Forma w lidze
Rosenborg w tabeli
5. miejsce / 34 punkty Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 19 punktów
Strata do 4. miejsca: 3 punkty
Serie w ostatnich meczach
5 meczów bez porażki
10 meczów ze strzeloną bramką
4 mecze ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
24 pkt
28:14 bramki
2,33 gola/mecz
10 pkt
12:17 bramki
1,20 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Rosenborga
Wartość drużyny: 21,9 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 14 bramek | Algeria | 20 | napastnik | 22 | 8 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 8 asyst | Norwegia | 32 | pomocnik | 20 | 600 tys. € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,16 średnia ocena | Algeria | 20 | napastnik | 22 | 8 mln € | ||
![]() |
Najwięcej minut 1980 minut | Szwecja | 27 | bramkarz | 22 | 750 tys. € |
Przewidywany skład Rosenborga 4-4-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Rosenborg w tabeli Eliteserien
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Viking
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 53 |
2
|
Bodo/Glimt
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 53 |
3
|
Tromsø
|
22 | 11 | 6 | 5 | 41:30 | 39 |
4
|
Molde
|
22 | 11 | 4 | 7 | 46:34 | 37 |
5
|
Rosenborg
|
22 | 10 | 4 | 8 | 40:31 | 34 |
6
|
Lillestrøm
|
22 | 10 | 3 | 9 | 30:31 | 33 |
Wyniki Rosenborga
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Rosenborg
1
Sandefjord
1
Eliteserien (Norwegia), 23. kolejka
|
|
|
19 Wrz Koniec
|
Kristiansund BK
1
Rosenborg
3
Eliteserien (Norwegia), 22. kolejka
|
|
|
16 Wrz Koniec
|
Fløya
1
Rosenborg
4
Puchar Norwegii
|
Terminarz Rosenborga
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
18 Paź 14:30
|
Sarpsborg 08 FF
Rosenborg
Eliteserien (Norwegia), 24. kolejka
|
|
|
24 Paź 18:00
|
Ham-Kam
Rosenborg
Eliteserien (Norwegia), 12. kolejka
|
|
|
28 Paź 18:00
|
Rosenborg
Ham-Kam
Puchar Norwegii
|
Ostatnie transfery Rosenborga
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 30 Sie 2026 |
|
Norwegia |
|
950 tys. € | |
| 18 Sie 2026 |
|
Algeria |
|
5 mln € | |
| 17 Sie 2026 |
|
Algeria |
|
koniec wypożyczenia | |
| 11 Sie 2026 |
![]() |
Norwegia |
|
450 tys. € |
Rosenborg to klub piłkarski z Norwegii występujący w Eliteserien (Norwegia). Swoim domowym obiektem jest Lerkendal Stadion, który może pomieścić 21 850 widzów. Zespół prowadzi Freyr Alexandersson. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 21,9 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Norwegii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Rosenborg?
Klub piłkarski Rosenborg zdobył w swojej historii 40 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Norwegii oraz Puchar Norwegii. Ponadto triumfował w Superpuchar Norwegii oraz Puchar Intertoto.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Rosenborg w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Rosenborga trafiło 11 zawodników za łączną kwotę 8,9 mln €, a klub opuściło 14 piłkarzy, co przyniosło 3,2 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Amin Chiakha z FC Kopenhagi za 5 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Sander Tangvik do Hamburger SV za 2,6 mln €.
Które miejsce zajmuje Rosenborg w tabeli Eliteserien?
Rosenborg zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Eliteserien z dorobkiem 34 punktów po 22 kolejkach. Strata do prowadzącego Vikinga wynosi 19 punktów, a przewaga nad 6. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 40:31, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 10 punktów.
Jak wygląda skład Rosenborga?
W wyjściowym ustawieniu Rosenborga między słupkami staje L. Wahlstedt, a linię obrony najczęściej tworzą Aslak Fonn Witry, Mikkel Konradsen Ceide, J. Svensson oraz A. Pereira. W środku pola grają N. Sahsah, M. Bomholt, Mathias Ullereng Kjolo oraz Simen Bolkan Nordli, a za skuteczność w ataku odpowiadają D. Duris, Emil Konradsen Ceide. Trener Freyr Alexandersson ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Eliteserien (Norwegia) i pucharach.
Kiedy Rosenborg gra następny mecz?
Najbliższy mecz Rosenborga to spotkanie z Sarpsborgiem 08 FF, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 14:30 na obiekcie Sarpsborg Stadion w ramach Eliteserien (24. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Rosenborga?
Ostatni mecz Rosenborga to remis z Sandefjordem 1:1 w Eliteserien, 10 października 2026. Bramki zdobyli Chiakha, Walle Egeli. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Rosenborg w tym sezonie?
Bilans Rosenborga w tym sezonie to 22 mecze i wynik 10-4-8 przy 40 zdobytych bramkach i 31 straconych. Czyste konto padło w 7 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 52%, a oddaje 10,5 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Rosenborga w sezonie 2026
Jakie mecze rozegra Rosenborg w sezonie 2026.
Podgląd nadchodzących spotkań Rosenborga
Rosenborg terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
18 Paź 14:30
|
Eliteserien (Norwegia), 24. kolejka
|
Sarpsborg Stadion Wyjazd | Umiarkowany | |
|
24 Paź 18:00
|
Eliteserien (Norwegia), 12. kolejka
|
Briskeby Arena Wyjazd | Umiarkowany | |
|
28 Paź 18:00
|
Puchar Norwegii
|
Lerkendal Stadion U siebie | Umiarkowany | |
|
31 Paź 16:00
|
Eliteserien (Norwegia), 25. kolejka
|
Nye Fredrikstad Stadion Wyjazd | Umiarkowany | |
|
07 Lis 18:00
|
Eliteserien (Norwegia), 26. kolejka
|
Lerkendal Stadion U siebie | Łatwy | |
|
22 Lis 17:00
|
Eliteserien (Norwegia), 27. kolejka
|
Color Line Stadion Wyjazd | Łatwy | |
|
28 Lis 18:00
|
Eliteserien (Norwegia), 28. kolejka
|
Lerkendal Stadion U siebie | Trudny | |
|
05 Gru 18:00
|
Eliteserien (Norwegia), 29. kolejka
|
Intility Arena Wyjazd | Łatwy | |
|
13 Gru 17:00
|
Eliteserien (Norwegia), 30. kolejka
|
Lerkendal Stadion U siebie | Umiarkowany |
Kiedy Rosenborg gra następny mecz?
Najbliższy mecz Rosenborga to spotkanie z Sarpsborgiem 08 FF, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 14:30 na obiekcie Sarpsborg Stadion w ramach Eliteserien (24. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Wyniki Rosenborga w sezonie 2026
Jakie wyniki osiągnął klub Rosenborg w sezonie 2026.
Forma i bramki Rosenborga w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Rosenborg wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 23. kolejka
|
1:1 | 4-4-2 | 7/8 | 4/6 | |
|
19 Wrz Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 22. kolejka
|
1:3 | 4-4-2 | 6/10 | 0/1 | |
|
16 Wrz Koniec
|
Puchar Norwegii
|
1:4 | – | 1/1 | 0/2 | |
|
12 Wrz Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 21. kolejka
|
5:3 | 4-4-2 | 4/8 | 2/5 | |
|
05 Wrz Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 20. kolejka
|
4:0 | 4-4-2 | 6/9 | 0/2 | |
|
30 Sie Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 19. kolejka
|
4:2 | 4-4-2 | 2/14 | 1/2 | |
|
22 Sie Koniec
|
![]() Puchar Norwegii
|
0:9 | – | – | – | |
|
14 Sie Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 18. kolejka
|
2:1 | 4-1-3-2 | 9/15 | 0/0 | |
|
09 Sie Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 17. kolejka
|
0:2 | 4-1-3-2 | 6/14 | 6/7 | |
|
02 Sie Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 16. kolejka
|
3:2 | 4-1-3-2 | 12/17 | 3/5 |
Rosenborg ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-4-2 22 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-4-2 – w 15 z 22 meczów, ze średnią 1,27 punktu. W pozostałych ustawieniach Rosenborg zdobywa 2,14 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Rosenborga?
Ostatni mecz Rosenborga to remis z Sandefjordem 1:1 w Eliteserien, 10 października 2026. Bramki zdobyli Chiakha, Walle Egeli. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Rosenborg – tabela Eliteserien (Norwegia)
Jakie miejsce w tabeli Eliteserien (Norwegia) zajmuje Rosenborg w sezonie 2026.
Miejsce Rosenborga w tabeli Eliteserien
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Viking
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 36 | 53 | |
2
|
Bodo/Glimt
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 36 | 53 | |
3
|
Tromsø
|
22 | 11 | 6 | 5 | 41:30 | 11 | 39 | |
4
|
Molde
|
22 | 11 | 4 | 7 | 46:34 | 12 | 37 | |
5
|
Rosenborg
|
22 | 10 | 4 | 8 | 40:31 | 9 | 34 | |
6
|
Lillestrøm
|
22 | 10 | 3 | 9 | 30:31 | -1 | 33 | |
7
|
Brann
|
22 | 9 | 2 | 11 | 39:34 | 5 | 29 | |
8
|
Fredrikstad
|
22 | 8 | 5 | 9 | 26:33 | -7 | 29 | |
9
|
Sarpsborg 08 FF
|
22 | 7 | 7 | 8 | 28:31 | -3 | 28 | |
10
|
KFUM Oslo
|
22 | 8 | 4 | 10 | 27:36 | -9 | 28 | |
11
|
Ham-Kam
|
22 | 7 | 5 | 10 | 33:46 | -13 | 26 | |
12
|
Sandefjord
|
22 | 6 | 6 | 10 | 22:28 | -6 | 24 | |
13
|
Valerenga
|
22 | 6 | 5 | 11 | 35:45 | -10 | 23 | |
14
|
Aalesund
|
22 | 4 | 9 | 9 | 35:50 | -15 | 21 | |
15
|
Kristiansund BK
|
22 | 5 | 4 | 13 | 22:43 | -21 | 19 | |
16
|
Start
|
22 | 4 | 4 | 14 | 24:48 | -24 | 16 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Viking
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 36 | 53 | |
2
|
Bodo/Glimt
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 36 | 53 | |
3
|
Tromsø
|
22 | 11 | 6 | 5 | 41:30 | 11 | 39 | |
4
|
Molde
|
22 | 11 | 4 | 7 | 46:34 | 12 | 37 | |
5
|
Rosenborg
|
22 | 10 | 4 | 8 | 40:31 | 9 | 34 | |
6
|
Lillestrøm
|
22 | 10 | 3 | 9 | 30:31 | -1 | 33 | |
7
|
Brann
|
22 | 9 | 2 | 11 | 39:34 | 5 | 29 | |
8
|
Fredrikstad
|
22 | 8 | 5 | 9 | 26:33 | -7 | 29 | |
9
|
Sarpsborg 08 FF
|
22 | 7 | 7 | 8 | 28:31 | -3 | 28 | |
10
|
KFUM Oslo
|
22 | 8 | 4 | 10 | 27:36 | -9 | 28 | |
11
|
Ham-Kam
|
22 | 7 | 5 | 10 | 33:46 | -13 | 26 | |
12
|
Sandefjord
|
22 | 6 | 6 | 10 | 22:28 | -6 | 24 | |
13
|
Valerenga
|
22 | 6 | 5 | 11 | 35:45 | -10 | 23 | |
14
|
Aalesund
|
22 | 4 | 9 | 9 | 35:50 | -15 | 21 | |
15
|
Kristiansund BK
|
22 | 5 | 4 | 13 | 22:43 | -21 | 19 | |
16
|
Start
|
22 | 4 | 4 | 14 | 24:48 | -24 | 16 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Viking
|
10 | 10 | 0 | 0 | 38:10 | 28 | 30 | |
| 2 |
Bodo/Glimt
|
11 | 10 | 0 | 1 | 34:7 | 27 | 30 | |
| 3 |
Tromsø
|
11 | 7 | 3 | 1 | 21:9 | 12 | 24 | |
| 4 |
Rosenborg
|
12 | 7 | 3 | 2 | 28:14 | 14 | 24 | |
| 5 |
Molde
|
11 | 7 | 1 | 3 | 24:13 | 11 | 22 | |
| 6 |
KFUM Oslo
|
12 | 6 | 2 | 4 | 15:14 | 1 | 20 | |
| 7 |
Brann
|
12 | 6 | 0 | 6 | 20:18 | 2 | 18 | |
| 8 |
Fredrikstad
|
11 | 5 | 3 | 3 | 14:12 | 2 | 18 | |
| 9 |
Ham-Kam
|
10 | 5 | 2 | 3 | 17:19 | -2 | 17 | |
| 10 |
Lillestrøm
|
11 | 5 | 1 | 5 | 19:17 | 2 | 16 | |
| 11 |
Sarpsborg 08 FF
|
10 | 4 | 3 | 3 | 12:12 | 0 | 15 | |
| 12 |
Sandefjord
|
11 | 3 | 5 | 3 | 10:10 | 0 | 14 | |
| 13 |
Valerenga
|
11 | 4 | 2 | 5 | 20:19 | 1 | 14 | |
| 14 |
Kristiansund BK
|
10 | 4 | 2 | 4 | 13:14 | -1 | 14 | |
| 15 |
Aalesund
|
12 | 2 | 6 | 4 | 24:30 | -6 | 12 | |
| 16 |
Start
|
11 | 3 | 3 | 5 | 14:19 | -5 | 12 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Viking
|
12 | 7 | 2 | 3 | 18:10 | 8 | 23 | |
| 2 |
Bodo/Glimt
|
11 | 7 | 2 | 2 | 22:13 | 9 | 23 | |
| 3 |
Lillestrøm
|
11 | 5 | 2 | 4 | 11:14 | -3 | 17 | |
| 4 |
Tromsø
|
11 | 4 | 3 | 4 | 20:21 | -1 | 15 | |
| 5 |
Molde
|
11 | 4 | 3 | 4 | 22:21 | 1 | 15 | |
| 6 |
Sarpsborg 08 FF
|
12 | 3 | 4 | 5 | 16:19 | -3 | 13 | |
| 7 |
Brann
|
10 | 3 | 2 | 5 | 19:16 | 3 | 11 | |
| 8 |
Fredrikstad
|
11 | 3 | 2 | 6 | 12:21 | -9 | 11 | |
| 9 |
Rosenborg
|
10 | 3 | 1 | 6 | 12:17 | -5 | 10 | |
| 10 |
Sandefjord
|
11 | 3 | 1 | 7 | 12:18 | -6 | 10 | |
| 11 |
Ham-Kam
|
12 | 2 | 3 | 7 | 16:27 | -11 | 9 | |
| 12 |
Valerenga
|
11 | 2 | 3 | 6 | 15:26 | -11 | 9 | |
| 13 |
Aalesund
|
10 | 2 | 3 | 5 | 11:20 | -9 | 9 | |
| 14 |
KFUM Oslo
|
10 | 2 | 2 | 6 | 12:22 | -10 | 8 | |
| 15 |
Kristiansund BK
|
12 | 1 | 2 | 9 | 9:29 | -20 | 5 | |
| 16 |
Start
|
11 | 1 | 1 | 9 | 10:29 | -19 | 4 |
Które miejsce zajmuje Rosenborg w tabeli Eliteserien?
Rosenborg zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Eliteserien z dorobkiem 34 punktów po 22 kolejkach. Strata do prowadzącego Vikinga wynosi 19 punktów, a przewaga nad 6. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 40:31, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 10 punktów.
Statystyki Rosenborga w sezonie 2026
Kompleksowe statystyki Rosenborga na tle ligi w sezonie 2026.
Rosenborg na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 10,5
- Strzały celne / mecz 5,5
- Asysty / mecz 1,18
- Udane dryblingi / mecz 7,7
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,41
- Czyste konta 32%
- Odbiory / mecz 17,0
- Przechwyty / mecz 9,5
- Wybicia / mecz 23,0
- Zablokowane strzały / mecz 3,6
Strzelcy Rosenborga
-
Amin Chiakha 14
-
Emil Konradsen Ceide 5
-
Noah Sahsah 5
-
Simen Bolkan Nordli 4
-
Iver Fossum 3
-
Mads Bomholt 2
Rozkład bramek w czasie
Bramki Rosenborga i rywali według minuty w ostatnich 22 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Rosenborga to 0–15 minuta, w której padło 10 bramek. Drugi najlepszy okres to 76–90+ minuta z 10 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Sarpsborg 08 FF - Rosenborg Po przerwie pada 48% bramek Rosenborga.Przebieg meczu Rosenborga i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 12 | 8-2-2 |
| Stracił pierwszą bramkę | 9 | 2-1-6 |
| Prowadził do przerwy | 9 | 8-1-0 |
| Remis do przerwy | 8 | 2-3-3 |
| Przegrywał do przerwy | 5 | 0-0-5 |
Gdy Rosenborg otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 8 razy na 12 takich meczów.
Jak padają bramki dla Rosenborga
90% bramek Rosenborga pada z gry. Z karnych odpowiadają za 10% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Rosenborg zdobywa w sezonie średnio 1,55 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 2,20.
Aktualne serie Rosenborga
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 4 mecze
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 0 meczów
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 10 meczów
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 3 mecze
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 1 mecz
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 3 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Rosenborga, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Rosenborg wygra mecz Sarpsborg 08 FF - Rosenborg Rosenborg nie przegrywa od 4 meczów.Bramki w meczach Rosenborga
- Powyżej 0,5 95%
- Powyżej 1,5 95%
- Powyżej 2,5 59%
- Powyżej 3,5 36%
- Powyżej 4,5 18%
- Powyżej 5,5 9%
W 59% meczów Rosenborga padają co najmniej trzy bramki, a w 45% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Sarpsborg 08 FF - Rosenborg Powyżej 2,5 bramki padło w 59% meczów Rosenborga.Rosenborg – faule i karne
- Faule / mecz 12,9
- Faule rywali / mecz 13,0
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Rosenborg fauluje średnio 12,9 razy na mecz, a wymusza 13,0 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Rosenborga, 0 przeciw.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Sarpsborg 08 FF - Rosenborg Rosenborg popełnia 12,9 fauli na mecz.Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Rosenborg zdobywa 2,00 punktu na mecz wobec 1,00 na wyjeździe.
Rosenborg wygra mecz Sarpsborg 08 FF - Rosenborg Rosenborg zdobywa u siebie 67% możliwych punktów, na wyjeździe 33%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 22 meczach Rosenborga ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 48% goli Rosenborga, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 7 z 22 meczów.
Rosenborg wygra drugą połowę meczu Sarpsborg 08 FF - Rosenborg Drugą połowę Rosenborg wygrywał w 7 z 22 meczów.Rosenborg – strzały
- Celne / mecz 5,5
- Niecelne / mecz 5,1
- Celność strzałów 52%
- Skuteczność (gole / strzały) 17%
- Strzałów na gola 5,8
Rosenborg oddaje 10,5 strzału na mecz. Do bramki trafia 52% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 5,8 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Sarpsborg 08 FF - Rosenborg Rosenborg oddaje 10,5 strzałów na mecz.Rosenborg – posiadanie piłki
- U siebie 56,1%
- Na wyjeździe 47,4%
- Mecze z posiadaniem > 60% 3 z 22
- Mecze z posiadaniem > 55% 7 z 22
- Najniższe w sezonie 36%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 7 z 22 meczów. Średnio Rosenborg utrzymuje przy piłce 52,1% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 36%.
Rosenborg wygra mecz Sarpsborg 08 FF - Rosenborg Rosenborg utrzymuje średnio 52,1% posiadania piłki.Rosenborg – podania
- Kluczowe / mecz 10,6
- Dośrodkowania / mecz 14,7
- Celność dośrodkowań 28%
- Podania długie / mecz 51
- Celność długich podań 43%
Rosenborg wymienia średnio 476 podań na mecz przy celności 81%, z czego 10,6 to podania kluczowe.
Rosenborg – czyste konta
- U siebie 4 z 12
- Na wyjeździe 3 z 10
- Stracone / mecz 1,41
- Bez straty do przerwy 50%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 45%
Czyste konto Rosenborga to 32% meczów sezonu (7 z 22), z czego 4 w 12 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Sarpsborg 08 FF - Rosenborg Czyste konto Rosenborg zachowuje w 32% meczów.Rosenborg – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 91%
- Pow. 8,5 w meczu 73%
- Pow. 10,5 w meczu 55%
- Rożne u siebie / mecz 7,2
- Rożne na wyjeździe / mecz 4,9
Rosenborg wykonuje średnio 6,1 rzutów rożnych na mecz wobec 5,6 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 73% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Sarpsborg 08 FF - Rosenborg Powyżej 8,5 rożnego padło w 73% meczów Rosenborga.Rosenborg – kartki
- Żółte kartki 39
- Pow. 3,5 kartki w meczu 50%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 27%
- Kartki rywali / mecz 1,6
- Mecze bez kartki 23%
Rosenborg ogląda średnio 1,8 żółtej kartki na mecz, a rywale Rosenborga – 1,6. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Sarpsborg 08 FF - Rosenborg Rosenborg ogląda średnio 1,8 żółtych kartek na mecz.Rosenborg według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 5 tabeli | 7 | 2-1-4 | 1,00 | 1,57 | 2,43 |
| Środka tabeli (6–11) | 8 | 5-1-2 | 2,00 | 2,13 | 0,88 |
| Dołu tabeli (12–16) | 7 | 3-2-2 | 1,57 | 1,71 | 1,00 |
Najwięcej punktów na mecz Rosenborg zdobywa z drużynami z środka tabeli (6–11), najmniej z drużynami z top 5 tabeli.
Rosenborg na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
3.
|
2,18 1,36 | 1,91 1,82 | 0,82 1,91 |
|
4.
|
2,00 1,36 | 2,18 2,00 | 1,18 1,91 |
|
5.
|
2,00 1,00 | 2,33 1,20 | 1,17 1,70 |
|
6.
|
1,45 1,55 | 1,73 1,00 | 1,55 1,27 |
|
7.
|
1,50 1,10 | 1,67 1,90 | 1,50 1,60 |
Ciekawe rekordy w meczach Rosenborga
Skrajne wyniki i osiągnięcia Rosenborga w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Rosenborg - Fredrikstad 4:0 Eliteserien (Norwegia), 27.07.2026
- Najwyższa porażka Viking - Rosenborg 3:0 Eliteserien (Norwegia), 1.05.2026
- Najwięcej bramek w meczu 8 bramek Rosenborg - Tromsø 5:3, Eliteserien (Norwegia), 12.09.2026
- Najdłużej bez straty gola 3 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 1. minuta Konradsen Ceide, Rosenborg - Ham-Kam 4:0, Eliteserien (Norwegia), 5.09.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+5 minuta Chiakha, Start - Rosenborg 0:3, Eliteserien (Norwegia), 18.07.2026
Jakie statystyki ma Rosenborg w tym sezonie?
Bilans Rosenborga w tym sezonie to 22 mecze i wynik 10-4-8 przy 40 zdobytych bramkach i 31 straconych. Czyste konto padło w 7 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 52%, a oddaje 10,5 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Rosenborg – zawodnicy
Jak wygląda kadra Rosenborga w sezonie 2026.
Przewidywany skład Rosenborga 4-4-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Kontuzje w kadrze Rosenborga
-
Hakon Volden Obrońca Rana pauzuje od 27 dniopuszczone: 2 mecze
-
Elias Vullum Slordal Pomocnik Uraz stopy pauzuje od 46 dniopuszczone: 6 meczów

-
Johan Bakke Pomocnik Rana pauzuje od 49 dniopuszczone: 7 meczów
-
Jonas Svensson Obrońca Problemy z udem pauzuje od 49 dniopuszczone: 4 mecze
-
Jesper Reitan Sunde Napastnik Rana pauzuje od 55 dniopuszczone: 2 mecze
-
Iver Fossum Pomocnik Problemy z udem pauzuje od 75 dniopuszczone: 10 meczów
-
Dino Islamović Napastnik Uraz nogi pauzuje od 95 dniopuszczone: 12 meczów
Kadra Rosenborga
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 18 |
|
20 | Algeria | 8 mln € | 240 tys. € | 22 | 100% | 14 | 3 | 1 859' | 4 | 0 | |||||||
| 35 |
|
25 | Norwegia | 2,5 mln € | 150 tys. € | 22 | 100% | 5 | 5 | 1 819' | 2 | 0 | |||||||
| 9 |
|
32 | Czarnogóra | 450 tys. € | 150 tys. € | 13 | 59% | 2 | 0 | 529' | 1 | 0 | |||||||
| 11 |
|
21 | Dania | 600 tys. € | 120 tys. € | 20 | 91% | 5 | 0 | 694' | 0 | 0 | |||||||
| 29 |
|
27 | Słowacja | 700 tys. € | 320 tys. € | 18 | 82% | 1 | 0 | 767' | 3 | 0 | |||||||
| 14 |
|
20 | Norwegia | 800 tys. € | 70 tys. € | 12 | 55% | 0 | 0 | 93' | 2 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 17 |
|
20 | Dania | 4 mln € | 240 tys. € | 22 | 100% | 2 | 5 | 1 865' | 2 | 0 | |||||||
| 7 |
|
26 | Norwegia | 2,2 mln € | – | 15 | 68% | 4 | 0 | 787' | 2 | 0 | |||||||
| 10 |
|
32 | Norwegia | 600 tys. € | 320 tys. € | 20 | 91% | 1 | 8 | 1 409' | 4 | 2 | |||||||
| 6 |
|
25 | Norwegia | 1 mln € | 350 tys. € | 4 | 18% | 0 | 0 | 158' | 0 | 0 | |||||||
| 8 |
|
30 | Norwegia | 450 tys. € | 320 tys. € | 16 | 73% | 3 | 1 | 835' | 0 | 0 | |||||||
| 3 |
|
21 | Norwegia | 600 tys. € | 70 tys. € | 22 | 100% | 0 | 1 | 821' | 2 | 0 | |||||||
| 25 |
|
22 | Norwegia | 450 tys. € | 180 tys. € | 14 | 64% | 0 | 0 | 271' | 0 | 0 | |||||||
| 20 |
|
17 | Norwegia | – | – | 3 | 14% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 28 |
![]() |
18 | Norwegia | – | 60 tys. € | 3 | 14% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 51 |
![]() |
19 | Norwegia | – | 60 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 22 |
|
33 | Norwegia | 450 tys. € | 320 tys. € | 14 | 64% | 1 | 1 | 741' | 3 | 0 | |||||||
| 21 |
|
25 | Słowacja | 2,2 mln € | 90 tys. € | 19 | 86% | 0 | 0 | 1 689' | 4 | 0 | |||||||
| 16 |
|
30 | Norwegia | 600 tys. € | 320 tys. € | 18 | 82% | 1 | 0 | 1 039' | 4 | 0 | |||||||
| 19 |
|
27 | Norwegia | 1 mln € | 250 tys. € | 19 | 86% | 1 | 2 | 1 006' | 2 | 0 | |||||||
| 4 |
|
25 | Norwegia | 700 tys. € | 90 tys. € | 21 | 95% | 0 | 0 | 1 247' | 1 | 0 | |||||||
| 15 |
|
25 | Dania | 500 tys. € | 80 tys. € | 21 | 95% | 0 | 0 | 606' | 1 | 0 | |||||||
| 23 |
|
23 | Rosja | 400 tys. € | 201 tys. € | 5 | 23% | 0 | 0 | 37' | 0 | 0 | |||||||
| 5 |
|
19 | Norwegia | 1 mln € | 120 tys. € | 18 | 82% | 0 | 0 | 329' | 0 | 0 | |||||||
| 26 |
|
17 | Norwegia | – | – | 1 | 5% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
![]() |
27 | Szwecja | 750 tys. € | 320 tys. € | 22 | 100% | 0 | 0 | 1 980' | 2 | 0 | |||||||
| 12 |
|
25 | Norwegia | 300 tys. € | 70 tys. € | 22 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 24 |
|
20 | Norwegia | – | – | 2 | 9% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Rosenborga
30,3 mln €
śr. 1,1 mln € / zawodnika
Ile Rosenborg wydaje na pensje
4,5 mln € rocznie
śr. 161 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
7
najliczniej: Norwegia (19 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Rosenborga w sezonie 2026
Rosenborg wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Rosenborga
Jak wygląda skład Rosenborga?
W wyjściowym ustawieniu Rosenborga między słupkami staje L. Wahlstedt, a linię obrony najczęściej tworzą Aslak Fonn Witry, Mikkel Konradsen Ceide, J. Svensson oraz A. Pereira. W środku pola grają N. Sahsah, M. Bomholt, Mathias Ullereng Kjolo oraz Simen Bolkan Nordli, a za skuteczność w ataku odpowiadają D. Duris, Emil Konradsen Ceide. Trener Freyr Alexandersson ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Eliteserien (Norwegia) i pucharach.
Rosenborg – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Rosenborg w sezonie 2026.
Rosenborg transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 Sie 2026 |
|
Norwegia | 25 |
|
950 tys. € | |
| 18 Sie 2026 |
|
Algeria | 20 |
|
5 mln € | |
| 17 Sie 2026 |
|
Algeria | 20 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 11 Sie 2026 |
![]() |
Norwegia | 21 |
|
450 tys. € | |
| 06 Sie 2026 |
|
Rosja | 23 |
|
za darmo | |
| 29 Lip 2026 |
|
Norwegia | 20 |
|
wypożyczenie | |
| 22 Lip 2026 |
|
Norwegia | 30 |
|
za darmo | |
| 21 Lip 2026 |
|
Norwegia | 30 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 21 Lip 2026 |
|
Finlandia | 24 |
|
100 tys. € | |
| 29 Cze 2026 |
|
Norwegia | 20 |
|
koniec wypożyczenia |
Kluczowe transfery Rosenborga
Rosenborg bilans transferowy
- -5,7 mln € 2026
- +18,8 mln € 2025
- +760 tys. € 2024
- +9,1 mln € 2023
- +2,7 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Rosenborga
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Rosenborg w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Rosenborga trafiło 11 zawodników za łączną kwotę 8,9 mln €, a klub opuściło 14 piłkarzy, co przyniosło 3,2 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Amin Chiakha z FC Kopenhagi za 5 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Sander Tangvik do Hamburger SV za 2,6 mln €.
Rosenborg – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Rosenborg? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Rosenborg?
Klub piłkarski Rosenborg zdobył w swojej historii 40 trofeów. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Norwegii oraz Puchar Norwegii. Ponadto triumfował w Superpuchar Norwegii oraz Puchar Intertoto.