poniedziałek, 20 września 2021
Najnowsze: Zakłady Superbets - co to jest?

Co to jest handicap?

Jak stawiać atrakcyjne zakłady bukmacherskie z handicapem? Prosty sposób na stawianie z przewagą?

Bonus 2720 zł na handicapy Premia gotówkowa dostępna w Fortunie z kodem LEGALSPORT
Spis treści
Rozwiń
 1. Kilka słów o handicapach
 2. Jaki bukmacher oferuje zakłady z handicapem?
  1. Handicap bez ryzyka
 3. Jakie są rodzaje handicapów?
  1. Handicap azjatycki
  2. Handicap ćwiartkowy
  3. Handicap równy
  4. Handicap pojedynczy
 4. Wady i zalety zakładów handicapowych
 5. Przykłady zakładów handicapowych
  1. Zakłady z handicapem europejskim
  2. Zakłady z handicapem azjatyckim
  3. Zakłady z handicapem ćwiartkowym
  4. Zakłady z handicapem równym
  5. Zakłady z handicapem podzielonym
 6. W jaki sposób zakład z handicapem jest korzystny dla gracza ?
  1. W jakich sportach handicap ma największe zastosowanie?
  2. Jak rozpoznać typ handicapu?
 7. Bonusy na kupony z handicapem
  1. Zakład za freebet
  2. Jak wygrywać z handicapem?
 8. FAQ: handicap w pytaniach i odpowiedziach
Zdjęcie główne do artykułu o handicapie w zakładach bukmcherskich
Co to jest handicap

Z tego rodzaju kombinacji korzystają zarówno nowi, jak i doświadczeni gracze, starając się w ten sposób zwiększać swoje szanse na wygraną. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

ZAKŁADY Z HANDICAPEM W STS
25 zł bonus za darmo za rejestrację

Co to jest handicap? Z definicji oznacza on liczbę bramek lub punktów, jaką bukmacher internetowy czy stacjonarny wystawiający zakład dodaje lub odejmuje jednej z drużyn uczestniczących w meczu. Zadaniem handicapu jest wyrównanie szans rywalizujących ze sobą zespołów, przy okazji zapewniając wyższe współczynniki online. Potocznie pod hasłem „handicap” kryje się dawanie słabszemu zawodnikowi bądź drużynie tzw. „forów” przed spotkaniem, dzięki temu gracze bukmacherscy mogą skorzystać z lepszego kursu niż w zwykłym zakładzie 1X2, nawet jeśli stawiają na faworyta tego spotkania.

Typowanie z handicapem bez podatku 12%
Zarejestruj konto u legalnego bukmachera bez podatku

Na polskim rynku bukmacherskim, w ramach ofert legalnych bukmacherów najczęściej pojawiają się handicapy europejskie oraz pojedyncze, sporadycznie natomiast handicapy azjatyckie, chociaż ten trend wyraźnie się odwraca. Na zakłady handicapowe można wykorzystać premie finansowe od najlepszych bukmacherów. Najbardziej trafny będzie zakład bez ryzyka (w BETFAN, Fortuna czy eWinner), który działa z kodem promocyjnym LEGALSPORT.

Kilka słów o handicapach

Możemy spotkać kilka rodzajów handicapów: równe, ćwiartkowe, pojedyncze czy handicapy podzielone, każdy z nich działa inaczej, o czym przeczytacie w poniższym artykule. Handicapy pełnią inną rolę z punktu widzenia operatora zakładów bukmacherskich i inną dla grających – w tym drugim przypadku warto pamiętać o wyższych stawkach i zwrotach w przypadku remisu w wariancie handicapu azjatyckiego.

Dla grającego obstawianie z handicapem jest atrakcyjne, ponieważ:

 • stawki za spotkania obstawiane tym sposobem są wyższe. Stawka za wygraną drużyny uznawanej za faworyta jest wyższa po zastosowaniu handicapu, czyli po dodaniu słabszej drużynie punktów.
 • handicap azjatycki „eliminuje” z możliwych wyników remis, co oznacza, że w przypadku takiego wyniku graczowi zostanie zwrócony zakład (wyjdzie na zero). W tej sytuacji gracz rozpatruje dane spotkanie tylko pod kątem wygrana-przegrana drużyny.

Jako ciekawostkę można dodać, że handicapy w zakładach bukmacherskich są szczególnie korzystne dla kibiców znanych drużyn sportowych, takich jak Real Madryt, FC Barcelona, Manchester United czy Manchester City, ponieważ poszerza to ich pole manewru przy betowaniu i daje im szersze możliwości obstawiania niż tylko klasyczny zakład 2X1 z dość niskimi zazwyczaj kursami.

Zakłady bukmacherskie LV BET

Najlepsze kursy z handicapem oferuje bukmacher LV BET - zwiększ szanse na wygrane.

Na powitanie i dobry start możesz otrzymać maksymalnie 3423 zł na zakłady z handicapem.

Natomiast z punktu widzenia bukmachera, korzyści zakładów z handicapem to:

 • zachęta dla grających do obstawiania mniej ryzykownych spotkań poprzez wyrównanie stawek
 • zapewnienie sobie większych dochodów – przy zwiększeniu szans na wygrany zakład gracze chętniej obstawią to spotkanie
 • uatrakcyjnienie oferty i sposób na przyciągnięcie nowych graczy

Jaki bukmacher oferuje zakłady z handicapem?

Zakłady z handicapem znajdują się w ofercie każdego z operatorów bukmacherskich, działających legalnie na polskim rynku. Zakłady handicapowe można obstawiać u następujących bukmacherów internetowych: forBET Zakłady Bukmacherskie, LVBET, Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie eToto, BETFAN. Dobrze rozbudowane pozycje handicapowe na różne typy zakładów sportowych oferuje również bukmacher STS, PZBuk czyli Polskie Zakłady Bukmacherskie, Totolotek, eWinner oraz TOTALbet.

Handicap bez ryzyka

Pierwszy zakład bukmacherski online z handicapem, można postawić bez ryzyka przegranej korzystając z bonusu powitalnego Fortuna 600 zł, ewentualnie odbierając kilka ekskluzywnych bonusów bez depozytu. Najwyższy bonus za 50 zł od PZBuk Polskie Zakłady Bukmacherskie w ramach czasowych akcji promocyjnych i stały freebet 50 zł w TOTALbet.  Musicie cyklicznie wchodzić na naszą stronę internetową i sprawdzać bardzo dokładnie, czy internetowa oferta została aktywowana przez pracowników legalnego polskiego bukmachera z licencją Ministerstwa Finansów [ link aktywujący bonus PZBuk ]. Pozostałe freebety za 20 zł i 25 zł do obejrzenia w dziale: Bonus bez depozytu online. Ostatnia aktualizacja działu, który można znaleźć w zakładce "Bonusy" to wrzesień 2021 r.

Jakie są rodzaje handicapów?

Rozróżniamy dwa główne rodzaje handicapów: handicap europejski (EH) i handicap azjatycki (AH lub AH0). W przypadku handicapu europejskiego mamy trzy opcje: wygrana gospodarzy, remis i wygrana gości. W tym wypadku handicap przyjmuje następujący zapis: (a:b), gdzie a i b to liczby całkowite oznaczające, ile na starcie dodajemy punktów konkretnej drużynie (gospodarz:goście). O ile dodanie punktów słabszemu składowi (odjęcie silniejszemu) wyrównuje teoretycznie zakład, to nadal mamy trzy możliwe opcje: wygrana, remis i przegrana.

Handicap azjatycki

Przy takim ustawieniu bardziej atrakcyjny dla grających wydaje się handicap azjatycki, ponieważ eliminuje możliwość remisu. Dokładniej, jeżeli wypadnie remis, to kwota włożona w zakład jest zwracana grającemu. Jak działają zakłady z handicapem – przedstawia poniższa infografika.

Tabela przedstawiająca jak działa handicap w zakładach bukmacherskich
Handicap w zakładach bukmacherskich; infografikę w formacie pdf możesz pobrać tutaj „Handicap w zakładach bukmacherskich„

Drugą różnicą między handicapem europejskim a azjatyckim jest możliwość zakładów z handicapem niecałkowitym. Najprostszy z nich to połówkowy. Dla przykładu handicap -1.5 na pierwszą drużynę oznacza, że drużyna ta musi wygrać przynajmniej dwoma punktami (gdy wygra jednym albo zremisuje, przegrywamy zakład). Analogicznie, jeżeli obstawimy handicap 1.5 na drugą drużynę, to aby zakład był wygrany, potrzeba, by druga drużyna nie przegrała więcej niż jednym punktem.

Handicap ćwiartkowy

Powyższe dwa przykłady to handicapy najczęściej występujące. Przejdźmy teraz do innych. Za najbardziej skomplikowany można uznać handicap ćwiartkowy. Ten rodzaj zakładu jest hybrydą handicapów europejskiego i azjatyckiego. Wnoszony zakład rozkładamy na dwie części: pierwsza połowa przypada na zakład, do którego dodajemy 0,25, a druga na zakład, od którego odejmujemy 0,25.

Handicap równy

Kolejnym przykładem tego typu zakładu jest handicap równy. Stosuje się go w przypadku, gdy rywalizujące drużyny zasadniczo nie odbiegają od siebie pod względem poziomu. Każdej z ekip doliczamy wtedy handicap równy zero. By wygrać, wystarczy przewidzieć, która drużyna zwycięży, a w przypadku remisu zakład zostaje nam zwrócony.

Ostatnim rodzajem handicapów, występującym powszechnie u bukmacherów, jest zakład podzielony. Występuje np. w formie „0,5 i 1”. Stawka zostaje podzielona po równo pomiędzy te dwa handicapy.

Handicap pojedynczy

Można jeszcze spotkać tzw „handicapy pojedyncze” gdy występuje wyraźna różnica pomiędzy siłami zespołów uczestniczących w spotkaniu, w tym przypadku drużyna uznana za faworyta otrzymuje handicap wyrównujący szanse (przykładowo bramki -1 czy +1 ).

Wady i zalety zakładów handicapowych

Jak każdy system bukmacherski, tak i handicapy mają – z punktu widzenia gracza – swoje wady i zalety. Dlaczego z handicapów warto korzystać i na co warto uważać, by na takim zakładzie nie stracić?

Zalety zakładów z handicapem:

 • Większa atrakcyjność – eliminacja trójstopniowego podziału z wygrana-remis-przegrana na rzecz podziału wygra-przegrana oraz, w przypadku remisu, zwrot zakładu.
 • Mniejsze marże bukmacherów, czyli wyższe kursy bukmacherskie, korzystniejsze dla graczy i zwiększające ich wygrane
 • W przypadku meczów z wyraźnym faworytem brak handicapu oznacza bardzo niski kurs na zwycięstwo silniejszej drużyny. Po zastosowaniu tego rodzaju zakładu kurs staje się atrakcyjniejszy.
 • Handicapy umożliwiają bezpieczniejszą grę – zastosowanie handicapów ćwiartkowych daje dużą szanse na zwrot co najmniej połowy zakładu (przy niedużej pomyłce co do wyniku).
Najpopularniejsze rodzaje handicapów to handicapy europejskie i azjatyckie
Co warto wiedzieć o handicapach?

Wady zakładów z handicapem:

 • Mniejsza szansa na trafienie – wynika to z faktu, że przy zakładach handicapowych więcej czynników decyduje o ostatecznym zwycięstwie. W niektórych przypadkach jeden rzut karny lub błąd sędziego może spowodować, że „jedynka” wejdzie, a zakład handicapowy już nie.
 • Zakłady handicapowe wymagają od graczy większej wiedzy. By tego rodzaju zakłady zwiększały szansę gracza na wygraną, należy przeprowadzić m.in. dokładną analizę przedmeczową, obejmującą kadrę, mecze u siebie i na wyjeździe, dokładne wyniki, style gry obu ekip itd.
 • W niektórych przypadkach kursy bukmacherskie na handicap są mało atrakcyjne – mogą być np. specjalnie zaniżane na niektóre mecze lub po prostu uaktualniane z opóźnieniem, co może wprowadzić w błąd typującego.
 • Wśród polskich bukmacherów oferta zakładów z handicapem jest stosunkowo mało rozbudowana i obejmuje tylko podstawowe propozycje. Pod względem zakładów handicapowych najkorzystniej prezentuje się oferta firm forBet i LvBet.

Przykłady zakładów handicapowych

W tej części podamy kilka praktycznych przykładów zastosowania handicapów. Prześledźmy po kolei rodzaje zakładów z uwzględnieniem realnych spotkań sportowych. Weźmy za przykład do analizy, jak działają handicapy na mecz Bayern Monachium - Paris Saint-Germain. Doświadczeni gracze doskonale rozumieją różnice między zakładami 1X2, a zakładami z handicapem i potrafią wybrać tę opcję, która ma wyższe szanse na powodzenie. Jeśli przeczytasz te przykłady, na pewno dobrze opanujesz pojęcie handicapu.

Zakłady z handicapem europejskim

Jeżeli stawiamy na Bayern, który rozpoczyna mecz z 1 bramką przewagi, to wygrywamy zakład, o ile ten zwycięży lub zremisuje. Przegrywamy zakład, gdy przegra co najmniej jedną bramką. Jeżeli stawiamy na Paris SG, to wygrywamy w przypadku, gdy ten wygra co najmniej 2 bramkami.

  Handicap europejski 1:0  

Przykład 1 : Wynik końcowy meczu to 2:1, przy rozliczeniu handicapu mamy 3:1 dla Bayernu Monachium - wygraliśmy obstawiając wygraną tej drużyny.
Przykład 2 : Wynik końcowy meczu to 1:1, przy rozliczeniu handicapu mamy 2:1 dla Bayernu Monachium - wygraliśmy obstawiając wygraną zespołu niemieckiego.
Przykład 3 : Wynik końcowy meczu to 1:2, przy rozliczeniu handicapu mamy remis 2:2, przegraliśmy obstawiając wygraną Bayernu Monachium.
Przykład 4 : Wynik końcowy, zwycięstwo PSG 1:3, przy rozliczeniu handicapu mamy wynik 2:3, wygraliśmy obstawiając wygraną PSG.

Zakłady z handicapem azjatyckim

Stawiając na Bayern, wygrywamy w przypadku, gdy różnica w bramkach nie będzie większa niż 1 na korzyść Paris SG. Zakład jest nam zwracany, gdy Bayern przegra dokładnie dwoma bramkami. Jeżeli stawiamy na Paris SG, to wygrywamy, gdy ta drużyna strzeli o co najmniej 3 bramki więcej niż Bayern.

  Handicap azjatycki 1,5  

Przykład 1 : Wynik końcowy meczu to 1:2, przy rozliczeniu handicapu mamy 2,5:2 dla Bayernu Monachium - wygraliśmy obstawiając wygraną niemieckiej drużyny.
Przykład 2 : Wynik końcowy meczu to 1:4, przy rozliczeniu handicapu mamy 2,5:4 dla PSG - przegraliśmy obstawiając wygraną Bayernu Monachium.

Zakłady z handicapem ćwiartkowym

Zakład dzieli się na dwie części: na handicap 1:0 oraz 0,5. Stawiając na Bayern, wygrywamy zakład, gdy ta drużyna zwycięży lub zremisuje. W przypadku przegranej jednym golem połowa stawki jest nam zwracana, a w pozostałych przegrywamy zakład. Gdy obstawiamy Paris SG, to tylko zwycięstwo różnicą dwóch goli daje nam wygrany zakład.

  Handicap ćwiartkowy 0,75  

Przykład 1 : Wynik końcowy meczu to 2:1, przy rozliczeniu handicapu 0,75, wygraliśmy obstawiając zwycięstwo Bayernu.
Przykład 2 : Wynik końcowy meczu to 1:2, przy rozliczeniu handicapu bukmacher zwraca nam połowę stawki zakładu.
Przykład 3 : Wynik końcowy meczu to 1:3, przy rozliczeniu handicapu wygrywamy, jeśli postawiliśmy na PSG.

Zakłady z handicapem równym

W tym przypadku wygrany zakład równa się zwycięstwu typowanej drużyny, dzięki temu nasze szanse na wygraną 50/50. W przypadku remisu cały wkład zostaje nam zwrócony, jeśli postawiliśmy kupon typu Singiel, w przypadku kuponu AKO pozycja z tym spotkaniem jest rozliczana po kursie 1.0 (kupon dalej jest w grze, aż do rozliczenia wszystkich zdarzeń). a

  Handicap równy (zakład bez remisu)  

Przykład 1 : Wynik końcowy meczu to 2:1, przy rozliczeniu handicapu 0,75, wygraliśmy obstawiając zwycięstwo Bayernu.

Zakłady z handicapem podzielonym

Stawka zakładu zostaje podzielona pomiędzy handicapy 0,5 i 1:0, co oznacza, że stawka zakładu zostaje rozdzielona na dwa osobne handicapy.  W tej kombinacji można wygrać dwa zakłady, jeden zakład lub przegrać dwa zakłady. Przykładowo stawiając kupon z 1 zdarzeniem za 100 zł, 50 zł idzie na handicap 0, pozostała część na 0,5.

  Handicap podzielony 0 i 0,5  

Handicap na Bayern Monachium 0 i 0,5
Przykład 1 : Wynik meczu 1:2 - przegrywamy oba handicapy.
Przykład 2 : Wynik meczu 2:2 - zwracana jest połowa stawki za handicap 0, natomiast drugą połowę stawki za handicap 0,5 przegrywamy.
Przykład 3 : Wynik meczu 3:2 - wygrywamy obydwa handicapy.

W jaki sposób zakład z handicapem jest korzystny dla gracza ?

Handicap wyrównuje szanse rywalizujących drużyn, może poprawić szanse gracza na wygraną
Z handicapów najczęściej korzystamy w zakładach piłkarskich

Pod wieloma względami handicapy są korzystniejsze dla graczy niż inne typy zakładów. Po pierwsze, pozwalają na bardziej urozmaicony typ gry, w odróżnieniu od podziału wygra-zremisuje-przegra.

typy z handi w Superbet
Zakłady bukmacherskie z przewagą i wysokimi kursami

Umożliwiają także bezpieczniejszy sposób lokowania kwoty wkładu. Handicapy azjatyckie eliminują remis – w jego przypadku zakład zostaje nam zwrócony. Przy zakładach z handicapem marże bukmacherów są mniejsze, a w wyniku tego kursy bukmacherskie rosną. Dodatkowo dzięki handicapom zakład na wygraną istotnie silniejszego przeciwnika staje się sensowny. Przy zastosowaniu zakładu ćwiartkowego niwelujemy prawdopodobieństwo przegranej do niskiego poziomu – podział stawki na dwa typy daje dużą szansę na co najmniej zwrot połowy wkładu.

W jakich sportach handicap ma największe zastosowanie?

Handicapy najczęściej stosowane są w sportach, w których zwycięstwo, remis lub porażka podyktowane są różnicą w zdobytych punktach przez obie drużyny/uczestników spotkania. Rzadziej spotyka się handicapy stosowane w sportach zimowych, motorowych oraz lekkoatletyce.

Handicapy najczęściej występują w grach drużynowych, takich jak:

 • piłka nożna (każdy rodzaj handicapu – zakład na wynik końcowy lub na wynik do przerwy),
 • siatkówka (handicap na sety lub „małe” punkty),
 • koszykówka (handicap punktowy na kwartę, połowę lub cały mecz),
 • hokej na lodzie (handicap na poszczególne tercje lub całe spotkanie),
 • baseball (handicap na końcowy wynik spotkania),
 • tenis ziemny (handicap na na gemy, sety lub całe spotkanie),
 • żużel (handicap na punkty w końcowym wyniku spotkania),

Jak rozpoznać typ handicapu?

W przypadku handicapu europejskiego występuje zapis EH(a:b), gdzie a,b to liczby całkowite oznaczające ile punktów / bramek dodajemy na starcie konkretnej drużynie, np. (1,0) oznacza dodanie 1 bramki pierwszej drużynie. Zapis dla handicapu azjatyckiego charakteryzuje się połówkowymi wartościami, np. AH (-0,5), zaś dla ćwiartkowego mamy zapis postaci AH(-0,75).

Zakład za darmo u bukmachera internetowego i stacjonarnego eFortuna Zakłady Bukmacherskie - freebet za kod

Fortuna Zakłady Bukmacherskie - najchętniej wybierany bukmacher internetowy przez początkujących graczy i typerów online, polecamy do założenia konta pod mecze Ligi Mistrzów [instrukcja na szybką rejestrację i powitalny bonus 2000 zł + 20 zł freebet na start+ 600 zł zakład bez ryzyka]. Fortuna jest legalnym bukmacherem z licencją Ministerstwa Finansów o numerze SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.

Bonusy na kupony z handicapem

Nowi grający przez internet mają możliwość zwiększenia puli wygranych na kuponach z handicapem. Po przeczytaniu tekstu o handicapie i możliwościach stosowania handicapu, Wasza wiedza powinna być wystarczająca do postawienia pierwszego kuponu bukmacherskiego.

Zakład za freebet

Warto wtedy wykorzystać możliwość powiększenia budżetu bukmacherskiego x2 (tak zwany bonus 100%) lub odebrać jeden lub kilka darmowych freebetów, m.in od STS Zakłady Bukmacherskie Online. Obecnie bukmacher Start-Typ Sport oferuje swoim klientom mega ekskluzywny zakład bez wpłaty własnego kapitału o wartości aż 25 zł. Można go przeznaczyć na dowolne typy sportowe z oferty bukmacherskiej online.

rejestracja w forbet: bonus 2410 zł
Kod promocji bukmachera na 2021 to LEGALSPORT

 W aktualnych promocjach, polecamy także sprawdzić nagrody Betclic i odebrać bonus za 550 zł. Ta premia to oferta specjalna - promocja dla nowych typerów oraz tych, co mieli profil gracza w Betclic przed wejściem w życie ustawy hazardowej). Z kodem jest dodatkowa szansa na zakład bez ryzyka ( cashback 550 zł). Dzięki temu można otrzymać zwrot za nietrafiony kupon z handicapem. Listę najlepszych bonusowych nagród zawiera tabela, wszystkie można wykorzystać na zakłady sportowe:

Bukmacher z dobrym bonusem
Bukmacher  Bonus  Odbiór premii
STS 1479 zł Bonus  STS >
Fortuna 2720 zł Bonus  Fortuna > 
Superbet 1534 zł Bonus Superbet >
BETFAN 1650 zł Bonus  Betfan >
Betclic 550 zł Bonus  Betclic > 
LVBET  3423 zł Bonus  LVBET >
forBET  2410 zł Bonus  forBET > 
PZBuk  700 zł Bonus  PZBuk >
TOTALbet  5050 zł Bonus  Totalbet >
Totolotek 574 zł Bonus  Totolotek >
eToto  1000 zł Bonus  eToto >
eWinner  610 zł Bonus  eWinner >

By postawić swoje pierwsze zakłady za darmo, załóż konta u internetowych buków wymienionych powyżej. Podczas rejestracji nie zapomnij wpisać naszego kodu promocyjnego LEGALSPORT.

Jak wygrywać z handicapem?

Gracze wykorzystują zakłady z handicapem do zmniejszenia ryzyka przegranej. W tym pomocne są 2 rodzaje bonusów aktywowanych kodem LEGALSPORT. Bonus bez ryzyka wymaga wpłaty depozytu (można jednak odzyskać włożony wkład), natomiast freebet jest darmowy oraz przeważnie bezdepozytowy. Za ten drugi zakład możesz w sumie postawić ok 20 zakładów za 10 zł - taka opcja jest na przykład w Fortunie oraz STS. Jak wygrywać takie kupony? Zobacz poniższe wygrane i podejmij wyzwanie.

Trafiony kupon bukmacherski w STS Zakłady Sportowe - typy handicapowe i nie tylko

Przypominamy, że powyżej zaprezentowaliśmy tylko i wyłącznie przykład trafionego kuponu, który co prawda składa się typów niezwiązanych z handicapami, ale pozwala zobrazować, którą drogą warto iść, by wygrać sporą kasę. Wy możecie go dowolnie modyfikować i ustawiać pod własny system bukmacherski.

FAQ: handicap w pytaniach i odpowiedziach

Wszystkie pytania dotyczące zakładów bukmacherskich z handicapem zebraliśmy w mini przewodnik. Zapraszamy do lektury, dzięki tym informacjom będziecie mieli wiedzę jak wykorzystywać zdarzenia z handicapem i jak być przed bukmacherem w kwestii betowania.

1️⃣ Czy kursy na zdarzenia z handicapem są wyższe?

Po analizie ofert bukmacherskich, możemy stwierdzić, że istnieją spore różnice kursowe pomiędzy tradycyjnymi 1x2, a zakładami z handicapem. Przykładowo, zwycięstwo Barcelony w meczu z Villareal ofercie bukmachera forBET zostało oszacowane na 1.35, natomiast kurs na wygraną Blaugrany w handicapie 0:1 (lub -1:0) wynosi aż 1.9. U innych bukmacherów znaleźliśmy różnice kursowe na to samo spotkanie + / - w przedziale 20-30%.

2️⃣ W jakich sportach najczęściej można obstawiać handicapy?

Bukmacherzy bardzo chętnie dodają do swoich ofert tego typu selekcje, dlatego też niemal w każdym sporcie znajdziemy pozycje związane z handicapami. Najczęściej można je odnaleźć w piłce nożnej, koszykówce, siatkówce oraz tenisie.  

3️⃣ Jaki handicap jest najlepszy?

Na to pytanie nie ma jednej konkretnej odpowiedzi, ponieważ wszystko koniec końców jest uzależnione od indywidualnej strategii gry. Rekomendujemy jednak korzystanie przede wszystkim z handicapów 2-drogowych, które gwarantują aż 50% szans na powodzenie.

4️⃣ Który handicap polecany jest dla początkujących graczy.

Obstawiający, którzy rozpoczynają dopiero swoją przygodę z zakładami wzajemnymi, powinni przede wszystkim korzystać z handicapów europejskich, które w swoich założeniach są bardzo proste. Dokładny opis takich typów można znaleźć powyżej, w sekcji "przykłady zakładów handicapowych".  

5️⃣ Co oznacza "12" w STS?

W zakładach bukmacherskich skrót 12 oznacza zakład bez ryzyka. Typujemy za jego pomocą wygraną gospodarzy lub triumf gości. Jeżeli w ostatecznym rozrachunku padnie w obstawiamy meczu remis, to wówczas selekcja zostaje rozliczona po kursie 1.00 (nie jest liczona do ostatecznej wygranej).

6️⃣ Czy handicap występuje tylko w sporcie?

Legalnie działający na terenie naszego kraju bukmacherzy przede wszystkim dodają opcje handicapowe do sportów, jednak niekiedy można je znaleźć również w polityce czy finansach.

7️⃣ Na czym polega handicap azjatycki?

Dzięki handicapom azjatyckim gracze mają aż 50% szans na poprawne wytypowanie ostatecznego rezultatu, albowiem mają oni do wyboru tylko i wyłącznie dwie opcje. Dla porównania, w standardowych wersjach handicapowych szansa na poprawnie wytypowanie meczu spada do nieco ponad 33%. Co więcej, w niektórych przypadkach - opisaliśmy je powyżej np. w sekcji "przykłady zakładów handicapowych" - typujący może odzyskać połowę obstawionej stawki/wygranej. Handicapy azjatyckie są w LVBET - największy wybór, mega kursy i najwyższy na rynku bonus powitalny aż do 1570 zł z kodem bonusowym [ Jak się zarejestrować w LVBET Zakłady Bukmacherskie ]

8️⃣ Jaki polski bukmacher stosuje handicap azjatycki?

Handicapy azjatyckie można znaleźć przede wszystkim u bukmachera LVBET - główny sponsor ekstraklasowej Wisły Kraków dodaje takie propozycje do swojej oferty regularnie. Pozostałe buki nie są w tej kwestii konsekwentne, dlatego też zachęcamy Was do cyklicznej i wnikliwej analizy wszystkich ofert dostępnych na naszym polskim rynku.

9️⃣ Czy bukmacher Betclic ma zakłady z handicapem?

Legalny, sprawdzony i w 100% bezpieczny dla typerów bukmacher Betclic Polska udostępnia swoim klientom wyjątkowe zakłady sportowe z handicapem, które opatrzone są dodatkowo wysokimi kursami bukmacherskimi, na których da się po prostu zarobić w dłuższej perspektywie. Pozycje ofertowe związane z handicapem można odnaleźć nie tylko w ofercie na ligę angielską, ligę włoską, ligę hiszpańską czy ligę polską, ale również w mniej medialnych rozgrywkach ligowych, jak chociażby liga australijska czy liga belgijska. Dobrze rozwinięta oferta na handicap dotyczy piłki nożnej, hokeja na lodzie oraz koszykówki.

Inni czytali również

Komentarze i opinie (6)

Co to jest handicap?
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
handi
skomentowano ponad miesiąc temu
Handi fajnie wyglądają na kuponach, ale brakuje mi nowych rozwiązań. Jest szansa, że buki coś ogarną w tej sprawie? Fajnie by było, jakby coś nowego wprowadzili. Granie tego samego jest trochę nudne :)
asia
skomentowano ponad miesiąc temu
Gdzie gracie z azjatyckim handicapem? który bukmacher jest najlepszy do tego?
new bet
skomentowano ponad miesiąc temu
Nie do końca rozumiem handicap azjatycki, nigdzie u bukmacherów nie widać takiej nazwy - jak to rozpoznać przy stawianiu zakładów?
Junior@
skomentowano ponad miesiąc temu
Dla mnie to jeszcze czarna magia, jakoś u swojego buka nie mogę znaleźć tych handicapów o których tu piszecie
LFC_PL
skomentowano ponad miesiąc temu
Czy tylko mi się wydaje, że LV BET ma najlepsze handi? Szukam najlepszej opcji dla siebie do gry za duże stawki.
JuveCR7
skomentowano ponad miesiąc temu
Betclic powinien rozwalić system swoją ofertą na handicapy :) Przed ustawą były super typy i wysokie kursy . Mam nadzieję, że będą to kultywować......
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.