środa, 19 czerwca 2019
Najnowsze: FAME MMA w LVBET

E-sport: top 10 najpopularniejszych gier

Zobacz co najczęściej obstawiają typerzy esportowi.

Spis treści
Rozwiń
 1. E-sporty coraz popularniejsze
 2. Zakłady na e-sporty u legalnych bukmacherów
 3. 1. League of Legends
 4. 2. Counter-Strke: Global Offensive
 5. 3. Dota 2
 6. 4. Call of Duty
 7. 5. StarCraft 2
 8. 6. Overwatch
 9. 7. Rainbow Six
 10. 8. Rocket League
 11. 9. FIFA
 12. 10. Team Fortress
 13. Darmowe zakłady bukmacherskie na e-sporty
Najpopularniejsze gry e-sportowe u legalnych polskich bukmacherów - zdjęcie do tekstu
TOP 10 gier e-sportowych u legalnych bukmacherów

Popularność e-sportu rośnie w oszałamiającym tempie - jest to trend ogólnoświatowy, który jest wyraźnie widoczny również w naszym kraju. 

Darmowe zakłady na e-sporty
  Freebety u legalnych bukmacherów >  

Jak wynika z raportu firm PayPal oraz Super Data, w 2016 roku zyski z branży sportów elektronicznych w Polsce wyniosły ponad 10 milionów dolarów. Z kolei według danych Electronic Sports League w tym samym roku wartość rynku e-sportu wyniosła w naszym kraju około 40 milinów złotych.

E-sporty coraz popularniejsze

By oddać skalę zjawiska warto także odnieść się do oglądalności turniejów e-sportowych - wystarczy wspomnieć, że w 2018 roku zmagania zawodników League od Legends podczas turnieju Mid-Season Invitational śledziło aż 127 milionów widzów! Nie mniej ciekawie prezentują się liczby dotyczące zarobków poszczególnych graczy. Według rankingu E-Sports Earnings najlepiej opłacanym zawodnikiem na świecie był Niemiec Kuro Takhasomi – na jego koncie znajduje się już około 3,5 miliona dolarów.

E-sporty mogą również stać się dyscypliną olimpijską: decyzja MKOL-u z 2017 roku otworzyła wirtualnym rozgrywkom drogę do igrzysk olimpijskich, jednak ostateczne rozstrzygnięcie zapadnie dopiero po imprezie w Tokio w 2020 roku.

Zakłady na e-sporty u legalnych bukmacherów

By przekonać się o popularności e-sportów w Polsce przeanalizowaliśmy ofertę zakładów na rozgrywki tego typu u legalnych bukmacherów (jeśli nie jesteś pewien, u których operatorów możesz bezpiecznie i zgodnie z prawem typować zakłady sportowe, tu dostępna jest na bieżąco aktualizowana lista legalnych bukmacherów w Polsce). Na tej podstawie przygotowaliśmy zestawienie TOP 10 gier e-sportowych u bukmacherów, gdzie za kluczowy czynnik przyjęliśmy występowanie danych rozgrywek w ofercie koncesjonowanych polskich bukmacherów.

Stawiaj zakłady na e-sporty u legalnych bukmacherów
Zgarniaj wyższe bonusy na start z kodem promocyjnym LEGALSPORT

Zobacz wszystkie bonusy na esport

Analizie poddaliśmy ofertę legalnego bukmachera eToto, zakłady na e-sporty w forBET, u bukmachera Fortuna i LV BET,  a także e-sportową ofertę Milenium, bukmachera PZBuk, STS, TOTALbet oraz legalnego bukmachera Totolotek. Co ważne, analiza prowadzona była w dłuższej perspektywie, więc obejmuje całą gamę gier w ofertach poszczególnych operatorów zakładów bukmacherskich, a nie tylko propozycje dostępne w danym tygodniu. W przypadku identycznej liczby oferowanych gier wzięliśmy pod uwagę ilość proponowanych zdarzeń.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że najpopularniejsze z tych tytułów, jak League of Legends czy CS:GO, dostępne są u większości legalnych bukmacherów. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się z takimi grami jak np. FIFA, Rocket League czy Team Fortress – te znaleźć można jedynie u operatorów zakładów bukmacherskich, które bardzo mocno postawiły na zakłady związane ze sportem elektronicznym. Na tym polu zdecydowanie najlepiej radzą sobie dwaj legalni bukmacherzy – eToto oraz STS. Jeśli chcecie przekonać się, jakie typy na e-sporty znajdziecie u poszczególnych buków, to zapraszamy do lektury!

1. League of Legends

Pierwsza pozycja w naszym rankingu przypadła League of Legends, czyli najpopularniejszej grze e-sportowej typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). W tym wypadku rywalizacja przebiega na tzw. alejach – ścierają się tam drużyny złożone m.in. z mitycznych stworów. W grze zbiera się także gotówkę, za którą kupować można np. mikstury czy totemy.

Zakłady bukmacherskie eToto

Najwięcej typów bukmacherskich na e-sporty znajdziesz w eToto

Odbieram bonus na start z kodem

Typy bukmacherskie na Legue of Legends znaleźć można u wszystkich analizowanych przez nas legalnych polskich operatorów zakładów wzajemnych posiadających pozwolenie na organizowanie zakładów wzajemnych poprzez Internet. Zakłady na LOL dostępne są więc w ofercie e-sportowej eToto, forBETu,legalnego bukmachera Fortuna i operatora zakładów sportowych LV BET, a także w ofercie Milenium, bukmachera PZBuk, operatora bukmacherskiego STS, TOTALbet oraz legalnego bukmachera Totolotek. Legalni bukmacherzy umożliwiają obstawianie różnych rozgrywek LOL: np. u operatora Fortuna zakłady zawierać można na rywalizację w League of Legends Master Series, a u buka Milenium w np. League of Legends Pro League. U oficjalnego sponsora Zagłębia Lubin w starciu Hanhwa Life vs Gen.G zdecydowanie niższy kurs, bo 1,65 dopisany został do tej pierwszej drużyny (na rywali 2,02).

2. Counter-Strke: Global Offensive

Zaraz za plecami LOL uplasowała się gra Counter-Strike, a dokładnie jej część Global Offensive, czyli wieloosobowa strzelanka pierwszoplanowa, gdzie uczestnicy walczą między sobą wchodząc w skład grupy terrorystów lub antyterrorystów. Warto wspomnieć, że na początku Counter-Strike pojawił się jako modyfikacja do Half Life i dopiero z czasem osiągnął pełną niezależność jako osobna gra e-sportowa.

Zakłady bukmacherskie PZBUK

Najlepsze typy na CS:Go w ofercie bukmachera PZBuk

Idę do PZBuk

Podobnie, jak w przypadku LOL, typy na CS:GO znaleźć można u wszystkich koncesjonowanych podmiotów bukmacherskich online. Tym samym rywalizację tę obstawiać można m.in. u legalnego bukmachera STS (np. NoxFire League, Dell Gaming Liga Pro) oraz w PZBuk (np. LOOT.BET League S1, United Masters League).

3. Dota 2

Na tzw. pudle uplasowała się także Dota 2 – utrzymana w konwencji fantasy gra typu MBOA. W grze naprzeciw siebie stają dwie drużyny graczy (pięcioosobowe), które starają się zniszczyć ufortyfikowane twierdze rywali. Należy tutaj dodać, że Dota 2 w swojej początkowej fazie była jedynie modyfikacją do Warcrafta 3.

Gra e-sportowa Dota 2 cieszy się wśród typerów bardzo dużą popularnością, dzięki czemu zakłady bukmacherskie na Dota 2 bez trudu znajdziemy u wszystkich dziewięciu firmach bukmacherskich Przykładowo, gracze korzystający z oferty e-sportowej operatora zakładów wzajemnych TOTALbet sprawdzić się mogą w zawieraniu zakładów w turnieju We Play! Valentine Madness

4. Call of Duty

Czwartą lokatę w naszym rankingu popularności zajęła kolejna pierwszoplanowa strzelanka, ale tym razem osadzona w realiach wojny, czyli Call of Duty. Co ważne, cała ta seria uznawana jest za jedną z najważniejszych i najbardziej popularnych marek w dziejach branży gier wideo. Warto także wspomnieć, że wcześniejsze odsłony cyklu powiązane były bezpośrednio z czasami II wojny światowej, natomiast te nowsze cechuje już współczesność.

Fortuna Zakłady Bukmacherskie voucher 20 PLN - infografika
Voucher 20 PLN w Fortuna Darmowy zakłąd 20 zł w Fortuna wykorzystać można m.in. na typowanie e-sportów

Zmagania graczy w Call of Duty obstawiać można u ośmiu różnych operatorów zakładów wzajemnych. Typy na Call of Duty znajdują się więc w ofercie legalnego bukmachera Fortuna, buka eToto, legalnego bukmachera forBET oraz LV BET Zakłady Bukmacherskie, a także u buka Milenium, STS, TOTALbet oraz Totolotek. Bukmacherzy umożliwiają typowanie różnorodnych rozgrywek i oferują wtsokie kursy bukmacherskie na Call of Duty: przykładowo, główny sponsor ekstraklasowej Wisły Kraków ustalił, że w pojedynku Luminosity Gaming z Midnight Esports zwycięstwo przypaść powinno tej drugiej organizacji (kurs 2,90 do 1,34).

5. StarCraft 2

Piątą pozycją pochwalić się może strategia czasu rzeczywistego wydana przez studio Blizzard Entertainment – StarCraft 2. W wielkim skrócie celem gry jest zbudowanie bazy, stworzenie armii oraz podbój przeciwników przy wykorzystaniu zdolności taktycznych. Gra ta została wydana i opracowana przez studio Blizzard Entertainment.

Zakłady bukmacherskie STS

Darmowy zakład bukmacherski na StarCratf 2 u legalnego buka STS

Z kodem bonusowym LEGALSPORT odbierzesz freebet 27 zł w STS

Typy na StarCraft 2 dostępne są również w ośmiu różnych spółkach bukmacherskich. Zdarzenia związane z grą StarCraf2 obstawiać można u operatora zakładów wzajemnych eToto, forBET, Fortuna i LV BET Zakłady Bukmacherskie, jak również w Milenium, u legalnego bukmachera PZBuk, w STS oraz TOTALbet (np. Global StarCraft II League Season).

6. Overwatch

Miejsce szóste przypadło tytułowi Overwatch, czyli sieciowej strzelance stworzonej przez Blizzard Entertainment, gdzie gracz skupia się na walce w dwóch sześcioosobowych drużynach. Podczas gry pojawiają się nowe poziomy oraz następuje odblokowanie nowych elementów.

Wygląda na to, że Overwatch jest wśród polskich typerów nieco mniej rozpowszechniony niż wcześniej wymienione gry e=-sportowe. Zakłady wzajemne na Overwatch zawierać można bowiem tylko w sześciu firmach bukmacherskich, w tym u buka eToto i forBET, a także w LV BET Zakłady Bukmacherskie, PZBuk, STS oraz u legalnego bukmachera TOTALbet. Przykładowo, w forBET postawić można na zmagania w ramach Overwatch Contenders, z kolei u głównego sponsora Polskiej Hokej Ligi czyli legalnego bukmachera PZBuk sprawdzić się można w typowaniu wyników w turnieju Overwatch League.

7. Rainbow Six

Na siódmym miejscu uplasowała się gra e-sportowa Rainbow Six Siege, czyli najnowsza seria gry komputerowej opartej na motywach powieści właśnie o takim tytule Toma Clancy’ego, w której gracz wciela się postać komandosa dowodzącego elitarnym oddziałem zwalczającym najgroźniejszych terrorystów świata. Finalnie zadaniem uczestnika gry jest pozbycie się przeciwników i m.in. uwolnienie przetrzymywanego zakładnika.

Konto typerskie w forBET Zakłady Bukmacherskie - infografika
forBET - dlaczego warto Dlaczego warto założyć konto bukmacherskie w forBET

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku obstawiania gry e-sportowej Overwatch, typy bukmacherskie na Rainbow Six również znajdziemy  w ofercie sześciu polskich legalnych bukmacherów. Typerzy chcący postawić swoje kupon na rozgrywki w ramach Rainbow Six mogą je więc znaleźć w ofercie legalnego bukmachera eToto, w forBET Zakłady Bukmacherskie i w LV BET, a także u buka PZBuk, TOTALbet oraz Totolotek – w ofercie tego ostatniego typerzy mają szansę obstawiać m.in. turniej Six Invitational.

8. Rocket League

Na ósmą lokatę zasłużyła sobie gra Rocket League, czyli futurystyczna rozrywka sportowa. Jej założenia są bardzo proste i przypominają zasady panujące w piłce nożnej, tyle że za zdobywanie bramek odpowiadają nie piłkarze, ale specjalne pojazdy z napędem rakietowym, za pomocą których wykonywać można cały szereg różnych akrobacji.

Zakłady wzajemne Rocket League, czyli grę e-sportową będącą kontynuacją Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Car, jej miłośnicy w ofercie pięciu legalnych bukmacherów, czyli eToto Zakłady Bukmacherskie, forBET i LV BET, a także legalnego buka STS oraz TOTALbet.

9. FIFA

Dziewiątym tytułem w naszym zestawieniu jest kultowa symulacja piłki nożnej, będąca zarazem jedną z najpopularniejszych serii sportowych w historii gier wideo. Mowa tutaj oczywiście o grze FIFA, której nazwa pochodzi oczywiście od Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Za niezwykłym sukcesem tego tytułu stoi studio EA Sports.

Typy bukmacherskie na FIFA znajdziemy w ofercie czterech bukmacherów – są to STS Zakłady Bukmacherskie (udostępnia swoim graczom m.in. typy na wirtualne rozgrywki Bundesligi), eToto, legalny buk forBET oraz LV BET.

10. Team Fortress

TOP 10 najpopularniejszych gier elektronicznych zamyka popularna strzelanina z elementami strategii, czyli Team Fortress 2. Co ciekawe pełni ona tak naprawdę rozwinięcie modyfikacji kultowego Quake’a. Rozgrywka polega na przechodzeniu kolejnych misji – zadanie to z całych sił utrudniają rywale.

Zakłady na zdarzenia z gry Team Fortress 2, która jest dziełem studia Valve Corporation, znaleźć można tylko u swóch legalnych bukmacherów: głównego sponsora piłkarskiej reprezentacji Polski czyli STS, który udostępnia swoim graczom możliwość obstawiania ESEA League, oraz u bukmachera eToto.

Darmowe zakłady bukmacherskie na e-sporty

Jak widać, polscy miłośnicy obstawiania wydarzeń związanych z e-sportami nie mają na co narzekać. Praktycznie każdego dnia mają oni możliwość typowania rywalizacji na wielu imprezach e-sportowych praktycznie u każdego legalnego bukmachera w Polsce. Zakłady bukmacherskie na e-sporty szczególnie warto wypróbować za freebet, który umożliwia postawienie darmowego zakładu - na przykład na rozgrywki e-sportowe.

Darmowy zakład 25 zł z kodem LEGALSPORT w Totolotku - infografika
Freebet 25 PLN Totolotek Bonus bez depozytu 25 zł w Totolotku z kodem promocyjnym

Darmowy zakład bukmacherski na e-sporty znajdziemy na przykład w ofercie legalnego bukmachera Totolotek - ten operator zakładów sportowych oferuje nowym graczom freebet 20 zł w ramach bonusu na start. By go otrzymać, wystarczy tylko założyć darmowe konto typerskie w Totolotku - na przykład klikając w powyższy baner lub w ten ==>   link aktywacyjny do konta Totolotek online >  .

Pamiętajcie, by podczas rejestracji konta wykorzystać specjalny kod bonusowy LEGALSPORT - tylko z nim otrzymacie wyższy darmowy zakład w Totolotku, który z naszym kodem wynosi aż 25 zł! Freebet 25 zł Totolotek z kodem bonusowym jest ważny przez 30 dni od jego przyznania i może być wykorzystany na dowolny kupon bukmacherski - musimy tylko pamiętać, że na naszym kuponie musi się znaleźć przynajmniej jedno zdarzenie z kursem minimalnym 2.0. By móc wypłacić bonus, należy dokonać trzykrotnego obrotu jego kwotą, a więc postawić zakłady bukmacherskie na kwotę 75 zł.

Inni czytali również

Komentarze i opinie (0)

E-sport: top 10 najpopularniejszych gier
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Zgłoś uwagi do strony
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.