poniedziałek, 22 lipca 2024

Stały profit - system bukmacherski

29.06.2024, 07:31
Autor: M. Stępień
Spis treści
Rozwiń
 1. Analiza systemu bukmacherskiego stałego profitu
 2. Czy system bukmacherski stałego profitu jest skuteczny?
 3. Wady i zalety systemu stałego profitu
 4. FAQ: Stały profit w pytaniach i odpowiedziach
zdjęcie do tekstu o systemie bukmacherskim stałego profitu
Stały profit to jeden z progresywnych systemów bukmacherskich

System bukmacherski stałego profitu to metoda progresywna, która pozwala zaplanować serię zakładów bukmacherskich w taki sposób, aby osiągnąć z góry założony cel. Celem zawsze jest dodatkowa kasa na zakłady.

Tym celem jest uzyskanie pewnego zysku, który określamy przed przystąpieniem do gry. Sam profit, który chcemy osiągnąć, nie powinien przekraczać 80% wyjściowej kwoty. Przesadne określenie kwoty, którą chcemy uzyskać, doprowadzić może do zbyt ryzykownego wybierania kursów bukmacherskich lub zbyt dużej ilości spotkań, jakie musimy obstawić.

Wariacji tego systemu jest wiele: w zależności od ilości etapów, wydarzeń sportowych na kolejnych etapach oraz kursów, które musimy przyjąć, by osiągnąć cel. Pokrótce opiszemy możliwe podejścia do problemu, zaczynając od najprostszych.

Analiza systemu bukmacherskiego stałego profitu

Przypuśćmy, że kwota, którą chcemy przeznaczyć na zakłady, wynosi 100 zł. Naszym celem jest uzyskanie kolejnych 50 zł. Najszybciej dojdziemy do celu, stawiając całość na zakład z kursem 1.50. Jednak jest to bardzo ryzykowne i grozi utratą wszystkiego już po pierwszym źle wytypowanym wyniku.

By zwiększyć bezpieczeństwo, możemy rozłożyć zakład na kilka pomniejszych. Tutaj szukamy bardziej pewnych kursów. Dzielimy kupon (dla przykładu) na trzy spotkania. Szukamy wydarzeń sportowych oraz kursów, które zagwarantują nam końcowy wynik na poziomie 1.50. Możemy na przykład obstawić kursy 1.20, 1.10 oraz 1.15, co nam da:

100 zł *(1.20*1.10*1.15)=100 zł*1.52=152 zł.

O ile w tym przypadku kursy są pewniejsze, to błędne wytypowanie choć jednego spotkania doprowadza do utraty całego wkładu. W powyższym przykładzie można podejść do zagadnienia od innej strony, poniekąd bezpieczniejszej. Nie obstawiamy całej kwoty na jednym kuponie, ale na trzech.

Dzielimy wyjściową kwotę na trzy części (niekoniecznie równe), np. 35 zł, 35 zł i 30 zł. Każda część to kwota, którą obstawiamy konkretne spotkanie. Wyższe kwoty możemy przeznaczyć na wydarzenia z niskim kursem, w naszym przypadku niech to będzie kurs 1.30. Ostatnia część musi mieć wysoki kurs, by otrzymać pożądany cel – tutaj 2.00. Ostatecznie otrzymamy:

35 zł*1.30+35 zł*1.30+30 zł*2.00=151 zł.

O ile musimy dobrze wytypować wszystkie spotkania, by osiągnąć cel, to, by wszystko stracić, musimy pomylić się za każdym razem. W przypadku dobrze wytypowanego choć jednego spotkania nie tracimy całej wyjściowej kwoty – jest to wariant z zabezpieczeniem. Powyższe przykłady to najprostsze przypadki tzw. systemu stałego profitu.

Pierwszy zakład bez ryzyka przegranej od legalnych polskich bukmacherów online

Przeprowadzamy zakład lub serię zakładów, mających na celu otrzymanie z góry założonej wygranej. Przejdźmy teraz do przedstawienia ogólniejszej wersji metody – kwotę zakładu dzielimy na kilka części, a sam proces gry na etapy. Chcemy, by każdy etap z oddzielna (w przypadku wygranej) gwarantował nam zakładany zysk.

Dokładniej rozpatrzmy sytuację jak wyżej: mamy 100 zł i chcemy otrzymać kwotę wygranej w wysokości 50 zł. Dla prostoty zagramy trzy etapy (wyższa ilość wymusza wyższe kursy albo większą ilość kuponów do rozegrania).

Cały problem jest w podziale wyjściowej kwoty. Możemy podejść do zagadnienia z dwóch stron:

 1. Sami dzielimy 100 zł na trzy części i do każdej dobieramy spotkania, dokładniej odpowiednie kursy bukmacherskie, by w ostatecznym rozrachunku na każdym etapie otrzymać zakładany zysk.
 2. Obieramy kurs na każdym etapie i pod jego wartość dzielimy wyjściową kwotę na odpowiednie części.

Rozpatrzmy pierwsze podejście i podzielmy, dla przykładu, 100 zł na 20 zł, 30 zł oraz 50 zł.

Najpierw mamy do dyspozycji 20 zł i musimy uzyskać 70 zł (w bankrollu mamy 80 zł na dalsze etapy + wygrana 70 zł da nam żądany zysk w wysokości 50 zł). Najszybciej otrzymamy pożądaną kwotę, wygrywając pojedynczy zakład z kursem 3.50, ale bezpieczniej zagrać na dwóch kuponach progresywnie (tzn. wygraną z pierwszego kuponu w całości przeznaczamy na grę na drugim kuponie). Nietrudno policzyć, że jeżeli k1 oznacza kurs pierwszego kroku na tym etapie oraz l1 kurs drugiego kroku, to musi być:

k1*l1=3.50 (np. k1=2.00 oraz l1=1.75).

zdjęcie do tekstu o systemie stałego profitu
Umiejętnie stosowany, system stałego profitu pozwala osiągnąć z góry założoną wygraną

W przypadku wygranej kończymy z zakładanym zyskiem. W przeciwnym przypadku przechodzimy do drugiego etapu. Mamy do dyspozycji 30 zł i musimy wygrać 100 zł (w bankrollu mamy 50 zł, gdyż w pierwszym etapie straciliśmy 20 zł). Rozbijamy zakład na dwa kupony i gramy progresywnie. Jeżeli k2 oraz l2 oznaczają odpowiednio kursy na pierwszym i drugim kroku, to:

k2*l2=3.34 (np. k2=2.00 oraz l2=1.67).

Gdy wygrywamy, to kończymy grę (otrzymujemy 30 zł*3.34 +50 zł=150 zł, czyli zakładany przychód).

Trzeci etap jest realizowany w przypadku przegranej na dwóch wcześniejszych. Mamy do dyspozycji 50 zł i musimy uzyskać 150 zł (w bankrollu mamy 0 zł). Łączny kurs, jaki musimy brać pod uwagę w tej sytuacji spełnia warunek:

k3*l3=3.00 (np. k3=2.00 oraz l3=1.50).

W praktyce nie dzielimy etapów na większą ilość niż dwa, trzy spotkania, gdyż większa liczba zwiększa prawdopodobieństwo porażki.

Drugie podejście: na dwóch pierwszych etapach gramy z kursem 2.00, a trzeci etap (bezpieczniej) z kursem 1.60.

Oczywiście wartości kursów na każdym etapie oraz kroku mogą być różne. Problem polega na podziale wyjściowej kwoty na części. Chcemy zagrać na trzech etapach. Możemy podejść do zagadnienia czysto matematycznie i wyliczyć, że odpowiedni podział otrzymamy ze wzorów:

2*2*x1=50 zł + x1, 2*2*x2=50 zł + x1 + x2,

gdzie x1 oraz x2 to poszukiwane kwoty na pierwszy i drugi etap. Po obliczeniach otrzymujemy (w zaokrągleniu):

x1=17 zł, x2=22 zł oraz x3=100 zł -x1-x2=61 zł.

Mamy:

1 Etap (kurs 2.00):

 • 1 krok: 17 zł → 34 zł,
 • 2 krok: 34 zł → 68 zł.

Jeżeli etap jest zakończony sukcesem, to kończymy z kwotą 100 zł -17 zł + 68 zł = 151 zł (tyle ile chcieliśmy). Jeżeli porażka, to przechodzimy do następnego etapu.

2 Etap (kurs 2.00):

 • 1 krok: 22 zł → 44 zł,
 • 2 krok: 44 zł → 88 zł.

W przypadku udanych typów otrzymujemy 100 zł – 17 zł – 22 zł +88 zł = 149 zł.

Analogicznie, w przypadku porażki przechodzimy do 3 etapu.

3 Etap (kurs 1.60):

 • 1 krok: 61 zł → 97 zł,
 • 2 krok: 97 zł → 155 zł.

Przy trafionych kuponach kończymy grę z kwotą 155 zł.

Podsumowując powyższe: kurs 1.60 dobraliśmy tak, by końcowy zakład (na 3 Etapie) dał nam potencjalny zaplanowany zysk. Metoda sprowadza się więc do narzucenia sobie kursu dwóch pierwszych etapów, rozwiązania dwóch równań i dobrania kursu do ostatniego poziomu.

Czy system bukmacherski stałego profitu jest skuteczny?

System stałego profitu jest na pewno bezpieczniejszy niż system progresywny, stosowany w czystej formie (głównie systemy z progresją malejącą). Umiejętny podział wyjściowej kwoty, dobór kursów oraz liczby etapów pozwoli z dużym prawdopodobieństwem osiągnąć cel.

Wady i zalety systemu stałego profitu

System stałego profitu jest (w większości przytoczonych przykładów) metodą progresywną. Jak każda tego typu, niesie ze sobą ryzyko utraty całej kwoty przeznaczonej na grę.

Wady systemu Stały profit:

 • duże szanse na szybką utratę wkładu,
 • gracze nieumiejętnie dobierający liczbę etapów mogą błędnie stosować metodę. Przykłady przytoczone powyżej są czysto opisowe. By system działał poprawnie, należy dobierać większą liczbę etapów.

Zalety systemu Stały profit:

 • już na pierwszym etapie gry możemy osiągnąć zaplanowany zysk,
 • wprowadza niewątpliwą zaletę, jaką jest świadome wybieranie stawek zakładu,
 • wymusza na grającym plan działania, a to już duży plus, gdyż „gramy z głową”.

Podsumowując, system bukmacherski stałego profitu to bardzo dobry system w grach wzajemnych. Pozwala na świadome rozporządzanie kapitałem, przeznaczonym na grę, jak również daje szansę na osiągnięcie sukcesu już po kilku pierwszych typach.

Darmowy freebet na piłkę nożną od legalnych bukmacherów internetowych

Niesie ze sobą ryzyko, jak każdy system progresywny, jednakże pozwala je zminimalizować poprzez rozłożenie kapitału, którym operujemy, na kilka niezależnych etapów. Każdy system bukmacherski najlepiej przetestować za darmo, tak więc polecamy bezpłatne freebety, na przykład na piłkę nożną. Darmowa kasa pozwoli przetestować możliwości systemu, a przy tym ograniczy potencjalną utratę gotówki. 

FAQ: Stały profit w pytaniach i odpowiedziach

Poniżej zebraliśmy specjalnie dla Was listę najczęściej pojawiających się pytań o system bukmacherski stałego profitu. Jak działa i jak z niego poprawnie korzystać? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami. 

1. W jaki sposób system stałego profitu jest korzystny dla gracza?

System stałego profitu pozwala na świadome kierowanie swoją grą oraz daje możliwość planowania kwot kolejnych zakładów.

2. W jakich punktach system stałego profitu ma przewagę nad innymi systemami bukmacherskimi?

Metoda stałego profitu pozwala rozłożyć ryzyko bankructwa na kilka niezależnych etapów. Każdy etap daje możliwość uzyskania zamierzonego celu. W tym punkcie ów system ma przewagę nad czystym modelem progresywnym (np. systemem Martingale’a), gdyż dopuszcza wielokrotne próby wygrania. Metoda stałego profitu zachowuje się podobnie do systemu stałej stawki, gdy każdy etap (systemu stałego profitu) traktujemy jako jeden zakład. Podobny jest szacowany zysk oraz ryzyko bankructwa.

3. O czym należy pamiętać, stosując system stałego profitu?

Należy pamiętać przede wszystkim o dobrym rozplanowaniu liczby etapów. Zbyt mała ilość etapów w odniesieniu do pożądanego zysku może doprowadzić do bankructwa. Im więcej etapów gry, tym więcej szans na uzyskanie profitu.

4. Dla jakich graczy przeznaczony jest system stałego profitu?

Sam system opiera się na prostych założeniach i może go stosować każdy, kto potrafi zaplanować swoje wydatki oraz twardo trzymać się wytyczonego celu.

5. W jakich typach sportów system stałego profitu ma największe zastosowanie?

System stałego profitu opiera się na planowaniu ilości etapów oraz kroków w każdym etapie, by osiągnąć założony zysk. Operujemy z reguły na kursach 1.50-3.00, tak że nie ma dyscyplin sportowych, które byłyby bardziej lub mnie faworyzowane w tego typu metodzie.

Komentarze (0)
Skomentuj artykuł pt. Stały profit - system bukmacherski
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.