Forma w lidze
Cracovia w tabeli
11. miejsce / 11 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 14 punktów
Strata do 3. miejsca: 11 punktów
Serie w ostatnich meczach
3 mecze ze strzeloną bramką
8 meczów ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
9 pkt
8:7 bramki
1,60 gola/mecz
2 pkt
4:8 bramki
0,80 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Cracovii
Wartość drużyny: 9 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 5 bramek | Bośnia | 25 | pomocnik | 10 | 3 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 2 asyst | Bośnia | 25 | pomocnik | 10 | 3 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 6,97 średnia ocena | Bośnia | 25 | pomocnik | 10 | 3 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 900 minut | Polska | 29 | bramkarz | 10 | 450 tys. € |
Przewidywany skład Cracovii 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Cracovia w tabeli Ekstraklasy
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Górnik Zabrze
|
10 | 8 | 1 | 1 | 19:9 | 25 |
2
|
Lech Poznań
|
9 | 7 | 1 | 1 | 21:8 | 22 |
| ··· | |||||||
10
|
Jagiellonia Białystok
|
9 | 4 | 0 | 5 | 13:16 | 12 |
11
|
Cracovia
|
10 | 3 | 2 | 5 | 12:15 | 11 |
12
|
Wisła Płock
|
9 | 3 | 2 | 4 | 9:15 | 11 |
Wyniki Cracovii
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Cracovia
3
Zagłębie Lubin
1
PKO BP Ekstraklasa, 10. kolejka
|
|
|
19 Wrz Koniec
|
GKS Katowice
3
Cracovia
2
PKO BP Ekstraklasa, 9. kolejka
|
|
|
13 Wrz Koniec
|
Wisła Płock
3
Cracovia
1
PKO BP Ekstraklasa, 8. kolejka
|
Terminarz Cracovii
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
17 Paź 20:15
|
Cracovia
Legia Warszawa
PKO BP Ekstraklasa, 11. kolejka
|
|
|
24 Paź 12:15
|
Piast Gliwice
Cracovia
PKO BP Ekstraklasa, 12. kolejka
|
|
|
30 Paź 18:00
|
Cracovia
Motor Lublin
PKO BP Ekstraklasa, 13. kolejka
|
Ostatnie transfery Cracovii
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 14 Wrz 2026 |
|
Polska |
![]() |
za darmo | |
| 09 Wrz 2026 |
|
Słowacja |
|
wypożyczenie | |
| 19 Sie 2026 |
|
Tunezja |
|
za darmo | |
| 18 Sie 2026 |
|
Belgia |
|
500 tys. € |
Cracovia to klub piłkarski z Polski występujący w PKO BP Ekstraklasa. Swoim domowym obiektem jest Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego, który może pomieścić 15 016 widzów. Zespół prowadzi Bartosz Grzelak. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 9 milionów euro.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Cracovię?
Klub piłkarski Cracovia zdobył w swojej historii 7 trofeów — 7 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Polski oraz Superpuchar Polski. Ponadto triumfował w Puchar Polski.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Cracovia w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Cracovii trafiło 7 zawodników za łączną kwotę 1 mln €, a klub opuściło 6 piłkarzy, co przyniosło 3 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Mohamed Berte z Dender FC za 500 tys. €, a najwyższa sprzedaż to transfer Oskar Wójcik do Werderu Bremy za 3 mln €.
Które miejsce zajmuje Cracovia w tabeli Ekstraklasy?
Cracovia zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 11 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Górnika Zabrze wynosi 14 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 12:15, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 3 punkty.
Jak wygląda skład Cracovii?
W wyjściowym ustawieniu Cracovii między słupkami staje S. Madejski, a linię obrony najczęściej tworzą O. Kakabadze, G. Henriksson, B. Traore oraz M. Perković. W środku pola grają A. Hasić, M. Klich, M. Minchev, Amir Al-Ammari oraz S. Ltaief, a za skuteczność w ataku odpowiadają Lasse Selvag Nordas. Trener Bartosz Grzelak ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w PKO BP Ekstraklasa i pucharach.
Kiedy Cracovia gra następny mecz?
Najbliższy mecz Cracovii to spotkanie z Legią Warszawa, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 20:15 na obiekcie Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego w ramach Ekstraklasy (11. kolejka). Transmisję pokaże Canal+ Sport.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Cracovii?
Ostatni mecz Cracovii to wygrana z Zagłębiem Lubin 3:1 w Ekstraklasie, 10 października 2026. Bramki zdobyli Ławniczak, Hasić, Hasić oraz Berte. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Cracovia w tym sezonie?
Bilans Cracovii w tym sezonie to 10 meczów i wynik 3-2-5 przy 12 zdobytych bramkach i 15 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 49%, a oddaje 10,7 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Cracovii w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Cracovia w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Cracovii
Cracovia terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
17 Paź 20:15
|
PKO BP Ekstraklasa, 11. kolejka
|
Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego U siebie | Trudny | |
|
24 Paź 12:15
|
PKO BP Ekstraklasa, 12. kolejka
|
Stadion Miejski Wyjazd | Umiarkowany | |
|
30 Paź 18:00
|
PKO BP Ekstraklasa, 13. kolejka
|
Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego U siebie | Łatwy | |
|
06 Lis 20:30
|
PKO BP Ekstraklasa, 14. kolejka
|
Stadion Miejski im. Henryka Reymana Wyjazd | Trudny | |
|
21 Lis 18:00
|
PKO BP Ekstraklasa, 15. kolejka
|
Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego U siebie | Umiarkowany | |
|
28 Lis 18:00
|
PKO BP Ekstraklasa, 16. kolejka
|
EXBUD Arena Wyjazd | Umiarkowany | |
|
05 Gru 18:00
|
PKO BP Ekstraklasa, 17. kolejka
|
Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego U siebie | Łatwy | |
|
12 Gru 18:00
|
PKO BP Ekstraklasa, 18. kolejka
|
Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego U siebie | Trudny | |
|
30 Sty 18:00
|
PKO BP Ekstraklasa, 19. kolejka
|
Stadion Miejski im. Floriana Krygiera Wyjazd | Trudny | |
|
06 Lut 18:00
|
PKO BP Ekstraklasa, 20. kolejka
|
Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego U siebie | Łatwy |
Kiedy Cracovia gra następny mecz?
Najbliższy mecz Cracovii to spotkanie z Legią Warszawa, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 20:15 na obiekcie Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego w ramach Ekstraklasy (11. kolejka). Transmisję pokaże Canal+ Sport.
Wyniki Cracovii w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Cracovia w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Cracovii w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Cracovia wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 10. kolejka
|
3:1 | 4-2-3-1 | 5/6 | 2/5 | |
|
19 Wrz Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 9. kolejka
|
3:2 | 4-1-4-1 | 1/4 | 2/3 | |
|
13 Wrz Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 8. kolejka
|
3:1 | 4-2-3-1 | 4/7 | 4/4 | |
|
06 Wrz Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 7. kolejka
|
0:1 | 4-2-3-1 | 4/8 | 1/5 | |
|
02 Wrz Karne
|
STS Puchar Polski, 1/32 finału
|
1:1 | 4-2-3-1 | 12/22 | 6/9 | |
|
29 Sie Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 6. kolejka
|
2:1 | 4-2-3-1 | 10/20 | 3/3 | |
|
21 Sie Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 5. kolejka
|
3:2 | 4-5-1 | 9/17 | 0/1 | |
|
16 Sie Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 4. kolejka
|
2:1 | 4-2-3-1 | 7/12 | 0/1 | |
|
09 Sie Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 3. kolejka
|
0:0 | 4-3-3 | 6/10 | 3/4 | |
|
03 Sie Koniec
|
PKO BP Ekstraklasa, 2. kolejka
|
0:2 | 4-3-3 | 6/12 | 2/3 |
Cracovia ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 19 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 5 z 10 meczów, ze średnią 1,20 punktu. W pozostałych ustawieniach Cracovia zdobywa 1,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Cracovii?
Ostatni mecz Cracovii to wygrana z Zagłębiem Lubin 3:1 w Ekstraklasie, 10 października 2026. Bramki zdobyli Ławniczak, Hasić, Hasić oraz Berte. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Cracovia – tabela PKO BP Ekstraklasa
Jakie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasa zajmuje Cracovia w sezonie 2026/2027.
Miejsce Cracovii w tabeli Ekstraklasy
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Górnik Zabrze
|
10 | 8 | 1 | 1 | 19:9 | 10 | 25 | |
2
|
Lech Poznań
|
9 | 7 | 1 | 1 | 21:8 | 13 | 22 | |
3
|
Legia Warszawa
|
10 | 6 | 4 | 0 | 21:8 | 13 | 22 | |
4
|
Pogoń Szczecin
|
9 | 5 | 3 | 1 | 14:6 | 8 | 18 | |
5
|
GKS Katowice
|
10 | 6 | 0 | 4 | 22:15 | 7 | 18 | |
6
|
Wisła Kraków
|
10 | 5 | 2 | 3 | 17:14 | 3 | 17 | |
7
|
Piast Gliwice
|
10 | 5 | 1 | 4 | 18:16 | 2 | 16 | |
8
|
Korona Kielce
|
10 | 4 | 3 | 3 | 12:12 | 0 | 15 | |
9
|
Zagłębie Lubin
|
10 | 4 | 3 | 3 | 12:13 | -1 | 15 | |
10
|
Jagiellonia Białystok
|
9 | 4 | 0 | 5 | 13:16 | -3 | 12 | |
11
|
Cracovia
|
10 | 3 | 2 | 5 | 12:15 | -3 | 11 | |
12
|
Wisła Płock
|
9 | 3 | 2 | 4 | 9:15 | -6 | 11 | |
13
|
Widzew Łódź
|
10 | 1 | 6 | 3 | 14:15 | -1 | 9 | |
14
|
Motor Lublin
|
10 | 2 | 3 | 5 | 12:17 | -5 | 9 | |
15
|
Wieczysta Kraków
|
10 | 2 | 2 | 6 | 15:19 | -4 | 8 | |
16
|
Radomiak Radom
|
10 | 2 | 2 | 6 | 9:23 | -14 | 8 | |
17
|
Śląsk Wrocław
|
10 | 1 | 3 | 6 | 12:19 | -7 | 6 | |
18
|
Raków Częstochowa
|
10 | 1 | 0 | 9 | 13:25 | -12 | 3 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Górnik Zabrze
|
10 | 8 | 1 | 1 | 19:9 | 10 | 25 | |
2
|
Lech Poznań
|
9 | 7 | 1 | 1 | 21:8 | 13 | 22 | |
3
|
Legia Warszawa
|
10 | 6 | 4 | 0 | 21:8 | 13 | 22 | |
4
|
Pogoń Szczecin
|
9 | 5 | 3 | 1 | 14:6 | 8 | 18 | |
5
|
GKS Katowice
|
10 | 6 | 0 | 4 | 22:15 | 7 | 18 | |
6
|
Wisła Kraków
|
10 | 5 | 2 | 3 | 17:14 | 3 | 17 | |
7
|
Piast Gliwice
|
10 | 5 | 1 | 4 | 18:16 | 2 | 16 | |
8
|
Korona Kielce
|
10 | 4 | 3 | 3 | 12:12 | 0 | 15 | |
9
|
Zagłębie Lubin
|
10 | 4 | 3 | 3 | 12:13 | -1 | 15 | |
10
|
Jagiellonia Białystok
|
9 | 4 | 0 | 5 | 13:16 | -3 | 12 | |
11
|
Cracovia
|
10 | 3 | 2 | 5 | 12:15 | -3 | 11 | |
12
|
Wisła Płock
|
9 | 3 | 2 | 4 | 9:15 | -6 | 11 | |
13
|
Widzew Łódź
|
10 | 1 | 6 | 3 | 14:15 | -1 | 9 | |
14
|
Motor Lublin
|
10 | 2 | 3 | 5 | 12:17 | -5 | 9 | |
15
|
Wieczysta Kraków
|
10 | 2 | 2 | 6 | 15:19 | -4 | 8 | |
16
|
Radomiak Radom
|
10 | 2 | 2 | 6 | 9:23 | -14 | 8 | |
17
|
Śląsk Wrocław
|
10 | 1 | 3 | 6 | 12:19 | -7 | 6 | |
18
|
Raków Częstochowa
|
10 | 1 | 0 | 9 | 13:25 | -12 | 3 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Wisła Kraków
|
5 | 5 | 0 | 0 | 10:3 | 7 | 15 | |
| 2 |
Lech Poznań
|
5 | 4 | 1 | 0 | 11:2 | 9 | 13 | |
| 3 |
GKS Katowice
|
4 | 4 | 0 | 0 | 13:4 | 9 | 12 | |
| 4 |
Legia Warszawa
|
5 | 3 | 2 | 0 | 12:3 | 9 | 11 | |
| 5 |
Pogoń Szczecin
|
6 | 3 | 2 | 1 | 10:5 | 5 | 11 | |
| 6 |
Piast Gliwice
|
6 | 3 | 1 | 2 | 14:11 | 3 | 10 | |
| 7 |
Zagłębie Lubin
|
5 | 3 | 1 | 1 | 6:4 | 2 | 10 | |
| 8 |
Górnik Zabrze
|
4 | 3 | 0 | 1 | 8:6 | 2 | 9 | |
| 9 |
Cracovia
|
5 | 3 | 0 | 2 | 8:7 | 1 | 9 | |
| 10 |
Radomiak Radom
|
6 | 2 | 1 | 3 | 7:10 | -3 | 7 | |
| 11 |
Korona Kielce
|
5 | 1 | 3 | 1 | 6:7 | -1 | 6 | |
| 12 |
Jagiellonia Białystok
|
5 | 2 | 0 | 3 | 5:9 | -4 | 6 | |
| 13 |
Śląsk Wrocław
|
5 | 1 | 2 | 2 | 7:10 | -3 | 5 | |
| 14 |
Wisła Płock
|
3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | 4 | |
| 15 |
Motor Lublin
|
5 | 1 | 1 | 3 | 4:7 | -3 | 4 | |
| 16 |
Wieczysta Kraków
|
3 | 1 | 1 | 1 | 5:3 | 2 | 4 | |
| 17 |
Widzew Łódź
|
5 | 0 | 3 | 2 | 7:9 | -2 | 3 | |
| 18 |
Raków Częstochowa
|
6 | 1 | 0 | 5 | 9:17 | -8 | 3 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Górnik Zabrze
|
6 | 5 | 1 | 0 | 11:3 | 8 | 16 | |
| 2 |
Legia Warszawa
|
5 | 3 | 2 | 0 | 9:5 | 4 | 11 | |
| 3 |
Lech Poznań
|
4 | 3 | 0 | 1 | 10:6 | 4 | 9 | |
| 4 |
Korona Kielce
|
5 | 3 | 0 | 2 | 6:5 | 1 | 9 | |
| 5 |
Pogoń Szczecin
|
3 | 2 | 1 | 0 | 4:1 | 3 | 7 | |
| 6 |
Wisła Płock
|
6 | 2 | 1 | 3 | 6:12 | -6 | 7 | |
| 7 |
GKS Katowice
|
6 | 2 | 0 | 4 | 9:11 | -2 | 6 | |
| 8 |
Piast Gliwice
|
4 | 2 | 0 | 2 | 4:5 | -1 | 6 | |
| 9 |
Jagiellonia Białystok
|
4 | 2 | 0 | 2 | 8:7 | 1 | 6 | |
| 10 |
Widzew Łódź
|
5 | 1 | 3 | 1 | 7:6 | 1 | 6 | |
| 11 |
Zagłębie Lubin
|
5 | 1 | 2 | 2 | 6:9 | -3 | 5 | |
| 12 |
Motor Lublin
|
5 | 1 | 2 | 2 | 8:10 | -2 | 5 | |
| 13 |
Wieczysta Kraków
|
7 | 1 | 1 | 5 | 10:16 | -6 | 4 | |
| 14 |
Wisła Kraków
|
5 | 0 | 2 | 3 | 7:11 | -4 | 2 | |
| 15 |
Cracovia
|
5 | 0 | 2 | 3 | 4:8 | -4 | 2 | |
| 16 |
Radomiak Radom
|
4 | 0 | 1 | 3 | 2:13 | -11 | 1 | |
| 17 |
Śląsk Wrocław
|
5 | 0 | 1 | 4 | 5:9 | -4 | 1 | |
| 18 |
Raków Częstochowa
|
4 | 0 | 0 | 4 | 4:8 | -4 | 0 |
Które miejsce zajmuje Cracovia w tabeli Ekstraklasy?
Cracovia zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 11 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Górnika Zabrze wynosi 14 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 12:15, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 3 punkty.
Statystyki Cracovii w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Cracovii na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Cracovia na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 10,7
- Strzały celne / mecz 4,6
- Asysty / mecz 0,90
- Udane dryblingi / mecz 6,3
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,50
- Czyste konta 20%
- Odbiory / mecz 15,4
- Przechwyty / mecz 8,7
- Wybicia / mecz 27,0
- Zablokowane strzały / mecz 4,5
Strzelcy Cracovii
-
Ajdin Hasić 5
-
Martin Minchev 2
-
Mohamed Berte 2
-
Mauro Perković 1
-
Dominik Pila 1
-
Lasse Selvag Nordas 1

Rozkład bramek w czasie
Bramki Cracovii i rywali według minuty w ostatnich 10 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Cracovii to 46–60 minuta, w której padły 4 bramki. Drugi najlepszy okres to 76–90+ minuta z 4 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Cracovia - Legia Warszawa Po przerwie pada 92% bramek Cracovii.Przebieg meczu Cracovii i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 2 | 0-0-2 |
| Stracił pierwszą bramkę | 6 | 3-0-3 |
| Remis do przerwy | 7 | 1-2-4 |
| Przegrywał do przerwy | 3 | 2-0-1 |
Cracovia nie wygrał żadnego z 2 meczów, w których obejmował prowadzenie.
Jak padają bramki dla Cracovii
83% bramek Cracovii pada z gry. Z karnych odpowiadają za 17% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Cracovia zdobywa w sezonie średnio 1,10 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 1,10.
Aktualne serie Cracovii
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 3 mecze
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 3 mecze
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 3 mecze
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 7 meczów
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Cracovii, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Cracovia wygra mecz Cracovia - Legia Warszawa Cracovia nie przegrywa od 1 meczu.Bramki w meczach Cracovii
- Powyżej 0,5 80%
- Powyżej 1,5 70%
- Powyżej 2,5 60%
- Powyżej 3,5 40%
- Powyżej 4,5 20%
- Powyżej 5,5 0%
W 60% meczów Cracovii padają co najmniej trzy bramki, a w 60% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Cracovia - Legia Warszawa Powyżej 2,5 bramki padło w 60% meczów Cracovii.Cracovia – faule i karne
- Faule / mecz 13,4
- Faule rywali / mecz 10,9
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Cracovia fauluje średnio 13,4 razy na mecz, a wymusza 10,9 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Cracovii, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Cracovia zdobywa 1,80 punktu na mecz wobec 0,40 na wyjeździe.
Cracovia wygra mecz Cracovia - Legia Warszawa Cracovia zdobywa u siebie 60% możliwych punktów, na wyjeździe 13%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 10 meczach Cracovii ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 92% goli Cracovii, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 3 z 10 meczów.
Cracovia wygra drugą połowę meczu Cracovia - Legia Warszawa Drugą połowę Cracovia wygrywał w 3 z 10 meczów.Cracovia – strzały
- Celne / mecz 4,6
- Niecelne / mecz 6,1
- Celność strzałów 43%
- Skuteczność (gole / strzały) 11%
- Strzałów na gola 8,9
Cracovia oddaje 10,7 strzału na mecz. Do bramki trafia 43% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 8,9 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Cracovia - Legia Warszawa Cracovia oddaje 10,7 strzałów na mecz.Cracovia – posiadanie piłki
- U siebie 52,4%
- Na wyjeździe 45,0%
- Mecze z posiadaniem > 60% 0 z 10
- Mecze z posiadaniem > 55% 3 z 10
- Najniższe w sezonie 37%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 3 z 10 meczów. Średnio Cracovia utrzymuje przy piłce 48,7% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 37%.
Cracovia wygra mecz Cracovia - Legia Warszawa Cracovia utrzymuje średnio 48,7% posiadania piłki.Cracovia – podania
- Kluczowe / mecz 12,0
- Dośrodkowania / mecz 21,2
- Celność dośrodkowań 27%
- Podania długie / mecz 43
- Celność długich podań 38%
Cracovia wymienia średnio 384 podań na mecz przy celności 80%, z czego 12,0 to podania kluczowe.
Cracovia – czyste konta
- U siebie 0 z 5
- Na wyjeździe 2 z 5
- Stracone / mecz 1,50
- Bez straty do przerwy 60%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 50%
Czyste konto Cracovii to 20% meczów sezonu (2 z 10), z czego 0 w 5 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Cracovia - Legia Warszawa Czyste konto Cracovia zachowuje w 20% meczów.Cracovia – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 80%
- Pow. 8,5 w meczu 60%
- Pow. 10,5 w meczu 50%
- Rożne u siebie / mecz 6,2
- Rożne na wyjeździe / mecz 5,4
Cracovia wykonuje średnio 5,8 rzutów rożnych na mecz wobec 5,3 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 60% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Cracovia - Legia Warszawa Powyżej 8,5 rożnego padło w 60% meczów Cracovii.Cracovia – kartki
- Żółte kartki 18
- Pow. 3,5 kartki w meczu 30%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 20%
- Kartki rywali / mecz 1,2
- Mecze bez kartki 20%
Cracovia ogląda średnio 1,8 żółtej kartki na mecz, a rywale Cracovii – 1,2. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
Cracovia według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 4 | 0-1-3 | 0,25 | 0,50 | 1,50 |
| Środka tabeli (7–12) | 2 | 1-0-1 | 1,50 | 2,00 | 2,00 |
| Dołu tabeli (13–18) | 4 | 2-1-1 | 1,75 | 1,50 | 1,25 |
Najwięcej punktów na mecz Cracovia zdobywa z drużynami z dołu tabeli (13–18), najmniej z drużynami z top 6 tabeli.
Cracovia na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
9.
|
2,00 1,00 | 1,20 1,20 | 0,80 1,80 |
|
10.
|
1,20 1,50 | 1,00 2,00 | 1,80 1,75 |
|
11.
|
1,80 0,40 | 1,60 0,80 | 1,40 1,60 |
|
12.
|
1,33 1,17 | 1,00 1,00 | 1,00 2,00 |
|
13.
|
0,60 1,20 | 1,40 1,40 | 1,80 1,20 |
Ciekawe rekordy w meczach Cracovii
Skrajne wyniki i osiągnięcia Cracovii w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Cracovia - Zagłębie Lubin 3:1 PKO BP Ekstraklasa, 10.10.2026
- Najwyższa porażka Cracovia - Pogoń Szczecin 0:2 PKO BP Ekstraklasa, 3.08.2026
- Najwięcej bramek w meczu 5 bramek Cracovia - Wieczysta Kraków 3:2, PKO BP Ekstraklasa, 21.08.2026
- Najszybsza bramka 45. minuta Perković, Cracovia - Wieczysta Kraków 3:2, PKO BP Ekstraklasa, 21.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+18 minuta Berte, Cracovia - Zagłębie Lubin 3:1, PKO BP Ekstraklasa, 10.10.2026
Jakie statystyki ma Cracovia w tym sezonie?
Bilans Cracovii w tym sezonie to 10 meczów i wynik 3-2-5 przy 12 zdobytych bramkach i 15 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 49%, a oddaje 10,7 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Cracovia – zawodnicy
Jak wygląda kadra Cracovii w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Cracovii 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Kontuzje w kadrze Cracovii
-
Filip Marchwinski Pomocnik Kolano skoczka pauzuje od 80 dniopuszczone: 12 meczów
Kadra Cracovii
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 0 |
![]() |
24 | Norwegia | 3,5 mln € | 450 tys. € | 4 | 40% | 1 | 0 | 253' | 0 | 0 | |||||||
| 47 |
|
26 | Tunezja | 1 mln € | 360 tys. € | 6 | 60% | 0 | 1 | 319' | 2 | 0 | |||||||
| 17 |
|
25 | Bułgaria | 700 tys. € | 360 tys. € | 10 | 100% | 2 | 0 | 573' | 1 | 0 | |||||||
| 18 |
|
24 | USA | 300 tys. € | 180 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 389' | 0 | 0 | |||||||
| 21 |
|
21 | Polska | 150 tys. € | 30 tys. € | 5 | 50% | 0 | 0 | 16' | 0 | 0 | |||||||
| 9 |
![]() |
22 | Polska | 1,5 mln € | 330 tys. € | 3 | 30% | 0 | 0 | 23' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 14 |
|
25 | Bośnia | 3 mln € | 360 tys. € | 10 | 100% | 5 | 2 | 884' | 1 | 0 | |||||||
| 43 |
|
36 | Polska | 200 tys. € | 430 tys. € | 10 | 100% | 0 | 2 | 776' | 3 | 0 | |||||||
| 90 |
|
24 | Belgia | 500 tys. € | 180 tys. € | 6 | 60% | 2 | 0 | 229' | 1 | 0 | |||||||
| 6 |
|
29 | Irak | 800 tys. € | – | 10 | 100% | 0 | 0 | 900' | 3 | 0 | |||||||
| 10 |
|
24 | Polska | 1,5 mln € | 650 tys. € | 1 | 10% | 0 | 0 | 24' | 1 | 0 | |||||||
| 20 |
![]() |
25 | Polska | 200 tys. € | 60 tys. € | 6 | 60% | 0 | 0 | 284' | 0 | 0 | |||||||
| 7 |
|
26 | Polska | 300 tys. € | 360 tys. € | 8 | 80% | 0 | 0 | 72' | 0 | 0 | |||||||
| 70 |
|
22 | Austria | 700 tys. € | 170 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 332' | 2 | 0 | |||||||
| 5 |
|
21 | Słowenia | 400 tys. € | – | 9 | 90% | 0 | 0 | 130' | 0 | 0 | |||||||
| 29 |
|
18 | – | – | 9 | 90% | 0 | 0 | 25' | 0 | 0 | ||||||||
| 19 |
|
18 | Polska | – | – | 1 | 10% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 38 |
|
18 | Walia | – | – | 1 | 10% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 92 |
|
20 | Polska | – | – | 4 | 40% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 61 |
|
22 | Francja | 1 mln € | 170 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 900' | 0 | 0 | |||||||
| 4 |
|
28 | Szwecja | 700 tys. € | 360 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 749' | 1 | 0 | |||||||
| 25 |
|
31 | Gruzja | 800 tys. € | 290 tys. € | 10 | 100% | 0 | 1 | 606' | 1 | 0 | |||||||
| 39 |
|
23 | Chorwacja | 3 mln € | 150 tys. € | 10 | 100% | 1 | 1 | 751' | 0 | 0 | |||||||
| 79 |
|
25 | Polska | 400 tys. € | 90 tys. € | 10 | 100% | 1 | 1 | 418' | 1 | 0 | |||||||
| 22 |
|
30 | Austria | 400 tys. € | 360 tys. € | 6 | 60% | 0 | 0 | 115' | 3 | 2 | |||||||
| 28 |
|
21 | Belgia | 600 tys. € | 150 tys. € | 10 | 100% | 0 | 1 | 209' | 0 | 0 | |||||||
| 15 |
|
38 | Polska | 50 tys. € | 430 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 2' | 0 | 0 | |||||||
| 99 |
|
19 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | ||||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 13 |
|
29 | Polska | 450 tys. € | 210 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 900' | 0 | 0 | |||||||
| 33 |
![]() |
18 | Polska | – | – | 2 | 20% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 77 |
|
17 | – | – | 8 | 80% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | ||||||||
| 91 |
|
22 | Polska | 300 tys. € | 58 tys. € | 2 | 20% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Cracovii
22,5 mln €
śr. 702 tys. € / zawodnika
Ile Cracovia wydaje na pensje
6,2 mln € rocznie
śr. 193 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
15
najliczniej: Polska (13 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Cracovii w sezonie 2026/2027
Cracovia wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Cracovii
Jak wygląda skład Cracovii?
W wyjściowym ustawieniu Cracovii między słupkami staje S. Madejski, a linię obrony najczęściej tworzą O. Kakabadze, G. Henriksson, B. Traore oraz M. Perković. W środku pola grają A. Hasić, M. Klich, M. Minchev, Amir Al-Ammari oraz S. Ltaief, a za skuteczność w ataku odpowiadają Lasse Selvag Nordas. Trener Bartosz Grzelak ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w PKO BP Ekstraklasa i pucharach.
Cracovia – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Cracovia w sezonie 2026/2027.
Cracovia transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 14 Wrz 2026 |
|
Polska | 22 |
![]() |
za darmo | |
| 09 Wrz 2026 |
|
Słowacja | 29 |
|
wypożyczenie | |
| 19 Sie 2026 |
|
Tunezja | 26 |
|
za darmo | |
| 18 Sie 2026 |
|
Belgia | 24 |
|
500 tys. € | |
| 12 Sie 2026 |
|
DR Konga | 27 |
|
za darmo | |
| 30 Lip 2026 |
![]() |
Polska | 19 |
![]() |
wypożyczenie | |
| 17 Lip 2026 |
|
Polska | 24 |
|
wypożyczenie | |
| 17 Lip 2026 |
|
Walia | 18 |
![]() |
za darmo | |
| 16 Lip 2026 |
|
Polska | 23 |
|
wypożyczenie | |
| 14 Lip 2026 |
|
Belgia | 21 |
|
500 tys. € |
Kluczowe transfery Cracovii
Cracovia bilans transferowy
- +3,8 mln € 2026
- +1,2 mln € 2025
- +995 tys. € 2024
- -1,2 mln € 2023
- -1,8 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Cracovii
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Cracovia w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Cracovii trafiło 7 zawodników za łączną kwotę 1 mln €, a klub opuściło 6 piłkarzy, co przyniosło 3 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Mohamed Berte z Dender FC za 500 tys. €, a najwyższa sprzedaż to transfer Oskar Wójcik do Werderu Bremy za 3 mln €.
Cracovia – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Cracovia? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Cracovię?
Klub piłkarski Cracovia zdobył w swojej historii 7 trofeów — 7 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Polski oraz Superpuchar Polski. Ponadto triumfował w Puchar Polski.