sobota, 3 czerwca 2023
Najnowsze: Napoli - Sampdoria gdzie oglądać?

Dlaczego strona zagranicznego buka nie działa?

Sprawdź, dlaczego nie możesz odwiedzić witryny internetowej zagranicznego bukmachera online.

Odbierz kod promocyjny Fortuna
Oferta na bonus Fortuna VIP ważna do 30 czerwca 2023
Spis treści
Rozwiń
  1. Wpis do rejestru – główna przyczyna blokowania stron
  2. Gracz bukmacherski z Polski – persona non grata?
  3. Warto wiedzieć o ustawie hazardowej
zdjęcie do teksu o blokowaniu stron bukmacherów bez licencji MF
Strona internetowa bukmachera nie działa – czym to może być spowodowane?

O tym, że teoretycznie obstawiać w sieci można nie tylko u licencjonowanych buków, wie chyba każdy gracz. Rekomendujemy jednak typowanie u sprawdzonych buków.

 LEGALNE ZAKŁADY ONLINE 
Lista najlepszych polskich bukmacherów internetowych

W poprzednich latach popularność nielegalnych portali, przyjmujących zakłady wzajemne online, znacznie przewyższała obroty spółek, które płacą podatki w Polsce, więc ustawodawca postanowił, wzorem innych państw, ograniczyć szarą strefę w tym sektorze.

Na mocy zmian wprowadzonych w ustawie o grach losowych utworzono rządowy Rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą (art. 15f), czyli tzw. rejestr domen zakazanych, do którego wpisywane są adresy bukmacherów, którzy nie posiadają zezwolenia Ministra Finansów na prowadzenie działalności na terenie RP.

Wpis do rejestru – główna przyczyna blokowania stron

Jeśli przy próbie wejścia na portal buka wyświetli się komunikat MF zablokowaniu adresu z powodu wykorzystywania go do nielegalnego oferowania gier hazardowych (z treścią komunikatu można zapoznać się na zdjęciu poniżej), to znaczy, że została ona umieszczona w rządowym rejestrze.

screen komunikatu MF dotyczącego witryny hazardowej bez licencji
Komunikat MF na temat nielegalnej domeny hazardowej

Powodem jest brak zezwolenia Ministra Finansów na przyjmowanie zakładów online (jest to konieczne na mocy art. 6 ust. 3 ustawy hazardowej). W świetle art. 15f ust. 4 stanowi to podstawę do umieszczenia adresu www. w rejestrze domen zakazanych. Od dokonania wpisu operatorzy sieci mają 48 godzin na uniemożliwienie dostępu do nielegalnych domen hazardowych oraz przekierowanie połączeń na komunikat resortu finansów.

Zawiera on nie tylko link do licencjonowanych buków oraz Rejestru (obecnie licencjonowanych bukmacherów online jest w Polsce 24, w tym Milenium Zakłady Bukmacherskie, STS, Fortuna oraz bukmacher Totolotek), ale także informacje o sankcjach, grożących za uczestniczenie w nielegalnym hazardzie (art. 15f ust. 5 ww. ustawy).

Graczom grozi nie tylko kara administracyjna w wysokości 100% uzyskanej wygranej niepomniejszonej o kwoty wpłaconych stawek (art. 89 ust. 1 pkt. 6 w zw. z ust. 4 pkt. 5 ustawy hazardowej), ale też odpowiedzialność określona w kodeksie karnym skarbowym (kks).

Za uczestniczenie w zagranicznej grze hazardowej (art. 107 § 2 kks) albo w grze prowadzonej wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia (art. 109 kks) grozi grzywna w wysokości do 120 stawek dziennych (w zależności od przyjętej przez sąd stawki dziennej – w 2018 r. wynosi ona od 70 zł do 28 000 zł – kara może wynieść maksymalnie 3 360 000 zł).

Jeśli ktoś świadomie zechce obejść blokadę (jest to możliwe przy użyciu narzędzi VPN), to nie tylko łamie prawo, ale może też utracić swoją wygraną. Zgodnie bowiem z art. 15g ustawy hazardowej dostawcy płatności nie mogą realizować transakcji finansowych dla domen wpisanych do rządowego rejestru MF.

Stawianie zakładów u nielegalnych buków to podwójny hazard – można nie tylko stracić postawioną stawkę, ale też swoją wygraną. Zablokowanie jej wypłaty przez bank lub inny portal płatniczy jest więc środkiem, który może skłonić gracza do przejścia na stronę licencjonowanego bukmachera.

Gracz bukmacherski z Polski – persona non grata?

Gracze z naszego kraju są traktowani jako osoby niepożądane przez niektórych bukmacherów z powodu nowelizacji ustawy hazardowej. Jak wspomniano na wstępie, przyczyną braku dostępu do niektórych portali hazardowych nie musi być wpisanie do rejestru domen zakazanych – firmy bukmacherskie takie jak Bet365, William Hill, Rivalo czy Comeon same zrezygnowały z oferowania swych usług Polakom. Kiedy serwer bukmachera, przyjmującego zakłady wzajemne online, wykryje na podstawie IP komputera, że na stronę próbuje wejść gracz przebywający na terenie RP, zablokuje mu dostęp.

screen panelu rejestracyjnego u buka William Hill
Na stronie brytyjskiego bukmachera William Hill gracz nie może zarejestrować konta

Każdy bukmacher opracował własną metodę powiadamiania o tym fakcie – np. na stronę William Hill da się wejść (nawet w polskojęzycznej wersji), ale nie można się zarejestrować (screen komunikatu ze strony tego buka na zdjęciu obok tekstu). Bet365 informuje o przyczynie zaprzestania obsługiwania klientów z kraju nad Wisłą w 19 językach.

Dla porównania, strona Comeon ma spartański wygląd – przy próbie wejścia na nią automatycznie wyświetla się komunikat o niedostępności usługi dla rezydentów z terenu RP w związku z nowelizacją przepisów odnośnie gier hazardowych. Jeśli chcecie mieć 100% pewność, że korzystacie z usług licencjonowanego bukmachera, to w tym momencie odsyłamy Was do rankingu koncesjonowanych operatorów. Jeśli Wasz organizator zakładów online znajduje się w tym zestawieniu, to wówczas możecie być pewni, że swoje pewne typy online stawiacie u bukmachera z licencją Ministerstwa Finansów.

Warto wiedzieć o ustawie hazardowej

  • Powodem braku dostępności dla Polaków oferty zagranicznych bukmacherów jest nowelizacja ustawy hazardowej
  • Od 1 lipca 2017 r. portale nielicencjonowanych buków działających na terenie RP trafiają do rejestru domen zakazanych i są blokowane przez operatorów sieci oraz dostawców płatności
  • Część spółek przyjmujących zakłady sportowe online dobrowolnie wycofała się z naszego kraju – Polacy nie mogą się zarejestrować na ich stronach
24.06.2018, 09:50
Aktualizacja: 24.06.2018, 09:50
Autor: R. Legalsport.pl
Źródła
Zwiń
  1. Babiarz S., Aromiński K., Ustawa o grach hazardowych Komentarz,Warszawa 2018.
Komentarze (2)
Dlaczego strona zagranicznego buka nie działa?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
----------------
skomentowano ponad miesiąc temu
blokowanie stron jest bez sensu… zagraniczne buki się rozwijają, wprowadzają nowe metody gry, a my nie możemy na to wszystko patrzeć! a potem dziwimy się, że u nas na podwórku nic się nie dzieje… skandal
????
skomentowano ponad miesiąc temu
Ktoś ma podobne odczucia?

Inni czytali również

Nowe oblicze polskiego bukmacherstwa
Nowe oblicze polskiego bukmacherstwa
1747
50
Przed nowelizacją ustawy o grach hazardowych obstawianie zakładów wzajemnych, zwłaszcza w sieci, kojarzyło się z czymś nielegalnym – i trudno się temu dziwić, ponieważ 90% rynku bukmacherskiego stanowiły firmy bukmacherskie działające bez zezwolenia Ministra Finansów. Zmiany prawne pomogły licencjonowanym spółkom nie tylko podwyższyć zyski, ale także zmienić PR zakładów sportowych, w których Polacy dostrzegli rodzaj legalnej i bezpiecznej rozrywki.
Na jakich zakładach bukmacherzy zarabiają najwięcej?
Na jakich zakładach bukmacherzy zarabiają najwięcej?
1836
69
Po nowelizacji ustawy hazardowej na legalnym rynku zakładów wzajemnych wiele się zmieniło – przede wszystkim wzrosło zainteresowanie obstawianiem w sieci u licencjonowanych bukmacherów, przede wszystkim internetowych jak STS, Betclic czy forBET.
Jak bukmacherzy chronią dane osobowe graczy? cz.2
Jak bukmacherzy chronią dane osobowe graczy? cz.2
3131
87
Legalni bukmacherzy działają w granicach prawa – dotyczy to także zabezpieczenia danych graczy przed ingerencją osób trzecich.
RODO a ochrona danych osobowych graczy bukmacherskich – co zmieniają nowe unijne przepisy?
RODO a ochrona danych osobowych graczy bukmacherskich – co zmieniają nowe unijne przepisy?
2338
50
Obstawiając zakłady u licencjonowanych bukmacherów Polacy mają gwarancję, że ich dane osobowe nie są udostępnianie nieuprawnionym podmiotom ani przetwarzane z naruszeniem prawa. 25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO), które daje graczom dodatkowe uprawnienia w zakresie ochrony prywatności i poufności. Nowe unijne przepisy dotyczą m.in. prawa do bycia zapomnianym.
Dlaczego MF cofa wnioski o polską licencję?
Dlaczego MF cofa wnioski o polską licencję?
1236
54
Po nowelizacji ustawy hazardowej nielegalne organizowanie zakładów wzajemnych zostało znacząco ograniczone, więc wielu zagranicznych bukmacherów zainteresowało się zalegalizowaniem swej działalności. 
Kapitał zakładowy legalnego bukmachera
Kapitał zakładowy legalnego bukmachera
3598
78
Zgodnie z nowym brzmieniem art. 6 ust. 5 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych bukmacherzy mogą prowadzić działalność na terenie Polski wyłącznie w formie spółki akcyjnej (SA) lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (Sp. z o.o.). W porównaniu z firmami działającymi w innych branżach, ustawodawca wymaga jednak od nich posiadania o wiele wyższego kapitału zakładowego.
Czy licencję na organizację zakładów bukmacherskich można cofnąć?
Czy licencję na organizację zakładów bukmacherskich można cofnąć?
1315
44
Od 1 kwietnia 2017 r. obowiązują nowe zasady, dotyczące cofania zezwolenia na organizowanie zakładów wzajemnych, wynikające z nowelizacji ustawy o grach hazardowych. Jeżeli bukmacher utraci prawo do prowadzenia działalności, może wnieść wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy na zasadach określonych w kodeksie postępowania administracyjnego (kpa) lub wnieść skargę do sądu administracyjnego.
Podatek od gier w świetle nowelizacji ustawy hazardowej
Podatek od gier w świetle nowelizacji ustawy hazardowej
1740
48
Podatek od gier został uregulowany w rozdziale 7 ustawy o grach hazardowych, jako podatek stanowiący dochód budżetu państwa (art. 72). 1 kwietniu 2017 r. weszła w życie nowelizacja tego aktu prawnego, zmieniająca m.in definicję podatnika tego podatku, podstawę opodatkowania oraz właściwość organów podatkowych. Obstawiając zakłady u bukmacherów należy jednak pamiętać również o zobowiązaniach podatkowych, wynikających z ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), które dotyczą wygranej powyżej 2 280 zł.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.