sobota, 24 lutego 2024

Najlepszy bukmacher dla początkujących

15.02.2024, 11:13
Autor: M. Lesiak
Spis treści
Rozwiń
 1. Bukmacher dla początkującego typera
  1. Który bukmacher jest najlepszy na początek stawiania?
  2. Wybór bukmachera dla początkujących z szybkim kontem
  3. Odpowiedni bukmacher dla początkujących z premią
  4. Wybór bukmachera dla początkujących w oparciu o ofertę
  5. Wybór odpowiedniego buka z dobrymi kursami dla początkujących
  6. Bukmacher dla niedoświadczonych typerów - jak obstawiać u niego kupony? 
  7. Pozostałe elementy, na które warto zwrócić uwagę
 2. Strategia typowania dla początkujących typerów
  1. Przykładowe trafione kupony u bukmachera dla początkujących
 3. FAQ

Największe zastrzeżenia macie do tego, że niemal wszystkie klasyczne poradniki są naszpikowane bukmacherskimi terminami, których nie rozumiecie. Zwracacie uwagę również na to, że niemal wszyscy skupiają się na przepchnięciu wielu dróg startowych, z których tak naprawdę nie wynika wiele.

Poradnik dla bukmacherskich graczy, którzy dopiero rozpoczynają obstawianie zakładów bukmacherskich
Który bukmacher jest najlepszy dla początkującego gracza?

I w pełni się z tym zgadzamy. Początkujący gracze, którzy wcześniej nie obstawiali zakładów bukmacherskich przez internet, potrzebują jednej sprawdzonej i przystępnie opisanej ścieżki, dzięki której rozpoczną skuteczne typowanie kuponów sportowych. Dlatego też specjalnie dla Ciebie, drogi początkujący typerze, przygotowaliśmy proste i klasyczne vademecum pomagające postawić pierwsze kroki w zakładach bukmacherskich.

Najlepszy bonus: 1279 pln
Promocja dostępna na stronie www.sts.pl i apce

W naszym poradniku znajdziesz nie tylko przystępny język czy jedną drogę z konkretnym sprawdzonym bukmacherem, która na początek w zupełności Ci wystarczy, ale również mnóstwo praktycznych porad. W efekcie już na początku swojej przygody z typowaniem zakładów będziesz wyposażony w konkretną wiedzę, która pozwoli Ci ogrywać regularnie bukmacherów. Jak zacząć obstawiać zakłady sportowe, jaki bukmacher na początek jest najlepszy? Już Ci wszystko podpowiadamy od A do Z!

Bukmacher dla początkującego typera

Zdajemy sobie bardzo dobrze sprawę z tego, że lista legalnych bukmacherów z licencją Ministerstwa Finansów jest bardzo długa i może być dla Ciebie nieco onieśmielająca. Tym bardziej że znajduje się na niej mnóstwo operatorów, takich jak chociażby eWinner, STS, PZBuk, BETFAN, TOTALbet czy Betclic, którzy oferują mnóstwo ciekawych oraz kuszących bonusów i promocji online.

Szybka i bezpieczna rejestracja w STS- sprawdzony link do formularza zgłoszeniowego- bezwarunkowe darmowe konto bez zobowiązań
Szybka i bezpieczna rejestracja w STS
- sprawdzony link do formularza zgłoszeniowego
- bezwarunkowe darmowe konto bez zobowiązań
Zakładam konto w

Wszyscy sprawdzeni i zweryfikowani organizatorzy zakładów bukmacherskich próbują przekonać Cię, jako początkującego obstawiającego, do tego, abyś to właśnie u nich założył swoje pierwsze konto do stawiania pewnych typów internetowych. Taki natłok dochodowych bonusów, z których na pewno warto skorzystać w przyszłości, i innych przywilejów vipowskich sprawia zapewne, że zamiast rejestrować konto za darmo od razu, odstawiasz na dalszy tor decyzję o typowaniu.

Jesteśmy pewni, że decydujesz się na taki ruch, ponieważ nie wiesz, który bonus jest najlepszy, a który ma najlepsze warunki regulaminowe - innymi słowy pisząc, potrzebujesz potwierdzenia. Zastanawiasz się i rozpatrujesz wszystkie dostępne opcje, a dodatkowo nie masz doświadczenia z zasadami promocyjnymi, tak więc myślisz non-stop o tym, czy aby na pewno darmowe 1000 zł czy 5000 zł nie jest jakąś pułapką.

Ciekawostka: Typ bukmacherski ma kilka synonimów, do najczęściej spotykanych zaliczają się: pozycja oraz selekcja. Spora grupa grających wiąże również typy z zakładami. Podobna sytuacja występuje przy kodzie promocyjnym. Kod promocyjny to inaczej np. kod polecający, kod bonusowy, kod do premii gotówkowych czy kod afiliacyjny.

Nie masz rozbudowanej wiedzy na temat internetowych zakładów bukmacherskich, nie wiesz jak skutecznie obstawiać typy, w związku z tym pytania powielają Ci się w głowie i blokują Twoją decyzyjność. Dlatego też chcielibyśmy zarekomendować Ci najlepsze dostępne rozwiązanie, które według nas sprawdzi się znakomicie. O co nam chodzi, już wszystko prezentujemy na konkretnych przykładach.

Który bukmacher jest najlepszy na początek stawiania?

Jest to nasz autorski projekt, tak więc nie znajdziesz go w innym miejscu. Co co chodzi? Rekomendujemy, abyś na samym początku swojej przygody z typowaniem zakładów online skupił się na jednym bukmacherze. Takie podejście pozwoli Ci ustabilizować wiedzę, jednocześnie od samego początku będziesz nabijał sobie doświadczenie, które na sto procent zaprocentuje w przyszłości. Zastanawianie się i myślenie nie jest dobrym pomysłem, ponieważ sprawia ono, że stoisz w miejscu i się nie rozwijasz.

Porady dla początkującego typera:- załóż na początek tylko jedno konto online- najlepszy bukmacher internetowy na start to STS- obstawiaj na początku tylko zakłady SOLO
Porady dla początkującego typera:
- załóż na początek tylko jedno konto online
- najlepszy bukmacher internetowy na start to STS
- obstawiaj na początku tylko zakłady SOLO
Rejestruję się w

Po dwóch czy trzech miesiącach (wszystko zależy od tego, jak szybko się uczysz), jak już przetestujesz na wszystkie możliwe sposoby jednego buka, możesz rozszerzyć swoje pole widzenia o kolejnych bukmacherów z licencją Ministerstwa Finansów - poniżej znajdziesz tabelkę z dokładnym strategicznym opisem. Wówczas będziesz miał pewność, że posiadasz wystarczającą wiedzę do tego, aby optymalnie korzystać z możliwości jakie daje bukmacherka.

Ale do rzeczy, który bukmacher sprawdzi się na początku najlepiej? Polecamy bez dwóch zdań STS Zakłady Bukmacherskie. Jest to najstarszy polski operator bukmacherski o ugruntowanej pozycji na rynku, u którego wszystkie złożone depozyty są w stu procentach bezpieczne - gwarantuje to licencja MF. Potwierdzają to całkowicie wiarygodne i zweryfikowane rankingi z opiniami i recenzjami, w których STS zawsze zajmuje 1. miejsce [ przykładowy ranking bukmacherski ]. Dodatkowo posiada on wiele metod płatności, dzięki czemu obstawić swoje kupony bukmacherskie możesz już po kilku minutach od wpłaty.

Najszybsze metody płatności to: opcja BLIK oraz płatność kartą kredytową lub debetową VISA/MasterCard (metody wpłat polecane przez innych obstawiających u tego operatora). Bardzo dobre w STS są również inne elementy czysto bukmacherskie, ale o nich w dalszej części tego tekstu. Wiele poradników na tym etapie kończy swoją pomocą.

Podrzucają kilku bukmacherów, niekiedy nawet i wszystkich, jednocześnie opisując od pauz ich bonusy. Wygląda to tak, że masz i ciesz się, że w ogóle dajemy Ci bonusy bukmacherskie. Wybierz sobie co tam chcesz, tylko nie waż się pytać o szczegóły! Wiedza jest Tobie przecież nie potrzebna. A po drodze sam się nauczysz, a że stracisz na to dzień czy dwa to kogo to obchodzi.

STS - bukmacher dla początkujących z premią
 • Bonusy od 3. depozytów 1500 zł
 • Bonusy bez ryzyka 100 zł
 • Bonusy za zadania 60 zł

1660 zł

My takiego podejścia w ogóle nie popieramy. W związku z tym przygotowaliśmy poniżej dokładny poradnik, który pomoże Ci się zaaklimatyzować w środowisku legalnych zakładów bukmacherskich. Dodatkowo zaprezentujemy, dlaczego naszym zdaniem STS jest na początek najrozsądniejszą opcją dla każdego początkującego typera. Dzięki temu nie będziesz rejestrował się w ciemno! A to jest najważniejsze.

Wybór bukmachera dla początkujących z szybkim kontem

Wybór bukmachera mamy już za sobą, tak więc przechodzimy do konkretnej argumentacji i bezpiecznej rejestracji online. Bo przecież musisz posiadać jakieś indywidualne konto, poprzez które będziesz obstawiał kupony bukmacherskie i wypłacał wygrane. Bez tego STS nie mógłby Cię zidentyfikować. A chyba nie chciałbyś, żeby Twoja kasa trafiła przypadkowo w wyniku pomyłki na konto kogoś innego :) Żeby tego uniknąć, każdy typer musi więc zarejestrować własnego, unikalnego i całkowicie bezkosztowego użytkownika - dokładnie jak w banku.

Jest to ważny element, który ma wpływ na wybór pierwszego bukmachera, tak więc trzeba na niego zwrócić szczególną uwagę. Polscy, działający zgodnie z prawem, bukmacherzy proponują swoim klientom różne metody zakładania kont. Najlepszym dostępnym rozwiązaniem jest tak zwana "szybka rejestracja". Dzięki niej nowy profil klienta można zarejestrować w ciągu kilkunastu sekund. Taką ultra szybką rejestrację udostępnia oczywiście bukmacher STS.

Rejestracja w STS Zakłady Bukmacherskie

Formularz rejestracyjny bukmachera STS, który możesz znaleźć W TYM MIEJSCU, składa się zaledwie z dwóch punktów. W pierwszym wpisujesz dane konta, a w drugim swoje dane osobowe. Jeżeli skorzystałeś z naszego linku afiliacyjnego do formularza (podaliśmy go powyżej), to wówczas pole "Kod promocyjny" w pierwszym kroku uzupełni się automatycznie. Widać to bardzo wyraźnie na powyższej fotce. Co daje kod promocyjny?

Specjalny kod promocyjny, znany również jako benefitowy czy bonusowy, zapewnia status klienta VIP. Ma on również realny wpływ na wysokość poszczególnych promocji za rejestrację. Na przykład bonusy za kod [ LEGALSPORT ] to freebet 25 zł, cashback 34 zł oraz bonus od depozytu 1200 zł. Jeśli pominiesz nasz specjalny kod to możesz liczyć tylko na okrojoną wersję bonusów, bez cashbacku bez ryzyka. Kod jest darmowy i nigdy nie wygeneruje dodatkowych kosztów. Czuwa nad tym Ministerstwo Finansów, tak więc masz gwarancję utrzymania warunków.

I od razu możesz sobie zanotować w swoim notesiku nasz kod LEGALSPORT, ponieważ zadziała on u każdego polskiego bukmachera! W efekcie nie musisz za każdy razem szukać bonusów za kod w internecie. Nasze hasło zawsze gwarantuje najwyższe wersje nagród i premii powitalnych. Tylko my na polskim rynku zapewniamy takie bezpieczne i sprawdzone rozwiązanie.

Dużym plusem jest również to, że STS Zakłady Bukmacherskie bardzo dobrze radzi sobie z mobilnością rejestracyjną Oznacza to, że zarejestrować się u tego bukmachera można zarówno na stronie internetowej, jak i na aplikacji bukmacherskiej (działa na systemach iOS/Android). Szybka rejestracja to ogromna zaleta, szczególnie jeżeli chcą z niej skorzystać początkujący typerzy, dlatego też nadaliśmy jej podwójny priorytet przy ocenianiu.

Odpowiedni bukmacher dla początkujących z premią

Na wybór odpowiedniego operatora mają wpływ również bonusy bukmacherskie. Wielu początkujących graczy źle jednak definiuje pojęcie dobrej promocji. Dla wielu, najlepsza to taka, która gwarantuje po prostu najwięcej gotówki. Nic bardziej mylnego. Zapamiętaj, że w rzeczywistości wyznacznikami ekskluzywnego czy dochodowego bonusu nie jest kwota, a warunki regulaminowe. Działa to na prostych zasadach. Im więcej kasy otrzymasz, tym trudniej będzie Ci ją wypłacić na konto bankowe. A co Ci z bonusu, który nie da Ci w żadnej sposób zarobić?

No własnie! Jak wyszukać dobry bonus? Najważniejsza sprawa to obrót bukmacherski! Im wyższy, tym trudniej go obrócić i wypłacić. Przykładowo, jeżeli otrzymasz 3000 zł z nałożonym obrotem x6, to oznacza to, że musisz postawić kupony za 18000 zł, żeby odblokować możliwość realizacji zlecenia wypłaty. Drugi aspekt to czas na obrót, im krótszy tym gorszy. Tutaj sprawa jest prosta, im dłuższy horyzont, tym większa szansa na znalezienie pewniaków pokrywających obrót i zysk.

Bonus na start dla początkujących typerów w STS Zakłady Bukmacherskie

To dwa priorytety, z którymi najlepiej na polskim rynku zakładów sportowych radzi sobie bukmacher STS. Tak naprawdę bonusy za kod [ LEGALSPORT ] w Star-Typ Sport są dla początkujących idealne. Dlaczego tak uważamy? Już Ci wszystko wyjaśniamy. Bonus 1200 zł od pierwszego depozytu w STS został obłożony tylko trzykrotnym obrotem. Otrzymując przykładowo 50 zł bonusu, należy dokonać obrotu na koncie bonusowym na kwotę tylko 150 zł. Co więcej, nie ma czasu na obrót! W efekcie możesz rozłożyć sobie typowanie jak tylko chcesz!

Na przykład możesz typować same pewniaki [ szczegóły bonusu powitalnego znajdziesz TUTAJ ]. Te same zasady dotyczą darmowego freebetu 25 zł. I na koniec prawdziwa bonusowa bomba. Cashback za nasz kod, czyli darmowy zakład bez ryzyka utraty własnego kapitału w wysokości 34 zł, nie jest objęty żadnymi warunkami - po otrzymaniu zwrotu, można go niezwłocznie wypłacić lub postawić kolejny, dowolny, zakład online. Idealna sytuacja dla typerów, którzy wchodzą w świat zakładów bukmacherskich. Jak widzicie, bonusy to kolejny topowy element bukmacherski, ważny dla startującego obstawiającego, w którym STS wypada bardzo dobrze.

Wybór bukmachera dla początkujących w oparciu o ofertę

Jedziemy dalej, udało Ci się założyć konto w STS za pomocą szybkiej rejestracji i zaznajomiłeś się już ze wszystkimi bonusami od tego buka. Postawy już złapałeś. Kolejny etap to analiza oferty bukmacherskiej pod kątem pierwszego kuponu. W czasie, gdy bukmacher księguje na Twoim koncie pierwszy depozyt (rekomendujemy, żebyś wpłacić mniej więcej 300-400 zł, taka kwota zapewni Ci swobodę w puszczaniu kolejnych typów), Ty możesz się rozsiąść wygodnie w fotelu i rozpocząć proces poszukiwania pewniaków.

Jeżeli chodzi o ofertę zakładów sportowych, to ogólnie najważniejsza jest jej obszerność. Liczą się również przypisane do niej kursy bukmacherskie (wyższy kurs = wyższa wygrana - więcej o współczynnikach znajdziecie poniżej). Im więcej dostępnych pozycji, tym większa szansa, że znajdziesz swoją idealną selekcję dają zysk. Na początku rekomendujemy, abyś pewniaków szukał w spotkaniach, które są opatrzone minimum 50 typami. Liczba z dostępnymi selekcjami zawsze wyszczególniona jest po prawej stronie, tuż obok kursów na 1X2.

Przykładowa oferta STS na piłkę nożną: liga niemiecka Bundesliga w ofercie Star-Typ Sport

I takich atrakcyjnych pozycji w ofercie STS nie brakuje, co dokłada kolejną cegiełkę do tego, aby rzetelnie uargumentować nasz wybór najlepszego bukmachera dla początkujących. W tym miejscu warto jednak dodać, że równie dobre propozycje ofertowe mają operatorzy Fortuna, BETFAN, forBET oraz LVBET i PZBuk. Jako startujący obstawiający, swoją uwagę powinniście zwrócić w kierunku typów na piłkę nożną, koszykówkę oraz tenis. W STS Zakłady Bukmacherskie szczególnie korzystne są typy 2-drogowe, które są najbardziej dochodowe pod względem zysku do ryzyka.

Zakłady na sport udostępniane są w czterech wariantach (oferty przedmeczowe i live): typy 2-drogowe (możliwe są tylko 2 końcowe rozstrzygnięcia) dają 50% szans na poprawne wytypowanie pozycji, typy 3-drogowe (3 końcowe rozstrzygnięcia) dają procentowo 33,33% szans na trafienie oraz typy rozbudowane (wiele możliwości) i jednokrotnego wyboru.

Przykłady: 

Typ 2-drogowy: powyżej/poniżej 2,5 gola w meczu piłki nożnej,
Typ 3-drogowy: kto wygra mecz w ujęciu 1X2 (z remisem),
Typ rozbudowany: na przykład dokładny wynik w meczu siatkówki,
Typ jednokrotnego wyboru: zakłady specjalne na spadek z ligi: drużyna X spadnie.

Wspomnieliśmy o dwudrogowych typach w ofercie STS, albowiem naszym zdaniem tylko takie selekcje powinien na początku swojej drogi z bukmacherką stawiać na kuponach początkujący obstawiający. Dlaczego? Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, dają one aż 50% szans na trafienie konkretnej pozycji. Dodatkowo większość z nich dotyczy konkretnych elementów gry, jak na przykład rzuty rożne czy spalone, a je bardzo łatwo jest odczytać ze sportowych statystyk i przetworzyć na skuteczny typ.

Kolejne rodzaje zakładów powinieneś, początkujący graczu, wprowadzać do swojej strategii gry stopniowo. Po pewnym czasie możesz na przykład drożyć 3-drogowe zakłady na kupony bukmacherskie typu SYSTEM (nie musisz trafić wszystkich selekcji, aby zgarnąć wygraną na konto: np. 8 trafionych typów z 10 selekcji). Wtedy zoptymalizujesz swoje kupony i będziesz miał okazję do wyciągnięcia kasy z bukmachera online. Opisując ofertę z typami internetowymi nie sposób nie wspomnieć o kursach bukmacherskich.

Wybór odpowiedniego buka z dobrymi kursami dla początkujących

Są one bowiem bardzo ważnym elementem w całym procesie typowania zakładów i warto je wziąć pod uwagę przy wyborze bukmachera dla początkujących. My to zrobiliśmy, albowiem to od nich w największym stopniu zależy, jaka w ostatecznym rozrachunku będzie potencjalna wygrana. Na marginesie, kursy bukmacherskie (inaczej współczynniki) dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich to kursy na konkretny typ (np. Wisła Kraków vs Legia Warszawa - typ 2, kurs 1.80). Natomiast druga to kursy całkowite, które są iloczynem wszystkich typów na zakładzie.

Kurs ogólny/łączony mnożony jest przez stawkę (stawka - 12% podatek, chyba, że korzystasz z promocji na grę bez podatku), i tak wychodzi ewentualna wygrana. Jeżeli chodzi ogólnie o kursy, to bukmacherzy internetowi z licencjami Ministerstwa Finansów bardzo rzetelnie podchodzą do sprawy współczynników na dane wydarzenia sportowe. Wszystkie propozycje kursów bukmacherskich są zbliżone do siebie. W tym aspekcie koncesjonowani operatorzy nie mają zbyt dużego pola manewru. Z tej przyczyny bardzo często podbijają kursy na pomocą specjalnych akcji promocyjnych.

Zakłady bukmacherskie w STS - typy, kursy, zakłady na przykładzie.

Innymi słowy pisząc, za pomocą ekskluzywnych kursów promocyjnych bukmacherzy kreują sobie przewagę nad konkurencją. Na tym polu dobrze wypada STS. Jako jeden z pierwszych bukmacherów wprowadził on na stałe do swojej oferty zakłady specjalne: HIT DNIA oraz SUPEROFERTA. Jest to ekskluzywna oferta z podwyższonymi kursami, w której znaleźć można nie tylko mecze piłki nożnej, ale również spotkania w ramach tenisa, hokeja na lodzie, koszykówki czy też siatkówki.

Często dorzucane są także do tej oferty mecze z e-sportu. Co więcej, od czasu do czasu można znaleźć tam również spotkania ze sportów amerykańskich (NFL, MLB). Tyle o samych kursach, typach i kuponach. Teraz trochę się cofniemy, bo warto omówić jeszcze jeden ważny element całości, który zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie początkującemu typerowi i jest tematem wielu rozważań. Mamy na myśli oczywiście system zawierania zakładów - u którego bukmachera najłatwiej stawiać kupony?

Bukmacher dla niedoświadczonych typerów - jak obstawiać u niego kupony? 

Wszyscy bukmacherzy z licencją Ministerstwa Finansów, w tym operator Star-Typ Sport, mają taki sam system puszczania kuponów. Jest on bardzo intuicyjny oraz niezawodny. Tak naprawdę u poszczególnych operatorów różni się on tylko tak zwanymi detalami. W efekcie, jak ogarniesz system puszczania kuponów w STS, to później nie będziesz miał problemów z obstawianiem zakładów w Fortunie, Betclic czy forBET.

Trochę odbiegniemy od tematu przewodniego, ale warto w tym momencie zerknąć sobie, jak stawiać zakłady bukmacherskie u najlepszego operatora dla początkujących - STS Zakłady Bukmacherskie. Wydaje nam się, że warto to opisać. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu - nie będziesz musiał wyszukiwać w sieci dodatkowych poradników typu "jak stawiać kupony".

A jesteśmy pewni, że wyszukanie rzetelnych informacji na ten temat zajmie Ci zdecydowanie więcej czasu niż  zaznajomienie się z pełnym procesem stawiania kuponów :) Przechodząc do rzeczy. Stawianie kuponów w STS zaczynasz od wybrania ligi lub pucharu, który chcesz obstawiać. Wszystkie dostępne rozgrywki udostępnione są w lewym panelu na stronie internetowej www.sts.pl. Następnie wybierasz konkretny mecz i wówczas Twoim oczom ukazuje się oferta na wyselekcjonowane spotkanie. Widzisz dokładnie to, co poniżej na zdjęciu.

Oferta bukmacherska STS na mecz Wisła Kraków vs Legia Warszawa. Ekstraklasa w ofercie STS

Żeby wbić typ na podglądowy kupon, znajdujący się po prawej stronie na fotce, musisz najechać myszą na kurs i kliknąć lewy przycisk myszy. Wówczas selekcja przeniesie się na kupon. I teraz ważne. Jeżeli chcesz zawrzeć zakład z jednym typem (inaczej SOLO), to wówczas wybierasz stawkę, na przykład 25 zł, i klikasz żółty baner z potencjalną kwotą do wygrania. Natomiast, jeżeli chcesz postawić zakład składający się z kilku typów (inaczej AKO/KOMBI), to po wbiciu selekcji na kupon przechodzisz do innej ligi/spotkania i powtarzasz czynność z dodaniem współczynnika (inaczej kurs).

Pamiętaj, że pierwszy postawiony po darmowej rejestracji z naszym kodem [ LEGALSPORT ] kupon podlega specjalnemu ubezpieczeniu do max. 34 zł! W razie przegranej otrzymujesz pieniądze ze stawki bukmacherskiej na saldo depozytowe, z którego niezwłocznie możesz wypłacić gotówkę (nie trzeba obracać). Jak wygrasz, to cała kasa jest Twoja!

Pozostałe elementy, na które warto zwrócić uwagę

Wracając do przewodniego tematu. Co jeszcze wpływa na to, że bukmacher internetowy STS jest najlepszym operatorem dla początkujących? Organizator bukmacherski Star-Typ Sport wyróżnia się ponadto ciekawymi promocjami tymczasowymi oraz okazjonalnymi (np. freebet na mecz Barcelona vs Real czy cashback na spotkanie piłkarskiej reprezentacji Polski). Ponadto non-stop udoskonala on swoje systemy sprawdzania kuponów oraz wypłaty gotówki na indywidualne konto bankowe (STS potrzebuje tylko 1 dnia roboczego, aby zrealizować przelew wychodzący).

Wyróżnić trzeba także zakłady na sporty wirtualne i typy na BETGAMES - symulowane gry karciane (poker, wojna, bakarat). Zarówno wirtualne zmagania sportowców, jak i karcianki obstawia się tak samo, jak klasyczne zakłady bukmacherskie. Są one świetną alternatywną na dni, w których nie ma korzystnej oferty na tradycyjny sport.

Kod promocji do nagród ponadstandardowych w STS Zakłady Bukmacherskie: cashback, freebet, bonus od depozytu.

Co więcej, jeżeli zarejestrowałeś się, lub wkrótce zarejestrujesz się, z naszym kodem [ LEGALSPORT ], to wówczas odblokujesz sobie dodatkowe udogodnienia sprzyjające typowaniu. Zarejestrowani i aktywni użytkownicy mogą korzystać m.in. z STS TV (streaming online z meczów). Ta telewizja internetowa działa nie tylko na stronie, ale również na apce mobilnej. Zaletą tego bukmachera są również przejrzyste i czytelne statystyki. Jest to fundament zawierania zakładów. Statystyki (w skrócie STATS) pomagają celnie typować i analizować dane widowisko.

Dobra analiza bukmacherska przekłada się na przykład na odpowiedni dobór systemu bukmacherskiego [ więcej info tutaj + porównanie ]. Podsumowując, w STS Zakłady Bukmacherskie możesz obstawiać, sprawdzać statystyki i oglądać transmisje, a ponadto otrzymywać powiadomienia o statusie kuponów i spotkań. Oprócz tego możesz odbierać bonusy, wpłacać depozyty, wypłacać gotówkę z wygranych zakładów i komunikować się z innymi grającymi za pomocą chatu.

STS to zakłady bukmacherskie z licznymi udogodnieniami dla graczy. Jednym z nich są zakłady specjalne, dzięki którym możesz typować po wyższym kursie. Wisienką na torcie, dzięki której STS można bez przesady określić najlepszym bukmacherem online na start, są promocje i bonusy, dostępne zarówno dla nowych, jak i stałych graczy. Freebet, pewnie 1200 zł na start czy dodatkowe bonusy na poszczególne dyscypliny to gwarancja jeszcze pewniejszego i swobodniejszego typowania. W połączeniu z szybkim, wygodnym i prostym procesem zakładania konta sprawia to, że obstawianie online w STS to wiodąca oferta dla graczy, szczególnie tych początkujących.

Oprócz tego od czasu do czasu możesz zagrać w nową grę lub skorzystać z extra nowości bukmacherskiej (STS Polska bardzo chętnie wprowadza innowacyjne elementy do swojej ofert). STS posiada największy asortyment bukmacherskich możliwości w jednym miejscu. I co ważne, jest on zawsze dostępny pod ręką! Dlatego też na koniec chcielibyśmy jeszcze raz to podkreślić: STS to najlepszy bukmacher dla początkującego gracza!

Strategia typowania dla początkujących typerów

Wybór najlepszego bukmachera do typowania, to zaledwie połowa sukcesu. Żeby skutecznie obstawiać zakłady bukmacherskie, trzeba przygotować sobie skuteczną metodę zawierania kuponów.  Utworzenie własnej strategii gry jest jednak bardzo proste. Czas ułożenia w hierarchii swoich preferencji powinien zająć Ci około 60 minut.

Docelowo powinieneś celować w kilka kont u bukmacherów internetowych. Pozwoli Ci to dotrzeć do rozszerzonej oferty zakładów. Dodatkowo bez problemów będziesz mógł wyłuskiwać z oferty wysokie kursy, które będą wpływać na wysokość Twojego budżetu na grę. Takie podejście pozwala również zyskiwać na bonusach bukmacherskich typu freebet czy cashback. Ale to oczywiście melodia przyszłości.

Swoją przygodę powinieneś rozpocząć, tak jak już niejednokrotnie wspominaliśmy, bardzo spokojnie. Na starcie szczególną uwagę powinieneś zwrócić na edukację i zbieranie potrzebnego doświadczenia. Wysokie wygrane na kuponach i regularne - mniejsze lub większe - zyski przyjdą z czasem. Poniżej prezentujemy przykładowy schemat z podstawową strategią dla początkującego obstawiającego.

Miesiąc Bukmacherzy Zakłady Liczba kuponów/mies.
1. miesiąc STS SOLO od 4 do 6
2. miesiąc STS SOLO, SYSTEM od 4 do 8
3. miesiąc STS SOLO, SYSTEM od 4 do 8
4. miesiąc STS, BETFAN** SOLO, AKO od 3 do 6* od 4 do 10
5. miesiąc STS, BETFAN SOLO, AKO od 3 do 6 od 4 do 10
6. miesiąc STS, BETFAN, TOTALbet*** SOLO, AKO, SYSTEM od 4 do 12
7. miesiąc STS, BETFAN, TOTALbet SOLO, AKO, SYSTEM od 4 do 12
8. miesiąc STS, BETFAN, TOTALbet SOLO, AKO, SYSTEM od 4 do 12
9. miesiąc STS, BETFAN, TOTALbet,  wszystkie kombinacje bez limitów
10. miesiąc STS, BETFAN, TOTALbet,  wszystkie kombinacje bez limitów

* AKO3 - kupon akumulowany składający się z dokładnie 3 typów. Analogiczna sytuacja występuje przy np. ako6 czy ako10.
** zakładacie dodatkowe konto w BETFAN z naszym kodem LEGALSPORT
*** rejestrujecie się w TOTALbet, także z naszym kodem
***** możecie stawiać dowolną liczbę kuponów

Plan przygotowaliśmy na okres dziesięciu miesięcy. Wydaje nam się, że to optymalny czas, aby zaznajomić się ze wszystkimi funkcjonalnościami polskich bukmacherów internetowych. Jak pewnie zauważyłeś, w powyższej tabelce brakuje stawek bukmacherskich. Jest to podyktowane tym, że każdy gracz ma inną zasobność portfela, tak więc zaproponowane stawki na pojedynczy kupon nie miałyby większego sensu. Oczywiście im większa stawka, tym lepiej, ale oczywiście na niskich stawkach rzędu 10 zł czy 20 zł (kwoty oscylujące w granicach freebetów) też można wygrywać całkiem solidne pieniądze.

I jeszcze małe uzupełnienie do powyższej tabelki. Zdajemy sobie sprawę, że oferta zakładów bukmacherskich jest szeroka i dzięki temu można stawiać nie tylko piłkę nożną, ale również i koszykówkę, hokej, piłkę wodą oraz bandy. Warto jednak na samym początku skupić się tylko na sportach, na których się znasz. Pozwoli Ci to wyciągnąć przysłowiowego maksa od bukmachera. Dodatkowe dyscypliny możesz wprowadzać od trzeciego miesiąca. Natomiast bez limitów możesz grać od przykładowo szóstego miesiąca - możesz stawiać BETGAMES w STS, My BET w BETFAN czy sporty wirtualne w TOTALbet.

Najlepsi bukmacherzy z freebetami dla początkujących
Superbet Zakłady Bukmacherskie
 • Freebet 34 zł od depozytu 50 zł
 • +20 zł ekstra bez depozytu - za apkę
 • suma wszystkich bonusów 3754 zł

54 zł

Bonus od wpłaty za kod do freebetu LEGALSPORT
Odbieram
Kod do freebetu
Fortuna Zakłady Bukmacherskie
 • darmowy bonus na nowe konto
 • w tym freebet 10 zł za depozyt min. 1 zł
 • dodatkowo bonus 5 zł za udostępniony kupon
 • suma wszystkich bonusów 335 zł

35 zł

Bonus bez wpłaty za kod do freebetu LEGALSPORT
Odbieram
Kod do freebetu
forBET Zakłady Bukmacherskie
 • 1x obrót bonusem do wypłaty
 • freebet od depozytu 50 zł
 • suma wszystkich bonusów 5310 zł

30 zł

Bonus od wpłaty za kod do freebetu LEGALSPORT
Odbieram
Kod do freebetu
TOTALbet Zakłady Bukmacherskie
 • paczka freebetów dla nowych klientów
 • +10 zł za rejestrację z kodem
 • suma wszystkich bonusów 5239 zł

39 zł

Bonus bez wpłaty za kod do freebetu LEGALSPORT
Odbieram
Kod do freebetu

Zwróć uwagę również na grę bez podatku, bo ostawiając proponowane zakłady bez podatku możesz wygrać więcej. Szczególnie w BETFAN i TOTALbet. Na koniec chcielibyśmy zaznaczyć, że typowanie zakładów bukmacherskich to bardziej maraton niż sprint. Z tej przyczyny obierz sobie dalekosiężne plany i dopiero po pewnym czasie wyciągaj wnioski. Takie podejście sprawi, że zakorzenisz się w zakładach sportowych i z przyjemnością będziesz obstawiał kolejne kupony na stronach internetowych czy aplikacjach mobilnych.

Przykładowe trafione kupony u bukmachera dla początkujących

Żadna teoria bez przykładów nie jest wiarygodna, tym bardziej dla osób początkujących. Wobec tego poniżej rzucamy kilka trafionych kuponów bukmacherskich, które w pełni spełniają wszystkie powyższe założenia. Oczywiście, wraz z biegiem czasu będziemy ten dział sukcesywnie poszerzać, tak abyś mógł zapoznać się z jak największą liczbą wygranych zakładów internetowych.

Zaczynamy od prezentacji dwóch trafionych kuponów w STS na tenis stołowy, które idealnie wpisują się w rolę początkowych zakładów. Szczególnie wartościowy dla Ciebie powinien być drugi kupon. Jest to zakład SOLO (pojedynczy), a więc ten, od którego powinieneś rozpocząć swoje typowanie. Stawką się w ogóle nie przejmuj, ponieważ na początku Twojej drogi nie ma ona w ogóle znaczenia (raczej swój wzrok skieruj w stronę kursu całkowitego).

Trafione kupony w STS Zakłady Bukmacherskie - SOLO i AKO

Jeżeli za pierwszym czy drugim razem postawisz kupon za 20 zł i wygrasz 100% stawki, to jest to dobry wynik. Nawet jakbyś wygrał 10 zł, to też jest to spoko rezultat. Dlaczego? Na początku nie kasa jest najważniejsza, a obycie. Złapanie rytmu puszczania kuponów jest na starcie priorytetem, a przynajmniej powinno być. Na pewno rodzi Ci się teraz pytanie w głowie "za ile w takim razie puszczać kupony?". Jeżeli mielibyśmy podpowiadać, to stawki na poziomie 30 zł czy 50 zł są jak najbardziej okej. Później, jak już złapiesz doświadczenie, to możesz je sobie swobodnie modyfikować.

Poniżej masz natomiast przykład rozbudowanego zakładu kombinacyjnego (inaczej akumulowany) w TOTALbet. Taki kupon możesz zawierać, jak tylko złapiesz ostatni poziom wtajemniczenia. Jeżeli nie są Ci już straszne żadne typy, wiesz co to jest handicap, over/under, valuebet, system ciągu Fibonacciego czy system Greenwood, i umiesz je rozsądnie rozmieścić na kuponach, to z czystym sumieniem możesz się wziąć za takie kupony obstawiane przez internet.

Kupon bukmacherski - trafiony w TOTALbet Zakłady Bukmacherskie (SUPER AKO)

Przewagą takich zakładów jest przede wszystkim ostateczna wygrana, chociaż trzeba tutaj zaznaczyć, że im więcej typów na kuponie, tym mniejsza szansa na ostateczną wygraną (wielu typerów o tym zapomina). Tak naprawdę jest to fundament, o którym powinieneś wiedzieć. Jak skutecznie obstawiać i wygrywać? Mamy dla Ciebie jeszcze jeden pakiet trafionych kuponów.

Tym razem obstawiający ograli bukmachera BETFAN. Pierwszy kupon to zakład SOLO na Oskary, natomiast drugi w stu procentach składa się z  typów na skoki narciarskie. Oba przykłady pokazują, że warto stawiać mecze, zawody lub wydarzenia, w których gracz czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Przy okazji zaznaczamy, że typy na skoki narciarskie w edycji H2H to typy 2-drogowe, które śmiało może stawiać początkujący gracz.

Wygrane kupony w BETFAN Zakłady Bukmacherskie na skoki narciarskie i oskary

Takie warianty H2H na skoki ma każdy bukmacher, także STS, który obecnie jest najlepszym operatorem dla początkujących typerów. Wracając na chwilę do powyższych kuponów. Warto zwrócić uwagę na współczynnik na obu kuponach. Na pierwszym z nich widnieje 0.88, z kolei na drugim 1. Jest to związane z tym, że drugi zakład został w BETFAN postawiony bez podatku od gier losowych. Na koniec początkujący graczu życzymy Ci powodzenia i rozliczonych na zielono zakładów!

FAQ

1. Który bukmacher jest najlepszy dla początkującego?

Najlepszym i najbardziej wartościowym bukmacherem dla początkującego gracza jest operator STS Zakłady Bukmacherskie. Oferuje on między innymi najszerszą ofertę typów, bonusów online i zakładów na sporty tradycyjne oraz wirtualne. W efekcie wszystkich podstawowych zagadnień możesz, jako początkujący typer, nauczyć się w jednym miejscu.

2. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze bukmachera dla początkujących?

Jeżeli szukasz najlepszego dla siebie bukmachera, to w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na rejestrację (najlepsza opcja to "szybka rejestracja z kodem"), ofertę z pewnymi typami i okazałymi kursami oraz bonusy powitalne na preferencyjnych warunkach. Taki zestaw korzyści i premii finansowych dostępny jest na przykład w STS. Informacje o poszczególnych elementach, wraz z wytłumaczeniem krok po kroku, znajdziecie w powyższym tekście.

3. U ilu bukmacherów początkujący gracz powinien założyć konto?

Tutaj sprawa jest bardzo prosta. Jeżeli jesteś początkującym typerem, to powinien rozważyć rejestrację u jednego bukmachera, który ma najszerszą ofertę usług. Wówczas na spokoju będziesz mógł nauczyć się podstaw. Gdy osiągniesz już zadowalający poziom wiedzy oraz doświadczenia, to wtedy możesz pomyśleć o założeniu konta u innego buka. Jeżeli my mielibyśmy wybierać, to na start wybralibyśmy buka STS – szczegółowy opis zalet tego organizatora zakładów wzajemnych znajdziecie w tekście powyżej.

Komentarze (0)
Najlepszy bukmacher dla początkujących
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.