sobota, 3 grudnia 2022
Najnowsze: Kursy i typy na Brazylia - Korea Południowa

Co to jest martyngał

Podwajanie stawki w internetowym stawianiu zakładów - czy jest skuteczne?

Bonusy powitalne do gry progresj─ů - nawet 26049 z┼é
Zobacz list─Ö nagr├│d od najlepszych bukmacher├│w internetowych
Spis tre┼Ťci
Rozwiń
 1. Martyngał - co to jest
  1. Kiedy martynga┼éy pojawi┼éy si─Ö w grach na pieni─ůdze
 2. Martyngał w zakładach bukmacherskich
  1. Porady dla graczy
 3. Martyngał w obstawianiu
  1. Zak┼éady bukmacherskie z progresj─ů - przyk┼éady
 4. Jeżeli nie martyngał, to co?
  1. Przejrzyj list─Ö bonus├│w z kodami
 5. FAQ - pytania o stosowanie martyngałów u bukmachera
Czym jest martyngał i jak go stosować w bukmacherskich zakładach
Co to jest martyngał

Klasyczna metoda martynga┼éowa to po┼é─ůczenie pewnej w┼éasno┼Ťci mno┼╝enia przez dwa oraz „pewno┼Ťci” zysku. Swoje pocz─ůtki mia┼éa w typowaniu, która strona monety wypadnie po rzucie.

Rejestracja Fortuna + bonus 630 zł
Premi─Ö na konto wykorzystasz do gry systemem progresywnym

W prostej grze monet─ů szanse na to, ┼╝e reszka b─Ödzie u góry, wynosz─ů dok┼éadnie 50% (analogicznie w przypadku or┼éa). Procedura jest do┼Ť─ç prosta:

 • startujemy od pewnej ustalonej kwoty bazowej (raczej niskiej) i obstawiamy ni─ů pierwszy zak┼éad,
 • je┼╝eli uda nam si─Ö poprawnie wytypowa─ç stron─Ö monety, zostajemy przy tej kwocie przy kolejnej grze,
 • je┼╝eli nie uda nam si─Ö odgadn─ů─ç strony monety, to mno┼╝ymy kwot─Ö wcze┼Ťniejszego zak┼éadu przez dwa i t─ů warto┼Ťci─ů op┼éacamy kolejny rzut,
 • gramy do momentu, a┼╝ uda nam si─Ö poprawnie wytypowa─ç.

Prosta jest równie┼╝ strategia obstawiania: podwajamy kwot─Ö zak┼éadu w przypadku b┼é─Ödnego typu. To, co przemawia za sensowno┼Ťci─ů takiego podej┼Ťcia, to fakt, ┼╝e pierwsza wygrana (nawet po bardzo d┼éugiej serii pora┼╝ek) zwraca ca┼éy poniesiony wcze┼Ťniej wk┼éad. A nawet wi─Öcej – daje dodatkow─ů wygran─ů (proste obliczenie z sum─ů ci─ůgu geometrycznego). Drugi istotny czynnik, który móg┼éby sprawi─ç, ┼╝e metoda ta by┼éaby wprost genialna, to nast─Öpuj─ůca w┼éasno┼Ť─ç:

 • prawdopodobie┼ästwo odzyskania w ten sposób wk┼éadu jest równe 1.

Czyli na pewno uda si─Ö w ko┼äcu wygra─ç z bukmacherem. Niestety, jest jedno „ale” – potrzeba do tego nieograniczonej liczby ┼Ťrodków. Teoretycznie seria pora┼╝ek mo┼╝e mie─ç dowoln─ů sko┼äczon─ů d┼éugo┼Ť─ç, a kolejne kwoty rosn─ů w zastraszaj─ůcym tempie.

Najlepszy bukmacher do progresji w Lidze Mistrzów3754 zł dla nowych graczy - freebet, cashback + 100% za depozyt
Najlepszy bukmacher do progresji w Lidze Mistrz├│w
3754 zł dla nowych graczy - freebet, cashback + 100% za depozyt
Zagraj

Przykład:

 • startujemy od 2 z┼é i notujemy 10 b┼é─Ödnych typów z rz─Ödu. Nietrudno policzy─ç, ┼╝e przy 11. zak┼éadzie musimy wy┼éo┼╝y─ç a┼╝ 2048 z┼é depozytu (lub w onusach), aby my┼Ťle─ç o zwrocie.

Tyle teorii. Ale jak metoda martynga┼éu ma si─Ö do zak┼éadów bukmacherskich w praktyce? 

Martyngał - co to jest

Poj─Öcie martynga┼éu do teorii prawdopodobie┼ästwa wprowadzi┼é francuski matematyk Paul Pierre Lévy (wyprowadzi┼é wzór na Krzyw─ů Lévy’ego). Teori─Ö rozwin─ů┼é Joseph Leo Doob, ameryka┼äski matematyk specjalizuj─ůcy si─Ö w analizie i twierdzeniach prawdopodobie┼ästwa. Zamys┼éem powstania tej teorii by┼éo pokazanie niemo┼╝liwo┼Ťci istnienia wygrywaj─ůcych strategii w grach hazardowych i zak┼éadach bukmacherskich.

Obecnie martynga┼éy s─ů u┼╝ywane w wielu obszarach prawdopodobie┼ästwa, co jest jednym z g┼éównych powodów ich badania. Wiele problemów zwi─ůzanych z prawdopodobie┼ästwem zosta┼éo rozwi─ůzanych poprzez znalezienie martynga┼éu w problemie i zbadanie go. 

Kiedy martynga┼éy pojawi┼éy si─Ö w grach na pieni─ůdze

Pierwotnie termin martynga┼é okre┼Ťla┼é strategi─Ö grania w gry hazardowe w XVIII-wiecznej Francji. ┼ü─ůczony by┼é z popularnym obstawianiem rzutu monet─ů. Gracze za prawid┼éowy wynik (orze┼é lub reszka), otrzymywali wygran─ů równ─ů postawionej kwocie pieni─Ödzy. Strategia polega┼éa na podwajaniu stawki po ka┼╝dej przegranej, dzi─Öki czemu pierwsza wygrana pokrywa┼éa wszystkie straty, a jednocze┼Ťnie dawa┼éa wygran─ů równ─ů pierwszej postawionej stawce. 

Martyngał w zakładach bukmacherskich

Przeniesienie poj─Öcia martynga┼éu – lub jak to woli, progresji Martingale'a – na zak┼éady wzajemne wydaje si─Ö naturalne i do┼Ť─ç proste. Wystarczy wyszukiwa─ç zdarzenia z kursami 2.00 (odpowiada to prawdopodobie┼ästwu zbli┼╝onemu do 0.5) i próbowa─ç. Wygrane wydaj─ů si─Ö w zasi─Ögu r─Öki. Nic bardziej mylnego! Na drodze do sukcesu stoj─ů dwie powa┼╝ne przeszkody:

 • mar┼╝a bukmachera i niedoszacowanie kursu 
 • podatek (12%), który p┼éaci gracz za ka┼╝dy wype┼éniony kupon.

Na pierwszy rzut oka obie te trudno┼Ťci mo┼╝na obej┼Ť─ç, graj─ůc za wy┼╝sze stawki (co rekompensuje „brakuj─ůcy” kurs do 2.00) albo spróbowa─ç z nieco wi─Ökszymi kursami (co nie zmienia bazowej op┼éaty za kupon). W praktyce u wszystkich bukmacherów (w tym forBET, eWinner czy LVBET) prawdopodobie┼ästwo wygranej przy kursie 2.00 wynosi mniej ni┼╝ 50%.

Freebet do gry z podwajaniem stawki

Te „lekkie” modyfikacje zmieniaj─ů jednak warunki, przy których teoretyczne obliczenia dawa┼éy zysk w d┼éu┼╝szej perspektywie. Innymi s┼éowy, gracz bardziej ryzykuje, typuj─ůc w ten sposób:

 • wy┼╝sze stawki oznaczaj─ů du┼╝o szybciej rosn─ůce kwoty kolejnych zak┼éadów oraz
 • wy┼╝sze kursy zmniejszaj─ů szanse na poprawny typ.

Porady dla graczy

Do tego wszystkiego mo┼╝na jeszcze do┼éo┼╝y─ç blokady od samego bukmachera i otrzymamy przepis na strat─Ö du┼╝ych ┼Ťrodków pieni─Ö┼╝nych. Wyj┼Ťciem z impasu mo┼╝e by─ç gra za naprawd─Ö niskie pieni─ůdze, np. kwota bazowa na poziomie 1 z┼é czy ni┼╝ej. W tym przypadku gra si─Ö relatywnie bezpiecznie, ale potencjalne wygrane s─ů raczej nik┼ée. Dla przyk┼éadu, zaczynaj─ůc od 1 z┼é i celuj─ůc w kursy w okolicach 2.00, mo┼╝na pozwoli─ç sobie na do┼Ť─ç d┼éug─ů seri─Ö pora┼╝ek. To, jak ro┼Ťnie kwota kolejnych zak┼éadów oraz sumaryczna kwota po n-tym kuponie, przedstawia poni┼╝sza tabela:

Numer zak┼éadu Stawka wynikaj─ůca z metody martynga┼éu Sumaryczna kwota zak┼éadów
1 1 zł 1 zł
2 2 zł 3 zł
3 4 zł 7 zł
4 8 zł 15 zł
5 16 zł 31 zł
6 32 zł 63 zł
7 64 zł 127 zł
8 128 zł 255 zł
9 256 zł 511 zł
10 512 zł 1023 zł
11 1024 zł 2047 zł

Ci─ůg pora┼╝ek, na który gracz mo┼╝e sobie pozwoli─ç, zale┼╝y od jego ┼Ťrodków pieni─Ö┼╝nych oraz sposobu gry. Istnieje mo┼╝liwo┼Ť─ç wypróbowania powy┼╝szej metody bez ryzykowania przy tym utraty wk┼éadu w┼éasnego. Doskona┼éa okazja to pakiety powitalne od bukmacherów. Wi─Ökszo┼Ť─ç spó┼éek wymaga obrotu, co przek┼éada si─Ö na do┼Ť─ç du┼╝─ů liczb─Ö potrzebnych zak┼éadów. Mo┼╝na jednak w tym miejscu zastosowa─ç metod─Ö martynga┼éu i do┼Ť─ç szybko osi─ůgn─ů─ç regulaminowy obrót, o ile ci─ůg b┼é─Ödnych typów nie b─Ödzie zbyt d┼éugi.

Martyngał w obstawianiu

To, ┼╝e metoda martynga┼éu jest ryzykowna, nie sprawia, ┼╝e typerzy jej w ogóle nie stosuj─ů. Najpopularniejszym rodzajem zak┼éadów, w obr─Öbie których progresja Matingale'a mo┼╝e by─ç wykorzystywana z powodzeniem, jest „gra na remisy”. O co dok┼éadnie chodzi? Otó┼╝ szukamy wydarze┼ä, w których remis jest prawdopodobny (kurs w okolicach 3.00-4.00) i typujemy w┼éa┼Ťnie to zdarzenie. Je┼╝eli nie uda nam si─Ö trafi─ç, podwajamy stawk─Ö i próbujemy dalej, a┼╝ do skutku lub utraty wszystkich ┼Ťrodków na to przeznaczonych. Gracz sam musi ustali─ç sobie ten limit.

Zak┼éady bukmacherskie z progresj─ů - przyk┼éady

Warto skupi─ç swoj─ů uwag─Ö na sportach, w których kurs remisu oscyluje w okolicach 3.00-4.00. Najlepszymi kandydatami do obstawiania z martynga┼éami s─ů: pi┼éka no┼╝na oraz hokej na lodzie. Przyjrzyjmy si─Ö nast─Öpuj─ůcemu przyk┼éadowi:

Wydarzenie Kurs na remis Stawka zak┼éadu Wynik Wygrane – stawki zak┼éadów
Burnley-Fulham (1 Liga angielska, piłka) 3.10 2 zł Zły typ -2,00 zł
Vaasan-Lahti (1 Liga finlandzka, hokej) 3.90 4 zł Zły typ -6,00 zł
Chabarowsk-Jekaterinburg (KHL Rosja, hokej) 3.85 8 zł Zły typ -14,00 zł
Elfsborg-Djurgarden (1 Liga szwedzka, piłka) 3.20 16 zł Zły typ -30,00 zł
Eibar-Valladolid (1 Liga hiszpańska, piłka) 3.25 32 zł Zły typ -62,00 zł
Angers-Rennes (Puchar Francji, piłka) 3.30 64 zł Dobry typ 59.85 zł

W powy┼╝szym cyklu mamy dobry typ dopiero na szóstym kuponie. Ca┼ékowity wk┼éad 126 z┼é, natomiast wygrana w ostatnim zak┼éadzie (po uwzgl─Ödnieniu podatku 12%) wynosi 185.85 z┼é.

Powyższy przykład obrazuje:

 • jak szybko wzrastaj─ů stawki kolejnych zak┼éadów,
 • jaka jest sumaryczna strata po ka┼╝dym kolejnym b┼é─Ödnym typie oraz
 • na jak─ů wygran─ů mo┼╝e liczy─ç gracz przy pierwszym trafionym zak┼éadzie.

Naszym zdaniem martynga┼éy s─ů dla osób, które lubi─ů ryzyko i posiadaj─ů wystarczaj─ůco du┼╝o ┼Ťrodków pieni─Ö┼╝nych. Ten system pozwala wygra─ç z prawdopodobie┼ästwem równym 1, ale tylko przy za┼éo┼╝eniu ┼╝e obstawiaj─ůcy ma nieograniczone zasoby pieni─Ödzy. Tych ostatnich potrzeba, aby przetrwa─ç z┼é─ů pass─Ö. 

Je┼╝eli kto┼Ť zdecyduje si─Ö na spróbowanie swoich si┼é w tej metodzie, mo┼╝e równie┼╝ rozwa┼╝y─ç gr─Ö za ┼Ťrodki finansowe od bukmachera. Pakiety powitalne, kody bonusowe i wiele innych daj─ů szans─Ö na sprawdzenie swoich umiej─Ötno┼Ťci. To mo┼╝liwo┼Ť─ç zaryzykowania bez obawy o konsekwencje (strat─Ö pieni─Ödzy).

Jeżeli nie martyngał, to co?

Metod, które w jakim┼Ť stopniu poprawiaj─ů szanse typera na wygran─ů z bukmacherem, jest mnóstwo. Najbardziej warto┼Ťciowe i wymierne to takie, które bazuj─ů na b┼é─Ödach oddsmakerów przy wyliczaniu kursów zdarze┼ä. Zani┼╝one prawdopodobie┼ästwa ze strony pracownika legalnej spó┼éki organizuj─ůcej zak┼éady bukmacherskie stanowi─ů furtk─Ö, która pozwala skorzysta─ç z tzw. valuebetów.

Co wa┼╝ne, tego typu strategi─ů gry mog─ů pos┼éugiwa─ç si─Ö nie tylko zawodowcy, lecz równie┼╝ amatorzy w internetowych zak┼éadach wzajemnych. Wystarczy troch─Ö samozaparcia oraz wiedzy sportowej wspartej wyszukiwarkami online, aby zapewni─ç sobie mo┼╝liwo┼Ť─ç czerpania zysków.

Przejrzyj list─Ö bonusów z kodami

Innym rozwi─ůzaniem jest wykorzystanie dost─Öpnych opcji w postaci dodatkowej kasy za depozyt. Masz 200 z┼é i chcesz mie─ç mo┼╝liwo┼Ť─ç gry z podwójn─ů stawk─ů za 400 z┼é? To mo┼╝liwe, nawet w przypadku 1 000 z┼é (wtedy masz z premi─ů 2 000 z┼é), do maksymalnej kwoty 5 000 z┼é (w bud┼╝ecie na zak┼éady znajdziesz 10 000 z┼é).

Ranking bukmacherów do zak┼éadów
Porównanie firm na rok 2022

Z kodem promocyjnym kas─Ö na zak┼éady powi─Ökszysz nawet o 100%. Zobacz jak kod LEGALSPORT dzia┼éa w praktyce i który bonus sprawdzi si─Ö do gry z martynga┼éem (TU zestawienie bonusów na start i kodów w promocjach na rok 2022).

FAQ - pytania o stosowanie martyngałów u bukmachera

1´ŞĆÔâú Czy freebet nadaje si─Ö do gry martynga┼éem?

Bonusy na darmowe bety maj─ů z regu┼éy nomina┼é od 20 z┼é do 50 z┼é, wi─Öc przy grze progresj─ů wystarcz─ů na 4-5 zak┼éadów (przyjmuj─ůc ┼╝e pierwsze obstawienie to stawka minimalnego mo┼╝liwego zak┼éadu 2 z┼é). Zatem freebety pozwol─ů na rozpocz─Öcie, ale do kontynuacji nadaj─ů si─Ö powitalne premie o wy┼╝szym nominalne (jak ten bonus z Fortuna Online Zak┼éady Bukmacherskie).

2´ŞĆÔâú Jaki bonus b─Ödzie najlepszy do obstawiania z podwajaniem stawki?

Progresywne obstawianie wymaga salda, które zabezpieczy mo┼╝liwo┼Ť─ç postawienia kolejnego zak┼éadu przy serii kilku przegranych. Zatem wysoki bud┼╝et mo┼╝na zapewni─ç sobie u kilku bukmacherów - od Totalbet (nagroda za zasilenie 5 050 z┼é), przez forBET (w bonusach 2230 z┼é) a┼╝ do LVBET (sumaryczna warto┼Ť─ç bonusów to  3423 z┼é).

3´ŞĆÔâú Jak zagra─ç progresj─ů bez ryzyka?

Warto wykorzysta─ç przy grze z podwójn─ů stawk─ů wszystkie mo┼╝liwe bonusy ze zwrotem kasy za przegrany zak┼éad. Za┼éó┼╝ konto u ka┼╝dego z buków z i zagraj bez ryzyka nawet 6 razy ze stawk─ů 200 z┼é, 500 z┼é czy nawet 600 z┼é. List─Ö zak┼éadów bukmacherskich z opcj─ů obstawiania bez ryzyka otwiera STS z cashbackiem 100 z┼é, w dalszej kolejno┼Ťci zagranie z ubezpieczeniem od strat przy obstawianiu martynag┼éowym jest dost─Öpne w Superbet (3500 z┼é), internetowych legalnych zak┼éadach Betclic (200 z┼é) oraz Betfan (w pakiecie Pudziana ze zwrotem cashu jest 600 z┼é).

19.02.2021, 19:29
Aktualizacja: 19.02.2021, 19:29
Autor: M. Stępień

Inni czytali r├│wnie┼╝

Komentarze (0)
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i maj─ů zastosowanie polityka prywatno┼Ťci oraz warunki korzystania z us┼éugi Google.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuuj─ůc przegl─ůdanie witryny wyra┼╝asz zgod─Ö na postanowienia naszej polityki prywatno┼Ťci dotycz─ůcej plik├│w cookies.