poniedziałek, 20 marca 2023
Najnowsze: 100 zł za darmo na Barcelona - Real Madryt (19.03)

Jak liczy się zarobek bukmachera?

25.04.2018, 20:28
Aktualizacja: 25.04.2018, 20:28
Autor: M. Stępień
Odbierz kod promocyjny NobleBET
Oferta na bonus NobleBET VIP ważna do 31 marca 2023
Spis treści
Rozwiń
 1. Marża to pewny przychód organizatora zakładów sportowych
 2. Ile zarabia bukmacher na zakładzie – wzór
 3. Prowizja buka a oferowany kurs
plik pieniędzy przekazywanych z ręki do ręki
Bukmacherzy zarabiają na każdym postawionym przez gracza zakładzie

W teorii zakład bukmacherski to zakład losowy, zawierany między graczem a firmą bukmacherską (organizatorem), dotyczący rozstrzygnięcia umówionego, przyszłego lub trwającego, wydarzenia, np. meczu. Jego rezultat decyduje o tym, czy zakład jest przegrany, czy wygrany przez osobę obstawiającą. 

  DARMOWE BONUSY BUKMACHERSKIE  

Oferta freebetów u legalnych buków z kodem promo

Jednak w praktyce zysk (wygrana) typera nie oznacza straty operatora zakładów sportowych. Dlaczego? Ten ostatni pełni bowiem rolę pośrednika między uczestnikami gry, rywalizującymi o wygraną.

Marża to pewny przychód organizatora zakładów sportowych

W świetle powyższego, faktyczny zarobek bukmachera stanowi marża od każdego zakładu, opłaconego przez graczy, a prowizja pobierana jest za możliwość wytypowania wyniku danego zdarzenia. Bukmacher uwzględnia ją w proponowanym przez siebie kursie, czyli stosunku wpłaty do możliwej wygranej. Zwykle stanowi ona setną część całości. Jednak z uwagi na efekt skali, czyli wolumen przyjętych zakładów, urasta ona do sporych kwot.

Zakłady bez ryzyka u legalnych bukmacherów na start

W związku z tym bukmacher notuje przychód niezależnie od tego, czy typer wygrywa, czy przegrywa, oraz jaki będzie rezultat zdarzenia będącego przedmiotem zakładu. Im więcej graczy zdecyduje się na obstawienie zakładu, czyli wpłatę pieniędzy, tym większy będzie zarobek organizatora.

Ile zarabia bukmacher na zakładzie – wzór

Pobieraną przez operatora zakładów wzajemnych prowizję można wyliczyć samodzielnie, korzystając ze wzoru. Przy czym liczba składowych tej formuły zależy od rodzaju zakładu, czyli liczby możliwych rozstrzygnięć. Im jest ich więcej więcej, tym dłuższy wzór trzeba zastosować na wyliczenie zarobku operatora bukmacherskiego.

Przykładowo dla zdarzenia trzydrogowego, czyli zakładu z trzema możliwymi wynikami (wygrana gospodarzy, remis, wygrana gości), wzór wygląda następująco:

Dla zobrazowania tej formuły posłużmy się przykładem półfinałowego meczu Ligi Mistrzów Liverpool – Roma. Proponowane przez jednego z buków kursy to: 1,5 / 4,25 / 5,77. Marża tego operatora wynosi więc 7,51 proc., zatem jest wysoka, a kursy – nieatrakcyjne dla graczy.

Uznaje się bowiem, że prowizja:

 • poniżej 5 proc. – jest niska (a kurs – wysoki),
 • 5-7 proc. – akceptowalna (kurs – satysfakcjonujący),
 • 7-10 proc. – wysoka (kurs – nieatrakcyjny),
 • powyżej 10 proc. – bardzo wysoka (kurs – bardzo nieatrakcyjny).

Prowizja buka a oferowany kurs

Prowizja operatora bukmacherskiego i oferowany przezeń kurs są ze sobą ściśle skorelowane. Ta pierwsza przekłada się na wysokość drugiego. Im prowizja jest wyższa, tym mniej korzystny, mniej wartościowy jest kurs i odwrotnie.

Wysoka marża oznacza, że – po pierwsze – typer musi sporo zapłacić organizatorowi zakładu za sam fakt przystąpienia do gry, oraz – po drugie – potencjalny zarobek gracza zostanie pomniejszony o relatywnie sporą wartość.

Przy np. 6-proc. prowizji, żeby zarobić 100 zł, trzeba zainwestować 106 zł. Dlaczego? Resztę zainkasuje organizator gry w obstawianie wyników. Innymi słowy: dla typera „omarżowany” zakład zawsze będzie mniej dochodowy niż ten „nieomarżowany”. Warto przy tym pamiętać, że na wysokość zarobku gracza wpływ ma także podatek od gier, którym obciążona jest każda postawiona u bukmachera kwota i który wynosi aż 12%, dlatego dodatkowa wysoka prowizja niekorzystnie wpływa na możliwość zarobienia na danym zakładzie.

Dlaczego warto zarejestrować konto gracza w PZBuk

Od czego zależy marża bukmachera? Na jej wysokość wpływa wiele czynników. Najważniejsze to:

 1. Dyscyplina sportu (są mniej i bardziej atrakcyjne formy rywalizacji)
 2. Rodzaj zakładu
 3. Ranga rozgrywek
 4. Prestiż wydarzenia (zawodów).

Kluczowe znaczenie dla wysokości naliczanej przez buka prowizji ma również to, czy zakład dotyczy wydarzenia przyszłego, czy trwającego (live).

Jeśli chcesz spróbować swojego szczęścia w obstawianiu zakładów sportowych, taką możliwość daje Ci 24 legalnie działających w naszym kraju bukmacherów z licencją MF (tu pełna lista legalnych bukmacherów w Polsce). Od każdego z nich dostaniesz bonus powitalny, który możesz przeznaczyć na dowolne zakłady sportowe. Pamiętaj, że z kodem promocyjnym LEGALSPORT zyskujesz ponadstandardowe pakiety powitalnych korzyści, czyli jeszcze więcej pieniędzy na zakłady sportowe! Lista korzyści z kodem bonusowym w poniższej tabeli.

Legalny bukmacher online

Bonus za kod promocyjny

Kod na 2023

Betclic Zakłady Bukmacherskie

550 zł  (+50 zł ekstra) 

Odkryj

STS Zakłady Bukmacherskie

1259 zł  (+59 zł ekstra)

Odkryj

Fortuna Zakłady Bukmacherskie

1140 zł  (+20 zł ekstra) 

Odkryj

forBET Zakłady Bukmacherskie

2110 zł  (+110 zł ekstra) 

Odkryj

Totolotek Zakłady Bukmacherskie

1049 zł 

Odkryj

LVBET Zakłady Bukmacherskie

1570 zł  (+20 zł ekstra) 

Odkryj

eWinner Zakłady Bukmacherskie

1170 zł  (+20 zł ekstra) 

Odkryj

PZBuk Zakłady Bukmacherskie

500 zł

Odkryj

Milenium Zakłady Bukmacherskie

1670 zł (+20 zł ekstra) 

Odkryj

Totalbet Zakłady Bukmacherskie

5020 zł (+10 zł ekstra) 

Odkryj

eToto Zakłady Bukmacherskie

200 zł

Odkryj

Betfan Zakłady Bukmacherskie

3100 zł  (+100 zł ekstra)

Odkryj

Komentarze (2)
Jak liczy się zarobek bukmachera?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Wojtek
skomentowano ponad miesiąc temu
Wszyscy cały czas zwracają uwagę na 12-procentowy podatek u buków, a nikt nie mówi głośno o marżach… One blokują w wielu przypadkach opłacalność! Wybierasz mecze, cieszysz się, a potem widzisz wygraną i wszystko trzeba robić od początku… To jest jakaś masakra. Swoją drogą, ciekawe, który polski buk ma najmniejszą marżę?
A.G.
skomentowano ponad miesiąc temu
z tego co czytałem najniższe marże ma pinnacle a z polskich buków to nie wiem
Wojtek
skomentowano ponad miesiąc temu
Grałem kiedyś u nich, bardzo fajna firma 😀 Ale teraz tylko polskie buki mnie interesują. Jest ta nieszczęsna ustawa hazardowa i trzeba jej przestrzegać. Ty grasz dalej na pinnacle?

Inni czytali również

Jaki bukmacher akceptuje Paysafecard
Jaki bukmacher akceptuje Paysafecard
407
21
Paysafecard to prosta i szybka metoda zasilenia bukmacherskiego bankrollu do typowania zakładów sportowych. Opcję wpłaty przez tzw. błyskawiczne płatności eportfelem lub kartą przedpłaconą Paysafecard mają w swojej ofercie topowi bukmacherzy internetowi, w tym STS, Betclic, BETFAN czy forBET.
Cashout u bukmachera – co to jest i jak działa?
Cashout u bukmachera – co to jest i jak działa?
2205
60
Jeszcze nie tak dawno opcja "cashout" w polskiej bukmacherce praktycznie nie istniała. Tylko nieliczni operatorzy zakładów sportowych decydowali się na włączenie jej do swojej oferty. W ostatnim czasie zauważyliśmy jednak zmianę tendencji u legalnych operatorów, którzy coraz chętniej wyposażają swoje strony internetowe i aplikacje mobilne w tego typu udogodnienia. Które buki mają cashout i który jest najlepszy?
Depozyt u bukmachera – co to jest?
Depozyt u bukmachera – co to jest?
6144
146
Założenie bezpłatnego konta i rejestracja przez internet u legalnego polskiego bukmachera z naszym kodem promocyjnym [ LEGALSPORT ] to pierwsza rzecz, którą należy zrobić, jeżeli chcemy na dobre wejść w internetowy świat zakładów sportowych. Następnie musimy złożyć swój pierwszy depozyt, czyli wpłacić pieniądze. I to właśnie tym tematem zajmiemy się tym razem.
Porównanie bonusów od depozytu
Porównanie bonusów od depozytu
1040
42
Nie od dziś wiadomo, że oferta dla nowych klientów często jest atrakcyjniejsza niż dodatki dla osób, które korzystają z usług danej firmy od jakiegoś czasu. Takie podejście widać w praktycznie każdej branży. Zatem nie powinno nikogo dziwić, że i bukmacherzy starają się przyciągać graczy, wykorzystując w tym celu atrakcyjne pakiety startowe. Nie oznacza to jednak, że stali bywalcy zakładów nie mają swoich dodatków. Trzeba jednak mieć świadomość, że w porównaniu z propozycjami dla nowych typerów wydają się one dużo mniejsze.
Jak rozsądnie dobrać stawkę pojedynczego zakładu?
Jak rozsądnie dobrać stawkę pojedynczego zakładu?
2395
76
Wielu graczy uważa, że w bukmacherce najważniejsze jest rozsądne dobieranie kolejnych selekcji na kupon. Jest w tym wiele racji i ciężko się z tym nie zgodzić, ale jeżeli nie dostosujecie do tego wszystkiego odpowiedniej stawki, to koniec końców nawet najlepsze typy i niezwykle rozsądna średnia trafionych meczów nie zagwarantują w dłuższej perspektywie czystego zysku. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta.
Cashback w zakładach bukmacherskich
Cashback w zakładach bukmacherskich
1649
46
Legalnie działający na terenie naszego kraju operatorzy zakładów wzajemnych bardzo często, aby przyciągnąć do siebie nowych graczy, organizują promocje bukmacherskie. Jedną z nich jest tak zwany cashback. Niektórzy typujący, szczególnie początkujący, mogą mieć problem z rozszyfrowaniem tego sformułowania, dlatego też dziś zajmiemy się tym tematem i postaramy się wytłumaczyć Wam, o co tak naprawdę chodzi z tym zwrotem gotówki za kupon.
Skrill a ustawa hazardowa
Skrill a ustawa hazardowa
2404
70
Obowiązujące w Polsce prawo sprawia, że za pośrednictwem popularnego e-portfela,jakim jest Skrill, nie przelejemy środków do i od bukmachera, który nie ma polskiej licencji.
Jak wpłacić pieniądze do bukmachera?
Jak wpłacić pieniądze do bukmachera?
4056
96
Typowanie wydarzeń sportowych jest proste, łatwe i przyjemne, warto jednak pamiętać, że wiąże się ono z szeregiem prostych formalności, których musimy dopilnować przed rozpoczęciem procesu obstawiania. Jedną z nich jest złożenie depozytu na koncie gracza. Zdajemy sobie sprawę, że takie zadanie dla niedoświadczonych graczy może wydawać się skomplikowane, dlatego też od razu spieszymy z wyjaśnieniem tej banalnej i schematycznej kwestii. Zapraszamy do lektury!
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.