Forma w lidze
Wisła Kraków w tabeli
6. miejsce / 17 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 8 punktów
Strata do 3. miejsca: 5 punktów
Serie w ostatnich meczach
2 mecze ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
15 pkt
10:3 bramki
2,00 gola/mecz
2 pkt
7:11 bramki
1,40 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Wisły Kraków
Wartość drużyny: 10,6 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 6 bramek | Hiszpania | 31 | napastnik | 7 | 400 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 2 asyst | Austria | 28 | napastnik | 10 | 500 tys. € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,64 średnia ocena | Hiszpania | 31 | napastnik | 7 | 400 tys. € | ||
|
|
Najwięcej minut 900 minut | Polska | 22 | bramkarz | 10 | 1,5 mln € |
Przewidywany skład Wisły Kraków 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Wisła Kraków w tabeli Ekstraklasy
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Górnik Zabrze
|
10 | 8 | 1 | 1 | 19:9 | 25 |
2
|
Lech Poznań
|
9 | 7 | 1 | 1 | 21:8 | 22 |
| ··· | |||||||
5
|
GKS Katowice
|
10 | 6 | 0 | 4 | 22:15 | 18 |
6
|
Wisła Kraków
|
10 | 5 | 2 | 3 | 17:14 | 17 |
7
|
Piast Gliwice
|
10 | 5 | 1 | 4 | 18:16 | 16 |
Wyniki Wisły Kraków
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Legia Warszawa
2
Wisła Kraków
0
PKO BP Ekstraklasa, 10. kolejka
|
|
|
18 Wrz Koniec
|
Wisła Kraków
2
Śląsk Wrocław
1
PKO BP Ekstraklasa, 9. kolejka
|
|
|
11 Wrz Koniec
|
Wisła Kraków
2
Jagiellonia Białystok
0
PKO BP Ekstraklasa, 8. kolejka
|
Terminarz Wisły Kraków
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
16 Paź 20:30
|
Widzew Łódź
Wisła Kraków
PKO BP Ekstraklasa, 11. kolejka
|
|
|
24 Paź 20:15
|
Wisła Kraków
Raków Częstochowa
PKO BP Ekstraklasa, 12. kolejka
|
|
|
31 Paź 17:30
|
Lech Poznań
Wisła Kraków
PKO BP Ekstraklasa, 13. kolejka
|
Ostatnie transfery Wisły Kraków
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 07 Wrz 2026 |
|
Hiszpania |
|
250 tys. € | |
| 06 Wrz 2026 |
|
Austria |
|
wypożyczenie | |
| 30 Sie 2026 |
|
Polska |
![]() |
za darmo | |
| 28 Sie 2026 |
|
Hiszpania |
|
za darmo |
Wisła Kraków to klub piłkarski z Polski występujący w PKO BP Ekstraklasa. Swoim domowym obiektem jest Stadion Miejski im. Henryka Reymana, który może pomieścić 33 268 widzów. Zespół prowadzi Mariusz Jop. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 10,6 miliona euro.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Wisłę Kraków?
Klub piłkarski Wisła Kraków zdobył w swojej historii 22 trofea. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Ponadto triumfował w Puchar Intertoto oraz Superpuchar Polski.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Wisła Kraków w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Wisły Kraków trafiło 5 zawodników, a klub opuściło 5 piłkarzy, co przyniosło 250 tys. € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Jordi Sanchez do Pogoni Szczecin za 250 tys. €.
Które miejsce zajmuje Wisła Kraków w tabeli Ekstraklasy?
Wisła Kraków zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 17 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Górnika Zabrze wynosi 8 punktów, a przewaga nad 7. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 17:14, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 10 punktów.
Jak wygląda skład Wisły Kraków?
W wyjściowym ustawieniu Wisły Kraków między słupkami staje M. Łubik, a linię obrony najczęściej tworzą R. Giger, A. Uryga, D. Grujcić oraz J. Krzyżanowski. W środku pola grają T. Youan, K. Duda, J. Ertlthaler, J. Igbekeme oraz M. Bozić, a za skuteczność w ataku odpowiadają A. Rodado. Trener Mariusz Jop ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w PKO BP Ekstraklasa i pucharach.
Kiedy Wisła Kraków gra następny mecz?
Najbliższy mecz Wisły Kraków to spotkanie z Widzewem Łódź, które odbędzie się 16 października 2026 o godzinie 20:30 na obiekcie Stadion Miejski Widzewa Łódź w ramach Ekstraklasy (11. kolejka). Transmisję pokaże Canal+ Sport.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Wisły Kraków?
Ostatni mecz Wisły Kraków to porażka z Legią Warszawa 2:0 w Ekstraklasie, 11 października 2026. Bramki zdobyli Zjawiński, Adamski. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Wisła Kraków w tym sezonie?
Bilans Wisły Kraków w tym sezonie to 10 meczów i wynik 5-2-3 przy 17 zdobytych bramkach i 14 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 53%, a oddaje 12,5 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Wisły Kraków w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Wisła Kraków w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Wisły Kraków
Wisła Kraków terminarz
Kiedy Wisła Kraków gra następny mecz?
Najbliższy mecz Wisły Kraków to spotkanie z Widzewem Łódź, które odbędzie się 16 października 2026 o godzinie 20:30 na obiekcie Stadion Miejski Widzewa Łódź w ramach Ekstraklasy (11. kolejka). Transmisję pokaże Canal+ Sport.
Wyniki Wisły Kraków w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Wisła Kraków w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Wisły Kraków w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Wisła Kraków wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 10. kolejka
|
2:0 | 4-4-1-1 | 3/8 | 4/5 | |
|
18 Wrz Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 9. kolejka
|
2:1 | 4-5-1 | 4/7 | 2/5 | |
|
11 Wrz Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 8. kolejka
|
2:0 | 4-2-3-1 | 12/12 | 0/1 | |
|
05 Wrz Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 7. kolejka
|
1:1 | 4-5-1 | 6/11 | 4/6 | |
|
01 Wrz Koniec
|
STS Puchar Polski, 1/32 finału
|
2:1 | 4-2-3-1 | 5/8 | 3/9 | |
|
29 Sie Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 6. kolejka
|
2:0 | 4-2-3-1 | 4/8 | 2/2 | |
|
23 Sie Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 5. kolejka
|
2:2 | 4-2-3-1 | 4/6 | 2/5 | |
|
16 Sie Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 4. kolejka
|
2:1 | 4-2-3-1 | 3/9 | 4/7 | |
|
07 Sie Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 3. kolejka
|
2:1 | 4-2-3-1 | 4/14 | 1/3 | |
|
01 Sie Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 2. kolejka
|
4:3 | 4-2-3-1 | 11/15 | 0/2 |
Wisła Kraków ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 16 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 6 z 10 meczów, ze średnią 1,67 punktu. W pozostałych ustawieniach Wisła Kraków zdobywa 1,75 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Wisły Kraków?
Ostatni mecz Wisły Kraków to porażka z Legią Warszawa 2:0 w Ekstraklasie, 11 października 2026. Bramki zdobyli Zjawiński, Adamski. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Wisła Kraków – tabela PKO BP Ekstraklasa
Jakie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasa zajmuje Wisła Kraków w sezonie 2026/2027.
Miejsce Wisły Kraków w tabeli Ekstraklasy
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Górnik Zabrze
|
10 | 8 | 1 | 1 | 19:9 | 10 | 25 | |
2
|
Lech Poznań
|
9 | 7 | 1 | 1 | 21:8 | 13 | 22 | |
3
|
Legia Warszawa
|
10 | 6 | 4 | 0 | 21:8 | 13 | 22 | |
4
|
Pogoń Szczecin
|
9 | 5 | 3 | 1 | 14:6 | 8 | 18 | |
5
|
GKS Katowice
|
10 | 6 | 0 | 4 | 22:15 | 7 | 18 | |
6
|
Wisła Kraków
|
10 | 5 | 2 | 3 | 17:14 | 3 | 17 | |
7
|
Piast Gliwice
|
10 | 5 | 1 | 4 | 18:16 | 2 | 16 | |
8
|
Korona Kielce
|
10 | 4 | 3 | 3 | 12:12 | 0 | 15 | |
9
|
Zagłębie Lubin
|
10 | 4 | 3 | 3 | 12:13 | -1 | 15 | |
10
|
Jagiellonia Białystok
|
9 | 4 | 0 | 5 | 13:16 | -3 | 12 | |
11
|
Cracovia
|
10 | 3 | 2 | 5 | 12:15 | -3 | 11 | |
12
|
Wisła Płock
|
9 | 3 | 2 | 4 | 9:15 | -6 | 11 | |
13
|
Widzew Łódź
|
10 | 1 | 6 | 3 | 14:15 | -1 | 9 | |
14
|
Motor Lublin
|
10 | 2 | 3 | 5 | 12:17 | -5 | 9 | |
15
|
Wieczysta Kraków
|
10 | 2 | 2 | 6 | 15:19 | -4 | 8 | |
16
|
Radomiak Radom
|
10 | 2 | 2 | 6 | 9:23 | -14 | 8 | |
17
|
Śląsk Wrocław
|
10 | 1 | 3 | 6 | 12:19 | -7 | 6 | |
18
|
Raków Częstochowa
|
10 | 1 | 0 | 9 | 13:25 | -12 | 3 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Górnik Zabrze
|
10 | 8 | 1 | 1 | 19:9 | 10 | 25 | |
2
|
Lech Poznań
|
9 | 7 | 1 | 1 | 21:8 | 13 | 22 | |
3
|
Legia Warszawa
|
10 | 6 | 4 | 0 | 21:8 | 13 | 22 | |
4
|
Pogoń Szczecin
|
9 | 5 | 3 | 1 | 14:6 | 8 | 18 | |
5
|
GKS Katowice
|
10 | 6 | 0 | 4 | 22:15 | 7 | 18 | |
6
|
Wisła Kraków
|
10 | 5 | 2 | 3 | 17:14 | 3 | 17 | |
7
|
Piast Gliwice
|
10 | 5 | 1 | 4 | 18:16 | 2 | 16 | |
8
|
Korona Kielce
|
10 | 4 | 3 | 3 | 12:12 | 0 | 15 | |
9
|
Zagłębie Lubin
|
10 | 4 | 3 | 3 | 12:13 | -1 | 15 | |
10
|
Jagiellonia Białystok
|
9 | 4 | 0 | 5 | 13:16 | -3 | 12 | |
11
|
Cracovia
|
10 | 3 | 2 | 5 | 12:15 | -3 | 11 | |
12
|
Wisła Płock
|
9 | 3 | 2 | 4 | 9:15 | -6 | 11 | |
13
|
Widzew Łódź
|
10 | 1 | 6 | 3 | 14:15 | -1 | 9 | |
14
|
Motor Lublin
|
10 | 2 | 3 | 5 | 12:17 | -5 | 9 | |
15
|
Wieczysta Kraków
|
10 | 2 | 2 | 6 | 15:19 | -4 | 8 | |
16
|
Radomiak Radom
|
10 | 2 | 2 | 6 | 9:23 | -14 | 8 | |
17
|
Śląsk Wrocław
|
10 | 1 | 3 | 6 | 12:19 | -7 | 6 | |
18
|
Raków Częstochowa
|
10 | 1 | 0 | 9 | 13:25 | -12 | 3 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Wisła Kraków
|
5 | 5 | 0 | 0 | 10:3 | 7 | 15 | |
| 2 |
Lech Poznań
|
5 | 4 | 1 | 0 | 11:2 | 9 | 13 | |
| 3 |
GKS Katowice
|
4 | 4 | 0 | 0 | 13:4 | 9 | 12 | |
| 4 |
Legia Warszawa
|
5 | 3 | 2 | 0 | 12:3 | 9 | 11 | |
| 5 |
Pogoń Szczecin
|
6 | 3 | 2 | 1 | 10:5 | 5 | 11 | |
| 6 |
Piast Gliwice
|
6 | 3 | 1 | 2 | 14:11 | 3 | 10 | |
| 7 |
Zagłębie Lubin
|
5 | 3 | 1 | 1 | 6:4 | 2 | 10 | |
| 8 |
Górnik Zabrze
|
4 | 3 | 0 | 1 | 8:6 | 2 | 9 | |
| 9 |
Cracovia
|
5 | 3 | 0 | 2 | 8:7 | 1 | 9 | |
| 10 |
Radomiak Radom
|
6 | 2 | 1 | 3 | 7:10 | -3 | 7 | |
| 11 |
Korona Kielce
|
5 | 1 | 3 | 1 | 6:7 | -1 | 6 | |
| 12 |
Jagiellonia Białystok
|
5 | 2 | 0 | 3 | 5:9 | -4 | 6 | |
| 13 |
Śląsk Wrocław
|
5 | 1 | 2 | 2 | 7:10 | -3 | 5 | |
| 14 |
Wisła Płock
|
3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | 4 | |
| 15 |
Motor Lublin
|
5 | 1 | 1 | 3 | 4:7 | -3 | 4 | |
| 16 |
Wieczysta Kraków
|
3 | 1 | 1 | 1 | 5:3 | 2 | 4 | |
| 17 |
Widzew Łódź
|
5 | 0 | 3 | 2 | 7:9 | -2 | 3 | |
| 18 |
Raków Częstochowa
|
6 | 1 | 0 | 5 | 9:17 | -8 | 3 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Górnik Zabrze
|
6 | 5 | 1 | 0 | 11:3 | 8 | 16 | |
| 2 |
Legia Warszawa
|
5 | 3 | 2 | 0 | 9:5 | 4 | 11 | |
| 3 |
Lech Poznań
|
4 | 3 | 0 | 1 | 10:6 | 4 | 9 | |
| 4 |
Korona Kielce
|
5 | 3 | 0 | 2 | 6:5 | 1 | 9 | |
| 5 |
Pogoń Szczecin
|
3 | 2 | 1 | 0 | 4:1 | 3 | 7 | |
| 6 |
Wisła Płock
|
6 | 2 | 1 | 3 | 6:12 | -6 | 7 | |
| 7 |
GKS Katowice
|
6 | 2 | 0 | 4 | 9:11 | -2 | 6 | |
| 8 |
Piast Gliwice
|
4 | 2 | 0 | 2 | 4:5 | -1 | 6 | |
| 9 |
Jagiellonia Białystok
|
4 | 2 | 0 | 2 | 8:7 | 1 | 6 | |
| 10 |
Widzew Łódź
|
5 | 1 | 3 | 1 | 7:6 | 1 | 6 | |
| 11 |
Zagłębie Lubin
|
5 | 1 | 2 | 2 | 6:9 | -3 | 5 | |
| 12 |
Motor Lublin
|
5 | 1 | 2 | 2 | 8:10 | -2 | 5 | |
| 13 |
Wieczysta Kraków
|
7 | 1 | 1 | 5 | 10:16 | -6 | 4 | |
| 14 |
Wisła Kraków
|
5 | 0 | 2 | 3 | 7:11 | -4 | 2 | |
| 15 |
Cracovia
|
5 | 0 | 2 | 3 | 4:8 | -4 | 2 | |
| 16 |
Radomiak Radom
|
4 | 0 | 1 | 3 | 2:13 | -11 | 1 | |
| 17 |
Śląsk Wrocław
|
5 | 0 | 1 | 4 | 5:9 | -4 | 1 | |
| 18 |
Raków Częstochowa
|
4 | 0 | 0 | 4 | 4:8 | -4 | 0 |
Które miejsce zajmuje Wisła Kraków w tabeli Ekstraklasy?
Wisła Kraków zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 17 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Górnika Zabrze wynosi 8 punktów, a przewaga nad 7. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 17:14, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 10 punktów.
Statystyki Wisły Kraków w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Wisły Kraków na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Wisła Kraków na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 12,5
- Strzały celne / mecz 5,7
- Asysty / mecz 1,00
- Udane dryblingi / mecz 8,8
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,40
- Czyste konta 20%
- Odbiory / mecz 19,5
- Przechwyty / mecz 7,9
- Wybicia / mecz 22,6
- Zablokowane strzały / mecz 6,0
Strzelcy Wisły Kraków
Rozkład bramek w czasie
Bramki Wisły Kraków i rywali według minuty w ostatnich 10 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Wisły Kraków to 46–60 minuta, w której padło 5 bramek. Drugi najlepszy okres to 76–90+ minuta z 4 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Widzew Łódź - Wisła Kraków Po przerwie pada 59% bramek Wisły Kraków.Przebieg meczu Wisły Kraków i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 5 | 5-0-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 5 | 0-2-3 |
| Prowadził do przerwy | 3 | 3-0-0 |
| Remis do przerwy | 3 | 2-1-0 |
| Przegrywał do przerwy | 4 | 0-1-3 |
Gdy Wisła Kraków otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 5 razy na 5 takich meczów.
Jak padają bramki dla Wisły Kraków
88% bramek Wisły Kraków pada z gry. Z karnych odpowiadają za 6% dorobku. Samobójcze rywali odpowiadają za 6% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Wisła Kraków zdobywa w sezonie średnio 1,70 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 1,70.
Aktualne serie Wisły Kraków
- Bez zwycięstwa rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Bez zdobytej bramki rynek: drużyna nie strzeli gola 1 mecz
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 1 mecz
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 1 mecz
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 2 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Wisły Kraków, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Wisła Kraków wygra mecz Widzew Łódź - Wisła Kraków Wisła Kraków przegrał ostatni mecz, postaw na przełamanie.Bramki w meczach Wisły Kraków
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 100%
- Powyżej 2,5 60%
- Powyżej 3,5 20%
- Powyżej 4,5 10%
- Powyżej 5,5 10%
W 60% meczów Wisły Kraków padają co najmniej trzy bramki, a w 70% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Widzew Łódź - Wisła Kraków Powyżej 2,5 bramki padło w 60% meczów Wisły Kraków.Wisła Kraków – faule i karne
- Faule / mecz 13,5
- Faule rywali / mecz 12,9
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Wisła Kraków fauluje średnio 13,5 razy na mecz, a wymusza 12,9 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Wisły Kraków, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Wisła Kraków zdobywa 3,00 punktu na mecz wobec 0,40 na wyjeździe.
Wisła Kraków wygra mecz Widzew Łódź - Wisła Kraków Wisła Kraków zdobywa u siebie 100% możliwych punktów, na wyjeździe 13%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 10 meczach Wisły Kraków ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 59% goli Wisły Kraków, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 4 z 10 meczów.
Wisła Kraków wygra drugą połowę meczu Widzew Łódź - Wisła Kraków Drugą połowę Wisła Kraków wygrywał w 4 z 10 meczów.Wisła Kraków – strzały
- Celne / mecz 5,7
- Niecelne / mecz 6,8
- Celność strzałów 46%
- Skuteczność (gole / strzały) 14%
- Strzałów na gola 7,4
Wisła Kraków oddaje 12,5 strzału na mecz. Do bramki trafia 46% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 7,4 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Widzew Łódź - Wisła Kraków Wisła Kraków oddaje 12,5 strzałów na mecz.Wisła Kraków – posiadanie piłki
- U siebie 49,0%
- Na wyjeździe 57,8%
- Mecze z posiadaniem > 60% 3 z 10
- Mecze z posiadaniem > 55% 4 z 10
- Najniższe w sezonie 41%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 4 z 10 meczów. Średnio Wisła Kraków utrzymuje przy piłce 53,4% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 41%.
Wisła Kraków wygra mecz Widzew Łódź - Wisła Kraków Wisła Kraków utrzymuje średnio 53,4% posiadania piłki.Wisła Kraków – podania
- Kluczowe / mecz 13,0
- Dośrodkowania / mecz 19,1
- Celność dośrodkowań 24%
- Podania długie / mecz 45
- Celność długich podań 44%
Wisła Kraków wymienia średnio 429 podań na mecz przy celności 82%, z czego 13,0 to podania kluczowe.
Wisła Kraków – czyste konta
- U siebie 2 z 5
- Na wyjeździe 0 z 5
- Stracone / mecz 1,40
- Bez straty do przerwy 40%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 40%
Czyste konto Wisły Kraków to 20% meczów sezonu (2 z 10), z czego 2 w 5 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Widzew Łódź - Wisła Kraków Czyste konto Wisła Kraków zachowuje w 20% meczów.Wisła Kraków – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 90%
- Pow. 8,5 w meczu 60%
- Pow. 10,5 w meczu 50%
- Rożne u siebie / mecz 6,0
- Rożne na wyjeździe / mecz 5,4
Wisła Kraków wykonuje średnio 5,7 rzutów rożnych na mecz wobec 4,6 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 60% spotkań.
Wisła Kraków – kartki
- Żółte kartki 20
- Pow. 3,5 kartki w meczu 60%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 50%
- Kartki rywali / mecz 1,8
- Mecze bez kartki 20%
Wisła Kraków ogląda średnio 2,0 żółtej kartki na mecz, a rywale Wisły Kraków – 1,8.
Wisła Kraków według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 4 | 1-1-2 | 1,00 | 1,25 | 1,75 |
| Środka tabeli (7–12) | 4 | 2-1-1 | 1,75 | 2,00 | 1,50 |
| Dołu tabeli (13–18) | 2 | 2-0-0 | 3,00 | 2,00 | 0,50 |
Najwięcej punktów na mecz Wisła Kraków zdobywa z drużynami z dołu tabeli (13–18), najmniej z drużynami z top 6 tabeli.
Wisła Kraków na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
4.
|
1,83 2,33 | 1,67 1,33 | 0,83 0,33 |
|
5.
|
3,00 1,00 | 3,25 1,50 | 1,00 1,83 |
|
6.
|
3,00 0,40 | 2,00 1,40 | 0,60 2,20 |
|
7.
|
1,67 1,50 | 2,33 1,00 | 1,83 1,25 |
|
8.
|
1,20 1,80 | 1,20 1,20 | 1,40 1,00 |
Ciekawe rekordy w meczach Wisły Kraków
Skrajne wyniki i osiągnięcia Wisły Kraków w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Wisła Kraków - Wieczysta Kraków 2:0 PKO BP Ekstraklasa, 29.08.2026
- Najwyższa porażka Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:0 PKO BP Ekstraklasa, 11.10.2026
- Najwięcej bramek w meczu 7 bramek Piast Gliwice - Wisła Kraków 4:3, PKO BP Ekstraklasa, 1.08.2026
- Najszybsza bramka 14. minuta Rodado, Wisła Kraków - Wisła Płock 2:1, PKO BP Ekstraklasa, 7.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+3 minuta Uryga, Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:1, PKO BP Ekstraklasa, 18.09.2026
Jakie statystyki ma Wisła Kraków w tym sezonie?
Bilans Wisły Kraków w tym sezonie to 10 meczów i wynik 5-2-3 przy 17 zdobytych bramkach i 14 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 53%, a oddaje 12,5 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Wisła Kraków – zawodnicy
Jak wygląda kadra Wisły Kraków w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Wisły Kraków 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Kontuzje w kadrze Wisły Kraków
-
Karol Tokarczyk Napastnik Skręcenie kostki pauzuje od 58 dniopuszczone: 9 meczów
-
Jakub Stepak Bramkarz Skręcenie kostki pauzuje od 69 dniopuszczone: 11 meczów

-
Bartosz Jaroch Obrońca Uraz pauzuje od 445 dniopuszczone: 36 meczów
Kadra Wisły Kraków
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 9 |
|
29 | Hiszpania | 1,5 mln € | – | 10 | 100% | 4 | 1 | 596' | 1 | 0 | |||||||
| 17 |
|
28 | Austria | 500 tys. € | 57 tys. € | 10 | 100% | 2 | 2 | 774' | 1 | 0 | |||||||
| 51 |
![]() |
20 | Polska | 1,2 mln € | – | 7 | 70% | 0 | 0 | 225' | 0 | 0 | |||||||
| 27 |
|
27 | Francja | 1,2 mln € | 201 tys. € | 9 | 90% | 1 | 0 | 350' | 1 | 0 | |||||||
| 21 |
|
28 | Szwajcaria | 300 tys. € | 410 tys. € | 4 | 40% | 1 | 0 | 26' | 0 | 0 | |||||||
| 32 |
|
17 | – | – | 6 | 60% | 0 | 0 | 5' | 0 | 0 | ||||||||
| 51 |
|
21 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 7 |
|
29 | Austria | 400 tys. € | – | 10 | 100% | 0 | 1 | 745' | 2 | 0 | |||||||
| 12 |
|
31 | Nigeria | 300 tys. € | 271 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 650' | 1 | 0 | |||||||
| 10 |
|
27 | Portugalia | 450 tys. € | – | 7 | 70% | 0 | 0 | 445' | 0 | 0 | |||||||
| 23 |
|
27 | Hiszpania | 1,2 mln € | 870 tys. € | 4 | 40% | 0 | 0 | 27' | 1 | 0 | |||||||
| 8 |
|
32 | Hiszpania | 175 tys. € | 77 tys. € | 7 | 70% | 0 | 0 | 40' | 0 | 0 | |||||||
| 19 |
![]() |
23 | Polska | 150 tys. € | 11 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 31 |
|
19 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | ||||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 6 |
|
32 | Polska | 200 tys. € | – | 10 | 100% | 2 | 1 | 900' | 3 | 0 | |||||||
| 34 |
|
28 | Szwajcaria | 550 tys. € | 283 tys. € | 8 | 80% | 0 | 1 | 664' | 1 | 0 | |||||||
| 52 |
|
20 | Polska | 2,5 mln € | – | 10 | 100% | 0 | 0 | 899' | 0 | 0 | |||||||
| 41 |
|
22 | Polska | 1,5 mln € | – | 10 | 100% | 0 | 1 | 832' | 3 | 0 | |||||||
| 2 |
|
28 | Holandia | 350 tys. € | 61 tys. € | 5 | 50% | 0 | 0 | 266' | 0 | 0 | |||||||
| 29 |
|
27 | Austria | 450 tys. € | 152 tys. € | 8 | 80% | 0 | 0 | 522' | 1 | 0 | |||||||
| 4 |
|
29 | Polska | 200 tys. € | – | 8 | 80% | 0 | 1 | 74' | 0 | 0 | |||||||
| 13 |
![]() |
27 | Francja | 400 tys. € | 80 tys. € | 10 | 100% | 0 | 1 | 378' | 3 | 0 | |||||||
| 25 |
|
31 | Polska | 150 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 50 |
|
22 | Polska | 200 tys. € | – | 10 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 97 |
|
29 | Polska | 250 tys. € | – | 10 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
22 | Polska | 1,5 mln € | 120 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 900' | 0 | 0 | |||||||
| 28 |
|
21 | Polska | 350 tys. € | – | 7 | 70% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 53 |
![]() |
20 | Polska | 25 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 93 |
|
24 | Polska | 0 € | – | 4 | 40% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Wisły Kraków
16 mln €
śr. 552 tys. € / zawodnika
Ile Wisła Kraków wydaje na pensje
2,6 mln € rocznie
śr. 89 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
8
najliczniej: Polska (14 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Wisły Kraków w sezonie 2026/2027
Wisła Kraków wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Wisły Kraków
Jak wygląda skład Wisły Kraków?
W wyjściowym ustawieniu Wisły Kraków między słupkami staje M. Łubik, a linię obrony najczęściej tworzą R. Giger, A. Uryga, D. Grujcić oraz J. Krzyżanowski. W środku pola grają T. Youan, K. Duda, J. Ertlthaler, J. Igbekeme oraz M. Bozić, a za skuteczność w ataku odpowiadają A. Rodado. Trener Mariusz Jop ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w PKO BP Ekstraklasa i pucharach.
Wisła Kraków – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Wisła Kraków w sezonie 2026/2027.
Wisła Kraków transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 07 Wrz 2026 |
|
Hiszpania | 31 |
|
250 tys. € | |
| 06 Wrz 2026 |
|
Austria | 23 |
|
wypożyczenie | |
| 30 Sie 2026 |
|
Polska | 24 |
![]() |
za darmo | |
| 28 Sie 2026 |
|
Hiszpania | 27 |
|
za darmo | |
| 03 Sie 2026 |
|
Polska | 19 |
|
wypożyczenie | |
| 17 Lip 2026 |
![]() |
Polska | 19 |
|
wypożyczenie | |
| 14 Lip 2026 |
|
Szwajcaria | 28 |
|
za darmo | |
| 12 Lip 2026 |
|
Polska | 21 |
![]() |
za darmo | |
| 09 Lip 2026 |
|
Francja | 27 |
|
za darmo | |
| 06 Lip 2026 |
|
Gambia | 27 |
|
za darmo |
Kluczowe transfery Wisły Kraków
Wisła Kraków bilans transferowy
- +250 tys. € 2026
- -50 tys. € 2025
- +38 tys. € 2024
- +40 tys. € 2023
- +3,8 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Wisły Kraków
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Wisła Kraków w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Wisły Kraków trafiło 5 zawodników, a klub opuściło 5 piłkarzy, co przyniosło 250 tys. € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Jordi Sanchez do Pogoni Szczecin za 250 tys. €.
Wisła Kraków – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Wisła Kraków? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Wisłę Kraków?
Klub piłkarski Wisła Kraków zdobył w swojej historii 22 trofea. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Ponadto triumfował w Puchar Intertoto oraz Superpuchar Polski.