Forma w lidze
Sigma Olomouc w tabeli
5. miejsce / 17 punktów Awans do wyższej klasy rozgrykowej
Strata do lidera: 9 punktów
Serie w ostatnich meczach
2 mecze bez zwycięstwa
4 mecze ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
7 pkt
8:6 bramki
2,00 gola/mecz
10 pkt
9:8 bramki
1,50 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Sigma Olomouc
Wartość drużyny: 16,7 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 4 bramek | Nigeria | 26 | pomocnik | 10 | 1,3 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 3 asyst | Czechy | 24 | napastnik | 10 | 1,5 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,20 średnia ocena | Węgry | 24 | pomocnik | 7 | 3 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 900 minut | Gwinea | 26 | pomocnik | 10 | 300 tys. € |
Przewidywany skład Sigma Olomouc 3-4-3
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Sigma Olomouc w tabeli Chance Liga (Czechy)
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Slavia Praga
|
10 | 8 | 2 | 0 | 26:6 | 26 |
2
|
Slovan Liberec
|
10 | 6 | 2 | 2 | 13:6 | 20 |
3
|
Sparta Praga
|
10 | 6 | 0 | 4 | 20:12 | 18 |
4
|
Mlada Boleslav
|
9 | 5 | 2 | 2 | 17:12 | 17 |
5
|
Sigma Olomouc
|
10 | 5 | 2 | 3 | 17:14 | 17 |
6
|
Jablonec
|
10 | 5 | 2 | 3 | 12:9 | 17 |
Wyniki Sigma Olomouc
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
FK Teplice
1
Sigma Olomouc
1
Chance Liga (Czechy), 10. kolejka
|
|
|
20 Wrz Koniec
|
Sigma Olomouc
0
Sparta Praga
3
Chance Liga (Czechy), 9. kolejka
|
|
|
13 Wrz Koniec
|
Viktoria Pilzno
2
Sigma Olomouc
3
Chance Liga (Czechy), 8. kolejka
|
Terminarz Sigma Olomouc
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
17 Paź 18:00
|
Sigma Olomouc
Slovan Liberec
Chance Liga (Czechy), 11. kolejka
|
|
|
24 Paź 15:00
|
Zlin
Sigma Olomouc
Chance Liga (Czechy), 12. kolejka
|
|
|
31 Paź 18:00
|
Sigma Olomouc
Zbrojovka Brno
Chance Liga (Czechy), 13. kolejka
|
Ostatnie transfery Sigma Olomouc
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 12 Wrz 2026 |
|
Serbia |
|
wypożyczenie | |
| 07 Wrz 2026 |
|
Polska |
|
za darmo | |
| 07 Wrz 2026 |
|
Czechy |
|
wypożyczenie | |
| 07 Wrz 2026 |
|
Czechy |
|
za darmo |
Sigma Olomouc to klub piłkarski z Czech występujący w Chance Liga (Czechy). Swoim domowym obiektem jest Andrův stadion, który może pomieścić 12 566 widzów. Zespół prowadzi Pavel Hapal. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 16,7 miliona euro.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Sigma Olomouc?
Klub piłkarski Sigma Olomouc zdobył w swojej historii 5 trofeów. Najczęściej wygrywał Puchar Czech oraz Mistrzostwo 2. ligi Czech. Ponadto triumfował w Puchar Intertoto.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Sigma Olomouc w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Sigma Olomouc trafiło 8 zawodników za łączną kwotę 4,7 mln €, a klub opuściło 20 piłkarzy, co przyniosło 1,6 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Marko Soldo z Dinama Zagrzeb za 2 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Matěj Mikulenka do Slovan Liberec za 1 mln €.
Które miejsce zajmuje Sigma Olomouc w tabeli Chance Liga (Czechy)?
Sigma Olomouc zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Chance Liga (Czechy) z dorobkiem 17 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Slavii Pragi wynosi 9 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 17:14, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 7 punktów.
Jak wygląda skład Sigma Olomouc?
W wyjściowym ustawieniu Sigma Olomouc między słupkami staje J. Koutný, a linię obrony najczęściej tworzą A. Sylla, M. Malý oraz L. Lurvink. W środku pola grają A. Ghali, M. Soldo, M. Beran oraz L. Borges, a za skuteczność w ataku odpowiadają V. Sejk, D. Janosek oraz D. Tkac. Trener Pavel Hapal ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Chance Liga (Czechy) i pucharach.
Kiedy Sigma Olomouc gra następny mecz?
Najbliższy mecz Sigma Olomouc to spotkanie z Slovan Liberec, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 18:00 na obiekcie Andrův stadion w ramach Chance Liga (Czechy) (11. kolejka). Transmisję pokażą STS TV, Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Sigma Olomouc?
Ostatni mecz Sigma Olomouc to remis z FK Teplice 1:1 w Chance Lidze, 11 października 2026. Bramki zdobyli Ghali, Hopi. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Sigma Olomouc w tym sezonie?
Bilans Sigma Olomouc w tym sezonie to 10 meczów i wynik 5-2-3 przy 17 zdobytych bramkach i 14 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 49%, a oddaje 9,5 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Sigma Olomouc w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Sigma Olomouc w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Sigma Olomouc
Sigma Olomouc terminarz
Kiedy Sigma Olomouc gra następny mecz?
Najbliższy mecz Sigma Olomouc to spotkanie z Slovan Liberec, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 18:00 na obiekcie Andrův stadion w ramach Chance Liga (Czechy) (11. kolejka). Transmisję pokażą STS TV, Betclic TV.
Wyniki Sigma Olomouc w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Sigma Olomouc w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Sigma Olomouc w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Sigma Olomouc wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Chance Liga (Czechy), 10. kolejka
|
1:1 | 3-4-3 | 5/12 | 1/2 | |
|
20 Wrz Koniec
|
Chance Liga (Czechy), 9. kolejka
|
0:3 | 3-4-3 | 3/10 | 1/2 | |
|
13 Wrz Koniec
|
Chance Liga (Czechy), 8. kolejka
|
2:3 | 3-4-3 | 2/14 | 4/4 | |
|
09 Wrz Karne
|
Puchar Czech, 1/16 finału
|
2:2 | 3-4-3 | 20/23 | 2/6 | |
|
05 Wrz Koniec
|
Chance Liga (Czechy), 7. kolejka
|
3:0 | 3-4-3 | 5/6 | 0/1 | |
|
29 Sie Koniec
|
Chance Liga (Czechy), 6. kolejka
|
1:0 | 3-4-3 | 6/9 | 2/3 | |
|
23 Sie Koniec
|
Chance Liga (Czechy), 5. kolejka
|
3:1 | 3-4-3 | 5/12 | 3/7 | |
|
15 Sie Koniec
|
Chance Liga (Czechy), 4. kolejka
|
1:2 | 3-4-2-1 | 2/4 | 0/1 | |
|
09 Sie Koniec
|
Chance Liga (Czechy), 3. kolejka
|
1:2 | 3-4-2-1 | 5/7 | 2/2 | |
|
02 Sie Koniec
|
Chance Liga (Czechy), 2. kolejka
|
2:2 | 3-4-3 | 8/14 | 0/1 |
Sigma Olomouc ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 3-4-3 18 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 3-4-3 – w 8 z 10 meczów, ze średnią 1,38 punktu. W pozostałych ustawieniach Sigma Olomouc zdobywa 3,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Sigma Olomouc?
Ostatni mecz Sigma Olomouc to remis z FK Teplice 1:1 w Chance Lidze, 11 października 2026. Bramki zdobyli Ghali, Hopi. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Sigma Olomouc – tabela Chance Liga (Czechy)
Jakie miejsce w tabeli Chance Liga (Czechy) zajmuje Sigma Olomouc w sezonie 2026/2027.
Miejsce Sigma Olomouc w tabeli Chance Liga (Czechy)
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Slavia Praga
|
10 | 8 | 2 | 0 | 26:6 | 20 | 26 | |
2
|
Slovan Liberec
|
10 | 6 | 2 | 2 | 13:6 | 7 | 20 | |
3
|
Sparta Praga
|
10 | 6 | 0 | 4 | 20:12 | 8 | 18 | |
4
|
Mlada Boleslav
|
9 | 5 | 2 | 2 | 17:12 | 5 | 17 | |
5
|
Sigma Olomouc
|
10 | 5 | 2 | 3 | 17:14 | 3 | 17 | |
6
|
Jablonec
|
10 | 5 | 2 | 3 | 12:9 | 3 | 17 | |
7
|
FK Teplice
|
10 | 5 | 2 | 3 | 18:16 | 2 | 17 | |
8
|
Zbrojovka Brno
|
10 | 5 | 1 | 4 | 12:13 | -1 | 16 | |
9
|
Hradec Kralove
|
10 | 4 | 2 | 4 | 10:13 | -3 | 14 | |
10
|
Viktoria Pilzno
|
10 | 3 | 4 | 3 | 20:17 | 3 | 13 | |
11
|
Bohemians 1905
|
9 | 3 | 3 | 3 | 10:11 | -1 | 12 | |
12
|
Banik Ostrawa
|
10 | 3 | 1 | 6 | 7:18 | -11 | 10 | |
13
|
Líšeň
|
10 | 2 | 2 | 6 | 11:20 | -9 | 8 | |
14
|
Pardubice
|
10 | 2 | 2 | 6 | 9:16 | -7 | 8 | |
15
|
FC Slovacko
|
10 | 1 | 4 | 5 | 9:16 | -7 | 7 | |
16
|
Zlin
|
10 | 0 | 1 | 9 | 8:20 | -12 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Slavia Praga
|
10 | 8 | 2 | 0 | 26:6 | 20 | 26 | |
2
|
Slovan Liberec
|
10 | 6 | 2 | 2 | 13:6 | 7 | 20 | |
3
|
Sparta Praga
|
10 | 6 | 0 | 4 | 20:12 | 8 | 18 | |
4
|
Mlada Boleslav
|
9 | 5 | 2 | 2 | 17:12 | 5 | 17 | |
5
|
Sigma Olomouc
|
10 | 5 | 2 | 3 | 17:14 | 3 | 17 | |
6
|
Jablonec
|
10 | 5 | 2 | 3 | 12:9 | 3 | 17 | |
7
|
FK Teplice
|
10 | 5 | 2 | 3 | 18:16 | 2 | 17 | |
8
|
Zbrojovka Brno
|
10 | 5 | 1 | 4 | 12:13 | -1 | 16 | |
9
|
Hradec Kralove
|
10 | 4 | 2 | 4 | 10:13 | -3 | 14 | |
10
|
Viktoria Pilzno
|
10 | 3 | 4 | 3 | 20:17 | 3 | 13 | |
11
|
Bohemians 1905
|
9 | 3 | 3 | 3 | 10:11 | -1 | 12 | |
12
|
Banik Ostrawa
|
10 | 3 | 1 | 6 | 7:18 | -11 | 10 | |
13
|
Líšeň
|
10 | 2 | 2 | 6 | 11:20 | -9 | 8 | |
14
|
Pardubice
|
10 | 2 | 2 | 6 | 9:16 | -7 | 8 | |
15
|
FC Slovacko
|
10 | 1 | 4 | 5 | 9:16 | -7 | 7 | |
16
|
Zlin
|
10 | 0 | 1 | 9 | 8:20 | -12 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Slavia Praga
|
5 | 4 | 1 | 0 | 15:5 | 10 | 13 | |
| 2 |
Sparta Praga
|
5 | 4 | 0 | 1 | 11:5 | 6 | 12 | |
| 3 |
Mlada Boleslav
|
4 | 4 | 0 | 0 | 10:1 | 9 | 12 | |
| 4 |
Zbrojovka Brno
|
6 | 4 | 0 | 2 | 9:6 | 3 | 12 | |
| 5 |
Jablonec
|
5 | 3 | 1 | 1 | 8:4 | 4 | 10 | |
| 6 |
Hradec Kralove
|
6 | 3 | 1 | 2 | 8:9 | -1 | 10 | |
| 7 |
FK Teplice
|
6 | 2 | 2 | 2 | 11:11 | 0 | 8 | |
| 8 |
Viktoria Pilzno
|
6 | 2 | 2 | 2 | 11:10 | 1 | 8 | |
| 9 |
Bohemians 1905
|
4 | 2 | 2 | 0 | 4:1 | 3 | 8 | |
| 10 |
Slovan Liberec
|
5 | 2 | 1 | 2 | 6:4 | 2 | 7 | |
| 11 |
Sigma Olomouc
|
4 | 2 | 1 | 1 | 8:6 | 2 | 7 | |
| 12 |
Banik Ostrawa
|
4 | 2 | 0 | 2 | 3:6 | -3 | 6 | |
| 13 |
Pardubice
|
4 | 1 | 1 | 2 | 4:6 | -2 | 4 | |
| 14 |
FC Slovacko
|
4 | 0 | 3 | 1 | 4:5 | -1 | 3 | |
| 15 |
Líšeň
|
5 | 0 | 1 | 4 | 3:13 | -10 | 1 | |
| 16 |
Zlin
|
6 | 0 | 0 | 6 | 2:10 | -8 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Slavia Praga
|
5 | 4 | 1 | 0 | 11:1 | 10 | 13 | |
| 2 |
Slovan Liberec
|
5 | 4 | 1 | 0 | 7:2 | 5 | 13 | |
| 3 |
Sigma Olomouc
|
6 | 3 | 1 | 2 | 9:8 | 1 | 10 | |
| 4 |
FK Teplice
|
4 | 3 | 0 | 1 | 7:5 | 2 | 9 | |
| 5 |
Jablonec
|
5 | 2 | 1 | 2 | 4:5 | -1 | 7 | |
| 6 |
Líšeň
|
5 | 2 | 1 | 2 | 8:7 | 1 | 7 | |
| 7 |
Sparta Praga
|
5 | 2 | 0 | 3 | 9:7 | 2 | 6 | |
| 8 |
Mlada Boleslav
|
5 | 1 | 2 | 2 | 7:11 | -4 | 5 | |
| 9 |
Viktoria Pilzno
|
4 | 1 | 2 | 1 | 9:7 | 2 | 5 | |
| 10 |
Zbrojovka Brno
|
4 | 1 | 1 | 2 | 3:7 | -4 | 4 | |
| 11 |
Hradec Kralove
|
4 | 1 | 1 | 2 | 2:4 | -2 | 4 | |
| 12 |
Bohemians 1905
|
5 | 1 | 1 | 3 | 6:10 | -4 | 4 | |
| 13 |
Banik Ostrawa
|
6 | 1 | 1 | 4 | 4:12 | -8 | 4 | |
| 14 |
Pardubice
|
6 | 1 | 1 | 4 | 5:10 | -5 | 4 | |
| 15 |
FC Slovacko
|
6 | 1 | 1 | 4 | 5:11 | -6 | 4 | |
| 16 |
Zlin
|
4 | 0 | 1 | 3 | 6:10 | -4 | 1 |
Które miejsce zajmuje Sigma Olomouc w tabeli Chance Liga (Czechy)?
Sigma Olomouc zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Chance Liga (Czechy) z dorobkiem 17 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Slavii Pragi wynosi 9 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 17:14, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 7 punktów.
Statystyki Sigma Olomouc w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Sigma Olomouc na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Sigma Olomouc na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 9,5
- Strzały celne / mecz 4,9
- Asysty / mecz 1,50
- Udane dryblingi / mecz 5,3
- Bramki z rzutów wolnych 2
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,40
- Czyste konta 10%
- Odbiory / mecz 16,5
- Przechwyty / mecz 8,4
- Wybicia / mecz 28,1
- Zablokowane strzały / mecz 2,9
Strzelcy Sigma Olomouc
Rozkład bramek w czasie
Bramki Sigma Olomouc i rywali według minuty w ostatnich 10 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Sigma Olomouc to 31–45+ minuta, w której padło 5 bramek. Drugi najlepszy okres to 0–15 minuta z 3 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Sigma Olomouc - Slovan Liberec Po przerwie pada 41% bramek Sigma Olomouc.Przebieg meczu Sigma Olomouc i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 7 | 5-1-1 |
| Stracił pierwszą bramkę | 3 | 0-1-2 |
| Prowadził do przerwy | 7 | 5-1-1 |
| Remis do przerwy | 1 | 0-1-0 |
| Przegrywał do przerwy | 2 | 0-0-2 |
Gdy Sigma Olomouc otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 5 razy na 7 takich meczów.
Jak padają bramki dla Sigma Olomouc
100% bramek Sigma Olomouc pada z gry.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Sigma Olomouc zdobywa w sezonie średnio 1,70 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 1,70.
Aktualne serie Sigma Olomouc
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 0 meczów
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 1 mecz
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 1 mecz
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 1 mecz
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 3 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Sigma Olomouc, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Sigma Olomouc wygra mecz Sigma Olomouc - Slovan Liberec Sigma Olomouc nie przegrywa od 1 meczu.Bramki w meczach Sigma Olomouc
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 90%
- Powyżej 2,5 80%
- Powyżej 3,5 30%
- Powyżej 4,5 10%
- Powyżej 5,5 0%
W 80% meczów Sigma Olomouc padają co najmniej trzy bramki, a w 70% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Sigma Olomouc - Slovan Liberec Powyżej 2,5 bramki padło w 80% meczów Sigma Olomouc.Sigma Olomouc – faule i karne
- Faule / mecz 11,9
- Faule rywali / mecz 11,7
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Sigma Olomouc fauluje średnio 11,9 razy na mecz, a wymusza 11,7 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Sigma Olomouc, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Sigma Olomouc zdobywa 1,75 punktu na mecz wobec 1,67 na wyjeździe.
Sigma Olomouc wygra mecz Sigma Olomouc - Slovan Liberec Sigma Olomouc zdobywa u siebie 58% możliwych punktów, na wyjeździe 56%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 10 meczach Sigma Olomouc ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 41% goli Sigma Olomouc, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 2 z 10 meczów.
Sigma Olomouc wygra drugą połowę meczu Sigma Olomouc - Slovan Liberec Drugą połowę Sigma Olomouc wygrywał w 2 z 10 meczów.Sigma Olomouc – strzały
- Celne / mecz 4,9
- Niecelne / mecz 4,6
- Celność strzałów 52%
- Skuteczność (gole / strzały) 18%
- Strzałów na gola 5,6
Sigma Olomouc oddaje 9,5 strzału na mecz. Do bramki trafia 52% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 5,6 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Sigma Olomouc - Slovan Liberec Sigma Olomouc oddaje 9,5 strzałów na mecz.Sigma Olomouc – posiadanie piłki
- U siebie 49,5%
- Na wyjeździe 49,3%
- Mecze z posiadaniem > 60% 2 z 10
- Mecze z posiadaniem > 55% 3 z 10
- Najniższe w sezonie 30%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 3 z 10 meczów. Średnio Sigma Olomouc utrzymuje przy piłce 49,4% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 30%.
Sigma Olomouc wygra mecz Sigma Olomouc - Slovan Liberec Sigma Olomouc utrzymuje średnio 49,4% posiadania piłki.Sigma Olomouc – podania
- Kluczowe / mecz 9,9
- Dośrodkowania / mecz 17,0
- Celność dośrodkowań 28%
- Podania długie / mecz 54
- Celność długich podań 45%
Sigma Olomouc wymienia średnio 488 podań na mecz przy celności 85%, z czego 9,9 to podania kluczowe.
Sigma Olomouc – czyste konta
- U siebie 1 z 4
- Na wyjeździe 0 z 6
- Stracone / mecz 1,40
- Bez straty do przerwy 60%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 40%
Czyste konto Sigma Olomouc to 10% meczów sezonu (1 z 10), z czego 1 w 4 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Sigma Olomouc - Slovan Liberec Czyste konto Sigma Olomouc zachowuje w 10% meczów.Sigma Olomouc – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 80%
- Pow. 8,5 w meczu 70%
- Pow. 10,5 w meczu 40%
- Rożne u siebie / mecz 5,3
- Rożne na wyjeździe / mecz 3,3
Sigma Olomouc wykonuje średnio 4,1 rzutów rożnych na mecz wobec 5,7 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 70% spotkań.
Sigma Olomouc – kartki
- Żółte kartki 14
- Pow. 3,5 kartki w meczu 20%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 10%
- Kartki rywali / mecz 1,0
- Mecze bez kartki 40%
Sigma Olomouc ogląda średnio 1,4 żółtej kartki na mecz, a rywale Sigma Olomouc – 1,0. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
Sigma Olomouc według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 5 tabeli | 2 | 0-1-1 | 0,50 | 1,00 | 2,50 |
| Środka tabeli (6–11) | 4 | 2-1-1 | 1,75 | 2,00 | 1,25 |
| Dołu tabeli (12–16) | 4 | 3-0-1 | 2,25 | 1,75 | 1,00 |
Najwięcej punktów na mecz Sigma Olomouc zdobywa z drużynami z dołu tabeli (12–16), najmniej z drużynami z top 5 tabeli.
Sigma Olomouc na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
3.
|
2,40 1,20 | 2,20 1,80 | 1,00 1,40 |
|
4.
|
3,00 1,00 | 2,50 1,40 | 0,25 2,20 |
|
5.
|
1,75 1,67 | 2,00 1,50 | 1,50 1,33 |
|
6.
|
2,00 1,40 | 1,60 0,80 | 0,80 1,00 |
|
7.
|
1,33 2,25 | 1,83 1,75 | 1,83 1,25 |
Ciekawe rekordy w meczach Sigma Olomouc
Skrajne wyniki i osiągnięcia Sigma Olomouc w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Sigma Olomouc - Bohemians 1905 3:0 Chance Liga (Czechy), 5.09.2026
- Najwyższa porażka Sigma Olomouc - Sparta Praga 0:3 Chance Liga (Czechy), 20.09.2026
- Najwięcej bramek w meczu 5 bramek Viktoria Pilzno - Sigma Olomouc 2:3, Chance Liga (Czechy), 13.09.2026
- Najszybsza bramka 3. minuta Ghali, FK Teplice - Sigma Olomouc 1:1, Chance Liga (Czechy), 11.10.2026
- Najpóźniejsza bramka 87. minuta Sejk, Sigma Olomouc - Mlada Boleslav 2:2, Chance Liga (Czechy), 2.08.2026
Jakie statystyki ma Sigma Olomouc w tym sezonie?
Bilans Sigma Olomouc w tym sezonie to 10 meczów i wynik 5-2-3 przy 17 zdobytych bramkach i 14 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 49%, a oddaje 9,5 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Sigma Olomouc – zawodnicy
Jak wygląda kadra Sigma Olomouc w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Sigma Olomouc 3-4-3
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.
Kontuzje w kadrze Sigma Olomouc
-
David Tkac Pomocnik Uraz pauzuje od 24 dni
-
Fabian Krivak Pomocnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 29 dniopuszczone: 1 mecz
-
Peter Barath Pomocnik Uraz pauzuje od 34 dniopuszczone: 3 mecze
-
Filip Urica Pomocnik Rana pauzuje od 308 dniopuszczone: 19 meczów
Kadra Sigma Olomouc
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 10 |
|
24 | Czechy | 1,5 mln € | 240 tys. € | 10 | 100% | 3 | 3 | 843' | 1 | 0 | |||||||
| 6 |
|
23 | Czechy | 750 tys. € | – | 10 | 100% | 0 | 1 | 98' | 1 | 0 | |||||||
| 9 |
|
33 | Czechy | 350 tys. € | 188 tys. € | 6 | 60% | 0 | 0 | 64' | 0 | 0 | |||||||
| 11 |
|
22 | Islandia | 325 tys. € | 150 tys. € | 6 | 60% | 0 | 0 | 56' | 1 | 0 | |||||||
| 17 |
|
21 | Uganda | 275 tys. € | 53 tys. € | 9 | 90% | 0 | 0 | 54' | 0 | 0 | |||||||
| 9 |
|
27 | Czechy | 0 € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 12 |
|
22 | Nigeria | 100 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 27 |
|
23 | Czechy | 50 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 88 |
|
24 | Węgry | 3 mln € | 121 tys. € | 7 | 70% | 3 | 1 | 630' | 1 | 0 | |||||||
| 70 |
|
26 | Nigeria | 1,3 mln € | – | 10 | 100% | 4 | 1 | 861' | 3 | 0 | |||||||
| 23 |
|
21 | Chorwacja | 2 mln € | – | 6 | 60% | 1 | 1 | 224' | 0 | 0 | |||||||
| 2 |
|
26 | Gwinea | 300 tys. € | – | 10 | 100% | 0 | 2 | 900' | 2 | 0 | |||||||
| 39 |
|
28 | Czechy | 650 tys. € | 243 tys. € | 10 | 100% | 1 | 3 | 706' | 0 | 0 | |||||||
| 7 |
|
26 | Czechy | 2,5 mln € | – | 10 | 100% | 0 | 0 | 862' | 1 | 0 | |||||||
| 24 |
|
24 | Czechy | 450 tys. € | – | 10 | 100% | 2 | 0 | 515' | 0 | 0 | |||||||
| 14 |
|
22 | Chorwacja | 1,5 mln € | – | 10 | 100% | 1 | 0 | 438' | 1 | 0 | |||||||
| 19 |
|
20 | Czechy | – | – | 5 | 50% | 0 | 0 | 7' | 0 | 0 | |||||||
| 8 |
|
27 | Czechy | 400 tys. € | – | 10 | 100% | 0 | 0 | 69' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
|
19 | Polska | – | – | 1 | 10% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 3 |
|
24 | Szwajcaria | 1,7 mln € | – | 10 | 100% | 2 | 0 | 850' | 1 | 1 | |||||||
| 21 |
|
27 | Czechy | 750 tys. € | 145 tys. € | 2 | 20% | 0 | 0 | 180' | 0 | 0 | |||||||
| 5 |
|
31 | Słowacja | 250 tys. € | 91 tys. € | 1 | 10% | 0 | 0 | 12' | 0 | 0 | |||||||
| 4 |
|
25 | Brazylia | 1,2 mln € | 250 tys. € | 3 | 30% | 0 | 1 | 225' | 1 | 0 | |||||||
| 22 |
|
22 | Czechy | 750 tys. € | – | 7 | 70% | 0 | 1 | 245' | 0 | 0 | |||||||
| 33 |
|
25 | Słowacja | 700 tys. € | – | 10 | 100% | 0 | 0 | 697' | 0 | 0 | |||||||
| 29 |
|
25 | Szwecja | 650 tys. € | 90 tys. € | 7 | 70% | 0 | 1 | 330' | 0 | 0 | |||||||
| 26 |
|
19 | Kamerun | 100 tys. € | – | 9 | 90% | 0 | 0 | 66' | 0 | 0 | |||||||
| 3 |
|
22 | Czechy | 150 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 16 |
![]() |
24 | Czechy | 700 tys. € | – | 2 | 20% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 91 |
|
22 | Czechy | 4 mln € | – | 10 | 100% | 0 | 0 | 900' | 1 | 0 | |||||||
| 31 |
|
20 | Chorwacja | 300 tys. € | – | 1 | 10% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 98 |
|
32 | Słowacja | 150 tys. € | – | 10 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Sigma Olomouc
26,9 mln €
śr. 839 tys. € / zawodnika
Ile Sigma Olomouc wydaje na pensje
1,6 mln € rocznie
śr. 49 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
13
najliczniej: Czechy (15 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Sigma Olomouc w sezonie 2026/2027
Sigma Olomouc wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Sigma Olomouc
Jak wygląda skład Sigma Olomouc?
W wyjściowym ustawieniu Sigma Olomouc między słupkami staje J. Koutný, a linię obrony najczęściej tworzą A. Sylla, M. Malý oraz L. Lurvink. W środku pola grają A. Ghali, M. Soldo, M. Beran oraz L. Borges, a za skuteczność w ataku odpowiadają V. Sejk, D. Janosek oraz D. Tkac. Trener Pavel Hapal ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Chance Liga (Czechy) i pucharach.
Sigma Olomouc – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Sigma Olomouc w sezonie 2026/2027.
Sigma Olomouc transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 12 Wrz 2026 |
|
Serbia | 23 |
|
wypożyczenie | |
| 07 Wrz 2026 |
|
Polska | 19 |
|
za darmo | |
| 07 Wrz 2026 |
|
Czechy | 25 |
|
wypożyczenie | |
| 07 Wrz 2026 |
|
Czechy | 26 |
|
za darmo | |
| 07 Wrz 2026 |
|
Czechy | 22 |
|
1 mln € | |
| 05 Wrz 2026 |
|
Brazylia | 25 |
|
1,7 mln € | |
| 19 Sie 2026 |
|
Czechy | 22 |
![]() |
wypożyczenie | |
| 10 Sie 2026 |
|
Czechy | 24 |
|
za darmo | |
| 06 Sie 2026 |
|
Czechy | 34 |
![]() |
za darmo | |
| 06 Sie 2026 |
|
Słowacja | 18 |
|
wypożyczenie |
Kluczowe transfery Sigma Olomouc
Sigma Olomouc bilans transferowy
- -12,2 mln € 2026
- -5,7 mln € 2025
- +1 mln € 2024
- +590 tys. € 2023
- +2 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Sigma Olomouc
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Sigma Olomouc w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Sigma Olomouc trafiło 8 zawodników za łączną kwotę 4,7 mln €, a klub opuściło 20 piłkarzy, co przyniosło 1,6 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Marko Soldo z Dinama Zagrzeb za 2 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Matěj Mikulenka do Slovan Liberec za 1 mln €.
Sigma Olomouc – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Sigma Olomouc? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Sigma Olomouc?
Klub piłkarski Sigma Olomouc zdobył w swojej historii 5 trofeów. Najczęściej wygrywał Puchar Czech oraz Mistrzostwo 2. ligi Czech. Ponadto triumfował w Puchar Intertoto.
