piątek, 29 września 2023
Najnowsze: Promocje bukmacherskie FC Kopenhaga - Bayern Monachium (03.10, godz. 21:00)

Zakłady na żółte i czerwone kartki u bukmachera

Jakie wyróżniamy rodzaje typów na kartki? Jak obstawiać indywidualne napomnienia na kuponach?

Freebet 60 zł na kartkowe zakłady
Darmowy zakład do odbioru u bukmachera STS z naszym kodem LEGALSPORT
Spis treści
Rozwiń
 1. Rodzaje zakładów na kartki - co obstawiać u bukmachera
 2. Jak obstawiać zakłady na kartki u bukmachera
 3. Zakłady prematch czy LIVE - które typy na kartki są lepsze?
 4. Czym są żółte oraz czerwone kartki i za co można je dostać
 5. Którzy bukmacherzy mają najlepsze oferty na kartki
 6. Bonusy pod typowanie żółtych i czerwonych kartek
  1. Kod promocyjny do aktywacji promocji na start
 7. FAQ: pytania graczy o typy na kartki
 8. Warto wiedzieć o zakładach na kartki
Zakłady na żółte i czerwone kartki; jak skutecznie obstawiać? Jakie rodzaje typów są w ofercie?
Jak typować żółte i czerwone kartki?

Jeżeli interesuje Was długofalowa gra na kartki, czyli indywidualne napomnienia pokazywane przez sędziów, oraz cykliczne powiększanie bankrollu, to musicie koniecznie zapoznać się z naszym poniższym poradnikiem! Serdecznie zapraszamy do lektury.

Przetestuj typy na kartki za bonus
Np. w forBET do zyskania jest promocyjna paczka 3310 zł

Obstawianie indywidualnych napomnień w futbolu, zarówno na kuponach bukmacherskich SOLO, jak i AKO, nie jest trudne, mimo że na ostateczny wynik wpływają czynniki zewnętrzne i to w pokaźnej liczbie. Wystarczy tylko odrobina doświadczenia, aby dobrze skonstruowana strategia gry na kartki (żółte oraz czerwone) przyniosła zamierzy efekt i co najważniejsze zysk. Czy warto betować kartkowe pozycje z oferty bukmacherów?

Największą zaletą tego typu selekcji jest fakt, że w wielu przypadkach zakłady kartkowe występują jako zakłady 2-drogowe, dzięki temu mamy aż 50% szans na poprawne wytypowanie ostatecznego rezultatu. Dla porównania, 3-drogowe zdarzenia, do których zaliczają się na przykład rozbudowane handicapy czy standardowe typy na 1X2, gwarantują tylko nieco ponad 33% szans na trafienie (dokładnie 33.33%).

Czysto matematyczna różnica już na pierwszy rzut oka jest więc widoczna. Wiemy już, jakie mamy szanse na trafienie selekcji na żółte i czerwone napomnienia, tak wiec teraz warto zbadać, jakie zakłady bukmacherskie na kartki możemy podstawić pod wyżej zaprezentowane prawdopodobieństwo. Jakie typy najlepiej obstawiać i co bukmacherzy mają w swoich ofertach specjalnych?

Rodzaje zakładów na kartki - co obstawiać u bukmachera

Legalni bukmacherzy z oficjalnymi licencjami Ministerstwa Finansów, tacy jak chociażby STS, BETFAN, forBET, Superbet czy Fortuna, posiadają w swoich internetowych oraz stacjonarnych ofertach całkiem pokaźnie rozbudowane sekcje związane z żółtymi oraz czerwonymi kartkami. Do najpopularniejszych zakładów online na kartki należą między innymi takie specjalne typy bukmacherskie jak:

- ogólna liczba kartek w meczu (np. powyżej 3.5 ŻK),
- ogólna liczba kartek w meczu w handicapie (np. Manchester City -1.5 ŻK),
- który zespół otrzyma więcej kartek (np. Wisła Kraków więcej kartek po 90 minutach niż Legia),
- liczba punktów za kartki w meczu (np. powyżej 35 pkt; 10 pkt żółta karta, 25 pkt czerwona kartka),
- czerwona kartka w meczu TAK/NIE (np. West Ham United zostanie ukarany czerwoną kartką),
- zawodnik otrzyma kartkę TAK/NIE (np. Van Dijk otrzyma kartę w meczu z Fulham FC),
- piłkarz otrzyma czerwoną kartkę TAK/NIE (np. Leo Messi nie otrzyma czerwonej kartki),
- pierwsza/ostatnia kartka w meczu (np. FC Barcelona jako pierwsza zostanie ukarana żółtą kartką),
- w której połowie więcej żółtych kartek (np. w drugiej połowie więcej indywidualnych napomnień),
- kto więcej kartek w pierwszej/drugiej połowie (np. Inter w 1. połowie więcej kartek niż Juventus),
- żółte kartki – przedział (np. AS Roma; żółte kartki od 1 do 3),
- czas pierwszej kartki (np. Bayern – BVB; pierwsza kartka zostanie pokazana do 30-stej minuty).

Wyżej zaprezentowane sportowe typy na kartki, u koncesjonowanych, zweryfikowanych i bezpiecznych bukmacherów, można stawiać zarówno w wersji prematch (przedmeczowej), jak i LIVE (na żywo). Obstawiający najczęściej wykorzystują zakłady prematch na ogólną liczbę kartek w piłkarskim spotkaniu oraz selekcje indywidualne na konkretnych zawodników, które regularnie są okładane mega atrakcyjnymi oraz podwyższonymi kursami - często współczynniki przekraczają  w pojedynczym wariancie granice 4,00.

Darmowy zakład

Na "live" swoje przedmeczowe predykcje korygują natomiast typami na kartki w przedziale (o ile są one dostępne). Warto także dodać, że operatorzy zakładów internetowych widzą w selekcjach na indywidualne napomnienia spore value, tak więc możecie być pewni, że już wkrótce na rynku pojawią się nowe i zyskowne propozycje, które jeszcze lepiej będą wpisywać się w Wasze pewne systemy bukmacherskie, oparte na kuponach SOLO lub/i AKO. W skrócie przedstawiliśmy Wam listę z najpopularniejszymi i zarazem najpewniejszymi typami na kartki, tak więc teraz warto przejść do meritum - jak skutecznie obstawiać zakłady bukmacherskie na żółte i czerwone kartki?

Jak obstawiać zakłady na kartki u bukmachera

Jeżeli decydujemy się na obstawianie internetowych zakładów kartkowych, to w pierwszej kolejności powinniśmy zaznajomić się z osobą arbitra, który został wybrany do prowadzenia danych zawodów. To tak naprawdę od niego w dużej mierze zależy, ile indywidualnych napomnień zostanie pokazanych. Ma to związek z tym, że możliwości interpretacyjne przepisów gry w piłkę nożną są bardzo rozległe. A co za tym idzie, identyczne przewinienie może być "przeczytane" przez sędziów na kilka różnych sposobów.

Który bukmacher ma najlepszą ofertę na kartki?Rekomendacja graczy: forBETRekomendacja analityków: forBET + BETFAN
Który bukmacher ma najlepszą ofertę na kartki?
Rekomendacja graczy: forBET
Rekomendacja analityków: forBET + BETFAN
STAWIAM w

Drugi krok jest ściśle związany z przeglądem składów rywalizujących ze sobą drużyn, który dodatkowo musi być połączony z przeanalizowaniem charakterystyki piłkarskiej poszczególnych zawodników. Pozwoli to wówczas oszacować poziom agresji w danym zespole, który bardzo często ma po ostatnim gwizdku odzwierciedlenie w żółtych kartkach, a czasami i w czerwonych. Oprócz tego trzeba zwracać uwagę na rangę meczu czy ligę, w ramach której rozgrywane jest dane spotkanie. Na przykład w lidze hiszpańskiej arbitrzy pokazują zdecydowanie więcej indywidualnych napomnień niż w niemieckiej Bundeslidze czy angielskiej Premier League. Nie wspominając już o naszej rodzimej Ekstraklasie ;)

Ponadto nie można zlekceważyć stylów gry poszczególnych klubów, gdyż one w dużym stopniu przekładają się na żółte kartki i najświeższa historia futbolu bardzo dobitnie nam to udowadnia. Najprostszym przykładem w tym przypadku może być FC Barcelona, która nie stroni od gry piłką. Jest w tym na tyle dobra i zorganizowana, że od czasu do czasu ich wskaźnik posiadania piłki przy nodze oscyluje nawet w granicach 80%! A to oznacza, że szansa na to, że zawodnicy Dumy Katalonii obejrzą kilka żółtych kartek w jednym starciu ligowym czy pucharowym jest naprawdę iluzoryczna.

Oferta zakładów na kartki w BETFAN- wysokie kursy bukmacherskie,- rozszerzona lista typów i podtypów,- dodatkowe promocje kursowe.
Oferta zakładów na kartki w BETFAN
- wysokie kursy bukmacherskie,
- rozszerzona lista typów i podtypów,
- dodatkowe promocje kursowe.
OBSTAWIAM w

No, chyba że rozgrywane jest chociażby El Clasico (pojedynek Barcelony z Realem Madryt) czy finał Ligi Mistrzów UEFA, ale takie rywalizacje są już ściśle związane ze wspomnianą przed momentem rangą meczu, więc jak najbardziej można to przed pierwszym gwizdkiem arbitra przewidzieć i odpowiednio na to zareagować. A może w takich pojedynkach lepiej betować czerwone kartki? Żeby dobrze oszacować prawdopodobieństwo, należy dobrze zaznajomić się z definicjami obu indywidualnych napomnień. Dlatego też poniżej, specjalnie dla Was, opisaliśmy, czym tak naprawdę jest żółta oraz czerwona kartka.

Zakłady prematch czy LIVE - które typy na kartki są lepsze?

Zanim do tego przejdziemy, warto rozwiać raz na zawsze dylemat typerów, którzy przez całą swoją bukmacherską karierę nie mogą wybrać odpowiednich zakładów na kartki dla siebie - a więc lepsze są typy na kartki przedmeczowe czy na żywo? Które z nich warto regularnie typować, a które ograniczyć do potrzebnego minimum? Gracze obstawiający na co dzień indywidualne napomnienia na kuponach bukmacherskich mają różne systemy gry. Jeżeli zaczynacie dopiero swoją przygodę z tego rodzaju selekcjami, to polecamy Wam w pierwszej kolejności zakłady na żywo, gdyż gwarantują one szersze pole manewru i stwarzają okazję do natychmiastowej zmiany, i to bez żadnych konsekwencji, przedmeczowego typu.

Który buk ma najlepsze typy prematch i LIVE?Rekomendacja graczy: forBET | BETFAN-   -   -Podstaw kupon na kartki za cashback
Który buk ma najlepsze typy prematch i LIVE?
Rekomendacja graczy: forBET | BETFAN
-   -   -
Podstaw kupon na kartki za cashback
STAWIAM w

Czasami jedna stykowa akcja potrafi zadecydować o tym, że pewny under 3.5 żółtej kartki zamienia się w wysoki over, dlatego też warto wstrzymać się nieco z typem i zobaczyć na własne oczy, w jakim tempie i z jakim zaangażowaniem grają rywalizujące ze sobą ekipy (pierwszy zakład można obstawić po około 20 minutach). Jak już złapiecie ogranie i Wasze kupony będą regularnie podświetlały się na zielono na Waszym profilu, to wówczas możecie stworzyć hybrydową strategię betowania, która w dłuższej perspektywie będzie łączyć ze sobą typy LIVE z zakładami prematch. No i oczywiście nie przesadzajcie z liczbą selekcji na kuponach, powinniście ograniczyć się do max. 3-5 pozycji. No dobrze, a teraz obiecane już definicje żółtych i czerwonych kartek ;)

Czym są żółte oraz czerwone kartki i za co można je dostać

Żółta kartka (z ang. yellow card) jest oficjalnym i zapisanym w pomeczowym raporcie ostrzeżeniem, które można otrzymać między innymi za zbyt agresywną grę, faul taktyczny czy niesportowe zachowanie, do którego wlicza się chociażby prowokowanie rywala oraz uniemożliwienie szybkiego wznowienia gry. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju indywidualne napomnienie gracz otrzymuje również za zbyt ekspresyjną radość po golu z kibicami lub zdjęcie koszulki po strzelonej bramce. Przekroczenie dozwolonej liczby żółtych kartek w lidze (np. La Liga, Serie A) czy pucharze (np. Champions League, Europa League) skutkuje zawieszeniem - najczęściej na jedno spotkanie.

Kody promocyjne do bukmacherów internetowych - kod zapewnia maksymalny bonus powitalny

Z kolei czerwona kartka (z ang. red card), która jest w tym momencie najostrzejszą karą przewidzianą w przepisach, może zostać pokazana za bardzo brutalny faul, atak na nogi rywala bez piłki, uderzenie przeciwnika oraz za faul na wychodzącym na czystą pozycję – na przykład sam na sam – rywalu. Zawieszenia za czerwoną kartkę obejmują od 1 do 3 meczów, chociaż zdarzają się wyjątki i zdecydowanie dłuższe wykluczenia. Oczywiście to tylko wybrane losowo przewinienia, które pomogą Wam zoptymalizować zakłady bukmacherskie puszczane na przykład za bonusy z naszym kodem promocyjnym LEGALSPORT. Jeżeli chcecie zapoznać się z pełną listą, to odsyłamy Was do przepisów gry w piłkę nożną, które bez problemów można znaleźć w internecie.

Którzy bukmacherzy mają najlepsze oferty na kartki

W tym momencie zakłady na żółte i czerwone kartki można znaleźć u wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce, którzy mają licencje Ministerstwa Finansów >>> zobacz ranking legalnych operatorów online. Nie wszyscy bukmacherzy oferują jednak komplet wymienionych powyżej typów. Dlatego też zachęcamy Was do szczegółowej analizy wszystkich dostępnych opcji, tak abyście mogli bez problemów wybrać dla siebie najlepsze miejsce do gry.

Na pewno chcielibyście zapoznać się z naszymi rekomendacjami, tak więc poniżej znajdziecie trzech sprawdzonych bukmacherów (można u nich stawiać na kilku platformach: strona internetowa, mobilna witryna oraz aplikacja mobilna), którzy naszym zdaniem oferują najlepsze i najbardziej dochodowe pod względem kursowym zakłady na żółte i czerwone kartki. Naturalnie, u każdego z nich można odebrać nasze specjalne promocje na kartki - wystarczy założyć u nich konto do betowania z naszym kodem LEGALSPORT.

Zaczynamy od bukmachera internetowego forBET, u którego znajdziecie klasyczne typy na czerwone kartki oraz specjalne zakłady na żółte kartoniki. Najczęściej tego rodzaju selekcje dostępne są przy okazji najważniejszych piłkarskich meczów, chociaż mniej oblegane spotkania również doczekują się "obłożenia kartkowego". Największą zaletą tego operatora jest to, że pozycje na żółte i czerwone kartki można ze sobą łączyć w obrębie jednego meczu, za pomocą narzędzia "BetArchitekt". Dzięki temu optymalizujecie kupony bukmacherskie i zwiększacie znacznie kurs ogólny, a ten jak wiadomo mocno oddziałuje na potencjalną wygraną.

Następnie musimy wyróżnić operatora BETFAN Zakłady Bukmacherskie, u którego zagracie nie tylko standardowe pozycje poniżej/powyżej (under/over) na kartki w meczu, ale również selekcje na kartki w pierwszej połowie spotkania. Oczywiście w ofercie tego organizatora online znajdują się także typy na "kto więcej kartek", które cieszą się sporą popularnością podczas meczów polskiej Ekstraklasy i niderlandzkiej Eredivisie.

Oferta BETFAN Zakłady Bukmacherskie na żółte kartki - co można stawiać online?

Naszą listę z polecanymi bukmacherami, pod kątem betowania kartek, kończymy rekomendacją dla operatora Superbet. U tego cenionego i dobrze opiniowanego przez profesjonalnych analityków organizatora stawiać na kuponach bukmacherskich możecie kilka ciekawych pozycji na żółte oraz czerwone kartki. Oprócz normalnych i najczęściej wchodzących linii kartowych (np. under/over 3,5/4,5) można jeszcze stawiać na liczbę kartek w 1. połowie. Dostępne na tablicach są również zakłady na kartki w ujęciu gospodarz/gość (np. Liverpool +2,5 ŻK w meczu z Arsenalem).

Biorąc pod uwagę wszystkie argumenty za i przeciw, warto zastanowić się nad wprowadzeniem do swojego systemu gry selekcji związanych z żółtymi i czerwonymi kartkami. Szczególnie tych 2-drogowych, gwarantujących 50% szans na wygraną, gdyż mogą one w znaczny i pozytywny sposób wpływać na osiągane przez Was wyniki. Jeśli chcecie przetestować za darmo i bez ryzyka te typy na indywidualne napomnienia, to poniżej prezentujemy najlepsze bonusy typu "cashback"  oraz bez depozytu, które otrzymujecie bez zbędnych formalności za samą rejestrację darmowego konta z naszego polecenia.

Bonusy pod typowanie żółtych i czerwonych kartek

Wybraliśmy dla Was, i zaprezentowaliśmy poniżej, trzy mega pakiety promocyjne z naszym kodem LEGALSPORT, za które możecie obstawiać zakłady na kartki. Wybór konkretnych opcji selekcyjnych jest dowolny, a to oznacza, że możecie za zaproponowane bonusy powitalne przetestować wszystkie dostępne typy na żółte oraz czerwone kartki.

Wybrane bonusy pod typowanie żółtych i czerwonych kartek
forBET Zakłady Bukmacherskie
 • bonus 100% od wpłaty 2080 zł
 • zakład bez ryzyka na start 1200 zł
 • bonus od depozytu 30 zł
 • 30 dni gry bez podatku

3310 zł

Bonus za rejestrację forBET kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
forBET kod promo: LEGALSPORT
Betfan Zakłady Bukmacherskie
 • 200% od depozytu 300 zł

300 zł

Bonus za rejestrację BetFan kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
BetFan kod promo: LEGALSPORT
Superbet Zakłady Bukmacherskie
 • Zakład bez ryzyka 3500 zł (cashback)
 • Bonus 200 zł za wpłatę (100% od depozytu)
 • Freebet 34 zł od depozytu

3754 zł

Bonus za rejestrację SuperBet kod promo: LEGALSPORT
Odbieram
SuperBet kod promo: LEGALSPORT

Co więcej, nie musicie korzystać ze wszystkich nagród i benefitów finansowych! W obrębie jednej bonusowej paczki może aktywować dowolną liczbę premii gotówkowych - np. sam freebet lub sam bonus za depozyt na saldo główne. Wybór należy do Was. Oczywiście musicie pamiętać, że wszystkie premie powitalne działają tylko z naszym kodem afiliacyjnym.

Kod promocyjny do aktywacji promocji na start

Zawsze aktywny i bezpłatny kod bonusowy to hasło LEGALSPORT. Żeby aktywować nasz ekskluzywny i wyjątkowy kod promocyjny u dowolnego legalnego bukmachera z licencją, musicie po pierwsze otworzyć formularz rejestracyjny. Następnie musicie nanieść (wpisać lub wkleić) nasze hasło w pole "Kod promocyjny" lub "Kod bonusowy" (wszystko zależy od wybranego buka - zawsze wykorzystana jest tylko jedna wersja). I to wszystko!

Bonusy u bukmacherów z kodem promocyjnym - maksymalne premie tylko z kodem LEGALSPORT

Jeśli wpiszecie lub wkleicie nasze hasło poprawnie, to wówczas pozostaje Wam tylko do wykonania prosta aktywacja promocji z pakietu - i tutaj bardzo ważna informacja: niektórzy bukmacherzy online uruchamiają internetowe bonusy automatycznie, tak więc zwracajcie na to uwagę ;) Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie otworzenie sobie naszego artykułu na temat danej promocji, w którym znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

FAQ: pytania graczy o typy na kartki

Poniżej prezentujemy najczęściej pojawiające się pytania dotyczące zakładów na żółte oraz czerwone kartki.

1. Jak skutecznie obstawiać typy bukmacherskie na kartki?

Żeby skutecznie betować zakłady na żółte oraz czerwone kartki, należy trzymać się kilku prostych zasad. Szczegóły znajdziecie w powyższym artykule.

2. Który zakłady na żółte i czerwone kartki są najlepsze?

Najlepsze oczywiście są zakłady bukmacherskie 2-drogowe, dzięki którym macie aż 50% szans na poprawne wytypowanie. Dokładny wykaz typów znajdziecie w tekście powyżej.

3. Którzy bukmacherzy mają najlepszą ofertę i najwyższe kursy na kartki?

W pierwszej kolejności polecamy takich operatorów jak: forBET, Superbet i BETFAN. Dlaczego rekomendujemy tych bukmacherów? Naszą argumentację przedstawiliśmy w powyższym artykule.

Warto wiedzieć o zakładach na kartki

Zakłady na żółte i czerwone kartki można znaleźć u wszystkich legalnie działających na terenie naszego kraju operatorów zakładów wzajemnych. Aby wybrać najlepszą dla siebie opcję, należy najpierw przejrzeć wszystkie dostępne na rynku opcje, gdyż rozstrzał poszczególnych pozycji jest dość duży.

W pierwszej kolejności warto przejrzeć "kartkową" ofertę takich bukmacherów internetowych jak: forBET Polska, BETFAN Zakłady Bukmacherskie i Superbet Zakłady Sportowe.

Wybierając zdarzenia ściśle związane z kartkami, trzeba w pierwszej kolejności przeanalizować osobę arbitra oraz składy rywalizujących ze sobą drużyn. W następnej kolejności trzeba sprawdzić rangę i siłę zespołów, a także ligę, w ramach której zostanie rozegrany mecz.

29.07.2021, 14:56
Aktualizacja: 20.01.2023, 11:55
Autor: M. Stępień
Komentarze (0)
Zakłady na żółte i czerwone kartki u bukmachera
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.