poniedziałek, 14 października 2019
Najnowsze: Totalbet – legalny bukmacher internetowy

Najpopularniejsze rodzaje kuponów bukmacherskich: zakłady systemowe

Odbierz kod promocyjny Fortuna Oferta na bonus Fortuna VIP ważna do 31 października 2019
Spis treści
Rozwiń
  1. Czym są zakłady systemowe w bukmacherce?
  2. Zakłady blokowe jako odmiana zakładów systemowych
  3. Maksymalna wygrana: kupon AKO vs zakład systemowy
  4. Kto decyduje się na obstawianie zakładów systemowych?
  5. Zakłady systemowe w praktyce
  6. Warto wiedzieć
Pisaliśmy już w ostatnim czasie o kuponach akumulowanych oraz singlach, więc teraz wypada trochę czasu poświęcić na zakłady systemowe. Tym bardziej że w ostatnim czasie gracze, obstawiający na co dzień wydarzenia sportowe u legalnych operatorów zakładów wzajemnych, coraz chętniej uzupełniają swoje bukmacherskie strategie o tego typu kupony. Dlaczego obstawiający tak ochoczo puszczają rozpisy i jak wypadają one pod kątem skuteczności? Na te i na inne pytania odpowiedź znajdziecie w poniższym tekście.
Czym są zakłady rozpisowe?
Zakłady systemowe – co to jest i jak je stawiać?

Zakłady systemowe w żargonie bukmacherskim nazywane są również zakładami kombinacyjnymi, zakładami rozpisowymi lub po prostu rozpisami. Jeżeli chcecie urozmaicić swój system gry o tego typu kupony, to powinniście się zaznajomić ze wszystkimi nazwami, gdyż szczególnie w punktach stacjonarnych są one używane naprzemiennie – wszystko zależy m.in od firmy bukmacherskiej, w jakiej puszczacie zakłady wzajemne oraz od osoby pracującej w punkcie naziemnym.

WARTO WIEDZIEĆ

  • W zakładach systemowych (blokowych) nie trzeba trafić wszystkich wyselekcjonowanych zdarzeń, aby odebrać wygraną. Warto zaznaczyć, że to obstawiający określa minimalną liczbę selekcji, które muszą zostać pozytywnie rozliczone, a nie na przykład bukmacher.
  • Maksymalne wygrane w kuponach systemowych są zdecydowanie mniejsze niż w zakładach AKO (w niektórych przypadkach są nawet o pięć razy mniejsze). Ma to związek z tym, że część wygranej przerzucane jest, chociażby na minimalne kwoty do wypłaty.
  • Najczęściej z zakładów systemowych korzystają gracze, którzy liczą na wysokie wygrane, ale przy tym wszystkim chcą zachować maksymalne bezpieczeństwo. Jest to możliwe, albowiem nie wszystkie wybrane selekcje muszą być w ostatecznym rozrachunku trafione.

Czym są zakłady systemowe w bukmacherce?

Na początek omówmy, czym w ogóle są zakłady systemowe i w jaki sposób funckjonują.

Na przykład stawiamy kupon bukmacherski, na którym znajduje się dziesięć selekcji i chcemy zagrać go jako zakład systemowy. Możemy więc postawić np. zarówno 2 z 10, 5 z 10, jak i 9 z 10. Załóżmy, że decydujemy się na 5 z 10, bo nie jesteśmy do końca pewni naszych spotkań. Oznacza to, że minimalną wygraną dostaniemy już za trafienie pięciu dowolnych spotkań z dziesięciu! Naturalnie, jeżeli trafimy więcej meczów, to będziemy uprawnieni do odbioru wyższej wygranej, więc nie jesteśmy w żaden sposób blokowani przez minimalną liczbę zdarzeń. Wszystko mamy podane na kuponie jak na dłoni, więc nie musimy się o nic martwić.

Freebety u legalnych bukmacherów z kodem bonusowym LEGALSPORT
Odbierz darmowe zakłady bukmacherskie na kwotę 85 zł tylko z kodem bonusowym LEGALSPORT

Wszystko zależy od nas, chociaż trzeba zaznaczyć, że im więcej zadeklarowanych zdarzeń o charakterystyce „muszą wejść”, to tym większa wygrana (wygrane za 5 z 10 będą zdecydowanie mniejsze niż za 9 z 10). Jeśli okaże się, że ostateczna kwota nas nie zadowala, to wówczas cały zakład możemy podbić dodatkowo tak zwanymi pewniakami, które potrafią wywindować solidnie ostateczną wygraną.

Trzeba jednak pamiętać, że dopisanie pewniaka, nie mówiąc już o dwóch czy trzech, wiąże się z ryzykiem, ponieważ nietrafienie takiej pozycji – co, mimo jej mylącej nazwy, wcale nie jest takie mało prawdopodobne – od razu psuje nam cały kupon. Dlatego też zalecamy, abyście dopisywali do takich zakładów pewniaki tylko i wyłącznie w momencie, w którym jesteście danej pozycji pewni na 99%.

Zakłady blokowe jako odmiana zakładów systemowych

Opisany powyżej schemat nie jest jedyny jeżeli chodzi o zakłady systemowe w bukmacherce. Typujący mogą bowiem jeszcze bardziej urozmaicić sobie obstawianie wydarzeń sportowych, a co za tym idzie podnieść zdecydowanie swoją ewentualną wygraną. Mogą to zrobić za pomocą zakładów blokowych, które w swoich założeniach wyglądają jak normalne kupony systemowe. Na czym więc polega różnica?

W zakładach blokowych zamiast pojedynczych meczów na kuponie mamy bloki, które mogą składać się nawet z kilku zdarzeń. Wówczas bez problemów możemy skonstruować zakład składający się na przykład z czterech bloków – A, B, C oraz D, gdzie każdy z nich złożony jest z trzech selekcji.

Jeśli zagramy taki kupon jako 2 z 4, to oznacza to, że musimy trafić minimum dwa pełne bloki (sześć meczów z dwóch grup). Wygramy kupon, jeżeli trafimy dla przykładu blok A oraz blok B lub blok B oraz blok C lub blok A oraz blok D. Natomiast jeżeli trafimy blok A, a w trzech kolejnych nie trafimy po jednym zdarzeniu, to wówczas kupon będzie przegrany. Naturalnie, w zakładach blokowych także możemy dokładać pewniaki, które działają na identycznych zasadach, co w zakładach systemowych opisanych powyżej.

Maksymalna wygrana: kupon AKO vs zakład systemowy

Największym minusem zakładów systemowych jest maksymalna wygrana, która przez bukmacherów jest zdecydowanie zaniżana w porównaniu do kuponów akumulowanych. Jest to związane z tym, że operatorzy zakładów wzajemnych przekładają jej część na chociażby wygrane minimalne. Jak to wygląda na przykładzie?

>>|Odbierz zakład bez ryzyka 120 zł u bukmachera Fortuna|<<

Kupon AKO zagrany za 30 zł i składający się z ośmiu zdarzeń (z kursami odpowiednio 2.18, 1.92, 1.81, 1.45, 1.52, 1.86, 1.63 oraz 1.80) gwarantuje potencjalną wygraną na poziomie 2 153.41 zł. Natomiast ta sama stawka (dokładnie 30.80 zł, bowiem nie da się zagrać w systemie za równe 30 zł) i te same spotkania rozpisane w systemie 5 z 8 umożliwiają zgarnięcie zaledwie 458.47 zł (minimalna wygrana za pięć trafień wynosi w tym przypadku 5.62 zł). Różnicę widać gołym okiem, dlatego też polecamy, abyście przy zakładach systemowych nieco podnosili swoje stawki. Wówczas zakładane wygrane nabiorą rumieńców.

Kto decyduje się na obstawianie zakładów systemowych?

Najczęściej na tego typu zakłady decydują się gracze, którzy lubią wrzucać na swoje kupony sporo selekcji, ale przy tym wszystkim chcą zachować maksymalne bezpieczeństwo. Decydują się na taki ruch, albowiem można zaryzykować tezę, że kupony systemowe są taką pośrednią formą pomiędzy zakładami AKO a singlami.

LEGALSPORT - freebet 25 zł u bukmachera STS
Darmowy zakład 25 zł u bukmachera STS z kodem promocyjnym LEGALSPORT

Te pierwsze gwarantują wysokie wygrane przy niższej stawce, natomiast drugie świetnie spisują się w dłuższej perspektywie, zapewniając całkiem korzystne statystyki. Zakłady systemowe umożliwiają bezpośrednie połączenie obu wyżej wymienionych kuponów, oczywiście zachowując wszystkie naturalne proporcje wynikające z panujących różnic.

Zakłady systemowe w praktyce

Wiecie już, na czym polegają zakłady systemowe i w jaki sposób konstruować takie kupony. Jeśli chcecie przetestować swoją wiedzę w praktyce, ale nie jesteście jeszcze pewni zasad, możecie poćwiczyć za pieniądze bukmachera – wystarczy założyć darmowe konto gracza u legalnego bukmachera i zgarnąć bonus powitalny, który gwarantuje spory zastrzyk darmowej gotówki. Pamiętajcie przy tym, by podczas zakładania konta wykorzystać nasz specjalny kod promocyjny LEGALSPORT <==== (skopiuj ten kod) – tylko wtedy otrzymacie bukmacherskie bonusy powitalne na o wiele lepszych warunkach!

Kod bonusowy LEGALSPORT - najlepsze bonusy na start
Zgarnij najlepsze bonusy na start u legalnych bukmacherów z kodem promocyjnym!

Nasz kod bonusowy LEGALSPORT działa u każdego legalnego bukmachera, możecie więc zgarnąć dodatkowe korzyści u każdego z nich całkiem za darmo. Jak to działa w praktyce?  Załóż konto gracza w Fortuna Zakłady Bukmacherskie i odbierz podwojenie depozytu do 400 zł i zakład bez ryzyka aż 120 zł – bez kodu cashback dostaniesz tylko do kwoty 100 zł! Z kolei u posiadającego świetne opinie graczy bukmachera Totolotek z kodem zgarniesz w sumie 1 075 zł za darmo: 1 050 zł od pierwszego depozytu i freebet 25 zł – dal porównania, bez kodu dostaniesz aż o 55 zł mniej (podwojenie depozytu maksymalnie do 1 000 zł i freebet 20 zł). Prawda, że warto? Zwłaszcza, że wystarczy tylko kliknąć w link i już można cieszyć się z dodatkowych korzyści!

Warto wiedzieć

Zakłady systemowe w swoim wyglądzie zewnętrznym na pierwszy rzut oka przypominają kupony typu AKO – tym wyjątkiem, że w rozpisach nie trzeba trafić wszystkich zdarzeń, aby w ostatecznym rozrachunku cieszyć się z wygranej. I co ważne – to gracz koniec końców określa minimalną liczbę selekcji, które muszą zostać pozytywnie rozliczone!

Inni czytali również

Komentarze i opinie (3)

Najpopularniejsze rodzaje kuponów bukmacherskich: zakłady systemowe
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Fibo
28.09.2018, godz. 07:00
Kupony systemowe są mega słabe :/ Próbowałem grać na nich, ale wygrane są faktycznie tak lipne, że szkoda na to czasu :/ Można się pobawić dla zabawy, ale nic więcej… Przerzuciłem się na single i nie żałuję! No chyba, że zielony jestem w systemach i grać nie umiem = wygrywacie na systemach?
Bemeka
09.10.2018, godz. 08:12
Na początku grałem sobie takie kupony, ale potem w końcu pokapowałem się, że one są w ogóle nieopłacalne xD Trochę mi to zajęło, ale ogarnąłem to w porę…. Od tego czasu tylko AKO cisnę i jest dobrze – średnia trochę spada, ale jak trafię, to już trafię coś fajnego. No chyba, że już coś pokombinowali i wygrane są wyższe?
Extra!11
31.10.2018, godz. 07:53
co wy gadacie???? przecież to najlepsze kupony, jakie mogą być. nie trzeba wszystkiego trafiać i w ogóle. To że jest mniej kasy, to trudno, ale łatwo ogarnąć trafiony zakład. weźcie się ogarnijcie, bo nigdy nic nie wygracie.
Zgłoś uwagi do strony
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.