piątek, 29 września 2023
Najnowsze: PSV - Sevilla promocje bukmacherskie (03.10, godz. 21:00)

10 najpopularniejszych gier e-sportowych

Zobacz co najczęściej obstawiają typerzy esportowi. Które gry są w TOP 10 w roku 2023.

Darmowy zakład e-sportowy 50 zł
Freebet w promocji na wrzesień 2023
Spis treści
Rozwiń
 1. E-sporty coraz popularniejsze
 2. Zakłady na e-sport u legalnych bukmacherów internetowych
  1. Najczęściej typowane gry
 3. 1. League of Legends
 4. 2. Counter-Strke: Global Offensive
 5. 3. Dota 2
 6. 4. Call of Duty
 7. 5. StarCraft 2
 8. 6. Overwatch
 9. 7. Rainbow Six
 10. 8. Rocket League
 11. 9. FIFA
 12. 10. Team Fortress
 13. Darmowe zakłady bukmacherskie na e-sporty
  1. Freebet STS w ofercie
Najpopularniejsze gry e-sportowe u legalnych polskich bukmacherów - zdjęcie do tekstu
TOP 10 gier e-sportowych u legalnych bukmacherów

Popularność e-sportu rośnie w oszałamiającym tempie - jest to trend ogólnoświatowy, który jest wyraźnie widoczny również w naszym kraju. 

Jak obstawiać esport w STS
Najlepszy bukmacher, wysokie kursy i bonusy

Jak wynika z raportu firm PayPal oraz Super Data, zyski z branży sportów elektronicznych w Polsce wyniosły ponad 10 milionów dolarów.

Z kolei według danych Electronic Sports League w tym samym roku wartość rynku e-sportu wyniosła w naszym kraju około 400 milinów złotych. Esport na stałe wszedł do oferty internetowych zakładów bukmacherskich (tu przeczytasz jakie są najchętniej wybierane firmy do typowania turniejów gamingowych). Renomowani operatorzy online, kursy esportowe mają w stałej ofercie LIVE (wraz z transmisjami imprez jak The International Dota). Znajdziesz tam też poradnik jak obstawiać esport, wraz z rekomendacjami gier. 

Może Ciebie także zainteresować gwarancja najwyższych kursów w esporcie, specjalny program w Totalbet monitorujący kursy u innych bukmacherów i wystawiający wyższe współczynniki do obstawiania u tego właśnie bukmachera (wygrywasz więcej kasy)

E-sporty coraz popularniejsze

By oddać skalę zjawiska warto także odnieść się do oglądalności turniejów e-sportowych - wystarczy wspomnieć, że w 2018 roku zmagania zawodników League od Legends podczas turnieju Mid-Season Invitational śledziło aż 127 milionów widzów! Nie mniej ciekawie prezentują się liczby dotyczące zarobków poszczególnych graczy. Według rankingu E-Sports Earnings najlepiej opłacanym zawodnikiem na świecie był Niemiec Kuro Takhasomi – na jego koncie znajduje się już około 3,5 miliona dolarów.

Zakład za darmo 25 zł oraz 34 zł bez ryzyka na e-sportdodatkowo premia 1200 zł + 20 zł na poker + promocje
Zakład za darmo 25 zł oraz 34 zł bez ryzyka na e-sport
dodatkowo premia 1200 zł + 20 zł na poker + promocje
Zagraj w

E-sporty mogą również stać się dyscypliną olimpijską: decyzja MKOL-u z 2017 roku otworzyła wirtualnym rozgrywkom drogę do igrzysk olimpijskich, jednak ostateczne rozstrzygnięcie zapadnie dopiero po imprezie w Tokio w 2020 roku.

Zakłady na e-sport u legalnych bukmacherów internetowych

By przekonać się o popularności e-sportów w Polsce przeanalizowaliśmy ofertę zakładów na rozgrywki tego typu u legalnych bukmacherów (jeśli nie jesteś pewien, u których operatorów możesz bezpiecznie i zgodnie z prawem typować zakłady sportowe, tu dostępna jest  lista autoryzowanych (z zezwoleniem MF) bukmacherów internetowych w Polsce na [date-long[). Na tej podstawie przygotowaliśmy zestawienie TOP 10 gier e-sportowych u bukmacherów, gdzie za kluczowy czynnik przyjęliśmy występowanie danych rozgrywek w ofercie koncesjonowanych polskich bukmacherów.

Legalne zakłady na e-sporty
Bonusy na start z kodem promocyjnym LEGALSPORT

Zobacz wszystkie bonusy na esport

Analizie poddaliśmy ofertę legalnego bukmachera eToto, zakłady na e-sporty w forBET, u bukmachera Fortuna i LV BET,  a także e-sportową ofertę Milenium, ofertę bukmachera PZBuk, STS, TOTALbet  (bonus esportowy) oraz legalnego operatora Totolotek. Co ważne, analiza prowadzona była w dłuższej perspektywie, więc obejmuje całą gamę gier w ofertach poszczególnych operatorów zakładów bukmacherskich, a nie tylko propozycje dostępne w danym tygodniu. W przypadku identycznej liczby oferowanych gier wzięliśmy pod uwagę ilość proponowanych zdarzeń.

Najczęściej typowane gry

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że najpopularniejsze z tych tytułów, jak League of Legends czy CS:GO, dostępne są u większości legalnych bukmacherów (oferta na wrzesień 2023). Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się z takimi grami jak np. FIFA, Rocket League czy Team Fortress – te znaleźć można jedynie u operatorów zakładów bukmacherskich, które bardzo mocno postawiły na zakłady związane ze sportem elektronicznym.

Na tym polu zdecydowanie najlepiej radzą sobie dwaj legalni bukmacherzy – eToto oraz STS. Jeśli chcecie przekonać się, jakie typy na e-sporty znajdziecie u poszczególnych buków, to zapraszamy do lektury!

Dla zaawansowanych graczy polecamy sprawdzenie listy kodów promocyjnych na rok 2023 przydatnych przy odbiorze aktywnych bonusów esportowych i wirtualnych, w tym na komputerowe sporty (piłka nożna, wyścigi konne) i komputerowe rozgrywki w karciankach (poker, wojna, bakarat).

1. League of Legends

Pierwsza pozycja w naszym rankingu przypadła League of Legends, czyli najpopularniejszej grze e-sportowej typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). W tym wypadku rywalizacja przebiega na tzw. alejach – ścierają się tam drużyny złożone m.in. z mitycznych stworów. W grze zbiera się także gotówkę, za którą kupować można np. mikstury czy totemy.

Zakłady bukmacherskie eToto

Najwięcej typów bukmacherskich na e-sporty znajdziesz w eToto

Odbieram

Typy bukmacherskie na Legue of Legends znaleźć można u wszystkich analizowanych przez nas legalnych polskich operatorów zakładów wzajemnych posiadających pozwolenie na organizowanie zakładów wzajemnych poprzez Internet. Zakłady na LOL dostępne są więc w ofercie e-sportowej na żywo i prematch w eToto, forBETu,legalnego bukmachera Fortuna i operatora zakładów sportowych LV BET, a także w ofercie Milenium, bukmachera PZBuk, operatora bukmacherskiego STS, TOTALbet oraz legalnego bukmachera Totolotek.

Legalni bukmacherzy online umożliwiają obstawianie różnych rozgrywek LOL: np. u operatora eFortuna zakłady zawierać można na rywalizację w League of Legends Master Series, a u buka Milenium w np. League of Legends Pro League. U oficjalnego sponsora Zagłębia Lubin w starciu Hanhwa Life vs Gen.G zdecydowanie niższy kurs, bo 1,65 dopisany został do tej pierwszej drużyny (na rywali 2,02).

2. Counter-Strke: Global Offensive

Zaraz za plecami LOL uplasowała się gra Counter-Strike, a dokładnie jej część Global Offensive (CS:GO), czyli wieloosobowa strzelanka pierwszoplanowa, gdzie uczestnicy walczą między sobą wchodząc w skład grupy terrorystów lub antyterrorystów. Warto wspomnieć, że na początku Counter-Strike pojawił się jako modyfikacja do Half Life i dopiero z czasem osiągnął pełną niezależność jako osobna gra e-sportowa.

Zakłady bukmacherskie PZBUK

Najlepsze typy na CS:Go w ofercie PZBuk

Idę do PZBuk

Podobnie, jak w przypadku LOL, typy na CS:GO znaleźć można u wszystkich koncesjonowanych podmiotów bukmacherskich online. Tym samym rywalizację tę obstawiać można m.in. u legalnego bukmachera STS (np. NoxFire League, Dell Gaming Liga Pro) oraz w PZBuk (np. LOOT.BET League S1, United Masters League).

3. Dota 2

Na tzw. pudle uplasowała się także Dota 2 – utrzymana w konwencji fantasy gra typu MBOA. W grze naprzeciw siebie stają dwie drużyny graczy (pięcioosobowe), które starają się zniszczyć ufortyfikowane twierdze rywali. Należy tutaj dodać, że Dota 2 w swojej początkowej fazie była jedynie modyfikacją do Warcrafta 3.

Gra e-sportowa Dota 2 cieszy się wśród typerów bardzo dużą popularnością, dzięki czemu zakłady bukmacherskie na Dota 2 bez trudu znajdziemy u wszystkich dziewięciu firmach bukmacherskich Przykładowo, gracze korzystający z oferty e-sportowej operatora zakładów wzajemnych TOTALbet sprawdzić się mogą w zawieraniu zakładów w turnieju We Play! Valentine Madness

4. Call of Duty

Czwartą lokatę w naszym rankingu popularności zajęła kolejna pierwszoplanowa strzelanka, ale tym razem osadzona w realiach wojny, czyli Call of Duty. Co ważne, cała ta seria uznawana jest za jedną z najważniejszych i najbardziej popularnych marek w dziejach branży gier wideo. Warto także wspomnieć, że wcześniejsze odsłony cyklu powiązane były bezpośrednio z czasami II wojny światowej, natomiast te nowsze cechuje już współczesność.

Fortuna Zakłady Bukmacherskie voucher 20 PLN za kod promocyjno-rabatowy
Darmowy zakłąd 20 zł w Fortuna wykorzystać można m.in. na typowanie e-sportów

Zmagania graczy w Call of Duty obstawiać można u ośmiu różnych operatorów zakładów wzajemnych. Typy na Call of Duty znajdują się więc w ofercie legalnego bukmachera Fortuna , buka eToto, legalnego bukmachera forBET oraz LV BET Zakłady Bukmacherskie, a także u buka Milenium, STS, TOTALbet oraz Totolotek.

Bukmacherzy umożliwiają typowanie różnorodnych rozgrywek i oferują wysokie kursy bukmacherskie na Call of Duty: przykładowo, główny sponsor ekstraklasowej Wisły Kraków ustalił, że w pojedynku Luminosity Gaming z Midnight Esports zwycięstwo przypaść powinno tej drugiej organizacji (kurs 2,90 do 1,34).

5. StarCraft 2

Piątą pozycją pochwalić się może strategia czasu rzeczywistego wydana przez studio Blizzard Entertainment – StarCraft 2. W wielkim skrócie celem gry jest zbudowanie bazy, stworzenie armii oraz podbój przeciwników przy wykorzystaniu zdolności taktycznych. Gra ta została wydana i opracowana przez studio Blizzard Entertainment.

Zakłady bukmacherskie STS

Darmowy zakład bukmacherski na StarCratf 2 u legalnego buka STS

Z kodem LEGALSPORT freebet 25 zł w STS

Typy na StarCraft 2 dostępne są również w ośmiu różnych spółkach bukmacherskich. Zdarzenia związane z grą StarCraf2 obstawiać można u operatora zakładów wzajemnych eToto, forBET, Fortuna i LVBET Zakłady Bukmacherskie, jak również w Milenium, u legalnego bukmachera PZBuk, w STS oraz TOTALbet (np. Global StarCraft II League Season).

6. Overwatch

Miejsce szóste przypadło tytułowi Overwatch, czyli sieciowej strzelance stworzonej przez Blizzard Entertainment, gdzie gracz skupia się na walce w dwóch sześcioosobowych drużynach. Podczas gry pojawiają się nowe poziomy oraz następuje odblokowanie nowych elementów.

Wygląda na to, że Overwatch jest wśród polskich typerów nieco mniej rozpowszechniony niż wcześniej wymienione gry e=-sportowe. Zakłady wzajemne na Overwatch zawierać można bowiem tylko w sześciu firmach bukmacherskich, w tym u buka eToto i forBET, a także w LV BET Zakłady Bukmacherskie, PZBuk, STS oraz u legalnego bukmachera TOTALbet. Przykładowo, w forBET postawić można na zmagania w ramach Overwatch Contenders, z kolei u głównego sponsora Polskiej Hokej Ligi czyli legalnego bukmachera PZBuk sprawdzić się można w typowaniu wyników w turnieju Overwatch League.

7. Rainbow Six

Na siódmym miejscu uplasowała się gra e-sportowa Rainbow Six Siege, czyli najnowsza seria gry komputerowej opartej na motywach powieści właśnie o takim tytule Toma Clancy’ego, w której gracz wciela się postać komandosa dowodzącego elitarnym oddziałem zwalczającym najgroźniejszych terrorystów świata. Finalnie zadaniem uczestnika gry jest pozbycie się przeciwników i m.in. uwolnienie przetrzymywanego zakładnika.

Konto typerskie w forBET Zakłady Bukmacherskie - infografika
forBET - dlaczego warto Dlaczego warto założyć konto bukmacherskie w forBET

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku obstawiania gry e-sportowej Overwatch, typy bukmacherskie na Rainbow Six również znajdziemy  w ofercie sześciu polskich legalnych bukmacherów. Typerzy chcący postawić swoje kupon na rozgrywki w ramach Rainbow Six mogą je więc znaleźć w ofercie legalnego bukmachera eToto, w forBET Zakłady Bukmacherskie i w LVBET [dla początkujących graczy bonus powitalny po rejestracji do wykorzystania na esport]. Esportowy Rainbow Six znajdziesz też u buka PZBuk, TOTALbet oraz Totolotek – w ofercie tego ostatniego typerzy mają szansę obstawiać m.in. turniej Six Invitational.

8. Rocket League

Na ósmą lokatę zasłużyła sobie gra Rocket League, czyli futurystyczna rozrywka sportowa. Jej założenia są bardzo proste i przypominają zasady panujące w piłce nożnej, tyle że za zdobywanie bramek odpowiadają nie piłkarze, ale specjalne pojazdy z napędem rakietowym, za pomocą których wykonywać można cały szereg różnych akrobacji.

Zakłady wzajemne Rocket League, czyli grę e-sportową będącą kontynuacją Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Car, jej miłośnicy w ofercie legalnych bukmacherów online, czyli eToto Zakłady Bukmacherskie, forBET i LV BET.

9. FIFA

Dziewiątym tytułem w naszym zestawieniu jest kultowa symulacja piłki nożnej, będąca zarazem jedną z najpopularniejszych serii sportowych w historii gier wideo. Mowa tutaj oczywiście o grze FIFA, której nazwa pochodzi oczywiście od Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Za niezwykłym sukcesem tego tytułu stoi studio EA Sports.

Typy bukmacherskie na FIFA znajdziemy w ofercie czterech bukmacherów – są to STS Zakłady Bukmacherskie (udostępnia swoim graczom m.in. typy na wirtualne rozgrywki Bundesligi), eToto, legalny buk forBET oraz LVBET.

10. Team Fortress

TOP 10 najpopularniejszych gier elektronicznych zamyka popularna strzelanina z elementami strategii, czyli Team Fortress 2. Co ciekawe pełni ona tak naprawdę rozwinięcie modyfikacji kultowego Quake’a. Rozgrywka polega na przechodzeniu kolejnych misji – zadanie to z całych sił utrudniają rywale.

Zakłady na zdarzenia z gry Team Fortress 2, która jest dziełem studia Valve Corporation, znaleźć można tylko u swóch legalnych bukmacherów: głównego sponsora piłkarskiej reprezentacji Polski czyli STS, który udostępnia swoim graczom możliwość obstawiania ESEA League, oraz u bukmachera eToto.

Darmowe zakłady bukmacherskie na e-sporty

Jak widać, polscy miłośnicy obstawiania wydarzeń związanych z e-sportami nie mają na co narzekać. Praktycznie każdego dnia mają oni możliwość typowania rywalizacji na wielu imprezach e-sportowych praktycznie u każdego legalnego bukmachera w Polsce.

Zakłady bukmacherskie na e-sporty szczególnie warto wypróbować za freebet, który umożliwia postawienie darmowego zakładu - na przykład na rozgrywki e-sportowe.

Freebet STS w ofercie

Darmowy zakład bukmacherski na e-sporty znajdziemy na przykład w ofercie kursów legalnego bukmachera internetowego STS (nr 5 w rankingu) - ten operator zakładów sportowych oferuje nowym graczom freebet w ramach bonusu na start. By go otrzymać, wystarczy tylko założyć darmowe konto typerskie w STS.

Pamiętajcie, by podczas rejestracji konta wykorzystać nasz specjalny kod bonusowy LEGALSPORT - tylko z nim otrzymacie nie tylko darmowy zakład w STS, ale również dodatkowe korzyści, w tym zakład bez ryzyka 34 zł oraz specjalny bonus 20 zł za symulowane gry karciane BetGames.

17.03.2019, 03:31
Aktualizacja: 17.03.2019, 03:31
Autor: J. Zalewski
Komentarze (4)
10 najpopularniejszych gier e-sportowych
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Domix
skomentowano ponad miesiąc temu
fajna lista
Pablooo
skomentowano ponad miesiąc temu
Ale że fortnit'e nie ma xD ważne ze cs go jest
Pablooo
skomentowano ponad miesiąc temu
Szkoda że nie ma minecrafta
Mlek
skomentowano ponad miesiąc temu
Gdzie jest albion online

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.