sobota, 25 marca 2023
Najnowsze: UFC on ESPN 43 kursy, typy

Systemy bukmacherskie na piłkę nożną

Najlepsze i sprawdzone systemy do obstawiania piłki nożnej u legalnych bukmacherów internetowych. Jakie kupony puszczać by wygrywać?

Bonusy na piłkę nożną - niemal 20 000 zł
Do zgarnięcia freebety, cashbacki oraz premie od depozytu: wszystkie za kod LEGALASPORT
Spis treści
Rozwiń
 1. Systemy bukmacherskie w piłce nożnej
  1. Najlepsze systemy na mecze towarzyskie
  2. Sprawdzone systemy na mecze piłkarskie
  3. Najkorzystniejsze systemy na mecze turniejowe
 2. Bonusy na start pod systemy bukmacherskie
 3. FAQ: Pytania graczy o systemy bukmacherskie na piłkę nożną
Jak obstawiać piłkę nożną? Sprawdzone systemy - jak ograć bukmachera internetowego
Systemy bukmacherskie na piłkę nożną

Nie powinno być niespodzianką, że bukmacherzy z całego globu wystawiają codziennie dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy zakładów na piłkę nożną. Wystarczy odwiedzić tylko dowolną stronę lub aplikację mobilną buka, by stwierdzić, że ten sport dominuje na tablicach z wynikami i kursami.

bonus sts 1259 zł na futbol
W pakiecie m.in. darmowy freebet 25 zł oraz cashback 34 zł

W tym artykule chcielibyśmy omówić, jakimi systemami bukmacherskimi możemy operować w obrębie piłki nożnej z uwzględnieniem konkretnych typów. Skupimy się nie tylko na najpopularniejszych zakładach, ale również na tych bardziej egzotycznych, które można spotkać, biorąc udział w zakładach wzajemnych. Ponadto przedstawimy wybrane metody stawkowania, które według nas najlepiej sprawdzają się dla konkretnych typów. Dzięki temu zyskacie wiedzę, która pomoże Wam zwiększyć zyski z zakładów sportowych na piłkę nożną.

Systemy bukmacherskie w piłce nożnej

W zakładach piłkarskich, jak zresztą w każdej dyscyplinie sportu, które proponują bukmacherzy, ważne jest poprawne typowanie. Bez tego nie mamy szans na regularne zyski. Dlatego zanim przystąpimy do poważnej gry, powinniśmy mieć dobrą skuteczność w poprawnym obstawianiu wydarzeń piłkarskich. Jeżeli przyswoimy już sobie odpowiedni poziom typowania, nie pozostaje nic innego, jak dobrać optymalną metodę stawkowania pod rodzaj rozgrywanych przez nas wydarzeń.

Oferta bukmacherska na piłkę nożną w Betclic- wysokie kursy na niemal wszystkie pozycje- niska marża na topowe wydarzenia- extra bonusy podwyższające wygrane
Oferta bukmacherska na piłkę nożną w Betclic
- wysokie kursy na niemal wszystkie pozycje
- niska marża na topowe wydarzenia
- extra bonusy podwyższające wygrane
STAWIAM w

W piłce nożnej mamy możliwość typowania praktycznie każdego możliwego zdarzenia, które może wystąpić w obrębie tego sportu. W zależności od tego, czy obstawiamy pojedyncze spotkania, całe kolejki czy rozgrywki turniejowe, mamy możliwość zastosowania różnych strategii doboru kwot na kolejne kupony. Niniejszy tekst podzielimy na trzy części ze względu na możliwy charakter rozgrywanych spotkań. Skupimy się na wydarzeniach towarzyskich, ligowych oraz turniejowych i podamy możliwe oraz (najlepsze według nas) metody stawkowania, które stosowalibyśmy w każdym z tych typów.

Najlepsze systemy na mecze towarzyskie

Wydarzenia tego typu traktowane są z reguły jako poligony pod testy dla zawodników spoza czołowej jedenastki danego kraju lub zespołu. O ile mecz nie ma szczególnego charakteru, ważnego dla obu państw lub drużyn, to po obu stronach nie grają najsilniejsze składy. Warto podejść do stawkowania takiego wydarzenia tylko pod kątem metody stałego profitu – w zależności od oferowanego kursu tak dobrać kwotę zakładu, by otrzymać z góry zamierzony zysk.

O ile spotkanie ma wyraźnego faworyta, to warto jednak stawiać na remis (znów metodą stałego profitu) – wykluczamy oczywiście sytuacje, w których grają potęgi piłkarskie kontra amatorzy (druga drużyna Włoch da sobie radę z pierwszą drużyną Lichtensteinu).

Bonusy powitalne zwiększają szanse na wygraną bukmacherską
Dodatkowe pieniądze = więcej postawionych kuponów
W ramach premii można zgarnąć cashbacki, freebety i premie od depozytów
Kompletna lista benefitów z kodem promocyjnym

Na polu wydarzeń towarzyskich nie ma sensu budować systemu stawkowania na cały ciąg takich spotkań. Ze względu na losowość składów oraz luźne podejście do takich meczy nie da się zbudować sensownej strategii, która mogłaby pomóc nam w doborze kwot na kolejne kupony. Wszelkie statystyki, o ile istnieją i dotyczą historii spotkań danych drużyn/zespołów albo są bardzo ubogie (kilka spotkań), albo nie nadają się do analizy i nie da się na ich podstawie wyciągać jakichkolwiek wymiernych informacji.

Sprawdzone systemy na mecze piłkarskie

W tym przypadku mamy większe pole do popisu, jeżeli chodzi o budowę systemu na serię rozgrywek. Dostępne opracowania, dotyczące aktualnego sezonu i kilku wstecz, pozwalają na możliwe wprowadzenie systemu stawkowań na kilka następujących po sobie wydarzeń. W zależności od tego jakie typy zakładów preferujemy, optymalne systemy bukmacherskie na zakłady piłkarskie prezentujemy poniżej.

 • Wygrana - przegrana: w tym przypadku bezpieczna gra to najlepsza taktyka. Doskonale sprawdzą się tu metoda płaskiej stawki, system bukmacherski stawkowania modulowanego lub system stawkowania procentowego. Nie jest ważne, czy obstawiamy tylko mecze konkretnej drużyny, wszystkie spotkania w obrębie danej kolejki czy wyszukujemy faworytów, wspomniane metody sprawdzają się doskonale. Nie tylko chronią nasz portfel, ale również pozwalają na umiejętne rozłożenie całego kapitału na dużą ilość spotkań (jak dużą, zależy to od ustalenia za jaki procent portfela obstawiamy konkretne wydarzenia).
 • Gra na remisy: jak wspomnieliśmy, wyszukiwanie drużyn często remisujących jest proste – dostępnych statystyk jest multum. Ze względu na kursy, które określają bukmacherzy dla takich wydarzeń (średnio powyżej 3.00), w tego typu zakładach możemy stosować wszelkiego rodzaju metody progresywne. By zyskiwać jak najwięcej, powinniśmy wykorzystać system Martingale’a (stawki kolejnych zakładów są podwajane w przypadku błędnego typu). Ze względu jednak na możliwość bardzo szybkiego bankructwa polecamy stosować mniej niebezpieczne metody – chociażby system ciągu Fibonacciego lub system bukmacherski D’Alemberta. Tutaj stawki rosną dużo wolniej w przypadku serii błędnych typów.
 • Zakłady typu Under/Over oraz handicapy: obstawiamy wydarzenia na liczbę goli w meczu. Wyszukiwanie middle betsinverted middle bets oraz surebetów to naturalny odruch, jaki powinniśmy mieć w tym przypadku. Jeżeli chodzi o konkretne ligi, to polecamy przyjrzeć się bliżej australijskiej A-League czy włoskiej Serie A. Pod uwagę warto wziąć również koreańską K-League. Które typy brać pod uwagę? Zacząć można od under/over 2.5, a w miarę upływu czasu można przejść na under/over 3,5 i wyższe. I w tym miejscu warto odnotować, że konkretne linie w 100% uzależnione są od wyniku analizy bukmacherskiej, którą powinniście przeprowadzić.
Darmowy kupon na piłkę nożną od legalnych bukmacherów - lista z freebetami bez depozytu
 • Wynik spotkania do przerwy (ewentualnie także zwycięzca tylko drugiej połowy): najczęściej spotykane w zakładach LIVE. Typujemy wynik pierwszych 45 minut lub tylko drugiej części meczu. W tym miejscu polecamy niskie kwoty zakładów (najlepiej system płaskiej stawki), gdy obstawiamy kilka kuponów. Możemy również spróbować zastosować metodę stałego profitu.
 • Typ na dokładny wynik (DW): staramy się określić końcowy rezultat. Wysokie kursy bukmacherskie, które oferują w tym przypadku kolektury sportowe (na poziomie 8.00-15.00), pozwalają nam na obstawienie kilku potencjalnych scenariuszy przy wykorzystaniu relatywnie niedużych pieniędzy. Polecamy w tym miejscu korzystanie z systemu stałego profitu (przetestuj ten system w praktyce! Załóż darmowe konto gracza w forBET z naszym kodem LEGALSPORT i odbierz bonus powitalny na najlepszych warunkach na rynku – aż 2410 zł na zakłady!)
 • Zakłady dotyczące wyniku innego niż 0:0: innymi słowy, typujemy czy w meczu padnie przynajmniej jeden gol - over 0,5 gola w spotkaniu. Kursy online takich wydarzeń są niskie (1.10-1.50), tak że polecamy metodę płaskiej stawki. Potencjalne wygrane nie są wysokie, ale gra w miarę bezpieczna. Taka strategia idealnie sprawdzi się w roli "uzupełniacza" dla budżetu bukmacherskiego.
 • Typ na zwycięzcę ligi - zakłady długoterminowe: szukamy zespołów, które według nas mają duże szanse na zakończenie sezonu na pierwszym miejscu. Oczywiście jest to wydarzenie, które możemy obstawić na początku lub w trakcie rozgrywek, ale potencjalne wygrane odbierzemy dopiero po zakończeniu wszystkich spotkań. Warto wytypować kilka drużyn i zastosować system stawki modulowanej. W tym miejscu szukamy bukmachera, oferującego najwyższe możliwe kursy na naszych kandydatów na zwycięzcę. Zazwyczaj najkorzystniejsze współczynniki są w STS oraz Superbet. Plus okazjonalnie w LVBET i Fortunie.

Najkorzystniejsze systemy na mecze turniejowe

Opiszemy w tym miejscu również metody stawkowań, dotyczące fazy eliminacyjnej/grupowej. Na etapie przed turniejowym spotkania piłkarskie rozgrywane są wewnątrz zamkniętych grup. Tutaj mamy do dyspozycji cały wachlarz możliwych typów bukmacherskich, począwszy od wskazywania zwycięzców kolejnych spotkań (zakłady 1X2), a skończywszy na typowaniu drużyny/drużyn, które przejdą do fazy pucharowej (selekcje na awans).

Warto przed rozpoczęciem rozgrywek wytypować listę liderów, którzy awansują dalej lub nawet zwyciężą w całych zawodach i zastosować system bukmacherski płaskiej stawki. Dla standardowego zestawu ośmiu grup (mogą być grupy w ramach Ligi Mistrzów czy w ramach mistrzostwach świata / Europy w piłce nożnej) warto przeznaczyć na ten cel 20% kwoty, którą ustalamy na cały turniej (16% na osiem drużyn, które wyjdą według nas z grupy i dwie drużyny, które mogą wygrać całe mistrzostwa). Powodem, dla którego warto to zrobić przed samymi rozgrywkami, jest kurs online, który z dużym prawdopodobieństwem będzie wtedy najlepszy i potencjalne zapewni największe zyski. Ponadto szukamy bukmachera (polecamy legalnego z listy buków z licencją MF) z najwyższym możliwym kursem dla danego zakładu.

W samej fazie grupowej powinniśmy dokonywać zakładów, korzystając z bezpiecznych systemów. Typy na zwycięstwo/remis/porażkę dla konkretnych zespołów obstawiamy, korzystając z metod stawkowania modulowanego lub procentowego. Ten etap gry nie powinien zabrać nam więcej niż 50% całej dostępnej kwoty – mamy do rozegrania maksymalnie kilkadziesiąt kuponów i nie warto tracić za dużo na ten etap.

Zakłady bukmacherskie TOTALbet
Extra środki na testowanie systemów bukmacherskich w meczach piłki nożnej
U bukmachera internetowego TOTALbet do zgarnięcia jest: 
- mega premia od depozytu do max. 5000 zł
- zestaw bezpłatnych freebetów - 50 zł
Klikam i odbieram bonusy startowe z kodem

Uważamy, że wszelkie metody progresywne (system Martingale’a, system bukmacherski Paroli, ciąg Fibonacciego itd.) absolutnie nie nadają się na różnego rodzaju piłkarskie rozgrywki turniejowe – możemy zbyt szybko zbankrutować. Ponadto, jak w rozgrywkach ligowych, zakłady typu Under/Over lub handicapowe możemy obstawiać, korzystając z systemów middle bets, polish middles lub szukając surebetów.

Na etapie turniejowym przeważają zakłady piłkarskie typu kto awansuje, czyli zostajemy na polu określania zwycięzcy konkretnego meczu. W każdym spotkaniu mogą wydarzyć się dwie rzeczy: wygrana jednego zespołu w regulaminowym czasie (uwzględniamy tu dogrywkę) lub karne, po których zostaje wyłoniona lepsza drużyna. W tym miejscu polecamy, o ile nie ma absolutnego faworyta, na zastosowanie stawkowania modulowanego na zasadzie 7j-8j na 120 min gry i 3j-2j na samą możliwość zaistnienia rzutów karnych.

Nie opisaliśmy oczywiście wszystkich możliwych rodzajów zakładów bukmacherskich oferowanych przez kolektury sportowe, a tylko te najczęściej wystawiane przez legalnych bukmacherów. W zależności od preferowanego sposobu obstawiania, zasobności portfela i, co najważniejsze, wiedzy sportowej każdy gracz powinien określić własną metodę stawkowania meczy piłkarskich.

Bonusy na start pod systemy bukmacherskie

Promocje bukmacherskie, za rejestrację darmowego konta online do betowania z naszym ekskluzywnym kodem afiliacyjnym [ LEGALSPORT ], zdecydowanie ułatwiają grę na systemach bukmacherskich. Dzięki bonusom możecie zwiększyć stawkę pojedynczego zakładu lub oprzeć swoją strategię na większej liczbie zakładów. Dlatego też poniżej prezentujemy tabelkę ze wszystkim rekomendowanymi i wysoko ocenianymi premiami gotówkowymi.

Bukmacherzy - bonusy na start z kodem polecającym
Nazwa firmy Bonus  Odbieram bonus
STS Zakłady Bukmacherskie
1279 zł
Chcę odebrać premie >>>
LVBET Zakłady Bukmacherskie 3433 zł  Chcę odebrać premie >>>
Betclic Zakłady Bukmacherskie
550 zł
Chcę odebrać premie >>>
PZBuk Zakłady bukmacherskie
200 zł
Chcę odebrać premie >>>
BetFan Zakłady Bukmacherskie
2961 zł 
Chcę odebrać premie >>>
Fortuna Zakłady Bukmacherskie 2230 zł  Chcę odebrać premie >>>
forBET Zakłady Bukmacherskie
2410 zł 
Chcę odebrać premie >>>
Totolotek Zakłady Bukmacherskie 584 zł  Chcę odebrać premie >>>
eToto Zakłady Bukmacherskie 300 zł  Chcę odebrać premie >>>
TOTALbet Zakłady Bukmacherskie 5050 zł  Chcę odebrać premie >>>
eWinner Zakłady Bukmacherskie 655 zł  Chcę odebrać premie >>>
Superbet Zakłady Bukmacherskie 584 zł Chcę odebrać premie >>>

W skład naszych pakietów i zestawów promocyjnych za internetowy kod LEGALSPORT wchodzą nie tylko podstawowe premie od depozytów (100% oraz 200%), ale również freebety oraz cashbacki. W pierwszej kolejności polecamy bonusy od STS, Fortuny, TOTALbet oraz Superbet. Te nagrody bonusowe cieszą się największą popularnością oraz posiadają bardzo dobre warunki regulaminowe.

FAQ: Pytania graczy o systemy bukmacherskie na piłkę nożną

W tej sekcji znajdziecie zbiór najczęściej zadawanych pytań dotyczących systemów bukmacherskich na piłę nożną. Do każdego zapytania dołożyliśmy krótką odpowiedź, tak więc wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w jednym miejscu.

1️⃣ Który system bukmacherski jest najlepszy na typy z piłki nożnej?

Nie ma jednego sprawdzonego systemu na futbol. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj zakładów wybierzecie. Szczegółową listę selekcji z dopasowaniem do systemu bukmacherskiego znajdziecie w tym tekście.  

2️⃣ Jaki budżet trzeba mieć, aby skutecznie obstawiać kupony na piłkę nożną w ramach systemu?

Wszystko zależy od tego, jaki system bukmacherski chcecie wykorzystać. Konkretne porady znajdziecie w tym artykule.

3️⃣ Czy systemy na futbol można przetestować u bukmachera z licencją za darmo?

Tak, wystarczy tylko zarejestrować się u dowolnego internetowego bukmachera (lub kilku operatorów) z naszym kodem promocyjnym [ LEGALSPORT ] i zgarnąć freebety, cahsbacki oraz promocje od depozytów. Listę nagród za założenie nowego konta znajdziecie W TYM MIEJSCU. Oczywiście wszystkie dostępne benefity są w stu procentach darmowe.

14.12.2020, 21:51
Aktualizacja: 26.01.2023, 15:26
Autor: M. Stępień
Komentarze (1)
Systemy bukmacherskie na piłkę nożną
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Legia Mistrz
skomentowano ponad miesiąc temu
idę na mecz legii, może coś podrzucicie na dobry kupon - niekoniecznie system, ale może jakiś dobry typ ?;)

Inni czytali również

Jak ograć bukmachera stosując system
Jak ograć bukmachera stosując system
1067
48
Chyba każdy uczestnik zakładów bukmacherskich podchodzi do gry z myślą o potencjalnych wygranych pieniężnych, ale nie każdy wie, jak ten cel skutecznie osiągnąć. Wszelka rywalizacja toczona w kolekturach sportowych naznaczona jest bowiem nieznaczną przewagą ze strony bukmachera online. O ile ta przewaga wydaje się nieduża, to w dłuższej perspektywie gry pozwala mu zyskiwać. Jak temu zapobiec? Jaki system zastosować, aby ograć operatora internetowego? Zapraszamy serdecznie do lektury.
Systemy bukmacherskie na piłkę ręczną
Systemy bukmacherskie na piłkę ręczną
1818
42
Systemy bukmacherskie mają bardzo szerokie zastosowanie w obstawianiu zakładów sportowych. Większość z nich można stosować do wszystkich dyscyplin sportowych, warto jednak wiedzieć, które sprawdzają się najlepiej przy konkretnym sporcie. Sprawdzamy najlepsze systemy bukmacherskie na piłkę ręczną.
Systemy bukmacherskie na żużel
Systemy bukmacherskie na żużel
2703
55
Żużel w Polsce jest dość popularnym sportem. Może nie przyciąga na stadiony i przed telewizor tak ogromnych ilości fanów jak np. piłka nożna czy koszykówka, jednak z pewnością oferuje duże sportowe emocje.
Trzy najpopularniejsze systemy bukmacherskie
Trzy najpopularniejsze systemy bukmacherskie
2479
64
Gracze zakładów bukmacherskich dzielą się na dwie grupy: okazjonalnych oraz zawodowych. Tych drugich jest stosunkowo mało, gdyż pod tą nazwą kryje się regularne zarabianie. Ci pierwsi to lwia część rynku i właśnie oni generują największy ruch dla kolektury sportowej. Wciąż szukają dobrego systemu bukmacherskiego - przedstawiamy 3 najpopularniejsze. 
Jak odrobić straty przy jednym dobrym typie?
Jak odrobić straty przy jednym dobrym typie?
1339
51
Każdy gracz zakładów wzajemnych po pewnym okresie obstawiania powinien dojść do wniosku, że gospodarowanie własnym kapitałem to bardzo istotna rzecz. O ile klasycznych metod stawkowania jest mnóstwo i każdy znajdzie coś dla siebie, to kwestia doboru odpowiedniego pod swój styl gry może być problematyczna.
Statystyka w zakładach bukmacherskich
Statystyka w zakładach bukmacherskich
3464
101
Każda powtarzalna gra, mająca określone zasady działania, podlega wszelkiego rodzaju analizom – przede wszystkim pod kątem częstości występowania pewnych zdarzeń. Zakłady wzajemne, jako współzawodnictwo w poprawnym typowaniu pomiędzy uczestnikiem a bukmacherem, także podlegają tej regule.
Narzędzia statystyki w prognozowaniu wyników
Narzędzia statystyki w prognozowaniu wyników
1614
58
W świecie internetowych zakładów bukmacherskich bez matematyki ani rusz – początkujący gracze muszą to sobie uświadomić już na starcie. Nie mówimy tu o bardzo zaawansowanej analizie, ale o podstawowych pojęciach, które mogą pomóc nam w codziennym doborze interesujących nas wydarzeń sportowych do typowania u najlepszych bukmacherów.
Bezpieczny system bukmacherski
Bezpieczny system bukmacherski
2237
68
Początkujący gracze zakładów wzajemnych nie biorą pod uwagę możliwości bankructwa. Ekscytacja, związana z rozpoczęciem obstawiania swojego ulubionego zawodnika lub drużyny, przyćmiewa to pojęcie. Co ciekawe, wieloletni bywalcy kolektur sportowych, niejednokrotnie wygrywający niemałe kwoty, w większości przypadków także nie dostrzegają takiej możliwości. 
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.