Wellington Phoenix w tabeli
1. miejsce / 9 punktów Lider tabeli
Przewaga nad 2. miejscem: 2 punkty
Serie w ostatnich meczach
3 zwycięstwa z rzędu
3 mecze ze strzeloną bramką
2 czyste konta z rzędu
Wyniki u siebie / na wyjeździe
6 pkt
4:1 bramki
2,00 gola/mecz
3 pkt
3:0 bramki
3,00 gola/mecz
Równy bilans
Zawodnicy Wellington Phoenix
Wartość drużyny: 4,6 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
Najlepszy strzelec 3 bramek | Nowa Zelandia | 24 | napastnik | 3 | 450 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 4 asyst | Japonia | 34 | pomocnik | 3 | 150 tys. € | ||
|
|
Najwięcej minut 270 minut | Japonia | 34 | pomocnik | 3 | 150 tys. € |
Przewidywany skład Wellington Phoenix 4-4-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Wellington Phoenix
|
3 | 3 | 0 | 0 | 7:1 | 9 |
2
|
FC Sydney
|
4 | 2 | 1 | 1 | 7:4 | 7 |
3
|
Western Sydney Wanderers
|
3 | 1 | 2 | 0 | 5:2 | 5 |
4
|
Macarthur FC
|
3 | 1 | 2 | 0 | 3:2 | 5 |
5
|
Brisbane Roar
|
2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | 4 |
Wyniki Wellington Phoenix
| Data | Mecz | ||
|---|---|---|---|
|
31 Paź
Koniec
|
Newcastle Jets
0
Wellington Phoenix
3
|
||
| A-League (Australia), 3. kolejka | |||
|
25 Paź
Koniec
|
Wellington Phoenix
2
Central Coast Mariners
0
|
||
| A-League (Australia), 2. kolejka | |||
|
18 Paź
Koniec
|
Wellington Phoenix
2
Melbourne Victory
1
|
||
| A-League (Australia), 1. kolejka | |||
Terminarz Wellington Phoenix
| Data | Mecz | ||
|---|---|---|---|
|
07 Lis
05:00
|
Auckland FC
Wellington Phoenix
|
||
| A-League (Australia), 4. kolejka | |||
|
22 Lis
03:00
|
Wellington Phoenix
Macarthur FC
|
||
| A-League (Australia), 5. kolejka | |||
|
06 Gru
03:00
|
Wellington Phoenix
Adelaide United
|
||
| A-League (Australia), 6. kolejka | |||
Ostatnie transfery Wellington Phoenix
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 27 Paź 2026 |
|
Nowa Zelandia |
|
za darmo | |
| 12 Paź 2026 |
|
Australia |
![]() |
za darmo | |
| 06 Paź 2026 |
|
Nowa Zelandia |
|
za darmo | |
| 25 Wrz 2026 |
![]() |
Nowa Zelandia |
![]() |
za darmo |
Wellington Phoenix to klub piłkarski z Nowej Zelandii występujący w A-League (Australia). Swoim domowym obiektem jest Sky Stadium, który może pomieścić 37 034 widzów. Zespół prowadzi Chris Greenacre. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 4,6 miliona euro.
Przegląd klubu
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Wellington Phoenix w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Wellington Phoenix trafiło 8 zawodników, a klub opuściło 10 piłkarzy, co przyniosło 815 tys. € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Luke Brooke-Smith do Portsmouth za 465 tys. €.
Które miejsce zajmuje Wellington Phoenix w tabeli A-League (Australia)?
Wellington Phoenix zajmuje obecnie 1. miejsce w tabeli A-League (Australia) z dorobkiem 9 punktów po 3 kolejkach. Przewaga nad 2. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 7:1, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 9 punktów.
Jak wygląda skład Wellington Phoenix?
W wyjściowym ustawieniu Wellington Phoenix między słupkami staje H. Gray, a linię obrony najczęściej tworzą M. Sheridan, B. Tuiloma, J. Mcgarry oraz L. Kelly-Heald. W środku pola grają B. Duke, A. Rufer, M. Anderson oraz K. Nagasawa, a za skuteczność w ataku odpowiadają C. Piper, R. Duran. Trener Chris Greenacre ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w A-League (Australia) i pucharach.
Kiedy Wellington Phoenix gra następny mecz?
Najbliższy mecz Wellington Phoenix to spotkanie z Auckland FC, które odbędzie się 7 listopada 2026 o godzinie 05:00 na obiekcie Go Media Stadium w ramach A-League (Australia) (4. kolejka). Transmisję pokażą Fortuna TV, Superbet TV oraz Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Wellington Phoenix?
Ostatni mecz Wellington Phoenix to wygrana z Newcastle Jets 0:3 w A-League, 31 października 2026. Bramki zdobyli Piper, Bidois oraz Walker. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Wellington Phoenix w tym sezonie?
Bilans Wellington Phoenix w tym sezonie to 3 mecze i wynik 3-0-0 przy 7 zdobytych bramkach i 1 straconej. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 34%, a oddaje 8,3 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Wellington Phoenix w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Wellington Phoenix w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Wellington Phoenix
Wellington Phoenix terminarz
Kiedy Wellington Phoenix gra następny mecz?
Najbliższy mecz Wellington Phoenix to spotkanie z Auckland FC, które odbędzie się 7 listopada 2026 o godzinie 05:00 na obiekcie Go Media Stadium w ramach A-League (Australia) (4. kolejka). Transmisję pokażą Fortuna TV, Superbet TV oraz Betclic TV.
Wyniki Wellington Phoenix w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Wellington Phoenix w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Wellington Phoenix w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Wellington Phoenix wyniki
Wellington Phoenix ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-4-2 13 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-4-2 - w 2 z 3 meczów, ze średnią 3,00 punktu. W pozostałych ustawieniach Wellington Phoenix zdobywa 3,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Wellington Phoenix?
Ostatni mecz Wellington Phoenix to wygrana z Newcastle Jets 0:3 w A-League, 31 października 2026. Bramki zdobyli Piper, Bidois oraz Walker. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Wellington Phoenix - tabela A-League (Australia)
Jakie miejsce w tabeli A-League (Australia) zajmuje Wellington Phoenix w sezonie 2026/2027.
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Wellington Phoenix
|
3 | 3 | 0 | 0 | 7:1 | 6 | 9 | |
2
|
FC Sydney
|
4 | 2 | 1 | 1 | 7:4 | 3 | 7 | |
3
|
Western Sydney Wanderers
|
3 | 1 | 2 | 0 | 5:2 | 3 | 5 | |
4
|
Macarthur FC
|
3 | 1 | 2 | 0 | 3:2 | 1 | 5 | |
5
|
Brisbane Roar
|
2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | 1 | 4 | |
6
|
Auckland FC
|
3 | 1 | 1 | 1 | 6:7 | -1 | 4 | |
7
|
Melbourne City FC
|
3 | 1 | 1 | 1 | 4:5 | -1 | 4 | |
8
|
Perth Glory
|
3 | 1 | 0 | 2 | 6:4 | 2 | 3 | |
9
|
Melbourne Victory
|
3 | 0 | 2 | 1 | 3:4 | -1 | 2 | |
10
|
Newcastle Jets
|
3 | 0 | 2 | 1 | 3:6 | -3 | 2 | |
11
|
Central Coast Mariners
|
4 | 0 | 2 | 2 | 4:9 | -5 | 2 | |
12
|
Adelaide United
|
2 | 0 | 0 | 2 | 1:6 | -5 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Wellington Phoenix
|
3 | 3 | 0 | 0 | 7:1 | 6 | 9 | |
2
|
FC Sydney
|
4 | 2 | 1 | 1 | 7:4 | 3 | 7 | |
3
|
Western Sydney Wanderers
|
3 | 1 | 2 | 0 | 5:2 | 3 | 5 | |
4
|
Macarthur FC
|
3 | 1 | 2 | 0 | 3:2 | 1 | 5 | |
5
|
Brisbane Roar
|
2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | 1 | 4 | |
6
|
Auckland FC
|
3 | 1 | 1 | 1 | 6:7 | -1 | 4 | |
7
|
Melbourne City FC
|
3 | 1 | 1 | 1 | 4:5 | -1 | 4 | |
8
|
Perth Glory
|
3 | 1 | 0 | 2 | 6:4 | 2 | 3 | |
9
|
Melbourne Victory
|
3 | 0 | 2 | 1 | 3:4 | -1 | 2 | |
10
|
Newcastle Jets
|
3 | 0 | 2 | 1 | 3:6 | -3 | 2 | |
11
|
Central Coast Mariners
|
4 | 0 | 2 | 2 | 4:9 | -5 | 2 | |
12
|
Adelaide United
|
2 | 0 | 0 | 2 | 1:6 | -5 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
FC Sydney
|
3 | 2 | 1 | 0 | 6:2 | 4 | 7 | |
| 2 |
Wellington Phoenix
|
2 | 2 | 0 | 0 | 4:1 | 3 | 6 | |
| 3 |
Macarthur FC
|
2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | 1 | 4 | |
| 4 |
Brisbane Roar
|
2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | 1 | 4 | |
| 5 |
Western Sydney Wanderers
|
1 | 1 | 0 | 0 | 5:2 | 3 | 3 | |
| 6 |
Auckland FC
|
1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | 2 | 3 | |
| 7 |
Melbourne City FC
|
1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | 1 | 3 | |
| 8 |
Perth Glory
|
1 | 1 | 0 | 0 | 4:0 | 4 | 3 | |
| 9 |
Melbourne Victory
|
2 | 0 | 2 | 0 | 2:2 | 0 | 2 | |
| 10 |
Newcastle Jets
|
2 | 0 | 1 | 1 | 1:4 | -3 | 1 | |
| 11 |
Central Coast Mariners
|
1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 0 | 1 | |
| 12 |
Adelaide United
|
0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | 0 |
U siebie
?
|
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Wellington Phoenix
|
1 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | 3 | 3 | |
| 2 |
Western Sydney Wanderers
|
2 | 0 | 2 | 0 | 0:0 | 0 | 2 | |
| 3 |
Macarthur FC
|
1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | 1 | |
| 4 |
Auckland FC
|
2 | 0 | 1 | 1 | 3:6 | -3 | 1 | |
| 5 |
Melbourne City FC
|
2 | 0 | 1 | 1 | 2:4 | -2 | 1 | |
| 6 |
Newcastle Jets
|
1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 0 | 1 | |
| 7 |
Central Coast Mariners
|
3 | 0 | 1 | 2 | 2:7 | -5 | 1 | |
| 8 |
FC Sydney
|
1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | -1 | 0 | |
| 9 |
Brisbane Roar
|
0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | 0 |
Wyjazd
?
|
| 10 |
Perth Glory
|
2 | 0 | 0 | 2 | 2:4 | -2 | 0 | |
| 11 |
Melbourne Victory
|
1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | -1 | 0 | |
| 12 |
Adelaide United
|
2 | 0 | 0 | 2 | 1:6 | -5 | 0 |
Które miejsce zajmuje Wellington Phoenix w tabeli A-League (Australia)?
Wellington Phoenix zajmuje obecnie 1. miejsce w tabeli A-League (Australia) z dorobkiem 9 punktów po 3 kolejkach. Przewaga nad 2. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 7:1, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 9 punktów.
Statystyki Wellington Phoenix w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Wellington Phoenix na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Wellington Phoenix na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 8,3
- Strzały celne / mecz 4,3
- Asysty / mecz 2,33
- Udane dryblingi / mecz 5,3
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 0,33
- Czyste konta 67%
- Odbiory / mecz 14,3
- Przechwyty / mecz 16,3
- Wybicia / mecz 35,3
- Zablokowane strzały / mecz 2,3
Strzelcy Wellington Phoenix
Rozkład bramek w czasie
Bramki Wellington Phoenix i rywali według minuty w ostatnich 3 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Wellington Phoenix to 76–90+ minuta, w której padły 3 bramki. Drugi najlepszy okres to 0–15 minuta z 2 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Auckland FC - Wellington Phoenix Po przerwie pada 71% bramek Wellington Phoenix.Przebieg meczu Wellington Phoenix i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 3 | 3-0-0 |
| Prowadził do przerwy | 1 | 1-0-0 |
| Remis do przerwy | 2 | 2-0-0 |
Gdy Wellington Phoenix otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 3 razy na 3 takie mecze.
Jak padają bramki dla Wellington Phoenix
100% bramek Wellington Phoenix pada z gry.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Wellington Phoenix zdobywa w sezonie średnio 3,00 punktu na mecz. W ostatnich 3 meczach średnia wynosi 3,00.
Aktualne serie Wellington Phoenix
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 3 mecze
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 3 mecze
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 3 mecze
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 2 mecze
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 1 mecz
- Z czystym kontem rynek: rywal nie strzeli gola 2 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 3 meczów Wellington Phoenix, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone - mecze, które serię przerwały.
Wellington Phoenix wygra mecz Auckland FC - Wellington Phoenix Wellington Phoenix nie przegrywa od 3 meczów.Bramki w meczach Wellington Phoenix
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 100%
- Powyżej 2,5 67%
- Powyżej 3,5 0%
- Powyżej 4,5 0%
- Powyżej 5,5 0%
W 67% meczów Wellington Phoenix padają co najmniej trzy bramki, a w 33% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Auckland FC - Wellington Phoenix Powyżej 2,5 bramki padło w 67% meczów Wellington Phoenix.Wellington Phoenix - faule i karne
- Faule / mecz 9,7
- Faule rywali / mecz 7,3
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Wellington Phoenix fauluje średnio 9,7 razy na mecz, a wymusza 7,3 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Wellington Phoenix, 0 przeciw.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Auckland FC - Wellington Phoenix Wellington Phoenix popełnia 9,7 fauli na mecz.Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Wellington Phoenix zdobywa 3,00 punktu na mecz wobec 3,00 na wyjeździe.
Wellington Phoenix wygra mecz Auckland FC - Wellington Phoenix Wellington Phoenix zdobywa u siebie 100% możliwych punktów, na wyjeździe 100%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 3 meczach Wellington Phoenix ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 71% goli Wellington Phoenix, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 3 z 3 meczów.
Wellington Phoenix wygra drugą połowę meczu Auckland FC - Wellington Phoenix Drugą połowę Wellington Phoenix wygrywał w 3 z 3 meczów.Wellington Phoenix - strzały
- Celne / mecz 4,3
- Niecelne / mecz 4,0
- Celność strzałów 52%
- Skuteczność (gole / strzały) 28%
- Strzałów na gola 3,6
Wellington Phoenix oddaje 8,3 strzału na mecz. Do bramki trafia 52% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 3,6 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Auckland FC - Wellington Phoenix Wellington Phoenix oddaje 8,3 strzałów na mecz.Wellington Phoenix - posiadanie piłki
- U siebie 40,0%
- Na wyjeździe 21,0%
- Mecze z posiadaniem > 60% 0 z 3
- Mecze z posiadaniem > 55% 0 z 3
- Najniższe w sezonie 21%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 0 z 3 meczów. Średnio Wellington Phoenix utrzymuje przy piłce 33,7% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 21%.
Wellington Phoenix wygra mecz Auckland FC - Wellington Phoenix Wellington Phoenix utrzymuje średnio 33,7% posiadania piłki.Wellington Phoenix - podania
- Kluczowe / mecz 8,7
- Dośrodkowania / mecz 12,7
- Celność dośrodkowań 32%
- Podania długie / mecz 64
- Celność długich podań 30%
Wellington Phoenix wymienia średnio 292 podań na mecz przy celności 69%, z czego 8,7 to podania kluczowe.
Wellington Phoenix - czyste konta
- U siebie 1 z 2
- Na wyjeździe 1 z 1
- Stracone / mecz 0,33
- Bez straty do przerwy 67%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 0%
Czyste konto Wellington Phoenix to 67% meczów sezonu (2 z 3), z czego 1 w 2 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Auckland FC - Wellington Phoenix Czyste konto Wellington Phoenix zachowuje w 67% meczów.Wellington Phoenix - rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 67%
- Pow. 8,5 w meczu 67%
- Pow. 10,5 w meczu 33%
- Rożne u siebie / mecz 3,5
- Rożne na wyjeździe / mecz 2,0
Wellington Phoenix wykonuje średnio 3,0 rzutów rożnych na mecz wobec 5,7 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 67% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Auckland FC - Wellington Phoenix Powyżej 8,5 rożnego padło w 67% meczów Wellington Phoenix.Wellington Phoenix - kartki
- Żółte kartki 2
- Pow. 3,5 kartki w meczu 0%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 0%
- Kartki rywali / mecz 1,3
- Mecze bez kartki 33%
Wellington Phoenix ogląda średnio 0,7 żółtej kartki na mecz, a rywale Wellington Phoenix - 1,3.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Auckland FC - Wellington Phoenix Wellington Phoenix ogląda średnio 0,7 żółtych kartek na mecz.Wellington Phoenix według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| Dołu tabeli (9–12) | 3 | 3-0-0 | 3,00 | 2,33 | 0,33 |
Wellington Phoenix na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
1.
|
3,00 3,00 | 2,00 3,00 | 0,50 0,00 |
|
2.
|
2,33 0,00 | 2,00 1,00 | 0,67 2,00 |
|
3.
|
3,00 1,00 | 5,00 0,00 | 2,00 0,00 |
|
4.
|
2,00 1,00 | 1,00 1,00 | 0,50 1,00 |
|
5.
|
2,00 – | 1,50 – | 1,00 – |
Ciekawe rekordy w meczach Wellington Phoenix
Skrajne wyniki i osiągnięcia Wellington Phoenix w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Newcastle Jets - Wellington Phoenix 0:3 A-League (Australia), 31.10.2026
- Najwięcej bramek w meczu 3 bramek Wellington Phoenix - Melbourne Victory 2:1, A-League (Australia), 18.10.2026
- Najdłużej bez straty gola 2 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 14. minuta Piper, Wellington Phoenix - Melbourne Victory 2:1, A-League (Australia), 18.10.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+3 minuta Walker, Newcastle Jets - Wellington Phoenix 0:3, A-League (Australia), 31.10.2026
Jakie statystyki ma Wellington Phoenix w tym sezonie?
Bilans Wellington Phoenix w tym sezonie to 3 mecze i wynik 3-0-0 przy 7 zdobytych bramkach i 1 straconej. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 34%, a oddaje 8,3 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Wellington Phoenix - zawodnicy
Jak wygląda kadra Wellington Phoenix w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Wellington Phoenix 4-4-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


Kontuzje w kadrze Wellington Phoenix
-
Fin Roa Conchie Pomocnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 37 dniopuszczone: 3 mecze
-
Jayden Smith Obrońca Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 37 dniopuszczone: 3 mecze

Kadra Wellington Phoenix
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 11 |
![]() |
24 | Nowa Zelandia | 150 tys. € | – | 3 | 100% | 2 | 0 | 38' | 0 | 0 | |||||||
| 99 |
![]() |
24 | Nowa Zelandia | 450 tys. € | – | 3 | 100% | 3 | 0 | 259' | 0 | 0 | |||||||
| 17 |
|
20 | Nowa Zelandia | 250 tys. € | – | 3 | 100% | 1 | 1 | 100' | 0 | 0 | |||||||
| 9 |
|
29 | Meksyk | 500 tys. € | 224 tys. € | 3 | 100% | 1 | 0 | 156' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 25 |
|
34 | Japonia | 150 tys. € | 396 tys. € | 3 | 100% | 0 | 4 | 270' | 0 | 0 | |||||||
| 27 |
|
22 | Nowa Zelandia | 450 tys. € | – | 3 | 100% | 0 | 2 | 270' | 0 | 0 | |||||||
| 8 |
![]() |
25 | Szkocja | 200 tys. € | 156 tys. € | 3 | 100% | 0 | 0 | 270' | 0 | 0 | |||||||
| 7 |
|
25 | USA | 800 tys. € | 269 tys. € | 3 | 100% | 0 | 0 | 259' | 1 | 0 | |||||||
| 14 |
|
30 | Nowa Zelandia | 600 tys. € | – | 2 | 67% | 0 | 0 | 180' | 1 | 0 | |||||||
| 35 |
|
20 | Nowa Zelandia | 75 tys. € | – | 3 | 100% | 0 | 0 | 88' | 0 | 0 | |||||||
| 6 |
|
23 | Nowa Zelandia | 250 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 32 |
|
16 | Nowa Zelandia | 75 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 37 |
![]() |
20 | Nowa Zelandia | 125 tys. € | – | 1 | 33% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 28 |
|
31 | Nowa Zelandia | 400 tys. € | 448 tys. € | 3 | 100% | 0 | 0 | 270' | 0 | 0 | |||||||
| 23 |
|
28 | Nowa Zelandia | 400 tys. € | 181 tys. € | 3 | 100% | 0 | 0 | 242' | 0 | 0 | |||||||
| 18 |
|
21 | Nowa Zelandia | 450 tys. € | – | 3 | 100% | 0 | 0 | 270' | 0 | 0 | |||||||
| 5 |
|
27 | Australia | 300 tys. € | – | 3 | 100% | 0 | 0 | 28' | 0 | 0 | |||||||
| 15 |
|
22 | Nowa Zelandia | 550 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 24 |
![]() |
21 | Nowa Zelandia | 150 tys. € | – | 3 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 34 |
![]() |
20 | Nowa Zelandia | 175 tys. € | – | 3 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 39 |
![]() |
19 | Nowa Zelandia | 100 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 13 |
|
21 | Nowa Zelandia | 125 tys. € | – | 3 | 100% | 0 | 0 | 270' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
|
21 | Nowa Zelandia | 200 tys. € | – | 3 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 40 |
![]() |
19 | Nowa Zelandia | 200 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
Wartość całej kadry Wellington Phoenix
7,1 mln €
śr. 297 tys. € / zawodnika
Ile Wellington Phoenix wydaje na pensje
1,7 mln € rocznie
śr. 70 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
6
najliczniej: Nowa Zelandia (19 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Wellington Phoenix w sezonie 2026/2027
Wellington Phoenix wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Wellington Phoenix
Jak wygląda skład Wellington Phoenix?
W wyjściowym ustawieniu Wellington Phoenix między słupkami staje H. Gray, a linię obrony najczęściej tworzą M. Sheridan, B. Tuiloma, J. Mcgarry oraz L. Kelly-Heald. W środku pola grają B. Duke, A. Rufer, M. Anderson oraz K. Nagasawa, a za skuteczność w ataku odpowiadają C. Piper, R. Duran. Trener Chris Greenacre ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w A-League (Australia) i pucharach.
Wellington Phoenix - transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Wellington Phoenix w sezonie 2026/2027.
Wellington Phoenix transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 27 Paź 2026 |
|
Nowa Zelandia | 20 |
|
za darmo | |
| 12 Paź 2026 |
|
Australia | 33 |
![]() |
za darmo | |
| 06 Paź 2026 |
|
Nowa Zelandia | 16 |
|
za darmo | |
| 25 Wrz 2026 |
![]() |
Nowa Zelandia | 28 |
![]() |
za darmo | |
| 14 Wrz 2026 |
|
Australia | 27 |
|
za darmo | |
| 14 Wrz 2026 |
|
USA | 25 |
|
za darmo | |
| 13 Wrz 2026 |
![]() |
Szkocja | 25 |
![]() |
za darmo | |
| 31 Sie 2026 |
![]() |
Nowa Zelandia | 24 |
|
wypożyczenie | |
| 30 Sie 2026 |
|
Australia | 27 |
![]() |
za darmo | |
| 17 Sie 2026 |
|
Meksyk | 29 |
|
za darmo |
Kluczowe transfery Wellington Phoenix
Wellington Phoenix bilans transferowy
- +815 tys. € 2026
- 0 € 2025
- +2,8 mln € 2024
Rekordy transferowe w historii Wellington Phoenix
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Wellington Phoenix w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Wellington Phoenix trafiło 8 zawodników, a klub opuściło 10 piłkarzy, co przyniosło 815 tys. € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Luke Brooke-Smith do Portsmouth za 465 tys. €.