Rasmus Karjalainen jest piłkarzem występującym obecnie w AC Oulu. Najczęściej wystawiany jest przez trenera na pozycji napastnika.
Forma w ostatnich meczach Rasmus Karjalainen
Ocena760 zł łączny pakiet bonusów Zagraj ›
255 zł łączna wartość bonusów Zagraj ›
285 zł łączna wartość bonusów Zagraj ›
Profil gry
Jakie statystyki ma Rasmus Karjalainen w sezonie 2026?
W obecnym sezonie 2026 statystyki Rasmus Karjalainen wyglądają następująco: 31 meczów, w których zdobył 12 bramek i zanotował 6 asyst. Jego średnia ocena wynosi 6.86, a skuteczność strzałów to 17,6%. Rasmus Karjalainen oddaje średnio 2,2 strzału na mecz, z czego 1,0 to strzały celne.
Ile meczów rozegrał Rasmus Karjalainen w sezonie 2026?
W obecnym sezonie Rasmus Karjalainen rozegrał w barwach AC Oulu w Veikkausliiga (Finlandia) 31 meczów. Wyszedł w pierwszym składzie 31 razy i spędził na boisku łącznie 2 629 minut. Średnio dawało to 85 minut gry na spotkanie.
Ile zarabia Rasmus Karjalainen?
Na podstawie kontraktu z AC Oulu, Rasmus Karjalainen otrzymuje 155,5 tysiąca euro rocznej pensji, co daje około 13 tysięcy euro miesięcznie. Tygodniowe zarobki Karjalainen w listopadzie 2026 to 3 tysiące euro, a dziennie około 426 euro. Takie wynagrodzenie ma zagwarantowane do 30 grudnia 2028.
Czy Rasmus Karjalainen ma kontuzję?
Według stanu na 2 listopada 2026 Rasmus Karjalainen nie jest kontuzjowany i rozgrywa mecze w swoim zespole.
Najpoważniejszy uraz w karierze Rasmus Karjalainen to uraz szyi z 2021 roku, który wykluczył go z gry na 103 dni.
Zestawienie uwzględnia rodzaj kontuzji, klub, w którym doszło do urazu, długość pauzy oraz liczbę opuszczonych spotkań. Dane są aktualizowane po każdej przerwie zdrowotnej zawodnika.
Jakie trofea zdobył Rasmus Karjalainen?
Rasmus Karjalainen ma na koncie 1 trofeum. Ostatni tytuł dopisał do gabloty w 2019 roku.
Na jakiej pozycji gra Rasmus Karjalainen?
Rasmus Karjalainen najczęściej występuje jako Lewoskrzydłowy (11). W zależności od ustawienia pełni również rolę Napastnik.
Jaka jest wartość rynkowa Rasmus Karjalainen?
Wycena 30-letniego Rasmus Karjalainen według stanu na wrzesień 2024 wynosi 250 tysięcy euro. Najwyższa wartość w karierze tego piłkarza sięgnęła 350 tysięcy euro, a najniższa 25 tysięcy euro.
Kiedy urodził się Rasmus Karjalainen?
Rasmus Karjalainen urodził się 4 kwietnia 1996 w Oulu w Finlandii. Obecnie piłkarz ma 30 lat.
Rasmus Karjalainen – statystyki
Szczegółowe statystyki Rasmus Karjalainen w sezonie 2026 obejmujące wszystkie rozgrywki, w których bierze udział AC Oulu oraz reprezentacja Finlandii. Dane obejmują bramki, asysty, strzały, podania, drybling, statystyki defensywne i wiele więcej.
Rasmus Karjalainen vs. inni
760 zł łączny pakiet bonusów Zagraj ›
255 zł łączna wartość bonusów Zagraj ›
285 zł łączna wartość bonusów Zagraj ›
Jakie statystyki ma Rasmus Karjalainen w sezonie 2026?
W obecnym sezonie 2026 statystyki Rasmus Karjalainen wyglądają następująco: 31 meczów, w których zdobył 12 bramek i zanotował 6 asyst. Jego średnia ocena wynosi 6.86, a skuteczność strzałów to 17,6%. Rasmus Karjalainen oddaje średnio 2,2 strzału na mecz, z czego 1,0 to strzały celne.
Rasmus Karjalainen – występy
Szczegółowe zestawienie wszystkich meczów Rasmus Karjalainen w sezonie 2026. Sprawdź liczbę występów, minuty na boisku, bramki, asysty, średnie oceny oraz udział w wyjściowej jedenastce w rozgrywkach klubowych i reprezentacyjnych.
760 zł łączny pakiet bonusów Zagraj ›
255 zł łączna wartość bonusów Zagraj ›
285 zł łączna wartość bonusów Zagraj ›
| Data | Mecz | Wynik | Skład | Min. | Bramki | As. | Kartki | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
01 Lis
Koniec
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
2:0 | 77' | 1 | 0 | – | 7.9 | ||
|
28 Paź
Koniec
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
0:0 | 90' | 0 | 0 | – | 6.3 | ||
|
24 Paź
Koniec
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
3:4 | 71' | 0 | 2 | – | 8.0 | ||
|
17 Paź
Koniec
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
1:2 | 69' | 1 | 0 | – | 7.8 | ||
|
12 Paź
Koniec
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
3:4 | 90' | 0 | 1 | – | 7.2 | ||
|
08 Paź
Koniec
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
0:1 | 71' | 0 | 0 | – | 6.2 | ||
|
18 Wrz
Koniec
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
0:1 | 90' | 0 | 0 | – | 5.6 | ||
|
12 Wrz
Koniec
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
1:2 | 90' | 0 | 0 | – | 6.4 | ||
|
08 Wrz
Koniec
|
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
1:0 | 74' | 0 | 0 | – | 6.1 | ||
|
31 Sie
Koniec
|
Veikkausliiga (Finlandia), 22. kolejka
|
0:0 | 90' | 0 | 0 | – | 6.2 |
Ile meczów rozegrał Rasmus Karjalainen w sezonie 2026?
W obecnym sezonie Rasmus Karjalainen rozegrał w barwach AC Oulu w Veikkausliiga (Finlandia) 31 meczów. Wyszedł w pierwszym składzie 31 razy i spędził na boisku łącznie 2 629 minut. Średnio dawało to 85 minut gry na spotkanie.
Rasmus Karjalainen – transfery
W trakcie kariery Rasmus Karjalainen zmieniał klub 12 razy. Poniżej znajdziesz pełną historię jego przenosin.
Kluby w karierze
-
AC Oulu 2026 – obecnie
-
SJK 2024 – 2026
-
AC Oulu 2022 – 2024
-
Helsingborg 2021 – 2022
-
Fortuna Sittard 2021 – 2021
-
Orebro SK 2020 – 2021
-
Fortuna Sittard 2019 – 2020
-
KuPS 2018 – 2019
-
PS Kemi Kings 2017 – 2018

-
AC Oulu 2016 – 2017
-
SJK Akatemia 2015 – 2016
-
Oulun Luistinseura 2014 – 2015

-
Oulun Luistinseura U18 do 2014

760 zł łączny pakiet bonusów Zagraj ›
255 zł łączna wartość bonusów Zagraj ›
285 zł łączna wartość bonusów Zagraj ›
Transfery Rasmus Karjalainen
| Sezon | Data transferu | Klub | Wartość | Typ |
|---|---|---|---|---|
| 2025/26 | 01.01.2026 |
|
— | Wolny transfer |
| 2023/24 | 01.01.2024 |
|
— | Wolny transfer |
| 2022/23 | 13.07.2022 |
|
— | Wolny transfer |
| 2021/22 | 17.07.2021 |
|
— | Wolny transfer |
| 2021/22 | 30.06.2021 |
|
— | Koniec wypożyczenia |
| 2020/21 | 25.08.2020 |
|
— | Wypożyczenie |
| 2019/20 | 01.07.2019 |
|
— | Wolny transfer |
| 2017/18 | 01.01.2018 |
|
— | Wolny transfer |
| 2016/17 | 20.01.2017 |
![]() |
— | Wolny transfer |
| 2015/16 | 01.01.2016 |
|
— | Wolny transfer |
| 2014/15 | 01.01.2015 |
|
— | Wolny transfer |
| 2013/14 | 01.01.2014 |
![]() |
— | Wolny transfer |
Rasmus Karjalainen – forma
W ostatnich 5 meczach Rasmus Karjalainen zanotował bilans 3 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka. Zdobył przy tym 2 bramki, wpisując się na listę strzelców w 2 z 5 spotkań przy średniej ocenie 7,44. Poniżej prześledzisz przebieg formy mecz po meczu oraz jej przełożenie na wyniki drużyny.
Jak wypada na tle innych — śr. ocena
760 zł łączny pakiet bonusów Zagraj ›
255 zł łączna wartość bonusów Zagraj ›
285 zł łączna wartość bonusów Zagraj ›
Forma Rasmus Karjalainen i przełożenie na wynik
| Data | Mecz | Udział | Kluczowy wkład | Wpływ | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
01 Lis
Koniec
|
AC Oulu
2
KuPS
0
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
77'
|
1 gol
· 50% goli drużyny
2 strzały (1 celny)
1 kluczowe podanie
|
Istotny | 7.9 | |
|
28 Paź
Koniec
|
AC Oulu
0
VPS
0
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
90'
|
0 goli
1 strzał (1 celny)
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 6.3 | |
|
24 Paź
Koniec
|
Gnistan
3
AC Oulu
4
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
71'
|
0 goli
4 strzały (4 celne)
4 kluczowe podania
|
Decydujący | 8.0 | |
|
17 Paź
Koniec
|
Inter Turku
1
AC Oulu
2
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
69'
|
1 gol
· 50% goli drużyny
2 strzały (2 celne)
|
Decydujący | 7.8 | |
|
12 Paź
Koniec
|
AC Oulu
3
HJK Helsinki
4
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
90'
|
0 goli
1 strzał
3 kluczowe podania
|
Istotny | 7.2 | |
|
08 Paź
Koniec
|
KuPS
0
AC Oulu
1
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
71'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 6.2 | |
|
18 Wrz
Koniec
|
AC Oulu
0
Inter Turku
1
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
90'
|
0 goli
0 strzałów
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 5.6 | |
|
12 Wrz
Koniec
|
AC Oulu
1
Gnistan
2
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
90'
|
0 goli
1 strzał
2 kluczowe podania
|
Bez udziału | 6.4 | |
|
08 Wrz
Koniec
|
VPS
1
AC Oulu
0
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
74'
|
0 goli
3 strzały (1 celny)
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 6.1 | |
|
31 Sie
Koniec
|
AC Oulu
0
SJK
0
Veikkausliiga (Finlandia), 22. kolejka
|
90'
|
0 goli
2 strzały (1 celny)
|
Bez udziału | 6.2 | |
|
22 Sie
Koniec
|
FF Jaro
0
AC Oulu
1
Veikkausliiga (Finlandia), 21. kolejka
|
84'
|
0 goli
1 strzał
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 6.2 | |
|
16 Sie
Koniec
|
AC Oulu
2
Inter Turku
3
Veikkausliiga (Finlandia), 20. kolejka
|
75'
|
2 gole
· 100% goli drużyny
6 strzałów (3 celne)
|
Istotny | 8.0 | |
|
09 Sie
Koniec
|
AC Oulu
0
HJK Helsinki
1
Veikkausliiga (Finlandia), 19. kolejka
|
90'
|
0 goli
2 strzały
|
Bez udziału | 6.2 | |
|
02 Sie
Koniec
|
AC Oulu
1
Ilves
0
Veikkausliiga (Finlandia), 18. kolejka
|
85'
|
0 goli
1 strzał (1 celny)
4 kluczowe podania
|
Decydujący | 7.7 | |
|
25 Lip
Koniec
|
Mariehamn
1
AC Oulu
1
Veikkausliiga (Finlandia), 17. kolejka
|
90'
|
0 goli
5 strzałów (3 celne)
3 kluczowe podania
|
Bez udziału | 6.7 | |
|
18 Lip
Koniec
|
AC Oulu
0
Gnistan
2
Veikkausliiga (Finlandia), 16. kolejka
|
90'
|
0 goli
0 strzałów
2 kluczowe podania
|
Bez udziału | 6.4 | |
|
11 Lip
Koniec
|
Turku PS
3
AC Oulu
0
Veikkausliiga (Finlandia), 15. kolejka
|
90'
|
0 goli
2 strzały
|
Bez udziału | 6.0 | |
|
27 Cze
Koniec
|
AC Oulu
1
Lahti
1
Veikkausliiga (Finlandia), 13. kolejka
|
86'
|
1 gol
· 100% goli drużyny
7 strzałów (2 celne)
1 kluczowe podanie
|
Decydujący | 7.1 | |
|
23 Cze
Koniec
|
VPS
5
AC Oulu
1
Veikkausliiga (Finlandia), 12. kolejka
|
66'
|
0 goli
0 strzałów
2 kluczowe podania
|
Bez udziału | 6.4 | |
|
18 Cze
Koniec
|
AC Oulu
2
Mariehamn
1
Veikkausliiga (Finlandia), 11. kolejka
|
89'
|
0 goli
3 strzały (2 celne)
2 kluczowe podania
|
Decydujący | 7.2 | |
|
13 Cze
Koniec
|
Inter Turku
0
AC Oulu
0
Veikkausliiga (Finlandia), 10. kolejka
|
80'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 6.1 | |
|
31 Maj
Koniec
|
AC Oulu
2
FF Jaro
1
Veikkausliiga (Finlandia), 9. kolejka
|
89'
|
1 gol
· 50% goli drużyny
3 strzały (2 celne)
1 kluczowe podanie
|
Decydujący | 6.8 | |
|
23 Maj
Koniec
|
SJK
0
AC Oulu
1
Veikkausliiga (Finlandia), 8. kolejka
|
83'
|
0 goli
1 strzał (1 celny)
|
Bez udziału | 6.4 | |
|
16 Maj
Koniec
|
AC Oulu
1
Turku PS
0
Veikkausliiga (Finlandia), 7. kolejka
|
90'
|
1 gol
· 100% goli drużyny
2 strzały (1 celny)
1 kluczowe podanie
|
Decydujący | 7.4 | |
|
08 Maj
Koniec
|
Ilves
1
AC Oulu
0
Veikkausliiga (Finlandia), 6. kolejka
|
90'
|
0 goli
2 strzały (1 celny)
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 6.0 | |
|
02 Maj
Koniec
|
AC Oulu
2
KuPS
0
Veikkausliiga (Finlandia), 5. kolejka
|
90'
|
1 gol
· 50% goli drużyny
1 strzał (1 celny)
3 kluczowe podania
|
Istotny | 8.2 | |
|
25 Kwi
Koniec
|
Lahti
2
AC Oulu
1
Veikkausliiga (Finlandia), 4. kolejka
|
90'
|
0 goli
2 strzały (1 celny)
2 kluczowe podania
|
Istotny | 6.7 | |
|
22 Kwi
Koniec
|
KuPS
3
AC Oulu
2
Veikkausliiga (Finlandia), 14. kolejka
|
90'
|
2 gole
· 100% goli drużyny
7 strzałów (2 celne)
2 kluczowe podania
|
Istotny | 8.2 | |
|
18 Kwi
Koniec
|
AC Oulu
1
VPS
0
Veikkausliiga (Finlandia), 3. kolejka
|
90'
|
0 goli
3 strzały
2 kluczowe podania
|
Bez udziału | 6.1 | |
|
11 Kwi
Koniec
|
HJK Helsinki
0
AC Oulu
1
Veikkausliiga (Finlandia), 2. kolejka
|
90'
|
0 goli
2 strzały
3 kluczowe podania
|
Bez udziału | 6.3 | |
|
04 Kwi
Koniec
|
Gnistan
1
AC Oulu
5
Veikkausliiga (Finlandia), 1. kolejka
|
90'
|
2 gole
· 40% goli drużyny
2 strzały (2 celne)
1 kluczowe podanie
|
Istotny | 9.0 | |
|
21 Lut
Koniec
|
Ilves
2
AC Oulu
2
Puchar Ligi Fińskiej, runda
|
77'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
07 Lut
Koniec
|
FF Jaro
2
AC Oulu
6
Puchar Ligi Fińskiej, runda
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
31 Sty
Koniec
|
AC Oulu
3
SJK
0
Puchar Ligi Fińskiej, runda
|
71'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
24 Sty
Koniec
|
VPS
1
AC Oulu
4
Puchar Ligi Fińskiej, runda
|
84'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
09 Lis
Koniec
|
SJK
3
Gnistan
0
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
45'
|
1 gol
· 33% goli drużyny
1 strzał (1 celny)
|
Istotny | 7.4 | |
|
03 Lis
Koniec
|
Ilves
3
SJK
3
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
30 Paź
Koniec
|
Inter Turku
2
SJK
2
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
19'
|
0 goli
2 strzały
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 6.5 | |
|
27 Paź
Koniec
|
SJK
0
KuPS
1
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
7'
|
0 goli
0 strzałów
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 6.5 | |
|
22 Paź
Koniec
|
HJK Helsinki
3
SJK
4
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
19 Paź
Koniec
|
Gnistan
3
SJK
4
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
17'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 6.5 | |
|
04 Paź
Koniec
|
SJK
2
Ilves
1
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
27 Wrz
Koniec
|
SJK
2
Inter Turku
1
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
23 Wrz
Koniec
|
KuPS
3
SJK
2
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
45'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 5.8 | |
|
13 Wrz
Koniec
|
SJK
3
HJK Helsinki
3
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
79'
|
1 gol
· 33% goli drużyny
2 strzały (2 celne)
1 kluczowe podanie
|
Decydujący | 7.8 | |
|
31 Sie
Koniec
|
SJK
1
KuPS
1
Veikkausliiga (Finlandia), 22. kolejka
|
90'
|
0 goli
2 strzały
|
Bez udziału | 6.2 | |
|
25 Sie
Koniec
|
Haka
2
SJK
3
Veikkausliiga (Finlandia), 21. kolejka
|
75'
|
0 goli
4 strzały (1 celny)
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 7.0 | |
|
18 Sie
Koniec
|
FF Jaro
0
SJK
4
Veikkausliiga (Finlandia), 20. kolejka
|
90'
|
0 goli
2 strzały
3 kluczowe podania
|
Istotny | 7.7 | |
|
10 Sie
Koniec
|
VPS
1
SJK
2
Veikkausliiga (Finlandia), 19. kolejka
|
83'
|
0 goli
1 strzał (1 celny)
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 6.7 | |
|
03 Sie
Koniec
|
SJK
3
KTP Kotka
0
Veikkausliiga (Finlandia), 18. kolejka
|
90'
|
0 goli
2 strzały
2 kluczowe podania
|
Bez udziału | 7.2 | |
|
27 Lip
Koniec
|
Inter Turku
4
SJK
1
Veikkausliiga (Finlandia), 17. kolejka
|
45'
|
0 goli
2 strzały (1 celny)
|
Bez udziału | 5.9 | |
|
20 Lip
Koniec
|
SJK
3
Gnistan
1
Veikkausliiga (Finlandia), 16. kolejka
|
90'
|
2 gole
· 67% goli drużyny
4 strzały (2 celne)
2 kluczowe podania
|
Decydujący | 9.2 | |
|
17 Lip
Koniec
|
KI Klaksvik
2
SJK
0
Liga Konferencji, 1. runda kwalifikacyjna
|
16'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 6.4 | |
|
10 Lip
Koniec
|
SJK
1
KI Klaksvik
2
Liga Konferencji, 1. runda kwalifikacyjna
|
45'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 6.3 | |
|
05 Lip
Koniec
|
SJK
1
Ilves
1
Veikkausliiga (Finlandia), 14. kolejka
|
60'
|
0 goli
1 strzał
|
Bez udziału | 6.8 | |
|
28 Cze
Koniec
|
SJK
4
Mariehamn
1
Veikkausliiga (Finlandia), 12. kolejka
|
61'
|
0 goli
1 strzał
3 kluczowe podania
|
Istotny | 6.9 | |
|
24 Cze
Koniec
|
AC Oulu
2
SJK
0
Puchar Finlandii, 1/4 finału
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
18 Cze
Koniec
|
Ilves
2
SJK
3
Veikkausliiga (Finlandia), 11. kolejka
|
90'
|
1 gol
· 33% goli drużyny
3 strzały (2 celne)
1 kluczowe podanie
|
Decydujący | 6.6 | |
|
14 Cze
Koniec
|
SJK
3
FF Jaro
1
Veikkausliiga (Finlandia), 10. kolejka
|
75'
|
1 gol
· 33% goli drużyny
2 strzały (1 celny)
|
Istotny | 6.9 | |
|
31 Maj
Koniec
|
AC Oulu
2
SJK
2
Veikkausliiga (Finlandia), 9. kolejka
|
90'
|
1 gol
· 50% goli drużyny
3 strzały (1 celny)
|
Decydujący | 7.4 | |
|
25 Maj
Koniec
|
SJK
0
Inter Turku
1
Veikkausliiga (Finlandia), 8. kolejka
|
70'
|
0 goli
0 strzałów
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 6.4 | |
|
20 Maj
Koniec
|
HJK Helsinki
4
SJK
2
Veikkausliiga (Finlandia), 15. kolejka
|
45'
|
1 gol
· 50% goli drużyny
3 strzały (2 celne)
2 kluczowe podania
|
Istotny | 7.8 | |
|
16 Maj
Koniec
|
Gnistan
2
SJK
2
Veikkausliiga (Finlandia), 7. kolejka
|
90'
|
0 goli
4 strzały
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 6.8 | |
|
12 Maj
Koniec
|
SJK
2
VPS
3
Veikkausliiga (Finlandia), 6. kolejka
|
78'
|
1 gol
· 50% goli drużyny
2 strzały (2 celne)
2 kluczowe podania
|
Istotny | 7.8 | |
|
02 Maj
Koniec
|
KuPS
1
SJK
0
Veikkausliiga (Finlandia), 5. kolejka
|
57'
|
0 goli
1 strzał
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 6.4 | |
|
28 Kwi
Koniec
|
SJK
2
Haka
2
Veikkausliiga (Finlandia), 4. kolejka
|
31'
|
0 goli
0 strzałów
1 kluczowe podanie
|
Decydujący | 6.9 | |
|
23 Kwi
Koniec
|
SJK
3
AC Oulu
1
Veikkausliiga (Finlandia), 13. kolejka
|
29'
|
0 goli
1 strzał
|
Bez udziału | 6.5 | |
|
19 Kwi
Koniec
|
Mariehamn
1
SJK
2
Veikkausliiga (Finlandia), 3. kolejka
|
79'
|
0 goli
3 strzały (1 celny)
2 kluczowe podania
|
Bez udziału | 6.7 | |
|
11 Kwi
Koniec
|
SJK
1
HJK Helsinki
0
Veikkausliiga (Finlandia), 2. kolejka
|
58'
|
0 goli
0 strzałów
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | – | |
|
05 Kwi
Koniec
|
KTP Kotka
0
SJK
1
Veikkausliiga (Finlandia), 1. kolejka
|
79'
|
0 goli
2 strzały (1 celny)
|
Bez udziału | – | |
|
22 Lut
Koniec
|
SJK
0
VPS
1
Puchar Ligi Fińskiej
|
66'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
15 Lut
Koniec
|
SJK
1
KuPS
3
Puchar Ligi Fińskiej
|
30'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
30 Paź
Koniec
|
Haka
1
SJK
2
Veikkausliiga (Finlandia), finał
|
67'
|
0 goli
0 strzałów
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | – | |
|
05 Paź
Koniec
|
SJK
0
KuPS
1
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
22'
|
0 goli
1 strzał
|
Bez udziału | 6.6 | |
|
28 Wrz
Koniec
|
SJK
1
VPS
4
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
68'
|
0 goli
1 strzał
|
Bez udziału | – | |
|
20 Wrz
Koniec
|
Haka
0
SJK
3
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
54'
|
1 gol
· 33% goli drużyny
1 strzał (1 celny)
1 kluczowe podanie
|
Istotny | – | |
|
14 Wrz
Koniec
|
HJK Helsinki
2
SJK
2
Veikkausliiga (Finlandia), play offy
|
90'
|
0 goli
4 strzały
3 kluczowe podania
|
Bez udziału | – | |
|
01 Wrz
Koniec
|
EIF
1
SJK
1
Veikkausliiga (Finlandia), 22. kolejka
|
63'
|
0 goli
0 strzałów
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 6.6 | |
|
12 Sie
Koniec
|
SJK
3
VPS
1
Veikkausliiga (Finlandia), 19. kolejka
|
75'
|
1 gol
· 33% goli drużyny
4 strzały (1 celny)
1 kluczowe podanie
|
Decydujący | 8.8 | |
|
04 Sie
Koniec
|
KuPS
2
SJK
1
Veikkausliiga (Finlandia), 18. kolejka
|
62'
|
0 goli
1 strzał (1 celny)
|
Bez udziału | 6.8 | |
|
27 Lip
Koniec
|
SJK
5
Lahti
5
Veikkausliiga (Finlandia), 17. kolejka
|
31'
|
1 gol
· 20% goli drużyny
4 strzały (2 celne)
|
Decydujący | 8.1 | |
|
21 Lip
Koniec
|
Mariehamn
0
SJK
4
Veikkausliiga (Finlandia), 16. kolejka
|
71'
|
0 goli
3 strzały (1 celny)
2 kluczowe podania
|
Bez udziału | 6.7 | |
|
08 Lip
Koniec
|
AC Oulu
1
SJK
2
Veikkausliiga (Finlandia), 14. kolejka
|
68'
|
1 gol
· 50% goli drużyny
3 strzały (2 celne)
1 kluczowe podanie
|
Decydujący | 8.6 | |
|
03 Lip
Koniec
|
SJK
2
AC Oulu
0
Puchar Finlandii
|
85'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
29 Cze
Koniec
|
SJK
2
Haka
1
Veikkausliiga (Finlandia), 13. kolejka
|
65'
|
0 goli
1 strzał
|
Bez udziału | 6.0 | |
|
25 Cze
Koniec
|
SJK
5
VPS
1
Puchar Finlandii
|
44'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
19 Cze
Koniec
|
Ilves
2
SJK
2
Veikkausliiga (Finlandia), 12. kolejka
|
38'
|
0 goli
0 strzałów
1 kluczowe podanie
|
Decydujący | 6.3 | |
|
15 Cze
Koniec
|
Ilves
2
SJK
4
Puchar Finlandii
|
60'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
07 Cze
Koniec
|
HJK Helsinki
4
SJK
1
Veikkausliiga (Finlandia), 10. kolejka
|
73'
|
0 goli
4 strzały (1 celny)
|
Bez udziału | 5.8 | |
|
27 Maj
Koniec
|
Lahti
0
SJK
4
Veikkausliiga (Finlandia), 8. kolejka
|
45'
|
0 goli
2 strzały (1 celny)
|
Bez udziału | 5.7 | |
|
17 Maj
Koniec
|
SJK
3
Inter Turku
1
Veikkausliiga (Finlandia), 7. kolejka
|
32'
|
1 gol
· 33% goli drużyny
1 strzał (1 celny)
1 kluczowe podanie
|
Istotny | 8.5 | |
|
28 Kwi
Koniec
|
Gnistan
0
SJK
1
Veikkausliiga (Finlandia), 4. kolejka
|
76'
|
0 goli
4 strzały
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 5.9 | |
|
24 Kwi
Koniec
|
SJK
3
HJK Helsinki
3
Veikkausliiga (Finlandia), 15. kolejka
|
90'
|
1 gol
· 33% goli drużyny
2 strzały (1 celny)
|
Decydujący | 7.5 | |
|
19 Kwi
Koniec
|
SJK
1
Ilves
0
Veikkausliiga (Finlandia), 3. kolejka
|
90'
|
0 goli
0 strzałów
2 kluczowe podania
|
Bez udziału | 6.2 | |
|
17 Lut
Koniec
|
SJK
1
KuPS
3
Puchar Ligi Fińskiej
|
70'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
08 Lut
Koniec
|
Haka
1
SJK
2
Puchar Ligi Fińskiej
|
46'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
03 Lut
Koniec
|
SJK
0
AC Oulu
2
Puchar Ligi Fińskiej
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
25 Paź
Karne
|
SJK
(4)
2
AC Oulu
(5)
2
Veikkausliiga (Finlandia)
|
105'
|
1 gol
· 50% goli drużyny
5 strzałów (1 celny)
4 kluczowe podania
|
Decydujący | 6.5 | |
|
21 Paź
Koniec
|
AC Oulu
1
Haka
1
Veikkausliiga (Finlandia)
|
66'
|
1 gol
· 100% goli drużyny
3 strzały (2 celne)
2 kluczowe podania
|
Decydujący | 7.7 | |
|
29 Wrz
Koniec
|
AC Oulu
2
KTP Kotka
0
Veikkausliiga (Finlandia)
|
21'
|
0 goli
0 strzałów
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 6.9 | |
|
22 Wrz
Koniec
|
Lahti
2
AC Oulu
1
Veikkausliiga (Finlandia)
|
62'
|
0 goli
1 strzał
|
Bez udziału | 6.2 | |
|
03 Wrz
Koniec
|
Inter Turku
2
AC Oulu
1
Veikkausliiga (Finlandia)
|
68'
|
0 goli
1 strzał
|
Bez udziału | 5.9 | |
|
23 Sie
Koniec
|
Ilves
1
AC Oulu
0
Puchar Finlandii
|
8'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
19 Sie
Koniec
|
AC Oulu
0
Ilves
3
Veikkausliiga (Finlandia)
|
22'
|
0 goli
1 strzał (1 celny)
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 6.5 | |
|
12 Sie
Koniec
|
AC Oulu
1
Lahti
1
Veikkausliiga (Finlandia)
|
33'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 6.3 | |
|
22 Lip
Koniec
|
AC Oulu
3
KTP Kotka
1
Veikkausliiga (Finlandia)
|
77'
|
1 gol
· 33% goli drużyny
3 strzały (1 celny)
|
Istotny | 7.7 | |
|
26 Maj
Koniec
|
Lahti
1
AC Oulu
2
Veikkausliiga (Finlandia)
|
87'
|
1 gol
· 50% goli drużyny
3 strzały (2 celne)
1 kluczowe podanie
|
Decydujący | 6.8 | |
|
05 Maj
Koniec
|
Ilves
1
AC Oulu
2
Veikkausliiga (Finlandia)
|
90'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 5.8 | |
|
05 Kwi
Koniec
|
KTP Kotka
0
AC Oulu
2
Veikkausliiga (Finlandia)
|
27'
|
1 gol
· 50% goli drużyny
1 strzał (1 celny)
|
Istotny | 6.9 | |
|
19 Paź
Koniec
|
SJK
0
AC Oulu
1
Veikkausliiga (Finlandia)
|
86'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
02 Paź
Koniec
|
AC Oulu
2
Lahti
1
Veikkausliiga (Finlandia)
|
61'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
28 Wrz
Koniec
|
Mariehamn
2
AC Oulu
4
Veikkausliiga (Finlandia)
|
9'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
07 Sie
Koniec
|
AC Oulu
1
HJK Helsinki
1
Veikkausliiga (Finlandia)
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
31 Lip
Koniec
|
SJK
3
AC Oulu
2
Veikkausliiga (Finlandia)
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
29 Maj
Koniec
|
Helsingborg
1
AIK Stockholm
2
Allsvenskan (Szwecja)
|
1'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
15 Maj
Koniec
|
Degerfors IF
2
Helsingborg
1
Allsvenskan (Szwecja)
|
11'
|
0 goli
2 strzały
2 kluczowe podania
|
Bez udziału | 6.3 | |
|
09 Maj
Koniec
|
Helsingborg
0
IFK Norrkoping
1
Allsvenskan (Szwecja)
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
05 Maj
Koniec
|
Djurgardens IF
2
Helsingborg
2
Allsvenskan (Szwecja)
|
1'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 6.7 | |
|
01 Maj
Koniec
|
Mjallby AIF
2
Helsingborg
1
Allsvenskan (Szwecja)
|
10'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 6.7 | |
|
21 Kwi
Koniec
|
Helsingborg
1
Elfsborg
0
Allsvenskan (Szwecja)
|
1'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 5.9 | |
|
11 Gru
Koniec
|
Helsingborg
0
Halmstads BK
1
Superettan (Szwecja)
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
20 Lis
Koniec
|
Orgryte IS
1
Helsingborg
1
Superettan (Szwecja)
|
21'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
06 Lis
Koniec
|
IFK Varnamo
3
Helsingborg
1
Superettan (Szwecja)
|
16'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
31 Paź
Koniec
|
Helsingborg
3
IK Brage
0
Superettan (Szwecja)
|
6'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
26 Paź
Koniec
|
Helsingborg
0
GAIS
1
Superettan (Szwecja)
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
19 Paź
Koniec
|
Falkenbergs FF
1
Helsingborg
4
Superettan (Szwecja)
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
29 Wrz
Koniec
|
Norrby IF
2
Helsingborg
2
Superettan (Szwecja)
|
33'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
26 Wrz
Koniec
|
Osters IF
2
Helsingborg
1
Superettan (Szwecja)
|
23'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
11 Wrz
Koniec
|
AFC Eskilstuna
2
Helsingborg
2
Superettan (Szwecja)
|
59'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
18 Sie
Koniec
|
Eskilsminne
3
Helsingborg
2
Puchar Szwecji
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
04 Sie
Koniec
|
Vasalund
0
Helsingborg
1
Superettan (Szwecja)
|
68'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
31 Lip
Koniec
|
Trelleborgs FF
2
Helsingborg
0
Superettan (Szwecja)
|
66'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
20 Lut
Koniec
|
Orebro SK
0
Trelleborgs FF
1
Puchar Szwecji
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
29 Lis
Koniec
|
BK Hacken
3
Orebro SK
0
Allsvenskan (Szwecja)
|
45'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 6.9 | |
|
22 Lis
Koniec
|
AIK Stockholm
0
Orebro SK
2
Allsvenskan (Szwecja)
|
1'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
18 Lis
Koniec
|
Walia
3
Finlandia
1
Liga Narodów UEFA
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
11 Lis
Koniec
|
Francja
0
Finlandia
2
Międzypaństwowe mecze towarzyskie
|
67'
|
0 goli
1 strzał
1 kluczowe podanie
|
Istotny | 6.2 | |
|
08 Lis
Koniec
|
Orebro SK
0
Kalmar FF
1
Allsvenskan (Szwecja)
|
82'
|
0 goli
1 strzał
|
Bez udziału | 6.3 | |
|
17 Paź
Koniec
|
Falkenbergs FF
2
Orebro SK
1
Allsvenskan (Szwecja)
|
25'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 6.5 | |
|
11 Paź
Koniec
|
Finlandia
2
Bułgaria
0
Liga Narodów UEFA
|
3'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 6.5 | |
|
26 Wrz
Koniec
|
Orebro SK
2
IK Sirius Fotboll
1
Allsvenskan (Szwecja)
|
76'
|
1 gol
· 50% goli drużyny
4 strzały (3 celne)
|
Decydujący | 7.5 | |
|
10 Wrz
Koniec
|
Orebro SK
3
Malmo
2
Allsvenskan (Szwecja)
|
4'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 6.8 | |
|
06 Wrz
Koniec
|
Irlandia
0
Finlandia
1
Liga Narodów UEFA
|
1'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
03 Wrz
Koniec
|
Finlandia
0
Walia
1
Liga Narodów UEFA
|
–
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | – | |
|
30 Sie
Koniec
|
Orebro SK
4
IFK Norrkoping
3
Allsvenskan (Szwecja)
|
1'
|
0 goli
0 strzałów
1 kluczowe podanie
|
Decydujący | 6.7 | |
|
29 Lut
Koniec
|
VVV Venlo
0
Fortuna Sittard
0
Eredivisie
|
18'
|
0 goli
1 strzał
|
Bez udziału | 6.9 | |
|
30 Lis
Koniec
|
Fortuna Sittard
1
Groningen
0
Eredivisie
|
25'
|
1 gol
· 100% goli drużyny
1 strzał (1 celny)
|
Decydujący | 7.1 | |
|
31 Paź
Koniec
|
Fortuna Sittard
3
ADO Den Haag
0
Puchar Holandii
|
92'
|
0 goli
0 strzałów
2 kluczowe podania
|
Bez udziału | 6.9 | |
|
20 Paź
Koniec
|
Emmen
2
Fortuna Sittard
1
Eredivisie
|
12'
|
0 goli
0 strzałów
2 kluczowe podania
|
Bez udziału | 7.3 | |
|
21 Wrz
Koniec
|
Vitesse
4
Fortuna Sittard
2
Eredivisie
|
8'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 6.4 | |
|
31 Sie
Koniec
|
Heerenveen
1
Fortuna Sittard
1
Eredivisie
|
58'
|
0 goli
0 strzałów
|
Bez udziału | 6.7 | |
|
18 Sie
Koniec
|
Fortuna Sittard
2
Willem II Tilburg
3
Eredivisie
|
72'
|
0 goli
1 strzał
1 kluczowe podanie
|
Bez udziału | 6.6 | |
|
11 Sie
Koniec
|
Fortuna Sittard
1
Heracles Almelo
1
Eredivisie
|
76'
|
0 goli
1 strzał
|
Bez udziału | 6.7 |
W ostatnich 5 meczach Rasmus Karjalainen 4 razy otrzymał ocenę co najmniej 7.00. Najniższa ocena w tym okresie wyniosła 6.34, a średnia ocena formy z 5 spotkań to 7.44 — wynik powyżej średniej ligowej (5.88).
W ostatnich 10 meczach Rasmus Karjalainen 4 razy otrzymał ocenę co najmniej 7.00. Najniższa ocena w tym okresie wyniosła 5.61, a średnia ocena formy z 10 spotkań to 6.76 — wynik powyżej średniej ligowej (5.88).
W jakiej formie jest Rasmus Karjalainen?
Rasmus Karjalainen jest obecnie w dobrej formie. W ostatnich 5 meczach zdobył 2 bramki i zaliczył 3 asysty, utrzymując średnią ocen na poziomie 7.44 — to wynik powyżej jego średniej sezonowej (6.86). Trafiał na listę strzelców w 2 z 5 spotkań, a jego dyspozycja utrzymuje się na stabilnym poziomie.
Rasmus Karjalainen – zarobki
Rasmus Karjalainen gra w AC Oulu na podstawie kontraktu, na mocy którego zarabia 155 tys. €. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o jego wynagrodzeniu.
Zarobki Rasmus Karjalainen w AC Oulu (2026)
| Rocznie | 155 tys. € |
|---|---|
| Miesięcznie | 13 tys. € |
| Tygodniowo | 3 tys. € |
| Dziennie | 426 € |
760 zł łączny pakiet bonusów Zagraj ›
255 zł łączna wartość bonusów Zagraj ›
285 zł łączna wartość bonusów Zagraj ›
Zarobki Rasmus Karjalainen w poszczególnych sezonach
| Sezon | Klub | Wynagrodzenie |
|---|---|---|
| 2026 |
|
155 tys. € |
| 2025 |
|
121 tys. € |
| 2024 |
|
116 tys. € |
| 2023 |
|
68 tys. € |
| 2019/20 |
|
102 tys. € |
Ile zarabia Rasmus Karjalainen?
Na podstawie kontraktu z AC Oulu, Rasmus Karjalainen otrzymuje 155,5 tysiąca euro rocznej pensji, co daje około 13 tysięcy euro miesięcznie. Tygodniowe zarobki Karjalainen w listopadzie 2026 to 3 tysiące euro, a dziennie około 426 euro. Takie wynagrodzenie ma zagwarantowane do 30 grudnia 2028.
Rasmus Karjalainen – kontuzje
W trakcie kariery Rasmus Karjalainen zanotował 1 kontuzję, przez którą opuścił łącznie 8 meczów. Poniżej znajdziesz pełną historię urazów tego piłkarza.
Historia kontuzji Rasmus Karjalainen
-
Uraz szyi
19.03.21 – 29.06.21 (103 dni)
Orebro SK opuszczone: 8 meczów
Czy Rasmus Karjalainen ma kontuzję?
Według stanu na 2 listopada 2026 Rasmus Karjalainen nie jest kontuzjowany i rozgrywa mecze w swoim zespole.
Najpoważniejszy uraz w karierze Rasmus Karjalainen to uraz szyi z 2021 roku, który wykluczył go z gry na 103 dni.
Zestawienie uwzględnia rodzaj kontuzji, klub, w którym doszło do urazu, długość pauzy oraz liczbę opuszczonych spotkań. Dane są aktualizowane po każdej przerwie zdrowotnej zawodnika.
Rasmus Karjalainen – trofea
W trakcie kariery Rasmus Karjalainen zdobył 1 trofeum. Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki — z klubami i latami zdobycia — oraz nagrody indywidualne.
760 zł łączny pakiet bonusów Zagraj ›
255 zł łączna wartość bonusów Zagraj ›
285 zł łączna wartość bonusów Zagraj ›
Trofea Rasmus Karjalainen
Jakie trofea zdobył Rasmus Karjalainen?
Rasmus Karjalainen zdobył w karierze 1 trofeum. Najwięcej sukcesów świętował w KuPS — 1 trofeum. Najczęściej zdobywał Mistrzostwo Finlandii — 1 raz.
Rasmus Karjalainen – wartość rynkowa
Wartość rynkowa Rasmus Karjalainen wynosi obecnie 250 tys. €. Poniżej znajdziesz przebieg jego wyceny na przestrzeni całej kariery.
Wartość rynkowa Rasmus Karjalainen na tle wieku
- Wartość rynkowa (mln €)
Historia wartości rynkowej Rasmus Karjalainen
| Data | Wiek | Klub | Wartość |
|---|---|---|---|
| 05.09.2024 | 28 |
|
250 tys. € |
| 09.05.2024 | 28 |
|
250 tys. € |
| 23.11.2023 | 27 |
|
250 tys. € |
| 27.07.2023 | 27 |
|
250 tys. € |
| 06.04.2023 | 27 |
|
300 tys. € |
| 26.10.2022 | 26 |
|
300 tys. € |
| 24.07.2022 | 26 |
|
200 tys. € |
| 23.06.2022 | 26 |
|
200 tys. € |
| 28.12.2021 | 25 |
|
250 tys. € |
| 08.06.2021 | 25 |
|
250 tys. € |
| 09.12.2020 | 24 |
|
350 tys. € |
| 07.04.2020 | 24 |
|
300 tys. € |
| 17.12.2019 | 23 |
|
350 tys. € |
| 03.04.2019 | 23 |
|
350 tys. € |
| 22.10.2018 | 22 |
|
300 tys. € |
| 24.04.2018 | 22 |
|
150 tys. € |
| 27.10.2017 | 21 | 150 tys. € | |
| 24.06.2017 | 21 | 50 tys. € | |
| 24.03.2017 | 20 | 25 tys. € | |
| 27.10.2016 | 20 |
|
25 tys. € |
| 12.06.2016 | 20 |
|
25 tys. € |
| 09.03.2016 | 19 |
|
25 tys. € |
Jaka jest wartość rynkowa Rasmus Karjalainen?
Wycena Rasmus Karjalainen wynosi obecnie 250 tys. €. W szczycie kariery Rasmus Karjalainen wyceniano na 350 tys. €, a najniżej na 25 tys. €.