Forma w lidze
Naftan w tabeli
15. miejsce / 17 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 30 punktów
Serie w ostatnich meczach
2 zwycięstwa z rzędu
3 mecze bez porażki
3 mecze ze strzeloną bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
12 pkt
11:18 bramki
0,92 gola/mecz
5 pkt
13:37 bramki
1,08 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Naftan
Wartość drużyny: 250 tys. €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 5 bramek | Białoruś | 23 | napastnik | 23 | 125 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 5 asyst | Zambia | 25 | pomocnik | 16 | 250 tys. € | ||
|
|
Najwięcej minut 630 minut | Białoruś | 35 | obrońca | 22 | 50 tys. € |
Przewidywany skład Naftan 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.



Naftan w tabeli Wyszejszajej lihi
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Maxline Vitebsk
|
22 | 13 | 8 | 1 | 47:18 | 47 |
2
|
Dinamo Mińsk
|
22 | 14 | 4 | 4 | 40:18 | 46 |
| ··· | |||||||
14
|
Belshina
|
23 | 5 | 6 | 12 | 23:40 | 21 |
15
|
Naftan
|
24 | 4 | 5 | 15 | 24:55 | 17 |
16
|
FC Dnepr Mogilev
|
24 | 2 | 10 | 12 | 22:39 | 16 |
Wyniki Naftan
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Naftan
4
Belshina
1
Wyszejszaja liha (Białoruś), 24. kolejka
|
|
|
19 Wrz Koniec
|
Slavia Mozyr
0
Naftan
1
Wyszejszaja liha (Białoruś), 23. kolejka
|
|
|
13 Wrz Koniec
|
Bate Borisov
2
Naftan
2
Wyszejszaja liha (Białoruś), 22. kolejka
|
Terminarz Naftan
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
19 Paź 17:00
|
Torpedo Zhodino
Naftan
Wyszejszaja liha (Białoruś), 25. kolejka
|
|
|
24 Paź 17:00
|
Naftan
FC Isloch Minsk R.
Wyszejszaja liha (Białoruś), 26. kolejka
|
|
|
31 Paź 17:00
|
Baranovichi
Naftan
Wyszejszaja liha (Białoruś), 27. kolejka
|
Ostatnie transfery Naftan
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 01 Wrz 2026 |
![]() |
Rosja | – | za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Białoruś |
|
za darmo | |
| 20 Sie 2026 |
![]() |
Rosja |
|
za darmo | |
| 14 Sie 2026 |
|
Rosja |
|
koniec wypożyczenia |
Naftan to klub piłkarski z Białorusi występujący w Wyszejszaja liha (Białoruś). Swoim domowym obiektem jest Stadyen Atlant, który może pomieścić 4 522 widzów. Zespół prowadzi Aleksandr Khrapkovskiy. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 250 tysięcy euro.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Naftan?
Klub piłkarski Naftan zdobył w swojej historii 4 trofea — 4 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 2. ligi Białorusi oraz Puchar Białorusi.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Naftan w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Naftan trafiło 22 zawodników, a klub opuściło 19 piłkarzy.
Które miejsce zajmuje Naftan w tabeli Wyszejszajej lihi?
Naftan zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli Wyszejszajej lihi z dorobkiem 17 punktów po 24 kolejkach. Strata do prowadzącego Maxline Vitebsk wynosi 30 punktów, a przewaga nad 16. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 24:55, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 7 punktów.
Jak wygląda skład Naftan?
W wyjściowym ustawieniu Naftan między słupkami staje D. Sadovskiy, a linię obrony najczęściej tworzą A. Tumanov, A. Drabatovich, A. Lebedev oraz R. Khadzhiev. W środku pola grają V. Krolik, I. Pranovich, V. Yakovlev, G. Mafwenta oraz A. Savitskiy, a za skuteczność w ataku odpowiadają T. Galimzyanov. Trener Aleksandr Khrapkovskiy ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Wyszejszaja liha (Białoruś) i pucharach.
Kiedy Naftan gra następny mecz?
Najbliższy mecz Naftan to spotkanie z Torpedo Zhodino, które odbędzie się 19 października 2026 o godzinie 17:00 na obiekcie Stadyen Tarpeda w ramach Wyszejszajej lihi (25. kolejka).
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Naftan?
Ostatni mecz Naftan to wygrana z Belshina 4:1 w Wyszejszajej lihie, 10 października 2026. Bramki zdobyli Davydov, Yakovlev, Yakovlev, Aymanov oraz Drabatovich. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Naftan w tym sezonie?
Bilans Naftan w tym sezonie to 24 mecze i wynik 4-5-15 przy 24 zdobytych bramkach i 55 straconych. Czyste konto padło w 5 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 45%, a oddaje 5,8 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Naftan w sezonie 2026
Jakie mecze rozegra Naftan w sezonie 2026.
Podgląd nadchodzących spotkań Naftan
Naftan terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
19 Paź 17:00
|
Wyszejszaja liha (Białoruś), 25. kolejka
|
Stadyen Tarpeda Wyjazd | Umiarkowany | |
|
24 Paź 17:00
|
Wyszejszaja liha (Białoruś), 26. kolejka
|
Stadyen Atlant U siebie | Trudny | |
|
31 Paź 17:00
|
Wyszejszaja liha (Białoruś), 27. kolejka
|
Stadyen Lyakamatyu Wyjazd | Umiarkowany | |
|
07 Lis 17:00
|
Wyszejszaja liha (Białoruś), 28. kolejka
|
Stadyen Atlant U siebie | Trudny | |
|
21 Lis 17:00
|
Wyszejszaja liha (Białoruś), 29. kolejka
|
Stadyen DASK Brestski Wyjazd | Trudny | |
|
28 Lis 17:00
|
Wyszejszaja liha (Białoruś), 30. kolejka
|
Stadyen Atlant U siebie | Trudny |
Kiedy Naftan gra następny mecz?
Najbliższy mecz Naftan to spotkanie z Torpedo Zhodino, które odbędzie się 19 października 2026 o godzinie 17:00 na obiekcie Stadyen Tarpeda w ramach Wyszejszajej lihi (25. kolejka).
Wyniki Naftan w sezonie 2026
Jakie wyniki osiągnął klub Naftan w sezonie 2026.
Forma i bramki Naftan w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Naftan wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Wyszejszaja liha (Białoruś), 24. kolejka
|
4:1 | 3-5-2 | 1/7 | 3/3 | |
|
19 Wrz Koniec
|
Wyszejszaja liha (Białoruś), 23. kolejka
|
0:1 | 3-4-3 | 3/16 | 3/4 | |
|
13 Wrz Koniec
|
Wyszejszaja liha (Białoruś), 22. kolejka
|
2:2 | 3-4-3 | 4/12 | 3/5 | |
|
06 Wrz Koniec
|
Wyszejszaja liha (Białoruś), 21. kolejka
|
0:3 | 4-2-3-1 | 7/16 | 1/4 | |
|
02 Wrz Koniec
|
Wyszejszaja liha (Białoruś), 15. kolejka
|
5:1 | 4-2-3-1 | 6/11 | 1/2 | |
|
28 Sie Koniec
|
Wyszejszaja liha (Białoruś), 20. kolejka
|
2:0 | 4-2-3-1 | 3/8 | 1/3 | |
|
22 Sie Koniec
|
Wyszejszaja liha (Białoruś), 19. kolejka
|
0:2 | 4-1-4-1 | 5/10 | 0/0 | |
|
15 Sie Koniec
|
Wyszejszaja liha (Białoruś), 18. kolejka
|
6:0 | 4-1-4-1 | 2/6 | 1/1 | |
|
07 Sie Koniec
|
Wyszejszaja liha (Białoruś), 17. kolejka
|
3:0 | 4-2-3-1 | 4/14 | 1/1 | |
|
31 Lip Koniec
|
Wyszejszaja liha (Białoruś), 16. kolejka
|
3:3 | 4-2-3-1 | 6/8 | 2/5 |
Naftan ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 3-4-3 30 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 3-4-3 – w 5 z 24 meczów, ze średnią 1,20 punktu. W pozostałych ustawieniach Naftan zdobywa 0,58 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Naftan?
Ostatni mecz Naftan to wygrana z Belshina 4:1 w Wyszejszajej lihie, 10 października 2026. Bramki zdobyli Davydov, Yakovlev, Yakovlev, Aymanov oraz Drabatovich. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Naftan – tabela Wyszejszaja liha (Białoruś)
Jakie miejsce w tabeli Wyszejszaja liha (Białoruś) zajmuje Naftan w sezonie 2026.
Miejsce Naftan w tabeli Wyszejszajej lihi
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Maxline Vitebsk
|
22 | 13 | 8 | 1 | 47:18 | 29 | 47 | |
2
|
Dinamo Mińsk
|
22 | 14 | 4 | 4 | 40:18 | 22 | 46 | |
3
|
FC Isloch Minsk R.
|
23 | 13 | 7 | 3 | 37:18 | 19 | 46 | |
4
|
Dinamo Brest
|
24 | 13 | 4 | 7 | 39:23 | 16 | 43 | |
5
|
Neman
|
23 | 12 | 4 | 7 | 29:20 | 9 | 40 | |
6
|
FC Gomel
|
24 | 11 | 6 | 7 | 34:23 | 11 | 39 | |
7
|
FC Vitebsk
|
24 | 10 | 7 | 7 | 28:21 | 7 | 37 | |
8
|
FC Minsk
|
24 | 10 | 4 | 10 | 30:29 | 1 | 34 | |
9
|
Torpedo Zhodino
|
23 | 8 | 6 | 9 | 29:29 | 0 | 30 | |
10
|
Slavia Mozyr
|
23 | 6 | 7 | 10 | 24:28 | -4 | 25 | |
11
|
Baranovichi
|
24 | 6 | 7 | 11 | 24:41 | -17 | 25 | |
12
|
Arsenal
|
24 | 5 | 8 | 11 | 24:42 | -18 | 23 | |
13
|
Bate Borisov
|
23 | 4 | 9 | 10 | 18:28 | -10 | 21 | |
14
|
Belshina
|
23 | 5 | 6 | 12 | 23:40 | -17 | 21 | |
15
|
Naftan
|
24 | 4 | 5 | 15 | 24:55 | -31 | 17 | |
16
|
FC Dnepr Mogilev
|
24 | 2 | 10 | 12 | 22:39 | -17 | 16 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Maxline Vitebsk
|
22 | 13 | 8 | 1 | 47:18 | 29 | 47 | |
2
|
Dinamo Mińsk
|
22 | 14 | 4 | 4 | 40:18 | 22 | 46 | |
3
|
FC Isloch Minsk R.
|
23 | 13 | 7 | 3 | 37:18 | 19 | 46 | |
4
|
Dinamo Brest
|
24 | 13 | 4 | 7 | 39:23 | 16 | 43 | |
5
|
Neman
|
23 | 12 | 4 | 7 | 29:20 | 9 | 40 | |
6
|
FC Gomel
|
24 | 11 | 6 | 7 | 34:23 | 11 | 39 | |
7
|
FC Vitebsk
|
24 | 10 | 7 | 7 | 28:21 | 7 | 37 | |
8
|
FC Minsk
|
24 | 10 | 4 | 10 | 30:29 | 1 | 34 | |
9
|
Torpedo Zhodino
|
23 | 8 | 6 | 9 | 29:29 | 0 | 30 | |
10
|
Slavia Mozyr
|
23 | 6 | 7 | 10 | 24:28 | -4 | 25 | |
11
|
Baranovichi
|
24 | 6 | 7 | 11 | 24:41 | -17 | 25 | |
12
|
Arsenal
|
24 | 5 | 8 | 11 | 24:42 | -18 | 23 | |
13
|
Bate Borisov
|
23 | 4 | 9 | 10 | 18:28 | -10 | 21 | |
14
|
Belshina
|
23 | 5 | 6 | 12 | 23:40 | -17 | 21 | |
15
|
Naftan
|
24 | 4 | 5 | 15 | 24:55 | -31 | 17 | |
16
|
FC Dnepr Mogilev
|
24 | 2 | 10 | 12 | 22:39 | -17 | 16 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
FC Isloch Minsk R.
|
11 | 8 | 1 | 2 | 21:7 | 14 | 25 | |
| 2 |
Neman
|
12 | 7 | 1 | 4 | 16:10 | 6 | 22 | |
| 3 |
FC Vitebsk
|
12 | 6 | 4 | 2 | 18:7 | 11 | 22 | |
| 4 |
Dinamo Mińsk
|
11 | 6 | 2 | 3 | 22:10 | 12 | 20 | |
| 5 |
FC Gomel
|
12 | 6 | 2 | 4 | 21:14 | 7 | 20 | |
| 6 |
Dinamo Brest
|
12 | 6 | 1 | 5 | 23:15 | 8 | 19 | |
| 7 |
Maxline Vitebsk
|
11 | 4 | 6 | 1 | 17:7 | 10 | 18 | |
| 8 |
FC Minsk
|
12 | 5 | 3 | 4 | 17:13 | 4 | 18 | |
| 9 |
Belshina
|
11 | 5 | 3 | 3 | 16:11 | 5 | 18 | |
| 10 |
Bate Borisov
|
11 | 4 | 3 | 4 | 14:14 | 0 | 15 | |
| 11 |
Torpedo Zhodino
|
12 | 3 | 4 | 5 | 13:12 | 1 | 13 | |
| 12 |
Slavia Mozyr
|
12 | 3 | 4 | 5 | 14:14 | 0 | 13 | |
| 13 |
Baranovichi
|
12 | 3 | 4 | 5 | 16:22 | -6 | 13 | |
| 14 |
Naftan
|
12 | 3 | 3 | 6 | 11:18 | -7 | 12 | |
| 15 |
FC Dnepr Mogilev
|
12 | 1 | 7 | 4 | 13:15 | -2 | 10 | |
| 16 |
Arsenal
|
12 | 2 | 3 | 7 | 11:20 | -9 | 9 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Maxline Vitebsk
|
11 | 9 | 2 | 0 | 30:11 | 19 | 29 | |
| 2 |
Dinamo Mińsk
|
11 | 8 | 2 | 1 | 18:8 | 10 | 26 | |
| 3 |
Dinamo Brest
|
12 | 7 | 3 | 2 | 16:8 | 8 | 24 | |
| 4 |
FC Isloch Minsk R.
|
12 | 5 | 6 | 1 | 16:11 | 5 | 21 | |
| 5 |
FC Gomel
|
12 | 5 | 4 | 3 | 13:9 | 4 | 19 | |
| 6 |
Neman
|
11 | 5 | 3 | 3 | 13:10 | 3 | 18 | |
| 7 |
Torpedo Zhodino
|
11 | 5 | 2 | 4 | 16:17 | -1 | 17 | |
| 8 |
FC Minsk
|
12 | 5 | 1 | 6 | 13:16 | -3 | 16 | |
| 9 |
FC Vitebsk
|
12 | 4 | 3 | 5 | 10:14 | -4 | 15 | |
| 10 |
Arsenal
|
12 | 3 | 5 | 4 | 13:22 | -9 | 14 | |
| 11 |
Slavia Mozyr
|
11 | 3 | 3 | 5 | 10:14 | -4 | 12 | |
| 12 |
Baranovichi
|
12 | 3 | 3 | 6 | 8:19 | -11 | 12 | |
| 13 |
Bate Borisov
|
12 | 0 | 6 | 6 | 4:14 | -10 | 6 | |
| 14 |
FC Dnepr Mogilev
|
12 | 1 | 3 | 8 | 9:24 | -15 | 6 | |
| 15 |
Naftan
|
12 | 1 | 2 | 9 | 13:37 | -24 | 5 | |
| 16 |
Belshina
|
12 | 0 | 3 | 9 | 7:29 | -22 | 3 |
Które miejsce zajmuje Naftan w tabeli Wyszejszajej lihi?
Naftan zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli Wyszejszajej lihi z dorobkiem 17 punktów po 24 kolejkach. Strata do prowadzącego Maxline Vitebsk wynosi 30 punktów, a przewaga nad 16. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 24:55, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 7 punktów.
Statystyki Naftan w sezonie 2026
Kompleksowe statystyki Naftan na tle ligi w sezonie 2026.
Naftan na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 5,8
- Strzały celne / mecz 2,7
- Asysty / mecz 0,00
- Udane dryblingi / mecz 0,0
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 2,29
- Czyste konta 21%
- Odbiory / mecz 0,0
- Przechwyty / mecz 0,0
- Wybicia / mecz 0,0
- Zablokowane strzały / mecz 0,0
Strzelcy Naftan
-
Ignat Pranovich 5
-
Vadim Yakovlev 4

-
Artem Drabatovich 3
-
Marlen Aimanov 3
-
Ilya Seleznev 2

-
Alimkhan Zaynivov 2
Rozkład bramek w czasie
Bramki Naftan i rywali według minuty w ostatnich 24 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Naftan to 76–90+ minuta, w której padło 6 bramek. Drugi najlepszy okres to 46–60 minuta z 5 trafieniami.
Przebieg meczu Naftan i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 6 | 3-1-2 |
| Stracił pierwszą bramkę | 16 | 1-2-13 |
| Prowadził do przerwy | 2 | 2-0-0 |
| Remis do przerwy | 8 | 1-4-3 |
| Przegrywał do przerwy | 14 | 1-1-12 |
Gdy Naftan otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 3 razy na 6 takich meczów.
Jak padają bramki dla Naftan
96% bramek Naftan pada z gry. Z karnych odpowiadają za 4% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Naftan zdobywa w sezonie średnio 0,71 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 1,10.
Aktualne serie Naftan
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 3 mecze
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 2 mecze
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 3 mecze
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 1 mecz
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 1 mecz
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 1 mecz
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Naftan, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Bramki w meczach Naftan
- Powyżej 0,5 92%
- Powyżej 1,5 79%
- Powyżej 2,5 58%
- Powyżej 3,5 46%
- Powyżej 4,5 29%
- Powyżej 5,5 25%
W 58% meczów Naftan padają co najmniej trzy bramki, a w 46% spotkań trafiają obie drużyny.
Naftan – faule i karne
- Faule / mecz 0,0
- Faule rywali / mecz 0,0
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Naftan fauluje średnio 0,0 razy na mecz, a wymusza 0,0 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Naftan, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Naftan zdobywa 1,00 punktu na mecz wobec 0,42 na wyjeździe.
Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 24 meczach Naftan ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 63% goli Naftan, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 4 z 24 meczów.
Naftan – strzały
- Celne / mecz 2,7
- Niecelne / mecz 3,1
- Celność strzałów 47%
- Skuteczność (gole / strzały) 17%
- Strzałów na gola 5,8
Naftan oddaje 5,8 strzału na mecz. Do bramki trafia 47% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 5,8 strzału.
Naftan – posiadanie piłki
- U siebie 44,4%
- Na wyjeździe 45,8%
- Mecze z posiadaniem > 60% 0 z 24
- Mecze z posiadaniem > 55% 0 z 24
- Najniższe w sezonie 31%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 0 z 24 meczów. Średnio Naftan utrzymuje przy piłce 45,1% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 31%.
Naftan – podania
- Kluczowe / mecz 0,0
- Dośrodkowania / mecz 0,0
- Podania długie / mecz 0
Naftan wymienia średnio 0 podań na mecz, z czego 0,0 to podania kluczowe.
Naftan – czyste konta
- U siebie 4 z 12
- Na wyjeździe 1 z 12
- Stracone / mecz 2,29
- Bez straty do przerwy 29%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 67%
Czyste konto Naftan to 21% meczów sezonu (5 z 24), z czego 4 w 12 meczach u siebie.
Naftan – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 96%
- Pow. 8,5 w meczu 83%
- Pow. 10,5 w meczu 58%
- Rożne u siebie / mecz 4,4
- Rożne na wyjeździe / mecz 4,0
Naftan wykonuje średnio 4,2 rzutów rożnych na mecz wobec 7,3 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 83% spotkań.
Naftan – kartki
- Żółte kartki 48
- Pow. 3,5 kartki w meczu 42%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 25%
- Kartki rywali / mecz 1,1
- Mecze bez kartki 17%
Naftan ogląda średnio 2,0 żółtej kartki na mecz, a rywale Naftan – 1,1.
Naftan według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 5 tabeli | 6 | 0-0-6 | 0,00 | 1,00 | 3,17 |
| Środka tabeli (6–11) | 10 | 2-1-7 | 0,70 | 0,50 | 2,30 |
| Dołu tabeli (12–16) | 8 | 2-4-2 | 1,25 | 1,63 | 1,63 |
Najwięcej punktów na mecz Naftan zdobywa z drużynami z dołu tabeli (12–16), najmniej z drużynami z top 5 tabeli.
Naftan na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
12.
|
0,75 1,17 | 0,92 1,08 | 1,67 1,83 |
|
13.
|
1,36 0,50 | 1,27 0,33 | 1,27 1,17 |
|
14.
|
1,64 0,25 | 1,45 0,58 | 1,00 2,42 |
|
15.
|
1,00 0,42 | 0,92 1,08 | 1,50 3,08 |
|
16.
|
0,83 0,50 | 1,08 0,75 | 1,25 2,00 |
Ciekawe rekordy w meczach Naftan
Skrajne wyniki i osiągnięcia Naftan w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Naftan - Arsenal 3:0 Wyszejszaja liha (Białoruś), 7.08.2026
- Najwyższa porażka FC Gomel - Naftan 6:0 Wyszejszaja liha (Białoruś), 15.08.2026
- Najwięcej bramek w meczu 6 bramek FC Minsk - Naftan 4:2, Wyszejszaja liha (Białoruś), 1.05.2026
- Najszybsza bramka 5. minuta Neman - Naftan 3:1, Wyszejszaja liha (Białoruś), 18.04.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+4 minuta Drabatovich, Naftan - Belshina 4:1, Wyszejszaja liha (Białoruś), 10.10.2026
Jakie statystyki ma Naftan w tym sezonie?
Bilans Naftan w tym sezonie to 24 mecze i wynik 4-5-15 przy 24 zdobytych bramkach i 55 straconych. Czyste konto padło w 5 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 45%, a oddaje 5,8 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Naftan – zawodnicy
Jak wygląda kadra Naftan w sezonie 2026.
Przewidywany skład Naftan 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.



Kontuzje w kadrze Naftan
-
Abakar Akaev Obrońca Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 213 dniopuszczone: 25 meczów
-
Yamoussa Camara Pomocnik Uraz pauzuje od 289 dniopuszczone: 16 meczów
Kadra Naftan
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 11 |
|
23 | Białoruś | 125 tys. € | – | 23 | 96% | 5 | 3 | 484' | 1 | 0 | |||||||
| 14 |
|
23 | Białoruś | 25 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 30 |
|
27 | Kazachstan | 0 € | – | 10 | 42% | 3 | 1 | 581' | 0 | 0 | |||||||
| 57 |
![]() |
23 | Rosja | 25 tys. € | – | 7 | 29% | 1 | 0 | 0' | 1 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 0 |
|
22 | Białoruś | 0 € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 0 |
![]() |
21 | Białoruś | 25 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 0 |
|
21 | Białoruś | 75 tys. € | – | 6 | 25% | 0 | 0 | 215' | 0 | 0 | |||||||
| 5 |
|
25 | Grecja | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 7 |
|
23 | Białoruś | 100 tys. € | – | 7 | 29% | 0 | 0 | 182' | 0 | 0 | |||||||
| 8 |
![]() |
23 | Białoruś | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 9 |
![]() |
23 | Kazachstan | 100 tys. € | – | 24 | 100% | 4 | 3 | 515' | 3 | 0 | |||||||
| 10 |
|
22 | Białoruś | 75 tys. € | – | 10 | 42% | 0 | 1 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 14 |
|
26 | Białoruś | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 17 |
![]() |
20 | Białoruś | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 21 |
|
35 | Białoruś | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 21 |
![]() |
24 | Białoruś | 0 € | – | 10 | 42% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 24 |
![]() |
19 | Białoruś | 25 tys. € | – | 1 | 4% | 0 | 0 | 32' | 0 | 0 | |||||||
| 27 |
![]() |
22 | Białoruś | 0 € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 50 |
|
25 | Zambia | 250 tys. € | – | 16 | 67% | 1 | 5 | 368' | 2 | 0 | |||||||
| 66 |
|
26 | Gwinea | 100 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 0 |
|
29 | Białoruś | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 0 |
|
22 | Rosja | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 0 |
|
22 | Rosja | 100 tys. € | – | 1 | 4% | 0 | 0 | 30' | 0 | 0 | |||||||
| 2 |
|
30 | Rosja | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 5 |
|
35 | Białoruś | 50 tys. € | – | 22 | 92% | 0 | 0 | 630' | 4 | 0 | |||||||
| 8 |
|
27 | Białoruś | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 9 |
|
22 | Białoruś | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 16 |
|
27 | Białoruś | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 22 |
![]() |
21 | Białoruś | 0 € | – | 1 | 4% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 44 |
|
22 | Białoruś | 0 € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 69 |
![]() |
28 | Rosja | 125 tys. € | – | 5 | 21% | 0 | 1 | 404' | 1 | 0 | |||||||
| 77 |
|
22 | Białoruś | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 88 |
|
23 | Białoruś | 100 tys. € | – | 18 | 75% | 3 | 0 | 450' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 0 |
|
27 | Rosja | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 0 |
|
29 | Białoruś | 75 tys. € | – | 5 | 21% | 0 | 0 | 360' | 1 | 0 | |||||||
| 1 |
|
41 | Białoruś | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 13 |
|
31 | Białoruś | 100 tys. € | – | 21 | 88% | 0 | 0 | 630' | 0 | 0 | |||||||
| 16 |
|
24 | Białoruś | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 16 |
|
37 | Ukraina | 25 tys. € | 40 tys. € | 2 | 8% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
|
25 | Białoruś | 25 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 71 |
|
25 | Białoruś | 0 € | – | 20 | 83% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Naftan
1,5 mln €
śr. 37 tys. € / zawodnika
Ile Naftan wydaje na pensje
40 tys. € rocznie
śr. 985 € / zawodnika
Narodowości w kadrze
7
najliczniej: Białoruś (29 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Naftan w sezonie 2026
Naftan wycena zawodników

Struktura wieku i wartości kadry Naftan
Jak wygląda skład Naftan?
W wyjściowym ustawieniu Naftan między słupkami staje D. Sadovskiy, a linię obrony najczęściej tworzą A. Tumanov, A. Drabatovich, A. Lebedev oraz R. Khadzhiev. W środku pola grają V. Krolik, I. Pranovich, V. Yakovlev, G. Mafwenta oraz A. Savitskiy, a za skuteczność w ataku odpowiadają T. Galimzyanov. Trener Aleksandr Khrapkovskiy ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Wyszejszaja liha (Białoruś) i pucharach.
Naftan – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Naftan w sezonie 2026.
Naftan transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 Wrz 2026 |
![]() |
Rosja | 28 | – | za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Białoruś | 29 |
|
za darmo | |
| 20 Sie 2026 |
![]() |
Rosja | 23 |
|
za darmo | |
| 14 Sie 2026 |
|
Rosja | 21 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 06 Sie 2026 |
|
Białoruś | 21 |
|
wypożyczenie | |
| 04 Sie 2026 |
|
Rosja | 22 |
![]() |
za darmo | |
| 03 Sie 2026 |
|
Ukraina | 37 |
|
za darmo | |
| 03 Sie 2026 |
|
Białoruś | 23 |
|
wypożyczenie | |
| 31 Lip 2026 |
|
Białoruś | 23 |
|
za darmo | |
| 29 Lip 2026 |
|
Białoruś | 29 |
|
za darmo |
Rekordy transferowe w historii Naftan
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Naftan w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Naftan trafiło 22 zawodników, a klub opuściło 19 piłkarzy.
Naftan – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Naftan? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Naftan?
Klub piłkarski Naftan zdobył w swojej historii 4 trofea — 4 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 2. ligi Białorusi oraz Puchar Białorusi.