środa, 28 lutego 2024

Skan dowodu u bukmachera - po co jest potrzebny?

22.02.2024, 11:13
Autor: M. Stępień
Spis treści
Rozwiń
 1. Skan dowodu - po co bukmacher go potrzebuje?
 2. Skan dokumentu tożsamości u bukmachera
  1. Skan dowodu u bukmachera zgodny z polskim prawem
 3. Jakich danych bukmacher potrzebuje do weryfikacji?
 4. Skan dowodu osobistego dla bukmachera - jakie dane zakryć
 5. Jak zakryć dane na skanie przesyłanym do bukmachera?
  1. Jak zasłonić dane z dowodu na skanie dla zakładów bukmacherskich?
 6. Jak zrobić skan dowodu osobistego dla bukmachera?
 7. Jak bezpiecznie wysłać skan dowodu do bukmachera?
 8. Bukmacher bez skanu dowodu
 9. FAQ
Top bonus u bukmachera bez dowodu!
 • Bez ryzyka 300 zł (bez obrotu)
 • Freebet 35 zł
 • Zakłady bez podatku 12% (Happy Hours)

335 zł

Dlaczego podczas rejestracji u buka trzeba przesłać skan dowodu osobistego? Dowód a konto u bukmachera
Weryfikacja konta u buka za pomocą dowodu

Niestety tylko garstka obstawiających zdaje sobie sprawę z tego, że nie trzeba przesyłać bukmacherom wszystkich danych ze swojego "plastiku"! Każdy operator online ma jednak swoją indywidualną politykę zbierania danych osobowych i o tym należy pamiętać.

Graj legalnie i bezpiecznie
Kompletna lista legalnych bukmacherów internetowych

Oznacza to, że u jednego bukmachera internetowego można zakryć więcej danych niż u innego. O jakie informacje dokładnie chodzi i jak przez to przebrnąć przez skanowanie dokumentu tożsamości od A do Z?

Skan dowodu - po co bukmacher go potrzebuje?

Na podstawie skanu lub zdjęcia dowodu osobistego legalni bukmacherzy mogą od razu zweryfikować nowego gracza. A co za tym idzie, od razu mogą wyłapać osoby niepełnoletnie oraz oszustów podszywających się pod nie swoje personalia. Nie wspominając już o obstawiających, którzy nadużywają regulaminu bukmacherskiego i próbują założyć drugie konto do zakładów, tym samym wyłudzając kolejną premię na dobry początek.

Skan dokumentu tożsamości u bukmachera

Proces przesyłania skandów dokumentu tożsamości do bukmachera zapewnia też bezpieczeństwo i umożliwia skuteczną ochronę nieletnich przed negatywnymi skutkami hazardu. Teoretycznie jest to logiczne i wszyscy wiedzą, że podczas szybkiej rejestracji trzeba się zweryfikować, niestety dla wielu obstawiających przesłanie zdjęcia dokumentu tożsamości wciąż jest punktem "nie do przeskoczenia".

FORTUNA - bukmacher bez dowodu!- bukmacher nie wymaga skanów,- szybka weryfikacja kontem bankowym,- dodatkowa kasa 335 zł po stworzeniu konta.
FORTUNA - bukmacher bez dowodu!
- bukmacher nie wymaga skanów,
- szybka weryfikacja kontem bankowym,
- dodatkowa kasa 335 zł po stworzeniu konta.
REJESTRACJA w

Rezygnują oni z typowania zakładów wzajemnych przez internet ze względu na to, że nie chcą w tej postaci przekazywać swoich wrażliwych danych obcemu podmiotowi. Legalni operatorzy zakładów sportowych z Polski wyciągają jednak do tego typu graczy pomocną rękę i proponują pewne ustępstwa w tym aspekcie. Na czym one polegają i jak to się ma do rzeczywistości? Przekonajmy się!

Skan dowodu u bukmachera zgodny z polskim prawem

Legalni bukmacherzy mają pełne prawo wymagać od nas skanu dowodu osobistego podczas zakładania konta gracza. Kierują nimi nie tylko względy praktyczne, a więc łatwa weryfikacja gracza, ale również konieczność działania zgodnie z polską ustawą hazardową.

Ustawa wymaga od operatorów by opracowali procedurę weryfikacji ukończenia 18. roku życia przez uczestników gry, o czym mówi art. 15.i ustawy. Co prawda ustawa nie określa wprost, w jaki sposób powinni to robić, nietrudno się jednak domyślić, że dokument tożsamości – a więc dowód osobisty czy paszport – zawierają wszystkie niezbędne dane, by zweryfikować nasz wiek i uniemożliwić założenie konta graczom niepełnoletnim.

Jakich danych bukmacher potrzebuje do weryfikacji?

Spore grono bukmacherów stosuje ten sam schemat weryfikacji nowego gracza. Dlatego też niemal wszyscy legalni organizatorzy zakładów bukmacherskich do weryfikacji potrzebują tylko m.in: adresu zamieszkania, numeru PESEL, numeru dokumentu oraz daty urodzenia. Żeby mieć 100% pewność jakie dane należy zakryć, trzeba przed założeniem konta skontaktować się z Działem Obsługi Klienta danego bukmachera.

Podstawowe dane potrzebne do weryfikacji tożsamości u bukmachera

 • adres zamieszkania,
 • numer PESEL,
 • numer dokumentu tożsamości, 
 • data urodzenia.

Przesłanie danych osobowych do weryfikacji stworzonego profilu gracza otwiera drogę do odbioru pewnej kasy na dobry początek, która zapewnia udany start z zakładami bukmacherskimi, a także umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcjonalności konta na komputerze oraz telefonie.

Skan dowodu osobistego dla bukmachera - jakie dane zakryć

Niektórzy bukmacherzy pozwalają zakryć na skanie dowodu osobistego zdjęcie, wzór podpisu, imiona rodziców oraz dane z tylnej części dokumentu. Dzięki takiemu posunięciu nie narazicie się na wykorzystanie dowodu przez osoby trzecie, co w dzisiejszym świecie jest bardzo ważne!

Dane, które można zakryć na skanie u niektórych bukmacherów:

 • zdjęcie,
 • wzór podpisu,
 • imiona rodziców,
 • dane z tylnej części dokumentu.

Oczywiście legalni bukmacherzy gwarantują pełne bezpieczeństwo danych osobowych graczy, bo do tego zobowiązuje ich ustawa hazardowa, ale jeżeli można się dodatkowo zabezpieczyć, to jesteśmy przekonani, że warto to zrobić. Spokojna głowa to taka, która w 100% może skupić się na skutecznym betowaniu kuponów ako, solo czy system. Przed zakryciem danych skontaktuj się z wybranym bukmacherem, który przekaże Ci informacje o danych, które można zakryć na skanie dowodu osobistego czy paszportu.

Jak zakryć dane na skanie przesyłanym do bukmachera?

Do edycji swojego dowodu tożsamości możecie użyć najprostszego edytora graficznego. Możecie wykorzystać bez problemów nawet ten, który jest wbudowany w Wasz system operacyjny. Alternatywna opcja to pobranie z internetu darmowej wersji innego programu. Jest ich wiele, więc wybierajcie najlepiej oceniane programy.

WAŻNE! Wymazujcie niepotrzebne dane powoli i ostrożnie, tak aby kontur dokumentu był w pełni widoczny na zdjęciu. Pozwoli Wam to uniknąć problemów i przyspieszy cały proces. Bukmacher tego wymaga i nie ma możliwości, aby tego uniknąć. Jeżeli nie zastosujecie się do tej wytycznej, to konto nie zostanie aktywowane, a buk poprosi Was o przesłanie poprawnego skanu/zdjęcia.

Jak zasłonić dane z dowodu na skanie dla zakładów bukmacherskich?

Wystarczy, że po zaznaczeniu obszarów do usunięcia wciśniecie "delete" lub naniesiecie na wybrane miejsca "białe plamy" i na tym Wasza dodatkowa praca się kończy. Jest to niezwykle proste. Dlatego też jesteśmy pewni, że każdy obstawiający sobie z tym poradzi.

Co zamazać na dowodzie dla bukmachera?

Dowód osobisty u bukmachera - infografika

Każdy buk ma swoją politykę zakrywania danych. Przed dodaniem skanów napisz do bukmachera w celu ustalenia szczegółów.

I jeszcze drobne uzupełnienie. Cała operacja, od momentu otwarcia zdjęcia do zakończenia pełnej edycji i zapisu nowego zdjęcia, trwa dosłownie kilka minut. W związku z tym wydaje nam się, że warto z tego skorzystać. Jeżeli chcecie się jeszcze bardziej zabezpieczyć, to możecie dodatkowo dopisać, że "dane przeznaczone tylko dla…" i tutaj wpisujemy nazwę bukmachera, do którego nasze dane przesyłamy.

Jak zrobić skan dowodu osobistego dla bukmachera?

Skan dowodu osobistego dla bukmachera możesz zrobić za pomocą najprostszego skanera połączonego z komputerem. Szybko przekonwertuje on wykonane skany przodu i tyłu dokumentu do formatu PDF lub JPG, które możesz bezpośrednio przesłać bukmacherowi. Jeśli nie posiadasz skanera, możesz wykorzystać telefon komórkowy, który wyposażony jest w dobry aparat. Pamiętaj, aby zdjęcia były wyraźne i obejmowały cały obrys dowodu.

Jak zabezpieczyć skan dowodu osobistego? 

Dla większego bezpieczeństwa wykorzystaj nakładkę na dowód osobisty rodo w postaci napisu lub znaku wodnego. Dzięki niemu skan dokumentu nie będzie mógł zostać wykorzystany w przyszłości przez osoby trzecie. Taką nakładkę wykonasz za pomocą programów graficznych Microsoft Paint czy Photoshop.

Jak bezpiecznie wysłać skan dowodu do bukmachera?

Skan dowodu osobistego najbezpieczniej wgrać na zabezpieczoną platformę wybranego bukmachera. Możesz to zrobić za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Postępuj zgodnie z instrukcjami wgrywania. Rozpocznij od zalogowania się na swoje konto. Następnie przejdź do menu gracza. W kolejnym korku wybierz odpowiednią zakładkę, gdzie można przesyłać dokumenty. Najczęściej nazwa się ona "Moje dokumenty" lub "Dane osobowe".

Bezpieczny skan dowodu osobistego u bukmachera - jak wysłać?

 • Zaloguj się na konto gracza,
 • Wejdź w menu użytkownika na stronie lub apce,
 • Wybierz zakładkę "Moje dokumenty" lub "Dane osobowe",
 • Wgraj skany dowodu osobistego z obu stron.

W ostatnim kroku wgraj skany, stosując się do wytycznych platformy, aby zagwarantować 100% bezpieczne przekazanie wymaganych dokumentów. Unikaj używania innych, potencjalnie ryzykownych środków komunikacji do przekazywania tak ważnych informacji.

Bukmacher bez skanu dowodu

Na polskim rynku zakładów bukmacherskich znajdziesz kilku bukmacherów bez skanu dowodu. Są to Fortuna, LVBET, TOTALbet, forBET i Superbet. Wykorzystują oni najnowocześniejsze metody weryfikacji danych, tak więc standardowa weryfikacja skanami dowodu osobistego nie jest już potrzebna.

Wykorzystaj podczas zakładania profilu online w powyższych zakładach bukmacherskich nasze hasło LEGALSPORT i zyskaj dodatkowe premie gotówkowe na dobry początek.

FAQ

1. Po co bukmacherom skan dowodu?

Bukmacherzy potrzebują skan dowodu do weryfikacji tożsamości.

2. Przesyłanie skanów dowodu do buka - czy jest bezpieczne?

Tak. Legalni bukmacherzy internetowi posiadają najlepsze zabezpieczenia. Oznacza to, że Wasze dane są u nich w pełni bezpieczne.

3. Dlaczego bukmacher wymaga przesłania skanów dowodu?

Ma to związek z bezpieczeństwem, weryfikacją oraz zapisami w ustawie hazardowej.

4. Czy można wysyłać skan dowodu osobistego do bukmachera mailem?

Nie. Dla swojego bezpieczeństwa skan dowodu osobistego do bukmachera powinieneś wystać za pośrednictwem zabezpieczonej platformy bukmachera.

Komentarze (9)
Skan dowodu u bukmachera - po co jest potrzebny?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
G45
skomentowano ponad miesiąc temu
ja tam dowodu nigdy nie daję, mam zeskanowany paszport i tez może byc
FranekDolas
skomentowano ponad miesiąc temu
Jaki program graficzny polecacie do modyfikacji zdjęcia? Najlepiej darmowy, bo nie chce się w koszta ładować :)
PanBuk
skomentowano ponad miesiąc temu
Czy próbował ktoś robić tę edycję dowodu w zwykłym Microsoft Paint? Sprawdzi się?
andyb7
skomentowano ponad miesiąc temu
Dla mnie jak podaje swoje dane plus weryfikacja przez email plus wysyłam pieniądze ze swojego konta to już jest wystarczająca weryfikacja i powinno być zabronione we wszystkich firmach kserowanie dowodów bo już nieraz ktoś brał kredyty na takie ksera, ewentualnie mogła by być rejestracja za pomocą kuriera, który by przywoził dokumenty do podpisu i na miejscu weryfikował dane, to jest śmieszne że można wpłacić bez dowodu a wypłacić już nie
Krzysiek
skomentowano ponad miesiąc temu
zawsze się nad tym zastanawiam dlaczego kserowanie lub przetwarzanie wizerunku dowodu jest uznane za nielegalne i mogą to robić jedynie w niektórych sytuacjach banki, a tutaj każdy bukmacher w Polsce wymaga przesłania właśnie skanu dowodu. najdziwniejsze jest to, że nie muszę przesyłać żadnych skanów dowodu jeśli chcę założyć konto w banku albo podpisać umowę kredytową (zakup na raty) bo wtedy wystarczy tylko przelew weryfikacyjny z banku (także blik), a nie mogę założyć konta u bukmachera w ten sam sposób. sam nie zakładam konta u bukmachera bo nie mam zamiaru przesyłać danych dzięki którym w tym głupim kraju ktoś może wziąć kredyt, a ja będę musiał potem biegać i się tłumaczyć, że to nie ja. nie wierzę w to, że skany są usuwane zaraz po weryfikacji tak samo jak nie wierzę w bezpieczeństwo przechowywanych danych. co jakiś czas są gdzieś wycieki i nie ma czegoś takiego jak stuprocentowe zabezpieczenie.
Bartek
skomentowano ponad miesiąc temu
Buk superBet wysłałem im skan dowodu do weryfikacji odpisali mi żebym zrobił autoportret z dowodem osobistym czy jest legalne
Tomek
skomentowano ponad miesiąc temu
Wyciąłem zgodnie z powyższym poradnikiem i STS mi odrzucił
PAWEL
skomentowano ponad miesiąc temu
Skoro nie trzeba podawać wszystkich danych z dowodu to dlaczego STS wymaga wszystkich danych z wyłączeniem imion rodziców ?
Krzysiek
skomentowano ponad miesiąc temu
Jak zweryfikować w superbecie tożsamość np bez wysłania im zdjęcia swojej twarzy wraz z informacjami o imionach rodziców itd... może pomożecie zatem jak faktycznie zweryfikować się skutecznie nie udzielając tych informacji?

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.