piątek, 22 października 2021
Najnowsze: Darmowy kod do PPV na Punchdown 5

Weryfikacja konta u bukmachera, a skan dowodu osobistego

Przeczytaj, dlaczego bukmacherzy wymagają skan dokumentu tożsamości i co trzeba zrobić, aby zasłonić dane na ID

Odbierz kod promocyjny TOTALbet Oferta na bonus TOTALbet VIP ważna do 31 października 2021
Spis treści
Rozwiń
  1. Skan dokumentu tożsamości u bukmachera
  2. Jakich danych bukmacher potrzebuje do weryfikacji tożsamości?
  3. Jakie dane osobowe mogę zakryć na dowodzie tożsamości
  4. Jak zakryć dane na swoim dowodzie tożsamości?
  5. Warto wiedzieć o weryfikacji konta online u bukamchera
Widok na dowód osobisty i hasło legalni bukmacherzy z kodem bonusowym
Dowód osobisty u bukmachera to wymóg zapisów ustawy hazardowej

Niestety tylko garstka obstawiających zdaje sobie sprawę z tego, że nie trzeba przesyłać bukmacherom wszystkich danych ze swojego „plastiku”! O jakie informacje dokładnie chodzi i jak przez to przebrnąć od A do Z? Zapraszamy do lektury.

Graj legalnie i bezpiecznie
  Lista legalnych bukmacherów  

Zacznijmy od tego, po co bukmacherowi w ogóle potrzebne jest zdjęcie lub skan dokumentu tożsamości. Otóż legalni polscy bukmacherzy dzięki temu otwierają sobie możliwość natychmiastowej weryfikacji nowego użytkownika. W efekcie już na samym początku mogą odrzucić na przykład osoby niepełnoletnie, które bardzo często, zakładając nowe konta gracza, liczą na pomyłkę podczas procesu weryfikacji, lub osoby podszywające się pod nieswoje personalia.

Skan dokumentu tożsamości u bukmachera

Jest to niewątpliwie bardzo prosty schemat, który na polskim rynku działa od lat i niemal na pewno nie zmieni się on w najbliższej przyszłości, zwłaszcza, że weryfikacja danych osobowych to nie żadne „widzimisię” bukmachera – taki proces zapewnia też bezpieczeństwo samym graczom i umożliwia skuteczną ochronę nieletnich przed negatywnymi skutkami hazardu, który może objawiać się na przeróżne, ciężkie do zdiagnozowania, sposoby - w efekcie osobą dorosłym bardzo ciężko zlokalizować i zweryfikować zaistniały problem wśród nieletnich. I w tym miejscu zachęcamy Was bardzo serdecznie do lektury naszego tekstu o uzależnieniach od zakładów bukmacherskich.

Teoretycznie jest to logiczne i wszyscy wiedzą, że podczas szybkiej rejestracji trzeba się zweryfikować, niestety dla wielu obstawiających przesłanie zdjęcia dokumentu tożsamości wciąż jest punktem "nie do przeskoczenia". Rezygnują oni z typowania zakładów wzajemnych przez internet ze względu na to, że nie chcą w tej postaci przekazywać swoich wrażliwych danych obcemu podmiotowi.

Zakłady bukmacherskie PZBUK

U legalnego bukmachera z licencją MF Twoje dane osobowe są w pełni bezpieczne

Wybieram PZBuk Zakłady Bukmacherskie

Legalni operatorzy zakładów sportowych z Polski (w tym momencie licencje MF na działalność bukmacherską online posiada wielu renomowanych bukmacherów, w tym np. LVBET Zakłady Bukmacherskie, który oferuje bardzo dobre bonusy piłkarskie online bez depozytu oraz typy bukmacherskie na handicap - w tym przynoszący zyski handicap azjatycki - i nagrody VIP za regularną grę) czy cieszący się ogromną popularnością wśród fanów zakładów sportowych operator bukmacherski Fortuna) wyciągają jednak do tego typu graczy pomocną rękę i proponują pewne ustępstwa w tym aspekcie. Na czym one polegają i jak to się ma do rzeczywistości? Przekonajmy się!

Jakich danych bukmacher potrzebuje do weryfikacji tożsamości?

Spore grono bezpiecznych, wiarygodnych polskich bukmacherów stosuje ten sam schemat weryfikacji nowego gracza, dlatego też niemal wszyscy legalni organizatorzy zakładów bukmacherskich do weryfikacji potrzebują tylko: adresu zamieszkania (ten punkt nie obowiązuje osób posługujących się nowym dowodem), numeru PESEL, numeru dokumentu oraz daty urodzenia, a więc nieprawdą jest, że do pełnej rejestracji potrzebne są wszystkie informacje zawarte w dowodzie osobistym!

Przesłanie danych osobowych do weryfikacji stworzonego profilu gracza otwiera drogę do odbioru bonusu powitalnego z kodem promocyjnym, który zapewnia udany start z zakładami bukmacherskimi. Najczęściej w ramach promocji powitalnej można zyskać tak zwany bezpieczny zakład, czyli zakład bez ryzyka, freebet oraz bonus od depozytu. Wszystkie bonusy w ramach pakietu VIP za kod rejestracyjny od legalnych polskich bukmacherów są darmowe. 

Baner z kwotami bonusów forBET na start | Wersja vipowska z uwzględnieniem kodu promocyjnego LEGALSPORT
Bonus na start forBET z kodem promocyjnym w wersji VIP

A to oznacza, że pieniądze z promocji startowych, za bezpłatne utworzenie indywidualnego konta do gry przy użyciu zyskownego kodu referencyjnego, są za każdym razem wartością dodaną do początkowego budżetu bukmacherskiego. Dzięki temu, ujmując to w dużym uproszczeniu, po aktywacji atrakcyjnego bonusu na start można typować między innymi za 100% stawki pojedynczego zakładu.

Innymi słowy pisząc, w standardowym budżecie przewidzieliście, że będziecie obstawiać kupon bukmacherski za 100 zł, po odbiorze promocji startowej od depozytu 100% możecie śmiało stawiać za 200 zł, ponieważ bukmacher internetowy podwoi Waszą wpłatę.

Jakie dane osobowe mogę zakryć na dowodzie tożsamości

Wyżej wymieniliśmy wszystkie elementy, które są potrzebne do weryfikacji konta online u bukmachera. A to oznacza, że pozostałe elementy, takie jak, chociażby zdjęcie, wzór podpisu, imiona rodziców czy inne dane z tylnej części dokumentu można bez problemów wymazać!

Dzięki takiemu posunięciu nie narazicie się na wykorzystanie dowodu przez osoby trzecie. Oczywiście legalni bukmacherzy gwarantują bezpieczeństwo danych osobowych graczy, bo do tego zobowiązuje ich ustawa hazardowa, ale jeżeli można się dodatkowo zabezpieczyć, to jesteśmy przekonani, że warto to zrobić.

Wyjątkiem jest polski bukmacher Betclic Zakłady Bukmacherskie, który wymaga od graczy kompletnych skanów dowodu tożsamości z obu stron. Wszystkie dane muszą być widoczne i nie mogą być zakryte. Jest to spowodowane tylko i wyłącznie wzmożonymi kwestiami bezpieczeństwa, tak więc nie  musicie martwić się odsłoniętymi danymi na dowodzie osobistym. Możecie śmiało rejestrować się za darmo w Betclic Zakłady Bukmacherskie z kodem promocyjnym betclic, który brzmi: LEGALSPORTPL.

Zakłady bukmacherskie Betclic

Betclic to pierwszy zagraniczny bukmacher, który działa w Polsce legalnie!

Formularz rejestracji online

W ramach vipowskiej promocji na start u tego operatora zakładów sportowych można zgarnąć najwyższy na polskim rynku zakładów bukmacherskich online cashback, dzięki któremu ubezpieczycie swój pierwszy puszczony kupon online w Betclic na wypadek ewentualnej przegranej.

Taki bezpieczny zakład online w ramach ponadstandardowego pakietu można zagrać zarówno na funkcjonalnej stronie internetowej Betclic, jak i na bezpłatnej i wielofunkcyjnej aplikacji mobilnej na telefon komórkowy lub tablet z system Android czy iOS >>> Nowe konto bukmacherskie online u bukmachera Betclic. Obecnie 8/10 typerów wybiera grę w Betclic, co jest naprawdę świetną rekomendacją dla tego bukmachera.

Na marginesie musimy dodać, że darmowa rejestracja w Betclic jest prosta, schematyczna i trwa nie dłużej niż kilka minut - typerzy mniej zaawansowani potrzebują statystycznie 10 minut (regularni i profesjonalni obstawiający potrzebują 3-4 minut), aby otworzyć nowy profil gracza w Betclic Zakłady Bukmacherskie.

Jak zakryć dane na swoim dowodzie tożsamości?

Do edycji swojego dowodu tożsamości możecie użyć najprostszego edytora graficznego (możecie wykorzystać nawet ten, który jest wbudowany w Wasz system operacyjny lub ściągnąć z internetu darmową wersję). Wystarczy, że po zaznaczeniu obszarów do usunięcia wciśniecie „delete” lub naniesiecie na wybrane miejsca „białe plamy”, i na tym Wasza dodatkowa praca się kończy. Jest to niezwykle proste, dlatego też jesteśmy pewni, że każdy obstawiający sobie z tym poradzi wzorowo.

WAŻNE! Wymazujcie niepotrzebne dane powoli i ostrożnie, tak aby kontur dokumentu był w pełni widoczny na zdjęciu. Pozwoli Wam to uniknąć problemów i przyspieszy cały proces rejestracji. Bukmacher tego wymaga i nie ma możliwości, aby tego uniknąć. Jeżeli nie zastosujecie się do tej wytycznej, to konto nie zostanie aktywowane, a buk poprosi Was o przesłanie poprawnego skanu/zdjęcia.

Dowód osobisty u bukmachera - infografika
Jakie dane z dowodu osobistego muszę podać u bukmachera?

I jeszcze drobne uzupełnienie. Cała operacja, od momentu otwarcia zdjęcia do zakończenia pełnej edycji i zapisu nowego zdjęcia, trwa dosłownie kilka minut, dlatego też wydaje nam się, że warto z tego skorzystać. Jeżeli chcecie się jeszcze bardziej zabezpieczyć, to możecie dodatkowo dopisać, że „dane przeznaczone tylko dla…” i tutaj wpisujemy nazwę bukmachera, do którego nasze dane przesyłamy.

Warto wiedzieć o weryfikacji konta online u bukamchera

  • Nie musisz bukmacherom przesyłać kompletnego skanu dowodu tożsamości. Niemal wszyscy legalni organizatorzy zakładów wzajemnych do weryfikacji potrzebują tylko: adresu zamieszania (ten punkt nie obowiązuje osób posługujących się nowym dowodem), numeru PESEL, numeru dokumentu oraz daty urodzenia.
  • Edycję zdjęcia można wykonać w najprostszym edytorze graficznym. Trwa ona zaledwie kilka minut, więc wydaje nam się, że warto z niej skorzystać. Taki ruch z naszej strony powoduje, że jesteśmy podwójnie zabezpieczeni przed ewentualnym wyciekiem danych.
  • Wyjątkiem jest bukmacher Betclic Zakłady Bukmacherskie, który wymaga od swoich klientów, aby wszystkie dane na dowodzie osobistym były odsłonięte. Warto jednak dodać, że jest to podyktowane kwestiami bezpieczeństwa i nie należy się tym specjalnie przejmować.

Inni czytali również

Komentarze i opinie (5)

Weryfikacja konta u bukmachera, a skan dowodu osobistego
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
G45
skomentowano ponad miesiąc temu
ja tam dowodu nigdy nie daję, mam zeskanowany paszport i tez może byc
FranekDolas
skomentowano ponad miesiąc temu
Jaki program graficzny polecacie do modyfikacji zdjęcia? Najlepiej darmowy, bo nie chce się w koszta ładować :)
PanBuk
skomentowano ponad miesiąc temu
Czy próbował ktoś robić tę edycję dowodu w zwykłym Microsoft Paint? Sprawdzi się?
andyb7
skomentowano ponad miesiąc temu
Dla mnie jak podaje swoje dane plus weryfikacja przez email plus wysyłam pieniądze ze swojego konta to już jest wystarczająca weryfikacja i powinno być zabronione we wszystkich firmach kserowanie dowodów bo już nieraz ktoś brał kredyty na takie ksera, ewentualnie mogła by być rejestracja za pomocą kuriera, który by przywoził dokumenty do podpisu i na miejscu weryfikował dane, to jest śmieszne że można wpłacić bez dowodu a wypłacić już nie
Krzysiek
skomentowano ponad miesiąc temu
zawsze się nad tym zastanawiam dlaczego kserowanie lub przetwarzanie wizerunku dowodu jest uznane za nielegalne i mogą to robić jedynie w niektórych sytuacjach banki, a tutaj każdy bukmacher w Polsce wymaga przesłania właśnie skanu dowodu. najdziwniejsze jest to, że nie muszę przesyłać żadnych skanów dowodu jeśli chcę założyć konto w banku albo podpisać umowę kredytową (zakup na raty) bo wtedy wystarczy tylko przelew weryfikacyjny z banku (także blik), a nie mogę założyć konta u bukmachera w ten sam sposób. sam nie zakładam konta u bukmachera bo nie mam zamiaru przesyłać danych dzięki którym w tym głupim kraju ktoś może wziąć kredyt, a ja będę musiał potem biegać i się tłumaczyć, że to nie ja. nie wierzę w to, że skany są usuwane zaraz po weryfikacji tak samo jak nie wierzę w bezpieczeństwo przechowywanych danych. co jakiś czas są gdzieś wycieki i nie ma czegoś takiego jak stuprocentowe zabezpieczenie.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.