poniedziałek, 8 sierpnia 2022
Najnowsze: KSW 73: typy bukmacherskie

Jak obstawiać mecze piłki nożnej?

Skuteczne obstawianie futbolu u legalnych polskich bukmacherów online. Jakie typy na piłkę są najlepsze?

Promocja, w tym freebet, do odbioru z kodem promocyjnym LEGALSPORT
Spis treści
Rozwiń
 1. Jakie są najpopularniejsze zakłady piłkarskie?
 2. Jak typować na kuponach piłkę nożną
  1. Czy ranga spotkania ma znaczenie?
  2. Czy terminarz rozgrywek ma znaczenie w stawianiu piłkarskich zakładów?
 3. Jak obstawiać mecze piłki nożnej w praktyce
  1. Zakłady na żywo (LIVE)
  2. Zakłady przedmeczowe (PREMATCH)
 4. Piłkarskie kupony. Stawiać na stronie czy aplikacji mobilnej
  1. Jak typować piłkę nożną na aplikacjach mobilnych?
  2. Jak typować piłkę nożną na stronie internetowej?
 5. FAQ: pytania i odpowiedzi
 6. Typowanie piłki nożnej w praktyce. Co warto wiedzieć
Jak stawiać zakłady na piłkę nożną u legalnych bukmacherów? Które typy na futbol są najlepsze?
Jak typować zakłady na piłkę nożną?

Wielu graczy uważa, że przeczucie i szczęście, to niemal pewny sukces w bukmacherce. Wielu graczom trudno zgodzić się z taką tezą – tym bardziej, jeśli myślimy o regularnym typowaniu "na poważnie", za stawki większe niż przysłowiowe i owiane już wieloma opowieściami 2 zł.

Darmowe freebety na futbol
Zobacz, który buk rozdaje gotówkę na konto

Wówczas potrzebujemy nie tylko obycia z obstawianą ligą i konkretnymi drużynami, ale także musimy posiadać umiejętność analitycznego myślenia, która w wielu przypadkach jest nieoceniona. Dzięki takiemu podejściu szansa na ogranie bukmachera zwiększa się i to zdecydowanie! Jeśli chcecie jeszcze bardziej zoptymalizować swoje szanse na wysokie wygrane na piłkarskich kuponach, to możecie skorzystać z poniższych rekomendowanych bonusów, które zdecydowanie ułatwiają betowanie po wyższych kursach czy stawkach.

Freebety na piłkę nożną u legalnych buków
Superbet Zakłady Bukmacherskie
 • wolny bet za depozyt min. 50 zł
 • + mecze na żywo bezpłatnie
 • suma bonusów 1534 zł

34 zł

Bonus od wpłaty za kod promocyjny LEGALSPORT
Odbieram
Kod promocyjny LEGALSPORT
Fortuna Zakłady Bukmacherskie
 • darmowy bonus na nowe konto
 • suma wszystkich bonusów 830 zł
 • w tym freebet 10 zł za depozyt min. 1 zł

30 zł

Bonus bez wpłaty za kod promocyjny LEGALSPORT
Odbieram
Kod promocyjny LEGALSPORT
forBET Zakłady Bukmacherskie
 • 1x obrót bonusem do wypłaty
 • freebet od depozytu 50 zł
 • suma wszystkich bonusów 3310 zł

30 zł

Bonus od wpłaty za kod promocyjny LEGALSPORT
Odbieram
Kod promocyjny LEGALSPORT
TOTALbet Zakłady Bukmacherskie
 • paczka freebetów - +10 zł za rejestrację z kodem
 • bardzo dobre warunki obrotu
 • suma wszystkich bonusów 5239 zł

39 zł

Bonus bez wpłaty za kod promocyjny LEGALSPORT
Odbieram
Kod promocyjny LEGALSPORT

Naturalnie, nie wszystko musimy wypracowywać sobie sami we własnym zakresie. Wiele przydatnych i merytorycznych materiałów można znaleźć w prasie lub na portalach internetowych: korzystając z takiej pomocy mamy wgląd między innymi do opinii ekspertów, tabel, obecnej formy obstawianych drużyn oraz wyników na żywo. A to nie wszystko, bo Internet to niezwykle cenne źródło wiedzy, dzięki któremu możemy wgłębić się w temat jeszcze bardziej i dotrzeć m.in. do preferencji taktycznych poszczególnych piłkarzy, ich stylu gry czy nawet atmosfery, jaka na co dzień panuje w szatni. Dzięki tej wiedzy stawianie zakładów na piłkę nożną może być jeszcze bardziej precyzyjne. No właśnie, a jakie typy warto na futbol obstawiać?

Jakie są najpopularniejsze zakłady piłkarskie?

Piłka nożna to sport 3-drogowy. Oznacza to, że typujący przewiduje zwycięstwo jednej z dwóch drużyn lub remis – to jest podstawa, od której zawsze się wychodzi. Dzisiejszy rynek bukmacherski nie marnuje jednak futbolowego potencjału i cyklicznie rozszerza piłkarską ofertę o przeróżne innowacyjne kombinacje i typy łączone lub selekcje specjalne. Do najpopularniejszych zakładów, oprócz wspomnianego i dobrze znanego 1X2, należą:

 • typ na zwycięstwo bez remisu (1 lub 2 DNB) – w przypadku podziału punktów zakład rozliczany jest po standardowym kursie 1.0.
 • podwójna szansa, inaczej zakład z „podpórką” – typujemy dwa z trzech podstawowych wariantów. Wówczas mamy do wyboru następujące kombinacje: 1X,12, X2.
 • handicap – dotyczy przede wszystkim rywalizacji, w których z góry zakładamy, że jedna ekipa ma wyraźną przewagę nad drugą. Wtedy do końcowego wyniku dodawane są tzw. bramki ekstra. Na przykład, gdy zagramy handicap 0:1 i postawimy na 1 (możemy również wytypować X lub 2), to pierwsza drużyna musi wygrać różnicą minimum dwóch goli: np. 2:0, 3:1, czy też 5:3.
Zakłady bukmacherskie forBET
Czy wiesz, że najbogatszą ofertę zakładów na piłkę nożną oferuje forBET?
Bukmacher forBET proponuje mnóstwo typów i podtypów na najważniejsze rozgrywki piłkarskie
Dodatkowo wszystkie futbolowe pozycje są opatrzone wysoki kursami!
U tego operatora można stawiać klasyczne zakłady i typy specjalne
Przechodzę na stronę bukmachera
 • obie drużyny strzelą bramkę (BTS) – tutaj mamy do czynienia z systemem 2-drogowym, bowiem możemy postawić na TAK (obie ekipy strzelą po minimum jednym golu) lub NIE (obie ekipy nie strzelą po minimum jednym golu).
 • liczba goli w meczu poniżej/powyżej – kombinacji w tym wariancie jest wiele, lecz najpopularniejszą granicą jest 2,5 gola w meczu. Jeżeli zdecydujemy się na ten typ, to możemy zakreślić na kuponie 1 (mniej niż 2,5) lub 2 (więcej niż 2,5).

Jak typować na kuponach piłkę nożną

Wiecie już, jakie zakłady na piłkę nożną są najpopularniejsze, z podstawowego zakresu. I tutaj na marginesie można dodać, że sporą uwagę ściągają na siebie także pozycje z tak zwanego BetBuildera, czyli narzędzia do tworzenia własnych rozbudowanych selekcji (technologia dostępna jest m.in. w Fortunie, forBET i eWinner). Teraz warto wyszczególnić kilka elementów, na które trzeba zwrócić uwagę podczas betowania futbolu.

Kod promocyjny do legalnych bukmacherów internetowych. Z kodem LEGALSPORT do zgarnięcia są atrakcyjne nagrody pieniężne

W efekcie będziecie w stanie regularnie wybierać najbardziej korzystne pozycje z oferty piłkarskiej, nienarażone na żadne nieprzewidziane zwroty akcji, jak na przykład wystawienie rezerwowego składu na godzinę przed rywalizacją. I dotyczy do zarówno typów prematch, jak i selekcji LIVE, czyli na żywo. Jeśli będziecie stosować cyklicznie poniższe wskazówki, to jesteśmy pewni w stu procentach, że nie tylko będziecie wygrywać więcej, ale także nabierzecie z czasem potrzebnego dystansu, a każdy zakład z kuponu będziecie rozliczać na dużym spokoju.

Czy ranga spotkania ma znaczenie?

Zdecydowanie tak. Zanim rozpoczniemy wnikliwą analizę typów i podtypów na dane zdarzenie piłkarskie, musimy sprawdzić, w ramach jakich rozgrywek toczyć się będzie obstawiany pojedynek. Ranga spotkania ma ogromne znaczenie, ponieważ wpływa ona nie tylko na motywację poszczególnych zawodników czy trenerów, ale także i na wyjściowe ustawienie zespołu.

Ponadto, managerowie w meczach o mniejszej presji lubią testować nowe elementy taktyczne, a to przekłada się na słabszą płynność rywalizacji i zaburza ogólny obraz meczu danej drużyny, zmniejszając naturalnie nasze szanse na trafienie obstawianego meczu. I o tym musicie za każdym razem pamiętać, gdyż tylko to zagwarantuje Wam ochronę przed niestabilnymi typami bukmacherskimi. No oczywiście poza cenionymi bonusami bez ryzyka, o których możecie przeczytać tutaj ;): cashbacki u bukmacherów na piłkę nożną

Hierarchia rozgrywek klubowych, zaczynając od najbardziej prestiżowych: 
międzynarodowe puchary > rozgrywki ligowe > puchary krajowe > mecze towarzyskie
Sprawdź ofertę na poszczególne rozgrywki i aktualne bonusy >>>>Lista legalnych bukmacherów

Dlatego też najrozsądniej jest typować pierwsze dwie (w ostateczności trzy) wyżej wymienione grupy. Wówczas mamy pewność, że drużyna będzie w stu procentach przygotowana na to spotkanie i dodatkowo wyjdzie w możliwie najmocniejszym składzie. Oczywiście, jeżeli na drodze nie staną urazy i wykluczenia związane z nadmiarem żółtych, czy też czerwonych kartek. I tutaj mała porada: typy na kartki można obstawiać u polskich i zagranicznych bukmacherów, a poszczególne selekcje są obłożone atrakcyjnymi kursami, tak więc zerknijcie sobie na nie okiem.

Czy terminarz rozgrywek ma znaczenie w stawianiu piłkarskich zakładów?

Dokładny termin (data) rozegrania obstawianego spotkania futbolowego ma ogromne znaczenie. Należy go brać pod uwagę, jeżeli typujemy mecz zaliczający się do trzech pierwszych grup. Najbardziej jednak przynależy do drugiej grupy, dlatego też będzie ona idealnym przykładem rozjaśniającym całą sytuację. Rozgrywki ligowe należy podzielić na trzy etapy. Pierwszy i ostatni, czyli początek i koniec sezonu, z całą pewnością należą do grona nieprzewidywalnych. Wówczas zwracamy szczególną uwagę na sytuację w poszczególnych klubach, a także na ofertowane kursy bukmacherskie, gdyż one także sporo mogą powiedzieć o danym pojedynku.

Zdarzają się bowiem przypadki, że drużyny na starcie jeszcze docierają się taktycznie lub po prostu dopinają swoją kadrę zawodników, co niekorzystnie wpływa na przebieg boiskowych zdarzeń. Podobnie jest pod koniec kampanii ligowej. Wtedy z dużą ostrożnością należy podchodzić do rywalizacji, ponieważ część drużyn gra już tylko o przysłowiową "pietruszkę" i po prostu odpuszcza mecze, wstawiając do składu utalentowanych juniorów.

Bonusy od legalnych bukmacherów. Darmowe zakłady, cashbacki i bonusy 100% od depozytów. Premie z kodem.

Natomiast drugi etap jest w pełni stabilny i z reguły gwarantuje spokój oraz wyniki niemal zawsze zgodne z założeniami i przedmeczowymi mnożnikami. Czas mniej więcej od dziesiątej do trzydziestej kolejki to okres, w którym toczy się gra o pozycje wyjściowe i realizację przedsezonowych celów. To wtedy tabela ligowa nabiera kształtów i decyduje, kto w tym sezonie będzie grał o międzynarodowe puchary, a kto rozpaczliwie bronił się przed spadkiem. Ten okres można również wykorzystać do betowania zakładów długoterminowych.

Obstawianie wyników meczów piłki nożnej znajduje się w ofercie każdego z legalnych bukmacherów, działających w Polsce na podstawie wydawanej przez Ministerstwo Finansów licencji. Pamiętaj, że odpowiedzialna gra to również gra u koncesjonowanych bukmacherów, którzy wspierają finansowo polskie kluby piłki nożnej.

Jak obstawiać mecze piłki nożnej w praktyce

Powyżej zaprezentowaliśmy Wam teoretyczne wytyczne, na bazie których możecie wybierać sobie piłkarskie zakłady bukmacherskie na konkretne kupony sportowe. Teraz warto pójść o krok dalej i pokazać, jak obstawiać futbol, aby był on opłacalny w dłuższej perspektywie. Pod lupę wzięliśmy zarówno kupony LIVE, jak i prematch. Co nam z tego wyszło, jakie rady mamy dla betujących piłkę? Już wszystko prezentujemy krok po kroku.

Zakłady na żywo (LIVE)

Na pierwszy ogień bierzemy bardzo cenione zakłady na piłkę nożną obstawiane w czasie rzeczywistym, które można znaleźć u każdego bukmachera internetowego oraz stacjonarnego. Z naszej strony polecamy oferty LIVE od STS, Fortuny oraz Superbet i Noblebet. Rekomendujemy tych operatorów, ponieważ charakteryzują się oni niezwykłą precyzją przy aktualizacji typów oraz kursów, a także posiadają najwięcej zyskownych kombinacji. Jak typować piłę nożną LIVE?

Oferta zakładów LIVE w Star-Typ Sport

Rekomendujemy, abyście przede wszystkim skupili się na zakładach pojedynczych. Bukmacherskie kupony SOLO na piłkę nożną pozwolą Wam szybko reagować na boiskowe wydarzenia. Dodatkowo, ze względu na szybką reakcję, będziecie mieć gwarancję, że zgarniacie najwyższe kursy. Im więcej typów włożycie na kupon LIVE, tym większa szansa na to, że zmianie ulegną mnożniki lub selekcja wypadnie z oferty na żywo.

Zakłady przedmeczowe (PREMATCH)

Typy przedmeczowe są stuprocentowym przeciwieństwem pozycji LIVE. Zakłady prematch pozwalają na więcej refleksji, a także na dokładną sportową analizę. Dzięki temu zakres selekcji na kuponie bukmacherskim może być trochę większy. Jak typować piłkę nożną na AKO? Z doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdzają się zakłady typu double i treble.

Oferta Superbet Zakłady Bukmacherskie na piłkę nożną

Dwa typy na kuponie bez problemów pozwolą podwoić włożony kapitał inwestycyjny, natomiast trzy pozycje otworzą Wam drogę do wyższych wygranych. Jakie kursy polecamy do zakładów treble? Mnożnik ogólny oscylujący wokół poziomu 7,00 powinien Wam zapewnić najpewniejszy zwrot. Jeżeli chodzi o konkretne rozgrywki, to polecamy europejski top, plus dodatkowo ekstraklasę, ligę belgijską oraz australijską, w której można wyłapać świetne kursy na rzuty rożne.

Piłkarskie kupony. Stawiać na stronie czy aplikacji mobilnej

Z finansowego punktu widzenia nie ma różnicy, czy stawiacie kupony bukmacherskie na stronie internetowej, czy też na aplikacji na telefon komórkowy z systemem iOS/Android. Na obu tych bukmacherskich platformach dostępna jest identyczna oferta z typami i takie same kursy. Różnice zaczynają się pojawiać dopiero w momencie, w którym popatrzymy na tak zwaną mobilność.

Z wygodnej aplikacji bukmacherskiej możecie skorzystać poza domem, na przykład w pracy, podczas podróży czy na studiach. Apka świetnie się sprawdzi również podczas betowania meczów na żywo, które oglądacie na telewizorze lub laptopie. Wkomponuje się fantastycznie w bety LIVE, ponieważ będziecie mogli w mgnieniu oka wstrzelić się w boiskowe wydarzenia. Witryna internetowa zyskuje z kolei, gdy chcecie poddać każdy typ z taśmy analizie. Oczywiście korzystanie ze strony www oraz aplikacji, u każdego bukmachera z licencją Ministerstwa Finansów, jest w pełni darmowe.

Jak typować piłkę nożną na aplikacjach mobilnych?

Betowanie kuponów na piłkę nożną w aplikacjach bukmacherskich jest banalnie proste. Wszystkie dostępne wersje apek u koncesjonowanych operatorów działają na podobnych systemach. Oznacza to, że bez względu na to, u którego buka będziecie chcieli zagrać kupon, to zrobicie to niemal dokładnie w ten sam sposób. Jak postawić zakład na futbol przez aplikację? Oczywiście na początku musicie zainstalować apkę.

Aplikacja mobilna Fortuny z ofertą na mecze piłkarskie

Aplikacja na system iOS dostępna jest za darmo w sklepie Apple Store, natomiast wersję na Androida ściągniecie z oficjalnych stron bukmacherów, również bezpłatnie. Następnie wystarczy zalogować się na konto gracza (jeśli nie macie jeszcze konta u bukmachera do stawiania kuponów, to sprawdźcie, jakie bonusy startowe można zgarnąć za szybką rejestrację: bonusy powitalne na aplikację

Jak typować piłkę nożną na stronie internetowej?

Żeby zawrzeć zakład na stronie internetowej dowolnego legalnego bukmachera, w pierwszej kolejności należy się zalogować na konto gracza. Następnie należy wybrać z lewego panelu sterującego interesujące nas rozgrywki. Jeśli to zrobicie, to zostaniecie przekierowani do oferty kursowej. Poniżej możecie zobaczyć, jak to wygląda na przykładzie koncesjonowanego operatora forBET Zakłady Bukmacherskie.

Oferta forBET Zakłady Bukmacherskie ze strony internetowej na NBA.

Po zaznajomieniu się z bukmacherską ofertą, w tym przypadku forBET, wybieracie kursy z zakresu 1X2 (wygrana gospodarzy - remis - wygrana przyjezdnych), lub przechodzicie, za pomocą kliknięcia w 3 kolumnę od prawej strony, do podtypów danego spotkania, które dają zdecydowanie więcej możliwości. Po wybraniu wszystkich zakładów, pozostaje już tylko postawić kupon, który utworzy się w prawym panelu na stronie.

FAQ: pytania i odpowiedzi

1️⃣ Jak obstawiać mecze piłkarskie?

Nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, aby betować na kuponach piłkę nożną. Trafianie regularne zakładów zależy bowiem w pierwszej kolejności m.in. od przygotowania statystycznego. Więcej informacji znajdziecie powyżej. 

2️⃣ Piłka nożna - obstawianie kuponów. Które zakłady są najlepsze?

Rekomendujemy, abyście piłkę nożną u legalnych i w pełni licencjonowanych bukmacherów obstawiali np. na kuponach treble. Szczegóły zamieściliśmy w powyższym artykule.

3️⃣ Na co zwracać uwagę przy stawianiu futbolu?

W piłce nożnej liczy się m.in. ranga spotkania, a także czas, w którym jest rozgrywany. Szczegółowy opis i dokładne przykłady znajdziecie w naszym powyższym tekście.

4️⃣ Jak obstawiać piłkę nożną za bonus?

Żeby skorzystać z innowacyjnych bonusów na piłkę nożną, należy podczas bezpłatnej rejestracji u dowolnego zweryfikowanego oraz pewnego polskiego bukmachera aktywować nasz kod promocyjny LEGALSPORT. Co można zyskać? Na przykład w STS mamy bonus 1660 zł, w Fortunie 830 zł, a w Superbet 1534 zł.

Typowanie piłki nożnej w praktyce. Co warto wiedzieć

Obstawianie futbolu nie powinno opierać się tylko na przeczuciu. Zanim wskażemy jakiś mecz do kuponu bukmacherskiego, powinniśmy poddać go wnikliwej analizie, na przykład sprawdzić sytuację kadrową lub formę drużyn w ostatnich kilku meczach.

Ranga spotkania oraz czas mają istotne znaczenie przy typowaniu wydarzeń sportowych. Zawodnicy i trenerzy inaczej pochodzą do starć o dużej presji i znaczeniu, a inaczej na przykład do spotkań towarzyskich. Ponadto należy pamiętać, że środek sezonu to optymalny okres, w którym najłatwiej poprawnie wytypować ostateczny rezultat meczu.

Piłka nożna to sport 3-drogowy (1X2), ale oferta bukmacherska znacznie wykracza ponad podstawę. Do najpopularniejszych podtypów należą "typ na zwycięstwo bez remisu", "podwójna szansa" i "liczba goli w meczu", a także "obie drużyny strzelą bramkę - BTTS" i "handicap".

07.01.2022, 19:09
Aktualizacja: 12.01.2022, 07:37
Autor: M. Stępień

Inni czytali również

Komentarze i opinie (4)

Jak obstawiać mecze piłki nożnej?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
PiterW.
skomentowano ponad miesiąc temu
Nie stawiałem jeszcze, ale chciałbym spróbować – szukam dobrego mentora….
Hajto
skomentowano ponad miesiąc temu
może Hajto albo Borek byłby mentorem – oni teraz się znają na zakładach piłkarskich 😉
Adas
skomentowano ponad miesiąc temu
pytanie mam… czy obstawienie meczu pilkarskiego na wygrana, remis lub przegrana liczy sie poza 90-ta minuta meczu?? czy tylko czas regulaminowy?? pozdrawiam
Mercury
skomentowano ponad miesiąc temu
@Adas niestety nie – te propozycje odnoszą się tylko do regulaminowego czasu gry! Jeżeli chcemy puścić coś na dogrywkę, to trzeba zagrać na awans 😀 No chyba, że bukmacher postanowi inaczej. Wówczas obok danej propozycji będzie pisać, że dogrywka się liczy, ale to sporadyczne przypadki, przy 1X2 praktycznie niewystępujące!
Gram co nie co
skomentowano ponad miesiąc temu
znacie kogoś kto dobrze typuje mecze ekstraklasy? ta liga pokręcona, nie leży mi, może jakieś podpowiedzi?
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.