poniedziałek, 5 czerwca 2023
Najnowsze: UFC 289 kursy, typy

System bukmacherski Piętnastka

Bezpieczne podwajanie z minimalnym ryzykiem - zalety systemu piętnastka.

Odbierz kod promocyjny forBET
Oferta na bonus forBET VIP ważna do 30 czerwca 2023
Spis treści
Rozwiń
 1. Charakterystyka systemu bukmacherskiego „piętnastka”
 2. System piętnastki w praktyce - jak działa
 3. Modyfikacje systemu bukmacherskiego piętnastka
 4. Wady i zalety systemu Piętnastka
 5. Jaki jest najlepszy bukmacher do systemu
 6. FAQ: system piętnastka w pytaniach i odpowiedziach dla graczy
System bukmacherski z premią bonusów bez depozytu

Istnieje wiele systemów bukmacherskich, które w teorii gwarantują pokaźne zyski i przy okazji zapewniają minimum bezpieczeństwa portfelowi gracza.

Do tego typu metod obstawiania należy system piętnastki lub inaczej system bezpiecznego podwajania.

W ramach ćwiczeń praktycznych i weryfikacji "piętnastki w praktyce", warto wykorzystać dostępne promocje bukmacherskie na darmowe pieniądze (tu lista aktualnych bonusów bez depozytu na 2023).

Druga opcja to premie na zakłady bez ryzyka od 10 zł do 550 zł (ten ostatni bonus cashback odbierzesz po przeczytaniu tego artykułu). Bezpieczne bonusy są dostępne dla nowych klientów po pierwszej rejestracji z kodem.

Charakterystyka systemu bukmacherskiego „piętnastka”

Jak sama nazwa wskazuje, metoda składa się z piętnastu kroków – nie wyklucza to oczywiście wybrania innej liczby pojedynczych gier (czy to wyższej, czy niższej). Każdy etap składa się z obstawienia pewnego zdarzenia. W praktyce gracze skupiają się tylko na spotkaniach z kursami w przedziale 2.0-2.2 (stąd nazwa system bezpiecznego podwajania).

Bonus do systemu

W teorii pojęcie bezpiecznej gry bukmacherskiej w tej metodzie polega na obstawianiu kolejnych kuponów za wygrane z poprzednich, przy jednoczesnym lokowaniu części zysku do bankrollu (kwota przeznaczona na grę). Dzięki takiej strategii możemy pozwolić sobie na przegraną w danej grze, ponieważ mamy odłożone zasoby z poprzedniego etapu.

System piętnastki w praktyce - jak działa

By w pełni zrozumieć ideę tego systemu bukmacherskiego, przedstawmy najbardziej optymistyczny scenariusz, czyli same zwycięstwa. Ustalmy kwotę startową w wysokości 2 zł oraz jednakowy kurs na wszystkich etapach równy 2.0. Oczywiście możemy na każdym etapie mieć inny kurs, ale pamiętajmy o tym, by mieścił się w przedziale 2.0-2.2 (gra przy takich stawkach jest w miarę bezpieczna).

Na czym polega system piętnastki?
System piętnastki w zakładach bukmacherskich

Podsumowując ten scenariusz:
wygrana+kwota odłożona=512 zł+256 zł=768 zł

Oczywiście powyższa sytuacja jest wysoce nieprawdopodobna. Gracze początkujący nie powinni, przynajmniej na starcie, brać pod uwagę tego systemu, no chyba, że mają wyjątkowe szczęście. Po pierwsze, należy przejść kilka pierwszych kroków z sukcesem, by metoda zaczęła przynosić porządne zyski. Może się zdarzyć, że gracz nie będzie mógł przez długi czas zakończyć nawet pierwszego kroku z wygraną, a to może zrazić do systemu. Po drugie, porażka, szczególnie na wysokich etapach sprawia, że dużo tracimy. Ogólnie system możemy podsumować w następujący sposób:

 1. By przejść na kolejny etap systemu, musimy wygrać dwa razy z rzędu.
 2. By nie spaść poziom niżej, musimy przynajmniej raz wygrać.
 3. Przegrana w dwóch kolejnych grach powoduje spadek kwoty zakładu o poziom niżej (w przypadku kursu 2.0 wysokość kwoty zakładu spada podwójnie – przegrana np. w krokach 14 i 13 zmniejsza stawkę kursu z 128 zł do 64 zł).

Modyfikacje systemu bukmacherskiego piętnastka

Przeglądając fora poświęcone zakładom wzajemnym, można znaleźć kilka modyfikacji oryginalnego systemu piętnastki. Przytoczmy kilka z nich.

Kwota startowa nie wynosi 2 zł, ale może być dowolną, w zależności od posiadanych środków. Ponadto możemy skończyć na dowolnym kroku, jeżeli tylko satysfakcjonują nas osiągnięte rezultaty.

Nie rozpatrujemy pojedynczego spotkania na każdym etapie – możemy zamiast jednego wydarzenia sportowego zacząć obstawiać większą ilość, najbardziej optymalne to dwa. Grając w ten sposób, nadal trzymamy się zasady łącznego kursu w okolicach 2.0. Możemy np. brać pod uwagę kursy 1.6 i 1.25 – ta modyfikacja daje nam pewniejsze spotkania, ale równocześnie musimy dobrze obstawić obie rozgrywki.

Połączenie systemu piętnastki z wariantem progresywnego obstawiania. W przypadku przegranej na którymś etapie gramy progresywnie do czasu, aż nie odzyskamy kwoty, która powinna być włożona w następny etap. Dość ryzykowne podejście do systemu, gdyż możemy wyjść na duży minus w przypadku źle obstawionych kilku spotkań.

Wady i zalety systemu Piętnastka

Podsumowując, system bezpiecznego podwajania ma – jak każda strategia bukmacherska ma swoje plusy i minusy. Oto najważniejsze z nich.

Zalety systemu bukmacherskiego „piętnastka”:

 • prosty w opisie i zastosowaniu – 15 kroków, które pozwolą nam w przejrzysty sposób zainwestować początkową kwotę wkładu;
 • można przerwać na każdym etapie, o ile satysfakcjonuje nas dotychczasowy wynik lub nie chcemy więcej ryzykować;
 • wymusza, o ile chcemy wygrywać, systematyczne i bardziej podparte analizami podejście do obstawianych spotkań, a to klucz do ogrania bukmachera.

Wady systemu bukmacherskiego „piętnastka”:

 • system wymaga wysokiej skuteczności i nie jest przeznaczony dla początkujących – nawet doświadczeni gracze częściej wybierają inne sposoby obstawiania, bardziej bezpieczne;
 • porażka, zwłaszcza na wysokich etapach, może zniechęcić do dalszej gry, a kilka błędnych obstawień z rzędu znacznie uszczupli nasze dotychczasowe wyniki.

Piętnastka to system bukmacherski prosty w teorii, a jednocześnie wymagający dużego zaangażowania. Nie tylko zmusi nas do samozaparcia i dążenia do zadowalających, wyników ale równocześnie da możliwość nauki tego, co w zakładach wzajemnych jest najważniejsze – analizy każdego spotkania i samodzielnej próby szacowania wyników.

Jaki jest najlepszy bukmacher do systemu

Do systemu 15 polecamy trzech bukmacherów internetowych. Z uwagi na to, że system premiuje wysokie kursy, wiedzę i doświadczenie rekomendacja dotyczy STS, Betclic oraz Fortuna.

STS jest najlepszy w ofercie i promocjach. Robiąc przegląd od sportów tradycyjnych, przez rozgrywki komputerowe i turnieje esportowe, BetGames oraz wysoki poziom kursów, skutecznie konkuruje z eToto czy Totolotkiem. Dla Ciebie jest czteropoziomowy powitalny bonus 1279 zł, gdzie standardowo za sam depozyt finansowy jest premia 1200 zł. Drugi poziom to freebet bez depozytu za zwykłą rejestrację 25 zł. Kolejny poziom nagród to 34 zł bez żadnego ryzyka (STS zwraca kasę). Ostatni poziom benefitów to 20 zł na BETgames STS -  komputerowe rozgrywki pokerowe. 

Betclic jest ceniony za najwyższy bonus bez ryzyka. Kwota 500 zł z premią 10 zł lub 50 zł robi wrażenie. Dla początkującego typera to idealne rozwiązanie. Nauka wygrywania jest tu bez bez obawy o przegrany kupon. Betclic Polska zwraca pieniądze, ale najpierw trzeba założyć konto (tu info jaka jest szybka rejestracja u bukmachera).

FORTUNA to potentat w wysokich kursach. Weryfikacja poziomu kursowego tego bukmachera w porównaniu z PZBuk, forBET czy eWinner nie pozostawia wątpliwości. Fortuna wygrywa, dlatego polecamy obserwację promocji i wykorzystanie najbardziej opłacalnej premii.

Dlaczego warto skorzystać z oferty bonusu Fortuna

Do zestawu wymagany jest kod promocyjny, który w Fortunie wpisuje się automatycznie (tu zweryfikujesz poprawność kodu). Dzięki tak nowoczesnej technologii bonusy naliczają się w sposób prawidłowy (kolejność) i masz do dyspozycji 1000 zł na start, 120 zł zakład z ubezpieczenie od przegranej (+20% więcej niż w standardzie). Freebeet 20 zł bez wpłaty gotówki uzupełni całość nagrody powitalnej do 1140 zł.

FAQ: system piętnastka w pytaniach i odpowiedziach dla graczy

1. W jaki sposób system bezpiecznego podwajania jest korzystny dla gracza / pomaga graczowi?

System piętnastki wymaga cierpliwości oraz poprawnego typowania spotkań sportowych. Wymusza na grającym świadomą analizę wydarzeń. Fakt, że w przypadku błędnego wytypowania wyniku gramy za kwotę odłożoną do bankrollu sprawia, że ten system zapewnia minimum bezpieczeństwa.

2. W jakich punktach system piętnastki ma przewagę nad innymi systemami bukmacherskimi?

System piętnastki polega na odkładaniu części wygranej do bankrollu, co sprawia, że aby ponieść porażkę, musimy przegrać kilka razy z rzędu. Metoda ta jest bezpieczniejsza chociażby od metody progresyjnej, gdzie mamy dużo większe ryzyko bankructwa, a nawet wyjścia na minus.

3. O czym należy pamiętać, stosując system bukmacherski piętnastka?

Przede wszystkim o tym, że jest to system dla typerów o dużej skuteczności. Aby uzyskać zadowalającą wygraną, należy dobrze dobierać spotkania i, co najważniejsze, być cierpliwym.

4. Dla jakich graczy przeznaczony jest system piętnastki?

System piętnastki przeznaczony jest dla graczy z dużą skutecznością poprawnego typowania. Pomimo prostoty definicji nie jest przeznaczony dla początkujących graczy, którzy nie potrafią jeszcze dobrze dobierać spotkań oraz podchodzą do zakładów wzajemnych na zasadzie chybił-trafił. W tym przypadku możemy się szybko zrazić do systemu. Im wyższy etap gry, tym większymi stawkami operujemy i co za tym idzie, większe ryzyko utraty znacznej części kwoty przeznaczonej na zakłady.

5. W jakich typach sportów system piętnastki ma największe zastosowanie?

System piętnastki można z powodzeniem stosować we wszystkich rodzajach sportów, pamiętając przy tym, by kurs spotkania oscylował w bezpiecznym przedziale 2.0-2.2.

24.01.2018, 20:26
Aktualizacja: 26.01.2023, 16:32
Autor: M. Stępień
Komentarze (0)
System bukmacherski Piętnastka
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.

Inni czytali również

System bukmacherski na dokładny wynik
System bukmacherski na dokładny wynik
9181
248
Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną to najczęściej obstawiane typy w kolekturach sportowych oraz w internecie. Nikogo nie powinno to jednak dziwić, gdyż ta dyscyplina od dziesiątek lat jest najpopularniejsza nie tylko w Polsce, ale również i na całym świecie. W efekcie bukmacherzy prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych i atrakcyjniejszych rynków online z betami. Jednym z nich jest rynek selekcji na dokładne wyniki. Jak je obstawiać na kuponach? Który system pod DW jest najlepszy? Zapraszamy do lektury.
Surebety w zakładach bukmacherskich
Surebety w zakładach bukmacherskich
6536
135
Każdy gracz, rozpoczynający swoją przygodę z bukmacherką, chce nie tylko poczuć emocje podczas typowania spotkań, ale także pragnie zarobić na tym pieniądze. Poszukuje więc pewniaków, które zapewnią mu zysk bez względu na ostateczny rezultat sportowej rywalizacji. Surebety to pewna wygrana - czy coś takiego rzeczywiście istnieje? Tak! Jest sposób na mega pewny kupon, gwarantujący wygraną, i to właśnie nim się teraz zajmiemy.
Bonus powitalny – na jaki system bukmacherskie wykorzystać?
Bonus powitalny – na jaki system bukmacherskie wykorzystać?
1290
35
Zakłady wzajemne kuszą łatwym zyskiem – jeden kupon może zmienić los typera i zapewnić mu wielką wygraną. Sami legalni bukmacherzy internetowi prześcigają się w próbach przyciągnięcia do siebie nowych graczy, którzy będą chętnie stawiać własne pieniądze na ulubiony zespół czy zawodnika. O ile pasjonujesz się sportem i regularnie kibicujesz, powinieneś również czerpać z tego zyski – tak mógłby brzmieć slogan każdej kolektury sportowej. 
Prawdopodobieństwo typu a rzeczywiste szacunki
Prawdopodobieństwo typu a rzeczywiste szacunki
4602
123
Jak trudno jest poprawnie określać wszelkiego typu zjawiska występujące wokół nas wie każdy, kto choć raz doświadczył nieprzewidywalności pogody. Ogromne komputery, mnóstwo równań do rozwiązania oraz tysiące ludzi nadzorujących to wszystko nie wystarcza, by uzyskać pewne informacje. Tak samo jest w zakładach wzajemnych – wszelkiej maści oddsmakerzy, którzy codziennie ustalają kursy tysięcy zakładów, nie są w stanie zrobić tego ze 100% dokładnością.
Statystyka w zakładach bukmacherskich
Statystyka w zakładach bukmacherskich
3602
101
Każda powtarzalna gra, mająca określone zasady działania, podlega wszelkiego rodzaju analizom – przede wszystkim pod kątem częstości występowania pewnych zdarzeń. Zakłady wzajemne, jako współzawodnictwo w poprawnym typowaniu pomiędzy uczestnikiem a bukmacherem, także podlegają tej regule.
Jaki system bukmacherski ma najlepsze opinie
Jaki system bukmacherski ma najlepsze opinie
1732
55
Na rynku zakładów wzajemnych istnieje tyle metod obstawiania wyników, ilu jest graczy. Każdy, kto regularnie wypełnia kupony, mniej lub bardziej świadomie korzysta z jakiegoś sposobu stawkowania i wybierania typów. Należy zrozumieć, że pojęcie systemu bukmacherskiego to pojęcie bardzo ogólne. 
Jakie systemy bukmacherskie dla nowych typerów?
Jakie systemy bukmacherskie dla nowych typerów?
1442
36
Zakłady bukmacherskie opierają się na mieszance systematyczności i „ogarnięcia” sportowego. To pierwsze przejawia się w analizie historycznej wszelkiego rodzaju wyników sportowych, tabel oraz innych źródeł, które mogą nam pomóc w wyborze grupy wydarzeń, które chcemy obstawiać. 
Bezpieczny system bukmacherski
Bezpieczny system bukmacherski
2328
68
Początkujący gracze zakładów wzajemnych nie biorą pod uwagę możliwości bankructwa. Ekscytacja, związana z rozpoczęciem obstawiania swojego ulubionego zawodnika lub drużyny, przyćmiewa to pojęcie. Co ciekawe, wieloletni bywalcy kolektur sportowych, niejednokrotnie wygrywający niemałe kwoty, w większości przypadków także nie dostrzegają takiej możliwości. 
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.