Forma w lidze
Como w tabeli
7. miejsce / 11 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 5 punktów
Strata do 5. miejsca: 1 punkt
Serie w ostatnich meczach
3 mecze bez zwycięstwa
Wyniki u siebie / na wyjeździe
4 pkt
2:1 bramki
1,00 gola/mecz
7 pkt
7:5 bramki
1,75 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Como
Wartość drużyny: 444 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 2 bramek | Senegal | 21 | napastnik | 6 | 35 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 1 asyst | Senegal | 21 | napastnik | 6 | 35 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,45 średnia ocena | Senegal | 21 | napastnik | 6 | 35 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 540 minut | Hiszpania | 21 | obrońca | 6 | 45 mln € |
Skład i oceny Como w ostatnim meczu 4-2-3-1
Zmiany
- 23' Assane Diao Diaoune → J. Rodriguez
- 60' L. Milla → Lucas da Cunha
- 60' Kaiki Bruno → A. Douvikas
- 60' I. Smolcić → Y. Couto
- 79' M. Baturina → M. Liberali
Como w tabeli Serie A
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Inter Mediolan
|
6 | 5 | 1 | 0 | 18:8 | 16 |
2
|
Lazio
|
6 | 5 | 1 | 0 | 11:4 | 16 |
| ··· | |||||||
6
|
Juventus
|
6 | 3 | 2 | 1 | 9:5 | 11 |
7
|
Como
|
6 | 3 | 2 | 1 | 9:6 | 11 |
8
|
Napoli
|
6 | 3 | 1 | 2 | 10:6 | 10 |
Wyniki Como
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
14 Paź Koniec
|
Feyenoord Rotterdam
3
Como
2
Liga Mistrzów, 2. runda
|
|
|
11 Paź Koniec
|
Como
0
AS Roma
0
Serie A, 6. kolejka
|
|
|
20 Wrz Koniec
|
Frosinone
2
Como
0
Serie A, 5. kolejka
|
Terminarz Como
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
18 Paź 15:00
|
Fiorentina
Como
Serie A, 7. kolejka
|
|
|
21 Paź 18:45
|
Como
Manchester United
Liga Mistrzów, 3. runda
|
|
|
24 Paź 15:00
|
Como
Sassuolo
Serie A, 8. kolejka
|
Ostatnie transfery Como
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 30 Cze 2027 |
|
Włochy |
|
koniec wypożyczenia | |
| 31 Sie 2026 |
|
Włochy |
|
5 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Hiszpania |
|
wypożyczenie | |
| 31 Sie 2026 |
|
Indonezja |
|
wypożyczenie |
Como to klub piłkarski z Włoch występujący w Serie A. Swoim domowym obiektem jest Stadio Giuseppe Sinigaglia, który może pomieścić 13 602 widzów. Zespół prowadzi Cesc Fabregas. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 444 miliony euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Liga Mistrzów,w Puchar Włoch.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Como?
Klub piłkarski Como zdobył w swojej historii 9 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Lega Pro (A) oraz Mistrzostwo Serie B. Ponadto triumfował w Puchar Włoch (Serie D), Puchar Włoch (Serie C) oraz Mistrzostwo Lega Pro (B).
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Como w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Como trafiło 10 zawodników za łączną kwotę 52 mln €, a klub opuściło 25 piłkarzy, co przyniosło 15,2 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Trevoh Chalobah z Chelsea za 30 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Yannick Engelhardt do Freiburga za 7 mln €.
Które miejsce zajmuje Como w tabeli Serie A?
Como zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 11 punktów po 6 kolejkach. Strata do prowadzącego Interu Mediolan wynosi 5 punktów, a przewaga nad 8. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 9:6, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 10 punktów.
Jak wygląda skład Como?
W wyjściowym ustawieniu Como między słupkami staje J. Butez, a linię obrony najczęściej tworzą Y. Couto, Jacobo Ramón, T. Chalobah oraz A. Valle. W środku pola grają Assane Diao Diaoune, M. Perrone, N. Paz, Lucas da Cunha oraz M. Baturina, a za skuteczność w ataku odpowiadają A. Douvikas. Trener Cesc Fabregas ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Serie A i pucharach.
Kiedy Como gra następny mecz?
Najbliższy mecz Como to spotkanie z Fiorentiną, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 15:00 na obiekcie Stadio Artemio Franchi w ramach Serie A (7. kolejka). Transmisję pokażą STS TV, Fortuna TV, Superbet TV oraz Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Como?
Ostatni mecz Como to porażka z Feyenoordem 3:2 w Lidze Mistrzów , 14 października 2026. Bramki zdobyli Diao Diaoune, Zechiel, Hadj-Moussa, Sanchez (samobójcza) oraz Douvikas. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Como w tym sezonie?
Bilans Como w tym sezonie to 6 meczów i wynik 3-2-1 przy 9 zdobytych bramkach i 6 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 62%, a oddaje 15,7 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Como w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Como w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Como
Como terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
18 Paź 15:00
|
Serie A, 7. kolejka
|
Stadio Artemio Franchi Wyjazd | Łatwy | |
|
21 Paź 18:45
|
Liga Mistrzów, 3. runda
|
Stadio Giuseppe Sinigaglia U siebie | – | |
|
24 Paź 15:00
|
Serie A, 8. kolejka
|
Stadio Giuseppe Sinigaglia U siebie | Umiarkowany | |
|
27 Paź 20:45
|
Serie A, 9. kolejka
|
Stadio Olimpico Grande Torino Wyjazd | Umiarkowany | |
|
01 Lis 12:30
|
Serie A, 10. kolejka
|
Stadio Giuseppe Sinigaglia U siebie | Łatwy | |
|
04 Lis 21:00
|
Liga Mistrzów, 4. runda
|
Stade Bollaert-Delelis Wyjazd | – | |
|
08 Lis 18:00
|
Serie A, 11. kolejka
|
Stadio Giuseppe Meazza Wyjazd | Trudny | |
|
21 Lis 15:00
|
Serie A, 12. kolejka
|
Stadio Giuseppe Sinigaglia U siebie | Trudny | |
|
24 Lis 21:00
|
Liga Mistrzów, 5. runda
|
Stadio Giuseppe Sinigaglia U siebie | – | |
|
29 Lis 20:45
|
Serie A, 13. kolejka
|
Stadio Giuseppe Sinigaglia U siebie | Trudny |
Kiedy Como gra następny mecz?
Najbliższy mecz Como to spotkanie z Fiorentiną, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 15:00 na obiekcie Stadio Artemio Franchi w ramach Serie A (7. kolejka). Transmisję pokażą STS TV, Fortuna TV, Superbet TV oraz Betclic TV.
Wyniki Como w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Como w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Como w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Como wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
14 Paź Koniec
|
Liga Mistrzów, 2. runda
|
3:2 | 4-2-3-1 | 1/6 | 3/5 | |
|
11 Paź Koniec
|
Serie A, 6. kolejka
|
0:0 | 4-1-4-1 | 6/8 | 2/6 | |
|
20 Wrz Koniec
|
Serie A, 5. kolejka
|
2:0 | 4-2-3-1 | 8/15 | 2/5 | |
|
14 Wrz Koniec
|
Serie A, 4. kolejka
|
2:1 | 4-2-3-1 | 11/15 | 1/1 | |
|
10 Wrz Koniec
|
Liga Mistrzów, 1. runda
|
4:1 | 4-2-3-1 | 1/6 | 2/5 | |
|
04 Wrz Koniec
|
Serie A, 3. kolejka
|
1:4 | 4-2-3-1 | 4/9 | 1/3 | |
|
30 Sie Koniec
|
Serie A, 2. kolejka
|
1:2 | 4-2-3-1 | 7/9 | 0/1 | |
|
22 Sie Koniec
|
Serie A, 1. kolejka
|
1:1 | 4-2-3-1 | 10/11 | 0/3 | |
|
24 Maj Koniec
|
Serie A, 38. kolejka
|
1:4 | 4-2-3-1 | 4/6 | 2/9 | |
|
17 Maj Koniec
|
Serie A, 37. kolejka
|
1:0 | 4-2-3-1 | 15/17 | 2/2 |
Como ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 18 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 5 z 6 meczów, ze średnią 2,00 punktu. W pozostałych ustawieniach Como zdobywa 1,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Como?
Ostatni mecz Como to porażka z Feyenoordem 3:2 w Lidze Mistrzów , 14 października 2026. Bramki zdobyli Diao Diaoune, Zechiel, Hadj-Moussa, Sanchez (samobójcza) oraz Douvikas. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Como – tabela Serie A
Jakie miejsce w tabeli Serie A zajmuje Como w sezonie 2026/2027.
Miejsce Como w tabeli Serie A
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Inter Mediolan
|
6 | 5 | 1 | 0 | 18:8 | 10 | 16 | |
2
|
Lazio
|
6 | 5 | 1 | 0 | 11:4 | 7 | 16 | |
3
|
AS Roma
|
6 | 4 | 2 | 0 | 14:3 | 11 | 14 | |
4
|
Cagliari
|
6 | 4 | 1 | 1 | 6:3 | 3 | 13 | |
5
|
AC Milan
|
6 | 3 | 3 | 0 | 11:5 | 6 | 12 | |
6
|
Juventus
|
6 | 3 | 2 | 1 | 9:5 | 4 | 11 | |
7
|
Como
|
6 | 3 | 2 | 1 | 9:6 | 3 | 11 | |
8
|
Napoli
|
6 | 3 | 1 | 2 | 10:6 | 4 | 10 | |
9
|
Frosinone
|
6 | 3 | 1 | 2 | 9:7 | 2 | 10 | |
10
|
Atalanta
|
6 | 3 | 0 | 3 | 8:8 | 0 | 9 | |
11
|
Sassuolo
|
6 | 2 | 2 | 2 | 10:10 | 0 | 8 | |
12
|
Torino
|
6 | 2 | 1 | 3 | 7:9 | -2 | 7 | |
13
|
Lecce
|
6 | 2 | 0 | 4 | 6:12 | -6 | 6 | |
14
|
Bologna FC 1909
|
6 | 1 | 2 | 3 | 5:7 | -2 | 5 | |
15
|
Udinese
|
6 | 1 | 1 | 4 | 9:13 | -4 | 4 | |
16
|
Monza
|
6 | 1 | 1 | 4 | 9:15 | -6 | 4 | |
17
|
Genoa FC
|
6 | 1 | 1 | 4 | 5:11 | -6 | 4 | |
18
|
Parma
|
6 | 1 | 1 | 4 | 4:10 | -6 | 4 | |
19
|
Fiorentina
|
6 | 1 | 1 | 4 | 7:14 | -7 | 4 | |
20
|
Venezia
|
6 | 0 | 0 | 6 | 5:16 | -11 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Inter Mediolan
|
6 | 5 | 1 | 0 | 18:8 | 10 | 16 | |
2
|
Lazio
|
6 | 5 | 1 | 0 | 11:4 | 7 | 16 | |
3
|
AS Roma
|
6 | 4 | 2 | 0 | 14:3 | 11 | 14 | |
4
|
Cagliari
|
6 | 4 | 1 | 1 | 6:3 | 3 | 13 | |
5
|
AC Milan
|
6 | 3 | 3 | 0 | 11:5 | 6 | 12 | |
6
|
Juventus
|
6 | 3 | 2 | 1 | 9:5 | 4 | 11 | |
7
|
Como
|
6 | 3 | 2 | 1 | 9:6 | 3 | 11 | |
8
|
Napoli
|
6 | 3 | 1 | 2 | 10:6 | 4 | 10 | |
9
|
Frosinone
|
6 | 3 | 1 | 2 | 9:7 | 2 | 10 | |
10
|
Atalanta
|
6 | 3 | 0 | 3 | 8:8 | 0 | 9 | |
11
|
Sassuolo
|
6 | 2 | 2 | 2 | 10:10 | 0 | 8 | |
12
|
Torino
|
6 | 2 | 1 | 3 | 7:9 | -2 | 7 | |
13
|
Lecce
|
6 | 2 | 0 | 4 | 6:12 | -6 | 6 | |
14
|
Bologna FC 1909
|
6 | 1 | 2 | 3 | 5:7 | -2 | 5 | |
15
|
Udinese
|
6 | 1 | 1 | 4 | 9:13 | -4 | 4 | |
16
|
Monza
|
6 | 1 | 1 | 4 | 9:15 | -6 | 4 | |
17
|
Genoa FC
|
6 | 1 | 1 | 4 | 5:11 | -6 | 4 | |
18
|
Parma
|
6 | 1 | 1 | 4 | 4:10 | -6 | 4 | |
19
|
Fiorentina
|
6 | 1 | 1 | 4 | 7:14 | -7 | 4 | |
20
|
Venezia
|
6 | 0 | 0 | 6 | 5:16 | -11 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Inter Mediolan
|
4 | 4 | 0 | 0 | 15:6 | 9 | 12 | |
| 2 |
Atalanta
|
4 | 3 | 0 | 1 | 7:4 | 3 | 9 | |
| 3 |
Lazio
|
3 | 2 | 1 | 0 | 6:3 | 3 | 7 | |
| 4 |
AS Roma
|
3 | 2 | 1 | 0 | 8:3 | 5 | 7 | |
| 5 |
Juventus
|
3 | 2 | 1 | 0 | 5:1 | 4 | 7 | |
| 6 |
Sassuolo
|
3 | 2 | 1 | 0 | 6:4 | 2 | 7 | |
| 7 |
AC Milan
|
2 | 2 | 0 | 0 | 5:0 | 5 | 6 | |
| 8 |
Napoli
|
3 | 2 | 0 | 1 | 5:2 | 3 | 6 | |
| 9 |
Frosinone
|
3 | 2 | 0 | 1 | 5:3 | 2 | 6 | |
| 10 |
Cagliari
|
3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 | 4 | |
| 11 |
Como
|
2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | 1 | 4 | |
| 12 |
Genoa FC
|
4 | 1 | 1 | 2 | 4:8 | -4 | 4 | |
| 13 |
Parma
|
3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | 4 | |
| 14 |
Torino
|
3 | 1 | 0 | 2 | 3:5 | -2 | 3 | |
| 15 |
Lecce
|
3 | 1 | 0 | 2 | 4:8 | -4 | 3 | |
| 16 |
Monza
|
2 | 1 | 0 | 1 | 4:4 | 0 | 3 | |
| 17 |
Bologna FC 1909
|
3 | 0 | 2 | 1 | 3:4 | -1 | 2 | |
| 18 |
Udinese
|
3 | 0 | 1 | 2 | 2:4 | -2 | 1 | |
| 19 |
Fiorentina
|
3 | 0 | 1 | 2 | 2:6 | -4 | 1 | |
| 20 |
Venezia
|
3 | 0 | 0 | 3 | 2:8 | -6 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lazio
|
3 | 3 | 0 | 0 | 5:1 | 4 | 9 | |
| 2 |
Cagliari
|
3 | 3 | 0 | 0 | 4:1 | 3 | 9 | |
| 3 |
AS Roma
|
3 | 2 | 1 | 0 | 6:0 | 6 | 7 | |
| 4 |
Como
|
4 | 2 | 1 | 1 | 7:5 | 2 | 7 | |
| 5 |
AC Milan
|
4 | 1 | 3 | 0 | 6:5 | 1 | 6 | |
| 6 |
Inter Mediolan
|
2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | 1 | 4 | |
| 7 |
Juventus
|
3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 0 | 4 | |
| 8 |
Napoli
|
3 | 1 | 1 | 1 | 5:4 | 1 | 4 | |
| 9 |
Frosinone
|
3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 0 | 4 | |
| 10 |
Torino
|
3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 0 | 4 | |
| 11 |
Lecce
|
3 | 1 | 0 | 2 | 2:4 | -2 | 3 | |
| 12 |
Bologna FC 1909
|
3 | 1 | 0 | 2 | 2:3 | -1 | 3 | |
| 13 |
Udinese
|
3 | 1 | 0 | 2 | 7:9 | -2 | 3 | |
| 14 |
Fiorentina
|
3 | 1 | 0 | 2 | 5:8 | -3 | 3 | |
| 15 |
Sassuolo
|
3 | 0 | 1 | 2 | 4:6 | -2 | 1 | |
| 16 |
Monza
|
4 | 0 | 1 | 3 | 5:11 | -6 | 1 | |
| 17 |
Atalanta
|
2 | 0 | 0 | 2 | 1:4 | -3 | 0 | |
| 18 |
Genoa FC
|
2 | 0 | 0 | 2 | 1:3 | -2 | 0 | |
| 19 |
Parma
|
3 | 0 | 0 | 3 | 1:7 | -6 | 0 | |
| 20 |
Venezia
|
3 | 0 | 0 | 3 | 3:8 | -5 | 0 |
Które miejsce zajmuje Como w tabeli Serie A?
Como zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 11 punktów po 6 kolejkach. Strata do prowadzącego Interu Mediolan wynosi 5 punktów, a przewaga nad 8. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 9:6, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 10 punktów.
Statystyki Como w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Como na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Como na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 15,7
- Strzały celne / mecz 6,7
- Asysty / mecz 1,17
- Udane dryblingi / mecz 10,5
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,00
- Czyste konta 17%
- Odbiory / mecz 17,3
- Przechwyty / mecz 8,7
- Wybicia / mecz 18,3
- Zablokowane strzały / mecz 7,0
Strzelcy Como
-
Assane Diao Diaoune 2
-
Martin Baturina 2
-
Anastasios Douvikas 2
-
Nico Paz 1
-
Jacobo Ramón 1
-
Kaiki Bruno 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki Como i rywali według minuty w ostatnich 6 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Como to 16–30 minuta, w której padły 4 bramki. Drugi najlepszy okres to 31–45+ minuta z 2 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Fiorentina - Como Po przerwie pada 33% bramek Como.Przebieg meczu Como i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 2 | 2-0-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 3 | 1-1-1 |
| Prowadził do przerwy | 3 | 3-0-0 |
| Remis do przerwy | 1 | 0-1-0 |
| Przegrywał do przerwy | 2 | 0-1-1 |
Gdy Como otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 2 razy na 2 takie mecze.
Jak padają bramki dla Como
100% bramek Como pada z gry.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Como zdobywa w sezonie średnio 1,83 punktu na mecz. W ostatnich 6 meczach średnia wynosi 1,83.
Aktualne serie Como
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 0 meczów
- Bez zdobytej bramki rynek: drużyna nie strzeli gola 2 mecze
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 2 mecze
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 2 mecze
- Z czystym kontem rynek: rywal nie strzeli gola 1 mecz
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 6 meczów Como, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Como wygra mecz Fiorentina - Como Como nie przegrywa od 1 meczu.Bramki w meczach Como
- Powyżej 0,5 83%
- Powyżej 1,5 83%
- Powyżej 2,5 50%
- Powyżej 3,5 17%
- Powyżej 4,5 17%
- Powyżej 5,5 0%
W 50% meczów Como padają co najmniej trzy bramki, a w 67% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Fiorentina - Como Powyżej 2,5 bramki padło w 50% meczów Como.Como – faule i karne
- Faule / mecz 8,0
- Faule rywali / mecz 10,2
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Como fauluje średnio 8,0 razy na mecz, a wymusza 10,2 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Como, 0 przeciw.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Fiorentina - Como Como popełnia 8,0 fauli na mecz.Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Como zdobywa 2,00 punktu na mecz wobec 1,75 na wyjeździe.
Como wygra mecz Fiorentina - Como Como zdobywa u siebie 67% możliwych punktów, na wyjeździe 58%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 6 meczach Como ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 33% goli Como, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 2 z 6 meczów.
Como wygra drugą połowę meczu Fiorentina - Como Drugą połowę Como wygrywał w 2 z 6 meczów.Como – strzały
- Celne / mecz 6,7
- Niecelne / mecz 9,0
- Celność strzałów 43%
- Skuteczność (gole / strzały) 10%
- Strzałów na gola 10,4
Como oddaje 15,7 strzału na mecz. Do bramki trafia 43% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 10,4 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Fiorentina - Como Como oddaje 15,7 strzałów na mecz.Como – posiadanie piłki
- U siebie 65,0%
- Na wyjeździe 61,0%
- Mecze z posiadaniem > 60% 4 z 6
- Mecze z posiadaniem > 55% 6 z 6
- Najniższe w sezonie 58%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 6 z 6 meczów. Średnio Como utrzymuje przy piłce 62,3% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 58%.
Como wygra mecz Fiorentina - Como Como utrzymuje średnio 62,3% posiadania piłki.Como – podania
- Kluczowe / mecz 17,2
- Dośrodkowania / mecz 20,2
- Celność dośrodkowań 27%
- Podania długie / mecz 39
- Celność długich podań 53%
Como wymienia średnio 606 podań na mecz przy celności 90%, z czego 17,2 to podania kluczowe.
Como – czyste konta
- U siebie 1 z 2
- Na wyjeździe 0 z 4
- Stracone / mecz 1,00
- Bez straty do przerwy 33%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 17%
Czyste konto Como to 17% meczów sezonu (1 z 6), z czego 1 w 2 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Fiorentina - Como Czyste konto Como zachowuje w 17% meczów.Como – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 100%
- Pow. 8,5 w meczu 83%
- Pow. 10,5 w meczu 50%
- Rożne u siebie / mecz 8,5
- Rożne na wyjeździe / mecz 7,3
Como wykonuje średnio 7,7 rzutów rożnych na mecz wobec 3,5 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 83% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Fiorentina - Como Powyżej 8,5 rożnego padło w 83% meczów Como.Como – kartki
- Żółte kartki 6
- Pow. 3,5 kartki w meczu 33%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 33%
- Kartki rywali / mecz 2,0
- Mecze bez kartki 33%
Como ogląda średnio 1,0 żółtej kartki na mecz, a rywale Como – 2,0.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Fiorentina - Como Como ogląda średnio 1,0 żółtych kartek na mecz.Como według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 1 | 0-1-0 | 1,00 | 0,00 | 0,00 |
| Środka tabeli (7–14) | 2 | 1-0-1 | 1,50 | 1,00 | 1,50 |
| Dołu tabeli (15–20) | 3 | 2-1-0 | 2,33 | 2,33 | 1,00 |
Najwięcej punktów na mecz Como zdobywa z drużynami z dołu tabeli (15–20), najmniej z drużynami z top 6 tabeli.
Como na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
5.
|
3,00 1,50 | 2,50 1,50 | 0,00 1,25 |
|
6.
|
2,33 1,33 | 1,67 1,33 | 0,33 1,33 |
|
7.
|
2,00 1,75 | 1,00 1,75 | 0,50 1,25 |
|
8.
|
2,00 1,33 | 1,67 1,67 | 0,67 1,33 |
|
9.
|
2,00 1,33 | 1,67 1,33 | 1,00 1,33 |
Ciekawe rekordy w meczach Como
Skrajne wyniki i osiągnięcia Como w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Genoa FC - Como 1:4 Serie A, 4.09.2026
- Najwyższa porażka Frosinone - Como 2:0 Serie A, 20.09.2026
- Najwięcej bramek w meczu 5 bramek Genoa FC - Como 1:4, Serie A, 4.09.2026
- Najszybsza bramka 17. minuta Baturina, Napoli - Como 1:2, Serie A, 30.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 83. minuta Da Silva, Como - Parma 2:1, Serie A, 14.09.2026
Jakie statystyki ma Como w tym sezonie?
Bilans Como w tym sezonie to 6 meczów i wynik 3-2-1 przy 9 zdobytych bramkach i 6 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 62%, a oddaje 15,7 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Como – zawodnicy
Jak wygląda kadra Como w sezonie 2026/2027.
Skład i oceny Como w ostatnim meczu 4-2-3-1
Zmiany
- 23' Assane Diao Diaoune → J. Rodriguez
- 60' L. Milla → Lucas da Cunha
- 60' Kaiki Bruno → A. Douvikas
- 60' I. Smolcić → Y. Couto
- 79' M. Baturina → M. Liberali
Kontuzje w kadrze Como
-
Moise Kean Napastnik Uraz nogi pauzuje od 12 dniopuszczone: 2 mecze
Kadra Como
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 11 |
|
21 | Senegal | 35 mln € | 930 tys. € | 6 | 100% | 2 | 1 | 427' | 2 | 0 | |||||||
| 9 |
|
27 | Grecja | 25 mln € | 1,5 mln € | 6 | 100% | 2 | 0 | 407' | 0 | 0 | |||||||
| 90 |
|
26 | Włochy | 32 mln € | 5,8 mln € | 3 | 50% | 0 | 1 | 133' | 0 | 0 | |||||||
| 42 |
|
21 | Holandia | 20 mln € | 830 tys. € | 2 | 33% | 0 | 0 | 2' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
|
19 | Włochy | 10 mln € | 190 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 25' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 10 |
|
22 | Argentyna | 80 mln € | 930 tys. € | 6 | 100% | 1 | 1 | 510' | 0 | 0 | |||||||
| 20 |
|
23 | Chorwacja | 55 mln € | 930 tys. € | 6 | 100% | 2 | 1 | 281' | 2 | 0 | |||||||
| 7 |
|
25 | Francja | 30 mln € | 770 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 394' | 0 | 0 | |||||||
| 5 |
|
23 | Argentyna | 35 mln € | 1,9 mln € | 6 | 100% | 0 | 1 | 354' | 0 | 0 | |||||||
| 6 |
|
32 | Hiszpania | 8 mln € | 2,1 mln € | 6 | 100% | 0 | 0 | 275' | 0 | 0 | |||||||
| 8 |
|
26 | Francja | 13 mln € | 6,7 mln € | 6 | 100% | 0 | 0 | 158' | 1 | 0 | |||||||
| 17 |
|
20 | Hiszpania | 30 mln € | 1,1 mln € | 6 | 100% | 0 | 0 | 175' | 0 | 0 | |||||||
| 21 |
|
25 | Włochy | 22 mln € | 4,6 mln € | 5 | 83% | 0 | 0 | 65' | 0 | 0 | |||||||
| 15 |
|
18 | Szwecja | 100 tys. € | 460 tys. € | 5 | 83% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 4 |
|
21 | Hiszpania | 45 mln € | 300 tys. € | 6 | 100% | 1 | 0 | 540' | 0 | 0 | |||||||
| 27 |
|
24 | Brazylia | 17 mln € | 4,7 mln € | 6 | 100% | 0 | 1 | 505' | 1 | 0 | |||||||
| 99 |
|
27 | Anglia | 35 mln € | 3,1 mln € | 6 | 100% | 0 | 0 | 450' | 0 | 0 | |||||||
| 16 |
|
23 | Brazylia | 14 mln € | 428 tys. € | 6 | 100% | 1 | 0 | 206' | 0 | 0 | |||||||
| 3 |
|
22 | Hiszpania | 12 mln € | 560 tys. € | 6 | 100% | 0 | 1 | 343' | 0 | 0 | |||||||
| 2 |
|
31 | Niemcy | 3,5 mln € | 1,1 mln € | 6 | 100% | 0 | 0 | 117' | 0 | 0 | |||||||
| 28 |
|
26 | Chorwacja | 3,5 mln € | 560 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 33' | 0 | 0 | |||||||
| 13 |
|
28 | Włochy | 5 mln € | 930 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 18 |
|
32 | Włochy | 2 mln € | 930 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 53 |
|
22 | Kongo | 3 mln € | 1,7 mln € | 5 | 83% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
31 | Francja | 8 mln € | 930 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 450' | 0 | 0 | |||||||
| 97 |
|
28 | Hiszpania | 15 mln € | 3,7 mln € | 4 | 67% | 0 | 0 | 90' | 0 | 0 | |||||||
| 22 |
|
36 | Włochy | 150 tys. € | 170 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Como
558,3 mln €
śr. 20,7 mln € / zawodnika
Ile Como wydaje na pensje
47,7 mln € rocznie
śr. 1,8 mln € / zawodnika
Narodowości w kadrze
13
najliczniej: Włochy (6 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Como w sezonie 2026/2027
Como wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Como
Jak wygląda skład Como?
W wyjściowym ustawieniu Como między słupkami staje J. Butez, a linię obrony najczęściej tworzą Y. Couto, Jacobo Ramón, T. Chalobah oraz A. Valle. W środku pola grają Assane Diao Diaoune, M. Perrone, N. Paz, Lucas da Cunha oraz M. Baturina, a za skuteczność w ataku odpowiadają A. Douvikas. Trener Cesc Fabregas ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Serie A i pucharach.
Como – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Como w sezonie 2026/2027.
Como transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 Cze 2027 |
|
Włochy | 20 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 31 Sie 2026 |
|
Włochy | 26 |
|
5 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Hiszpania | 28 |
|
wypożyczenie | |
| 31 Sie 2026 |
|
Indonezja | 29 |
|
wypożyczenie | |
| 31 Sie 2026 |
|
Niemcy | 26 |
|
wypożyczenie | |
| 31 Sie 2026 |
|
Austria | 24 |
|
za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
![]() |
Hiszpania | 23 |
|
wypożyczenie | |
| 31 Sie 2026 |
|
Włochy | 30 |
![]() |
za darmo | |
| 30 Sie 2026 |
|
Szwecja | 24 |
|
wypożyczenie | |
| 29 Sie 2026 |
|
Belgia | 24 |
|
wypożyczenie |
Kluczowe transfery Como
Como bilans transferowy
- -61,2 mln € 2026
- -143,2 mln € 2025
- -113,3 mln € 2024
- -8,6 mln € 2023
- -1,7 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Como
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Como w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Como trafiło 10 zawodników za łączną kwotę 52 mln €, a klub opuściło 25 piłkarzy, co przyniosło 15,2 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Trevoh Chalobah z Chelsea za 30 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Yannick Engelhardt do Freiburga za 7 mln €.
Como – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Como? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Como?
Klub piłkarski Como zdobył w swojej historii 9 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Lega Pro (A) oraz Mistrzostwo Serie B. Ponadto triumfował w Puchar Włoch (Serie D), Puchar Włoch (Serie C) oraz Mistrzostwo Lega Pro (B).
