poniedziałek, 20 marca 2023
Najnowsze: HIGH League 6 kursy, typy

Zakłady bukmacherskie – jaki budżet dla początkujących graczy?

Jak dobrać budżet na zakłady sportowe? Ile na typowanie wyników powinien przeznaczyć początkujący gracz.

Odbierz kod promocyjny Fuksiarz
Oferta na bonus Fuksiarz VIP ważna do 31 marca 2023
Spis treści
Rozwiń
  1. Od czego powinna zależeć kwota przeznaczana na zakłady wzajemne?
  2. System bukmacherski sposobem na dłuższą grę z małą kwotą wyjściową
  3. Zwiększ swój budżet poprzez bonusy bukmacherskie
Budżet bukmacherski dla początkujących typerów - jak dobrać

Jeżeli planujemy rozpocząć współzawodnictwo z bukmacherem i robimy to pierwszy raz, to kwestia wyjściowego kapitału, którym będziemy operować, musi być wyjątkowo przemyślana. 

  DARMOWE ZAKŁADY BUKMACHERSKIE  

Lista freebetów z kodem LEGALSPORT na marzec 2023

Początkujący gracze bukmacherscy mają niejako wpisane w scenariusz rozgrywek większe straty niż zyski. O ile kwestia znajomości rynku (w tym przypadku wiedza na temat dyscyplin sportowych, w obrębie których będziemy obstawiać) to rzecz priorytetowa, to wysokość ewentualnych wygranych powinna być zepchnięta na dalszy plan.

W niniejszym tekście przedyskutujemy wysokość kwoty dla początkujących graczy, którą należy przeznaczyć na zakłady bukmacherskie. Uzależnimy ją od wielu czynników (nie tylko personalnych), ale również od konkretnych sytuacji.

Od czego powinna zależeć kwota przeznaczana na zakłady wzajemne?

Typowanie w zakładach wzajemnych nie należy do najłatwiejszych metod zarabiania pieniędzy. Trzeba sobie uzmysłowić, że nie powinno się go traktować jako substytutu pracy. Wielu początkujących graczy myśli, że dzięki bukmacherce będą mogli osiągać regularne i wysokie zyski – nic bardziej mylnego, gdyż zawodowych graczy utrzymujących się tylko z obstawiania jest niezwykle mało. Zakłady wzajemne powinniśmy traktować jako możliwość dodatkowego zarobku, ryzykownego ze względu na dość losowy zakres możliwych wyników. Sport ma to do siebie, że nie sposób ze 100% skutecznością wytypować rezultatu.

Dobór odpowiedniej kwoty na zakłady dla początkujących graczy powinien być uzależniony od kilku współczynników. Nikomu nie narzucamy przytoczonych poniżej stawek, gdyż każdy odwiedzający bukmachera powinien według własnych możliwości ustalić sobie okresową kwotę, którą może przeznaczyć na zakłady.

Podejście do bukmacherki

Ważne jest, czy kieruje nami czysta ciekawość czy świadomość, że możemy uzyskać regularne zyski. O ile przydarzy nam się od czasu do czasu zaglądać do kolektury sportowej i obstawiać bez większego przemyślenia kilka wydarzeń, to powinniśmy pamiętać, że wygrana w tym przypadku może być rzadkością. Należy więc podejść do tego z rozsądkiem i stawiać niskie kwoty – po co tracić duże pieniądze na coś, na czym możemy się nie znać. Polecamy w tym przypadku wydawać na kupony nie więcej niż 20 zł-30 zł jednorazowo – gra kilka razy w miesiącu nie narazi nas na odczuwalne straty. Jeżeli planujemy zarabiać i dopiero zaczynamy, to polecamy przyjrzeć się kolejnemu punktowi.

Kod do najlepszych bonusów powitalnych u legalnych polskich bukmacherów

Status życiowy

Na ten podpunkt składa się sytuacja, w której znajdujemy się, planując zacząć współzawodnictwo z bukmacherem. Jeżeli mamy niskie zarobki lub nie mamy ich wcale (studenci, uczniowie ostatnich klas średnich), to powinniśmy na bukmacherkę przeznaczać jak najmniej – 100 zł-200 zł miesięcznie. Jeżeli nasze przychody są na dobrym poziomie i nie mamy wielu zobowiązań, możemy sobie pozwolić na kwotę rzędu 500 zł. Osoby dysponujące znacznymi zarobkami mogą ustalić sobie miesięczny limit na dużo wyższym poziomie. O ile nasze wydatki na zakłady wzajemne nie kolidują z innymi ważniejszymi aspektami życia, to wszystko jest w porządku – nie możemy tylko doprowadzić do sytuacji, w której bukmacherka staje się uzależnieniem.

W zależności, jakie jest nasze podejście do zakładów bukmacherskich (planujemy brać udział cyklicznie lub jesteśmy „niedzielnym” graczem) oraz jak klarują się nasze miesięczne zarobki, możemy ustalić sobie stałą kwotę i próbować szczęścia i umiejętności u bukmachera.

System bukmacherski sposobem na dłuższą grę z małą kwotą wyjściową

Początkujący uczestnicy zakładów wzajemnych mogą nie zdawać sobie sprawy, ale istnieją pewne sposoby na wydłużenie sobie gry. Mamy tu na myśli odpowiednie gospodarowanie dostępnymi zasobami.

By w bezpieczny sposób dysponować kwotą, którą przeznaczamy na kupony bukmacherskie, powinniśmy mieć system bukmacherski (tu dowiesz się, jakie systemy bukmacherskie dla początkujących graczy są szczególnie warte polecenia). Na początek polecamy metody płaskiej stawki, system bukmacherski stawki modulowanej oraz stawkowanie procentowe. Systemy te cechuje względnie długa gra – nawet przy niskiej całkowitej kwocie możemy rozegrać kilkadziesiąt zakładów. A więc, dysponując bezpiecznym systemem bukmacherskim, możemy nawet przy niskiej wpłacie własnej grać bardzo długo. Niskie kwoty kolejnych zakładów, a co za tym idzie, niskie potencjalne wygrane, nie powinny nas odstraszać – nie ma nic gorszego w zakładach wzajemnych niż brak cierpliwości.

Zwiększ swój budżet poprzez bonusy bukmacherskie

Omawiając budżet początkującego gracza bukmacherskiego i metody jego powiększenia trudno nie wspomnieć o metodzie, jaką są bonusy na start lub inne bonusy bukmacherskie, umożliwiające powiększenie zasobów finansowych nowych typerów. Zwłaszcza, że legalni bukmacherzy starają się przyciągnąć nowych graczy właśnie poprzez atrakcyjne bonusy finansowe, na przykład podwojenie pierwszej wpłaty (np. u bukmachera Fortuna jest to kwota maksymalnie 1000 zł a w forBET Zakłady Bukmacherskie można zyskać bonus aż od trzech pierwszych depozytów, w sumie nawet 2000 zł) czy bonus bez depozytu, dzięki któremu postawienie pierwszego zakładu odbywa się niejako na koszt bukmachera, bez wpłaty własnych pieniędzy.

Bonusy na start u legalnych bukmacherów

Warto zwrócić  uwagę również na kody promocyjne do bukmacherów, które umożliwiają osiąganie dodatkowych korzyści przy zakładaniu konta. Przykładem może tu być kod rejestracyjny LEGALSPORT, który jako jedyny działa u wszystkich legalnych bukmacherów na polskich rynku, zapewniając dodatkowe środki na typowanie zakładów (tu przeczytasz jakie są korzyści ze stosowania kodu bonusowego LEGALSPORT).

Z naszym kodem promocyjnym na start można zyskać całkiem spore pieniądze, np. darmowe konto gracza u bukmachera forBET zapewni nam dodatkowy bonus 110 zł, a u bukmachera Totolotek zyskamy bonus 100% od pierwszej wpłaty  do 1000 zł oraz bonus mobilny 49 zł. Te dodatkowe pieniądze, uzyskane za samo wpisanie kodu, z pewnością można potraktować jako dobrą metodę powiększenia budżetu początkującego gracza bukmacherskiego.

Wszystkie bonusy bukmacherskie na start z kodem promocyjnym u legalnych polskich bukmacherów internetowych zebraliśmy dla Was w poniższej tabeli.

Bonusy powitalne z kodem LEGALSPORT u legalnych buków online
Legalny bukmacher internetowy Bonus powitalny Rejestracja konta
LVBET  Na start 1590 zł  KOD REJESTRACYJNY  
Fortuna  Na start 1140 zł  KOD REJESTRACYJNY
Betclic 
Na start 550 zł 
KOD REJESTRACYJNY
STS   Na start 1279 zł  KOD REJESTRACYJNY
BetFan  Na start 3100 zł  KOD REJESTRACYJNY
PZBuk  Na start 500 zł  KOD REJESTRACYJNY
forBET   Na start 2110 zł  KOD REJESTRACYJNY
Milenium  Na start 1650 zł KOD REJESTRACYJNY
TOTALbet  Na start 5020 zł  KOD REJESTRACYJNY
eToto  Na start 300 zł  KOD REJESTRACYJNY
Totolotek   Na start 1049 zł  KOD REJESTRACYJNY
eWinner  Na start 1170 zł  KOD REJESTRACYJNY
24.06.2018, 23:13
Aktualizacja: 26.01.2023, 16:23
Autor: M. Stępień
Komentarze (3)
Zakłady bukmacherskie – jaki budżet dla początkujących graczy?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
student
skomentowano ponad miesiąc temu
a ja mam stypendium 500 zł i więcej nie przeznaczę na bukmachera 😉
kasa
skomentowano ponad miesiąc temu
Chciałbym mieć taki budżet 😀 500 złotych to kupa kasy! Można z tego naprawdę rozkręcić niezły bukmacherski biznes xD Tylko trzeba dokładnie przemyśleć strategię i jej się trzymać. Puszczałeś już jakieś kupony studencie?
golo ale wesoło
skomentowano ponad miesiąc temu
Ja cisnę co miesiąc z budżetem 200 złotych i jakoś żyję 😀 Stawiam po prostu dwa zakłady po 100 zł i liczę, że wejdą. A czasami sobie rozbije na zakłady po 50 zł. Nie ma co przesadzać. Liczy się i tak tylko dobra zabawa.

Inni czytali również

Jak odebrać wygraną z zakładów w punktach naziemnych?
Jak odebrać wygraną z zakładów w punktach naziemnych?
16436
403
Wszyscy uczestnicy zakładów bukmacherskich, bardziej lub mniej, liczą na szczęście i powiększenie zasobności swojego portfela zwanego bankrollem. Nie wszyscy początkujący gracze wiedzą jednak, co zrobić, gdy faktycznie postawiony przez nas kupon okaże się trafiony. Gdzie i na jakich zasadach można odebrać wygraną bukmacherską, jeśli typujemy zakłady w punktach naziemnych?
LVBET – jak wpłacić pieniądze?
LVBET – jak wpłacić pieniądze?
4459
80
Typerzy, którzy chcieliby skorzystać z oferty legalnego polskiego bukmachera z licencją MF, jakim jest buk LVBET, mogą zasilić swoje konto bukmacherskie online na kilka sposobów. Co więcej, LVBET jako jedyny z legalnych buków akceptuje wpłaty Paymenticon. Honoruje również wpłaty za pośrednictwem Skrilla.
TOP 10 typerów na świecie pod względem yieldu
TOP 10 typerów na świecie pod względem yieldu
11129
267
Skuteczność typerów określa się za pomocą yield, który daje nam informacje na temat stopy zwrotu z postawionych przez danego gracza zakładów. Średnia stopa zwrotu, osiągana przez najskuteczniejszych graczy bukmacherskich na świecie, wynosi 36,5 proc. W tym gronie znajduje się jeden typer z Polski.
Jak wpłacić pieniądze do BETFAN
Jak wpłacić pieniądze do BETFAN
1212
39
Obstawianie zakładów sportowych u każdego bukmachera wiąże się nie tylko z założeniem darmowego konta gracza, ale także z zasileniem go środkami na grę. Im więcej metod wpłaty depozytu oferuje bukmacher, tym lepiej jest oceniany przez graczy, którzy szczególnie preferują szybkie płatności do bukmachera. Jak pod tym względem prezentuje się koncesjonowany buk BETFAN online?
Jak wpłacić pieniądze do Fortuna
Jak wpłacić pieniądze do Fortuna
12858
517
Szybki przelew internetowy, BLIK, płatność kartą kredytową/debetową, czy też wpłata w punkcie stacjonarnym. Jak na wicelidera rynku bukmacherskiego w Polsce przystało, Fortuna Zakłady Bukmacherskie proponuje swoim graczom szeroki wachlarz możliwości zasilenia konta internetowego. Dzięki temu wpłatę w Fortunie można zrealizować w kilka minut!
Jak liczy się zarobek bukmachera?
Jak liczy się zarobek bukmachera?
2575
58
Wbrew pozorom organizatorzy zakładów sportowych nie zarabiają na nietrafionych typach graczy, tylko na obrocie. Im więcej osób skorzysta z oferty danego operatora, tym większy będzie jego przychód.
Co to jest yield i jak go wyliczyć?
Co to jest yield i jak go wyliczyć?
2113
41
Skuteczność to pojęcie kluczowe w branży zakładów bukmacherskich. Wskaźnik yield daje odpowiedź na pytanie, jak (nie)efektywnymi graczami jesteśmy i czy typowanie wyników wydarzeń sportowych nam się opłaca.
Czy Skrill jest popularny wśród graczy bukmacherskich?
Czy Skrill jest popularny wśród graczy bukmacherskich?
1139
46
Z uwagi na wiele zalet, w tym sprawne transferowanie środków między organizatorami zakładów sportowych, Skrill stał się bardzo rozpowszechnionym rozwiązaniem wśród Europejczyków, typujących wyniki w internecie.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.