Forma w lidze
Ruch Chorzów w tabeli
7. miejsce / 15 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 6 punktów
Serie w ostatnich meczach
5 meczów bez porażki
2 czyste konta z rzędu
Wyniki u siebie / na wyjeździe
7 pkt
7:6 bramki
1,75 gola/mecz
8 pkt
4:5 bramki
0,67 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Ruchu Chorzów
Wartość drużyny: 650 tys. €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 2 bramek | Japonia | 31 | pomocnik | 10 | 125 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 2 asyst | Czechy | 24 | pomocnik | 10 | 200 tys. € | ||
|
|
Najwięcej minut 900 minut | Chorwacja | 32 | obrońca | 10 | 100 tys. € |
Przewidywany skład Ruchu Chorzów 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Ruch Chorzów w tabeli Betclic I Liga
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
|
10 | 6 | 3 | 1 | 19:8 | 21 |
2
|
Polonia Warszawa
|
10 | 5 | 2 | 3 | 17:13 | 17 |
| ··· | |||||||
6
|
ŁKS Łódź
|
10 | 4 | 3 | 3 | 13:11 | 15 |
7
|
Ruch Chorzów
|
10 | 4 | 3 | 3 | 11:11 | 15 |
8
|
Miedź Legnica
|
10 | 4 | 2 | 4 | 14:10 | 14 |
Wyniki Ruchu Chorzów
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
ŁKS Łódź
0
Ruch Chorzów
2
Betclic I Liga, 10. kolejka
|
|
|
18 Wrz Koniec
|
Polonia Bytom
0
Ruch Chorzów
0
Betclic I Liga, 9. kolejka
|
|
|
12 Wrz Koniec
|
Ruch Chorzów
3
Podbeskidzie Bielsko-Biała
3
Betclic I Liga, 8. kolejka
|
Terminarz Ruchu Chorzów
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
16 Paź 20:30
|
Ruch Chorzów
Odra Opole
Betclic I Liga, 11. kolejka
|
|
|
24 Paź 17:00
|
Ruch Chorzów
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Betclic I Liga, 12. kolejka
|
|
|
28 Paź 17:30
|
Znicz Pruszków
Ruch Chorzów
STS Puchar Polski, 1/16 finału
|
Ostatnie transfery Ruchu Chorzów
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 08 Wrz 2026 |
![]() |
Polska |
|
wypożyczenie | |
| 07 Wrz 2026 |
|
Argentyna |
|
za darmo | |
| 30 Sie 2026 |
|
Polska |
|
za darmo | |
| 28 Sie 2026 |
|
Anglia |
|
za darmo |
Ruch Chorzów to klub piłkarski z Polski występujący w Betclic I Liga. Swoim domowym obiektem jest Stadion Miejski, który może pomieścić 9 913 widzów. Zespół prowadzi Waldemar Fornalik. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 650 tysięcy euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w STS Puchar Polski.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Ruch Chorzów?
Klub piłkarski Ruch Chorzów zdobył w swojej historii 18 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Ponadto triumfował w Puchar Intertoto.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Ruch Chorzów w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Ruchu Chorzów trafiło 7 zawodników, a klub opuściło 9 piłkarzy, co przyniosło 400 tys. € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Jakub Jendryka do Rakowa Częstochowa za 400 tys. €.
Które miejsce zajmuje Ruch Chorzów w tabeli Betclic I Liga?
Ruch Chorzów zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Betclic I Liga z dorobkiem 15 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Pogoni Grodzisk Mazowiecki wynosi 6 punktów, a przewaga nad 8. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 11:11, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 8 punktów.
Jak wygląda skład Ruchu Chorzów?
W wyjściowym ustawieniu Ruchu Chorzów między słupkami staje J. Wrąbel, a linię obrony najczęściej tworzą M. Konczkowski, Nikodem Paduch Lesniak, A. Lukić oraz Abraham del Moral. W środku pola grają J. Kristan, K. Laskowski, S. Nagamatsu, P. Szwedzik oraz M. Chrapek, a za skuteczność w ataku odpowiadają D. Szczepan. Trener Waldemar Fornalik ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Betclic I Liga i pucharach.
Kiedy Ruch Chorzów gra następny mecz?
Najbliższy mecz Ruchu Chorzów to spotkanie z Odrą Opole, które odbędzie się 16 października 2026 o godzinie 20:30 na obiekcie Stadion Miejski w ramach Betclic I Liga (11. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Ruchu Chorzów?
Ostatni mecz Ruchu Chorzów to wygrana z ŁKS-em Łódź 0:2 w Betclic I Lidze, 11 października 2026. Bramki zdobyli Farbiszewski (samobójcza), Teddy. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Ruch Chorzów w tym sezonie?
Bilans Ruchu Chorzów w tym sezonie to 10 meczów i wynik 4-3-3 przy 11 zdobytych bramkach i 11 straconych. Czyste konto padło w 4 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 51%, a oddaje 13,5 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Ruchu Chorzów w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Ruch Chorzów w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Ruchu Chorzów
Ruch Chorzów terminarz
Kiedy Ruch Chorzów gra następny mecz?
Najbliższy mecz Ruchu Chorzów to spotkanie z Odrą Opole, które odbędzie się 16 października 2026 o godzinie 20:30 na obiekcie Stadion Miejski w ramach Betclic I Liga (11. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Wyniki Ruchu Chorzów w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Ruch Chorzów w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Ruchu Chorzów w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Ruch Chorzów wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Betclic I Liga, 10. kolejka
|
0:2 | 4-2-3-1 | 5/9 | 3/6 | |
|
18 Wrz Koniec
|
Betclic I Liga, 9. kolejka
|
0:0 | 4-2-3-1 | 5/11 | 2/3 | |
|
12 Wrz Koniec
|
Betclic I Liga, 8. kolejka
|
3:3 | 4-2-3-1 | 8/12 | 2/5 | |
|
07 Wrz Koniec
|
Betclic I Liga, 7. kolejka
|
3:1 | 4-2-3-1 | 4/7 | 0/0 | |
|
02 Wrz Koniec
|
STS Puchar Polski, 1/32 finału
|
0:2 | 4-3-3 | 4/9 | 4/7 | |
|
30 Sie Koniec
|
Betclic I Liga, 6. kolejka
|
2:0 | 4-3-3 | 5/6 | 1/2 | |
|
24 Sie Koniec
|
Betclic I Liga, 5. kolejka
|
0:1 | 4-3-3 | 1/5 | 6/9 | |
|
14 Sie Koniec
|
Betclic I Liga, 4. kolejka
|
1:0 | 4-5-1 | 11/15 | 2/3 | |
|
07 Sie Koniec
|
Betclic I Liga, 3. kolejka
|
1:1 | 4-3-3 | 4/11 | 2/2 | |
|
02 Sie Koniec
|
Betclic I Liga, 2. kolejka
|
0:2 | 4-2-3-1 | 7/12 | 3/4 |
Ruch Chorzów ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 18 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 6 z 10 meczów, ze średnią 1,33 punktu. W pozostałych ustawieniach Ruch Chorzów zdobywa 1,75 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Ruchu Chorzów?
Ostatni mecz Ruchu Chorzów to wygrana z ŁKS-em Łódź 0:2 w Betclic I Lidze, 11 października 2026. Bramki zdobyli Farbiszewski (samobójcza), Teddy. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Ruch Chorzów – tabela Betclic I Liga
Jakie miejsce w tabeli Betclic I Liga zajmuje Ruch Chorzów w sezonie 2026/2027.
Miejsce Ruchu Chorzów w tabeli Betclic I Liga
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
|
10 | 6 | 3 | 1 | 19:8 | 11 | 21 | |
2
|
Polonia Warszawa
|
10 | 5 | 2 | 3 | 17:13 | 4 | 17 | |
3
|
Bruk-Bet Termalica
|
10 | 5 | 2 | 3 | 16:14 | 2 | 17 | |
4
|
Lechia Gdańsk
|
10 | 5 | 1 | 4 | 19:16 | 3 | 16 | |
5
|
Warta Poznań
|
10 | 5 | 0 | 5 | 18:15 | 3 | 15 | |
6
|
ŁKS Łódź
|
10 | 4 | 3 | 3 | 13:11 | 2 | 15 | |
7
|
Ruch Chorzów
|
10 | 4 | 3 | 3 | 11:11 | 0 | 15 | |
8
|
Miedź Legnica
|
10 | 4 | 2 | 4 | 14:10 | 4 | 14 | |
9
|
Stal Rzeszów
|
10 | 4 | 2 | 4 | 11:17 | -6 | 14 | |
10
|
Pogoń Siedlce
|
9 | 3 | 3 | 3 | 9:8 | 1 | 12 | |
11
|
Odra Opole
|
10 | 3 | 3 | 4 | 8:9 | -1 | 12 | |
12
|
Chrobry Głogów
|
10 | 3 | 3 | 4 | 11:12 | -1 | 12 | |
13
|
Polonia Bytom
|
10 | 2 | 6 | 2 | 15:17 | -2 | 12 | |
14
|
Stal Mielec
|
10 | 3 | 3 | 4 | 16:24 | -8 | 12 | |
15
|
Podbeskidzie Bielsko-Biała
|
10 | 1 | 8 | 1 | 13:14 | -1 | 11 | |
16
|
Arka Gdynia
|
10 | 3 | 2 | 5 | 12:13 | -1 | 11 | |
17
|
Unia Skierniewice
|
10 | 3 | 2 | 5 | 12:17 | -5 | 11 | |
18
|
Puszcza Niepołomice
|
9 | 2 | 0 | 7 | 8:13 | -5 | 6 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
|
10 | 6 | 3 | 1 | 19:8 | 11 | 21 | |
2
|
Polonia Warszawa
|
10 | 5 | 2 | 3 | 17:13 | 4 | 17 | |
3
|
Bruk-Bet Termalica
|
10 | 5 | 2 | 3 | 16:14 | 2 | 17 | |
4
|
Lechia Gdańsk
|
10 | 5 | 1 | 4 | 19:16 | 3 | 16 | |
5
|
Warta Poznań
|
10 | 5 | 0 | 5 | 18:15 | 3 | 15 | |
6
|
ŁKS Łódź
|
10 | 4 | 3 | 3 | 13:11 | 2 | 15 | |
7
|
Ruch Chorzów
|
10 | 4 | 3 | 3 | 11:11 | 0 | 15 | |
8
|
Miedź Legnica
|
10 | 4 | 2 | 4 | 14:10 | 4 | 14 | |
9
|
Stal Rzeszów
|
10 | 4 | 2 | 4 | 11:17 | -6 | 14 | |
10
|
Pogoń Siedlce
|
9 | 3 | 3 | 3 | 9:8 | 1 | 12 | |
11
|
Odra Opole
|
10 | 3 | 3 | 4 | 8:9 | -1 | 12 | |
12
|
Chrobry Głogów
|
10 | 3 | 3 | 4 | 11:12 | -1 | 12 | |
13
|
Polonia Bytom
|
10 | 2 | 6 | 2 | 15:17 | -2 | 12 | |
14
|
Stal Mielec
|
10 | 3 | 3 | 4 | 16:24 | -8 | 12 | |
15
|
Podbeskidzie Bielsko-Biała
|
10 | 1 | 8 | 1 | 13:14 | -1 | 11 | |
16
|
Arka Gdynia
|
10 | 3 | 2 | 5 | 12:13 | -1 | 11 | |
17
|
Unia Skierniewice
|
10 | 3 | 2 | 5 | 12:17 | -5 | 11 | |
18
|
Puszcza Niepołomice
|
9 | 2 | 0 | 7 | 8:13 | -5 | 6 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
|
5 | 3 | 2 | 0 | 7:3 | 4 | 11 | |
| 2 |
Pogoń Siedlce
|
5 | 3 | 1 | 1 | 7:4 | 3 | 10 | |
| 3 |
Bruk-Bet Termalica
|
5 | 3 | 0 | 2 | 7:6 | 1 | 9 | |
| 4 |
Lechia Gdańsk
|
5 | 3 | 0 | 2 | 10:8 | 2 | 9 | |
| 5 |
ŁKS Łódź
|
5 | 3 | 0 | 2 | 9:6 | 3 | 9 | |
| 6 |
Stal Mielec
|
6 | 2 | 3 | 1 | 13:10 | 3 | 9 | |
| 7 |
Polonia Warszawa
|
5 | 2 | 2 | 1 | 10:8 | 2 | 8 | |
| 8 |
Miedź Legnica
|
6 | 2 | 2 | 2 | 8:7 | 1 | 8 | |
| 9 |
Arka Gdynia
|
5 | 2 | 2 | 1 | 10:4 | 6 | 8 | |
| 10 |
Ruch Chorzów
|
4 | 2 | 1 | 1 | 7:6 | 1 | 7 | |
| 11 |
Odra Opole
|
5 | 2 | 1 | 2 | 4:3 | 1 | 7 | |
| 12 |
Polonia Bytom
|
5 | 1 | 4 | 0 | 8:7 | 1 | 7 | |
| 13 |
Unia Skierniewice
|
6 | 2 | 1 | 3 | 8:10 | -2 | 7 | |
| 14 |
Warta Poznań
|
2 | 2 | 0 | 0 | 6:2 | 4 | 6 | |
| 15 |
Podbeskidzie Bielsko-Biała
|
4 | 1 | 3 | 0 | 5:4 | 1 | 6 | |
| 16 |
Puszcza Niepołomice
|
6 | 2 | 0 | 4 | 6:6 | 0 | 6 | |
| 17 |
Chrobry Głogów
|
6 | 1 | 2 | 3 | 3:7 | -4 | 5 | |
| 18 |
Stal Rzeszów
|
4 | 1 | 0 | 3 | 4:9 | -5 | 3 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Stal Rzeszów
|
6 | 3 | 2 | 1 | 7:8 | -1 | 11 | |
| 2 |
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
|
5 | 3 | 1 | 1 | 12:5 | 7 | 10 | |
| 3 |
Polonia Warszawa
|
5 | 3 | 0 | 2 | 7:5 | 2 | 9 | |
| 4 |
Warta Poznań
|
8 | 3 | 0 | 5 | 12:13 | -1 | 9 | |
| 5 |
Bruk-Bet Termalica
|
5 | 2 | 2 | 1 | 9:8 | 1 | 8 | |
| 6 |
Ruch Chorzów
|
6 | 2 | 2 | 2 | 4:5 | -1 | 8 | |
| 7 |
Lechia Gdańsk
|
5 | 2 | 1 | 2 | 9:8 | 1 | 7 | |
| 8 |
Chrobry Głogów
|
4 | 2 | 1 | 1 | 8:5 | 3 | 7 | |
| 9 |
ŁKS Łódź
|
5 | 1 | 3 | 1 | 4:5 | -1 | 6 | |
| 10 |
Miedź Legnica
|
4 | 2 | 0 | 2 | 6:3 | 3 | 6 | |
| 11 |
Odra Opole
|
5 | 1 | 2 | 2 | 4:6 | -2 | 5 | |
| 12 |
Polonia Bytom
|
5 | 1 | 2 | 2 | 7:10 | -3 | 5 | |
| 13 |
Podbeskidzie Bielsko-Biała
|
6 | 0 | 5 | 1 | 8:10 | -2 | 5 | |
| 14 |
Unia Skierniewice
|
4 | 1 | 1 | 2 | 4:7 | -3 | 4 | |
| 15 |
Stal Mielec
|
4 | 1 | 0 | 3 | 3:14 | -11 | 3 | |
| 16 |
Arka Gdynia
|
5 | 1 | 0 | 4 | 2:9 | -7 | 3 | |
| 17 |
Pogoń Siedlce
|
4 | 0 | 2 | 2 | 2:4 | -2 | 2 | |
| 18 |
Puszcza Niepołomice
|
3 | 0 | 0 | 3 | 2:7 | -5 | 0 |
Które miejsce zajmuje Ruch Chorzów w tabeli Betclic I Liga?
Ruch Chorzów zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Betclic I Liga z dorobkiem 15 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Pogoni Grodzisk Mazowiecki wynosi 6 punktów, a przewaga nad 8. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 11:11, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 8 punktów.
Statystyki Ruchu Chorzów w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Ruchu Chorzów na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Ruch Chorzów na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 13,5
- Strzały celne / mecz 4,5
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,10
- Czyste konta 40%
Strzelcy Ruchu Chorzów
-
S. Nagamatsu 2
-
Szymon Szymański 2
-
Andrej Lukić 1
-
Patryk Szwedzik 1
-
Michał Chrapek 1
-
Sutherland Teddy 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki Ruchu Chorzów i rywali według minuty w ostatnich 10 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Ruchu Chorzów to 76–90+ minuta, w której padły 4 bramki. Drugi najlepszy okres to 61–75 minuta z 3 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Ruch Chorzów - Odra Opole Po przerwie pada 73% bramek Ruchu Chorzów.Przebieg meczu Ruchu Chorzów i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 6 | 4-2-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 3 | 0-0-3 |
| Prowadził do przerwy | 2 | 2-0-0 |
| Remis do przerwy | 7 | 2-3-2 |
| Przegrywał do przerwy | 1 | 0-0-1 |
Gdy Ruch Chorzów otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 4 razy na 6 takich meczów.
Jak padają bramki dla Ruchu Chorzów
82% bramek Ruchu Chorzów pada z gry. Z karnych odpowiadają za 9% dorobku. Samobójcze rywali odpowiadają za 9% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Ruch Chorzów zdobywa w sezonie średnio 1,50 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 1,50.
Aktualne serie Ruchu Chorzów
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 4 mecze
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 1 mecz
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 2 mecze
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 2 mecze
- Z czystym kontem rynek: rywal nie strzeli gola 2 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Ruchu Chorzów, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Ruch Chorzów wygra mecz Ruch Chorzów - Odra Opole Ruch Chorzów nie przegrywa od 4 meczów.Bramki w meczach Ruchu Chorzów
- Powyżej 0,5 90%
- Powyżej 1,5 70%
- Powyżej 2,5 20%
- Powyżej 3,5 20%
- Powyżej 4,5 10%
- Powyżej 5,5 10%
W 20% meczów Ruchu Chorzów padają co najmniej trzy bramki, a w 30% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Ruch Chorzów - Odra Opole Powyżej 2,5 bramki padło w 20% meczów Ruchu Chorzów.Ruch Chorzów – faule i karne
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Ruchu Chorzów, 0 przeciw.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Ruch Chorzów - Odra Opole Kursy na kartki w najbliższym meczu.Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Ruch Chorzów zdobywa 1,75 punktu na mecz wobec 1,33 na wyjeździe.
Ruch Chorzów wygra mecz Ruch Chorzów - Odra Opole Ruch Chorzów zdobywa u siebie 58% możliwych punktów, na wyjeździe 44%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 10 meczach Ruchu Chorzów ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 73% goli Ruchu Chorzów, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 3 z 10 meczów.
Ruch Chorzów wygra drugą połowę meczu Ruch Chorzów - Odra Opole Drugą połowę Ruch Chorzów wygrywał w 3 z 10 meczów.Ruch Chorzów – strzały
- Celne / mecz 4,5
- Niecelne / mecz 9,0
- Celność strzałów 33%
- Skuteczność (gole / strzały) 8%
- Strzałów na gola 12,3
Ruch Chorzów oddaje 13,5 strzału na mecz. Do bramki trafia 33% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 12,3 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Ruch Chorzów - Odra Opole Ruch Chorzów oddaje 13,5 strzałów na mecz.Ruch Chorzów – posiadanie piłki
- U siebie 48,8%
- Na wyjeździe 51,7%
- Mecze z posiadaniem > 60% 1 z 10
- Mecze z posiadaniem > 55% 3 z 10
- Najniższe w sezonie 35%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 3 z 10 meczów. Średnio Ruch Chorzów utrzymuje przy piłce 50,5% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 35%.
Ruch Chorzów wygra mecz Ruch Chorzów - Odra Opole Ruch Chorzów utrzymuje średnio 50,5% posiadania piłki.Ruch Chorzów – czyste konta
- U siebie 1 z 4
- Na wyjeździe 3 z 6
- Stracone / mecz 1,10
- Bez straty do przerwy 80%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 40%
Czyste konto Ruchu Chorzów to 40% meczów sezonu (4 z 10), z czego 1 w 4 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Ruch Chorzów - Odra Opole Czyste konto Ruch Chorzów zachowuje w 40% meczów.Ruch Chorzów – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 80%
- Pow. 8,5 w meczu 70%
- Pow. 10,5 w meczu 60%
- Rożne u siebie / mecz 7,5
- Rożne na wyjeździe / mecz 4,8
Ruch Chorzów wykonuje średnio 5,9 rzutów rożnych na mecz wobec 4,2 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 70% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Ruch Chorzów - Odra Opole Powyżej 8,5 rożnego padło w 70% meczów Ruchu Chorzów.Ruch Chorzów – kartki
- Żółte kartki 22
- Pow. 3,5 kartki w meczu 30%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 30%
- Kartki rywali / mecz 1,3
- Mecze bez kartki 10%
Ruch Chorzów ogląda średnio 2,2 żółtej kartki na mecz, a rywale Ruchu Chorzów – 1,3. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Ruch Chorzów - Odra Opole Ruch Chorzów ogląda średnio 2,2 żółtych kartek na mecz.Ruch Chorzów według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 4 | 2-1-1 | 1,75 | 1,00 | 0,75 |
| Środka tabeli (7–12) | 3 | 1-0-2 | 1,00 | 0,33 | 1,33 |
| Dołu tabeli (13–18) | 3 | 1-2-0 | 1,67 | 2,00 | 1,33 |
Najwięcej punktów na mecz Ruch Chorzów zdobywa z drużynami z top 6 tabeli, najmniej z drużynami z środka tabeli (7–12).
Ruch Chorzów na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
5.
|
3,00 1,13 | 3,00 1,50 | 1,00 1,63 |
|
6.
|
1,80 1,20 | 1,80 0,80 | 1,20 1,00 |
|
7.
|
1,75 1,33 | 1,75 0,67 | 1,50 0,83 |
|
8.
|
1,33 1,50 | 1,33 1,50 | 1,17 0,75 |
|
9.
|
0,75 1,83 | 1,00 1,17 | 2,25 1,33 |
Ciekawe rekordy w meczach Ruchu Chorzów
Skrajne wyniki i osiągnięcia Ruchu Chorzów w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Ruch Chorzów - Unia Skierniewice 3:1 Betclic I Liga, 7.09.2026
- Najwyższa porażka Bruk-Bet Termalica - Ruch Chorzów 2:0 Betclic I Liga, 26.07.2026
- Najwięcej bramek w meczu 6 bramek Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:3, Betclic I Liga, 12.09.2026
- Najdłużej bez straty gola 2 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 4. minuta Chrapek, Ruch Chorzów - Unia Skierniewice 3:1, Betclic I Liga, 7.09.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+7 minuta Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 1:0, Betclic I Liga, 14.08.2026
Jakie statystyki ma Ruch Chorzów w tym sezonie?
Bilans Ruchu Chorzów w tym sezonie to 10 meczów i wynik 4-3-3 przy 11 zdobytych bramkach i 11 straconych. Czyste konto padło w 4 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 51%, a oddaje 13,5 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Ruch Chorzów – zawodnicy
Jak wygląda kadra Ruchu Chorzów w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Ruchu Chorzów 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Kontuzje w kadrze Ruchu Chorzów
-
Patryk Sikora Pomocnik Uraz kolana pauzuje od 626 dniopuszczone: 52 mecze
Kadra Ruchu Chorzów
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 0 |
|
– | Anglia | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 11 |
|
21 | Polska | 0 € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 24 |
|
45 | Polska | 0 € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 27 |
![]() |
27 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 95 |
|
31 | Polska | 100 tys. € | 87 tys. € | 7 | 70% | 0 | 0 | 476' | 0 | 0 | |||||||
| 99 |
|
18 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | ||||||||
| 99 |
|
29 | Argentyna | 200 tys. € | – | 2 | 20% | 1 | 0 | 147' | 1 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 2 |
![]() |
19 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 5 |
|
18 | – | – | 10 | 100% | 0 | 0 | 413' | 1 | 0 | ||||||||
| 6 |
|
34 | Polska | 100 tys. € | 150 tys. € | 8 | 80% | 1 | 0 | 528' | 2 | 0 | |||||||
| 7 |
|
24 | Czechy | 200 tys. € | – | 10 | 100% | 0 | 2 | 489' | 2 | 0 | |||||||
| 8 |
|
26 | Polska | 75 tys. € | 48 tys. € | 3 | 30% | 0 | 0 | 6' | 0 | 0 | |||||||
| 11 |
|
25 | Polska | 150 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 14 |
|
39 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 14 |
|
29 | Polska | 150 tys. € | 70 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 610' | 0 | 0 | |||||||
| 16 |
|
23 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 18 |
|
31 | Japonia | 125 tys. € | 91 tys. € | 10 | 100% | 2 | 0 | 630' | 2 | 0 | |||||||
| 19 |
![]() |
21 | Polska | – | – | 3 | 30% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 21 |
|
24 | Polska | 250 tys. € | 68 tys. € | 10 | 100% | 1 | 1 | 866' | 2 | 0 | |||||||
| 25 |
|
31 | Słowacja | 100 tys. € | – | 1 | 10% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 27 |
|
33 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 27 |
![]() |
25 | Polska | 150 tys. € | – | 9 | 90% | 0 | 0 | 496' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
![]() |
28 | Gruzja | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 30 |
![]() |
20 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 2 |
|
28 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 2 |
|
34 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 2 |
|
24 | Polska | 150 tys. € | – | 6 | 60% | 0 | 0 | 26' | 0 | 0 | |||||||
| 3 |
|
25 | Hiszpania | 150 tys. € | 145 tys. € | 9 | 90% | 0 | 0 | 792' | 1 | 1 | |||||||
| 5 |
|
27 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 5 |
|
39 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 15 |
|
33 | Polska | 75 tys. € | 77 tys. € | 8 | 80% | 0 | 0 | 183' | 1 | 0 | |||||||
| 16 |
![]() |
23 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | ||||||||
| 17 |
|
32 | Chorwacja | 100 tys. € | – | 10 | 100% | 1 | 0 | 900' | 3 | 0 | |||||||
| 18 |
![]() |
23 | Polska | 0 € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 19 |
![]() |
22 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 20 |
|
30 | Polska | 150 tys. € | 87 tys. € | 7 | 70% | 2 | 1 | 586' | 1 | 0 | |||||||
| 21 |
![]() |
26 | Polska | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 24 |
|
32 | Polska | 75 tys. € | 51 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 198' | 0 | 0 | |||||||
| 28 |
|
20 | – | – | 10 | 100% | 0 | 1 | 900' | 2 | 0 | ||||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 32 |
|
20 | Polska | 0 € | 10 tys. € | 3 | 30% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 44 |
|
30 | Polska | 150 tys. € | – | 10 | 100% | 0 | 0 | 900' | 0 | 0 | |||||||
| 82 |
|
25 | Polska | 100 tys. € | – | 7 | 70% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Ruchu Chorzów
2,6 mln €
śr. 61 tys. € / zawodnika
Ile Ruch Chorzów wydaje na pensje
883 tys. € rocznie
śr. 21 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
9
najliczniej: Polska (30 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Ruchu Chorzów w sezonie 2026/2027
Ruch Chorzów wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Ruchu Chorzów
Jak wygląda skład Ruchu Chorzów?
W wyjściowym ustawieniu Ruchu Chorzów między słupkami staje J. Wrąbel, a linię obrony najczęściej tworzą M. Konczkowski, Nikodem Paduch Lesniak, A. Lukić oraz Abraham del Moral. W środku pola grają J. Kristan, K. Laskowski, S. Nagamatsu, P. Szwedzik oraz M. Chrapek, a za skuteczność w ataku odpowiadają D. Szczepan. Trener Waldemar Fornalik ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Betclic I Liga i pucharach.
Ruch Chorzów – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Ruch Chorzów w sezonie 2026/2027.
Ruch Chorzów transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 08 Wrz 2026 |
![]() |
Polska | 20 |
|
wypożyczenie | |
| 07 Wrz 2026 |
|
Argentyna | 29 |
|
za darmo | |
| 30 Sie 2026 |
|
Polska | 33 |
|
za darmo | |
| 28 Sie 2026 |
|
Anglia | – |
|
za darmo | |
| 25 Sie 2026 |
|
Szwecja | 30 |
|
za darmo | |
| 13 Sie 2026 |
|
Belgia | 32 |
|
za darmo | |
| 31 Lip 2026 |
|
Polska | 19 |
![]() |
wypożyczenie | |
| 22 Lip 2026 |
|
Czechy | 24 |
|
za darmo | |
| 15 Lip 2026 |
![]() |
Polska | 21 |
![]() |
za darmo | |
| 15 Lip 2026 |
![]() |
Polska | 19 |
![]() |
za darmo |
Kluczowe transfery Ruchu Chorzów
Ruch Chorzów bilans transferowy
- +375 tys. € 2026
- +23 tys. € 2025
- +137 tys. € 2024
- -33 tys. € 2023
Rekordy transferowe w historii Ruchu Chorzów
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Ruch Chorzów w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Ruchu Chorzów trafiło 7 zawodników, a klub opuściło 9 piłkarzy, co przyniosło 400 tys. € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Jakub Jendryka do Rakowa Częstochowa za 400 tys. €.
Ruch Chorzów – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Ruch Chorzów? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Ruch Chorzów?
Klub piłkarski Ruch Chorzów zdobył w swojej historii 18 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Ponadto triumfował w Puchar Intertoto.