poniedziałek, 16 grudnia 2019
Najnowsze: Milenium - bonus bez ryzyka

Middle bets – system w zakładach bukmacherskich

Odbierz kod promocyjny LVBET Oferta na bonus LVBET VIP ważna do 31 grudnia 2020
Spis treści
Rozwiń
 1. Na czym polega system bukmacherski middle betów?
 2. Przykłady zastosowania middle betów w zakładach bukmacherskich
 3. Czy system bukmacherski Middle bets jest skuteczny?
 4. Wady i zalety systemu bukmacherskiego middle bets
 5. System bukmacherski middle betów w pytaniach i odpowiedziach
 6. Warto wiedzieć
Gracze we wszelkich grach hazardowych, nie tylko w zakładach wzajemnych, poszukują metody albo metod, które dają pewny zysk lub przynajmniej zapewniają przewagę nad kasynem czy bukmacherem. W dłuższej perspektywie czasu taka przewaga, przynajmniej od strony matematycznej, powinna dawać przychód.
zdjęcie do tekstu o middle betach
Jak stosować middle bety w zakładach bukmacherskich?

Doświadczeni gracze poszukują valuebetów, czyli spotkań sportowych z zawyżonymi kursami. Takich wydarzeń szukamy w obrębie zakładów, oferowanych przez konkretnego bukmachera. A co, gdyby nie ograniczać się do pojedynczego punktu zakładów wzajemnych i szukać pewnych różnic w kursach lub typach konkretnego spotkania u kilku bukmacherów naraz? W pierwszym przypadku mamy tzw. surebety (o których więcej przeczytasz tutaj), zaś w drugim – i tego dotyczy ten artykuł – middle bety.

Na czym polega system bukmacherski middle betów?

Wyobraźmy sobie sytuację, że obstawiamy dwa kupony: A i B. W celu otrzymania zakładu typu middle bet potrzebujemy, by spełnione były poniższe dwa warunki:

 1. w najlepszym przypadku oba kupony są trafione (A i B) oraz
 2. w najgorszym zawsze wygrywa jeden (A albo B).

W języku polskim middle bet oznacza dosłownie zakład środkowy, innymi słowy ważna jest dla nas część wyników/wynik, który pokrywają oba kupony. O ile uda nam się trafić w ten zakres, to mamy szansę otrzymać pokaźny zysk.

Najpierw prześledźmy dwa wydarzenia, które nie są middle betami i na tej podstawie pokażemy, jak powinien wyglądać taki tytułowy typ. Dokładniej, wybierzemy sobie spotkania oraz rodzaje zakładów, z których pierwsze spełnia tylko warunek 1. a drugie – warunek 2.

Warunek 1.

Niech kupon A będzie wydarzeniem mówiącym, że Legia Warszawa wygra z Wisłą Kraków co najmniej dwiema bramkami, a B kuponem, na którym obstawiamy zwycięstwo Legii co najwyżej trzema bramkami. Oba typy wygrywają, gdy spotkanie zakończy się jednym z następujących wyników: 2:0, 3:1, 4:2, 5:3, itd. Jednak istnieje sytuacja, gdy żaden kupon nie przynosi zysku, np. w przypadku remisu.

Warunek 2.

Najprostszy przypadek: powiedzmy, że A jest kuponem, na którym obstawiliśmy zwycięstwo Legii Warszawa nad Wisłą Kraków, a B jest kuponem, który wygrywa w przypadku remisu bądź przegranej Legii – po prostu obstawiamy kupon z handicapem +1,0 na Wisłę. Zauważmy, że zawsze trafimy dokładnie jeden kupon – oba typy są przeciwstawne i któryś na pewno wystąpi, gdyż pokrywają one wszystkie możliwe wyniki.

Należy jeszcze wspomnieć, że zakłady tego typu mogą wystąpić u różnych bukmacherów. Nie zdarza się raczej, by jedna kolektura sportowa dopuściła u siebie sytuację, przy której występuje middle bet, dla którego jest wysoka szansa na uzyskanie sprzyjającego wyniku dla wszystkich kuponów. Innymi słowy, kupon A obstawiamy u jednego bukmachera, a kupon B u innego – coś na wzór surebetów.

Przykładowy middle bet wygląda następująco (więcej podamy w dalszej części tekstu): pierwszy kupon stawiamy na to, że Legia Warszawa strzeli co najmniej jedną bramkę, a drugi na to, że strzeli nie więcej niż trzy gole. Zauważmy, że te dwa kupony pokrywają wszystkie możliwe wyniki oraz, że na obu zakładach znajduje się dopuszczalna liczba goli dla Legii w ilości jeden, dwa oraz trzy. Jeżeli drużyna ze stolicy strzeli co najmniej jedną bramkę, ale nie więcej niż trzy, to oba kupony wygrywają. Jeżeli mecz zakończy się innym wynikiem, to wygrywa dokładnie jeden kupon.

Szukanie i obstawianie middle betów to zajęcie dla bardziej zaawansowanych graczy zakładów wzajemnych. Raczej nie robi się tego ręcznie, analizując wydarzenia sportowe. W sieci można znaleźć wiele wyszukiwarek, które zrobią to za nas. Wartościowe middle bety, które dają zysk nawet przy trafieniu tylko jednego kuponu, zdarzają się rzadko. Kursy przeciwstawnych kuponów muszą być na tyle duże, że przychód z choćby jednego zakładu sprawi, że wyjdziemy na plus.

Cechą charakterystyczną middle betów jest fakt, że przy odpowiednim doborze kursów możemy nie tylko wyjść na plus, ale też (w przypadku wygranej dokładnie jednego kuponu) mało stracić. Z tego względu przy odpowiednim doborze stawek system jest bardzo bezpieczny.

Przykłady zastosowania middle betów w zakładach bukmacherskich

ekran monitora z wykresem danych
Granie systemem middle betów pozwala na osiąganie bezpiecznych zysków

Tę część poświęcimy na przytoczenie przykładów tego typu zakładów pod kątem opłacalności. Przede wszystkim na opłacalność wpływ mają dwa parametry: wysokość kursów oraz szerokość zakresu wspólnych wyników dla obu kuponów.

Idealną dla nas sytuacją byłoby, gdyby kursy obu wydarzeń były na tyle wysokie, że nawet w przypadku wygranej tylko jednego kuponu uzyskalibyśmy zysk. Ma to miejsce np., gdy na oba wydarzenia stawiamy tę samą kwotę oraz kursy są silnie większe niż 2.00. Tego typu zakład jest w istocie surebetem – wygrywamy bez względu na wynik spotkania. Przytoczymy teraz kilka przykładów middle betów ze względu na opłacalność, potencjalne zyski oraz straty. Zajmiemy się tylko przypadkami, gdy co najmniej jeden kupon wygrywa, a drugi daje częściowy zwrot. Przypominamy, że przy middle betach zawsze wygrywa jeden zakład.

 1. Najbardziej sprzyjający wynik: oba kupony wygrywają. Tutaj przykładem może być spotkanie Denver Nuggets kontra Philadelphia 76ers. Zakłady wyglądają następująco: pierwszy to, że suma punktów obu drużyn w całym meczu nie przekroczy 224, a drugi, że nie będzie mniejsza niż 220. Gdy spotkanie zakończy się (po zsumowaniu punktów obu zespołów) wynikami 220, 221, 222, 223 lub 224, to oba kupony wygrywają.
 2. Sytuacja, gdy jeden kupon wygrywa, a drugi daje częściowy zwrot kwoty zakładu – występuje przede wszystkim w rozgrywkach z handicapem. Dla przykładu, mecz Lech Poznań kontra Polonia Warszawa: jeden kupon z handicapem azjatyckim -0,25 na Lech, a drugi z +1,5 na Polonię. W przypadku, gdy Lech zremisuje, jeden kupon wygrywa, drugi daje częściowy zwrot wynikający z ćwiartkowego handicapu (zwrot 50% oraz wygrana 50% pierwszego kuponu). W przypadku przegranej Polonii dokładnie jednym golem oba zakłady wygrywają.
 3. Jeden kupon wygrywa, a drugi daje całkowity zwrot. Sytuacja jak w punkcie 2. z tym, że pierwszy kupon gramy z handicapem +1,0 na Lech, a drugi z +1,0 na Polonię. Całkowity zwrot za jeden zakład dostajemy w sytuacji, gdy Lech wygra jednym golem (zwrot wynika z rozliczania handicapu na drugim kuponie, w przypadku remisu – po odjęciu jednego gola). W przypadku remisu dostajemy zysk za oba zakłady.

Można podejść do zagadnienia bardziej szczegółowo i podać przykłady zakładów np. z kuponami, które dodatkowo (przy odpowiednim wyniku) otrzymują zwroty oraz wygrane częściowe. Zainteresowanego czytelnika odsyłamy do samodzielnego określenia tego typu ustawień w handicapach.

Czy system bukmacherski Middle bets jest skuteczny?

Middle bet powinniśmy traktować jak każdy inny zakład: oszacować trafność i określić kwoty przeznaczane na kupon. Skuteczność typowania sprzyjającego wyniku, jak w każdym innym systemie bukmacherskim, determinuje tylko i wyłącznie sam gracz.

Wady i zalety systemu bukmacherskiego middle bets

Middle bety to rodzaj zakładów, które pociągają za sobą małe straty. Gdyby dołożyć do nich jakąś sensowną metodę stawkowania, otrzymalibyśmy system bukmacherski, do tego bardzo bezpieczny. Pod tym kątem przedstawimy wady i zalety tej metody.

Wady systemu bukmacherskiego Middle bets:

 • sposób wyszukiwania middle betów nie jest prosty i jest przeznaczony dla zaawansowanych graczy zakładów wzajemnych;
 • nawet, gdy znajdziemy interesujące nas spotkanie, należy rozważyć go jak każdy inny zakład i samemu oszacować opłacalność.

Zalety systemu bukmacherskiego Middle bets:

 • zawsze wygrywa przynajmniej jeden kupon, a co za tym idzie – nasze ewentualne straty nie są duże;
 • trafienie części wspólnej wyników dla wszystkich zakładów gwarantuje pokaźne zyski;
 • przy odpowiednim systemie stawkowania metoda ta jest bardzo bezpieczna;
 • middle bety występują dużo częściej niż surebety;
 • znalezienie surebeta wśród middle betów gwarantuje zyski bez względu na wynik;
 • z punktu widzenia blokad nakładanych przez bukmachera middle bety są bezpieczniejsze niż surebety.

Podsumowując, middle bety mogą dawać nam regularne zyski, o ile potrafimy je wyszukać oraz jesteśmy w stanie dobrze oszacować ewentualną szansę poprawnego typu. Nie jest to metoda dla początkujących graczy, którzy zaczynają przygodę z zakładami wzajemnymi. Wymusza grę u kilku bukmacherów naraz, by zwiększyć potencjalne zyski.

System bukmacherski middle betów w pytaniach i odpowiedziach

W jaki sposób middle bet jest korzystny dla gracza ?

W odpowiednich rękach (mamy tu na myśli doświadczonych graczy) zakłady tego typu mogą przynieść regularne zyski. Niskie ryzyko bankructwa sprawia, że obstawianie tego typu wydarzeń pozwala na długą i dochodową grę.

W jakich punktach middle bet ma przewagę nad innymi systemami bukmacherskimi?

Przy odpowiednim stawkowaniu spotkań tego typu gra jest bardzo bezpieczna, co już daje dużą przewagę nad innymi, bardziej ryzykownymi systemami bukmacherskimi. Zabezpieczenie w postaci pewnej trafności przynajmniej jednego kuponu sprawia, że metoda ta należy do jednych z najczęściej stosowanych przez profesjonalnych graczy.

O czym należy pamiętać, grając middle bety?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że jest to zakład jak każdy inny i samemu należy oszacować opłacalność takiego wydarzenia.

Dla jakich graczy przeznaczone są middle bety?

Zakłady tego typu przeznaczone są dla graczy doświadczonych. Wyszukanie oraz szacowanie danego wydarzenia nie należy do łatwych i początkujący uczestnicy zakładów wzajemnych raczej nie powinni zaczynać od tej metody.

W jakich typach sportów ma największe zastosowanie?

Zakłady tego typu najczęściej znajdziemy w spotkaniach z handicapami ćwiartkowymi. Ponadto warto ich szukać również we wszelkiego typu wydarzeniach, w których obstawiamy łączną ilość punktów w spotkaniu – np. suma bramek nie przekroczy pięciu (piłka nożna, hokej) lub suma punktów nie będzie mniejsza od 190 (koszykówka).

Warto wiedzieć

Z powyższych przykładów wynika, że middle bet to grupa zakładów (najczęściej dwa), która pokrywa cały zakres możliwych wyników oraz wszystkie kupony muszą mieć część wspólną. Dokładniej, kupony A i B w zakresie swoich typów posiadają wynik (lub grupę wyników), które znajdują się na obu.

Inni czytali również

Komentarze i opinie (0)

Middle bets – system w zakładach bukmacherskich
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Zgłoś uwagi do strony
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.