znaczenie kluczowe. Z tego względu legalni polscy bukmacherzy online prześcigają się w proponowanych graczom ofertach bonusowych, kusząc graczy zarówno wysokością bonusów, jak i atrakcyjnymi i łatwymi do spełnienia warunkami obrotu.

Spis treści
Rozwiń
 1. Co to są bonusy bukmacherskie
 2. Rodzaje bonusów bukmacherskich
  1. Forma bonusu
  2. Bonusy online
 3. Jak działa bonus od depozytu
  1. Bonusy od wpłaty
 4. Jak działa darmowy bonus bukmacherski
  1. Freebety
 5. Jak działa bonus bez ryzyka
  1. Cashback 
 6. Bonusy bukmacherskie a kod promocyjny
 7. FAQ - pytania o bonusy

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, czym są bonusy bukmacherskie, jak je zdobyć i u których bukmacherów internetowych znajdziecie najlepsze propozycje bonusów, zapraszamy do lektury naszego kompendium. Zaznaczamy, że nasz kod promocyjny jest bezpieczny i w 100% darmowy. Oznacza to, że nie zostaną pobrane za aktywację kodu bonusowego żadne opłaty, czy też prowizje.  

Co to są bonusy bukmacherskie

Bonusy bukmacherskie to dodatkowe korzyści, jakie typerzy otrzymują od legalnych bukmacherów internetowych. Najczęściej są to środki pieniężne, przypisywane do konta typerskiego, które jednak nie mogą być od razu wypłacone na rachunek bankowy gracza, ale muszą być przeznaczone na typowanie zakładów sportowych.

Zależnie od bukmachera i bonusu, dodatkowe środki mogą być przyznawane na dowolne kupony, mogą być też przeznaczone na konkretne sporty czy nawet rozgrywki. Różne mogą być nie tylko kwoty bonusów, le przede wszystkim warunki ich obrotu - czyli reguły, które trzeba spełnić, by gratisowe pieniądze od bukmachera można było wypłacić na swój rachunek bankowy.

Rodzaje bonusów bukmacherskich

Bonusy bukmacherskie od legalnych polskich bukmacherów można podzielić według kilku kluczy. Naszym zdaniem najważniejszy z nich są dwa kryteria podziału: pierwszy z nich dotyczy formy przyznawanego bonusu, a drugi - okoliczności, w jakich gracz otrzymuje bonus.

Forma bonusu

Jeśli chodzi o formę bonusu, to internetowe bonusy bukmacherskie dzielą się na trzy rodzaje, które przyjęły się na rynku i przeważnie się nie zmieniają. Bukmacherzy planują rozszerzyć formy bonusowe na nowe rozwiązania, ale dokładny termin wdrożenia nowych pakietów nagród nie jest znany. 

Bonus 20 zł w LVBET
LVBET bez depozytu 20 zł

Jak tylko się czegoś w tej sprawie dowiemy, to od razu Was o tym poinformujemy czy nowy bonus na zakłady bukmacherskie jest już aktywny i który dział marketingu i promocji był najbardziej kreatywny w opracowaniu nowej premii dla stałych i nowych grających..

 • bonus od depozytu - inaczej bonus od wpłaty; jego wysokość zależna jest od wysokości naszego depozytu - im więcej wpłacimy, tym większy otrzymamy bonus
 • freebet - dosłownie "darmowy zakład", czyli możliwość postawienia kuponu bukmacherskiego z pieniądze bukmachera
 • zakład bez ryzyka - kupon bukmacherski, którego postawienie nie wiąże się z ryzykiem utraty naszych pieniędzy; jeśli okaże się nietrafiony, bukmacher zwróci nam stawkę za kupon.

Bonusy online

Z kolei pod względem okoliczności przyznania bonusu występują dwa ich rodzaje. Najbardziej okazałe są oczywiście bonusy powitalne, które w najlepszym przypadku mogą wynieść aż 3000 zł + bonusy dodatkowe, w których pisaliśmy powyżej. Coraz częściej bukmacherzy decydują się aż na 3 bonusy powitalne. Bardzo przydatne są również promocje, które pomagają graczom w dłuższej perspektywie.

 • Bonus powitalny - nazywany też bonusem na start lub bonusem dla nowych graczy, to najpopularniejszy rodzaj bonusu bukmacherskiego. Jest skierowany do wszystkich nowych typerów - czyli takich, którzy nie mają jeszcze internetowego konta typerskiego u danego legalnego bukmachera. Bonus powitalny to forma gratyfikacji za fakt rejestracji konta bukmacherskiego u danego operatora i forma przekonania gracza, że właśnie u tego bukmachera internetowego warto założyć swój bukmacherski profil - im bardziej atrakcyjny bonus na start, tym większa szansa, że właśnie tego buka gracz wybierze.
 • Bonus okazjonalny dla stałych graczy - jak sama nazwa wskazuje, bonusy okazjonalne (inaczej bonusy czasowe) skierowane są do regularnych typerów, czyli takich, którzy systematycznie puszczają swoje kupony bukmacherskie u danego bukmachera online.

Warto dodać, że wszystkie trzy rodzaje bonusów - zarówno bonusy od depozytu, jak i freebety i zakłady bez ryzyka - występują zarówno jako bonusy powitalne, jak i są przyznawane okazjonalnie stałym graczom. Najczęściej bukmacherski bonus na start przyjmuje postać bonusu od wpłaty, często jest też uzupełniany innymi propozycjami - np. bonus od wpłaty + freebet. 

Jak działa bonus od depozytu

Bonus od depozytu inaczej bywa nazywany bonusem od wpłaty i otrzymujemy go, jako gratyfikację za wpłacenie depozytu, czyli pieniędzy na nasze konto bukmacherskie. Żeby Wam to idealnie zobrazować, to przedstawimy Wam prosty przykład, jeśli w ramach bonusu 100% przelejecie na saldo gotówkowe 500 zł, to drugie 500 zł otrzymacie w gratisie od legalnego polskiego bukmachera. W efekcie będziecie mieć aż 1000 zł na obstawianie zakładów bukmacherskich przez internet.

Bonusy 100% najczęściej występują od pierwszego depozytu. Niektórzy bukmacherzy próbują dodatkowo wprowadzić bonusy 75% od drugiej wpłaty czy 50% od kolejnych wpłat. Którzy bukmacherzy z licencją Ministerstwa Finansów udostępniają swoim klientom mega bonusy online na start z kodem promocyjnym?

Bonusy od wpłaty

Bonusy od wpłaty mają w ofercie praktycznie wszyscy legalni bukmacherzy internetowi w Polsce. Najczęściej ten popularny bonus przyjmuje formę, tak jak wspominaliśmy, podwojenia pierwszej wpłaty - bonus bukmacherski 100% od depozytu.

Bonus od depozytu 100% przygotował dla nowych graczy na przykład PZBUK online, czyli Polskie Zakłady Bukmacherskie - w PZBuk bonus powitalny z kodem promocyjnym VIP, który brzmi LEGALSPORT, pozwala podwoić pierwszy depozyt do 500 zł, dzięki czemu nasz bukmacherski bankroll na start może wynieść nawet 1000 zł. Podobną promocję rejestracyjną ma bukmacher STS Zakłady Bukmacherskie, który oferuje aż 1200 zł w maksymalnym wariancie za pierwszą wpłatę po założeniu konta z kodem bonusowym sts, jakim jest hasło LEGALSPORT (plus do tego cashback 34 zł i 25 zł na freebet).

Fortuna bonus za depozyt
Bonus od depozytu Fortuna

Oczywiście to nie wszystkie bonusy od depozytu, jakie znajdziemy na polskim rynku internetowych zakładów bukmacherskich. Bonusy od wpłaty oferują nowym typerom praktycznie wszyscy legalni bukmacherzy online. Powyżej przedstawiliśmy tylko najciekawsze z nich - jeśli chcecie poznać wszystkie, zerknijcie do naszej zakładki ==> bukmacherskie bonusy na start. Znajdziecie tam kompletne informacje na temat ofert powitalnych u legalnych buków z kodem promocyjnym.

Jak działa darmowy bonus bukmacherski

Freebety to ulubione bonusy bukmacherskie typerów. Inaczej nazywane są darmowymi zakładami bukmacherskimi lub bonusami bez depozytu, ponieważ umożliwiają postawienie kuponu bukmacherskiego całkowicie na koszt bukmachera. Bezpieczne zakłady bez wpłaty najczęściej oferowane są na start za rejestrację, ale można je również spotkać, jako promocje tymczasowe czy bonusy okazjonalne. Średnia wartość jednego freebetu to 25 zł, ale bez problemów można odnaleźć również zakład bez depozytu o wartości 30 zł czy 50 zł.

Freebety

Darmowe zakłady bukmacherskie stanowią ważny element oferty powitalnej wielu legalnych polskich bukmacherów. Freebet znajdziemy między innymi STS Zakłady Bukmacherskie, eFortuna Polska, LVBET Online, czy też w forBET. Listę wszystkich zakładów bukmacherskich bez depozytu przedstawiamy w poniższej tabelce:

Legalny polski bukmacher Kwota freebetu Czy do aktywacji freebetu potrzebny jest kod 
STS Zakłady Bukmacherskie 25 zł tak, kod jest wymagany 
Fortuna Zakłady Bukmacherskie 20 zł tak, kod jest wymagany
LVBET Zakłady Bukmacherskie 20 zł tak, kod jest wymagany
forBET Zakłady Bukmacherskie 20 zł + 10 zł tak, kod jest wymagany 
Totalbet Zakłady Bukmacherskie 10 zł + 10 zł tak, kod jest wymagany 
Totolotek Zakłady Bukmacherskie 25 zł tak, kod jest wymagany 
Milenium Zakłady Bukmacherskie 20 zł tak, kod jest wymagany

Do wymienionych bonusów bez depozytu wymagany jest nasz kod promocyjny: LEGALSPORT. Kod będzie można zastosować podczas rejestracji, dlatego zapisz sobie lub zapamiętaj jedyny kod który pasuje do wszystkich internetowych zakładów bukmacherskich w Polsce.

Jak działa bonus bez ryzyka

Bonus bez ryzyka, który nazywany jest również jako zakład bezpieczny czy zakład ubezpieczony, to bardzo popularny wśród graczy bonus bukmacherski online. Za pomocą tak zwanego "cashbacku" można odzyskać stawkę pojedynczego zakładu sportowego w ramach zwrotu na saldo depozytowe lub bonusowe za nietrafiony e-kupon online. Zwrot za nietrafiony kupon bukmacherski najczęściej przydzielany jest na konto online po rozliczeniu promocyjnego zakładu.

Cashback 

Najkorzystniejszy bonus bez ryzyka oferuje bukmacher internetowy Betclic - maksymalny zwrot to aż 510 zł z kodem promocyjnym betclic, który brzmi LEGALSPORTPL. Bardzo dobrą ofertę cashbacku udostępnia ponadto Fortuna Zakłady Bukmacherskie (zakład bez ryzyka 120 zł za kod bonusowy fortuna > LEGALSPORT).

Solidnie wygląda również cashback eWinner Polska. Bukmacher eWinner proponuje swoim klientom bonus bez ryzyka o wartości ponadstandardowej 170 zł - standardowa opcja bez kodu to zaledwie 150 zł. Zakład bez ryzyka można uruchomić na swoim koncie online po szybkiej rejestracji z naszym kodem promocyjnym do bukmachera, jakim jest fraza LEGALSPORT. Kompletne zestawienie cashbacków za kod do bukmachera znajdziecie w tym miejscu >>> KOD PROMOCYJNY DO BUKMACHERA. Nasze kody promocyjne są darmowe i nie wymagają dodatkowej aktywacji po założeniu nowego konta bukmacherskiego do obstawiania zakładów online.

Bonusy bukmacherskie a kod promocyjny

Dzięki zastosowaniu naszego kodu promocyjnego LEGALSPORT, który działa u wszystkich legalnych bukmacherów internetowych w Polsce, można znacznie zwiększyć wysokość bonusowych ofert powitalnych. Bonusy na start działają albo poprzez link rejestracyjny albo kod promocyjny - to jedyne 2 sposoby na podbicie nagrody u bukmachera.

W tabeli poniżej przedstawiamy kody promocyjne do najważniejszych zakładów bukmacherskich w Polsce:

Bukmacher

Bonus z kodem promocyjnym

 

STS Zakłady Bukmacherskie

1259 zł  +59 zł ekstra

Zobacz kod

Fortuna Zakłady Bukmacherskie

1140 zł  +20 zł ekstra

Zobacz kod

forBET Zakłady Bukmacherskie

2110 zł  +110 zł ekstra

Zobacz kod

Totolotek Zakłady Bukmacherskie

1136 zł   +116 zł ekstra

Zobacz kod

LVBET Zakłady Bukmacherskie

1570 zł  +20 zł ekstra

Zobacz kod

eWinner Zakłady Bukmacherskie

1170 zł  +20 zł ekstra

Zobacz kod

PZBuk Zakłady Bukmacherskie

500 zł

Zobacz kod

Milenium Zakłady Bukmacherskie

1030 zł +30 zł ekstra

Zobacz kod

Totalbet Zakłady Bukmacherskie

520 zł +10 zł ekstra

Zobacz kod

Betclic Zakłady Bukmacherskie

510 zł + 10 zł ekstra

Zobacz kod

eToto Zakłady Bukmacherskie

200 zł

Zobacz kod

Betfan Zakłady Bukmacherskie

3090 zł  +90 zł ekstra

Zobacz kod

Jak widać każdy bonus startowy działa w parze z kodem, dzięki temu dla gracza jest więcej korzyści jako dodatkowe pieniądze.
Warto działający kod stosować, ekstra kasa zawsze przyda się na najbliższe zawody MMA lub mecze Ligi Mistrzów. Kody i bonusy porównasz w najnowszym rankingu bukmacherskim na 2022 rok.

FAQ - pytania o bonusy

Premie bonusowe u topowych bukmacherów z rankingu zmieniają się praktycznie w każdym miesiącu. Kwota aktywnych bonusów waha się od 8000 zł do 10000 zł, w tym  freebetów bez depozytu od 160 zł do 250 zł. Niektórzy gracze pytają nas o różne kwestie, a przede wszystkim jak działają nowe profity w zakładach bukmacherskich.

1. Czy bonusy działają tak samo na komórkę i komputer?

Standardowe promocje w zakładach sportowych są takie same na telefon (w aplikacji bukmacherskiej lub stronie mobilnej) i na komputer. Zdarza się jednak że bukmacher premiuje kanał mobilny i ustala promocję z bonusem tylko na smartfony (z systemem Android lub IOS). Wtedy np bonus mobilny jest podniesiony z 20 zł na 40 zł lub działa tylko z aplikacją, ale nie działa na komputerze.

2. Czy premie o takiej samej wartości działają tak samo u różnych bukmacherów?

Dość często zdarza się że bukmacherzy mają bonus o takiej samej wysokości. Np 1000 zł jako bonus powitalny od depozytu w eWinner (HatTrick eWinner) i 1000 zł na start w Fortuna (bonus eFortuna) albo 20 zł bonus bez depozytu w Totalbet (TOTALFREEBET) oraz LVBET freebet za 20 zł (z mnożnikiem 10x).

Warto przeczytać dokładnie regulamin każdego bonusu, bowiem ta sama wartość niekoniecznie musi oznaczać identyczne warunki. Pozostałe parametry zmienne to wymagany obrót do wypłaty (5x), minimalny kurs na kuponie (np. 2.00) czy ilość zdarzeń na kuponie AKO (np minimum 3) oraz brak możliwości gry za bonus na kuponie SOLO.

3. Ile bonusów można aktywować za jeden kod promocyjny?

Odpowiedź na to pytanie jest niejednoznaczna;) Za jeden kod promocyjny (tak działa nasz kod LEGALSPORT)  można aktywować tyle bonusów ilu jest bukmacherów. Każdy nowy bukmacher to nowa możliwość użycia aktywnego kodu promocyjnego i odbiór kolejnego bonusu na zakłady bukmacherskie (np za 1500 zł czy 3000 zł). Wyjątkiem od reguły bonusowej jest Betclic Polska, który akceptuje kod promocyjny z dodaną końcowką PL i pełne brzmienie kodu to LEGALSPORTPL.

 

Przeczytaj artykuły z kategorii "Jak działają bonusy bukmacherskie"

Rodzaje bonusów i promocji bukmacherskich cz.2

Rodzaje bonusów i promocji bukmacherskich cz.2

1502
66
Bonusy i promocje bukmacherskie to stały element oferty operatorów zakładów wzajemnych. Ich celem jest zachęcenie graczy do założenia konta właśnie u tego bukmachera, a następnie utrzymanie jego stałego zainteresowania i skłonienie do systematycznego zawierania zakładów. Bonus czy promocja to więc coś w rodzaju sytuacji win-win: zyskuje bukmacher, bo gracz obstawia u niego zakłady, ale zyskuje też gracz, otrzymując od operatora dodatkowe środki na grę lub nagrody oraz mogąc skorzystać z atrakcyjniejszych kursów, zapewniających wyższe wygrane.
czytaj więcej ➜ Przeczytaj
Rodzaje bonusów i promocji bukmacherskich cz.1

Rodzaje bonusów i promocji bukmacherskich cz.1

1441
65
Firmy bukmacherskie regularnie przygotowują dla swoich graczy bonusy i promocje. Jest to standardowy i oczywisty element działań o charakterze marketingowym, a przy tym nie ma co ukrywać, że również bardzo miły dla każdego typującego. W zależności od przeznaczenia, bonusy i promocje mogą być skierowane do graczy nowych lub stałych albo do wszystkich ogółem – czym jednak różnią się od siebie ich poszczególne rodzaje?
czytaj więcej ➜ Przeczytaj
1
★★★★★
★★★★★
Ocena: 4.7
2
★★★★★
★★★★★
Ocena: 4.8
3
★★★★★
★★★★★
Ocena: 4.6
Jak obrócić bonus bukmacherski

Jak obrócić bonus bukmacherski

2369
56
Akcje promocyjne to najbardziej pożądany przez graczy element całej bukmacherki. Jest ich mnóstwo i naprawdę trzeba się napocić, aby ze wszystkich skorzystać. Przyglądając się im bliżej i dokładnie je analizując, można dostrzec, że praktycznie wszystkie bonusy sprowadzają się ostatecznie do tego samego – do obrotu! I to właśnie nim się dzisiaj zajmiemy i krok po kroku pokażemy, jak go zrealizować.
czytaj więcej ➜ Przeczytaj

Komentarze i opinie (1)

Jak działają bonusy bukmacherskie
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
NickY
skomentowano ponad miesiąc temu
Który bukmacher ma najlepsze bonusy bukmacherskie? Przeglądam wszystkie oferty, ale ciężko się na coś zdecydować. Na razie moim numerem 1 jest LV BET, ale jestem otwarty na propozycje :)
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.