Forma w lidze
Valerenga w tabeli
13. miejsce / 23 punkty Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 30 punktów
Strata do 4. miejsca: 14 punktów
Serie w ostatnich meczach
2 mecze bez zwycięstwa
3 mecze ze strzeloną bramką
10 meczów ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
14 pkt
20:19 bramki
1,82 gola/mecz
9 pkt
15:26 bramki
1,36 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Valerengi
Wartość drużyny: 5,6 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 8 bramek | Dania | 29 | pomocnik | 21 | 900 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 6 asyst | Norwegia | 29 | pomocnik | 16 | 1,8 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 6,92 średnia ocena | Norwegia | 20 | napastnik | 13 | 5 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 1980 minut | Dania | 28 | bramkarz | 22 | 600 tys. € |
Przewidywany skład Valerengi 4-4-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


Valerenga w tabeli Eliteserien
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Viking
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 53 |
2
|
Bodo/Glimt
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 53 |
| ··· | |||||||
12
|
Sandefjord
|
22 | 6 | 6 | 10 | 22:28 | 24 |
13
|
Valerenga
|
22 | 6 | 5 | 11 | 35:45 | 23 |
14
|
Aalesund
|
22 | 4 | 9 | 9 | 35:50 | 21 |
Wyniki Valerengi
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
12 Paź Koniec
|
KFUM Oslo
2
Valerenga
1
Eliteserien (Norwegia), 23. kolejka
|
|
|
20 Wrz Koniec
|
Valerenga
1
Fredrikstad
1
Eliteserien (Norwegia), 22. kolejka
|
|
|
17 Wrz Koniec
|
Skeid
1
Valerenga
4
Puchar Norwegii
|
Terminarz Valerengi
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
18 Paź 17:00
|
Valerenga
Brann
Eliteserien (Norwegia), 24. kolejka
|
|
|
24 Paź 16:00
|
Bodo/Glimt
Valerenga
Eliteserien (Norwegia), 12. kolejka
|
|
|
28 Paź 18:00
|
Sarpsborg 08 FF
Valerenga
Puchar Norwegii
|
Ostatnie transfery Valerengi
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 30 Gru 2026 |
|
Norwegia |
|
koniec wypożyczenia | |
| 30 Gru 2026 |
|
Norwegia |
|
koniec wypożyczenia | |
| 17 Wrz 2026 |
![]() |
Norwegia |
|
wypożyczenie | |
| 10 Wrz 2026 |
|
Kosowo |
|
za darmo |
Valerenga to klub piłkarski z Norwegii występujący w Eliteserien (Norwegia). Swoim domowym obiektem jest Intility Arena, który może pomieścić 18 000 widzów. Zespół prowadzi Johannes Moesgaard. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 5,6 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Norwegii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Valerengę?
Klub piłkarski Valerenga zdobył w swojej historii 9 trofeów — 9 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Norwegii oraz Puchar Norwegii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Valerenga w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Valerengi trafiło 16 zawodników za łączną kwotę 900 tys. €, a klub opuściło 18 piłkarzy, co przyniosło 8,2 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Kolbeinn Birgir Finnsson z Utrechtu za 500 tys. €, a najwyższa sprzedaż to transfer Filip Erik Thorvaldsen do Twente za 5,5 mln €.
Które miejsce zajmuje Valerenga w tabeli Eliteserien?
Valerenga zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli Eliteserien z dorobkiem 23 punktów po 22 kolejkach. Strata do prowadzącego Vikinga wynosi 30 punktów, a przewaga nad 14. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 35:45, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 2 punkty.
Jak wygląda skład Valerengi?
W wyjściowym ustawieniu Valerengi między słupkami staje O. Hedvall, a linię obrony najczęściej tworzą H. Sjatil, Aaron Kiil Olsen, S. Jarl oraz K. Finnsson. W środku pola grają P. Strand, G. Zahid, C. Lange oraz Lucas Janus Ravn-Haren, a za skuteczność w ataku odpowiadają D. Gjengaar, M. Grundetjern. Trener Johannes Moesgaard ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Eliteserien (Norwegia) i pucharach.
Kiedy Valerenga gra następny mecz?
Najbliższy mecz Valerengi to spotkanie z Brannem, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 17:00 na obiekcie Intility Arena w ramach Eliteserien (24. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Valerengi?
Ostatni mecz Valerengi to porażka z KFUM Oslo 2:1 w Eliteserien, 12 października 2026. Bramki zdobyli Kiil Olsen, Njie oraz Kristensen. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Valerenga w tym sezonie?
Bilans Valerengi w tym sezonie to 22 mecze i wynik 6-5-11 przy 35 zdobytych bramkach i 45 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 52%, a oddaje 12,2 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Valerengi w sezonie 2026
Jakie mecze rozegra Valerenga w sezonie 2026.
Podgląd nadchodzących spotkań Valerengi
Valerenga terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
18 Paź 17:00
|
Eliteserien (Norwegia), 24. kolejka
|
Intility Arena U siebie | Umiarkowany | |
|
24 Paź 16:00
|
Eliteserien (Norwegia), 12. kolejka
|
Aspmyra Stadion Wyjazd | Trudny | |
|
28 Paź 18:00
|
Puchar Norwegii
|
Sarpsborg Stadion Wyjazd | Umiarkowany | |
|
01 Lis 19:15
|
Eliteserien (Norwegia), 25. kolejka
|
Intility Arena U siebie | Trudny | |
|
07 Lis 16:00
|
Eliteserien (Norwegia), 26. kolejka
|
Nordmøre stadion Wyjazd | Łatwy | |
|
21 Lis 18:00
|
Eliteserien (Norwegia), 27. kolejka
|
Intility Arena U siebie | Łatwy | |
|
29 Lis 19:15
|
Eliteserien (Norwegia), 28. kolejka
|
Lyse Arena Wyjazd | Trudny | |
|
05 Gru 18:00
|
Eliteserien (Norwegia), 29. kolejka
|
Intility Arena U siebie | Trudny | |
|
13 Gru 17:00
|
Eliteserien (Norwegia), 30. kolejka
|
Jotun Arena Wyjazd | Umiarkowany |
Kiedy Valerenga gra następny mecz?
Najbliższy mecz Valerengi to spotkanie z Brannem, które odbędzie się 18 października 2026 o godzinie 17:00 na obiekcie Intility Arena w ramach Eliteserien (24. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Wyniki Valerengi w sezonie 2026
Jakie wyniki osiągnął klub Valerenga w sezonie 2026.
Forma i bramki Valerengi w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Valerenga wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
12 Paź Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 23. kolejka
|
2:1 | 4-4-2 | 12/19 | 2/2 | |
|
20 Wrz Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 22. kolejka
|
1:1 | 4-4-2 | 9/15 | 0/2 | |
|
17 Wrz Koniec
|
Puchar Norwegii
|
1:4 | – | 8/14 | 1/1 | |
|
12 Wrz Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 21. kolejka
|
2:0 | 4-4-2 | 6/12 | 4/6 | |
|
06 Wrz Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 20. kolejka
|
2:2 | 4-4-2 | 8/15 | 1/2 | |
|
30 Sie Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 19. kolejka
|
3:4 | 4-4-2 | 5/7 | 3/5 | |
|
23 Sie Koniec
|
![]() Puchar Norwegii
|
2:7 | – | – | – | |
|
16 Sie Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 18. kolejka
|
5:5 | 4-4-2 | 5/15 | 1/1 | |
|
08 Sie Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 17. kolejka
|
1:2 | 4-4-2 | 8/16 | 1/1 | |
|
31 Lip Koniec
|
Eliteserien (Norwegia), 16. kolejka
|
0:3 | 4-4-2 | 3/6 | 4/5 |
Valerenga ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-4-2 24 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-4-2 – w 21 z 22 meczów, ze średnią 1,05 punktu. W pozostałych ustawieniach Valerenga zdobywa 1,00 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Valerengi?
Ostatni mecz Valerengi to porażka z KFUM Oslo 2:1 w Eliteserien, 12 października 2026. Bramki zdobyli Kiil Olsen, Njie oraz Kristensen. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Valerenga – tabela Eliteserien (Norwegia)
Jakie miejsce w tabeli Eliteserien (Norwegia) zajmuje Valerenga w sezonie 2026.
Miejsce Valerengi w tabeli Eliteserien
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Viking
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 36 | 53 | |
2
|
Bodo/Glimt
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 36 | 53 | |
3
|
Tromsø
|
22 | 11 | 6 | 5 | 41:30 | 11 | 39 | |
4
|
Molde
|
22 | 11 | 4 | 7 | 46:34 | 12 | 37 | |
5
|
Rosenborg
|
22 | 10 | 4 | 8 | 40:31 | 9 | 34 | |
6
|
Lillestrøm
|
22 | 10 | 3 | 9 | 30:31 | -1 | 33 | |
7
|
Brann
|
22 | 9 | 2 | 11 | 39:34 | 5 | 29 | |
8
|
Fredrikstad
|
22 | 8 | 5 | 9 | 26:33 | -7 | 29 | |
9
|
Sarpsborg 08 FF
|
22 | 7 | 7 | 8 | 28:31 | -3 | 28 | |
10
|
KFUM Oslo
|
22 | 8 | 4 | 10 | 27:36 | -9 | 28 | |
11
|
Ham-Kam
|
22 | 7 | 5 | 10 | 33:46 | -13 | 26 | |
12
|
Sandefjord
|
22 | 6 | 6 | 10 | 22:28 | -6 | 24 | |
13
|
Valerenga
|
22 | 6 | 5 | 11 | 35:45 | -10 | 23 | |
14
|
Aalesund
|
22 | 4 | 9 | 9 | 35:50 | -15 | 21 | |
15
|
Kristiansund BK
|
22 | 5 | 4 | 13 | 22:43 | -21 | 19 | |
16
|
Start
|
22 | 4 | 4 | 14 | 24:48 | -24 | 16 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Viking
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 36 | 53 | |
2
|
Bodo/Glimt
|
22 | 17 | 2 | 3 | 56:20 | 36 | 53 | |
3
|
Tromsø
|
22 | 11 | 6 | 5 | 41:30 | 11 | 39 | |
4
|
Molde
|
22 | 11 | 4 | 7 | 46:34 | 12 | 37 | |
5
|
Rosenborg
|
22 | 10 | 4 | 8 | 40:31 | 9 | 34 | |
6
|
Lillestrøm
|
22 | 10 | 3 | 9 | 30:31 | -1 | 33 | |
7
|
Brann
|
22 | 9 | 2 | 11 | 39:34 | 5 | 29 | |
8
|
Fredrikstad
|
22 | 8 | 5 | 9 | 26:33 | -7 | 29 | |
9
|
Sarpsborg 08 FF
|
22 | 7 | 7 | 8 | 28:31 | -3 | 28 | |
10
|
KFUM Oslo
|
22 | 8 | 4 | 10 | 27:36 | -9 | 28 | |
11
|
Ham-Kam
|
22 | 7 | 5 | 10 | 33:46 | -13 | 26 | |
12
|
Sandefjord
|
22 | 6 | 6 | 10 | 22:28 | -6 | 24 | |
13
|
Valerenga
|
22 | 6 | 5 | 11 | 35:45 | -10 | 23 | |
14
|
Aalesund
|
22 | 4 | 9 | 9 | 35:50 | -15 | 21 | |
15
|
Kristiansund BK
|
22 | 5 | 4 | 13 | 22:43 | -21 | 19 | |
16
|
Start
|
22 | 4 | 4 | 14 | 24:48 | -24 | 16 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Viking
|
10 | 10 | 0 | 0 | 38:10 | 28 | 30 | |
| 2 |
Bodo/Glimt
|
11 | 10 | 0 | 1 | 34:7 | 27 | 30 | |
| 3 |
Tromsø
|
11 | 7 | 3 | 1 | 21:9 | 12 | 24 | |
| 4 |
Rosenborg
|
12 | 7 | 3 | 2 | 28:14 | 14 | 24 | |
| 5 |
Molde
|
11 | 7 | 1 | 3 | 24:13 | 11 | 22 | |
| 6 |
KFUM Oslo
|
12 | 6 | 2 | 4 | 15:14 | 1 | 20 | |
| 7 |
Brann
|
12 | 6 | 0 | 6 | 20:18 | 2 | 18 | |
| 8 |
Fredrikstad
|
11 | 5 | 3 | 3 | 14:12 | 2 | 18 | |
| 9 |
Ham-Kam
|
10 | 5 | 2 | 3 | 17:19 | -2 | 17 | |
| 10 |
Lillestrøm
|
11 | 5 | 1 | 5 | 19:17 | 2 | 16 | |
| 11 |
Sarpsborg 08 FF
|
10 | 4 | 3 | 3 | 12:12 | 0 | 15 | |
| 12 |
Sandefjord
|
11 | 3 | 5 | 3 | 10:10 | 0 | 14 | |
| 13 |
Valerenga
|
11 | 4 | 2 | 5 | 20:19 | 1 | 14 | |
| 14 |
Kristiansund BK
|
10 | 4 | 2 | 4 | 13:14 | -1 | 14 | |
| 15 |
Aalesund
|
12 | 2 | 6 | 4 | 24:30 | -6 | 12 | |
| 16 |
Start
|
11 | 3 | 3 | 5 | 14:19 | -5 | 12 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Viking
|
12 | 7 | 2 | 3 | 18:10 | 8 | 23 | |
| 2 |
Bodo/Glimt
|
11 | 7 | 2 | 2 | 22:13 | 9 | 23 | |
| 3 |
Lillestrøm
|
11 | 5 | 2 | 4 | 11:14 | -3 | 17 | |
| 4 |
Tromsø
|
11 | 4 | 3 | 4 | 20:21 | -1 | 15 | |
| 5 |
Molde
|
11 | 4 | 3 | 4 | 22:21 | 1 | 15 | |
| 6 |
Sarpsborg 08 FF
|
12 | 3 | 4 | 5 | 16:19 | -3 | 13 | |
| 7 |
Brann
|
10 | 3 | 2 | 5 | 19:16 | 3 | 11 | |
| 8 |
Fredrikstad
|
11 | 3 | 2 | 6 | 12:21 | -9 | 11 | |
| 9 |
Rosenborg
|
10 | 3 | 1 | 6 | 12:17 | -5 | 10 | |
| 10 |
Sandefjord
|
11 | 3 | 1 | 7 | 12:18 | -6 | 10 | |
| 11 |
Ham-Kam
|
12 | 2 | 3 | 7 | 16:27 | -11 | 9 | |
| 12 |
Valerenga
|
11 | 2 | 3 | 6 | 15:26 | -11 | 9 | |
| 13 |
Aalesund
|
10 | 2 | 3 | 5 | 11:20 | -9 | 9 | |
| 14 |
KFUM Oslo
|
10 | 2 | 2 | 6 | 12:22 | -10 | 8 | |
| 15 |
Kristiansund BK
|
12 | 1 | 2 | 9 | 9:29 | -20 | 5 | |
| 16 |
Start
|
11 | 1 | 1 | 9 | 10:29 | -19 | 4 |
Które miejsce zajmuje Valerenga w tabeli Eliteserien?
Valerenga zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli Eliteserien z dorobkiem 23 punktów po 22 kolejkach. Strata do prowadzącego Vikinga wynosi 30 punktów, a przewaga nad 14. miejscem to 2 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 35:45, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 2 punkty.
Statystyki Valerengi w sezonie 2026
Kompleksowe statystyki Valerengi na tle ligi w sezonie 2026.
Valerenga na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 12,2
- Strzały celne / mecz 5,4
- Asysty / mecz 1,27
- Udane dryblingi / mecz 5,8
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 2,05
- Czyste konta 9%
- Odbiory / mecz 19,1
- Przechwyty / mecz 9,1
- Wybicia / mecz 27,9
- Zablokowane strzały / mecz 4,5
Strzelcy Valerengi
-
Lucas Janus Ravn-Haren 8
-
Carl Lange 6

-
Mathias Grundetjern 5
-
Filip Erik Thorvaldsen 3
-
Petter Strand 2
-
Gabriel Rajkovic 2

Rozkład bramek w czasie
Bramki Valerengi i rywali według minuty w ostatnich 22 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Valerengi to 31–45+ minuta, w której padło 8 bramek. Drugi najlepszy okres to 76–90+ minuta z 8 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Valerenga - Brann Po przerwie pada 46% bramek Valerengi.Przebieg meczu Valerengi i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 9 | 6-2-1 |
| Stracił pierwszą bramkę | 13 | 0-3-10 |
| Prowadził do przerwy | 5 | 4-1-0 |
| Remis do przerwy | 7 | 2-2-3 |
| Przegrywał do przerwy | 10 | 0-2-8 |
Gdy Valerenga otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 6 razy na 9 takich meczów.
Jak padają bramki dla Valerengi
97% bramek Valerengi pada z gry. Samobójcze rywali odpowiadają za 3% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Valerenga zdobywa w sezonie średnio 1,05 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 0,90.
Aktualne serie Valerengi
- Bez zwycięstwa rynek: wynik meczu (1X2) 8 meczów
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 2 mecze
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 2 mecze
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 1 mecz
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 10 meczów
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Valerengi, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Valerenga wygra mecz Valerenga - Brann Valerenga przegrał ostatni mecz, postaw na przełamanie.Bramki w meczach Valerengi
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 86%
- Powyżej 2,5 59%
- Powyżej 3,5 45%
- Powyżej 4,5 27%
- Powyżej 5,5 18%
W 59% meczów Valerengi padają co najmniej trzy bramki, a w 59% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Valerenga - Brann Powyżej 2,5 bramki padło w 59% meczów Valerengi.Valerenga – faule i karne
- Faule / mecz 11,9
- Faule rywali / mecz 9,5
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Valerenga fauluje średnio 11,9 razy na mecz, a wymusza 9,5 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Valerengi, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Valerenga zdobywa 1,27 punktu na mecz wobec 0,82 na wyjeździe.
Valerenga wygra mecz Valerenga - Brann Valerenga zdobywa u siebie 42% możliwych punktów, na wyjeździe 27%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 22 meczach Valerengi ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 46% goli Valerengi, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 6 z 22 meczów.
Valerenga wygra drugą połowę meczu Valerenga - Brann Drugą połowę Valerenga wygrywał w 6 z 22 meczów.Valerenga – strzały
- Celne / mecz 5,4
- Niecelne / mecz 6,8
- Celność strzałów 44%
- Skuteczność (gole / strzały) 13%
- Strzałów na gola 7,7
Valerenga oddaje 12,2 strzału na mecz. Do bramki trafia 44% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 7,7 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Valerenga - Brann Valerenga oddaje 12,2 strzałów na mecz.Valerenga – posiadanie piłki
- U siebie 47,1%
- Na wyjeździe 56,3%
- Mecze z posiadaniem > 60% 5 z 22
- Mecze z posiadaniem > 55% 8 z 22
- Najniższe w sezonie 38%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 8 z 22 meczów. Średnio Valerenga utrzymuje przy piłce 51,7% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 38%.
Valerenga wygra mecz Valerenga - Brann Valerenga utrzymuje średnio 51,7% posiadania piłki.Valerenga – podania
- Kluczowe / mecz 12,0
- Dośrodkowania / mecz 23,3
- Celność dośrodkowań 28%
- Podania długie / mecz 58
- Celność długich podań 41%
Valerenga wymienia średnio 460 podań na mecz przy celności 81%, z czego 12,0 to podania kluczowe.
Valerenga – czyste konta
- U siebie 1 z 11
- Na wyjeździe 1 z 11
- Stracone / mecz 2,05
- Bez straty do przerwy 36%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 64%
Czyste konto Valerengi to 9% meczów sezonu (2 z 22), z czego 1 w 11 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Valerenga - Brann Czyste konto Valerenga zachowuje w 9% meczów.Valerenga – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 95%
- Pow. 8,5 w meczu 77%
- Pow. 10,5 w meczu 73%
- Rożne u siebie / mecz 7,8
- Rożne na wyjeździe / mecz 6,4
Valerenga wykonuje średnio 7,1 rzutów rożnych na mecz wobec 5,9 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 77% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Valerenga - Brann Powyżej 8,5 rożnego padło w 77% meczów Valerengi.Valerenga – kartki
- Żółte kartki 44
- Pow. 3,5 kartki w meczu 41%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 32%
- Kartki rywali / mecz 1,2
- Mecze bez kartki 18%
Valerenga ogląda średnio 2,0 żółtej kartki na mecz, a rywale Valerengi – 1,2. W sezonie zespół otrzymał 3 czerwone kartki.
Valerenga według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 5 tabeli | 6 | 1-0-5 | 0,50 | 1,17 | 2,67 |
| Środka tabeli (6–11) | 11 | 2-4-5 | 0,91 | 1,18 | 1,82 |
| Dołu tabeli (12–16) | 5 | 3-1-1 | 2,00 | 3,00 | 1,80 |
Najwięcej punktów na mecz Valerenga zdobywa z drużynami z dołu tabeli (12–16), najmniej z drużynami z top 5 tabeli.
Valerenga na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
11.
|
1,70 0,75 | 1,70 1,33 | 1,90 2,25 |
|
12.
|
1,27 0,91 | 0,91 1,09 | 0,91 1,64 |
|
13.
|
1,27 0,82 | 1,82 1,36 | 1,73 2,36 |
|
14.
|
1,00 0,90 | 2,00 1,10 | 2,50 2,00 |
|
15.
|
1,40 0,42 | 1,30 0,75 | 1,40 2,42 |
Ciekawe rekordy w meczach Valerengi
Skrajne wyniki i osiągnięcia Valerengi w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Valerenga - Aalesund 6:1 Eliteserien (Norwegia), 16.07.2026
- Najwyższa porażka Molde - Valerenga 5:1 Eliteserien (Norwegia), 26.04.2026
- Najwięcej bramek w meczu 10 bramek Aalesund - Valerenga 5:5, Eliteserien (Norwegia), 16.08.2026
- Najdłużej bez straty gola 2 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 1. minuta Janus Ravn-Haren, Valerenga - Kristiansund BK 3:1, Eliteserien (Norwegia), 29.05.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+2 minuta Sarpsborg 08 FF - Valerenga 2:2, Eliteserien (Norwegia), 6.09.2026
Jakie statystyki ma Valerenga w tym sezonie?
Bilans Valerengi w tym sezonie to 22 mecze i wynik 6-5-11 przy 35 zdobytych bramkach i 45 straconych. Czyste konto padło w 2 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 52%, a oddaje 12,2 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Valerenga – zawodnicy
Jak wygląda kadra Valerengi w sezonie 2026.
Przewidywany skład Valerengi 4-4-2
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


Kontuzje w kadrze Valerengi
-
Fidel Brice Ambina Pomocnik Stłuczenie mięśnia pauzuje od 68 dniopuszczone: 7 meczów
-
Omar Bully Drammeh Pomocnik Zerwanie ścięgna Achillesa pauzuje od 365 dniopuszczone: 20 meczów
Kadra Valerengi
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 17 |
|
26 | Norwegia | 1 mln € | 70 tys. € | 21 | 95% | 5 | 4 | 1 532' | 4 | 0 | |||||||
| 11 |
|
32 | Norwegia | 400 tys. € | 434 tys. € | 6 | 27% | 0 | 1 | 285' | 1 | 0 | |||||||
| 90 |
|
30 | Norwegia | 500 tys. € | 180 tys. € | 13 | 59% | 0 | 2 | 267' | 2 | 0 | |||||||
| 7 |
|
33 | Norwegia | 300 tys. € | 1,4 mln € | 3 | 14% | 0 | 0 | 61' | 0 | 0 | |||||||
| 19 |
|
33 | Kosowo | 400 tys. € | 323 tys. € | 2 | 9% | 0 | 0 | 6' | 0 | 0 | |||||||
| 20 |
![]() |
19 | Norwegia | 150 tys. € | 30 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 77 |
|
29 | Dania | 900 tys. € | – | 21 | 95% | 8 | 1 | 1 376' | 1 | 0 | |||||||
| 10 |
![]() |
28 | Dania | 800 tys. € | 120 tys. € | 22 | 100% | 6 | 1 | 1 861' | 3 | 0 | |||||||
| 26 |
|
22 | Norwegia | 1 mln € | 339 tys. € | 4 | 18% | 0 | 0 | 253' | 0 | 0 | |||||||
| 24 |
|
32 | Norwegia | 350 tys. € | 120 tys. € | 22 | 100% | 2 | 1 | 805' | 0 | 0 | |||||||
| 29 |
|
24 | Kamerun | 1,8 mln € | 120 tys. € | 15 | 68% | 0 | 1 | 621' | 3 | 0 | |||||||
| 28 |
|
28 | Dania | 650 tys. € | 400 tys. € | 22 | 100% | 1 | 1 | 1 379' | 4 | 0 | |||||||
| 15 |
|
23 | Norwegia | 800 tys. € | 300 tys. € | 16 | 73% | 0 | 0 | 295' | 0 | 0 | |||||||
| 18 |
![]() |
17 | Norwegia | – | 25 tys. € | 1 | 5% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 31 |
|
23 | Norwegia | 200 tys. € | 70 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 4 |
![]() |
25 | Norwegia | 700 tys. € | 70 tys. € | 21 | 95% | 1 | 1 | 1 861' | 5 | 0 | |||||||
| 2 |
|
27 | Islandia | 900 tys. € | 300 tys. € | 21 | 95% | 0 | 5 | 1 765' | 5 | 0 | |||||||
| 3 |
|
23 | Norwegia | 750 tys. € | 90 tys. € | 22 | 100% | 0 | 0 | 1 373' | 3 | 0 | |||||||
| 37 |
|
30 | Norwegia | 600 tys. € | 180 tys. € | 20 | 91% | 1 | 0 | 1 306' | 3 | 1 | |||||||
| 5 |
|
29 | Dania | 450 tys. € | – | 18 | 82% | 0 | 0 | 324' | 1 | 0 | |||||||
| 55 |
|
26 | Norwegia | 500 tys. € | 120 tys. € | 21 | 95% | 1 | 0 | 938' | 2 | 1 | |||||||
| 6 |
|
35 | Norwegia | 150 tys. € | 120 tys. € | 20 | 91% | 0 | 0 | 185' | 1 | 0 | |||||||
| 2 |
|
27 | Norwegia | 450 tys. € | 215 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
28 | Dania | 600 tys. € | – | 22 | 100% | 0 | 0 | 1 980' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
|
18 | Norwegia | – | – | 4 | 18% | 0 | 0 | 0' | 1 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Valerengi
14,4 mln €
śr. 574 tys. € / zawodnika
Ile Valerenga wydaje na pensje
5,1 mln € rocznie
śr. 203 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
5
najliczniej: Norwegia (17 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Valerengi w sezonie 2026
Valerenga wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Valerengi
Jak wygląda skład Valerengi?
W wyjściowym ustawieniu Valerengi między słupkami staje O. Hedvall, a linię obrony najczęściej tworzą H. Sjatil, Aaron Kiil Olsen, S. Jarl oraz K. Finnsson. W środku pola grają P. Strand, G. Zahid, C. Lange oraz Lucas Janus Ravn-Haren, a za skuteczność w ataku odpowiadają D. Gjengaar, M. Grundetjern. Trener Johannes Moesgaard ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Eliteserien (Norwegia) i pucharach.
Valerenga – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Valerenga w sezonie 2026.
Valerenga transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 Gru 2026 |
|
Norwegia | 26 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 30 Gru 2026 |
|
Norwegia | 23 |
|
koniec wypożyczenia | |
| 17 Wrz 2026 |
![]() |
Norwegia | 24 |
|
wypożyczenie | |
| 10 Wrz 2026 |
|
Kosowo | 33 |
|
za darmo | |
| 09 Wrz 2026 |
|
Norwegia | 33 |
![]() |
za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Norwegia | 30 |
|
50 tys. € | |
| 01 Wrz 2026 |
![]() |
Nigeria | 19 |
|
200 tys. € | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Norwegia | 29 |
|
2 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Norwegia | 22 |
|
za darmo | |
| 13 Sie 2026 |
|
Norwegia | 32 |
|
za darmo |
Kluczowe transfery Valerengi
Valerenga bilans transferowy
- +7,3 mln € 2026
- +5,6 mln € 2025
- +2,6 mln € 2024
- +5,9 mln € 2023
- -1,3 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Valerengi
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Valerenga w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Valerengi trafiło 16 zawodników za łączną kwotę 900 tys. €, a klub opuściło 18 piłkarzy, co przyniosło 8,2 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Kolbeinn Birgir Finnsson z Utrechtu za 500 tys. €, a najwyższa sprzedaż to transfer Filip Erik Thorvaldsen do Twente za 5,5 mln €.
Valerenga – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Valerenga? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Valerengę?
Klub piłkarski Valerenga zdobył w swojej historii 9 trofeów — 9 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo Norwegii oraz Puchar Norwegii.