Forma w lidze
Start w tabeli
16. miejsce / 16 punktów Strefa spadkowa
Strata do lidera: 37 punktów
Strata do bezpiecznego 13. miejsca: 7 punktów
Serie w ostatnich meczach
2 mecze ze strzeloną bramką
4 mecze ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
12 pkt
14:19 bramki
1,27 gola/mecz
4 pkt
10:29 bramki
0,91 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Startu
Wartość drużyny: 1 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 5 bramek | Dania | 25 | napastnik | 22 | 300 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 4 asyst | Norwegia | 29 | obrońca | 21 | 350 tys. € | ||
![]() |
Najwyższa ocena 6,79 średnia ocena | Norwegia | 27 | obrońca | 7 | 250 tys. € | ||
|
|
Najwięcej minut 1817 minut | Norwegia | 29 | obrońca | 21 | 350 tys. € |
Przewidywany skład Startu 5-3-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


Start w tabeli Eliteserien
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Viking
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 53 |
2
|
Bodo/Glimt
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 53 |
| ··· | |||||||
15
|
Kristiansund BK
|
22 | 5 | 4 | 13 | 22:43 | 19 |
16
|
Start
|
22 | 4 | 4 | 14 | 24:48 | 16 |
Wyniki Startu
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Start
2
Ham-Kam
4
Eliteserien (Norwegia), 23. kolejka
|
|
|
06 Paź Koniec
|
Raufoss
1
Start
5
Puchar Norwegii
|
|
|
20 Wrz Koniec
|
Sandefjord
3
Start
0
Eliteserien (Norwegia), 22. kolejka
|
Terminarz Startu
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
18 Paź 17:00
|
Molde
Start
Eliteserien (Norwegia), 24. kolejka
|
|
|
25 Paź 17:00
|
Start
Sandefjord
Eliteserien (Norwegia), 12. kolejka
|
|
|
28 Paź 18:00
|
Raufoss
Start
Puchar Norwegii
|
Ostatnie transfery Startu
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 30 Gru 2026 |
![]() |
Norwegia |
![]() |
koniec wypożyczenia | |
| 17 Wrz 2026 |
![]() |
Norwegia |
|
wypożyczenie | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Norwegia |
|
za darmo | |
| 30 Sie 2026 |
![]() |
Norwegia |
|
1,1 mln € |
Start to klub piłkarski z Norwegii występujący w Eliteserien (Norwegia). Swoim domowym obiektem jest Sparebanken Sør Arena, który może pomieścić 14 563 widzów. Zespół prowadzi Azar Karadas. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 1 milion euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Norwegii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Start?
Klub piłkarski Start zdobył w swojej historii 2 trofea — 2 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Norwegii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Start w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Startu trafiło 17 zawodników za łączną kwotę 1,8 mln €, a klub opuściło 18 piłkarzy, co przyniosło 1,4 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Sander Aske Granheim z Sogndalu za 1,1 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Sivert Sira Hansen do Molde za 1 mln €.
Które miejsce zajmuje Start w tabeli Eliteserien?
Start zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli Eliteserien z dorobkiem 16 punktów po 22 kolejkach. Strata do prowadzącego Vikinga wynosi 37 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 24:48, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 6 punktów.
Jak wygląda skład Startu?
W wyjściowym ustawieniu Startu między słupkami staje M. Sjoeng, a linię obrony najczęściej tworzą Erlend Dahl Reitan, J. Norheim, Ousmane Diallo Toure, A. Ujkani oraz S. Granheim. W środku pola grają S. Mvoue, E. Segberg oraz M. Ugland, a za skuteczność w ataku odpowiadają H. Lorentzen, J. Cornelius. Trener Azar Karadas ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Eliteserien (Norwegia) i pucharach.
Kiedy Start gra następny mecz?
Najbliższy mecz Startu to spotkanie z Molde, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 17:00 na obiekcie Aker Stadion w ramach Eliteserien (24. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Startu?
Ostatni mecz Startu to porażka z Ham-Kamem 2:4 w Eliteserien, 11 października 2026. Bramki zdobyli Mares, Norheim, Mettler, Ofkir, Ofkir oraz Segberg. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Start w tym sezonie?
Bilans Startu w tym sezonie to 22 mecze i wynik 4-4-14 przy 24 zdobytych bramkach i 48 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 44%, a oddaje 10,8 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Startu w sezonie 2026
Jakie mecze rozegra Start w sezonie 2026.
Podgląd nadchodzących spotkań Startu
Start terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
18 Paź 17:00
|
Eliteserien (Norwegia), 24. kolejka
|
Aker Stadion Wyjazd | Trudny | |
|
25 Paź 17:00
|
Eliteserien (Norwegia), 12. kolejka
|
Sparebanken Sør Arena U siebie | Umiarkowany | |
|
28 Paź 18:00
|
Puchar Norwegii
|
NAMMO stadion Wyjazd | – | |
|
01 Lis 17:00
|
Eliteserien (Norwegia), 25. kolejka
|
Sparebanken Sør Arena U siebie | Trudny | |
|
07 Lis 18:00
|
Eliteserien (Norwegia), 26. kolejka
|
Lerkendal Stadion Wyjazd | Trudny | |
|
21 Lis 18:00
|
Eliteserien (Norwegia), 27. kolejka
|
Intility Arena Wyjazd | Łatwy | |
|
29 Lis 17:00
|
Eliteserien (Norwegia), 28. kolejka
|
Sparebanken Sør Arena U siebie | Umiarkowany | |
|
06 Gru 17:00
|
Eliteserien (Norwegia), 29. kolejka
|
Romssa Arena Wyjazd | Trudny | |
|
13 Gru 17:00
|
Eliteserien (Norwegia), 30. kolejka
|
Sparebanken Sør Arena U siebie | Łatwy |
Kiedy Start gra następny mecz?
Najbliższy mecz Startu to spotkanie z Molde, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 17:00 na obiekcie Aker Stadion w ramach Eliteserien (24. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Wyniki Startu w sezonie 2026
Jakie wyniki osiągnął klub Start w sezonie 2026.
Forma i bramki Startu w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Start wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
11 Paź Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 23. kolejka
|
2:4 | 5-3-2 | 5/9 | 0/0 | |
|
06 Paź Koniec
|
Puchar Norwegii
|
1:5 | – | 6/10 | 0/1 | |
|
20 Wrz Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 22. kolejka
|
3:0 | 5-3-2 | 4/9 | 3/5 | |
|
16 Wrz Koniec
|
![]() Puchar Norwegii
|
2:3 | – | 7/21 | 0/2 | |
|
13 Wrz Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 21. kolejka
|
2:0 | 5-3-2 | 9/17 | 0/3 | |
|
04 Wrz Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 20. kolejka
|
2:0 | 5-3-2 | 6/13 | 1/3 | |
|
30 Sie Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 19. kolejka
|
4:1 | 3-5-2 | 6/13 | 4/8 | |
|
22 Sie Koniec
|
![]() Puchar Norwegii
|
1:2 | – | – | – | |
|
08 Sie Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 17. kolejka
|
0:1 | 3-5-2 | 6/10 | 0/0 | |
|
01 Sie Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 16. kolejka
|
0:3 | 3-4-1-2 | 6/11 | 2/5 |
Start ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 5-3-2 24 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 5-3-2 – w 16 z 22 meczów, ze średnią 0,63 punktu. W pozostałych ustawieniach Start zdobywa 1,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Startu?
Ostatni mecz Startu to porażka z Ham-Kamem 2:4 w Eliteserien, 11 października 2026. Bramki zdobyli Mares, Norheim, Mettler, Ofkir, Ofkir oraz Segberg. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Start – tabela Eliteserien (Norwegia)
Jakie miejsce w tabeli Eliteserien (Norwegia) zajmuje Start w sezonie 2026.
Miejsce Startu w tabeli Eliteserien
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Viking
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 36 | 53 | |
2
|
Bodo/Glimt
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 36 | 53 | |
3
|
Tromsø
|
22 | 11 | 6 | 5 | 41:30 | 11 | 39 | |
4
|
Molde
|
22 | 11 | 4 | 7 | 46:34 | 12 | 37 | |
5
|
Rosenborg
|
22 | 10 | 4 | 8 | 40:31 | 9 | 34 | |
6
|
Lillestrøm
|
22 | 10 | 3 | 9 | 30:31 | -1 | 33 | |
7
|
Brann
|
22 | 9 | 2 | 11 | 39:34 | 5 | 29 | |
8
|
Fredrikstad
|
22 | 8 | 5 | 9 | 26:33 | -7 | 29 | |
9
|
Sarpsborg 08 FF
|
22 | 7 | 7 | 8 | 28:31 | -3 | 28 | |
10
|
KFUM Oslo
|
22 | 8 | 4 | 10 | 27:36 | -9 | 28 | |
11
|
Ham-Kam
|
22 | 7 | 5 | 10 | 33:46 | -13 | 26 | |
12
|
Sandefjord
|
22 | 6 | 6 | 10 | 22:28 | -6 | 24 | |
13
|
Valerenga
|
22 | 6 | 5 | 11 | 35:45 | -10 | 23 | |
14
|
Aalesund
|
22 | 4 | 9 | 9 | 35:50 | -15 | 21 | |
15
|
Kristiansund BK
|
22 | 5 | 4 | 13 | 22:43 | -21 | 19 | |
16
|
Start
|
22 | 4 | 4 | 14 | 24:48 | -24 | 16 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Viking
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 36 | 53 | |
2
|
Bodo/Glimt
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 36 | 53 | |
3
|
Tromsø
|
22 | 11 | 6 | 5 | 41:30 | 11 | 39 | |
4
|
Molde
|
22 | 11 | 4 | 7 | 46:34 | 12 | 37 | |
5
|
Rosenborg
|
22 | 10 | 4 | 8 | 40:31 | 9 | 34 | |
6
|
Lillestrøm
|
22 | 10 | 3 | 9 | 30:31 | -1 | 33 | |
7
|
Brann
|
22 | 9 | 2 | 11 | 39:34 | 5 | 29 | |
8
|
Fredrikstad
|
22 | 8 | 5 | 9 | 26:33 | -7 | 29 | |
9
|
Sarpsborg 08 FF
|
22 | 7 | 7 | 8 | 28:31 | -3 | 28 | |
10
|
KFUM Oslo
|
22 | 8 | 4 | 10 | 27:36 | -9 | 28 | |
11
|
Ham-Kam
|
22 | 7 | 5 | 10 | 33:46 | -13 | 26 | |
12
|
Sandefjord
|
22 | 6 | 6 | 10 | 22:28 | -6 | 24 | |
13
|
Valerenga
|
22 | 6 | 5 | 11 | 35:45 | -10 | 23 | |
14
|
Aalesund
|
22 | 4 | 9 | 9 | 35:50 | -15 | 21 | |
15
|
Kristiansund BK
|
22 | 5 | 4 | 13 | 22:43 | -21 | 19 | |
16
|
Start
|
22 | 4 | 4 | 14 | 24:48 | -24 | 16 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Viking
|
10 | 10 | 0 | 0 | 38:10 | 28 | 30 | |
| 2 |
Bodo/Glimt
|
11 | 10 | 0 | 1 | 34:7 | 27 | 30 | |
| 3 |
Tromsø
|
11 | 7 | 3 | 1 | 21:9 | 12 | 24 | |
| 4 |
Rosenborg
|
12 | 7 | 3 | 2 | 28:14 | 14 | 24 | |
| 5 |
Molde
|
11 | 7 | 1 | 3 | 24:13 | 11 | 22 | |
| 6 |
KFUM Oslo
|
12 | 6 | 2 | 4 | 15:14 | 1 | 20 | |
| 7 |
Brann
|
12 | 6 | 0 | 6 | 20:18 | 2 | 18 | |
| 8 |
Fredrikstad
|
11 | 5 | 3 | 3 | 14:12 | 2 | 18 | |
| 9 |
Ham-Kam
|
10 | 5 | 2 | 3 | 17:19 | -2 | 17 | |
| 10 |
Lillestrøm
|
11 | 5 | 1 | 5 | 19:17 | 2 | 16 | |
| 11 |
Sarpsborg 08 FF
|
10 | 4 | 3 | 3 | 12:12 | 0 | 15 | |
| 12 |
Sandefjord
|
11 | 3 | 5 | 3 | 10:10 | 0 | 14 | |
| 13 |
Valerenga
|
11 | 4 | 2 | 5 | 20:19 | 1 | 14 | |
| 14 |
Kristiansund BK
|
10 | 4 | 2 | 4 | 13:14 | -1 | 14 | |
| 15 |
Aalesund
|
12 | 2 | 6 | 4 | 24:30 | -6 | 12 | |
| 16 |
Start
|
11 | 3 | 3 | 5 | 14:19 | -5 | 12 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Viking
|
12 | 7 | 2 | 3 | 18:10 | 8 | 23 | |
| 2 |
Bodo/Glimt
|
11 | 7 | 2 | 2 | 22:13 | 9 | 23 | |
| 3 |
Lillestrøm
|
11 | 5 | 2 | 4 | 11:14 | -3 | 17 | |
| 4 |
Tromsø
|
11 | 4 | 3 | 4 | 20:21 | -1 | 15 | |
| 5 |
Molde
|
11 | 4 | 3 | 4 | 22:21 | 1 | 15 | |
| 6 |
Sarpsborg 08 FF
|
12 | 3 | 4 | 5 | 16:19 | -3 | 13 | |
| 7 |
Brann
|
10 | 3 | 2 | 5 | 19:16 | 3 | 11 | |
| 8 |
Fredrikstad
|
11 | 3 | 2 | 6 | 12:21 | -9 | 11 | |
| 9 |
Rosenborg
|
10 | 3 | 1 | 6 | 12:17 | -5 | 10 | |
| 10 |
Sandefjord
|
11 | 3 | 1 | 7 | 12:18 | -6 | 10 | |
| 11 |
Ham-Kam
|
12 | 2 | 3 | 7 | 16:27 | -11 | 9 | |
| 12 |
Valerenga
|
11 | 2 | 3 | 6 | 15:26 | -11 | 9 | |
| 13 |
Aalesund
|
10 | 2 | 3 | 5 | 11:20 | -9 | 9 | |
| 14 |
KFUM Oslo
|
10 | 2 | 2 | 6 | 12:22 | -10 | 8 | |
| 15 |
Kristiansund BK
|
12 | 1 | 2 | 9 | 9:29 | -20 | 5 | |
| 16 |
Start
|
11 | 1 | 1 | 9 | 10:29 | -19 | 4 |
Które miejsce zajmuje Start w tabeli Eliteserien?
Start zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli Eliteserien z dorobkiem 16 punktów po 22 kolejkach. Strata do prowadzącego Vikinga wynosi 37 punktów. Bilans bramkowy zespołu wynosi 24:48, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 6 punktów.
Statystyki Startu w sezonie 2026
Kompleksowe statystyki Startu na tle ligi w sezonie 2026.
Start na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 10,8
- Strzały celne / mecz 3,9
- Asysty / mecz 0,86
- Udane dryblingi / mecz 6,4
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 2,18
- Czyste konta 9%
- Odbiory / mecz 17,6
- Przechwyty / mecz 8,9
- Wybicia / mecz 26,4
- Zablokowane strzały / mecz 3,6
Strzelcy Startu
-
Jesper Cornelius 5
-
Hakon Lorentzen 3
-
Erlend Segberg 3
-
Ousmane Diallo Toure 3
-
Erlend Dahl Reitan 2
-
Tom Strannegard 2
Rozkład bramek w czasie
Bramki Startu i rywali według minuty w ostatnich 22 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Startu to 31–45+ minuta, w której padło 8 bramek. Drugi najlepszy okres to 76–90+ minuta z 6 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Molde - Start Po przerwie pada 42% bramek Startu.Przebieg meczu Startu i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 9 | 3-2-4 |
| Stracił pierwszą bramkę | 13 | 1-2-10 |
| Prowadził do przerwy | 6 | 3-1-2 |
| Remis do przerwy | 7 | 1-1-5 |
| Przegrywał do przerwy | 9 | 0-2-7 |
Gdy Start otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 3 razy na 9 takich meczów.
Jak padają bramki dla Startu
96% bramek Startu pada z gry. Z karnych odpowiadają za 4% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Start zdobywa w sezonie średnio 0,73 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 0,90.
Aktualne serie Startu
- Bez zwycięstwa rynek: wynik meczu (1X2) 2 mecze
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 2 mecze
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 1 mecz
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 1 mecz
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 2 mecze
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 2 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Startu, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Start wygra mecz Molde - Start Start przegrał 2 ostatnie mecze, postaw na przełamanie.Bramki w meczach Startu
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 95%
- Powyżej 2,5 59%
- Powyżej 3,5 27%
- Powyżej 4,5 23%
- Powyżej 5,5 9%
W 59% meczów Startu padają co najmniej trzy bramki, a w 59% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Molde - Start Powyżej 2,5 bramki padło w 59% meczów Startu.Start – faule i karne
- Faule / mecz 12,0
- Faule rywali / mecz 10,8
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Start fauluje średnio 12,0 razy na mecz, a wymusza 10,8 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Startu, 0 przeciw.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Molde - Start Start popełnia 12,0 fauli na mecz.Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Start zdobywa 1,09 punktu na mecz wobec 0,36 na wyjeździe.
Start wygra mecz Molde - Start Start zdobywa u siebie 36% możliwych punktów, na wyjeździe 12%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 22 meczach Startu ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 42% goli Startu, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 5 z 22 meczów.
Start wygra drugą połowę meczu Molde - Start Drugą połowę Start wygrywał w 5 z 22 meczów.Start – strzały
- Celne / mecz 3,9
- Niecelne / mecz 6,9
- Celność strzałów 36%
- Skuteczność (gole / strzały) 10%
- Strzałów na gola 9,9
Start oddaje 10,8 strzału na mecz. Do bramki trafia 36% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 9,9 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Molde - Start Start oddaje 10,8 strzałów na mecz.Start – posiadanie piłki
- U siebie 44,6%
- Na wyjeździe 43,2%
- Mecze z posiadaniem > 60% 0 z 22
- Mecze z posiadaniem > 55% 3 z 22
- Najniższe w sezonie 22%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 3 z 22 meczów. Średnio Start utrzymuje przy piłce 43,9% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 22%.
Start wygra mecz Molde - Start Start utrzymuje średnio 43,9% posiadania piłki.Start – podania
- Kluczowe / mecz 10,5
- Dośrodkowania / mecz 18,5
- Celność dośrodkowań 30%
- Podania długie / mecz 69
- Celność długich podań 40%
Start wymienia średnio 378 podań na mecz przy celności 75%, z czego 10,5 to podania kluczowe.
Start – czyste konta
- U siebie 2 z 11
- Na wyjeździe 0 z 11
- Stracone / mecz 2,18
- Bez straty do przerwy 36%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 59%
Czyste konto Startu to 9% meczów sezonu (2 z 22), z czego 2 w 11 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Molde - Start Czyste konto Start zachowuje w 9% meczów.Start – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 77%
- Pow. 8,5 w meczu 59%
- Pow. 10,5 w meczu 36%
- Rożne u siebie / mecz 5,4
- Rożne na wyjeździe / mecz 3,3
Start wykonuje średnio 4,3 rzutów rożnych na mecz wobec 5,4 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 59% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Molde - Start Powyżej 8,5 rożnego padło w 59% meczów Startu.Start – kartki
- Żółte kartki 36
- Pow. 3,5 kartki w meczu 36%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 27%
- Kartki rywali / mecz 1,5
- Mecze bez kartki 18%
Start ogląda średnio 1,6 żółtej kartki na mecz, a rywale Startu – 1,5. W sezonie zespół otrzymał 3 czerwone kartki.
Powyżej 3,5 kartki w meczu Molde - Start Start ogląda średnio 1,6 żółtych kartek na mecz.Start według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 5 tabeli | 7 | 0-2-5 | 0,29 | 0,86 | 3,29 |
| Środka tabeli (6–11) | 10 | 2-1-7 | 0,70 | 1,30 | 1,80 |
| Dołu tabeli (12–16) | 5 | 2-1-2 | 1,40 | 1,00 | 1,40 |
Najwięcej punktów na mecz Start zdobywa z drużynami z dołu tabeli (12–16), najmniej z drużynami z top 5 tabeli.
Start na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
12.
|
1,27 0,91 | 0,91 1,09 | 0,91 1,64 |
|
13.
|
1,27 0,82 | 1,82 1,36 | 1,73 2,36 |
|
14.
|
1,00 0,90 | 2,00 1,10 | 2,50 2,00 |
|
15.
|
1,40 0,42 | 1,30 0,75 | 1,40 2,42 |
|
16.
|
1,09 0,36 | 1,27 0,91 | 1,73 2,64 |
Ciekawe rekordy w meczach Startu
Skrajne wyniki i osiągnięcia Startu w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Start - KFUM Oslo 4:1 Eliteserien (Norwegia), 30.08.2026
- Najwyższa porażka Bodo/Glimt - Start 5:0 Eliteserien (Norwegia), 30.04.2026
- Najwięcej bramek w meczu 9 bramek Viking - Start 6:3, Eliteserien (Norwegia), 16.05.2026
- Najszybsza bramka 3. minuta Diallo Toure, Viking - Start 6:3, Eliteserien (Norwegia), 16.05.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+6 minuta Dashaev, Start - KFUM Oslo 4:1, Eliteserien (Norwegia), 30.08.2026
Jakie statystyki ma Start w tym sezonie?
Bilans Startu w tym sezonie to 22 mecze i wynik 4-4-14 przy 24 zdobytych bramkach i 48 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 44%, a oddaje 10,8 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Start – zawodnicy
Jak wygląda kadra Startu w sezonie 2026.
Przewidywany skład Startu 5-3-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


Kontuzje w kadrze Startu
-
Filip Manojlovic Bramkarz Uraz dłoni pauzuje od 32 dniopuszczone: 5 meczów
-
Jens Obrońca Uraz stopy pauzuje od 32 dniopuszczone: 5 meczów

-
John Olav Norheim Obrońca Uraz dłoni pauzuje od 48 dniopuszczone: 4 mecze
-
Kristoffer Tonnessen Obrońca Uraz nogi pauzuje od 179 dniopuszczone: 23 mecze
Kadra Startu
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 17 |
|
25 | Dania | 300 tys. € | 120 tys. € | 22 | 100% | 5 | 2 | 1 693' | 1 | 0 | |||||||
| 9 |
|
22 | Cypr | 600 tys. € | – | 5 | 23% | 0 | 0 | 260' | 0 | 0 | |||||||
| 15 |
![]() |
19 | Norwegia | 75 tys. € | – | 4 | 18% | 0 | 0 | 10' | 0 | 0 | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 20 |
|
29 | Norwegia | 400 tys. € | 100 tys. € | 22 | 100% | 3 | 3 | 1 445' | 0 | 0 | |||||||
| 18 |
|
26 | Norwegia | 400 tys. € | 80 tys. € | 20 | 91% | 0 | 1 | 1 441' | 3 | 0 | |||||||
| 11 |
|
33 | Norwegia | 200 tys. € | – | 18 | 82% | 1 | 3 | 981' | 3 | 0 | |||||||
| 10 |
|
24 | Kamerun | 500 tys. € | 100 tys. € | 15 | 68% | 2 | 0 | 986' | 4 | 0 | |||||||
| 13 |
|
36 | Niemcy | 100 tys. € | 120 tys. € | 16 | 73% | 0 | 0 | 288' | 1 | 0 | |||||||
| 8 |
|
23 | Serbia | 500 tys. € | 430 tys. € | 5 | 23% | 0 | 0 | 27' | 0 | 0 | |||||||
| 40 |
![]() |
19 | Norwegia | – | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 41 |
|
17 | Norwegia | – | – | 2 | 9% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 28 |
![]() |
27 | Norwegia | 250 tys. € | 90 tys. € | 7 | 32% | 0 | 0 | 621' | 0 | 0 | |||||||
| 19 |
|
29 | Norwegia | 400 tys. € | – | 5 | 23% | 0 | 0 | 444' | 1 | 0 | |||||||
| 23 |
|
29 | Norwegia | 350 tys. € | 100 tys. € | 21 | 95% | 3 | 4 | 1 817' | 3 | 0 | |||||||
| 6 |
|
31 | Norwegia | 300 tys. € | 120 tys. € | 16 | 73% | 1 | 0 | 1 306' | 2 | 0 | |||||||
| 29 |
|
29 | Norwegia | 450 tys. € | 120 tys. € | 21 | 95% | 2 | 0 | 1 794' | 7 | 0 | |||||||
| 12 |
![]() |
22 | Norwegia | 300 tys. € | – | 11 | 50% | 1 | 0 | 421' | 2 | 0 | |||||||
| 27 |
|
23 | Hiszpania | 450 tys. € | – | 20 | 91% | 3 | 0 | 1 219' | 5 | 3 | |||||||
| 5 |
![]() |
19 | Norwegia | 1 mln € | – | 4 | 18% | 0 | 1 | 270' | 0 | 0 | |||||||
| 2 |
|
32 | Norwegia | 200 tys. € | 100 tys. € | 16 | 73% | 0 | 0 | 177' | 1 | 0 | |||||||
| 3 |
|
26 | Norwegia | 250 tys. € | 60 tys. € | 16 | 73% | 1 | 0 | 701' | 3 | 2 | |||||||
| 4 |
|
22 | Dania | 350 tys. € | 50 tys. € | 7 | 32% | 0 | 0 | 24' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 45 |
|
30 | Serbia | 500 tys. € | 155 tys. € | 4 | 18% | 0 | 0 | 360' | 0 | 0 | |||||||
| 26 |
![]() |
24 | Norwegia | 400 tys. € | 60 tys. € | 2 | 9% | 0 | 0 | 180' | 0 | 0 | |||||||
| 24 |
![]() |
22 | Norwegia | 100 tys. € | – | 17 | 77% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 39 |
![]() |
17 | Norwegia | – | – | 6 | 27% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Startu
8,4 mln €
śr. 322 tys. € / zawodnika
Ile Start wydaje na pensje
1,8 mln € rocznie
śr. 69 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
7
najliczniej: Norwegia (18 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Startu w sezonie 2026
Start wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Startu
Jak wygląda skład Startu?
W wyjściowym ustawieniu Startu między słupkami staje M. Sjoeng, a linię obrony najczęściej tworzą Erlend Dahl Reitan, J. Norheim, Ousmane Diallo Toure, A. Ujkani oraz S. Granheim. W środku pola grają S. Mvoue, E. Segberg oraz M. Ugland, a za skuteczność w ataku odpowiadają H. Lorentzen, J. Cornelius. Trener Azar Karadas ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Eliteserien (Norwegia) i pucharach.
Start – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Start w sezonie 2026.
Start transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 Gru 2026 |
![]() |
Norwegia | 20 |
![]() |
koniec wypożyczenia | |
| 17 Wrz 2026 |
![]() |
Norwegia | 24 |
|
wypożyczenie | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Norwegia | 22 |
|
za darmo | |
| 30 Sie 2026 |
![]() |
Norwegia | 19 |
|
1,1 mln € | |
| 26 Sie 2026 |
![]() |
Norwegia | 19 |
|
wypożyczenie | |
| 24 Sie 2026 |
![]() |
Ghana | 22 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 24 Sie 2026 |
![]() |
Nigeria | 22 |
|
wypożyczenie | |
| 23 Sie 2026 |
|
Cypr | 22 |
|
550 tys. € | |
| 21 Sie 2026 |
|
Serbia | 23 |
|
za darmo | |
| 19 Sie 2026 |
|
Estonia | 26 |
|
za darmo |
Kluczowe transfery Startu
Start bilans transferowy
- -420 tys. € 2026
- +120 tys. € 2025
- +480 tys. € 2024
- +990 tys. € 2023
- +301 tys. € 2022
Rekordy transferowe w historii Startu
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Start w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Startu trafiło 17 zawodników za łączną kwotę 1,8 mln €, a klub opuściło 18 piłkarzy, co przyniosło 1,4 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Sander Aske Granheim z Sogndalu za 1,1 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Sivert Sira Hansen do Molde za 1 mln €.
Start – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Start? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Start?
Klub piłkarski Start zdobył w swojej historii 2 trofea — 2 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Norwegii.