niedziela, 19 stycznia 2020
Najnowsze: eWinner z Marcinem Gortatem rozbudował ofertę na NBA

Zakłady piłkarskie – jaki system bukmacherski wybrać?

Najlepsze systemy bukmacherskie do obstawiania piłki nożnej u legalnych bukmacherów - poradnik.

Odbierz kod promocyjny eToto Oferta na bonus eToto VIP ważna do 31 stycznia 2020
Spis treści
Rozwiń
 1. Systemy bukmacherskie w piłce nożnej
 2. Najlepsze systemy na mecze towarzyskie
 3. Systemy bukmacherskie na mecze piłkarskie
 4. Mecze turniejowe: wybieramy najlepsze systemy
Fotografia do tekstu o systemach bukmacherskich na zakłady piłkarskie
Zakłady piłkarskie - najlepszy system bukmacherski

Nie powinno być więc niespodzianką, że bukmacherzy z całego globu wystawiają codziennie dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy zakładów. Wystarczy odwiedzić dowolną kolekturę sportową lub punkt przyjmowania zakładów bukmacherskich, by stwierdzić, że ten sport dominuje na tablicach z wynikami i kursami.

    Mega Bonus 200 % | Za 50 zł dostajesz 100 zł  
Odbieram bonus powitalny eToto

W tym artykule chcielibyśmy omówić, jakimi systemami bukmacherskimi możemy operować w obrębie piłki nożnej z uwzględnieniem konkretnych typów.

Skupimy się nie tylko na najpopularniejszych zakładach, ale również na tych bardziej egzotycznych, które można spotkać, biorąc udział w zakładach wzajemnych. Przedstawimy wybrane metody stawkowania, które według nas najlepiej sprawdzają się dla konkretnych typów.

Systemy bukmacherskie w piłce nożnej

W zakładach piłkarskich, jak zresztą w każdej dyscyplinie sportu, które proponują bukmacherzy, ważne jest poprawne typowanie. Bez tego nie mamy szans na regularne zyski. Dlatego zanim przystąpimy do poważnej gry (za duże pieniądze), powinniśmy mieć dobrą skuteczność w poprawnym obstawianiu wydarzeń piłkarskich. Jeżeli przyswoimy już sobie odpowiedni poziom typowania, nie pozostaje nic innego jak dobrać optymalną metodę stawkowania pod rodzaj rozgrywanych przez nas wydarzeń. W piłce nożnej mamy możliwość typowania praktycznie każdego możliwego zdarzenia, które może wystąpić w obrębie tego sportu.

W zależności od tego, czy obstawiamy pojedyncze spotkania, całe kolejki czy rozgrywki turniejowe, mamy możliwość zastosowania różnych strategii doboru kwot na kolejne kupony. Niniejszy tekst podzielimy na trzy części ze względu na możliwy charakter rozgrywanych spotkań. Skupimy się na wydarzeniach towarzyskich, ligowych oraz turniejowych i podamy możliwe oraz (najlepsze według nas) metody stawkowania, które stosowalibyśmy w każdym z tych typów.

Najlepsze systemy na mecze towarzyskie

Wydarzenia tego typu traktowane są z reguły jako poligony pod testy dla zawodników spoza czołowej jedenastki danego kraju lub zespołu. O ile mecz nie ma szczególnego charakteru, ważnego dla obu państw lub drużyn, to po obu stronach nie grają najsilniejsze składy.

Warto podejść do stawkowania takiego wydarzenia tylko pod kątem metody stałego profitu – w zależności od oferowanego kursu tak dobrać kwotę zakładu, by otrzymać z góry zamierzony zysk. O ile spotkanie ma wyraźnego faworyta, to warto jednak stawiać na remis (znów metodą stałego profitu) – wykluczamy oczywiście sytuacje, w których grają potęgi piłkarskie kontra amatorzy (druga drużyna Włoch da sobie radę z pierwszą drużyną Lichtensteinu).

Bonusy powitalne zwiększają szanse na wygraną bukmacherską
Dodatkowe pieniądze = więcej postawionych kuponów
Pełna lista promocji

Na polu wydarzeń towarzyskich nie ma sensu budować systemu stawkowania na cały ciąg takich spotkań. Ze względu na losowość składów oraz luźne podejście do takich meczy nie da się zbudować sensownej strategii, która mogłaby pomóc nam w doborze kwot na kolejne kupony. Wszelkie statystyki, o ile istnieją i dotyczą historii spotkań danych drużyn/zespołów albo są bardzo ubogie (kilka spotkań), albo nie nadają się do analizy i nie da się na ich podstawie wyciągać jakichkolwiek wymiernych informacji.

Systemy bukmacherskie na mecze piłkarskie

W tym przypadku mamy większe pole do popisu, jeżeli chodzi o budowę systemu na serię rozgrywek. Dostępne opracowania, dotyczące aktualnego sezonu i kilku wstecz, pozwalają na możliwe wprowadzenie systemu stawkowań na kilka następujących po sobie wydarzeń. W zależności od tego jakie typy zakładów preferujemy, optymalne systemy bukmacherskie na zakłady piłkarskie prezentujemy poniżej.

 • Wygrana-przegrana: w tym przypadku bezpieczna gra to najlepsza taktyka. Doskonale sprawdzą się tu metoda płaskiej stawki, system bukmacherski stawkowania modulowanego lub system stawkowania procentowego. Nie jest ważne, czy obstawiamy tylko mecze konkretnej drużyny, wszystkie spotkania w obrębie danej kolejki czy wyszukujemy faworytów, wspomniane metody sprawdzają się doskonale. Nie tylko chronią nasz portfel, ale również pozwalają na umiejętne rozłożenie całego kapitału na dużą ilość spotkań (jak dużą, zależy to od ustalenia za jaki procent portfela obstawiamy konkretne wydarzenia).
 • Gra na remisy: jak wspomnieliśmy, wyszukiwanie drużyn często remisujących jest proste – dostępnych statystyk jest multum. Ze względu na kursy, które określają bukmacherzy dla takich wydarzeń (średnio powyżej 3.00), w tego typu zakładach możemy stosować wszelkiego rodzaju metody progresywne. By zyskiwać jak najwięcej, powinniśmy wykorzystać system Martingale’a (stawki kolejnych zakładów są podwajane w przypadku błędnego typu). Ze względu jednak na możliwość bardzo szybkiego bankructwa polecamy stosować mniej niebezpieczne metody – chociażby system ciągu Fibonacciego lub system bukmacherski D’Alemberta. Tutaj stawki rosną dużo wolniej w przypadku serii błędnych typów.
 • Zakłady typu Under/Over oraz handicapy: obstawiamy wydarzenia na liczbę goli w meczu. Wyszukiwanie middle bets, inverted middle bets oraz surebetów to naturalny odruch, jaki powinniśmy mieć w tym przypadku.
 • Wynik spotkania do przerwy (ewentualnie także zwycięzca tylko drugiej połowy): najczęściej spotykane w zakładach LIVE. Typujemy wynik pierwszych 45 minut lub tylko drugiej części meczu. W tym miejscu polecamy niskie kwoty zakładów (najlepiej system płaskiej stawki), gdy obstawiamy kilka kuponów. Możemy również spróbować zastosować metodę stałego profitu.
Voucher to typowania zakładów piłkarskich systemem bukmacherskim
Typując zwycięstwo w fazie grupowej warto zastosować system stawkowania modulowanego lub procentowego
 • Typ na dokładny wynik: staramy się określić końcowy rezultat. Wysokie kursy, które oferują w tym przypadku kolektury sportowe (na poziomie 8.00-15.00), pozwalają nam na obstawienie kilku potencjalnych scenariuszy przy wykorzystaniu relatywnie niedużych pieniędzy. Polecamy w tym miejscu korzystanie z systemu stałego profitu (przetestuj ten system w praktyce! Załóż darmowe konto gracza w forBET z kodem LEGALSPORT i odbierz bonus powitalny na najlepszych warunkach na rynku – aż 2110 zł na zakłady!)
 • Zakłady dotyczące wyniku innego niż 0:0: innymi słowy, typujemy czy w meczu padnie przynajmniej jeden gol. Kursy takich wydarzeń są niskie (1.10-1.50), tak że polecamy metodę płaskiej stawki. Potencjalne wygrane nie są wysokie, ale gra w miarę bezpieczna.
 • Typ na zwycięzcę ligi: szukamy zespołów, które według nas mają duże szanse na zakończenie sezonu na pierwszym miejscu. Oczywiście jest to wydarzenie, które możemy obstawić na początku lub w trakcie rozgrywek, ale potencjalne wygrane odbierzemy dopiero po zakończeniu wszystkich spotkań. Warto wytypować kilka drużyn i zastosować system stawki modulowanej. W tym miejscu szukamy bukmachera, oferującego najwyższe możliwe kursy na naszych kandydatów na zwycięzcę.

Mecze turniejowe: wybieramy najlepsze systemy

Opiszemy w tym miejscu również metody stawkowań, dotyczące fazy eliminacyjnej/grupowej. Na etapie przedturniejowym spotkania piłkarskie rozgrywane są wewnątrz zamkniętych grup. Tutaj mamy do dyspozycji cały wachlarz możliwych typów bukmachwerskich, począwszy od wskazywania zwycięzców kolejnych spotkań, a skończywszy na typowaniu drużyny/drużyn, które przejdą do fazy pucharowej.

Warto przed rozpoczęciem rozgrywek wytypować listę liderów, którzy awansują dalej lub nawet zwyciężą w całych zawodach i zastosować system bukmacherski płaskiej stawki. Dla standardowego zestawu ośmiu grup (mogą być grupy w ramach Ligi Mistrzów czy w ramach Mistrzostwach Świata / Europy w piłce nożnej) warto przeznaczyć na ten cel 20% kwoty, którą ustalamy na cały turniej (16% na osiem drużyn, które wyjdą według nas z grupy i dwie drużyny, które mogą wygrać całe mistrzostwa). Powodem, dla którego warto to zrobić przed samymi rozgrywkami, jest kurs, który z dużym prawdopodobieństwem będzie wtedy najlepszy i potencjalne zyski największe. Ponadto szukamy bukmachera (polecamy legalnego) z najwyższym możliwym kursem dla danego zakładu.

W samej fazie grupowej powinniśmy dokonywać zakładów, korzystając z bezpiecznych systemów. Typy na zwycięstwo/remis/porażkę dla konkretnych zespołów obstawiamy, korzystając z metod stawkowania modulowanego lub procentowego. Ten etap gry nie powinien zabrać nam więcej niż 50% całej dostępnej kwoty – mamy do rozegrania maksymalnie kilkadziesiąt kuponów i nie warto tracić za dużo na ten etap.

Jeśli chcesz zyskać dodatkowe środki na testowanie systemów bukmacherskich w meczach piłki nożnej, załóż konto u legalnego bukmachera Milenium [ link aktywujący ] – z kodem bonusowym LEGALSPORT dostaniesz najlepsze warunki na rynku i aż 1670 zł na zakłady! 

Uważamy, że wszelkie metody progresywne (system Martingale’a, system bukmacherski Paroli, ciąg Fibonacciego itd.) absolutnie nie nadają się na różnego rodzaju piłkarskie rozgrywki turniejowe – możemy zbyt szybko zbankrutować. Ponadto, jak w rozgrywkach ligowych, zakłady typu Under/Over lub handicapowe możemy obstawiać, korzystając z systemów middle bets, polish middles lub szukając surebetów.

Na etapie turniejowym przeważają zakłady piłkarskie typu kto awansuje, czyli zostajemy na polu określania zwycięzcy konkretnego meczu. W każdym spotkaniu mogą wydarzyć się dwie rzeczy: wygrana jednego zespołu w regulaminowym czasie (uwzględniamy tu dogrywkę) lub karne, po których zostaje wyłoniona lepsza drużyna. W tym miejscu polecamy, o ile nie ma absolutnego faworyta, na zastosowanie stawkowania modulowanego na zasadzie 7j-8j na 120 min gry i 3j-2j na samą możliwość zaistnienia rzutów karnych.

Nie opisaliśmy wszystkich możliwych rodzajów zakładów bukmacherskich oferowanych przez kolektury sportowe, a tylko te najczęściej wystawiane przez legalnych bukmacherów. W zależności od preferowanego sposobu obstawiania, zasobności portfela i, co najważniejsze, wiedzy sportowej każdy gracz powinien określić własną metodę stawkowania meczy piłkarskich.

Inni czytali również

Komentarze i opinie (1)

Zakłady piłkarskie – jaki system bukmacherski wybrać?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Legia Mistrz
skomentowano ponad miesiąc temu
idę na mecz legii, może coś podrzucicie na dobry kupon - niekoniecznie system, ale może jakiś dobry typ ?;)
Zgłoś uwagi do strony
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.