czwartek, 23 maja 2024

Zakłady bukmacherskie na darts

Jak typować mecze darts i szukać podwyższonych kursów u najlepszych bukmacherów online? Bonusy na darts z kodem do premii finansowych

Spis treści
Rozwiń
 1. Ranking legalnych bukmacherów z ofertą na darts
  1. Nr 1: STS, eToto, forBET oraz Totalbet
  2. Nr 2: Betclic, BETFAN, LVBET i PZBUK
  3. Nr 3: Pozostali bukmacherzy online
  4. U których bukmacherów warto stawiać darts?
  5. Najlepszy bukmacher na darts
 2. Bonusy na darts
  1. Premia powitalna z naszym kodem dla nowych graczy
  2. Bonusy bez depozytu na typowanie darts
 3. Oferta bukmacherów na darts
  1. Najważniejsze wydarzenia związane z darts
  2. Najpopularniejsze zakłady na darts
  3. Zakłady prematch na darts
  4. Darts w zakładach LIVE
  5. Typy długoterminowe na rzutki
  6. Zakłady na darts w aplikacji mobilnej
  7. Kursy na darts u legalnych bukmacherów
 4. Jak obstawiać darts?
  1. Jak zawierać typy przedmeczowe?
  2. Jak stawiać typy na żywo?
 5. Rzutki – co to za sport?
  1. Historia sportu
  2. Aspekty techniczne
  3. Zasady gry
  4. Najważniejsze imprezy sportowe i najlepsi zawodnicy
  5. Popularność rzutek w Polsce i za granicą
  6. Transmisje telewizyjne darts
  7. Streaming turniejów darts – gdzie oglądać?
  8. Sponsoring bukmacherski – kto i kogo wspiera?
 6. Darts – gdzie szukać statystyk?
 7. FAQ – najczęstsze pytania dotyczące darts
 8. Warto wiedzieć o zakładach bukmacherskich na darts

Rzutki, lotki czy brzmiące "z angielska" darts znane są chyba każdemu. Kojarzą się z niezbyt sportową formą relaksu – przesiadywaniem w pubie. Chociaż w rodzimym kręgu nie cieszą się jeszcze na tyle dużym powodzeniem, aby móc rywalizować z innymi dyscyplinami, z roku na rok zyskują coraz większą rzeszę fanów.

Jak grać w darta u bukmachera. Bonus promocyjny na rzutki za kod promocji.
Jak stawiać zakłady u bukmachera na darta

Dlaczego warto zainteresować się tą mało popularną aktywnością? Z dwóch powodów. Po pierwsze, sprawdzić się w darts może każdy. Nie jest to sport, który wymaga wielkiego wysiłku fizycznego, potrzebujemy tylko samozaparcia i praktyki. Nie trzeba również inwestować wielkich kwot w sprzęt do gry. Wystarczy wydać tylko kilkadziesiąt złotych i mamy własną salę treningową.

Cashback 120 pln na darts
Bonus z ubezpieczeniem bez obrotu - szybka wypłata na konto

A jeśli okaże się, że mamy też talent, możemy wystartować w turnieju i powoli piąć się do góry. Na najlepszych czekają mistrzostwa Polski i mistrzostwa świata, gdzie nagrody są naprawdę duże. Tegoroczne zawody na najlepszego gracza w rzutki na globie oferowały łącznie 2,5 mln funtów szterlingów do podziału. Po drugie, rodzimi legalni bukmacherzy internetowi zaczynają powoli dostrzegać potencjał tkwiący w tej dyscyplinie, a co za tym idzie, systematycznie powiększają ofertę bukmacherską online.

Jeżeli więc ktoś chciałby spróbować swoich sił (i być może wygrać niemałe kwoty), warto przyjrzeć się tablicom zakładów wzajemnych. Najlepiej pod tym względem wyglądają czołowe brytyjskie i europejskie podmioty, ale w Polsce również można znaleźć całkiem dochodowe zaplecze. Oferta u polskich operatorów zakładów online jest tak rozbudowana, że umożliwia ona stawianie nie tylko zakładów SOLO, ale również rozbudowanych AKO.

Zakłady bukmacherskie na darts w FortunaWysokie kursy i ciekawe typy online+ darmowe bonusy bez obrotu na start (120 zł i 20 zł)
Zakłady bukmacherskie na darts w Fortuna
Wysokie kursy i ciekawe typy online
+ darmowe bonusy bez obrotu na start (120 zł i 20 zł)
STAWIAJ w

Niniejszy tekst poświęcamy rzutkom, traktując je nie tylko jako dyscyplinę sportową, ale także jako prężnie rozwijający się dział, widoczny coraz częściej w ofertach legalnych polskich bukmacherów internetowych. Serdecznie zapraszamy do obszernej, encyklopedycznej lektury, dzięki której będziecie mogli skutecznie obstawiać darts, czyli popularne rzutki.

Ranking legalnych bukmacherów z ofertą na darts

Zanim przejdziemy do szczegółów i drobiazgowych niuansów, to zaprezentujemy Wam ranking legalnych polskich bukmacherów. Który bukmacher internetowy ma najlepszą ofertę na darts? W analizie będziemy brali pod uwagę liczbę rozgrywek, typów/podtypów oraz wysokość kursów, jakie oferują organizatorzy bukmacherscy na zakłady w obrębie rzutek.

Nr 1: STS, eToto, forBET oraz Totalbet

Na pierwszym miejscu zdecydowaliśmy się umieścić STS, eToto, forBET oraz Totalbet. Aktualnie wymienione firmy oferują interesujące typy na najbliższe spotkania w ramach Premier League oraz Mistrzostwa Świata PDC (typ na ostatecznego zwycięzcę). W obrębie tych rozgrywek mamy do wyboru ponad 100 zdarzeń głównych i pobocznych, które towarzyszą każdemu spotkaniu.

Zakłady bukmacherskie STS
Bukmacher STS ma najlepszą ofertę na darts
ponad 100 typów i podtypów na jeden mecz | wysokie kursy online
Przechodzę do STS

Oprócz standardowych zakładów bukmacherskich 3-drogowych (w przypadku Premier League dopuszczamy remis), znajdziemy tam także wszelkiego rodzaju handicapy (np. na legi), typy na dokładny wynik oraz dokładną ilość setów. Prócz tego możemy określać ilość 180-tek (kto więcej, suma), jak również spróbować wytypować wygranego w tegorocznych MŚ.

Oferta LIVE tych operatorów zakładów sportowych też jest atrakcyjna, zarówno ze względu na ilość spotkań, jak i z powodu dobrze rozbudowanego zaplecza zakładowego na takie wydarzenia. Najczęściej w ramach oferty na żywo u tych buków można obstawiać typy na liczbę punktów oraz dokładny wynik.

Nr 2: Betclic, BETFAN, LVBET i PZBUK

Do kolejnej grupy legalnych firm postanowiliśmy włączyć Betclic, BETFAN, LVBET oraz PZBuk. Podobnie jak wyżej, zakłady długoterminowe obejmują typy na zwycięzcę końcowego Premier League oraz Mistrzostw Świata PDC. W kwestii aktualnych wydarzeń (głównie rozgrywki w obrębie PL PDC) ilość zdarzeń jest nieco ograniczona. Możemy jedynie próbować wytypować rezultat spotkania (1X2).

Zakłady bukmacherskie Betclic

Oferta w Betclic Zakłady Bukmacherskie na darts:
Korzystne typy na 1X2 | Dobre kursy na zakłady długoterminowe | Rozbudowany LIVE

Idę na stronę www.betclic.pl

Warto jednak dodać, że oferta tych spółek na LIVE jest tylko nieznacznie gorsza od oferty pierwszej grupy pod względem ilości możliwych zakładów. Znajdziemy tutaj klasyczne 1X2, handicapy na legi i sety oraz możemy postarać się określić ilość 180-tek (zawodnika, w meczu).

Nr 3: Pozostali bukmacherzy online

W ostatniej grupie zdecydowaliśmy się umieścić pozostałych bukmacherów. Do tego grona zalicza się nie tylko eWinner, Fortuna, Milenium czy Totolotek, ale również Superbet. Wymienieni operatorzy zakładów internetowych znaleźli się w trzecim koszyku z różnych względów.

Począwszy od oferty na zakłady długoterminowe (ich brak lub bardzo okrojoną ilość), przez wachlarz aktualnych wydarzeń (mały wybór lub brak wyboru), a skończywszy na LIVE (brak ważnych spotkań). Jeśli zdecydujecie się założyć konta u tych bukmacherów, to wówczas typami z rzutek będziecie mogli uzupełniać internetowe kupony AKO.

U których bukmacherów warto stawiać darts?

Poniżej znajdziecie najlepszych bukmacherów internetowych z ofertą na darts. Po darmowej rejestracji u tych operatorów, z naszym kodem do premii finansowych na darts [ LEGALSPORTPL w Betclic oraz LEGALSPORT u pozostałych buków ], będziecie mogli stawiać dochodowe kupony bukmacherskie na lotki zarówno za środki własne, jak i za bonusy internetowe.

Bukmacher Liczba wydarzeń (przedmeczowe i LIVE) Liczba zdarzeń Kursy Rejestracja
Betclic 7/10 7/10 9/10 Zakładam konto w Betclic >>>
BETFAN 7/10 7/10 6/10 Zakładam konto w BETFAN >>>
eToto 9/10 9/10 8/10 Zakładam konto w eToto >>>
forBET 9/10 9/10 6/10 Zakładam konto w forBET >>>
LVBET 7/10 7/10 6/10 Zakładam konto w LVBET >>>
PZBuk 7/10 7/10 8/10 Zakładam konto w PZBuk >>>
STS 9/10 9/10 9/10 Zakładam konto w STS >>>
Totalbet 9/10 9/10 7/10 Zakładam konto w Totalbet >>>

Przewagą rekomendowanych bukmacherów jest również to, że cały czas wprowadzają oni nowości, które jeszcze bardziej urozmaicają ofertę online i kursy bukmacherskie do wszystkich typów! Innymi słowy pisząc, co jakiś czas u polecanych buków pojawiają się nowe super typy z wysokimi współczynnikami.

I na koniec jeszcze takie małe dopowiedzenie. W przypadku ocen za kursy wzięliśmy pod uwagę zakłady długoterminowe, a dokładniej kursy oraz ich wysokość na najczęściej powtarzających się zawodników (Mistrzostwa Świata PDC – Michael van Gerwen, Gervyn Price, Gary Anderson oraz Peter Wright).

Najlepszy bukmacher na darts

Który bukmacher jest najlepszy? Powyższa analiza pozwoliła nam wybrać dwóch bukmacherów, których oferta na darts jest najlepsza. Są nimi eToto Zakłady Bukmacherskie oraz STS Polska. Obie spółki mają największy wybór wydarzeń, zarówno w ramach zakładów długoterminowych, jak i bieżących (przedmeczowych). Ponadto ilość zdarzeń głównych i pobocznych towarzyszących każdemu spotkaniu jest dość duża.

Możemy typować zwycięzcę, spróbować swoich sił w handicapach (na legi, sety) lub pokusić się o określenie dokładnego wyniku. Wspomniane firmy mają równie bogatą ofertę na LIVE. Najważniejsze wydarzenia, multum podtypów (po kilkanaście) oraz najlepsze kursy – wszystko to sprawia, że amatorzy obstawiania w czasie rzeczywistym nie będą zawiedzeni.

STS - NAJLEPSZY BUK NA DARTS
Bukmacher STS ma najszerszą ofertę i mega kursy

Podajemy dwóch najlepszych bukmacherów, ale jeśli koniecznie potrzebujecie jedną rekomendacje, to jest nią operator STS Zakłady Bukmacherskie. Na jego korzyść działają między innymi bonusy online, które w 100% można przeznaczyć na typy na darts. A promocje STS są niezwykle okazałe. W sumie za rejestrację z naszym kodem do extra gotówki [ LEGALSPORT ] zyskać można 1259 zł!

Bonusy na darts

W ramach oferty bonusowej na darts legalni bukmacherzy internetowi przygotowują dwa rodzaje premii pieniężnych: powitalną oraz dla stałych graczy. Przy pierwszej, ten kto zarejestruje swoje darmowe konto online u bukmachera i spełni warunki regulaminowe dotyczące m.in. wpłaty, otrzyma pulę dodatków, które może przeznaczyć na zakłady na rzutki.

I w tym miejscu możemy wyróżnić na przykład bonus powitalny od bukmachera BETFAN. W ramach tej promocji startowej otrzymuje się pakiet dwóch bonusów. Po założeniu konta z naszym kodem promocyjnym [ LEGALSPORT ] zostanie aktywowany cashback do 100 złotych bez obrotu oraz bonus 3000 zł od 3 pierwszych wpłat na konto z innowacyjnym mnożnikiem x10.

Bonus na start z kodem promocyjnym od BETFAN Zakłady Bukmacherskie. Cashback + bonus z mnożnikiem

Druga opcja dotyczy okazjonalnych lub dedykowanych (z okazji ważnych wydarzeń sportowych i nie tylko) nagród, które zasilą nasz bankroll. Najczęściej są to darmowe zakłady lub zakłady bez ryzyka. Na przykład freebet 20 zł czy 30 zł może zostać zaoferowany graczom z okazji mistrzostw świata w darts. Jak działają takie bonusy?

W najlepszym przypadku takie bonusy bez wpłaty są automatycznie przypisywane do konta gracza. Może zdarzyć się jednak również tak, że taki freebet czy cashback trzeba aktywować osobiście w dziale z promocjami tymczasowymi. Nie jest to jednak trudne zadanie, albowiem niemal zawsze ogranicza się tylko do wciśnięcia jednego przycisku.

Oferta premiowa na darts może być realizowana w ramach wspomnianych wyżej bonusów. Obecnie każdy legalny bukmacher posiada premie gotówkowe, które działają z typami na darts. Z tego względu środki, jakie otrzymamy z innych źródeł, możemy przeznaczyć na rzutki. Bonus powitalny, freebety, cashbacki oraz dodatki związane z depozytem – wszystko to doskonale nadaje się do tego celu. Poniżej zestawiamy aktualne premie, które znajdziemy u polskich bukmacherów internetowych na dart. 

Premia powitalna z naszym kodem dla nowych graczy

Zaczniemy od pakietów, które otrzyma każdy klient zakładający konto u danego bukmachera z naszym kodem promocyjnym. Pamiętajcie, że w Betclic działa kod LEGALSPORTPL, natomiast u pozostałych buków aktywne jest hasło LEGALSPORT. Nasze kody są darmowe i można je aktywować za każdym razem na formularzu rejestracyjnym w polu "Kod promocyjny" lub "Kod bonusowy". Bukmacherzy naprzemiennie stosują to nazewnictwo.

Bukmacher Premia powitalna z kodem - co zawiera i ile możemy przeznaczyć na darts Odbieram pakiet bonusów z kodem
Betclic Bonus 550 zł w formie cashback na pierwszy kupon Aktywuję bonus z kodem >>>
BETFAN Bonus 3100 zł – w tym m.in. cashback 100 zł Aktywuję bonus z kodem >>>
ETOTO Bonus 300 zł Aktywuję bonus z kodem >>>
eWinner Bonus 1170 zł – w tym zakład bez ryzyka 170 zł Aktywuję bonus z kodem >>>
forBET Bonus 2120 zł – w tym darmowy zakład na kwotę 20 zł Aktywuję bonus z kodem >>>
Fortuna Bonus 1140 zł – w tym freebet 20 zł Aktywuję bonus z kodem >>>
LVBET Bonus 1590 zł – w tym darmowy zakład 20 zł Aktywuję bonus z kodem >>>
Milenium Bonus 1650 zł – w tym bonus 150 zł Aktywuję bonus z kodem >>>
Noblebet Bonus 1650 zł – w tym zakład bez ryzyka 50 zł na sporty wirtualne Aktywuję bonus z kodem >>>
PZBuk Bonus 50 zł – darmowy bonus na kupon online Aktywuję bonus z kodem >>>
STS Bonus 1279 zł – w tym darmowy zakład na kwotę 25 zł Aktywuję bonus z kodem >>>
Totalbet Bonus 5040 zł Aktywuję bonus z kodem >>>
Totolotek Bonus 1049 zł – w tym 49 zł na zakłady za pośrednictwem apki Aktywuję bonus z kodem >>>

Tworzenie konta z wykorzystaniem naszego kodu to dodatkowe profity, które można przeznaczyć na typy w obrębie darts. Co jest najbardziej istotne, to przede wszystkim darmowe zakłady i zakłady bez ryzyka, które nie wymagają własnego wkładu pieniężnego. Przypominamy - użycie samego kodu jest całkowicie bezpłatne.

Bonusy bez depozytu na typowanie darts

Ideą darmowych zakładów (freebet) jest możliwość opłacenia kuponu bez konieczności posiadania jakichkolwiek środków na własnym bankrollu. Dodatkowe fundusze otrzymamy w ramach akcji specjalnych organizowanych przez samego bukmachera lub za pośrednictwem odpowiedniego kodu bonusowego.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy właśnie taki dodatek. Jeżeli przy tworzeniu nowego konta zostanie wpisany nasz kod LEGALSPORT, to nasz bankroll zasili w formie extra kasy:

Bukmacher Wysokość dodatku, który
możemy przeznaczyć na darty
Rejestracja z kodem
eWinner 25 zł Aktywuję darmowy freebet >>>
forBET 30 zł Aktywuję darmowy freebet >>>
Fortuna 20 zł Aktywuję darmowy freebet >>>
LVBET 20 zł Aktywuję darmowy freebet >>>
Milenium 20 zł Aktywuję darmowy freebet >>>
PZBUK 50 zł Aktywuję darmowy freebet >>>
STS 25 zł Aktywuję darmowy freebet >>>
Totalbet 40 zł Aktywuję darmowy freebet >>>

Najwięcej zyskamy w PZBuk oraz Totalbet Zakłady Bukmacherskie. Super wygląda jeszcze freebet od LVBET o wartości 20 złotych. Warto skorzystać z tego darmowego zakładu, albowiem jest to klasyczny bonus z mnożnikiem, dzięki któremu można wygrać sporo kasy [więcej informacji o freebecie z mnożnikiem od LVBET znajdziecie tutaj].

Jak widać, mamy mnóstwo okazji, by uzyskać dodatkowe środki na zakłady w darts. Trzeba tylko po nie sięgnąć. Wszystkie freebety działają z kodem LEGALSPORT. Jest to możliwe, albowiem na nasz kod nie ma nałożonego limitu bukmacherskiego.

Oferta bukmacherów na darts

Wiemy już co możemy zyskać, tak więc najwyższy czas sprawdzić, jakie typy można stawiać na kuponach za mega bonusy. Na polskiej arenie bukmacherskiej licencję na prowadzenie działalności posiada obecnie 25. Większość z nich posiada ofertę na darts. Jakie są najlepsze typ na darta?

W tej części przeanalizujemy ofertę bukmacherską, jaką dysponują krajowe spółki w obrębie darts. Następnie przedstawimy najlepszych, u których spotkamy najwięcej wydarzeń, i uszeregujemy ich według atrakcyjności propozycji. Nasza analiza opiera się na aktualnych i historycznych danych zebranych od wszystkim bukmacherów online, którzy udostępniają lub udostępniali zakłady na rzutki (na stronach www te informacje najczęściej mieszczą się w sekcji „Statystyki”).

Który bukmacher online ma najlepszą ofertę na darts?Rekomendacja graczy: STS Zakłady BukmacherskieNajlepsze alternatywy: forBET, eWinner oraz LVBET i Fortuna
Który bukmacher online ma najlepszą ofertę na darts?
Rekomendacja graczy: STS Zakłady Bukmacherskie
Najlepsze alternatywy: forBET, eWinner oraz LVBET i Fortuna
STAWIAJ w

Zajmiemy się wyłącznie bukami, które prowadzą działalność za pośrednictwem internetu. Jako że oferta przedmeczowa znajdująca się na stronie www pokrywa się z tą w punktach stacjonarnych (o ile spółka je posiada), skupimy się na samej witrynie. Bukmacher Traf udostępnia tylko zakłady w obrębie gonitw koni, więc nie znajdzie się w naszym rankingu. Przejdziemy teraz do przedstawienia, czego możemy oczekiwać na tablicach legalnych spółek.

Najważniejsze wydarzenia związane z darts

Przede wszystkim wszyscy rozpatrywani przez nas bukmacherzy mają w swojej ofercie najważniejsze wydarzenia toczące się w obrębie federacji British Darts Organisation oraz Professional Darts Corporation. Nie zabraknie zatem turniejów z cyklu Masters (BDO) oraz Premier League i World Darts Championship (PDC).

Największą pulą zawodów (w tym indywidualne, drużynowe oraz z udziałem kobiet) dysponują: eToto, eWinner, forBET, Fortuna oraz LV BET, PZBuk i STS. U tych bukmacherów znajdziemy praktycznie każdy liczący się konkurs międzynarodowy. Oprócz wspomnianych wcześniej wydarzeń, na tablicach tych bukmacherów, zobaczymy m.in. Mistrzostwa Europy, Grand Slam of Darts, UK Open, World Grand Prix, North American Darts Cham czy PDC ET.

Którzy bukmacherzy oferują zakłady na World Darts Championship

To jeszcze nie wszystko – chętni mogą się pokusić o typowanie w obrębie BDO World Trophy, Australian Darts Championship czy Czech Darts Open. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na kursy bukmacherskie. Niemal wszystkie wyżej wymienione wydarzenia powiązane są z wysokimi kursami online, które idealnie wkomponują się w kupon akumulowany, zwany inaczej akumulatorem.

Jeżeli chodzi o bukmacherów Milenium, Noblebet oraz Totolotka, to oferują oni zakłady na najważniejsze imprezy związane z dartem - np. mistrzostwa świata (w najbliższym czasie oferta u tych buków ma zostać poszerzona). Podobnie wygląda sytuacja w BETFAN oraz Betclic.

Najpopularniejsze zakłady na darts

Zanim przejdziemy do szczegółowego opisania oferty powyższych spółek, przedstawimy najczęściej spotykane rodzaje zakładów widoczne na ich bukmacherskich tablicach. Oto one:

 • 1X2 – określamy, czy mecz zakończy się zwycięstwem pierwszego zawodnika, remisem, czy też zwycięstwem drugiego gracza. Przy czym remis może mieć miejsce tylko w konkretnych spotkaniach, np. w meczach grupowych w Premier League. W pozostałych przypadkach gra prowadzona jest w systemie 12. Na przykład: Rob Cross vs Daryl Gurney - typ 2: kurs 2,55.
 • łączna liczba setów – typujemy sumę setów w spotkaniu. Zakład spotykany także w formie Under/Over. Dla przykładu: Michael Smith vs Michael Van Gerwen - typ over 2,5 seta.
 • handicap na sety/legi – do ostatecznego wyniku/setu dodajemy lub odejmujemy pierwszemu zawodnikowi/drużynie odpowiednią liczbę setów/legów. Przykładowo: Gary Anderson vs Luke Humphries - typ (-3,5 legów Anderson).
 • liczba legów w pierwszym secie – Under/Over na sumę legów w pierwszym secie. W ramach przykładu: over 3,5 lega w 1 secie w meczu Nathan Aspinall vs Peter Wright.
 • kto wygra pierwszy set/leg - tutaj sprawa jest prosta. Działa to na takich samych zasadach, jak w piłce nożnej zakład na wynik pierwszej połowy. Jakiś przykład? Proszę: Gerwyn Price vs Glen Durrant - typ Price wygra 1 seta.
 • suma/liczba 180-tek gracza/gracza – ile razy legi danego zawodnika/zawodników zakończą się wynikiem 180. Przykładowo: Jason Askew vs Greg Ritchie - typ powyżej 3,5 180-stek - kurs 2,20.

Najszersza oferta zakładów na darts obejmuje typy przedmeczowe – 1X2, 12, Under/Overy na liczbę legów/setów oraz handicapy. Oprócz wyżej wspomnianych w przypadku LIVE znajdziemy także typy na ilość 180-tek, czyli określenia, ile razy zawodnik zakończy lega z wynikiem 180 (ile razy 3xtriple20).

Z racji małej popularności rzutek u bukmacherów najbardziej popularnymi zakładami są długoterminowe. Na tablicach królują typy na zwycięzcę tegorocznych Premier League oraz nadchodzących Mistrzostw Świata PDC. Najlepsze kursy znajdziemy u bukmacherów STS, eWinner, eToto oraz PZBuk. Przykładowo, bukmacher STS oferuje kurs 2.50 na triumf w PL Michaela van Gerwena, 10.00 na Gervyna Price'a oraz 17.50 na Gary'ego Andersona. Aktualnie są to najwyższe kursy na całym polskim rynku.

Zakłady prematch na darts

Najszerszą gamę typów występujących w tym sporcie napotkamy przy zakładach przedmeczowych. To już nie tylko 1X2, ale również handicapy (na legi/sety), określanie dokładnej liczby legów/setów oraz 180-tek. Obecnie na tablicach bukmachera możemy zobaczyć głównie rozgrywki w ramach Premier League (PDC). Najlepszą ofertę znajdziemy w STS, Totolotku, Totalbecie, eToto oraz forBET.

Darts w zakładach LIVE

Zakłady LIVE na darts to przede wszystkim największe imprezy i rozgrywki czołowych zawodników. Nie zabraknie więc mistrzostw świata oraz innych głównych konkursów najważniejszych federacji. W trakcie trwania topowego wydarzenia na tablicach prawie wszystkich legalnych spółek możemy oczekiwać zakładów na żywo.

Obecnie trwają rozgrywki Premier League (PDC). Postanowiliśmy się przyjrzeć, jak wygląda sytuacja z ofertą LIVE u rodzimych bukmacherów. Wybraliśmy spotkanie Rob Cross vs Nathan Aspinall. Ostatecznie zwyciężył ten pierwszy, pokonując przeciwnika 7:5. A jak wyglądało to na tablicach w trakcie meczu? Otóż najlepszą ofertę (najwięcej zdarzeń) zauważyliśmy w STS, Totolotku, Totalbet, eToto oraz forBET.

Gdzie znajdę najlepszą ofertę LIVE na darts?Rekomendacja graczy: STSAlternatywy: eToto, Totolotek, forBET
Gdzie znajdę najlepszą ofertę LIVE na darts?
Rekomendacja graczy: STS
Alternatywy: eToto, Totolotek, forBET
POSTAW w

Kilkanaście zdarzeń, które mogliśmy typować praktycznie na okrągło, to bardzo dobry wynik. Ponadto STS udostępnił transmisję TV z tego wydarzenia. W drugiej grupie bukmacherów znaleźli się PZBuk, BETFAN, Betclic i LVBET. Do wyboru mieliśmy możliwość typowania w obrębie kilku zdarzeń (m.in. główne, handicapy na sety, legi oraz określenie, kto wygra najwięcej 180-tek).

Zdajemy sobie sprawę, że posłużyliśmy się tylko i wyłącznie jednym przykładem, jednak przeglądając kalendarze bukmacherów na ofertę LIVE, można wysnuć podobne wnioski. Każdy więc w swoim zakresie może dokonać zgłębionej analizy.

Typy długoterminowe na rzutki

Oferta bukmacherów internetowych na typy długoterminowe obejmuje przede wszystkim nadchodzące Mistrzostwa Świata federacji PDC. Do grona faworytów legalnych spółek zaliczamy:

- Michaela van Gerwena – najwyższy kurs to 2.50 i znajdziemy go w STS, eWinner, BETFAN oraz Noblebet. Najniższy to 1.90 u Totolotka,

- Petera Wrighta – kurs 7.00 i znajdziemy go w Noblebet. Najwyższy oferuje PZBUK i jest równy 17.00,

- Gervyna Price'a – znów najwięcej dostaniemy w STS, gdzie obowiązuje kurs 10.00. Najniższy to 7.00 (Totolotek),

- Gary'ego Andersona – najwięcej, czyli 17.50, proponuje STS, a najmniej (10.00) Totolotek.

Dodatkowo BETFAN oferuje zakłady długoterminowe na Mistrzostwa Świata organizacji BDO, a Totolotek na zwycięzcę Premier League. Z drugiej strony bukmacher Betclic Zakłady Bukmacherskie nie dysponuje żadnymi typami na rozpatrywane przez nas konkursy.

Zakłady na darts w aplikacji mobilnej

Posiadacze smartphonów oraz iphonów bez problemu mogą zawierać zakłady na darta za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne (system iOS oraz Android). Większość operatorów online umożliwia pobranie aplikacji ze swojej strony internetowej lub sklepu Apple. Wszyscy bukmacherzy online udostępniają apki za darmo.

Oferta niczym się nie różni od tej, jaką znajdziemy na stronie internetowej legalnej spółki. Wystarczy wyszukać interesujące nas wydarzenie, wytypować wynik, wybrać stawkę i cieszyć się z potencjalnej wygranej. Do wyboru mamy zakłady długoterminowe (Mistrzostwa Świata obu federacji, określenie zwycięzcy Premier League i inne) oraz aktualne rozgrywki (w formie przedmeczowej i LIVE).

Kursy na darts u legalnych bukmacherów

Darts to przede wszystkim sport indywidualny. Oczywiście w kalendarzu imprez znajdują się również zawody drużynowe, jednak należą do rzadkości (np. PDC World Cup of Darts, rozgrywany w czerwcu każdego roku). Jakiekolwiek porównania z innymi sportami powinny zatem polegać na wyborze dyscypliny, w której również mamy indywidualnych graczy.

Ze względu na lepsze doszacowanie kursów przez bukmacherów interesują nas tylko duże imprezy i zakłady długoterminowe. Zdecydowaliśmy się ostatecznie na zestawienie rzutek (Mistrzostwa Świata PDC) z takimi dyscyplinami jak golf (US Open), żużel (Żużel Grand Prix) oraz kolarstwo (Tour de France). Oto, co otrzymaliśmy:

  Mistrzostwa Świata PDC US Open Żużel Grand Prix Tour de France 
Średni kurs na lidera 2.30 – Michael van Gerwen 8.90 – Brooks Koepka 3.80 – Bartosz Zmarzlik 3.50 – Egan Bernal
Średni kurs na drugiego 8.30 – Gervyn Price 10.20 – Rory Mcllroy 4.00 – Leon Madsen 5.50 – Primož Roglič

Średnie kursy były liczone dla wszystkich bukmacherów, którzy mają w ofercie badane konkursy oraz udostępniły informacje na temat zakładów na klasyfikacje końcowe. W przypadku rzutek mamy (przynajmniej według legalnych bukmacherów internetowych) gwarantowanego faworyta w postaci Michaela van Gerwena – różnica jest znacząca do drugiego w klasyfikacji.

W pozostałych dyscyplinach oddsmakerzy nie widzą „pewnego” lidera. Wpływ na końcowy wynik w rzutkach (i innych sportach indywidualnych) ma przede wszystkim chwilowa dyspozycja graczy. Z tego względu warto śledzić rozgrywki darts – możemy dość dużo zyskać w przypadku innego rozstrzygnięcia sezonu, niż zakładany przez bukmacherów online.

Wysokie kursy zawsze gwarantują wysoką wygraną. A jak do tego dołożymy wysokie prawdopodobieństwo trafienia zakładu, to w krótkim czasie możemy znacznie podreperować bukmacherski budżet na grę zwany bankrollem. I na koniec tej sekcji jeszcze rzućmy okiem na kursy na typy długoterminowe na PDC Premier League. Na których typach można wygrać najwięcej?

Wydarzenie Najwyższy kurs Średni kurs
PDC Premier League – klasyfikację wygra Michael van Gerwen 2.50 – STS, eWinner, BETFAN, Noblebet 2.30
PDC Premier League – klasyfikację wygra Gervyn Price 9.00 - Noblebet 8.30
PDC Premier League – klasyfikację wygra Peter Wright 17.00 - PZBUK 9.50

Jak wynika z powyższego, w przypadku zwycięstwa Michaela van Gerwena najwięcej zyskamy z STS, eWinner, BETFAN i Noblebet. U tego ostatniego warto postawić również na Gervyna Price'a. Natomiast kiedy na najwyższym stopniu podium stanie Peter Wright, najwięcej wygramy u PZBUKa.

Jak obstawiać darts?

Na polskim rynku zakładów bukmacherskich darts to nadal gra, która nie może równać się z piłką nożną, koszykówką czy nawet hokejem na lodzie. Na tablicach legalnych spółek znajdziemy mimo wszystko m.in. najważniejsze imprezy, w tym na przykład mistrzostwa świata czy Premier League, gdzie rywalizują ze sobą najlepsi z najlepszych.

Z powodu małego zainteresowania tym sportem ze strony rodzimych firm, niejednokrotnie dochodzi do niedoszacowania wielu zdarzeń. To doskonała okazja dla typerów – błędy oddsmakerów przekładają się na zyski dla doświadczonych typerów. Aby móc sprawnie obstawiać darts, należy przede wszystkim interesować się tą dyscypliną. Na nic tutaj tylko podejście statystyczne, analiza meczów itd. Wszystko zależy od chwilowej dyspozycji sportowca – w zawodach w rzutkach nie brakuje niespodzianek nawet na największych imprezach.

Jak zawierać typy przedmeczowe?

Najlepszym przygotowaniem do oferty prematch jest zatem nie tylko żmudne kalkulowanie i próba odgadnięcia formy gracza, ale także wiedza o przeciwniku i pozostałych sportowcach. Lotki to nie dyscyplina, która wymaga sprawności fizycznej. Najważniejszym elementem jest predyspozycja mentalna. Warto więc pokusić się o zdobycie jak największej ilości danych, obejmujących różne aspekty życia gracza, aby móc dokładniej prognozować.

Zakłady prematch na darts
Obstawiaj zdarzenia z darts w wersji przedmeczowej

Ważna jest także ranga konkursu. To, jak zachowywał się sportowiec w podobnych sytuacjach, da nam dodatkowe informacje: czy będzie chciał się odegrać, czy może być pewny zwycięstwa itd. Ponadto wielkie imprezy to duża publiczność i transmisja na świat. Darter, który doskonale radzi sobie w małych zawodach, niekoniecznie obroni się przed tremą dużych mistrzostw. Zmiennych jest sporo, ale im więcej danych zdobędziemy, tym większą szansę na pozytywne rozpracowanie danego typu będziemy mieli.

Jak stawiać typy na żywo?

W przypadku obstawiania LIVE należy zdać sobie sprawę, że zmiany kursu następują bardzo szybko, w praktyce po każdym oddanym rzucie. Dlatego też zakłady na darts na żywo trzeba obstawiać ze sporą dawką zdecydowania. Lider w danej rundzie może stracić swoją pozycję po zaledwie jednym nieudanym trafieniu.

W związku z tym polecamy grać na niespodzianki, które niemal zawsze opatrzone są wysokim kursem. Podstawą w typowaniu w czasie rzeczywistym jest bardzo dobra znajomość zawodników. Musimy wiedzieć, jak toczy swoje pojedynki dany gracz, czy rozkręca się powoli, czy gra bardzo agresywnie, czy zdarzało mu się tracić koncentrację w ważnych momentach itp.

Zakłady live na darts
Typuj na żywo darts w LVBET za środki własne i bonus

Jeżeli będziemy dysponować takimi informacjami, pozostanie nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na odpowiedni „sygnał”, aby móc odpowiednio zareagować. Takie podejście to przepis na sukces w zakładach LIVE. Jeśli chcecie wypróbować zakłady na żywo, to najlepiej to zrobić w STS Zakłady Bukmacherskie. U tego buka typy LIVE obstawicie bez ryzyka i depozytu [TUTAJ WIĘCEJ INFORMACJI O PROMOCJACH STS].

Rzutki – co to za sport?

Poniżej przedstawimy historię powstania darts oraz jego zasady. Następnie opiszemy najważniejsze elementy techniczne. Ponadto scharakteryzujemy największe imprezy sportowe, w których rywalizują ze sobą darciarze i przybliżymy sylwetki największych sław tej dyscypliny. Na koniec zajmiemy się popularnością rzutek w Polsce i za granicą oraz przyjrzymy się sponsoringowi w tej dziedzinie.

Historia sportu

Historia dartsów, jak to historia większości sportów, nie jest jednoznaczna. Niektóre źródła podają, że za początek tej dyscypliny uchodzi ciskanie w ścięte pnie drzew toporkami. Inne zaś, że rzutki wywodzą się z aktywności polegającej na posyłaniu ściętych strzał, gwoździ i innych przedmiotów w denka od beczek (około XV w.).

Jedno jest pewne: rzutki miały swój debiut w Anglii. A dokładniej, pierwsze nowoczesne wydanie gry pojawiło się w brytyjskim hrabstwie Yorkshire. Dopiero około 1896 roku wygląd tablicy do rzutek ukształtował się do postaci, jaką najczęściej dziś spotykamy. Jego twórcą był Brian Gumlin, który kierował się zasadą karania najmniejszych nawet błędów grających osób. To właśnie jemu zawdzięczamy aktualnie obowiązujący układ charakterystycznych 20 trójkątnych pól na tablicy do darta.

Aspekty techniczne

Jak już padło wyżej, aby móc zagrać w darts, należy posiadać dwie rzeczy: okrągłą tablicę i rzutki. Opiszemy teraz dokładniej te dwa elementy. Standardowa tarcza składa się z 20 głównych obszarów (w formie jednakowych wycinków koła) i ma średnicę 33.6 cm, ponadto rozróżnia się tablicę klasyczną i elektroniczną. Każdy wycinek jest podzielony na cztery części, a najbardziej zewnętrzne są ponumerowane liczbami od 1 do 20.

Pozostałym kawałkom przypisane są wartości będące wielokrotnością wielkości zewnętrznej. Idąc od środka, mamy najpierw razy trzy („triple”), potem razy jeden („single”), a następnie razy dwa („double”). Dla przykładu: jeśli zewnętrzna część ma wartość 13, to kolejne (od środka) będą miały 39 (triple13), 13 (single13) i 26 (double13). Tarcza posiada także wyróżnione centrum podzielone na dwa koła: mniejsze (ścisły środek) ma wartość 50 i nazywane jest „inner bull”, zaś zewnętrznemu przypisano 25 pkt i określa się je mianem „outer bull”.

Którzy bukmacherzy mają ofertę na darta? Darts u legalnych polskich bukmacherów internetowych. Kod na darts

Rzut lotką uznaje się za zaliczony, gdy wbije się w dane pole i przyznaje się liczbę punktów przypisaną temu polu. Trafienie poza obszar punktowy (poza tarczę) kończy się z zerowym wynikiem. Pozostała jeszcze kwestia ułożenia tarczy i samego gracza. W standardowych rozgrywkach tablica musi być zawieszona na wysokości około 1.73 m, zaś odległość, z jakiej ciskamy grotem, to 2.37 m.

Skoro mamy opisane parametry tarczy, możemy przejść do samych rzutek. Ogólny podział wynika z ich wagi. Lotki o miękkich grotach to takie, których masa mieści się w przedziale od 8 g do 20 g, zaś lotki o ciężkich grotach to takie, których ciężar jest nie mniejszy niż 20 g oraz nie większy niż 50 g. W większości przypadków zawodnicy mogą wybierać rodzaj rzutki. Masa ma wpływ na siłę, jaką należy włożyć w rzut oraz stabilność samego lotu. Im masywniejsza, tym lot stabilniejszy, ale wymagający większej siły wprawiającej.

Zasady gry

Przejdziemy teraz do krótkiego opisu zasad samej gry. W klasycznej wersji są one proste: dwóch zawodników na przemian wykonuje po trzy rzuty. Jest to tzw. „leg”, czyli pojedyncza seria. Wygrywa ten, który osiągnie ustaloną na początku liczbę punktów.

Przyjęło się, że całą grę kończy uzyskanie wyniku równego 301 lub 501. W przeciwieństwie do wielu innych dyscyplin, w tym przypadku startujemy od założonej przed rozgrywką ilości punktów do zdobycia i odejmujemy od niej rezultat każdego lega. Istnieje kilka odmian, różniących się między sobą rozpoczęciem, zakończeniem lub przebiegiem każdej gry. Oto najczęściej spotykane:

- „Double out” – wersja wymagająca od sportowców zakończenia gry lub setu poprzez trafienie bezpośrednio w ścisłe centrum tablicy (rzut warty 50 pkt) lub w podwójnie punktowane pole.

- „Double-in” – w tym przypadku rozgrywkę uważa się za rozpoczętą tylko przy trafieniu w podwójnie punktowane pole. Od tego momentu rozpoczynamy naliczanie.

- „Round The Clock” – zadaniem zawodników jest trafianie w obszary zgodnie z kolejnością ich numeracji.

- pozostałe będące połączeniem powyższych lub całkiem inną odmianą – bardzo rzadko stosowane w praktyce.

Najważniejsze imprezy sportowe i najlepsi zawodnicy

Jak w większości sportów, również w rzutkach patronat nad zawodami lub turniejami obejmują zawodowe stowarzyszenia. W piłce nożnej taką przewodnią rolę pełni FIFA (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej, skrót od fr. Fédération Internationale de Football Association), a np. w boksie zawodowym takich zrzeszeń jest mnóstwo (WBC, WBA, IBF, WBO, IBO itd.).

Zatem nikogo nie dziwi fakt, że mistrzów świata w pięściarstwie w danym roku jest tylu, ilu mamy organizatorów takiego konkursu. Nie inaczej wygląda to w darcie, chociaż tutaj jest mniejsza konkurencja. Obecnie rolę przewodnią pełnią dwa stowarzyszenia: BDO (British Darts Organisation) oraz PDC (Professional Darts Corporation). To pod ich pieczą zbierają się najlepsi zawodnicy, rozgrywane są najlepsze turnieje i zdobywa się najwyższe wygrane.

BDO została zawiązana w 1973 roku i przez dwie dekady miała monopol na światowym polu darts. W 1993 roku na arenę wkroczyła PDC i od tego momentu rynek został rozdzielony pomiędzy dwie oddzielne organizacje. Poniżej zestawiamy najważniejsze imprezy wraz z nagrodami, które odbywają się w ramach wspomnianych organizacji. Turnieje typowo kobiece (kobiety vs kobiety) organizowane są tylko w ramach BDO.

W przypadku British Darts Organisation najważniejsze turnieje dzielimy na siedem głównych kategorii: BDO Major tournaments, BDO Category A+ tournaments, BDO Category A tournaments, BDO Category B tournaments, BDO Category C tournaments, BDO Category D tournaments oraz BDO Category D tournaments. Poza tym podziałem organizowane są także pomniejsze zawody, jednak ich ranga nie jest duża.

Turniej w ramach Polish Open zaliczamy do kategorii C. Nie będziemy tutaj przytaczać wszystkich ważniejszych i punktowanych konkursów, lecz opiszemy tylko te należące do kategorii Major oraz A+. W poniższym zestawieniu przytaczamy łączną pulę nagród, sumę, którą otrzymał zwycięzca w ostatnich zawodach oraz aktualnego lidera. Oto one:

Nazwa Turnieju Termin wydarzenia Pula nagród/zwycięzca otrzymuje Aktualny zwycięzca
BDO World Darts Championship (Major) styczeń

127 000 £/23 000 £ (m)

26 500 £/10 000 £ (k)

Wayne Warren (Walia)

Mikuru Suzuki (Japonia)

World Masters (Major) grudzień

49 500 £/18 000 £ (m)

10 500 £/5 000 £ (k)

John O'Shea (Irlandia)

Lisa Ashton (Anglia)

BDO World Trophy (Major) sierpień-wrzesień

34 750 £/8 000 £ (m)

8 500 £/2 000 £ (k)

Jim Williams (Walia)

Lisa Ashton (Anglia)

Dutch Open (A+) styczeń

18 400 £/5 000 £ (m)

2 500 £/1250 £ (k)

Ross Montgomery (Szkocja)

Aileen de Graaf (Niderlandy)

England Classic (A+) wrzesień

10 100 £/3 500 £ (m)

3 400 £/1200 £ (k)

Wesley Harms (Niderlandy)

Anastasia Dobromyslova (Rosja)

England Open (A+) czerwiec

15 400 £/5 000 (m)

6 000 £/2 000 £ (k)

Jim Williams (Walia)

Beau Greaves (Anglia)

Isle of Man Open (A+) marzec

10 500 £/3 500 £ (m)

5 000 £/1 500 £ (k)

Scott Waites (Anglia)

Laura Turner (Anglia)

Welsh Open (A+) maj

15 640 £/5 000 £ (m)

6540 £/2 000 £ (k)

Martijn Kleermaker (Niderlandy)

Beau Greaves (Anglia)

Najwyżej punktowane i nagradzane turnieje w ramach PDC:

Nazwa turnieju Termin wydarzenia Pula nagród/zwycięzca otrzymuje Aktualny zwycięzca
PDC World Darts Championship grudzień/styczeń 2.5 mln £/500 tys. £ Peter Wright (Szkocja)
Grand Slam of Darts listopad 550 tys. £/125 tys. £ Gerwyn Price (Walia)
Premier League of Darts luty-maj 825 tys. £/250 tys. £ Michael van Gerwen (Holandia)
World Matchplay lipiec 700 tys. £/150 tys. £ Rob Cross (Anglia)
World Grand Prix październik 450 tys. £/110 tys. £ Michael van Gerwen (Niderlandy)
PDC World Youth Championship listopad 60 tys. £/10 tys. £ Luke Humphries (Anglia)
The Masters styczeń/luty 200 tys. £/60 tys. £ Peter Wright (Szkocja)
UK Open marzec 450 tys. £/100 tys. £ Nathan Aspinall (Anglia)

W historii obu organizacji przewinęło się wielu wybitnych sportowców, którzy na stałe wpisali się na karty profesjonalnego darta. W obu przypadkach najważniejszymi imprezami sezonu są mistrzostwa świata. Z tego względu przytoczymy graczy, którzy w ramach tych imprez osiągnęli ponadprzeciętne wyniki.

  BDO PDC
Najwięcej tytułów mistrza Eric Bristow – pięć tytułów Phil Taylor – czternaście tytułów mistrza
Najwięcej razy w finale Eric Bristow – 10 razy w finale Phil Taylor – 19 razy w finale
Najmłodszy triumfator/finalista Jelle Klaasen 21 lat 90 dni (2006) - mistrz Kirk Shepherd, 21 lat 88 dni (2008) - finalista
Najwyższa średnia w pojedynczym meczu 103.83 Raymond van Barneveld (2004, ćwierćfinał) vs John Walton 114.05 Michael van Gerwen (2017, ćwierćfinał) vs Jelle Klaasen

Najbardziej utytułowanym graczem, żywą legendą profesjonalnego darts jest Phil Taylor. Ten szesnastokrotny mistrz świata (dwa tytuły BDO i czternaście PDC), triumfator ogólnie ponad 70 najważniejszych imprez całkowicie zasługuje na swoje przezwisko, czyli „The Power”. Wśród kobiet najwięcej tytułów na swoim koncie ma angielska zawodniczka Trina Gulliver („The Golden Girl”) – dziesięciokrotna mistrzyni świata federacji BDO.

Oddzielnym tematem, który należy poruszyć, jest darts w Polsce. W dużym skrócie wszelkie turnieje można podzielić na cztery kategorie: Mistrzostwa Polski, turnieje ogólnopolskie, turnieje regionalne i lokalne. Ze względu na ważność najistotniejsza impreza to oczywiście mistrzostwa kraju. Organizowane są pod patronatem POD (Polskiej Organizacji Darta), a pierwsze zostały rozegrane w 2009 roku. Najwięcej tytułów mistrza ma na swoim koncie Aleksandra Grzesik, która triumfowała czterokrotnie.

Turnieje ogólnopolskie (jest ich dziewięć każdego roku) organizowane są pod patronatem POD. Polskiej Organizacji Darta nie podlegają turnieje regionalne, których każdego roku jest kilkadziesiąt. Są one tworzone z inicjatywy grup i stowarzyszeń, a wliczane są do Pucharu Polski. Najniżej w hierarchii mieszczą są turnieje lokalne.

Popularność rzutek w Polsce i za granicą

Darts to przede wszystkim kultura i stereotypy miejsca powstania – puby angielskie. Początkowo pełniły funkcję lokalnej rozrywki przy piwie, na krajowe salony weszły dopiero w latach 70. XX wieku. Kluczem do sukcesu okazała się telewizja, dzięki której ów sport dotarł do szerokiej publiczności. Jednak to lata 90. były początkiem wielkiego boomu. Rozłam i powstanie PDC oraz sukcesy sławy wszech czasów, czyli Phila „The Powera” Taylora wyniosły darts na nowy poziom. Ten 16-krotny mistrz świata (dwukrotny BDO i czternastokrotny PDC) stał się ikoną światowego lotek.

Powstanie Professional Darts Corporation i organizacja nowych turniejów sprawiły, że zainteresowanie tym sportem wzrosło, co zwróciło uwagę nowych sponsorów. To właśnie dzięki tej organizacji rzutki weszły w fazę ekspansji. Pierwsza fala objęła Niemcy, Niderlandy, Australię i Nową Zelandię. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem darts cieszy się również w krajach azjatyckich. Doskonała strategia marketingowa PDC zaowocowała prężnie rozwijającymi się turniejami, na których czela stoi PDC Asian Tour.

Darmowy zakład bukmacherski bez wpłaty na saldo depozytowe: freebet bez depozytu w STS + kod

Obecnie rzutki to doskonale znana dyscyplina sportowa na całym świecie. Powstanie PDC tylko przysłużyło się popularności – jak wiadomo, konkurencja napędza rozwój w każdej dziedzinie. Nieważne, że co roku mamy dwóch mistrzów świata, liczy się, że darts przyciągają coraz więcej ludzi. Zarówno amatorzy, jak i zawodowcy aktualnie mają bardzo duży wybór konkursów, które oferują niejednokrotnie wysokie nagrody.

Transmisje telewizyjne darts

Pierwsza transmisja z konkursu darts została wyemitowana za pośrednictwem Westward Television (brytyjska TV) już w 1962 roku. Była to relacja z turnieju Westward TV Invitational. Regularnie rzutki na ekranach odbiorników TV zaczęły się pojawiać w latach 70. Zawody takie jak World Masters transmitowane były cyklicznie przez ITV, zaś Mistrzostwa Świata BDO – przez BBC (do 1988 r.).

Prawdziwy boom nastąpił w latach 90. po utworzeniu się organizacji PDC. Od tej pory telewizja Sky Television ze stałą częstotliwością nadaje najważniejsze imprezy. Oprócz Wielkiej Brytanii do krajów transmitujących zawody dołączyły także Niderlandy (Sport One) oraz Niemcy (Sport1). Dart jest obecny również w RTL7, Fox Sports, Nova and Viasat. W Polsce fani rzutek mogą obejrzeć najważniejsze turnieje za pośrednictwem Eurosportu, TVP Sport oraz portali streamingowych (o czym napiszemy poniżej).

Streaming turniejów darts – gdzie oglądać?

Poza TV rozgrywki darts możemy oglądać na wielu portalach wyspecjalizowanych w transmisjach na żywo. Fani rzutek znajdą transmisję prawie każdego spotkania w ramach obu federacji na stronie. Można je obejrzeć także na stronach  legalnych polskich bukmacherów internetowych.

W Polsce możemy nie mieć dostępu do streamu europejskich spółek, które nie posiadają licencji na działalność na terenie Rzeczpospolitej, zalecamy więc korzystanie z oferty rodzimych firm bukmacherskich.

Przykładowo, STS prowadzi transmisję z wielu wydarzeń w obrębie lotek, a kalendarz spotkań poznamy najszybciej, odwiedzając bezpośrednio jego witrynę internetową. Poza STS transmisję wybranych wydarzeń prowadzi również Fortuna, forBET oraz PZBUK, zatem jeśli mamy konto u tych podmiotów, będziemy mieli szansę obejrzeć wybrane spotkania.

Oczywiście operatorzy zakładów sportowych z licencją Ministerstwa Finansów udostępniają transmisje z zawodów darts bez dodatkowych opłat. Niemal za każdym razem wystarczy tylko wpłacić minimalny depozyt na swoje konto online ( średnio 2 zł) - przeważnie nie trzeba obstawiać za tę kasę (można ją po transmisji wypłacić). Po wpłacie gotówki na saldo depozytowe odblokowują się wszystkie streamingi ze sportu. W efekcie można oglądać nie tylko darts, ale również piłkę nożną, siatkówkę, hokej na lodzie, czy też koszykówkę.

Sponsoring bukmacherski – kto i kogo wspiera?

Zawodowe lotki przekładają się na duże pieniądze – wystarczy wspomnieć, że pula pieniężna w tegorocznych PDC World Darts Championship wynosiła aż 2.5 mln funtów. Za takimi nagrodami stoją wielcy sponsorzy, włącznie z bukmacherami. Europejskim i światowym rzutkom (ze szczególnym uwzględnieniem zawodów pod patronatem PDC) towarzyszą najwięksi organizatorzy zakładów wzajemnych na Starym Kontynencie. I tak:

 • Premier League of Darts – jednym ze sponsorów jest betway,
 • World Machplay – patronuje BetVictor,
 • UK Open – Coral,
 • The Masters – Unibet,
 • PDC World Darts Championship – William Hill.

Wspomnieni bukmacherzy należą do ścisłej europejskiej czołówki. Jeśli chodzi o polskie rozgrywki w rzutkach, aktualnie nie widać większego zainteresowania ze strony rodzimych legalnych spółek. Pomimo rosnącego w naszym kraju powodzenia, jakim zaczyna się cieszyć ten sport, ciągle da się odczuć, że to niszowa dyscyplina. Głównymi sponsorami lokalnych rozgrywek są przede wszystkim sklepy z akcesoriami do gry w lotki oraz prywatne instytucje.

Darts – gdzie szukać statystyk?

Statystyki dotyczące zakończonych spotkań są dostępne przede wszystkim na stronach legalnych bukmacherów internetowych. Taką usługę oferują m.in. eToto, eWinner, forBET, Fortuna. Statystyki znajdziecie ponadto w LVBET, PZBUK oraz STS i Totalbet. Można u nich przeczytać informacje na temat końcowych rezultatów wydarzeń oraz szczegółowego przebiegu spotkania.

Liczby te możemy wykorzystać do analizy statystycznej i prognozowania przyszłych meczów - a to przekłada się pozytywnie na średnią trafionych typów. Innymi słowy pisząc, dzięki statystykom można wygrywać więcej.

Większą ilość danych można znaleźć na dedykowanych stronach internetowych, które zawierają wszelkie aspekty związane z rzutkami. Do takich źródeł należy m.in. Dartsdatabase. Strona zawiera kalendarz wydarzeń obejmujący większość imprez organizowanych przez obie główne federacje na całym świecie. Ponadto znajdziemy tutaj wszelkiego rodzaju rankingi oraz statystyki graczy.

FAQ – najczęstsze pytania dotyczące darts

W tym miejscu zebraliśmy najistotniejsze aspekty zakładów na darta. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

 1. Gdzie najlepiej obstawiać darts?

Odpowiedź jest prosta: tylko u legalnych polskich bukmacherów. Najlepszą ofertą dysponują dwie spółki: STS oraz eToto. Gracze mają największy wybór wydarzeń oraz pokaźną ilość towarzyszących im zdarzeń w obrębie najważniejszych spotkań organizowanych przez BDO i PDC. A to jeszcze nie wszystko: u tych bukmacherów online znajdziemy również najkorzystniejsze kursy na zakłady przedmeczowe oraz zakłady LIVE.

2. Jakie zakłady na rzutki najbardziej opłaca się stawiać?

Darts to dynamiczna gra, w której nawet najmniejszy błąd zawodnika może przeważyć szalę zwycięstwa. Dlatego też warto stawiać na sensacje z wysokimi współczynnikami. Możecie do tego wykorzystać na przykład zakłady na żywo. Kursy zmieniają się po każdym rzucie i dzięki temu można zyskać naprawdę sporo. Wartościowe są również zakłady na końcowego zwycięzcę, ale z wyłączeniem typów na Premier League, gdzie może paść remis.

3. Czy na typowaniu darts da się wygrywać?

Darts to sport, który na polskim rynku zakładów wzajemnych dopiero raczkuje. Stwarza to wiele możliwości dla dobrych typerów. Niedoszacowane kursy, a co za tym idzie, duże szanse na zaistnienie valuebetów, to doskonała okazja na duże zyski. Wystarczy uważnie śledzić tablice legalnych bukmacherów, żeby w dłuższej perspektywie odnotować przychód na saldzie depozytowym.

4. Czemu zakłady na darts są popularne?

Jako dyscyplina bardzo dynamiczna, rzutki niosą ze sobą mnóstwo emocji. Sport ten można porównać do boksu: spotkanie może trwać kilka minut lub zakończyć się po długiej i wyrównanej walce. Ponadto w darts zagrać może praktycznie każdy – wystarczy tablica i lotki. Wszystko to przekłada się na rosnącą popularność w zakładach bukmacherskich.

5. Czy są bonusy na darts?

Wszystkie bonusy bukmacherskie na start z naszym kodem do ponadstandardowych premii można wykorzystać na zakłady na darts (bez limitu). Nasz kod do Betclic to LEGALSPORTPL, natomiast u pozostałych działa hasło LEGALSPORT. W ramach promocji startowych można zyskać bonusy od depozytów, freebety oraz bezpieczne zakłady bez ryzyka. Więcej info tutaj. Najlepiej skorzystać z pakietu gotówkowego Betfan, ponieważ oferuje on m.in. cashback bez obrotu do 100 zł. 

Warto wiedzieć o zakładach bukmacherskich na darts

Darts to dyscyplina, która największą popularnością cieszy się na Wyspach Brytyjskich, w Niderlandach oraz Niemczech. Światowym rozgrywkom w obrębie tego sportu patronują dwie organizacje: British Darts Organisation (BDO) oraz Professional Darts Corporation (PDC).

Transmisje z tych imprez są prowadzone przede wszystkim przez angielskie i niemieckie telewizje. Na terenie Polski pasjonaci rzutek obejrzą wybrane relacje za pośrednictwem Eurosport, TVP Sport (okazyjnie i tylko topowe konkursy) lub w obrębie TV będącej w ofercie legalnych bukmacherów.

Najlepiej rozwiniętą ofertę na darts wśród polskich bukmacherów mają STS i eToto. Obie firmy dysponują najlepszym zapleczem przedmeczowym oraz LIVE na rzutki. To nie tylko atrakcyjne kursy (najwyższe na rynku), ale także największy zbiór zdarzeń głównych i pobocznych, które towarzyszą każdemu spotkaniu.

07.05.2024, 08:10
Autor: M. Stępień
Źródła
Zwiń
 1. https://www.bdodarts.com/
 2. https://www.pdc.tv/
 3. https://www.pdodarts.pl/
 4. https://www.facebook.com/DartsPolska/
 5. http://www.dartfoto.com/forum/viewforum.php?f=18
Komentarze (0)
Skomentuj artykuł pt. Zakłady bukmacherskie na darts
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.