piątek, 8 grudnia 2023
Najnowsze: Inter Mediolan - Udinese promocje (09.12, 20:45)

Jak szybko bukmacherzy rozliczają zakłady online?

14.11.2023, 11:15
Autor: M. Stępień
Po aktywacji konta do odbioru pakiet premii na 1660 zł
Spis treści
Rozwiń
 1. Ile trwa rozliczanie kuponu u buka?
  1. Opóźnienia w rozliczaniu kuponów - skąd się biorą?
  2. Jak rozliczane są zakłady LIVE?
 2. Rozliczenie zakładów u legalnych bukmacherów
  1. STS - czas rozliczania zakładów
  2. Rozliczanie typów online w Superbet
  3. Ile trwa rozliczanie kuponu w forBET?
  4. Fortuna a czas rozliczenia typów
  5. Jak długo rozlicza zakład BETFAN?
  6. Betclic - ile czasu na rozliczenie?
 3. FAQ
Jak długo trwa rozliczenie zakładów u legalnych bukmacherów?

Typerzy, szczególnie ci którzy poprawnie obstawili swoje zakłady online czekają z niecierpliwością aż bukmacher rozliczy ich kupon i wypłaci należne im pieniądze z tytułu wygranej.

Rozliczanie zakładów online
forBET szybko rozlicza wygrane kupony bukmacherskie

Szybkie rozliczenie wygranego kuponu SOLO czy AKO i wypłata środków na konto umożliwi dalsze typowanie sportowych selekcji lub automatycznie powiększy domowy budżet danego gracza. Z kolei długie oczekiwanie na rozstrzygnięcie zakładu spowoduje, że środki zostaną przez bukmachera w pewnym sensie czasowo zamrożone, co oczywiście nie jest z korzyścią dla aktywnych typujących. Zamiast dalszych inwestycji w zakłady pozostaje tylko bezpośredni kontakt z obsługą klienta oraz czekanie na finalne rozliczenie.

Każdy wiarygodny bukmacher dąży jednak do tego, aby posiadać jak najwyższe standardy, które zachęcą nowych użytkowników do skorzystania z jego usług, dlatego też większość kuponów online rozliczanych jest na podstawie oficjalnych wyników (jako wygrany albo przegrany) zaraz po zakończeniu ostatniego zdarzenia.

Niestety niekiedy zdarzają się również niestandardowe sytuacje, które powodują wydłużenie czasu na rozstrzygnięcie danego zakładu lub nawet uniemożliwiają rozliczenie kuponu. Jak w takich sytuacjach postępują polskie podmioty bukmacherskie i ile czasu trzeba poczekać na rozliczenie typów z kuponu? O tym piszemy w kolejnej sekcji artykułu.

Ile trwa rozliczanie kuponu u buka?

W praktyce zakłady online rozliczane są najczęściej od razu lub maksymalnie w ciągu 5-15 minut od zakończenia ostatniego spotkania znajdującego się na kuponie.

szybkie rozliczenie zakładów
Natychmiastowe rozliczenia kuponów SOLO/AKO w Superbet

Tak jak wspomnieliśmy wyżej - każdemu operatorowi bukmacherskiemu oferującemu legalne zakłady w naszym kraju zależy na tym, aby rozliczać kupony online jak najszybciej i na bieżąco, bez większych opóźnień. To powoduje, że gracz może dalej korzystać z oferty i praktycznie natychmiast postawić kolejny zakład.

Opóźnienia w rozliczaniu kuponów - skąd się biorą?

Opóźnienia mogą wystąpić przede wszystkim w przypadku obstawienia typów czy podtypów na mecze przełożone (więcej na ten temat przeczytacie tutaj) oraz na niszowe dyscypliny takie jak np. baseball, rugby, unihokej, futbol amerykański czy rozgrywki niższych klas rozgrywkowych, w których trudniej jest uzyskać oficjalny wynik potwierdzający rezultat danej gry.

Wtedy rozliczenie kuponu może wydłużyć się do kilku lub nawet kilkunastu godzin, w zależności od zaistniałej sytuacji. Co warte podkreślenia, jeżeli sami dysponujemy źródłem potwierdzającym wynik meczu, możemy napisać wiadomość do konsultanta bukmachera za pomocą m.in. czatu na żywo w celu przyspieszenia procesu rozliczenia.

Rozliczony kupon bukmacherski w Fortuna Online

Wydłużeniu podlegają również kupony z dużą stawką oraz zakłady z potencjalnie wysoką wygraną - w takich sytuacjach analitycy bukmachera potrzebują więcej czasu na weryfikację postawionych kuponów. Maksymalne granice czasowe dotyczące rozliczenia kuponów online różnią się w zależności od operatora, ponieważ jedni tę czynność wykonają w czasie do 24 godzin, a inni nawet w ciągu 3 dni. Pamiętajmy jednak, że te strefy czasowe są tylko orientacyjne i mają za zadanie zabezpieczyć bukmachera w przypadku napotkania nieoczekiwanych problemów.

Nie można zapominać również o tym, aby samemu weryfikować obstawione kupony w zakładce "Moje zakłady" na koncie gracza, ponieważ nie wszystkie mecze rozliczane są przez automatyczny system czy firmy zewnętrzne. Zwykła ludzka pomyłka może zdarzyć się w każdej chwili i w takiej sytuacji warto sprawdzić czy bukmacher nie pomylił się na naszą niekorzyść.

Jak rozliczane są zakłady LIVE?

W praktyce niektóre bardziej szczegółowe zakłady na żywo (takie jak typy na małe punkty czy sety w siatkówce, gemy w tenisie ziemnym lub wyścig punktów w koszykówce) mogą być rozliczone przez buka nawet kilkanaście sekund po zakończeniu zdarzenia

Rozliczony kupon LIVE u bukmachera forBET Online

Dla zwykłych, standardowych typów czy podtypów obejmujących w szczególności wynik końcowy, czas ten wynosi około 5 - 15 minut od końca gry. Wszystko zależy od danej osoby zajmującej się bieżącym rozliczeniem konkretnych wydarzeń u bukmachera.

Dzięki temu typerzy, którzy obstawiają wydarzenia sportowe w trybie live również mogą liczyć na to, że ich kupony będą rozliczanie najszybciej jak to możliwe. Podobnie jak typy przedmeczowe są rozstrzygane niezwłocznie po zakończeniu obstawionego meczu.

Rozliczenie zakładów u legalnych bukmacherów

Jak się okazuje, nie wszyscy licencjonowani bukmacherzy ujęli w swoich regulacjach i regulaminach zapisy dotyczące konkretnego czasu rozliczania internetowych kuponów.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że operatorzy starają się rozstrzygać zakłady w jak najszybszym możliwym czasie, i bardzo dobrze. Mimo wszystko gracz chce wiedzieć ile musi maksymalnie poczekać na to, aby jego kupon zaświecił się na zielono albo na czerwono. Poniżej prezentujemy kilka wybranych podmiotów u których ta kwestia jest jasno sprecyzowana.

STS - czas rozliczania zakładów

Doświadczony bukmacher Start Typ Sport to sprawdzona firma na polskim rynku bukmacherskim, która nie ma żadnych problemów z prawidłowym i czasowym rozliczaniem zakładów pre-match i live. W przypadku typów z oferty przedmeczowej kupony są rozliczane w czasie 1-4 godzin od momentu otrzymania oficjalnych wyników od organizatora spotkania - czas ten jednak może się wydłużyć bądź skrócić w zależności od czasu oczekiwania na te wyniki.

Zakłady bukmacherskie STS
LEGALNE ZAKŁADY BUKMACHERSKIE
 
- Natychmiastowe rozliczenia zakładów pre-match i LIVE
- Wypłaty wygranych na czas
- Wiarygodne rozstrzyganie kuponów
Obstawiam zakłady online

Z kolei kupony z oferty LIVE rozliczane są tam zazwyczaj do kilku minut od momentu otrzymania oficjalnych wyników od organizatora. Zapis w regulaminie jest bardzo precyzyjny, jednak bukmacher podkreśla, że w praktyce zakłady najczęściej rozliczane są natychmiast po tym jak zakończy się dane zdarzenie.

Rozliczanie typów online w Superbet

Kolejnym operatorem, który ma zapisy dotyczące czasu trwania rozliczenia kuponu jest Superbet. W większości przypadków kupony rozstrzygane są od razu, w ciągu kilku minut po zakończeniu wszystkich spotkań (w sytuacji wygranej) lub po zakończeniu zdarzenia kwalifikującego kupon jako przegrany.

Pakiet na start u bukmachera Superbet

Rozliczanie kuponów u katowickiego buka dokonywane jest na podstawie oficjalnych raportów meczowych, które są przesyłane do niego po zakończeniu spotkań. Spółka publikuje wyniki zdarzeń w terminie 3 dni kalendarzowych, licząc od dnia zakończenia zdarzenia, którego dotyczy zakład.

W przypadku gdy spółka nie uzyska informacji z oficjalnych źródeł w terminie do 3 dni kalendarzowych od zakończenia zdarzenia, stawka za zakład, którego dotyczy takie zdarzenie zostanie zwrócona na konto obstawiającego.

Ile trwa rozliczanie kuponu w forBET?

Kolejnym legalnym bukmacherem, którego bierzemy pod lupę jest warszawska spółka forBET. Sponsor strategiczny piłkarzy Rakowa Częstochowa może publikować wyniki spotkań, a co za tym idzie rozstrzygnięcia zawartych zakładów online w ciągu kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu minut w zależności od rodzaju rozgrywek, aczkolwiek maksymalnie jest to 24 godziny od zakończenia spotkania.

Jeżeli z jakichś powodów nie zostanie ogłoszony wynik spotkania, to forBET ogłosi termin zastępczy, do którego trzeba poczekać na wynik spotkania. Jeśli po tym terminie nie zostanie ogłoszony wynik wówczas forBET dokona zwrotu zakładów. To w teorii, a w rzeczywistości gracze nie muszą tyle czekać - kupony są rozliczane niezwykle szybko.

Fortuna a czas rozliczenia typów

Fortuna na rozliczenie pojedynczego zdarzenia ma maksymalnie 48 godzin od jego zakończenia. Z tego samego powodu na rozliczenie kuponu jest również 48 godzin od zakończenia ostatniego zdarzenia zawartego na nim. Czas ten jest taki sam przy kuponach live, jak i prematch. Oczywiście z doświadczenia wiemy, że większość obstawionych typów Fortuna rozlicza natychmiast po skończonej grze.

Jak długo rozlicza zakład BETFAN?

Punkt 3.9.18. regulaminu bukmachera BetFan mówi o tym, że internetowe zakłady rozliczane są w ciągu 48 godzin, licząc od dnia następnego po zdarzeniu, który jest dniem roboczym, z zastrzeżeniem możliwości wydłużenia tego okresu w wyjątkowych sytuacjach, takich jak np. stan klęski żywiołowej, awaria łączy telekomunikacyjnych, awaria serwerów czy też innego zdarzenia niezależnego od bukmachera. Mimo to, z czystym sumieniem możemy potwierdzić, że ten bukmacher rozlicza typy bardzo systematycznie w krótkim czasie.

Pakiet powitalny od BETFAN
 • 200% od depozytu 300 zł

300 zł

Zakłady rozliczane są na podstawie oficjalnych komunikatów organizatorów zdarzeń lub też innych, powszechnie uznanych za wiarygodne źródeł informacji w zakresie wyniku zdarzenia, uzyskanych zgodnie z przepisami obowiązującymi w danej dziedzinie współzawodnictwa. Co ciekawe, spółka zastrzega sobie również prawo do wskazania źródła, z którego rozlicza dany typ zdarzenia w ofercie (np. wskazania źródła rozliczania zakładów na statystyki piłkarskie w wybranej lidze).

Betclic - ile czasu na rozliczenie?

Dział sportu zajmujący się rozliczeniami typów i podtypów w Betclic Online wyznaczył maksymalny czas rozliczenie postawionych przez graczy kuponów i wynosi on maksymalnie do 2 godzin. Do rozstrzygnięcia zakładów będą wykorzystywane oficjalne strony internetowe zdarzenia lub organizatora zdarzenia.

Jeżeli dowody w postaci obrazów TV, zrzutów ekranu lub sprawozdań z meczu lub inne dowody wykażą, że oficjalna strona internetowa zawiera błędny wynik, BEM zastrzega sobie prawo rozstrzygnięcia danego zakładu w oparciu o alternatywne źródła informacji o wyniku. Zakłady są rozstrzygane na podstawie oficjalnego wyniku ogłoszonego na koniec zdarzenia. 

FAQ

1️⃣ Jak długo może trwać rozliczenie zakładu u bukmachera?

Większość koncesjonowanych firm bukmacherskich internetowe zakłady rozlicza niezwłocznie po zakończeniu ostatniego zdarzenia na kuponie. Zazwyczaj czas oczekiwania wynosi od 5 do 15 minut, ale należy pamiętać, że w wyjątkowych sytuacjach czas ten może się wydłużyć do kilku lub kilkunastu godzin.

2️⃣ Czy zakłady pre-match i live rozliczane są tak samo?

Tak, z reguły zarówno zakłady przedmeczowe, jak i zakłady na żywo rozliczane są na podobnych zasadach, czyli niemal od razu po zakończeniu danego wydarzenia sportowego. Jednak trzeba podkreślić, że zakłady LIVE odbywają się w trybie rzeczywistym, dlatego statystycznie rozliczenia takich typów trwają zdecydowanie krócej.

3️⃣ Zakład nie został jeszcze nierozliczony - co zrobić?

Jeżeli rozliczenie zakładu SOLO czy AKO z niewyjaśnionych przyczyn wydłuża się, w pierwszej kolejności należy skonsultować się z obsługą klienta u danego buka, a dokładnie wystarczy napisać wiadomość na live czacie. Jeżeli problem nie zostanie rozwiązany warto wtedy napisać oficjalną wiadomość mailowa lub skorzystać z opcji reklamacji.

Komentarze (0)
Jak szybko bukmacherzy rozliczają zakłady online?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.