wtorek, 19 października 2021
Najnowsze: Punchdown 5: typy, zakłady i super kursy na AKO

Zakłady systemowe u bukmachera

Najpopularniejsze rodzaje kuponów bukmacherskich - systemy i taśmy.

Odbierz kod promocyjny Fortuna Oferta na bonus Fortuna VIP ważna do 31 października 2021
Spis treści
Rozwiń
 1. Czym są zakłady systemowe w bukmacherce?
  1. Jak działają systemy
  2. Przykład jak grać systemem
 2. Zakłady blokowe jako odmiana zakładów systemowych
 3. Maksymalna wygrana: kupon AKO vs zakład systemowy
 4. Kto decyduje się na obstawianie zakładów systemowych?
 5. Zakłady systemowe w praktyce
  1. Najlepszy bukmacher na zakłady systemowe
 6. Warto wiedzieć
Czym są zakłady rozpisowe? Jak grać systemem w STS, Betfan lub Fortuna
Zakłady systemowe – co to jest i jak je stawiać?

Dlaczego obstawiający tak ochoczo puszczają rozpisy i jak wypadają one pod kątem skuteczności? Na te i na inne pytania odpowiedź znajdziecie w poniższym tekście.

 DARMOWY BONUS NA SYSTEM 
 Freebet bez depozytu 
 25 zł lub 50 zł | ZOBACZ WSZYSTKIE 

Zakłady systemowe w żargonie bukmacherskim nazywane są również zakładami kombinacyjnymi, zakładami rozpisowymi lub po prostu rozpisami. Jeżeli chcecie urozmaicić swój system gry o tego typu kupony, to powinniście się zaznajomić ze wszystkimi nazwami, gdyż szczególnie w punktach stacjonarnych są one używane naprzemiennie.

Zakłady systemowe bez podatku 12%+ 3100 zł na nowe konto

Zakłady systemowe bez podatku 12%
+ 3100 zł na nowe konto

ZAGRAJ w

Wszystko zależy m.in od firmy bukmacherskiej (STS czy Fortuna), w jakiej puszczacie zakłady sportowe / wzajemne oraz od osoby pracującej w punkcie naziemnym.

Czym są zakłady systemowe w bukmacherce?

Na początek omówmy, czym w ogóle są zakłady systemowe i w jaki sposób funkcjonują. Ta wiedza będzie przydatna, jeśli jesteś początkującym lub średniozaawansowanym typerem.

Jak działają systemy

W zakładach systemowych (blokowych) nie trzeba trafić wszystkich wyselekcjonowanych zdarzeń, aby odebrać wygraną. Warto zaznaczyć, że to obstawiający określa minimalną liczbę selekcji, które muszą zostać pozytywnie rozliczone, a nie na przykład bukmacher. Maksymalne wygrane są zdecydowanie mniejsze niż w zakładach AKO (w niektórych przypadkach są nawet o pięć razy mniejsze). Ma to związek z tym, że część wygranej przerzucane jest, chociażby na minimalne kwoty do wypłaty.

Najczęściej z zakładów systemowych korzystają gracze, którzy liczą na wysokie wygrane, ale przy tym wszystkim chcą zachować maksymalne bezpieczeństwo. Jest to możliwe, albowiem nie wszystkie wybrane selekcje muszą być w ostatecznym rozrachunku trafione.

Przykład jak grać systemem

Na przykład stawiamy kupon bukmacherski, na którym znajduje się dziesięć selekcji i chcemy zagrać go jako zakład systemowy. Możemy więc postawić np. zarówno 2 z 10, 5 z 10, jak i 9 z 10. Załóżmy, że decydujemy się na 5 z 10, bo nie jesteśmy do końca pewni naszych spotkań. Oznacza to, że minimalną wygraną dostaniemy już za trafienie pięciu dowolnych spotkań z dziesięciu! Naturalnie, jeżeli trafimy więcej meczów, to będziemy uprawnieni do odbioru wyższej wygranej, więc nie jesteśmy w żaden sposób blokowani przez minimalną liczbę zdarzeń. Wszystko mamy podane na kuponie jak na dłoni, więc nie musimy się o nic martwić.

Zakład systemowy bez ryzyka - nawet do 550 złPremia na nowe po rejetracji z kodem  

Zakład systemowy bez ryzyka - nawet do 550 zł
Premia na nowe po rejetracji z kodem  

ZAGRAJ w

Wszystko zależy od nas, chociaż trzeba zaznaczyć, że im więcej zadeklarowanych zdarzeń o charakterystyce „muszą wejść”, to tym większa wygrana (wygrane za 5 z 10 będą zdecydowanie mniejsze niż za 9 z 10). Jeśli okaże się, że ostateczna kwota nas nie zadowala, to wówczas cały zakład możemy podbić dodatkowo tak zwanymi pewniakami, które potrafią wywindować solidnie ostateczną wygraną.

Trzeba jednak pamiętać, że dopisanie pewniaka, nie mówiąc już o dwóch czy trzech, wiąże się z ryzykiem, ponieważ nietrafienie takiej pozycji – co, mimo jej mylącej nazwy, wcale nie jest takie mało prawdopodobne – od razu psuje nam cały kupon. Dlatego też zalecamy, abyście dopisywali do takich zakładów pewniaki tylko i wyłącznie w momencie, w którym jesteście danej pozycji pewni na 99%.

Zakłady blokowe jako odmiana zakładów systemowych

Opisany powyżej schemat nie jest jedyny jeżeli chodzi o zakłady systemowe w bukmacherce. Typujący mogą bowiem jeszcze bardziej urozmaicić sobie obstawianie wydarzeń sportowych, a co za tym idzie podnieść zdecydowanie swoją ewentualną wygraną. Mogą to zrobić za pomocą zakładów blokowych, które w swoich założeniach wyglądają jak normalne kupony systemowe. Na czym więc polega różnica?

W zakładach blokowych zamiast pojedynczych meczów na kuponie mamy bloki, które mogą składać się nawet z kilku zdarzeń. Wówczas bez problemów możemy skonstruować zakład składający się na przykład z czterech bloków – A, B, C oraz D, gdzie każdy z nich złożony jest z trzech selekcji.

Jeśli zagramy taki kupon jako 2 z 4, to oznacza to, że musimy trafić minimum dwa pełne bloki (sześć meczów z dwóch grup). Wygramy kupon, jeżeli trafimy dla przykładu blok A oraz blok B lub blok B oraz blok C lub blok A oraz blok D. Natomiast jeżeli trafimy blok A, a w trzech kolejnych nie trafimy po jednym zdarzeniu, to wówczas kupon będzie przegrany. Naturalnie, w zakładach blokowych także możemy dokładać pewniaki, które działają na identycznych zasadach, co w zakładach systemowych opisanych powyżej.

Maksymalna wygrana: kupon AKO vs zakład systemowy

Największym minusem zakładów systemowych jest maksymalna wygrana, która przez bukmacherów jest zdecydowanie zaniżana w porównaniu do kuponów akumulowanych. Jest to związane z tym, że operatorzy zakładów wzajemnych przekładają jej część na chociażby wygrane minimalne. Jak to wygląda na przykładzie?

Kupon AKO zagrany za 30 zł i składający się z ośmiu zdarzeń (z kursami odpowiednio 2.18, 1.92, 1.81, 1.45, 1.52, 1.86, 1.63 oraz 1.80) gwarantuje potencjalną wygraną na poziomie 2 153.41 zł. Natomiast ta sama stawka (dokładnie 30.80 zł, bowiem nie da się zagrać w systemie za równe 30 zł) i te same spotkania rozpisane w systemie 5 z 8 umożliwiają zgarnięcie zaledwie 458.47 zł (minimalna wygrana za pięć trafień wynosi w tym przypadku 5.62 zł). Różnicę widać gołym okiem, dlatego też polecamy, abyście przy zakładach systemowych nieco podnosili swoje stawki. Wówczas zakładane wygrane nabiorą rumieńców.

Kto decyduje się na obstawianie zakładów systemowych?

Najczęściej na tego typu zakłady decydują się gracze, którzy lubią wrzucać na swoje kupony sporo selekcji, ale przy tym wszystkim chcą zachować maksymalne bezpieczeństwo. Decydują się na taki ruch, albowiem można zaryzykować tezę, że kupony systemowe są taką pośrednią formą pomiędzy zakładami AKO a singlami.

Te pierwsze gwarantują wysokie wygrane przy niższej stawce, natomiast drugie świetnie spisują się w dłuższej perspektywie, zapewniając całkiem korzystne statystyki. Zakłady systemowe umożliwiają bezpośrednie połączenie obu wyżej wymienionych kuponów, oczywiście zachowując wszystkie naturalne proporcje wynikające z panujących różnic.

Zakłady systemowe w praktyce

Wiecie już, na czym polegają zakłady systemowe i w jaki sposób konstruować takie kupony. Jeśli chcecie przetestować swoją wiedzę w praktyce, ale nie jesteście jeszcze pewni zasad, możecie poćwiczyć za pieniądze bukmachera – wystarczy założyć darmowe konto gracza u legalnego bukmachera i zgarnąć bonus powitalny na start, który gwarantuje spory zastrzyk darmowej gotówki. Pamiętajcie przy tym, by podczas zakładania konta wykorzystać nasz specjalny kod bonusowo - promocyjny LEGALSPORT <==== (skopiuj ten kod). Tylko wtedy otrzymacie bukmacherskie bonusy powitalne na o wiele lepszych warunkach (nawet 100% lub 200% więcej).

Kod bonusowy LEGALSPORT - najlepsze bonusy na start
Zgarnij najlepsze bonusy na start u legalnych bukmacherów z kodem promocyjnym!

Nasz kod bonusowy LEGALSPORT działa u każdego legalnego bukmachera, możecie więc zgarnąć dodatkowe korzyści u każdego z nich całkiem za darmo. Jak to działa w praktyce?  Załóż konto gracza w Fortuna Zakłady Bukmacherskie i odbierz podwojenie depozytu do 1000 zł i zakład bez ryzyka aż 120 zł – bez kodu cashback dostaniesz tylko do kwoty 100 zł!

Najlepszy bukmacher na zakłady systemowe

Aktywuj cały pakiet kasy na konto - odbierz kod promocyjny LEGALSPORT. Jedyny kod honorowany przez największe zakłady bukmacherskie w Polsce: STS, Fortuna, Betclic czy forBET. Najważniejszych operatorów internetowych z licencją MF przedstawia tabela - wybierz optymalny zestaw kont.

Bukmacherzy internetowi polecani na pierwszą rejestrację
Nazwa firmy Premia na start Kod do bonusu
STS 
bonus 1279 zł
zobacz KOD  
LVBET  bonus 1590 zł  zobacz KOD 
Betclic 
bonus 550 zł
zobacz KOD 
PZBuk
bonus 50 zł
zobacz KOD 
BetFan 
bonus 3100 zł 
zobacz KOD  
Fortuna  bonus 1140 zł  zobacz KOD 
forBET  
bonus 2110 zł 
zobacz KOD 
Totolotek  bonus 1049 zł  zobacz KOD 
eToto  bonus 300 zł  zobacz KOD 
Milenium bonus 1650 zł  zobacz KOD 
TOTALbet  bonus 5020 zł  zobacz KOD 
eWinner bonus 1170 zł  zobacz KOD 

U posiadającego świetne opinie graczy bukmachera Totolotek z kodem zgarniesz w sumie 1 049 zł za darmo: 1 000 zł od pierwszego depozytu i ekstra 49 zł za aplikację. Dla porównania, bez kodu dostaniesz aż o 49 zł mniej (podwojenie depozytu maksymalnie do 1000 zł). Prawda, że warto? Zwłaszcza, że wystarczy tylko kliknąć w link rekomendujący i już można cieszyć się z dodatkowych korzyści!

Warto wiedzieć

Zakłady systemowe w swoim wyglądzie zewnętrznym na pierwszy rzut oka przypominają kupony typu AKO – tym wyjątkiem, że w rozpisach nie trzeba trafić wszystkich zdarzeń, aby w ostatecznym rozrachunku cieszyć się z wygranej. I co ważne – to gracz koniec końców określa minimalną liczbę selekcji, które muszą zostać pozytywnie rozliczone!

Inni czytali również

Komentarze i opinie (3)

Zakłady systemowe u bukmachera
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Fibo
skomentowano ponad miesiąc temu
Kupony systemowe są mega słabe :/ Próbowałem grać na nich, ale wygrane są faktycznie tak lipne, że szkoda na to czasu :/ Można się pobawić dla zabawy, ale nic więcej… Przerzuciłem się na single i nie żałuję! No chyba, że zielony jestem w systemach i grać nie umiem = wygrywacie na systemach?
Bemeka
skomentowano ponad miesiąc temu
Na początku grałem sobie takie kupony, ale potem w końcu pokapowałem się, że one są w ogóle nieopłacalne xD Trochę mi to zajęło, ale ogarnąłem to w porę…. Od tego czasu tylko AKO cisnę i jest dobrze – średnia trochę spada, ale jak trafię, to już trafię coś fajnego. No chyba, że już coś pokombinowali i wygrane są wyższe?
Extra!11
skomentowano ponad miesiąc temu
co wy gadacie???? przecież to najlepsze kupony, jakie mogą być. nie trzeba wszystkiego trafiać i w ogóle. To że jest mniej kasy, to trudno, ale łatwo ogarnąć trafiony zakład. weźcie się ogarnijcie, bo nigdy nic nie wygracie.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.