Forma w lidze
Parma w tabeli
18. miejsce / 4 punkty Strefa spadkowa
Strata do lidera: 12 punktów
Serie w ostatnich meczach
7 meczów ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
4 pkt
3:3 bramki
1,00 gola/mecz
0 pkt
1:7 bramki
0,33 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Parmy
Wartość drużyny: 20 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
Najlepszy strzelec 2 bramek | Argentyna | 23 | napastnik | 6 | 7 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 1 asyst | Mali | 25 | napastnik | 6 | 13 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 6,84 średnia ocena | Szwecja | 27 | napastnik | 5 | 1,8 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 540 minut | Włochy | 25 | bramkarz | 6 | 3 mln € |
Przewidywany skład Parmy 3-4-2-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Parma w tabeli Serie A
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Inter Mediolan
|
6 | 5 | 1 | 0 | 18:8 | 16 |
2
|
Lazio
|
6 | 5 | 1 | 0 | 11:4 | 16 |
| ··· | |||||||
17
|
Genoa FC
|
6 | 1 | 1 | 4 | 5:11 | 4 |
18
|
Parma
|
6 | 1 | 1 | 4 | 4:10 | 4 |
19
|
Fiorentina
|
6 | 1 | 1 | 4 | 7:14 | 4 |
Wyniki Parmy
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Inter Mediolan
3
Parma
0
Serie A, 6. kolejka
|
|
|
20 Wrz Koniec
|
Parma
2
Genoa FC
1
Serie A, 5. kolejka
|
|
|
14 Wrz Koniec
|
Como
2
Parma
1
Serie A, 4. kolejka
|
Terminarz Parmy
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
19 Paź 20:45
|
Parma
Torino
Serie A, 7. kolejka
|
|
|
24 Paź 20:45
|
Lazio
Parma
Serie A, 8. kolejka
|
|
|
28 Paź 18:30
|
Parma
Udinese
Serie A, 9. kolejka
|
Ostatnie transfery Parmy
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 03 Wrz 2026 |
|
Szwajcaria |
![]() |
za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
|
Brazylia |
|
wypożyczenie | |
| 31 Sie 2026 |
|
Włochy |
|
za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
|
Węgry |
|
500 tys. € |
Parma to klub piłkarski z Włoch występujący w Serie A. Swoim domowym obiektem jest Stadio Ennio Tardini, który może pomieścić 22 885 widzów. Zespół prowadzi Alberto Gilardino. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 20 milionów euro.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Parmę?
Klub piłkarski Parma zdobył w swojej historii 13 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Lega Pro (A) oraz Puchar Włoch. Ponadto triumfował w Puchar UEFA, Mistrzostwo Serie B, Superpuchar Włoch, Superpuchar Europy oraz Puchar Zdobywców Pucharów.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Parma w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Parmy trafiło 10 zawodników za łączną kwotę 14 mln €, a klub opuściło 15 piłkarzy, co przyniosło 76 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Jose David Romero z Tigre za 7 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Zion Suzuki do Aston Villi za 30 mln €.
Które miejsce zajmuje Parma w tabeli Serie A?
Parma zajmuje obecnie 18. miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 4 punktów po 6 kolejkach. Strata do prowadzącego Interu Mediolan wynosi 12 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 4:10, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 4 punkty.
Jak wygląda skład Parmy?
W wyjściowym ustawieniu Parmy między słupkami staje E. Corvi, a linię obrony najczęściej tworzą Enrico Delprato, M. Troilo oraz Diego Carlos. W środku pola grają V. Sierro, C. Ordonez, E. Toure, M. Keita, G. Fabbian oraz E. Valeri, a za skuteczność w ataku odpowiadają N. Elphege. Trener Alberto Gilardino ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Serie A i pucharach.
Kiedy Parma gra następny mecz?
Najbliższy mecz Parmy to spotkanie z Torino, które odbędzie się 19 października 2026 o godzinie 20:45 na obiekcie Stadio Ennio Tardini w ramach Serie A (7. kolejka). Transmisję pokażą STS TV, Fortuna TV, Superbet TV oraz Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Parmy?
Ostatni mecz Parmy to porażka z Interem Mediolan 3:0 w Serie A, 10 października 2026. Bramki zdobyli Sucić, Calhanoglu oraz Thuram-Ulien. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Parma w tym sezonie?
Bilans Parmy w tym sezonie to 6 meczów i wynik 1-1-4 przy 4 zdobytych bramkach i 10 straconych. Czyste konto padło w 0 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 42%, a oddaje 7,3 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Parmy w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Parma w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Parmy
Parma terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
19 Paź 20:45
|
Serie A, 7. kolejka
|
Stadio Ennio Tardini U siebie | Umiarkowany | |
|
24 Paź 20:45
|
Serie A, 8. kolejka
|
Stadio Olimpico Wyjazd | Trudny | |
|
28 Paź 18:30
|
Serie A, 9. kolejka
|
Stadio Ennio Tardini U siebie | Łatwy | |
|
02 Lis 20:45
|
Serie A, 10. kolejka
|
Gewiss Stadium Wyjazd | Umiarkowany | |
|
07 Lis 18:00
|
Serie A, 11. kolejka
|
Stadio Ennio Tardini U siebie | Łatwy | |
|
21 Lis 18:00
|
Serie A, 12. kolejka
|
Stadio Ennio Tardini U siebie | Trudny | |
|
28 Lis 15:00
|
Serie A, 13. kolejka
|
Stadio Benito Stirpe Wyjazd | Umiarkowany | |
|
06 Gru 20:45
|
Serie A, 14. kolejka
|
Stadio Giuseppe Meazza Wyjazd | Trudny | |
|
13 Gru 18:00
|
Serie A, 15. kolejka
|
Stadio Ennio Tardini U siebie | Łatwy | |
|
19 Gru 15:00
|
Serie A, 16. kolejka
|
MAPEI Stadium - Città del Tricolore Wyjazd | Umiarkowany |
Kiedy Parma gra następny mecz?
Najbliższy mecz Parmy to spotkanie z Torino, które odbędzie się 19 października 2026 o godzinie 20:45 na obiekcie Stadio Ennio Tardini w ramach Serie A (7. kolejka). Transmisję pokażą STS TV, Fortuna TV, Superbet TV oraz Betclic TV.
Wyniki Parmy w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Parma w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Parmy w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Parma wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Serie A, 6. kolejka
|
3:0 | 3-4-2-1 | 1/4 | 0/0 | |
|
20 Wrz Koniec
|
Serie A, 5. kolejka
|
2:1 | 3-4-2-1 | 2/7 | 3/6 | |
|
14 Wrz Koniec
|
Serie A, 4. kolejka
|
2:1 | 3-4-2-1 | 4/15 | 0/1 | |
|
06 Wrz Koniec
|
Serie A, 3. kolejka
|
1:1 | 3-4-2-1 | 6/9 | 2/4 | |
|
01 Wrz Koniec
|
Puchar Włoch, 1/16 finału
|
0:2 | 4-3-3 | 10/20 | 1/2 | |
|
29 Sie Koniec
|
Serie A, 2. kolejka
|
2:0 | 4-4-2 | 2/12 | 3/5 | |
|
22 Sie Koniec
|
Serie A, 1. kolejka
|
0:1 | 4-3-3 | 3/5 | 0/2 | |
|
14 Sie Koniec
|
Puchar Włoch, 1/32 finału
|
2:0 | 4-3-3 | 3/8 | 1/3 | |
|
24 Maj Koniec
|
Serie A, 38. kolejka
|
1:0 | 3-5-2 | 1/2 | 2/4 | |
|
17 Maj Koniec
|
Serie A, 37. kolejka
|
1:0 | 3-5-2 | 2/17 | 0/2 |
Parma ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 3-4-2-1 19 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 3-4-2-1 – w 4 z 6 meczów, ze średnią 1,00 punktu. W pozostałych ustawieniach Parma zdobywa 0,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Parmy?
Ostatni mecz Parmy to porażka z Interem Mediolan 3:0 w Serie A, 10 października 2026. Bramki zdobyli Sucić, Calhanoglu oraz Thuram-Ulien. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Parma – tabela Serie A
Jakie miejsce w tabeli Serie A zajmuje Parma w sezonie 2026/2027.
Miejsce Parmy w tabeli Serie A
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Inter Mediolan
|
6 | 5 | 1 | 0 | 18:8 | 10 | 16 | |
2
|
Lazio
|
6 | 5 | 1 | 0 | 11:4 | 7 | 16 | |
3
|
AS Roma
|
6 | 4 | 2 | 0 | 14:3 | 11 | 14 | |
4
|
Cagliari
|
6 | 4 | 1 | 1 | 6:3 | 3 | 13 | |
5
|
AC Milan
|
6 | 3 | 3 | 0 | 11:5 | 6 | 12 | |
6
|
Juventus
|
6 | 3 | 2 | 1 | 9:5 | 4 | 11 | |
7
|
Como
|
6 | 3 | 2 | 1 | 9:6 | 3 | 11 | |
8
|
Napoli
|
6 | 3 | 1 | 2 | 10:6 | 4 | 10 | |
9
|
Frosinone
|
6 | 3 | 1 | 2 | 9:7 | 2 | 10 | |
10
|
Atalanta
|
6 | 3 | 0 | 3 | 8:8 | 0 | 9 | |
11
|
Sassuolo
|
6 | 2 | 2 | 2 | 10:10 | 0 | 8 | |
12
|
Torino
|
6 | 2 | 1 | 3 | 7:9 | -2 | 7 | |
13
|
Lecce
|
6 | 2 | 0 | 4 | 6:12 | -6 | 6 | |
14
|
Bologna FC 1909
|
6 | 1 | 2 | 3 | 5:7 | -2 | 5 | |
15
|
Udinese
|
6 | 1 | 1 | 4 | 9:13 | -4 | 4 | |
16
|
Monza
|
6 | 1 | 1 | 4 | 9:15 | -6 | 4 | |
17
|
Genoa FC
|
6 | 1 | 1 | 4 | 5:11 | -6 | 4 | |
18
|
Parma
|
6 | 1 | 1 | 4 | 4:10 | -6 | 4 | |
19
|
Fiorentina
|
6 | 1 | 1 | 4 | 7:14 | -7 | 4 | |
20
|
Venezia
|
6 | 0 | 0 | 6 | 5:16 | -11 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Inter Mediolan
|
6 | 5 | 1 | 0 | 18:8 | 10 | 16 | |
2
|
Lazio
|
6 | 5 | 1 | 0 | 11:4 | 7 | 16 | |
3
|
AS Roma
|
6 | 4 | 2 | 0 | 14:3 | 11 | 14 | |
4
|
Cagliari
|
6 | 4 | 1 | 1 | 6:3 | 3 | 13 | |
5
|
AC Milan
|
6 | 3 | 3 | 0 | 11:5 | 6 | 12 | |
6
|
Juventus
|
6 | 3 | 2 | 1 | 9:5 | 4 | 11 | |
7
|
Como
|
6 | 3 | 2 | 1 | 9:6 | 3 | 11 | |
8
|
Napoli
|
6 | 3 | 1 | 2 | 10:6 | 4 | 10 | |
9
|
Frosinone
|
6 | 3 | 1 | 2 | 9:7 | 2 | 10 | |
10
|
Atalanta
|
6 | 3 | 0 | 3 | 8:8 | 0 | 9 | |
11
|
Sassuolo
|
6 | 2 | 2 | 2 | 10:10 | 0 | 8 | |
12
|
Torino
|
6 | 2 | 1 | 3 | 7:9 | -2 | 7 | |
13
|
Lecce
|
6 | 2 | 0 | 4 | 6:12 | -6 | 6 | |
14
|
Bologna FC 1909
|
6 | 1 | 2 | 3 | 5:7 | -2 | 5 | |
15
|
Udinese
|
6 | 1 | 1 | 4 | 9:13 | -4 | 4 | |
16
|
Monza
|
6 | 1 | 1 | 4 | 9:15 | -6 | 4 | |
17
|
Genoa FC
|
6 | 1 | 1 | 4 | 5:11 | -6 | 4 | |
18
|
Parma
|
6 | 1 | 1 | 4 | 4:10 | -6 | 4 | |
19
|
Fiorentina
|
6 | 1 | 1 | 4 | 7:14 | -7 | 4 | |
20
|
Venezia
|
6 | 0 | 0 | 6 | 5:16 | -11 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Inter Mediolan
|
4 | 4 | 0 | 0 | 15:6 | 9 | 12 | |
| 2 |
Atalanta
|
4 | 3 | 0 | 1 | 7:4 | 3 | 9 | |
| 3 |
Lazio
|
3 | 2 | 1 | 0 | 6:3 | 3 | 7 | |
| 4 |
AS Roma
|
3 | 2 | 1 | 0 | 8:3 | 5 | 7 | |
| 5 |
Juventus
|
3 | 2 | 1 | 0 | 5:1 | 4 | 7 | |
| 6 |
Sassuolo
|
3 | 2 | 1 | 0 | 6:4 | 2 | 7 | |
| 7 |
AC Milan
|
2 | 2 | 0 | 0 | 5:0 | 5 | 6 | |
| 8 |
Napoli
|
3 | 2 | 0 | 1 | 5:2 | 3 | 6 | |
| 9 |
Frosinone
|
3 | 2 | 0 | 1 | 5:3 | 2 | 6 | |
| 10 |
Cagliari
|
3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 | 4 | |
| 11 |
Como
|
2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | 1 | 4 | |
| 12 |
Genoa FC
|
4 | 1 | 1 | 2 | 4:8 | -4 | 4 | |
| 13 |
Parma
|
3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | 4 | |
| 14 |
Torino
|
3 | 1 | 0 | 2 | 3:5 | -2 | 3 | |
| 15 |
Lecce
|
3 | 1 | 0 | 2 | 4:8 | -4 | 3 | |
| 16 |
Monza
|
2 | 1 | 0 | 1 | 4:4 | 0 | 3 | |
| 17 |
Bologna FC 1909
|
3 | 0 | 2 | 1 | 3:4 | -1 | 2 | |
| 18 |
Udinese
|
3 | 0 | 1 | 2 | 2:4 | -2 | 1 | |
| 19 |
Fiorentina
|
3 | 0 | 1 | 2 | 2:6 | -4 | 1 | |
| 20 |
Venezia
|
3 | 0 | 0 | 3 | 2:8 | -6 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lazio
|
3 | 3 | 0 | 0 | 5:1 | 4 | 9 | |
| 2 |
Cagliari
|
3 | 3 | 0 | 0 | 4:1 | 3 | 9 | |
| 3 |
AS Roma
|
3 | 2 | 1 | 0 | 6:0 | 6 | 7 | |
| 4 |
Como
|
4 | 2 | 1 | 1 | 7:5 | 2 | 7 | |
| 5 |
AC Milan
|
4 | 1 | 3 | 0 | 6:5 | 1 | 6 | |
| 6 |
Inter Mediolan
|
2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | 1 | 4 | |
| 7 |
Juventus
|
3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 0 | 4 | |
| 8 |
Napoli
|
3 | 1 | 1 | 1 | 5:4 | 1 | 4 | |
| 9 |
Frosinone
|
3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 0 | 4 | |
| 10 |
Torino
|
3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 0 | 4 | |
| 11 |
Lecce
|
3 | 1 | 0 | 2 | 2:4 | -2 | 3 | |
| 12 |
Bologna FC 1909
|
3 | 1 | 0 | 2 | 2:3 | -1 | 3 | |
| 13 |
Udinese
|
3 | 1 | 0 | 2 | 7:9 | -2 | 3 | |
| 14 |
Fiorentina
|
3 | 1 | 0 | 2 | 5:8 | -3 | 3 | |
| 15 |
Sassuolo
|
3 | 0 | 1 | 2 | 4:6 | -2 | 1 | |
| 16 |
Monza
|
4 | 0 | 1 | 3 | 5:11 | -6 | 1 | |
| 17 |
Atalanta
|
2 | 0 | 0 | 2 | 1:4 | -3 | 0 | |
| 18 |
Genoa FC
|
2 | 0 | 0 | 2 | 1:3 | -2 | 0 | |
| 19 |
Parma
|
3 | 0 | 0 | 3 | 1:7 | -6 | 0 | |
| 20 |
Venezia
|
3 | 0 | 0 | 3 | 3:8 | -5 | 0 |
Które miejsce zajmuje Parma w tabeli Serie A?
Parma zajmuje obecnie 18. miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 4 punktów po 6 kolejkach. Strata do prowadzącego Interu Mediolan wynosi 12 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 4:10, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 4 punkty.
Statystyki Parmy w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Parmy na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Parma na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 7,3
- Strzały celne / mecz 2,7
- Asysty / mecz 0,50
- Udane dryblingi / mecz 5,2
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,67
- Czyste konta 0%
- Odbiory / mecz 12,5
- Przechwyty / mecz 9,5
- Wybicia / mecz 22,3
- Zablokowane strzały / mecz 1,0
Strzelcy Parmy
Rozkład bramek w czasie
Bramki Parmy i rywali według minuty w ostatnich 6 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Parmy to 76–90+ minuta, w której padły 2 bramki. Drugi najlepszy okres to 31–45+ minuta z 1 trafieniem.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Parma - Torino Po przerwie pada 75% bramek Parmy.Przebieg meczu Parmy i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 1 | 1-0-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 5 | 0-1-4 |
| Prowadził do przerwy | 1 | 1-0-0 |
| Remis do przerwy | 2 | 0-0-2 |
| Przegrywał do przerwy | 3 | 0-1-2 |
Gdy Parma otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 1 raz na 1 taki mecz.
Jak padają bramki dla Parmy
100% bramek Parmy pada z gry.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Parma zdobywa w sezonie średnio 0,67 punktu na mecz. W ostatnich 6 meczach średnia wynosi 0,67.
Aktualne serie Parmy
- Bez zwycięstwa rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Bez zdobytej bramki rynek: drużyna nie strzeli gola 1 mecz
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 1 mecz
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 3 mecze
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 6 meczów
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 6 meczów Parmy, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Parma wygra mecz Parma - Torino Parma przegrał ostatni mecz, postaw na przełamanie.Bramki w meczach Parmy
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 83%
- Powyżej 2,5 50%
- Powyżej 3,5 0%
- Powyżej 4,5 0%
- Powyżej 5,5 0%
W 50% meczów Parmy padają co najmniej trzy bramki, a w 50% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Parma - Torino Powyżej 2,5 bramki padło w 50% meczów Parmy.Parma – faule i karne
- Faule / mecz 10,7
- Faule rywali / mecz 14,3
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Parma fauluje średnio 10,7 razy na mecz, a wymusza 14,3 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Parmy, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Parma zdobywa 1,33 punktu na mecz wobec 0,00 na wyjeździe.
Parma wygra mecz Parma - Torino Parma zdobywa u siebie 44% możliwych punktów, na wyjeździe 0%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 6 meczach Parmy ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 75% goli Parmy, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 1 z 6 meczów.
Parma wygra drugą połowę meczu Parma - Torino Drugą połowę Parma wygrywał w 1 z 6 meczów.Parma – strzały
- Celne / mecz 2,7
- Niecelne / mecz 4,7
- Celność strzałów 36%
- Skuteczność (gole / strzały) 9%
- Strzałów na gola 11,0
Parma oddaje 7,3 strzału na mecz. Do bramki trafia 36% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 11,0 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Parma - Torino Parma oddaje 7,3 strzałów na mecz.Parma – posiadanie piłki
- U siebie 45,0%
- Na wyjeździe 39,7%
- Mecze z posiadaniem > 60% 0 z 6
- Mecze z posiadaniem > 55% 0 z 6
- Najniższe w sezonie 36%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 0 z 6 meczów. Średnio Parma utrzymuje przy piłce 42,3% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 36%.
Parma wygra mecz Parma - Torino Parma utrzymuje średnio 42,3% posiadania piłki.Parma – podania
- Kluczowe / mecz 7,2
- Dośrodkowania / mecz 13,0
- Celność dośrodkowań 21%
- Podania długie / mecz 51
- Celność długich podań 42%
Parma wymienia średnio 387 podań na mecz przy celności 82%, z czego 7,2 to podania kluczowe.
Parma – czyste konta
- U siebie 0 z 3
- Na wyjeździe 0 z 3
- Stracone / mecz 1,67
- Bez straty do przerwy 50%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 50%
Czyste konto Parmy to 0% meczów sezonu (0 z 6), z czego 0 w 3 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Parma - Torino Czyste konto Parma zachowuje w 0% meczów.Parma – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 67%
- Pow. 8,5 w meczu 50%
- Pow. 10,5 w meczu 33%
- Rożne u siebie / mecz 3,7
- Rożne na wyjeździe / mecz 2,3
Parma wykonuje średnio 3,0 rzutów rożnych na mecz wobec 5,7 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 50% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Parma - Torino Powyżej 8,5 rożnego padło w 50% meczów Parmy.Parma – kartki
- Żółte kartki 8
- Pow. 3,5 kartki w meczu 50%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 33%
- Kartki rywali / mecz 1,7
- Mecze bez kartki 50%
Parma ogląda średnio 1,3 żółtej kartki na mecz, a rywale Parmy – 1,7.
Parma według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 3 | 0-0-3 | 0,00 | 0,00 | 2,00 |
| Środka tabeli (7–14) | 1 | 0-0-1 | 0,00 | 1,00 | 2,00 |
| Dołu tabeli (15–20) | 2 | 1-1-0 | 2,00 | 1,50 | 1,00 |
Najwięcej punktów na mecz Parma zdobywa z drużynami z dołu tabeli (15–20), najmniej z drużynami z środka tabeli (7–14).
Parma na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
16.
|
1,50 0,25 | 2,00 1,25 | 2,00 2,75 |
|
17.
|
1,00 0,00 | 1,00 0,50 | 2,00 1,50 |
|
18.
|
1,33 0,00 | 1,00 0,33 | 1,00 2,33 |
|
19.
|
0,33 1,00 | 0,67 1,67 | 2,00 2,67 |
|
20.
|
0,00 0,00 | 0,67 1,00 | 2,67 2,67 |
Ciekawe rekordy w meczach Parmy
Skrajne wyniki i osiągnięcia Parmy w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Parma - Genoa FC 2:1 Serie A, 20.09.2026
- Najwyższa porażka Inter Mediolan - Parma 3:0 Serie A, 10.10.2026
- Najwięcej bramek w meczu 3 bramek Como - Parma 2:1, Serie A, 14.09.2026
- Najszybsza bramka 38. minuta Romero, Parma - Genoa FC 2:1, Serie A, 20.09.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+2 minuta Romero, Como - Parma 2:1, Serie A, 14.09.2026
Jakie statystyki ma Parma w tym sezonie?
Bilans Parmy w tym sezonie to 6 meczów i wynik 1-1-4 przy 4 zdobytych bramkach i 10 straconych. Czyste konto padło w 0 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 42%, a oddaje 7,3 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Parma – zawodnicy
Jak wygląda kadra Parmy w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Parmy 3-4-2-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Kontuzje w kadrze Parmy
-
Nesta Elphege Napastnik Uraz pauzuje od 2 dni
-
Abdoulaye Niakhate Ndiaye Obrońca Stłuczenie pauzuje od 6 dniopuszczone: 1 mecz
-
Pontus Almqvist Napastnik Uraz łydki pauzuje od 23 dniopuszczone: 1 mecz
-
Hans Nicolussi Caviglia Pomocnik Uraz pachwiny pauzuje od 55 dniopuszczone: 7 meczów
Kadra Parmy
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 11 |
|
27 | Szwecja | 1,8 mln € | 1,1 mln € | 5 | 83% | 1 | 1 | 86' | 1 | 0 | |||||||
| 76 |
|
18 | Włochy | 6 mln € | – | 6 | 100% | 1 | 0 | 347' | 0 | 0 | |||||||
| 19 |
|
25 | Mali | 13 mln € | 1,9 mln € | 6 | 100% | 0 | 1 | 456' | 0 | 0 | |||||||
| 9 |
![]() |
23 | Argentyna | 7 mln € | 161 tys. € | 6 | 100% | 2 | 0 | 195' | 0 | 0 | |||||||
| 23 |
|
25 | Francja | 4 mln € | 460 tys. € | 6 | 100% | 0 | 1 | 174' | 0 | 0 | |||||||
| 20 |
|
23 | Chorwacja | 7 mln € | 1,2 mln € | 6 | 100% | 0 | 0 | 86' | 0 | 0 | |||||||
| 7 |
|
19 | Hiszpania | 1,5 mln € | – | 4 | 67% | 0 | 0 | 15' | 0 | 0 | |||||||
| 25 |
![]() |
18 | Argentyna | 125 tys. € | – | 4 | 67% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 16 |
|
24 | Belgia | 20 mln € | – | 6 | 100% | 0 | 0 | 525' | 1 | 0 | |||||||
| 4 |
|
31 | Szwajcaria | 2,5 mln € | 2 mln € | 4 | 67% | 0 | 0 | 252' | 0 | 0 | |||||||
| 10 |
|
25 | Hiszpania | 15 mln € | 1 mln € | 4 | 67% | 0 | 0 | 200' | 0 | 0 | |||||||
| 80 |
|
23 | Włochy | 10 mln € | 1,5 mln € | 5 | 83% | 0 | 0 | 140' | 0 | 0 | |||||||
| 32 |
|
22 | Argentyna | 6,5 mln € | 930 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 205' | 0 | 0 | |||||||
| 8 |
|
21 | USA | 4 mln € | 130 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 34' | 0 | 0 | |||||||
| 47 |
|
19 | Senegal | 1,5 mln € | – | 6 | 100% | 0 | 0 | 94' | 1 | 0 | |||||||
| 41 |
|
26 | Włochy | 6 mln € | 1,7 mln € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 37 |
|
23 | Argentyna | 10 mln € | 830 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 535' | 2 | 0 | |||||||
| 14 |
|
27 | Włochy | 3 mln € | 1,4 mln € | 6 | 100% | 0 | 0 | 540' | 0 | 0 | |||||||
| 34 |
|
33 | Brazylia | 3 mln € | 3,7 mln € | 4 | 67% | 0 | 0 | 306' | 0 | 0 | |||||||
| 27 |
![]() |
20 | Szwajcaria | 10 mln € | 130 tys. € | 5 | 83% | 0 | 0 | 262' | 0 | 0 | |||||||
| 15 |
|
26 | Włochy | 6 mln € | 1,7 mln € | 6 | 100% | 0 | 0 | 540' | 2 | 0 | |||||||
| 72 |
|
19 | Słowenia | 1,8 mln € | – | 6 | 100% | 0 | 0 | 180' | 1 | 0 | |||||||
| 5 |
|
27 | Argentyna | 2 mln € | 770 tys. € | 4 | 67% | 0 | 0 | 45' | 0 | 0 | |||||||
| 3 |
|
24 | Senegal | 6 mln € | 830 tys. € | 5 | 83% | 0 | 0 | 90' | 0 | 0 | |||||||
| 29 |
|
23 | Argentyna | 1,5 mln € | 190 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 78' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 40 |
|
25 | Włochy | 3 mln € | – | 6 | 100% | 0 | 0 | 540' | 0 | 0 | |||||||
| 22 |
|
26 | Włochy | 400 tys. € | 460 tys. € | 4 | 67% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
|
21 | Włochy | 3,5 mln € | 190 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Parmy
156,1 mln €
śr. 5,6 mln € / zawodnika
Ile Parma wydaje na pensje
22,3 mln € rocznie
śr. 795 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
13
najliczniej: Włochy (8 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Parmy w sezonie 2026/2027
Parma wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Parmy
Jak wygląda skład Parmy?
W wyjściowym ustawieniu Parmy między słupkami staje E. Corvi, a linię obrony najczęściej tworzą Enrico Delprato, M. Troilo oraz Diego Carlos. W środku pola grają V. Sierro, C. Ordonez, E. Toure, M. Keita, G. Fabbian oraz E. Valeri, a za skuteczność w ataku odpowiadają N. Elphege. Trener Alberto Gilardino ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Serie A i pucharach.
Parma – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Parma w sezonie 2026/2027.
Parma transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 03 Wrz 2026 |
|
Szwajcaria | 31 |
![]() |
za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
|
Brazylia | 33 |
|
wypożyczenie | |
| 31 Sie 2026 |
|
Włochy | 26 |
|
za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
|
Węgry | 24 |
|
500 tys. € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Dania | 24 |
|
wypożyczenie | |
| 29 Sie 2026 |
![]() |
Szwecja | 22 |
|
za darmo | |
| 27 Sie 2026 |
|
Włochy | 23 |
|
1 mln € | |
| 27 Sie 2026 |
|
Burkina-Faso | 24 |
|
wypożyczenie | |
| 20 Sie 2026 |
|
Francja | 23 |
|
1 mln € | |
| 20 Sie 2026 |
![]() |
Maroko | 19 |
|
wypożyczenie |
Kluczowe transfery Parmy
Parma bilans transferowy
- +55,4 mln € 2026
- +22,3 mln € 2025
- -34,6 mln € 2024
- +180 tys. € 2023
- -9,9 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Parmy
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Parma w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Parmy trafiło 10 zawodników za łączną kwotę 14 mln €, a klub opuściło 15 piłkarzy, co przyniosło 76 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Jose David Romero z Tigre za 7 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Zion Suzuki do Aston Villi za 30 mln €.
Parma – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Parma? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Parmę?
Klub piłkarski Parma zdobył w swojej historii 13 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Lega Pro (A) oraz Puchar Włoch. Ponadto triumfował w Puchar UEFA, Mistrzostwo Serie B, Superpuchar Włoch, Superpuchar Europy oraz Puchar Zdobywców Pucharów.
