poniedziałek, 20 września 2021
Najnowsze: Typy na mecz Chelsea - Manchester City

Zakłady na rzuty rożne - jak typować na kuponach?

Jak skutecznie obstawiać typy bukmacherskie na rogi? Które zakłady z oferty na kornery są najlepsze?

Przetestuj typy na rożne za freebet 25 zł Promocja dostępna w STS po rejestracji z naszym kodem LEGALSPORT
Spis treści
Rozwiń
 1. Typy na rzuty rożne: najlepsze kombinacje
  1. Który zespół będzie miał więcej rogów
  2. Liczba rzutów rożnych w meczu under/over
  3. Liczba kornerów – przedziały
  4. Liczba rzutów rożnych - gospodarze i goście
  5. Handicap na kornery
  6. Który zespół wykona pierwszy i ostatni rzut rożny
 2. Jak typować zakłady na rzuty rożne
 3. Rzuty rożne - statystki
 4. Gdzie obstawiać rzuty rożne
  1. Który bukmacher ma najwyższe kursy?
  2. Który bukmacher ma najszerszą ofertę?
  3. Który bukmacher ma rozszerzone zakłady LIVE?
 5. Najlepsze bonusy pod typy na rzuty rożne
  1. Kod promocyjny do promocji bukmacherskich
 6. Wady i zalety zakładów na rzuty rożne
 7. FAQ: Pytania graczy o typy bukmacherskie na kornery
Typy na rzuty rożne - jak obstawiać, czy warto betować, który bukmacher ma najlepsze kursy
Jak skutecznie obstawiać rzuty rożne?

Jest to możliwe, chociażby ze względu na to, że obecnie większość licencjonowanych bukmacherów online oferuje rozbudowane oferty na rzuty rożne w piłce nożnej. Do najlepszych buków z typami na kornery należą na przykład Superbet, forBET, STS oraz znany wszystkim LVBET.

Paczka bonusów na typy na kornery
W Superbet do zgarnięcia jest w sumie 1534 zł

A do tego dorzucić trzeba jeszcze niezwykle wysokie prawdopodobieństwo zaistnienia lub niezaistnienia "zjawiska", jakim są rzuty rożne w futbolu. Piłka nożna z każdym kolejnym rokiem nastawia się coraz bardziej na tak zwane detale. Rywalizacja staje się coraz bardziej wymagająca, a co za tym idzie, drużyny skupiają się na swoich mocnych stronach. Przekłada się to na to, że z dużo większą pewnością można przewidzieć liczbę rzutów rożnych, aniżeli na przykład liczbę goli czy po prostu końcowy wynik meczu. A to wszystko przy porównywalnych kursach bukmacherskich, które przekładają się na podobne wygrane zasilające budżet ogólny! Jak okazałe są mnożniki na cornery?

Najlepsze freebety pod typy na rzuty rożne
TOTALbet Zakłady Bukmacherskie
 • Paczka freebetów, w tym 10 zł za rejestrację
 • Bardzo dobre warunki obrotu
 • Nagroda na zweryfikowane konto typerskie

50 zł

Bonus bez wpłaty
Odbieram
TOTALbet kod promo: LEGALSPORT
forBET Zakłady Bukmacherskie
 • Tylko jednokrotny obrót bonusem
 • Brak czasu na obrót freebetem
 • Opcjonalnie do aktywacji freebet urodzinowy 20 zł

30 zł

Bonus za depozyt
Odbieram
forBET kod promo: LEGALSPORT
BETFAN Zakłady Bukmacherskie
 • Zaledwie 1-krotny obrót bonusem
 • 7 dni na obrót przyznaną kasą
 • Freebet na całą ofertę bukmacherską

50 zł

Bonus za depozyt
Odbieram
BetFan kod promo: LEGALSPORT

Czasami nawet współczynniki bukmacherskie na linie bardzo zbliżone do średniej bitych rzutów rożnych, przez dane drużyny, przewyższają mnożniki z innych popularnych typów, na przykład BTTS (both team to score), tak więc warto naprawdę przysiąść i zaznajomić się z ofertą zakładów bukmacherskich na kornery. Tym bardziej że swoje pierwsze kupony z internetowymi zakładami online na rzuty rożne możecie testowo postawić za różnego rodzaju ekskluzywne i dochodowe bonusy bez depozytu czy bez ryzyka - skróconą listę z top promocjami typu "freebet" prezentujemy powyżej w tabelce.

Wtedy sprawdzacie na luzie, jak czujecie się w środowisku wznowień z narożników boiska i jaki yield Wam one w krótkiej perspektywie zapewniają. Następnie możecie na spokoju zdecydować, czy wchodzicie w ten świat, czy też nie. Jak stawiać rzuty rożne? Jakie kombinacje typów na kornery są najlepsze? Gdzie najkorzystniej grać zakłady na rogi? Zapraszamy serdecznie do lektury!

Typy na rzuty rożne: najlepsze kombinacje

Jeśli powiecie sobie "tak" i tym samym potwierdzicie typowanie rzutów rożnych, to pole do popisu macie przeogromne, ponieważ koncesjonowani i bezpieczni bukmacherzy regularnie udoskonalają ofertę sportową z typami na rzuty rożne. Początkowo można było obstawiać tylko czyste i proste linie kornerowe, jak na przykład under 10,5 RR czy over 8,5 RR w meczu. Później do gry weszły nieocenione handicapy, a następnie linie na konkretne drużyny, które jeszcze bardziej "profesjonalizują" obstawianie typów bukmacherskich.

Teraz kombinacji jest znacznie więcej. Najkorzystniejsze i najlepsze w perspektywie typowania krótkoterminowego i zarazem długoterminowego prezentujemy poniżej. Jak obstawiać takie zakłady bukmacherskie na rzuty rożne i czy warto to robić? Już wszystko prezentujemy krok po kroku.

Który zespół będzie miał więcej rogów

Naszą prezentację typów na kornery rozpoczniemy od klasyki, a więc od tradycyjnych zakładów bukmacherskich na to, która drużyna zakończy boiskową rywalizację z większą liczbą wznowień z narożników boiska. Tego rodzaju selekcje, które najlepiej betować w TOTALbet, Superbet, STS i forBET, działają przeważnie w wersji 3-drogowej i funkcjonują, jak klasyczne typy 1X2 na zwycięzcę. Tylko zamiast wyniku końcowego, pod uwagę bierze się liczbę wykonanych rzutów rożnych. I tutaj taka mała ciekawostka, pozycje te występują też w wersji rozbitej na pierwszą i drugą połowę - kto więcej rzutów rożnych - 1. i 2. połowa.

Przykładowy typ na kornery: która drużyna wykona ich więcejOferta TOTALbet na mecz Liverpool - Man United1 - 1,85 | X - 3,50 | 2 - 2,20-   -   -Typ do zagrania u tego buka za bonus  5050 zł

Przykładowy typ na kornery: która drużyna wykona ich więcej
Oferta TOTALbet na mecz Liverpool - Man United
1 - 1,85 | X - 3,50 | 2 - 2,20
-   -   -
Typ do zagrania u tego buka za bonus  5050 zł

GRAM w

Jak jest to rozliczane w praktyce? Podpierając się powyższym przykładem, jeśli Liverpool wykona podczas meczu 7 wznowień z narożników, a Manchester United 8, to wówczas wygrywają gracze, którzy postawili na czystą "dwójkę" po kursie 2,20. Analogicznie, jeśli stawialiście na remis i padło po 6 rzutów rożnych z obu stron, to wtedy pozycja z kursem 3,50 jest przez bukmachera zaznaczana na zielono, a Wasz kupon - jeśli to zakład AKO - wciąż jest w grze.

Rzuty rożne w ofercie zakładów bukmacherskich TOTALbet

Tak naprawdę jest to najprostszy kornerowy typ, jaki możecie znaleźć w bukmacherskiej ofercie (stacjonarnej oraz internetowej), ale ze względu na możliwość wystąpienia remisu, zalecamy sporą ostrożność przy jego wyborze. Dlaczego? Według niepisanej zasady, na kuponie akumulowanym nie powinny znajdować się więcej niż dwie 3-drogowe pozycje związane ze zwycięzcą w statystyce kornerów. Najlepiej ograniczyć się do typowych pewniaków - na kupon wrzucacie tylko takie mecze, w których jedna drużyna ma miażdżącą przewagę w średniej zdobywanych rzutów rożnych. Jeśli chcecie zaszaleć i wrzucić kilka typów z jednej kategorii, to z całą pewnością musicie zaznajomić się z kolejną pozycją - liczba rzutów rożnych w ujęciu under/over.

Liczba rzutów rożnych w meczu under/over

Jest ona o tyle komfortowa, że na końcowy wynik nie ma wpływu tylko jedna drużyna. Występuje taka możliwość, albowiem na przekroczenie lub nieprzekroczenie linii "pracują" obie rywalizujące ze sobą ekipy. Dzięki temu mamy więcej możliwości, aby na przykład typ na over (powyżej) zakończył się pozytywnym rozliczeniem. Dla przykładu: w spotkaniu Wisły Kraków z Legią Warszawa w ramach polskiej Ekstraklasy stawiamy na powyżej 8,5 RR (skrót od rzuty rożne). Po meczu statystyka kornerów prezentuje się następująco: Biała Gwiazda wykonała 5 RR, natomiast Legioniści 4 RR - oznacza to, że w sumie padło 9 rzutów rożnych i selekcja jest trafiona. Proste, prawda?

Przykładowy typ na kornery: powyżej/poniżej 8,5 RROferta STS na mecz Wisła Kraków - Legia WarszawaOver 8,5 - 1,75 | Under 8,5 - 1,95-   -   - Typ do zagrania u tego buka za freebet 25 zł

Przykładowy typ na kornery: powyżej/poniżej 8,5 RR
Oferta STS na mecz Wisła Kraków - Legia Warszawa
Over 8,5 - 1,75 | Under 8,5 - 1,95
-   -   -
Typ do zagrania u tego buka za freebet 25 zł

STAWIAM w

Linie na rzuty rożne z obu stron najczęściej rozpoczynają się od poziomu under/over 6,5 RR, chociaż od czasu do czasu można spotkać również poniżej/powyżej 5,5 RR. Maksymalną kornerową linią jest często poziom 14,5 RR, ale występuje on tylko w ofercie typów prematch (przedmeczowych). Zakłady LIVE, czyli na żywo, są dużo bardziej elastyczne, a więc możecie spotkać w nich nawet linię przekraczającą grubo 17,5 RR - w tym przypadku wszystko uwarunkowane jest przebiegiem boiskowej rywalizacji i częstotliwością nabijania kornerów. 

No i nie zapominamy oczywiście o tym, że typy na liczbę rogów są jeszcze rozbite na pierwszą i drugą połowę - liczba rzutów rożnych w 1. i 2. połowie (np. Leeds United więcej RR niż Brentford w pierwszej części gry - kursy na rzuty rożne są na te pozycje naprawdę mega solidne). Czy warto stawiać na liczbę rzutów rożnych? Z naszych obserwacji wynika, że typy na linie rzutów rożnych w ujęciu under/over są niezwykle dochodowe i przy odrobinie analizy mogą dać naprawdę fajną stopę zwrotu, co pokazał na przykład ostatni championat na Starym Kontynencie. Osobiście lubimy betować rzuty rożne, tak więc często konkretne pozycje możecie znaleźć w ujęciu przedmeczowym w naszym dziale z typami. Jak tylko wejdziecie w nasze menu główne, to od razu rzuci Wam się w oczy nasza zakładka z typami online.

Bonus forBET Zakłady Bukmacherskie na typy na rzuty rożne - do zgarnięcia m.in. freebety, cashbacki

Jeśli myślicie na poważnie o stawianiu na kornerowe linie, to zapewne chcielibyście się również dowiedzieć, u których bukmacherów internetowych z licencjami Ministerstwa Finansów warto to robić. Naszym zdaniem najlepszą ofertę na rzuty rożne w wersji liniowej ma operator online forBET, który oprócz klasycznych zakładów w ofercie prematch (przedmeczowej) i LIVE (na żywo), udostępnia także atrakcyjne selekcje łączone na kornery w ramach "BetArchitekta" (można stawiać na przykład dwie pozycje z jednego meczu). Jeśli chcecie sprawdzić typy specjalne na rzuty rożne od forBET, to kliknijcie w ten link przekierowujący, załóżcie nowe konto i odbierzcie freebet na start 30 zł, za który przetestujecie selekcje na rogi.

Godni polecenia są również tacy zweryfikowani przez MF organizatorzy internetowi jak: BETFAN, Totolotek, Fortuna, eToto (charakteryzuje się przede wszystkim naprawdę korzystnymi mnożnikami na topowe linie) oraz TOTALbet. I tutaj bardzo dobrze się składa, ponieważ u ostatniego wymienionego buka wyróżniają się dodatkowo internetowe zakłady na kornerowe przedziały, tak więc płynnie przechodzimy do opisania kolejnego zakładu z oferty na rzuty rożne, który z powodzeniem sprawdzi się na niemal wszystkich kuponach bukmacherskich. Jak stawiać typy na kornery w przedziale?

Liczba kornerów – przedziały

Typy z przedziałami na rzuty rożne polegają na tym, że gracze obstawiają dokładny przedział z liczbą kornerów: np. od 0 do 5 RR w meczu Atletico Madryt vs FC Barcelona lub od 5 do 8 RR w starciu AC Milan - Inter Mediolan lub od 11 do 13 RR w spotkaniu Cracovii z Lechem Poznań - jeśli zostanie egzekwowanych mniej lub więcej rzutów rożnych niż w puszczonym przedziale, wówczas typ jest nietrafiony. Najważniejsza zależność przy tego rodzaju selekcjach jest taka, że im szerszy kornerowy przedział, tym mniejszy kurs bukmacherski. Jaki przedział będzie najkorzystniejszy i kiedy go wrzucać na kupony?

Przykładowy typ na kornery: przedział 6-9 RROferta TOTALbet na mecz LAFC - Inter MiamiPrzedział 6-9 RR: kurs 1,77-   -   -Zrób bankroll na RR za pomocą bonusu 5050 zł

Przykładowy typ na kornery: przedział 6-9 RR
Oferta TOTALbet na mecz LAFC - Inter Miami
Przedział 6-9 RR: kurs 1,77
-   -   -
Zrób bankroll na RR za pomocą bonusu 5050 zł

GRAM w

Naszym zdaniem takie pozycje sportowe najlepiej sprawdzą się podczas meczów piłkarskich, w których spodziewacie się umiarkowanej liczby rzutów rożnych: na przykład gdy spotykają się dwie drużyny nastawione na ataki środkiem pola lub dośrodkowania, wykonywane przez odwróconych skrzydłowych, dochodzące do światła bramki z bocznych sektorów. Na starcie powinniście odrzucić pojedynki, w których mają brać udział dwa kluby stawiające na stałe fragmenty gry. Optymalny przedział kornerowy to taki, który zapewnia bufor bezpieczeństwa w postaci 3-4 RR.

Z naszej perspektywy ten rodzaj typów bukmacherskich na rzuty rożne jest dość egzotyczny, mimo sporego zainteresowania ze strony sobotnich oraz niedzielnych graczy, a więc powinniście go wybierać rzadko, tylko w momentach, w których kurs online jest na tyle podwyższony, że tworzy zyskowne value - wówczas możecie betować za freebety dostępne na naszej stronie internetowej i dopisywać dodatkową gotóweczkę za free do konta ;). Jak zastosujecie się do zasady, że wrzucacie jeden tego typu wartościowy zakład co 4-5 kuponów, to powinniście wyciągnąć z takich pozycji przysłowiowego maksa. Jeśli mamy doradzać przedział kursowy, to najlepszy byłby taki oscylujący wokół 2,00.

Liczba rzutów rożnych - gospodarze i goście

Teraz przechodzimy do niezwykle opłacalnych i wartych gry typów na rzuty rożne w ujęciu liniowym gospodarz/gość. Jak typować rzuty rożne tej kategorii i na jakiej zasadzie one działają? Polegają one na tym, że możecie postawić na swoim kuponie akumulowanym lub pojedynczym liczbę rzutów rożnych tylko jednej drużyny. Jeśli zdecydujecie się postawić na gospodarza, to tylko jego kornery sobie liczycie i odhaczacie. Jeśli obstawicie gościa, to wykonujecie analogiczną czynność, tak więc wszystko powinno być jasne. Kto powinien wybierać takie zakłady i jak je puszczać?

Przykładowy typ na kornery: linie gospodarz/gośćOferta forBET na mecz Leeds United - WolvesGosp. over 4,5 RR - 1,80 | Gość under 4,5 - 1,90-  -  -BetArchitekt - można łączyć typy gosp./gość

Przykładowy typ na kornery: linie gospodarz/gość
Oferta forBET na mecz Leeds United - Wolves
Gosp. over 4,5 RR - 1,80 | Gość under 4,5 - 1,90
-  -  -
BetArchitekt - można łączyć typy gosp./gość

GRAM w

Jest to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla obstawiających, którzy z dokładnością śledzą statystyki poszczególnych drużyn piłkarskich. Dużo łatwiej jest bowiem wytypować liczbę RR jednej ekipy, na bazie stylu gry i statystyk, aniżeli ogólną linię rzutów rożnych - nie zawsze pary w konkretnej kolejce się idealnie ustawiają pod undery czy overy. Czasami linie ogólne są wygórowane, a kursy niskie lub po prostu sparowało takie ekipy, które ciężko przełożyć na konkretne typy ogólne. W takim przypadku warto przesiąść się na rzuty rożne w ujęciu gospodarz/gość.

A jest w czym wybierać, ponieważ takimi typami obsadzone są nie tylko topowe rozgrywki, jak Premier League, La Liga, Serie A czy Bundesliga, ale również mniej medialne rozgrywki, do których zaliczają się polska Ekstraklasa, duńska Superligaen czy rosyjska Priemjer-Liga. Wielu bukmacherów, takich jak STS, Fortuna czy Superbet, udostępnia typy na rzuty rożne gospodarzy lub gości. Są to godne polecenia firmy, ze względu na jakość i bezpieczeństwo, ale mamy dla Was - a w szczególności dla odważnych typerów - w tym momencie naprawdę sporą "bombę".

Zakłady bukmacherskie BetArchitekt w forBET Polska - typuj zakłady łączone na rzuty rożne

Jeśli założycie darmowe i dobrze zabezpieczone konto u internetowego bukmachera forBET z naszym kodem promocyjnym LEGALSPORT, to wówczas będziecie mogli za bonus 2410 zł obstawiać zakłady łączone na gospodarzy i gości na jedynym kuponie bukmacherskim! Jest to szansa na złapanie wyższego kursu zakładu i przede wszystkim na maksymalne wyważenie szans wybranych selekcji. Pojedyncze kornerowe typy na gospodarzy/gości mogą z powodzeniem obstawiać wszyscy betujący, nawet Ci początkujący. Pozycje łączone rekomendowalibyśmy doświadczonym graczom, którzy w jednym palcu mają wszystkie rodzaje typów na RR.

Handicap na kornery

Na koniec mamy pozycję dla prawdziwych "freaków" bukmacherskich i rzutów rożnych. Typy na rogi w handicapie to przeważnie najlepiej opłacane kursowo zakłady w całej ofercie selekcji sportowych na dane spotkanie. Szczególnie, gdy obstawia się wyraźną przewagę RR w meczu, który na papierze wygląda na bardzo wyrównany - np. Juventus FC vs Arsenal FC w Champions League. Wówczas ogólne mnożniki w handi mogą podchodzić nawet i do poziomu 5.00, co zapewnia pięciokrotne przebicie kapitału. Stawiacie 100 zł, wygrywacie 500 zł minus podatek od gier losowych. Jak działają takie zakłady?

Przykładowy typ na kornery: drużyna wygra w handicapieOferta forBET na mecz FC Porto - BenficaPorto (-3,5 RR) - 1,90-   -   -Typy do przetestowania za freebet 20 zł

Przykładowy typ na kornery: drużyna wygra w handicapie
Oferta forBET na mecz FC Porto - Benfica
Porto (-3,5 RR) - 1,90
-   -   -
Typy do przetestowania za freebet 20 zł

STAWIAM w

Takie typy handicapowe działają na bardzo prostych zasadach. Na przykład we wspomnianym powyżej meczu Starej Damy z Kanonierami obstawiamy i wrzucamy na kupon typ: Juventus -3,5 RR. Oznacza to, że najbardziej utytułowana drużyna na Półwyspie Apenińskim musi spotkanie z Anglikami zakończyć z przewagą minimum 4 rzutów rożnych. Jak postawicie opcję przeciwstawną, to wówczas obstawiacie, że różnica w kornerach nie będzie tak wysoka i wyniesie max. 3 wznowienia z narożnika. Proste, prawda? Gdzie więc stawiać zakłady na rzuty rożne w handicapie?

Oferta Betclic Zakłady Bukmacherskie na rzuty rożne w handicapie

Takie kornerowe handicapy warto stawiać w LVBET Zakłady Bukmacherskie, podobnie jak wszystkie inne typy sportowe nawiązujące bezpośrednio do handi, oraz w Betclic Zakłady Bukmacherskie. Jeśli chodzi o konkretne ligi, to polecamy pod te pozycje topowe europejskie rozgrywki oraz ligi egzotyczne, nastawione na grę skrzydłami i stałe fragmenty gry, jak chociażby australijska A-League. W kraju kangura drużyny często pokrywają handicapy oraz wysokie linie kornerowe, grubo przekraczające 14,5 RR. Najlepiej, jak na jednym kuponie betowanym przez neta nie będziecie stawiać więcej niż dwóch pozycji handicapowych.

Który zespół wykona pierwszy i ostatni rzut rożny

Typy na rzuty rożne w handicapie miały zamknąć tę część tekstu, ale w ostatniej chwili przypomnieliśmy sobie o "losowych zakładach" na wznowienia z narożników boiska. W tym momencie chcielibyśmy wyróżnić selekcje na pierwszy i ostatni rzut rożny w meczu. Polegają one, jak sama nazwa na to wskazuje, na tym, że obstawiacie która ekipa wywalczy premierowy oraz ostatni korner w regulaminowym czasie gry (bez dogrywek).

Ostateczne rezultaty zależą od wielu czynników, a spora część z nich jest losowa. Na przykład na pierwszy RR w danym pojedynku spory wpływ ma fakt, kto rozpoczyna dany mecz - a to zależne jest od rzutu monetą, tak więc nie można przeprowadzić żadnej merytorycznej analizy bukmacherskiej, ułatwiającej wybór.

Bonus w Fortunie na kornerowe typy losowe
FORTUNA Zakłady Bukmacherskie
 • Podwojenie wpłaty do 2100 zł
 • Zakład bez ryzyka 600 zł
 • Freebet (za darmo) 20 zł
 • Zakłady bez podatku 12% (Happy Hours)

2720 zł

Bonus powitalny
Odbieram
Kod do Fortuna: LEGALSPORT

Dlatego też dwie wyżej wymienione pozycje bukmacherskie, które znajdziecie u takich operatorów jak STS, Fortuna, TOTALbet czy iforBET, najlepiej typować w ostateczności w ramach rozrywki za bonusy, które zapewniają zwrot kapitału na konto lub pozwalają na wykorzystywanie środków buka. Rozpocząć możecie od betowania w eFortunie, która oferuje szereg udogodnień promocyjnych. U tego koncesjonowanego i zweryfikowanego operatora na start można zgarnąć z naszym kodem promocyjnym LEGALSPORT następujące bonusy: premia 2100 zł od depozytu, 600 zł zakład bez ryzyka oraz 20 zł freebet. Oczywiście bonus startowy można wykorzystać na dowolne typy znajdujące się w ofercie.

Tak prezentują się najpopularniejsze i najlepsze typy bukmacherskie na rzuty rożne (no może z wyłączeniem "losowych zakładów", o których pisaliśmy powyżej :)), które warto stawiać na kuponach. Należy więc teraz wziąć na tapet najważniejszą dla Was część, a więc jak takie selekcje skutecznie typować na zakładach sportowych przez internet? Jak obstawiać rzuty rożne? Już wszystko prezentujmy.

Jak typować zakłady na rzuty rożne

Żeby regularnie betować zakłady bukmacherskie na rzuty rożne z dużą skutecznością, przekraczającą powiedźmy 65%, należy zastosować się do prostej zasady (obstawianie rzutów rożnych jest proste, więc na pewno dacie radę :)). Mówi ona, że każdy mecz jest inny i za każdym razem trzeba zwracać uwagę na inne elementy czysto piłkarskie. W skrócie, każde wybrane spotkanie trzeba dokładnie przeanalizować i nie ma drogi na skróty. Aby ogarnąć kompleksowy zarys bukmacherski danego typu, potrzeba oczywiście czasu i nieco doświadczenia. Nie jest to jednak nic strasznego i każdy dojdzie do tego sam z biegiem upływających tygodni.

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że każdy potrzebuje małego punktu zaczepienia, który pomoże mu zrozumieć specyfikę selekcji na kornery. Dlatego też poniżej wypunktowaliśmy specjalnie dla Was kilka wskazówek, które pozwolą Wam z pozytywnym nastawieniem rozpocząć przygodę z zakładami na rzuty rożne. Jak obstawiać kornery na kuponach SOLO, AKO i SYSTEM? Na co zwracać uwagę przy obstawianiu wznowień z narożników? Zaczynamy!

Po pierwsze, musicie śledzić i sprawdzać na bieżąco statystyki związane bezpośrednio i pośrednio z rzutami rożnymi. Te pierwsze to oczywiście liczba kornerów i ich średnia - odnajdziecie je na przykład na stronach internetowych bukmacherów w dziale ze statami. Dużo ważniejsze są jednak statystyki pośrednie, gdyż to one dają wyraźniejszy obraz imitujący przyszłe wydarzenia na boisku. Do tego rodzaju danych zaliczają się, chociażby procentowe zestawienia rozpiętości ataków czy częstotliwości dośrodkowań (jeśli to sprawdzacie, to warto zerknąć również na strefy, z których wykonywane są dośrodkowania). Kluczowa jest również piłkarska mapa, prezentująca obszar pressingu w fazie defensywnej - zapis tabelkowy także może znaleźć tutaj zastosowanie. Takie informacje znajdziecie na stronach zajmujących się prezentacją futbolowych danych statystycznych.

Freebet na rzuty rożne u legalnego bukmachera STS Polska. Bonus bez wpłaty na saldo depozytowe

Po drugie, przed każdym wyselekcjonowanym pojedynkiem sprawdzajcie indywidualne walory piłkarskie kluczowych zawodników na każdym poziomie: obrona, pomoc, atak, a także znajdzie czas na szybką analizę taktyczną - w tym momencie najważniejsza będzie obserwacja bocznych rejonów boiska i wyłapanie czy skrzydłowi pełną rolę klasyczną czy niestandardową, a więc są ustawieni odwrotnie w porównaniu do swojej wiodącej nogi. Jeśli tak jest, często będą zawijać się od linii końcowej, a następnie będą rozgrywać na krótko przez środek lub dośrodkowywać dochodząco w światło bramki. Taki system gry może znacząco obniżyć liczbę rzutów rożnych, co mogliśmy zaobserwować podczas ostatniego sezonu Premier League czy Serie A.

Po trzecie i ostatnie, zwracajcie uwagę na kursy bukmacherskie i ligi jakie obstawiacie. Topowe rozgrywki ligowe ze Starego Kontynentu, jak na przykład liga hiszpańska, liga angielska czy liga niemiecka, są świetnie rozpracowywane przez analityków bukmacherskich, tak więc szansa na sytuację, w której spotykacie na swojej ofertowej drodze "valuebety" jest naprawdę niewielka. Oczywiście warto takie rozgrywki obstawiać i to nawet często, gdyż potrafią fajnie uzupełnić kupon AKO, ale nie liczcie, że wyłapiecie mocno niedoszacowany mnożnik bukmacherski. Jeśli takiego szukacie, to swoje oczy powinniście skierować w stronę mniej popularnych lig czy pucharów i tam rozpocząć typowanie rzutów rożnych. Wznowienia z narożników boiska bardzo ciekawie wyglądają w lidze fińskiej, austriackiej, brazylijskiej, argentyńskiej oraz przede wszystkim australijskiej, która wyrasta na prawdziwą królową kornerów ;)

Takie rozległe, wielowątkowe i nastawione na zysk podejście sprawia, że powinniście mieć internetowe konta bukmacherskie u kilku sprawdzonych operatorów online. Po co? Odpowiedź jest prosta. Im więcej aktywnych profilów typerskich, które są darmowe, tak więc nie kosztują Was ani przysłowiowego pensa, tym większa szansa, że będziecie stawiać kupony składające się z najpewniejszych pozycji, które sami wybierzecie. Nie wszyscy bukmacherzy oferują, we wszystkich możliwych kombinacjach, typy na rzuty rożne, tak więc dywersyfikacja pozwoli Wam szybko obstawiać to co chcecie, na najlepszych warunkach kursowych. Nie będziecie musieli na siłę puszczać na przykład zakładów na linie kornerowe, zamiast under/over gospodarz/gość czy handicapów w przymusowym zastępstwie przedziałów, które wydają się w danym momencie najpewniejsze.

Rzuty rożne - statystki

Jeżeli chcecie skutecznie obstawiać zakłady bukmacherskie na rzuty rożne w piłce nożnej przez internet czy stacjonarnie, to powinniście regularnie śledzić statystyki związane ze wznowieniami gry z narożników boiska. Dzięki temu bez żadnych problemów będziecie mogli wyłuskać sobie drużyny najczęściej bijące rzuty rożne, które chcąc nie chcąc zapewnią Wam spory wzrost gotówki na bankrollu. Poniżej prezentujemy wycinek statystyczny, który pokazuje kluby często wykonujące cornery.

Drużyny z najlepszą średnią RR w Europie
Kraj Drużyna Średnia rzutów rożnych Średnia dla zespołu/przeciwnika Liczba rozegranych meczów
Norwegia Kristiansund BK 13.92 RR na mecz 6.46 / 7.46 13
Norwegia Stroemsgodset  12.23 RR na mecz 5.69 / 6.54 13
Norwegia Lillestroem 11.92 RR na mecz 6.75 / 5.17 12
Szwecja Mjaellby 11.45 RR na mecz 6.27 / 5.18 11
Norwegia Viking 11.23 RR na mecz 5.62 / 5.62 13
Szwecja Oestersunds FK 10.91 RR na mecz 4.55 / 6.36 11

Sezon ligowy jeszcze się w pełni nie rozpoczął, wszystkie topowe rozgrywki wciąż mają pauzę, tak więc powyższe kornerowe dane dotyczą tylko tych lig, które najwcześniej rozpoczęły zmagania. W najbliższym czasie możecie się jednak spodziewać aktualizacji. Z całą pewnością dodamy liczby dla Premier League, Ekstraklasy, Serie A czy Bundesligi.

Gdzie obstawiać rzuty rożne

To duży plus, tak więc przemyślcie sprawę i podejmijcie najkorzystniejszą dla siebie decyzję. Naszym zdaniem naprawdę warto zastosować system "multi-buk", tym bardziej że można złożyć naprawdę całkiem fajną paczkę buków z operatorów oferujących mega typy sportowe na rzuty rożne. U których bukmacherów warto stawiać zakłady na kornery?

Powyżej zaprezentowaliśmy propozycje sklejone idealnie pod konkretne typy sportowe betowane przez internet, tak więc teraz do całej sprawy podejdziemy w sposób ogólny. Zaprezentujemy Wam najlepszych bukmacherów pod kątem kursów, oferty i rozszerzonych zakładów specjalnych LIVE, które potrafią zastąpić czasami dwa odrębne zakłady wzajemne. Co nam wyszło z naszych obserwacji i analiz? Czy wybrani bukmacherzy znajdują się wysoko w rankingach?

Który bukmacher ma najwyższe kursy?

Zaczynamy od najwyższych kursów bukmacherskich. W tym aspekcie nad konkurencją góruje operator Star-Typ Sport, chociaż po piętach depcze mu na przykład BETFAN czy TOTALbet. U najpopularniejszego polskiego operatora zakładów online i stacjonarnych wysokie mnożniki występują niemal w całej dostępnej ofercie na kornery, co jest ogromnym plusem. Statystycznie współczynniki STS wyprzedzają konkurencję o mniej więcej 15-20%, tak więc realnie i bez ukrytych kruczków regulaminowych pokrywają grę bez podatku.

W STS postawisz typy na RR po najwyższych kursachOkazałe mnożniki obstawiają całą ofertę na rzuty rożne-   -   -Typy na kornery można przetestować za cashback 234 zł

W STS postawisz typy na RR po najwyższych kursach
Okazałe mnożniki obstawiają całą ofertę na rzuty rożne
-   -   -
Typy na kornery można przetestować za cashback 234 zł

TYPUJĘ w

Jest to możliwe, ponieważ ten bukmacher stawia na niską marżę, a także wycina wszystkie sztuczne promocje kursowe, podatkowe i bonusowe, które negatywnie wpływają na jakość współczynników i tworzą tylko "zasłonę dymną" kreującą dobre zasady gry. Innymi słowy STS stawia na uczciwą jakość i warto to docenić z perspektywy regularnego typera. Jeśli potrzebuje kilku dni, aby przetestować ofertę Star-Typ Sport na rzuty rożne, to możecie to zrobić bez ryzyka za bonus ze zwrotem na konto 234 zł (brak obrotu, jeżeli na koncie nie ma aktywowanego innego bonusu ).

Który bukmacher ma najszerszą ofertę?

Wysokie kursy to nie wszystko, tak więc teraz sprawdźmy, który bukmacher ma najszerszą ofertę zakładów na klasyczne wznowienia z narożników boiska. Naszym zdaniem najlepiej w tym aspekcie prezentuje się operator LVBET Zakłady Bukmacherskie, a jeśli chcecie dołożyć do tego sporo egzotycznych lig, to polecamy równolegle buka eToto, u którego bardzo często obstawiać rzuty rożne można za bonusy. U tego cenionego organizatora internetowego stawiać można mnóstwo wartościowych selekcji, do których zaliczają się, chociażby linie ogólne na pierwszą połowę oraz całe spotkanie, handicapy w wersji europejskiej i azjatyckiej (w skrócie azjatyckie rzuty rożne) oraz selekcje nieparzyste/parzyste.

Nie brakuje również typów na rogi w ujęciu drużynowym (gospodarz/gość), a także cenionej przez obstawiających kornerowej podwójnej szansy. Ciekawostką może być fakt, że w LVBET (dawniej Las Vegas Bet) można stawiać na kuponach AKO, SOLO i SYSTEM zakłady na rzuty rożne w wersji 3-drogowej oraz typy tak zwane "losowe" na pierwszy RR w meczu! Oferta LVBET na rzuty rożne jest naprawdę pokaźna i daje mnóstwo opcji na skombinowanie dochodowego kuponu. I w tym momencie musimy z czystym sumieniem stwierdzić, że taki obrót sytuacji nas niezwykle zaskoczył, gdyż mieliśmy przed analizą w głowie innych faworytów.

Najszerszą ofertę na RR ma bukmacher LVBETGracz może wybierać spośród ponad 100 typów!-   -   -Ofertę można przetestować za freebet 20 zł

Najszerszą ofertę na RR ma bukmacher LVBET
Gracz może wybierać spośród ponad 100 typów!
-   -   -
Ofertę można przetestować za freebet 20 zł

OBSTAWIAM w

Do tego aż stopnia nas to zadziwiło, że postanowiliśmy załatwić Wam ekskluzywny i dodatkowy freebet bez depozytu 20 zł na testy tej fantastycznej oferty na rzuty rożne. I udało nam się to zrobić! Od teraz każdy typer, który założy konto w LV BET za pośrednictwem naszego linku > rejestracja w LVBET < oraz kodu promocyjnego LEGALSPORT, otrzyma od nas i buka darmowy bonus 20 zł, za pomocą którego będzie mógł zawrzeć dowolny zakład przez internet z typami na kornery i tym samym sprawdzić, czy faktycznie mamy rację ;)

Jeśli mielibyśmy Wam coś teraz podpowiadać, to warto przetestować wszystkie selekcje. Oczywiście freebet 20 zł pojawi się na koncie po pełnej weryfikacji profilu użytkownika (należy również potwierdzić odbiór bonusu) . No i naturalnie pamiętajcie, że bonus jest aktywny 30 dni od momentu dodania go do konta gracza . Nie będziecie mieć jednak żadnych problemów z wykorzystaniem tego benefitu, ponieważ dobrze obsadzone pod kątem rzutów rożnych są niemal wszystkie rozgrywki piłkarskie ze świata. My dla przykładu ostatnio zrobiliśmy sobie kupon na rogi w LVBET z meczów Ligi Konferencji, Major League Soccer oraz Ligi Mistrzów UEFA.

Który bukmacher ma rozszerzone zakłady LIVE?

Na polu oferty na rogi w wersji LIVE rywalizacja była najbardziej wyrównana. O końcowy triumf walczyło wielu bukmacherów, tak więc postanowiliśmy, że wyróżnimy kilku zweryfikowanych organizatorów zakładów online, tak aby docenić ich spory wkład w propagowanie i udostępnianie dobrych typów na żywo na rzuty rożne. Wybór w ostatecznym rozrachunku padł na takie firmy bukmacherskie jak: BETFAN, forBET, Fortuna oraz Superbet.

Typy na żywo na rzuty rożne w Superbet- sporo kombinacji na najpopularniejsze mecze- wysokie kursy bukmacherskie- wydłużony czas na reakcję typera

Typy na żywo na rzuty rożne w Superbet
- sporo kombinacji na najpopularniejsze mecze
- wysokie kursy bukmacherskie
- wydłużony czas na reakcję typera

STAWIAM w

U tych bukmacherów zagracie w czasie rzeczywistym najlepsze selekcje na kornery, a dodatkowo zrobicie to na dobrych kursach internetowych (obstawianie rzutów rożnych w różnych wariantach jest dochodowe), które pokryją nawet kupony SOLO. Gdzie wyżej wymienieni organizatorzy bukmacherscy najczęściej rzucają do oferty LIVE zakłady na rzuty rożne? Takie pozycje znajdziecie w internetowych zakładkach z topowymi ligami europejskimi oraz europejskimi pucharami (Liga Mistrzów, Liga Europy, Liga Konferencji). Typy na rzuty rożne pojawiają się również podczas trwania meczów reprezentacji - Liga Narodów, mecze towarzyskie, mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy.

Zakłady bukmacherskie Fortuna
Najpopularniejsze typy na RR na LIVE:
- kornerowe linie ogólne under/over,
- kornerowe linie na daną drużynę,
- kto następny rzut rożny w meczu,
- kto więcej kornerów w spotkaniu.

Z proponowanych przez tych bukmacherów typów na rogi można stworzyć wiele zyskownych i wartościowych zakładów, ale musicie pamiętać, że czas reakcji z Waszej strony musi być jak najkrótszy. Dlaczego? To proste. Mecz piłkarski charakteryzuje się sporą dynamiką, tak więc pewne selekcje szybko pojawiają się w ofercie i z niej znikają. To samo tyczy się kursów bukmacherskich, które potrafią się zmienić w ciągu kilku sekund. W związku z tym rekomendujemy, abyście typy na rzuty rożne w wersji LIVE stawiali na bazie wcześniej ustalonych reguł i bez większego zawahania - widzicie pewny Waszym zdaniem zakład na żywo na rogi, to go od razu betujecie i zgarniacie wygraną na bankroll. Taki system na rzuty rożne jest naszym zdaniem najlepszy, tak więc przetestujcie go i dajcie znać, czy się on u Was sprawdza.

Najlepsze bonusy pod typy na rzuty rożne

Jak obstawiać rzuty rożne za finansowe premie? Nie będziemy ukrywać, że najlepsze bonusy na typy powiązane z rzutami rożnymi to takie, które nie wymagają inwestycji swojego kapitału lub ich warunki regulaminowe są przystępne i pozwalają na szybki obrót. Dlatego też poniżej w tabelce prezentujemy pełny wykaz freebetów, za pomocą których możecie na wszystkie strony przetestować zakłady na rogi. Jak typować rzuty rożne za benefity i nagrody pieniężne? Oczywiście wszystkie pozycje możecie odebrać z naszym extra kodem promocyjnym LEGALSPORT.

Lista z aktywnymi freebetami na zakłady na rzuty rożne
STS Zakłady Bukmacherskie
 • Darmowy bonus za rejestrację konta
 • Obrót bonusu: 3x
 • Czas na obrót: nie wymagany

 25 zł

Odbieram
STS kod promo: LEGALSPORT
SUPERBET Zakłady Bukmacherskie
 • Freebet od depozytu 50 zł
 • Obrót bonusem: nie wymagany
 • Czas na obrót: 7 dni

 34 zł

Odbieram
SuperBet kod promo: LEGALSPORT
FORTUNA Zakłady Bukmacherskie
 • Darmowy bonus na konto (Fortuna Klub Plus)
 • Obrót bonusem: nie wymagany
 • Czas na obrót: nie wymagany

 20 zł

Odbieram
Fortuna kod promo: LEGALSPORT
TOTALBET Zakłady Bukmacherskie
 • 20 zł + 20 zł + 10 zł
 • 4 x 5 zł na najpopularniejsze sporty
 • Wymagane zgody marketingowe

50 zł

Odbieram
TOTALbet kod promo: LEGALSPORT
BETFAN Zakłady Bukmacherskie
 • Wymagany depozyt 50 zł
 • Obrót: 1x
 • Czas na obrót: 7 dni

50 zł

Odbieram
BetFan kod promo: LEGALSPORT
forBET Zakłady Bukmacherskie
 • Freebet 30 zł za kod promocyjny LEGALSPORT
 • Obrót: 1x, min. zagrany depozyt 50 zł
 • Czas na obrót: nie wymagany
 • + opcja freebetu 20 zł na urodziny

30 zł

Odbieram
forBET kod promo: LEGALSPORT
Noble BET Zakłady Bukmacherskie
 • Freebet 33 zł za kod promocyjny LEGALSPORT
 • Darmowy bonus 20 zł w aplikacji
 • Obrót: 2x | 3x
 • Czas na obrót: 30 dni

53 zł

Odbieram
NobleBET kod promo: LEGALSPORT
LV BET Zakłady Bukmacherskie
 • Freebet za rejestrację
 • Obrót: 2x
 • Czas na obrót: 30 dni

20 zł

Odbieram
LVBET kod promo: LEGALSPORT
eWinner Zakłady Bukmacherskie
 • freebet Gortata
 • freebet planowany

35 zł

Odbieram
eWinner kod promo: LEGALSPORT
eToto Zakłady Bukmacherskie
 • podwójny freebet za rejestrację
 • bonus za kolejny depozyt
 • freebet planowany

40 zł

Odbieram
eToto kod promo: LEGALSPORT
PZBuk Zakłady Bukmacherskie
 • bonus u bukmachera za depozyt
 • freebet planowany

50 zł

Odbieram
PZBuk kod promo: LEGALSPORT
Betclic Zakłady Bukmacherskie
 • bonus u bukmachera bez depozytu - opcja
 • freebet planowany

40 zł

Odbieram
Betclic kod promo: LEGALSPORT

Lubimy prezentować konkrety, tak więc oprócz listy z premiami gotówkowymi od bukmacherów, prezentujemy także przykładowy kupon bukmacherski, który pomoże Wam zrozumieć, o jakie nagrody pieniężne warto grać za przeciętne kwoty freebetów. Średnio darmowe zakłady bez depozytu opatrywane są kwotą 20 - 30 zł.

Zakłady bukmacherskie STS
Przykładowy kupon za freebet w STS:

1. Liverpool vs Everton, Premier League > over 11,5 RR; kurs 2,13.
2. Barcelona vs Inter, Liga Mistrzów > under 4,5 RR (1. poł); kurs 1,96.
3. Legia Warszawa vs Lech Poznań, Ekstraklasa > over 8,5 RR; kurs 1,60.
4. Los Angeles FC vs Austin FC, MLS > over 8,5 RR; kurs 1,62.
5. Melbourne City vs Macarthur FC, A-League > over 10,5 RR; kurs 1,86.
6. Bayern Monachium vs BVB, Bundesliga > under 9,5 RR; kurs 1,77
-    -    -
Stawka: 25 zł; Kurs całkowity 35,63; Potencjalna wygrana 783.75 zł
Przechodzę na stronę bukmachera online

Ogólna zasada, jaką stosujemy przy typach na rogi, jest taka, że staramy się realizować freebety na kupony akumulowane, składające się z maksymalnie siedmiu zdarzeń. Kurs ogólny musi oscylować w granicach 40,00 - wówczas gramy o kilka stów, więc stopa zwrotu jest jak najbardziej okej. Kiedy najlepiej betować zakłady na rzuty rożne u bukmacherów? Nie ma dokładnego topowego terminu, podczas którego wygrywa się więcej. Warto jednak odpuścić sobie przedsezonowe przygotowania i końcówkę sezonu, kiedy to zespoły nie grają już o nic ważnego.

Kod promocyjny do promocji bukmacherskich

I jeszcze w podsumowaniu przypominamy, że wszystkie bonusy na rzuty rożne w zakładach bukmacherskich na piłkę nożną, nie tylko proponowane powyżej freebety, ale również cashbacki oraz premie od depozytu 100 lub 200% do odbioru są u wszystkich licencjonowanych bukmacherów z naszym kodem promocyjnym LEGALSPORT. Nasze hasło za każdym razem aktywuje się na formularzu rejestracyjnym w polu "Kod promocyjny" lub "Kod bonusowy". Pamiętajcie o dodaniu kodu na wniosku online, albowiem późniejsze dopisanie kodu, który gwarantuje maksymalne bonusy powitalne na start, nie będzie możliwe.

Wady i zalety zakładów na rzuty rożne

Zakłady na kornery nie wyróżniają się jakoś szczególnie na tle innych typów bukmacherskich. Dlatego też z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że posiadają one zarówno wady, jak i szeroko zakrojone zalety. Największym plusem selekcji na rogi jest to, że są one dostępne niemal u każdego legalnego polskiego bukmachera. Nie mogło być jednak inaczej, albowiem piłka nożna to absolutnie najpopularniejszy sport w naszym kraju. Następną korzyścią jest fakt, że często można wyłapać w ofercie internetowej oraz stacjonarnej na rzuty rożne valuebety, a nawet surebety ze świetnymi kursami, które idealnie wzmacniają budżet bukmacherski, zwany bankrollem.

Oczywistą zaletą jest również to, że przeważnie występują one w konfiguracji dwudrogowej, a to oznacza - tak jak już wspominaliśmy przed momentem - 50% szans na poprawne wytypowanie. Na minus można zapisać z kolei nieprzewidywalność przy źle wyselekcjonowanych zdarzeniach - chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że dla niektórych klientów zakładów bukmacherskich może być to zaleta ;). Co mamy na myśli? Czasami wysoki kornerowy over może wejść w ciągu mniej więcej 30 minut, nawet w sytuacji, gdy po 60. minutach nie było w ogóle rzutów rożnych. Działa to też w drugą stronę: przez cały mecz linia kornerów na bieżąco się pokrywa, a my podstawiliśmy under, i tylko końcówka decyduje o być albo nie być naszego typu. Ostatnie akcje bywają niezwykle elektryzujące w takim przypadku ;)

FAQ: Pytania graczy o typy bukmacherskie na kornery

W tym miejscu znajdziecie skompresowaną listę z najczęściej pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi typów na rzuty rożne, które można znaleźć u zweryfikowanych i sprawdzonych bukmacherów internetowych.

1. Jak obstawiać rzuty rożne u bukmachera?

Warto przy betowaniu kornerów wspomóc się analizą bukmacherską, a dodatkowo warto wykorzystywać wszystkie dostępne typy z oferty na rogi. Dokładne instrukcje prezentujemy w powyższym artykule.

2. Czy warto stawiać na rogi?

Zdecydowanie tak! Zakłady bukmacherskie na rzuty rożne są świetną alternatywą dla na przykład klasycznych typów na 1X2. Selekcje bezpośrednio powiązane ze wznowieniami z narożników boiska dają lepszą stopę zwrotu i pomagają szybko wzbogacić bankroll. Szczegóły znajdziecie w powyższym tekście.

3. Gdzie warto stawiać zakłady na rzuty rożne?

Godni polecenia są tacy operatorzy internetowi jak Superbet, forBET, LVBET i STS. Zalety wszystkich wymienionych bukmacherów + extra bonusy na test kornerowej oferty przeczytacie i odbierzecie w tekście powyżej.

4. Które rodzaje typów na kornery są najlepsze?

W pierwszej kolejności polecamy 2-drogowe zakłady, które zapewniają 50% szans na poprawne wytypowanie. Szczegółowy wykaz dwudrogowych typów prezentujemy w powyższym tekście.

Inni czytali również

Komentarze i opinie (0)

Zakłady na rzuty rożne - jak typować na kuponach?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.