Lukas Penxa jest piłkarzem występującym obecnie w Zbrojovka Brno. Najczęściej wystawiany jest przez trenera na pozycji pomocnika.
Forma w ostatnich meczach Lukas Penxa
OcenaTransfery
Profil gry
Jakie statystyki ma Lukas Penxa w sezonie 2026/2027?
W obecnym sezonie 2026/2027 statystyki Lukas Penxa wyglądają następująco: 9 meczów, w których zdobył 1 bramkę i zanotował 0 asyst. Jego średnia ocena wynosi 6.29, a skuteczność strzałów to 20,0%. Lukas Penxa oddaje średnio 0,6 strzału na mecz, z czego 0,1 to strzały celne.
Ile meczów rozegrał Lukas Penxa w sezonie 2026/2027?
W obecnym sezonie Lukas Penxa rozegrał w barwach Zbrojovka Brno w Chance Lidze 9 meczów, w Pucharze Czech 2 mecze. W tym samym sezonie zanotował również 1 występ w reprezentacji Czech U-21. Wyszedł w pierwszym składzie 9 razy i spędził na boisku łącznie 740 minut. Średnio dawało to 62 minuty gry na spotkanie.
Czy Lukas Penxa ma kontuzję?
Według stanu na 14 października 2026 Lukas Penxa nie jest kontuzjowany i rozgrywa mecze w swoim zespole.
Najpoważniejszy uraz w karierze Lukas Penxa to złamanie nogi z 2022 roku, który wykluczył go z gry na 198 dni.
Zestawienie uwzględnia rodzaj kontuzji, klub, w którym doszło do urazu, długość pauzy oraz liczbę opuszczonych spotkań. Dane są aktualizowane po każdej przerwie zdrowotnej zawodnika.
Jakie trofea zdobył Lukas Penxa?
Lukas Penxa ma na koncie 1 trofeum. Ostatni tytuł dopisał do gabloty w 2023 roku.
Na jakiej pozycji gra Lukas Penxa?
Lukas Penxa najczęściej występuje jako Lewy pomocnik (11).
Jaka jest wartość rynkowa Lukas Penxa?
Wycena 22-letniego Lukas Penxa według stanu na wrzesień 2026 wynosi 450 tysięcy euro. Najwyższa wartość w karierze tego piłkarza sięgnęła 500 tysięcy euro, a najniższa 100 tysięcy euro.
Kiedy urodził się Lukas Penxa?
Lukas Penxa urodził się 6 czerwca 2004 w Czechach. Obecnie piłkarz ma 22 lata.
Lukas Penxa – statystyki
Szczegółowe statystyki Lukas Penxa w sezonie 2026/2027 obejmujące wszystkie rozgrywki, w których bierze udział Zbrojovka Brno oraz reprezentacja Czech U-21. Dane obejmują bramki, asysty, strzały, podania, drybling, statystyki defensywne i wiele więcej.
Statystyki meczowe
Ważne statystyki Lukas Penxa
Lukas Penxa vs. inni
Atak
Obrona
Podania Lukas Penxa
Drybling i posiadanie
Dyscyplina
Jakie statystyki ma Lukas Penxa w sezonie 2026/2027?
W obecnym sezonie 2026/2027 statystyki Lukas Penxa wyglądają następująco: 9 meczów, w których zdobył 1 bramkę i zanotował 0 asyst. Jego średnia ocena wynosi 6.29, a skuteczność strzałów to 20,0%. Lukas Penxa oddaje średnio 0,6 strzału na mecz, z czego 0,1 to strzały celne.
Lukas Penxa – występy
Szczegółowe zestawienie wszystkich meczów Lukas Penxa w sezonie 2026/2027. Sprawdź liczbę występów, minuty na boisku, bramki, asysty, średnie oceny oraz udział w wyjściowej jedenastce w rozgrywkach klubowych i reprezentacyjnych.
Mecze Lukas Penxa
| Data | Mecz | Wynik | Skład | Min. | Bramki | As. | Kartki | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.10 2026 |
Chance Liga (Czechy), 10. kolejka
|
0:1 | 90' | 0 | 0 | – | |||
| 12.09 2026 |
Chance Liga (Czechy), 8. kolejka
|
2:1 | 67' | 1 | 0 | – | |||
| 05.09 2026 |
Chance Liga (Czechy), 7. kolejka
|
4:0 | 90' | 0 | 0 | – | |||
| 02.09 2026 |
Chance Liga (Czechy), 4. kolejka
|
1:0 | 90' | 0 | 0 | – | |||
| 29.08 2026 |
Chance Liga (Czechy), 6. kolejka
|
3:2 | 20' | 0 | 0 | – | |||
| 23.08 2026 |
Chance Liga (Czechy), 5. kolejka
|
0:2 | 24' | 0 | 0 | – | |||
| 07.08 2026 |
Chance Liga (Czechy), 3. kolejka
|
0:1 | 69' | 0 | 0 | – | |||
| 01.08 2026 |
Chance Liga (Czechy), 2. kolejka
|
1:1 | 90' | 0 | 0 | – | |||
| 25.07 2026 |
Chance Liga (Czechy), 1. kolejka
|
3:1 | 64' | 0 | 0 | – | |||
| 23.05 2026 |
Chance Liga (Czechy), play offy baraży o utrzymanie
|
0:3 | 90' | 0 | 0 |
Ile meczów rozegrał Lukas Penxa w sezonie 2026/2027?
W obecnym sezonie Lukas Penxa rozegrał w barwach Zbrojovka Brno w Chance Lidze 9 meczów, w Pucharze Czech 2 mecze. W tym samym sezonie zanotował również 1 występ w reprezentacji Czech U-21. Wyszedł w pierwszym składzie 9 razy i spędził na boisku łącznie 740 minut. Średnio dawało to 62 minuty gry na spotkanie.
Lukas Penxa – transfery
W trakcie kariery Lukas Penxa zmieniał klub 9 razy. Poniżej znajdziesz pełną historię jego przenosin.
Kluby w karierze
-
Zbrojovka Brno 2026 – obecnie
-
Sparta Praha II 2026 – 2026
-
Dukla Praga 2026 – 2026
-
Sparta Praha II 2025 – 2026
-
Jablonec 2025 – 2025
-
Sparta Praha II 2023 – 2025
-
Sparta Praha U19 2021 – 2023

-
AC Sparta Prague U17 2020 – 2021

-
Sparta Praha (Youth) 2014 – 2020

-
CAFC Prague Youth do 2014

Lukas Penxa – forma
W ostatnich 5 meczach Lukas Penxa zanotował bilans 3 zwycięstwa, 0 remisów i 2 porażki. Zdobył przy tym 1 bramkę, wpisując się na listę strzelców w 1 z 5 spotkań przy średniej ocenie 6,25. Poniżej prześledzisz przebieg formy mecz po meczu oraz jej przełożenie na wyniki drużyny.
W ostatnich 5 meczach Lukas Penxa 1 raz otrzymał ocenę co najmniej 7.00. Najniższa ocena w tym okresie wyniosła 5.59, a średnia ocena formy z 5 spotkań to 6.25 — wynik powyżej średniej ligowej (6.08).
W ostatnich 10 meczach Lukas Penxa 2 razy otrzymał ocenę co najmniej 7.00. Najniższa ocena w tym okresie wyniosła 4.54, a średnia ocena formy z 10 spotkań to 6.12 — wynik zbliżony do średniej ligowej (6.08).
W jakiej formie jest Lukas Penxa?
Lukas Penxa jest obecnie w przeciętnej formie. W ostatnich 5 meczach zdobył 1 bramkę, utrzymując średnią ocen na poziomie 6.25 — to wynik zbliżony do jego średniej sezonowej (6.29). Trafiał na listę strzelców w 1 z 5 spotkań, a jego dyspozycja utrzymuje się na stabilnym poziomie.
Lukas Penxa – kontuzje
W trakcie kariery Lukas Penxa zanotował 2 kontuzje, przez które opuścił łącznie 22 mecze. Poniżej znajdziesz pełną historię urazów tego piłkarza.
Historia kontuzji Lukas Penxa
-
Uraz o nieznanym charakterze
19.03.25 – 06.04.25 (19 dni)
Sparta Praga opuszczone: 4 mecze
- Złamanie nogi 08.04.22 – 22.10.22 (198 dni) opuszczone: 18 meczów
Czy Lukas Penxa ma kontuzję?
Według stanu na 14 października 2026 Lukas Penxa nie jest kontuzjowany i rozgrywa mecze w swoim zespole.
Najpoważniejszy uraz w karierze Lukas Penxa to złamanie nogi z 2022 roku, który wykluczył go z gry na 198 dni.
Zestawienie uwzględnia rodzaj kontuzji, klub, w którym doszło do urazu, długość pauzy oraz liczbę opuszczonych spotkań. Dane są aktualizowane po każdej przerwie zdrowotnej zawodnika.
Lukas Penxa – trofea
W trakcie kariery Lukas Penxa zdobył 1 trofeum. Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki — z klubami i latami zdobycia — oraz nagrody indywidualne.
Jakie trofea zdobył Lukas Penxa?
Lukas Penxa zdobył w karierze 1 trofeum. Najczęściej zdobywał Mistrzostwo Czech U19 — 1 raz.
Lukas Penxa – wartość rynkowa
Wartość rynkowa Lukas Penxa wynosi obecnie 450 tys. €. Poniżej znajdziesz przebieg jego wyceny na przestrzeni całej kariery.
Wartość rynkowa Lukas Penxa na tle wieku
- Wartość rynkowa (mln €)
Jaka jest wartość rynkowa Lukas Penxa?
Wycena Lukas Penxa wynosi obecnie 450 tys. €. W szczycie kariery Lukas Penxa wyceniano na 500 tys. €, a najniżej na 100 tys. €.