niedziela, 3 grudnia 2023
Najnowsze: Jakie warunki musi spełniać legalny bukmacher?

Weryfikacja konta u bukmachera a skan dowodu

01.12.2023, 09:19
Autor: M. Stępień
Spis treści
Rozwiń
 1. Skan dokumentu tożsamości u bukmachera
 2. Jakich danych bukmacher potrzebuje do weryfikacji tożsamości?
 3. Jakie dane osobowe mogę zakryć na dowodzie tożsamości?
 4. Jak zakryć dane na swoim dowodzie tożsamości?
 5. FAQ: sekcja pytań i odpowiedzi
 6. Warto wiedzieć o weryfikacji konta online u bukamchera
Top bonus u bukmachera bez dowodu!
 • Bez ryzyka 600 zł (bez obrotu)
 • Freebet 30 zł
 • Zakłady bez podatku 12% (Happy Hours)

630 zł

Dlaczego podczas rejestracji u buka trzeba przesłać skan dowodu osobistego? Dowód a konto u bukmachera
Weryfikacja konta u buka za pomocą dowodu

Niestety tylko garstka obstawiających zdaje sobie sprawę z tego, że nie trzeba przesyłać bukmacherom wszystkich danych ze swojego "plastiku"! O jakie informacje dokładnie chodzi i jak przez to przebrnąć od A do Z? Zapraszamy do lektury.

Graj legalnie i bezpiecznie
Kompletna lista legalnych bukmacherów internetowych

Zacznijmy od tego, po co bukmacherowi w ogóle potrzebne jest zdjęcie lub skan dokumentu tożsamości. Otóż legalni polscy bukmacherzy dzięki temu otwierają sobie możliwość natychmiastowej weryfikacji nowego użytkownika. W efekcie już na samym początku mogą odrzucić na przykład osoby niepełnoletnie, które bardzo często, zakładając nowe konta gracza, liczą na pomyłkę podczas procesu weryfikacji, lub osoby podszywające się pod nieswoje personalia.

Skan dokumentu tożsamości u bukmachera

Jest to niewątpliwie bardzo prosty schemat, który na polskim rynku działa od lat i niemal na pewno nie zmieni się on w najbliższej przyszłości, zwłaszcza, że weryfikacja danych osobowych to nie żadne "widzimisię" bukmachera – taki proces zapewnia też bezpieczeństwo samym graczom i umożliwia skuteczną ochronę nieletnich przed negatywnymi skutkami hazardu, który może objawiać się na przeróżne sposoby. I w tym miejscu zachęcamy Was bardzo serdecznie do lektury naszego tekstu o uzależnieniach od zakładów bukmacherskich.

Teoretycznie jest to logiczne i wszyscy wiedzą, że podczas szybkiej rejestracji trzeba się zweryfikować, niestety dla wielu obstawiających przesłanie zdjęcia dokumentu tożsamości wciąż jest punktem "nie do przeskoczenia". Rezygnują oni z typowania zakładów wzajemnych przez internet ze względu na to, że nie chcą w tej postaci przekazywać swoich wrażliwych danych obcemu podmiotowi.

FORTUNA - bukmacher bez dowodu!- bukmacher nie wymaga skanów,- szybka weryfikacja kontem bankowym,- dodatkowe bonusy 630 zł po rejestracji.
FORTUNA - bukmacher bez dowodu!
- bukmacher nie wymaga skanów,
- szybka weryfikacja kontem bankowym,
- dodatkowe bonusy 630 zł po rejestracji.
REJESTRACJA w

Legalni operatorzy zakładów sportowych z Polski (w tym momencie licencje MF na działalność bukmacherską online posiada wielu renomowanych bukmacherów, w tym np. LVBET Zakłady Bukmacherskie, który oferuje bardzo dobre bonusy piłkarskie online bez depozytu oraz typy bukmacherskie na handicap - w tym przynoszący zyski handicap azjatycki - i nagrody VIP za regularną grę, czy cieszący się ogromną popularnością wśród fanów zakładów sportowych operator bukmacherski Fortuna) wyciągają jednak do tego typu graczy pomocną rękę i proponują pewne ustępstwa w tym aspekcie. Na czym one polegają i jak to się ma do rzeczywistości? Przekonajmy się!

Jakich danych bukmacher potrzebuje do weryfikacji tożsamości?

Spore grono bezpiecznych, wiarygodnych polskich bukmacherów stosuje ten sam schemat weryfikacji nowego gracza, dlatego też niemal wszyscy legalni organizatorzy zakładów bukmacherskich do weryfikacji potrzebują tylko: adresu zamieszkania (ten punkt nie obowiązuje osób posługujących się nowym dowodem), numeru PESEL, numeru dokumentu oraz daty urodzenia, a więc nieprawdą jest, że do pełnej rejestracji potrzebne są wszystkie informacje zawarte w dowodzie osobistym!

Przesłanie danych osobowych do weryfikacji stworzonego profilu gracza otwiera drogę do odbioru bonusu powitalnego z kodem promocyjnym, który zapewnia udany start z zakładami bukmacherskimi. Najczęściej w ramach promocji powitalnej można zyskać tak zwany bezpieczny zakład, czyli zakład bez ryzyka, freebet (bez depozytu lub od depozytu) oraz bonus od depozytu. Wszystkie bonusy w ramach pakietu mega VIP za kod rejestracyjny od legalnych polskich bukmacherów są darmowe, tak więc nie musicie za nie płacić.

A to oznacza, że pieniądze z promocji startowych, za bezpłatne utworzenie indywidualnego konta do gry przy użyciu zyskownego kodu referencyjnego, są za każdym razem wartością dodaną do początkowego budżetu bukmacherskiego. Dzięki temu, ujmując to w dużym uproszczeniu, po aktywacji atrakcyjnego bonusu na start można typować między innymi za 100% stawki pojedynczego zakładu.

Innymi słowy pisząc, w standardowym budżecie przewidzieliście, że będziecie obstawiać przez internet na stronie lub aplikacji mobilnej kupon bukmacherski za 100 zł, po odbiorze promocji startowej od depozytu 100% możecie śmiało stawiać za 200 zł, ponieważ bukmacher internetowy podwoi Waszą wpłatę. Proste? No pewnie, że proste!

Jakie dane osobowe mogę zakryć na dowodzie tożsamości?

Wyżej wymieniliśmy wszystkie elementy, które są potrzebne do weryfikacji konta online u bukmachera. A to oznacza, że pozostałe elementy, takie jak, chociażby zdjęcie, wzór podpisu, imiona rodziców czy inne dane z tylnej części dokumentu można bez problemów wymazać. Dzięki takiemu posunięciu nie narazicie się na wykorzystanie dowodu przez osoby trzecie, co w dzisiejszym świecie jest bardzo ważne!

Oczywiście legalni bukmacherzy, z licencjami Ministerstwa Finansów, gwarantują pełne bezpieczeństwo danych osobowych graczy, bo do tego zobowiązuje ich ustawa hazardowa, ale jeżeli można się dodatkowo zabezpieczyć, to jesteśmy przekonani, że warto to zrobić. Spokojna głowa to taka, która w 100% może skupić się na skutecznym betowaniu kuponów ako, solo czy system. Wyjątkiem jest polski bukmacher Betclic Zakłady Bukmacherskie, który wymaga od graczy kompletnych skanów dowodu tożsamości z obu stron.

Dlaczego warto założyć konto w Betclic Zakłady Bukmacherskie

Wszystkie dane muszą być widoczne i nie mogą być zakryte za specjalnego pomocą programu komputerowego czy kartki. Jest to spowodowane tylko i wyłącznie wzmożonymi kwestiami bezpieczeństwa, tak więc nie musicie martwić się odsłoniętymi danymi na dowodzie osobistym. Możecie śmiało rejestrować się za darmo w Betclic Zakłady Bukmacherskie z kodem promocyjnym LEGALSPORT. W ramach vipowskiej promocji na start u tego operatora zakładów sportowych można zgarnąć benefity o łącznej wartości  200 zł.

Jak zakryć dane na swoim dowodzie tożsamości?

Do edycji swojego dowodu tożsamości możecie użyć najprostszego edytora graficznego. Możecie wykorzystać bez problemów nawet ten, który jest wbudowany w Wasz system operacyjny (inna opcja to pobranie z internetu darmowej wersji innego programu). Wystarczy, że po zaznaczeniu obszarów do usunięcia wciśniecie "delete" lub naniesiecie na wybrane miejsca "białe plamy”" i na tym Wasza dodatkowa praca się kończy. Jest to niezwykle proste, dlatego też jesteśmy pewni, że każdy obstawiający sobie z tym poradzi wzorowo.

WAŻNE! Wymazujcie niepotrzebne dane powoli i ostrożnie, tak aby kontur dokumentu był w pełni widoczny na zdjęciu. Pozwoli Wam to uniknąć problemów i przyspieszy cały proces rejestracji. Bukmacher tego wymaga i nie ma możliwości, aby tego uniknąć. Jeżeli nie zastosujecie się do tej wytycznej, to konto nie zostanie aktywowane, a buk poprosi Was o przesłanie poprawnego skanu/zdjęcia.

Dowód osobisty u bukmachera - infografika

Każdy buk ma swoją politykę zakrywania danych. Przed dodaniem skanów napisz do bukmachera w celu ustalenia szczegółów.

I jeszcze drobne uzupełnienie. Cała operacja, od momentu otwarcia zdjęcia do zakończenia pełnej edycji i zapisu nowego zdjęcia, trwa dosłownie kilka minut, dlatego też wydaje nam się, że warto z tego skorzystać. Jeżeli chcecie się jeszcze bardziej zabezpieczyć, to możecie dodatkowo dopisać, że "dane przeznaczone tylko dla…" i tutaj wpisujemy nazwę bukmachera, do którego nasze dane przesyłamy.

FAQ: sekcja pytań i odpowiedzi

1. Po co bukmacherom skan dowodu?

Bukmacherzy potrzebują skan dowodu do weryfikacji tożsamości. Więcej info znajdziecie w powyższym artykule.

2. Przesyłanie skanów dowodu do buka - czy jest bezpieczne?

Tak. Legalni bukmacherzy internetowi posiadają najlepsze zabezpieczenia, dlatego też Wasze dane są u nich w pełni bezpieczne. Szczegóły umieściliśmy w naszym artykule powyżej.

3. Czy w Polsce jest bukmacher bez dowodu?

Tak. Można w Polsce założyć konto u bukmachera bez dowodu. Szczegóły znajdziecie w naszym powyższym tekście.

Warto wiedzieć o weryfikacji konta online u bukamchera

 • Nie musisz bukmacherom przesyłać kompletnego skanu dowodu tożsamości. Niemal wszyscy legalni organizatorzy zakładów wzajemnych do weryfikacji potrzebują tylko: adresu zamieszania (ten punkt nie obowiązuje osób posługujących się nowym dowodem), numeru PESEL, numeru dokumentu oraz daty urodzenia.
 • Edycję zdjęcia można wykonać w najprostszym edytorze graficznym. Trwa ona zaledwie kilka minut, więc wydaje nam się, że warto z niej skorzystać. Taki ruch z naszej strony powoduje, że jesteśmy podwójnie zabezpieczeni przed ewentualnym wyciekiem danych.
 • Wyjątkiem jest bukmacher Betclic Zakłady Bukmacherskie, który wymaga od swoich klientów, aby wszystkie dane na dowodzie osobistym były odsłonięte. Warto jednak dodać, że jest to podyktowane kwestiami bezpieczeństwa i nie należy się tym specjalnie przejmować.
Komentarze (9)
Weryfikacja konta u bukmachera a skan dowodu
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
G45
skomentowano ponad miesiąc temu
ja tam dowodu nigdy nie daję, mam zeskanowany paszport i tez może byc
FranekDolas
skomentowano ponad miesiąc temu
Jaki program graficzny polecacie do modyfikacji zdjęcia? Najlepiej darmowy, bo nie chce się w koszta ładować :)
PanBuk
skomentowano ponad miesiąc temu
Czy próbował ktoś robić tę edycję dowodu w zwykłym Microsoft Paint? Sprawdzi się?
andyb7
skomentowano ponad miesiąc temu
Dla mnie jak podaje swoje dane plus weryfikacja przez email plus wysyłam pieniądze ze swojego konta to już jest wystarczająca weryfikacja i powinno być zabronione we wszystkich firmach kserowanie dowodów bo już nieraz ktoś brał kredyty na takie ksera, ewentualnie mogła by być rejestracja za pomocą kuriera, który by przywoził dokumenty do podpisu i na miejscu weryfikował dane, to jest śmieszne że można wpłacić bez dowodu a wypłacić już nie
Krzysiek
skomentowano ponad miesiąc temu
zawsze się nad tym zastanawiam dlaczego kserowanie lub przetwarzanie wizerunku dowodu jest uznane za nielegalne i mogą to robić jedynie w niektórych sytuacjach banki, a tutaj każdy bukmacher w Polsce wymaga przesłania właśnie skanu dowodu. najdziwniejsze jest to, że nie muszę przesyłać żadnych skanów dowodu jeśli chcę założyć konto w banku albo podpisać umowę kredytową (zakup na raty) bo wtedy wystarczy tylko przelew weryfikacyjny z banku (także blik), a nie mogę założyć konta u bukmachera w ten sam sposób. sam nie zakładam konta u bukmachera bo nie mam zamiaru przesyłać danych dzięki którym w tym głupim kraju ktoś może wziąć kredyt, a ja będę musiał potem biegać i się tłumaczyć, że to nie ja. nie wierzę w to, że skany są usuwane zaraz po weryfikacji tak samo jak nie wierzę w bezpieczeństwo przechowywanych danych. co jakiś czas są gdzieś wycieki i nie ma czegoś takiego jak stuprocentowe zabezpieczenie.
Bartek
skomentowano ponad miesiąc temu
Buk superBet wysłałem im skan dowodu do weryfikacji odpisali mi żebym zrobił autoportret z dowodem osobistym czy jest legalne
Tomek
skomentowano ponad miesiąc temu
Wyciąłem zgodnie z powyższym poradnikiem i STS mi odrzucił
PAWEL
skomentowano ponad miesiąc temu
Skoro nie trzeba podawać wszystkich danych z dowodu to dlaczego STS wymaga wszystkich danych z wyłączeniem imion rodziców ?
Krzysiek
skomentowano ponad miesiąc temu
Jak zweryfikować w superbecie tożsamość np bez wysłania im zdjęcia swojej twarzy wraz z informacjami o imionach rodziców itd... może pomożecie zatem jak faktycznie zweryfikować się skutecznie nie udzielając tych informacji?

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.