Forma w lidze
Aalesund w tabeli
14. miejsce / 21 punktów Strefa spadkowa
Strata do lidera: 32 punkty
Strata do bezpiecznego 13. miejsca: 2 punkty
Serie w ostatnich meczach
10 meczów ze strzeloną bramką
4 mecze ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
12 pkt
24:30 bramki
2,00 gola/mecz
9 pkt
11:20 bramki
1,10 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Aalesundu
Wartość drużyny: 5,7 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
Najlepszy strzelec 8 bramek | Dania | 24 | pomocnik | 21 | 1,5 mln € | ||
![]() |
Najwięcej asyst 4 asyst | Norwegia | 22 | pomocnik | 22 | 1 mln € | ||
![]() |
Najwyższa ocena 7,14 średnia ocena | Norwegia | 18 | napastnik | 12 | 2 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 1751 minut | Norwegia | 26 | pomocnik | 20 | 600 tys. € |
Przewidywany skład Aalesundu 5-3-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.






Aalesund w tabeli Eliteserien
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Viking
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 53 |
2
|
Bodo/Glimt
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 53 |
| ··· | |||||||
13
|
Valerenga
|
22 | 6 | 5 | 11 | 35:45 | 23 |
14
|
Aalesund
|
22 | 4 | 9 | 9 | 35:50 | 21 |
15
|
Kristiansund BK
|
22 | 5 | 4 | 13 | 22:43 | 19 |
Wyniki Aalesundu
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Aalesund
2
Sarpsborg 08 FF
4
Eliteserien (Norwegia), 23. kolejka
|
|
|
19 Wrz Koniec
|
Molde
1
Aalesund
2
Eliteserien (Norwegia), 22. kolejka
|
|
|
16 Wrz Dogryw.
|
Førde
3
Aalesund
4
Puchar Norwegii
|
Terminarz Aalesundu
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
17 Paź 16:00
|
Kristiansund BK
Aalesund
Eliteserien (Norwegia), 24. kolejka
|
|
|
25 Paź 17:00
|
Sarpsborg 08 FF
Aalesund
Eliteserien (Norwegia), 12. kolejka
|
|
|
28 Paź 18:00
|
Kristiansund BK
Aalesund
Puchar Norwegii
|
Ostatnie transfery Aalesundu
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 30 Gru 2026 |
|
Norwegia |
|
koniec wypożyczenia | |
| 09 Wrz 2026 |
|
Szwecja | – | za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Norwegia |
|
za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
![]() |
Norwegia |
|
300 tys. € |
Aalesund to klub piłkarski z Norwegii występujący w Eliteserien (Norwegia). Swoim domowym obiektem jest Color Line Stadion, który może pomieścić 10 778 widzów. Zespół prowadzi Kjetil Rekdal. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 5,7 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Norwegii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Aalesund?
Klub piłkarski Aalesund zdobył w swojej historii 2 trofea — 2 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Puchar Norwegii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Aalesund w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Aalesundu trafiło 17 zawodników za łączną kwotę 670 tys. €, a klub opuściło 12 piłkarzy, co przyniosło 3,7 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Isak Gabriel Skotheim z Hodd za 300 tys. €, a najwyższa sprzedaż to transfer Kristian Lonebu do Molde za 2,8 mln €.
Które miejsce zajmuje Aalesund w tabeli Eliteserien?
Aalesund zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli Eliteserien z dorobkiem 21 punktów po 22 kolejkach. Strata do prowadzącego Vikinga wynosi 32 punkty, a przewaga nad 15. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 35:50, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 6 punktów.
Jak wygląda skład Aalesundu?
W wyjściowym ustawieniu Aalesundu między słupkami staje L. Podlech, a linię obrony najczęściej tworzą M. Diop, K. Nesso, Ó. Guðmundsson, U. Nwokoma oraz M. Andresen. W środku pola grają M. Christensen, Elias Kristoffersen Hagen oraz E. Osenbroch, a za skuteczność w ataku odpowiadają I. Skotheim, M. Reed. Trener Kjetil Rekdal ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Eliteserien (Norwegia) i pucharach.
Kiedy Aalesund gra następny mecz?
Najbliższy mecz Aalesundu to spotkanie z Kristiansundem BK, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 16:00 na obiekcie Nordmøre stadion w ramach Eliteserien (24. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Aalesundu?
Ostatni mecz Aalesundu to porażka z Sarpsborgiem 08 FF 2:4 w Eliteserien, 11 października 2026. Bramki zdobyli Wichne, Sorli, Williams, Skarsem, Kristoffersen Hagen oraz Kristoffersen Hagen. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Aalesund w tym sezonie?
Bilans Aalesundu w tym sezonie to 22 mecze i wynik 4-9-9 przy 35 zdobytych bramkach i 50 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 44%, a oddaje 10,9 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Aalesundu w sezonie 2026
Jakie mecze rozegra Aalesund w sezonie 2026.
Podgląd nadchodzących spotkań Aalesundu
Aalesund terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
17 Paź 16:00
|
Eliteserien (Norwegia), 24. kolejka
|
Nordmøre stadion Wyjazd | Łatwy | |
|
25 Paź 17:00
|
Eliteserien (Norwegia), 12. kolejka
|
Sarpsborg Stadion Wyjazd | Umiarkowany | |
|
28 Paź 18:00
|
Puchar Norwegii
|
Nordmøre stadion Wyjazd | Łatwy | |
|
31 Paź 18:00
|
Eliteserien (Norwegia), 25. kolejka
|
Color Line Stadion U siebie | Umiarkowany | |
|
08 Lis 17:00
|
Eliteserien (Norwegia), 26. kolejka
|
Åråsen Stadion Wyjazd | Trudny | |
|
22 Lis 17:00
|
Eliteserien (Norwegia), 27. kolejka
|
Color Line Stadion U siebie | Trudny | |
|
29 Lis 14:30
|
Eliteserien (Norwegia), 28. kolejka
|
Nye Fredrikstad Stadion Wyjazd | Umiarkowany | |
|
05 Gru 16:00
|
Eliteserien (Norwegia), 29. kolejka
|
Color Line Stadion U siebie | Trudny | |
|
13 Gru 17:00
|
Eliteserien (Norwegia), 30. kolejka
|
Brann Stadion Wyjazd | Umiarkowany |
Kiedy Aalesund gra następny mecz?
Najbliższy mecz Aalesundu to spotkanie z Kristiansundem BK, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 16:00 na obiekcie Nordmøre stadion w ramach Eliteserien (24. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Wyniki Aalesundu w sezonie 2026
Jakie wyniki osiągnął klub Aalesund w sezonie 2026.
Forma i bramki Aalesundu w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Aalesund wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 23. kolejka
|
2:4 | 5-3-2 | 8/14 | 1/3 | |
|
19 Wrz Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 22. kolejka
|
1:2 | 5-3-2 | 6/16 | 4/5 | |
|
16 Wrz Dogryw.
|
Puchar Norwegii
|
3:4 | – | 0/0 | 1/1 | |
|
13 Wrz Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 21. kolejka
|
2:1 | 5-3-2 | 4/10 | 5/6 | |
|
04 Wrz Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 20. kolejka
|
2:0 | 5-3-2 | 7/13 | 2/3 | |
|
30 Sie Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 19. kolejka
|
2:1 | 5-3-2 | 3/17 | 4/5 | |
|
22 Sie Koniec
|
![]() Puchar Norwegii
|
0:13 | – | – | – | |
|
16 Sie Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 18. kolejka
|
5:5 | 5-3-2 | 10/15 | 0/1 | |
|
09 Sie Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 17. kolejka
|
1:1 | 5-3-2 | 4/12 | 1/3 | |
|
02 Sie Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 16. kolejka
|
2:6 | 5-3-2 | 9/13 | 0/1 |
Aalesund ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 5-3-2 25 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 5-3-2 – w 18 z 22 meczów, ze średnią 1,06 punktu. W pozostałych ustawieniach Aalesund zdobywa 0,50 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Aalesundu?
Ostatni mecz Aalesundu to porażka z Sarpsborgiem 08 FF 2:4 w Eliteserien, 11 października 2026. Bramki zdobyli Wichne, Sorli, Williams, Skarsem, Kristoffersen Hagen oraz Kristoffersen Hagen. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Aalesund – tabela Eliteserien (Norwegia)
Jakie miejsce w tabeli Eliteserien (Norwegia) zajmuje Aalesund w sezonie 2026.
Miejsce Aalesundu w tabeli Eliteserien
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Viking
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 36 | 53 | |
2
|
Bodo/Glimt
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 36 | 53 | |
3
|
Tromsø
|
22 | 11 | 6 | 5 | 41:30 | 11 | 39 | |
4
|
Molde
|
22 | 11 | 4 | 7 | 46:34 | 12 | 37 | |
5
|
Rosenborg
|
22 | 10 | 4 | 8 | 40:31 | 9 | 34 | |
6
|
Lillestrøm
|
22 | 10 | 3 | 9 | 30:31 | -1 | 33 | |
7
|
Brann
|
22 | 9 | 2 | 11 | 39:34 | 5 | 29 | |
8
|
Fredrikstad
|
22 | 8 | 5 | 9 | 26:33 | -7 | 29 | |
9
|
Sarpsborg 08 FF
|
22 | 7 | 7 | 8 | 28:31 | -3 | 28 | |
10
|
KFUM Oslo
|
22 | 8 | 4 | 10 | 27:36 | -9 | 28 | |
11
|
Ham-Kam
|
22 | 7 | 5 | 10 | 33:46 | -13 | 26 | |
12
|
Sandefjord
|
22 | 6 | 6 | 10 | 22:28 | -6 | 24 | |
13
|
Valerenga
|
22 | 6 | 5 | 11 | 35:45 | -10 | 23 | |
14
|
Aalesund
|
22 | 4 | 9 | 9 | 35:50 | -15 | 21 | |
15
|
Kristiansund BK
|
22 | 5 | 4 | 13 | 22:43 | -21 | 19 | |
16
|
Start
|
22 | 4 | 4 | 14 | 24:48 | -24 | 16 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Viking
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 36 | 53 | |
2
|
Bodo/Glimt
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 36 | 53 | |
3
|
Tromsø
|
22 | 11 | 6 | 5 | 41:30 | 11 | 39 | |
4
|
Molde
|
22 | 11 | 4 | 7 | 46:34 | 12 | 37 | |
5
|
Rosenborg
|
22 | 10 | 4 | 8 | 40:31 | 9 | 34 | |
6
|
Lillestrøm
|
22 | 10 | 3 | 9 | 30:31 | -1 | 33 | |
7
|
Brann
|
22 | 9 | 2 | 11 | 39:34 | 5 | 29 | |
8
|
Fredrikstad
|
22 | 8 | 5 | 9 | 26:33 | -7 | 29 | |
9
|
Sarpsborg 08 FF
|
22 | 7 | 7 | 8 | 28:31 | -3 | 28 | |
10
|
KFUM Oslo
|
22 | 8 | 4 | 10 | 27:36 | -9 | 28 | |
11
|
Ham-Kam
|
22 | 7 | 5 | 10 | 33:46 | -13 | 26 | |
12
|
Sandefjord
|
22 | 6 | 6 | 10 | 22:28 | -6 | 24 | |
13
|
Valerenga
|
22 | 6 | 5 | 11 | 35:45 | -10 | 23 | |
14
|
Aalesund
|
22 | 4 | 9 | 9 | 35:50 | -15 | 21 | |
15
|
Kristiansund BK
|
22 | 5 | 4 | 13 | 22:43 | -21 | 19 | |
16
|
Start
|
22 | 4 | 4 | 14 | 24:48 | -24 | 16 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Viking
|
10 | 10 | 0 | 0 | 38:10 | 28 | 30 | |
| 2 |
Bodo/Glimt
|
11 | 10 | 0 | 1 | 34:7 | 27 | 30 | |
| 3 |
Tromsø
|
11 | 7 | 3 | 1 | 21:9 | 12 | 24 | |
| 4 |
Rosenborg
|
12 | 7 | 3 | 2 | 28:14 | 14 | 24 | |
| 5 |
Molde
|
11 | 7 | 1 | 3 | 24:13 | 11 | 22 | |
| 6 |
KFUM Oslo
|
12 | 6 | 2 | 4 | 15:14 | 1 | 20 | |
| 7 |
Brann
|
12 | 6 | 0 | 6 | 20:18 | 2 | 18 | |
| 8 |
Fredrikstad
|
11 | 5 | 3 | 3 | 14:12 | 2 | 18 | |
| 9 |
Ham-Kam
|
10 | 5 | 2 | 3 | 17:19 | -2 | 17 | |
| 10 |
Lillestrøm
|
11 | 5 | 1 | 5 | 19:17 | 2 | 16 | |
| 11 |
Sarpsborg 08 FF
|
10 | 4 | 3 | 3 | 12:12 | 0 | 15 | |
| 12 |
Sandefjord
|
11 | 3 | 5 | 3 | 10:10 | 0 | 14 | |
| 13 |
Valerenga
|
11 | 4 | 2 | 5 | 20:19 | 1 | 14 | |
| 14 |
Kristiansund BK
|
10 | 4 | 2 | 4 | 13:14 | -1 | 14 | |
| 15 |
Aalesund
|
12 | 2 | 6 | 4 | 24:30 | -6 | 12 | |
| 16 |
Start
|
11 | 3 | 3 | 5 | 14:19 | -5 | 12 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Viking
|
12 | 7 | 2 | 3 | 18:10 | 8 | 23 | |
| 2 |
Bodo/Glimt
|
11 | 7 | 2 | 2 | 22:13 | 9 | 23 | |
| 3 |
Lillestrøm
|
11 | 5 | 2 | 4 | 11:14 | -3 | 17 | |
| 4 |
Tromsø
|
11 | 4 | 3 | 4 | 20:21 | -1 | 15 | |
| 5 |
Molde
|
11 | 4 | 3 | 4 | 22:21 | 1 | 15 | |
| 6 |
Sarpsborg 08 FF
|
12 | 3 | 4 | 5 | 16:19 | -3 | 13 | |
| 7 |
Brann
|
10 | 3 | 2 | 5 | 19:16 | 3 | 11 | |
| 8 |
Fredrikstad
|
11 | 3 | 2 | 6 | 12:21 | -9 | 11 | |
| 9 |
Rosenborg
|
10 | 3 | 1 | 6 | 12:17 | -5 | 10 | |
| 10 |
Sandefjord
|
11 | 3 | 1 | 7 | 12:18 | -6 | 10 | |
| 11 |
Ham-Kam
|
12 | 2 | 3 | 7 | 16:27 | -11 | 9 | |
| 12 |
Valerenga
|
11 | 2 | 3 | 6 | 15:26 | -11 | 9 | |
| 13 |
Aalesund
|
10 | 2 | 3 | 5 | 11:20 | -9 | 9 | |
| 14 |
KFUM Oslo
|
10 | 2 | 2 | 6 | 12:22 | -10 | 8 | |
| 15 |
Kristiansund BK
|
12 | 1 | 2 | 9 | 9:29 | -20 | 5 | |
| 16 |
Start
|
11 | 1 | 1 | 9 | 10:29 | -19 | 4 |
Które miejsce zajmuje Aalesund w tabeli Eliteserien?
Aalesund zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli Eliteserien z dorobkiem 21 punktów po 22 kolejkach. Strata do prowadzącego Vikinga wynosi 32 punkty, a przewaga nad 15. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 35:50, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 6 punktów.
Statystyki Aalesundu w sezonie 2026
Kompleksowe statystyki Aalesundu na tle ligi w sezonie 2026.
Aalesund na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 10,9
- Strzały celne / mecz 5,3
- Asysty / mecz 1,14
- Udane dryblingi / mecz 8,0
- Bramki z rzutów wolnych 1
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 2,27
- Czyste konta 5%
- Odbiory / mecz 16,1
- Przechwyty / mecz 8,3
- Wybicia / mecz 32,5
- Zablokowane strzały / mecz 5,3
Strzelcy Aalesundu
-
Mathias Christensen 8

-
Endre Osenbroch 5

-
Kristian Lonebu 5

-
Elias Kristoffersen Hagen 4
-
Marcus Reed 4

-
Henrik Molvaer Melland 3

Rozkład bramek w czasie
Bramki Aalesundu i rywali według minuty w ostatnich 22 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Aalesundu to 16–30 minuta, w której padło 8 bramek. Drugi najlepszy okres to 46–60 minuta z 7 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Kristiansund BK - Aalesund Po przerwie pada 43% bramek Aalesundu.Przebieg meczu Aalesundu i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 11 | 3-5-3 |
| Stracił pierwszą bramkę | 11 | 1-4-6 |
| Prowadził do przerwy | 7 | 3-3-1 |
| Remis do przerwy | 8 | 1-3-4 |
| Przegrywał do przerwy | 7 | 0-3-4 |
Gdy Aalesund otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 3 razy na 11 takich meczów.
Jak padają bramki dla Aalesundu
91% bramek Aalesundu pada z gry. Z karnych odpowiadają za 3% dorobku. Samobójcze rywali odpowiadają za 6% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Aalesund zdobywa w sezonie średnio 0,95 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 0,90.
Aktualne serie Aalesundu
- Bez zwycięstwa rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 10 meczów
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 3 mecze
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 3 mecze
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 3 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Aalesundu, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Aalesund wygra mecz Kristiansund BK - Aalesund Aalesund przegrał ostatni mecz, postaw na przełamanie.Bramki w meczach Aalesundu
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 95%
- Powyżej 2,5 68%
- Powyżej 3,5 45%
- Powyżej 4,5 27%
- Powyżej 5,5 18%
W 68% meczów Aalesundu padają co najmniej trzy bramki, a w 86% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Kristiansund BK - Aalesund Powyżej 2,5 bramki padło w 68% meczów Aalesundu.Aalesund – faule i karne
- Faule / mecz 13,0
- Faule rywali / mecz 10,5
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Aalesund fauluje średnio 13,0 razy na mecz, a wymusza 10,5 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Aalesundu, 0 przeciw.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Kristiansund BK - Aalesund Aalesund popełnia 13,0 fauli na mecz.Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Aalesund zdobywa 1,00 punktu na mecz wobec 0,90 na wyjeździe.
Aalesund wygra mecz Kristiansund BK - Aalesund Aalesund zdobywa u siebie 33% możliwych punktów, na wyjeździe 30%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 22 meczach Aalesundu ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 43% goli Aalesundu, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 4 z 22 meczów.
Aalesund wygra drugą połowę meczu Kristiansund BK - Aalesund Drugą połowę Aalesund wygrywał w 4 z 22 meczów.Aalesund – strzały
- Celne / mecz 5,3
- Niecelne / mecz 5,6
- Celność strzałów 48%
- Skuteczność (gole / strzały) 15%
- Strzałów na gola 6,9
Aalesund oddaje 10,9 strzału na mecz. Do bramki trafia 48% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 6,9 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Kristiansund BK - Aalesund Aalesund oddaje 10,9 strzałów na mecz.Aalesund – posiadanie piłki
- U siebie 45,8%
- Na wyjeździe 41,5%
- Mecze z posiadaniem > 60% 1 z 22
- Mecze z posiadaniem > 55% 1 z 22
- Najniższe w sezonie 31%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 1 z 22 meczów. Średnio Aalesund utrzymuje przy piłce 43,8% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 31%.
Aalesund wygra mecz Kristiansund BK - Aalesund Aalesund utrzymuje średnio 43,8% posiadania piłki.Aalesund – podania
- Kluczowe / mecz 12,2
- Dośrodkowania / mecz 17,8
- Celność dośrodkowań 27%
- Podania długie / mecz 58
- Celność długich podań 35%
Aalesund wymienia średnio 389 podań na mecz przy celności 77%, z czego 12,2 to podania kluczowe.
Aalesund – czyste konta
- U siebie 1 z 12
- Na wyjeździe 0 z 10
- Stracone / mecz 2,27
- Bez straty do przerwy 36%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 59%
Czyste konto Aalesundu to 5% meczów sezonu (1 z 22), z czego 1 w 12 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Kristiansund BK - Aalesund Czyste konto Aalesund zachowuje w 5% meczów.Aalesund – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 100%
- Pow. 8,5 w meczu 95%
- Pow. 10,5 w meczu 77%
- Rożne u siebie / mecz 6,3
- Rożne na wyjeździe / mecz 3,8
Aalesund wykonuje średnio 5,2 rzutów rożnych na mecz wobec 7,5 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 95% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Kristiansund BK - Aalesund Powyżej 8,5 rożnego padło w 95% meczów Aalesundu.Aalesund – kartki
- Żółte kartki 47
- Pow. 3,5 kartki w meczu 50%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 32%
- Kartki rywali / mecz 1,5
- Mecze bez kartki 14%
Aalesund ogląda średnio 2,1 żółtej kartki na mecz, a rywale Aalesundu – 1,5.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Kristiansund BK - Aalesund Aalesund ogląda średnio 2,1 żółtych kartek na mecz.Aalesund według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 5 tabeli | 8 | 2-3-3 | 1,13 | 1,50 | 2,25 |
| Środka tabeli (6–11) | 8 | 1-3-4 | 0,75 | 1,63 | 2,25 |
| Dołu tabeli (12–16) | 6 | 1-3-2 | 1,00 | 1,67 | 2,33 |
Najwięcej punktów na mecz Aalesund zdobywa z drużynami z top 5 tabeli, najmniej z drużynami z środka tabeli (6–11).
Aalesund na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
12.
|
1,27 0,91 | 0,91 1,09 | 0,91 1,64 |
|
13.
|
1,27 0,82 | 1,82 1,36 | 1,73 2,36 |
|
14.
|
1,00 0,90 | 2,00 1,10 | 2,50 2,00 |
|
15.
|
1,40 0,42 | 1,30 0,75 | 1,40 2,42 |
|
16.
|
1,09 0,36 | 1,27 0,91 | 1,73 2,64 |
Ciekawe rekordy w meczach Aalesundu
Skrajne wyniki i osiągnięcia Aalesundu w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Aalesund - Start 2:0 Eliteserien (Norwegia), 4.09.2026
- Najwyższa porażka Valerenga - Aalesund 6:1 Eliteserien (Norwegia), 16.07.2026
- Najwięcej bramek w meczu 10 bramek Aalesund - Valerenga 5:5, Eliteserien (Norwegia), 16.08.2026
- Najszybsza bramka 3. minuta Christensen, Aalesund - Valerenga 5:5, Eliteserien (Norwegia), 16.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+6 minuta Christensen, Aalesund - Molde 2:2, Eliteserien (Norwegia), 11.07.2026
Jakie statystyki ma Aalesund w tym sezonie?
Bilans Aalesundu w tym sezonie to 22 mecze i wynik 4-9-9 przy 35 zdobytych bramkach i 50 straconych. Czyste konto padło w 1 meczu. Średnie posiadanie piłki wynosi 44%, a oddaje 10,9 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Aalesund – zawodnicy
Jak wygląda kadra Aalesundu w sezonie 2026.
Przewidywany skład Aalesundu 5-3-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.






Kontuzje w kadrze Aalesundu
-
Aleksander Hammer Kjelsen Obrońca Rana pauzuje od 24 dniopuszczone: 1 mecz
-
Simen Vatne Haram Obrońca Uraz łokcia pauzuje od 26 dniopuszczone: 2 mecze
-
Hakon Butli Hammer Pomocnik Rana pauzuje od 46 dniopuszczone: 5 meczów

-
Mathias Kristensen Pomocnik Rana pauzuje od 54 dniopuszczone: 5 meczów
-
Janus Seehusen Pomocnik Rana pauzuje od 229 dniopuszczone: 28 meczów

-
Paul Ngongo Napastnik Operacja pauzuje od 308 dniopuszczone: 34 mecze

Kadra Aalesundu
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 27 |
![]() |
18 | Norwegia | 2 mln € | – | 12 | 55% | 4 | 4 | 881' | 2 | 0 | |||||||
| 9 |
![]() |
26 | Dania | 500 tys. € | 80 tys. € | 1 | 5% | 0 | 0 | 7' | 0 | 0 | |||||||
| 23 |
|
31 | Szwecja | 600 tys. € | 311 tys. € | 1 | 5% | 0 | 0 | 27' | 0 | 0 | |||||||
| 17 |
![]() |
24 | Norwegia | 250 tys. € | – | 21 | 95% | 0 | 0 | 238' | 1 | 0 | |||||||
| 20 |
|
24 | Kamerun | 250 tys. € | 100 tys. € | 16 | 73% | 1 | 1 | 238' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
|
19 | Norwegia | – | – | 3 | 14% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 21 |
![]() |
24 | Dania | 1,5 mln € | 90 tys. € | 21 | 95% | 8 | 2 | 1 732' | 6 | 0 | |||||||
| 8 |
![]() |
25 | Norwegia | 350 tys. € | – | 4 | 18% | 1 | 0 | 285' | 0 | 0 | |||||||
| 19 |
|
31 | Norwegia | 400 tys. € | 183 tys. € | 4 | 18% | 0 | 1 | 161' | 1 | 0 | |||||||
| 18 |
|
26 | Norwegia | 600 tys. € | 70 tys. € | 20 | 91% | 4 | 1 | 1 751' | 2 | 0 | |||||||
| 15 |
![]() |
22 | Norwegia | 1 mln € | – | 22 | 100% | 5 | 4 | 1 279' | 1 | 0 | |||||||
| 7 |
![]() |
33 | Norwegia | 150 tys. € | 120 tys. € | 21 | 95% | 0 | 0 | 1 230' | 0 | 0 | |||||||
| 6 |
![]() |
26 | Norwegia | 350 tys. € | 50 tys. € | 18 | 82% | 0 | 2 | 721' | 1 | 0 | |||||||
| 22 |
|
27 | Szwecja | 300 tys. € | – | 22 | 100% | 0 | 0 | 733' | 2 | 0 | |||||||
| 10 |
|
29 | Dania | 250 tys. € | 90 tys. € | 4 | 18% | 0 | 0 | 13' | 0 | 0 | |||||||
| 66 |
![]() |
23 | Dania | 250 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 14 |
|
24 | Nigeria | 900 tys. € | 120 tys. € | 21 | 95% | 1 | 3 | 1 642' | 1 | 0 | |||||||
| 28 |
![]() |
20 | Senegal | 1,2 mln € | – | 5 | 23% | 0 | 0 | 428' | 2 | 0 | |||||||
| 5 |
|
20 | Norwegia | 700 tys. € | 60 tys. € | 14 | 64% | 0 | 0 | 1 176' | 3 | 0 | |||||||
| 3 |
|
24 | Islandia | 400 tys. € | 70 tys. € | 18 | 82% | 0 | 0 | 1 470' | 5 | 0 | |||||||
| 4 |
|
21 | Norwegia | 500 tys. € | 40 tys. € | 21 | 95% | 0 | 0 | 985' | 2 | 0 | |||||||
| 2 |
|
26 | Norwegia | 350 tys. € | 120 tys. € | 21 | 95% | 0 | 1 | 814' | 4 | 0 | |||||||
| 25 |
|
23 | Norwegia | 200 tys. € | – | 15 | 68% | 0 | 1 | 465' | 1 | 0 | |||||||
| 16 |
![]() |
25 | Norwegia | 350 tys. € | 80 tys. € | 22 | 100% | 1 | 2 | 536' | 1 | 0 | |||||||
| 45 |
|
27 | Norwegia | 300 tys. € | 120 tys. € | 12 | 55% | 0 | 0 | 400' | 1 | 0 | |||||||
| 23 |
![]() |
25 | Norwegia | 150 tys. € | 40 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 29 |
![]() |
24 | Norwegia | 50 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
21 | Niemcy | 500 tys. € | 350 tys. € | 10 | 45% | 0 | 0 | 810' | 2 | 0 | |||||||
| 26 |
|
28 | Norwegia | 200 tys. € | 70 tys. € | 22 | 100% | 0 | 0 | 180' | 1 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Aalesundu
14,6 mln €
śr. 502 tys. € / zawodnika
Ile Aalesund wydaje na pensje
2,2 mln € rocznie
śr. 75 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
8
najliczniej: Norwegia (18 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Aalesundu w sezonie 2026
Aalesund wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Aalesundu
Jak wygląda skład Aalesundu?
W wyjściowym ustawieniu Aalesundu między słupkami staje L. Podlech, a linię obrony najczęściej tworzą M. Diop, K. Nesso, Ó. Guðmundsson, U. Nwokoma oraz M. Andresen. W środku pola grają M. Christensen, Elias Kristoffersen Hagen oraz E. Osenbroch, a za skuteczność w ataku odpowiadają I. Skotheim, M. Reed. Trener Kjetil Rekdal ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Eliteserien (Norwegia) i pucharach.
Aalesund – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Aalesund w sezonie 2026.
Aalesund transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 Gru 2026 |
|
Norwegia | 26 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 09 Wrz 2026 |
|
Szwecja | 31 | – | za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Norwegia | 31 |
|
za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
![]() |
Norwegia | 25 |
|
300 tys. € | |
| 01 Wrz 2026 |
![]() |
Islandia | 24 |
|
wypożyczenie | |
| 27 Sie 2026 |
![]() |
Senegal | 20 |
|
wypożyczenie | |
| 27 Sie 2026 |
![]() |
Norwegia | 20 |
|
2,8 mln € | |
| 09 Sie 2026 |
![]() |
Norwegia | 21 |
|
910 tys. € | |
| 07 Sie 2026 |
![]() |
Norwegia | 24 |
![]() |
wypożyczenie | |
| 14 Lip 2026 |
![]() |
Norwegia | 25 |
|
koniec wypożyczenia |
Kluczowe transfery Aalesundu
Aalesund bilans transferowy
- +3 mln € 2026
- +875 tys. € 2025
- +550 tys. € 2024
- -200 tys. € 2023
- +2,4 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Aalesundu
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Aalesund w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Aalesundu trafiło 17 zawodników za łączną kwotę 670 tys. €, a klub opuściło 12 piłkarzy, co przyniosło 3,7 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Isak Gabriel Skotheim z Hodd za 300 tys. €, a najwyższa sprzedaż to transfer Kristian Lonebu do Molde za 2,8 mln €.
Aalesund – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Aalesund? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Aalesund?
Klub piłkarski Aalesund zdobył w swojej historii 2 trofea — 2 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Puchar Norwegii.