Forma w lidze
Brighton & Hove Albion w tabeli
3. miejsce / 13 punktów Awans do Ligi Mistrzów UEFA
Strata do lidera: 5 punktów
Przewaga nad 6. miejscem: 3 punkty
Serie w ostatnich meczach
4 zwycięstwa z rzędu
5 meczów bez porażki
8 meczów ze strzeloną bramką
2 czyste konta z rzędu
Wyniki u siebie / na wyjeździe
7 pkt
8:1 bramki
2,67 gola/mecz
6 pkt
10:4 bramki
3,33 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Brightonu
Wartość drużyny: 205 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 3 bramek | Niemcy | 35 | pomocnik | 6 | 2,5 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 4 asyst | Niemcy | 35 | pomocnik | 6 | 2,5 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,78 średnia ocena | Niemcy | 35 | pomocnik | 6 | 2,5 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 540 minut | Niemcy | 35 | pomocnik | 6 | 2,5 mln € |
Przewidywany skład Brightonu 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Brighton & Hove Albion w tabeli Premier League
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Manchester City
|
6 | 6 | 0 | 0 | 16:5 | 18 |
2
|
Arsenal
|
6 | 5 | 0 | 1 | 10:5 | 15 |
3
|
Brighton & Hove Albion
|
6 | 4 | 1 | 1 | 18:5 | 13 |
4
|
Brentford
|
6 | 2 | 4 | 0 | 12:6 | 10 |
5
|
Everton
|
6 | 2 | 4 | 0 | 8:5 | 10 |
Wyniki Brightonu
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
10 Paź Koniec
|
Sunderland
0
Brighton & Hove Albion
2
Premier League, 6. kolejka
|
|
|
19 Wrz Koniec
|
Brighton & Hove Albion
3
Arsenal
0
Premier League, 5. kolejka
|
|
|
16 Wrz Koniec
|
Manchester United
2
Brighton & Hove Albion
3
Puchar Ligi Angielskiej, 1/16 finału
|
Terminarz Brightonu
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
15 Paź 21:00
|
Brighton & Hove Albion
Kauno Žalgiris
Liga Konferencji, 1. runda
|
|
|
18 Paź 15:00
|
Brighton & Hove Albion
Crystal Palace
Premier League, 7. kolejka
|
|
|
22 Paź 18:45
|
Jablonec
Brighton & Hove Albion
Liga Konferencji, 2. runda
|
Ostatnie transfery Brightonu
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 31 Sie 2026 |
|
Nigeria |
|
14,6 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Hiszpania |
|
22 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Brazylia |
|
3,5 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Irlandia |
|
wypożyczenie |
Brighton & Hove Albion to klub piłkarski z Anglii występujący w Premier League. Swoim domowym obiektem jest The American Express Community Stadium, który może pomieścić 31 872 widzów. Zespół prowadzi Fabian Hurzeler. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 205 milionów euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Liga Konferencji,w Puchar Ligi Angielskiej.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Brighton & Hove Albion?
Klub piłkarski Brighton & Hove Albion zdobył w swojej historii 5 trofeów — 5 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 3. ligi Anglii oraz Mistrzostwo 4. ligi Anglii. Ponadto triumfował w Tarcza Wspólnoty.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Brighton & Hove Albion w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Brightonu trafiło 7 zawodników za łączną kwotę 112,7 mln €, a klub opuściło 15 piłkarzy, co przyniosło 128,5 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Luka Vuskovic z Tottenhamu za 54 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Carlos Baleba do Manchesteru United za 75,9 mln €.
Które miejsce zajmuje Brighton & Hove Albion w tabeli Premier League?
Brighton & Hove Albion zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Premier League z dorobkiem 13 punktów po 6 kolejkach. Strata do prowadzącego Manchesteru City wynosi 5 punktów, a przewaga nad 4. miejscem to 3 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 18:5, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 10 punktów.
Jak wygląda skład Brightonu?
W wyjściowym ustawieniu Brightonu między słupkami staje B. Verbruggen, a linię obrony najczęściej tworzą P. Struijk, L. Vusković, F. Kadioglu oraz O. Boscagli. W środku pola grają Diego Gomez, P. Gross, J. Andres, Y. Ayari oraz Maxim de Cuyper, a za skuteczność w ataku odpowiadają C. Kostoulas. Trener Fabian Hurzeler ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Premier League i pucharach.
Kiedy Brighton & Hove Albion gra następny mecz?
Najbliższy mecz Brightonu to spotkanie z Kauno Žalgiris, które odbędzie się 15 października 2026 o godzinie 21:00 na obiekcie The American Express Community Stadium w ramach Ligi Konferencji UEFA (1. kolejka).
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Brightonu?
Ostatni mecz Brightonu to wygrana z Sunderlandem 0:2 w Premier League, 10 października 2026. Bramki zdobyli De Cuyper, Hadjam. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Brighton & Hove Albion w tym sezonie?
Bilans Brightonu w tym sezonie to 6 meczów i wynik 4-1-1 przy 18 zdobytych bramkach i 5 straconych. Czyste konto padło w 4 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 60%, a oddaje 14,5 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Brightonu w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Brighton & Hove Albion w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Brightonu
Brighton & Hove Albion terminarz
Kiedy Brighton & Hove Albion gra następny mecz?
Najbliższy mecz Brightonu to spotkanie z Kauno Žalgiris, które odbędzie się 15 października 2026 o godzinie 21:00 na obiekcie The American Express Community Stadium w ramach Ligi Konferencji UEFA (1. kolejka).
Wyniki Brightonu w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Brighton & Hove Albion w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Brightonu w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Brighton & Hove Albion wyniki
Brighton & Hove Albion ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 16 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 6 z 6 meczów, ze średnią 2,17 punktu.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Brightonu?
Ostatni mecz Brightonu to wygrana z Sunderlandem 0:2 w Premier League, 10 października 2026. Bramki zdobyli De Cuyper, Hadjam. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Brighton & Hove Albion – tabela Premier League
Jakie miejsce w tabeli Premier League zajmuje Brighton & Hove Albion w sezonie 2026/2027.
Miejsce Brightonu w tabeli Premier League
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Manchester City
|
6 | 6 | 0 | 0 | 16:5 | 11 | 18 | |
2
|
Arsenal
|
6 | 5 | 0 | 1 | 10:5 | 5 | 15 | |
3
|
Brighton & Hove Albion
|
6 | 4 | 1 | 1 | 18:5 | 13 | 13 | |
4
|
Brentford
|
6 | 2 | 4 | 0 | 12:6 | 6 | 10 | |
5
|
Everton
|
6 | 2 | 4 | 0 | 8:5 | 3 | 10 | |
6
|
Chelsea
|
6 | 3 | 1 | 2 | 15:13 | 2 | 10 | |
7
|
Leeds United
|
6 | 2 | 3 | 1 | 8:5 | 3 | 9 | |
8
|
Hull City
|
6 | 2 | 3 | 1 | 8:6 | 2 | 9 | |
9
|
Liverpool
|
6 | 2 | 3 | 1 | 7:7 | 0 | 9 | |
10
|
Ipswich Town
|
6 | 3 | 0 | 3 | 9:12 | -3 | 9 | |
11
|
Newcastle United
|
5 | 2 | 2 | 1 | 9:9 | 0 | 8 | |
12
|
Crystal Palace
|
6 | 2 | 1 | 3 | 9:12 | -3 | 7 | |
13
|
Manchester United
|
6 | 1 | 3 | 2 | 9:9 | 0 | 6 | |
14
|
Nottingham Forest
|
6 | 1 | 2 | 3 | 5:8 | -3 | 5 | |
15
|
Aston Villa
|
6 | 1 | 2 | 3 | 6:11 | -5 | 5 | |
16
|
Sunderland
|
6 | 1 | 1 | 4 | 6:12 | -6 | 4 | |
17
|
AFC Bournemouth
|
6 | 0 | 3 | 3 | 7:13 | -6 | 3 | |
18
|
Tottenham
|
6 | 0 | 3 | 3 | 3:9 | -6 | 3 | |
19
|
Coventry City
|
5 | 1 | 0 | 4 | 1:10 | -9 | 3 | |
20
|
Fulham
|
6 | 0 | 2 | 4 | 6:10 | -4 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Manchester City
|
6 | 6 | 0 | 0 | 16:5 | 11 | 18 | |
2
|
Arsenal
|
6 | 5 | 0 | 1 | 10:5 | 5 | 15 | |
3
|
Brighton & Hove Albion
|
6 | 4 | 1 | 1 | 18:5 | 13 | 13 | |
4
|
Brentford
|
6 | 2 | 4 | 0 | 12:6 | 6 | 10 | |
5
|
Everton
|
6 | 2 | 4 | 0 | 8:5 | 3 | 10 | |
6
|
Chelsea
|
6 | 3 | 1 | 2 | 15:13 | 2 | 10 | |
7
|
Leeds United
|
6 | 2 | 3 | 1 | 8:5 | 3 | 9 | |
8
|
Hull City
|
6 | 2 | 3 | 1 | 8:6 | 2 | 9 | |
9
|
Liverpool
|
6 | 2 | 3 | 1 | 7:7 | 0 | 9 | |
10
|
Ipswich Town
|
6 | 3 | 0 | 3 | 9:12 | -3 | 9 | |
11
|
Newcastle United
|
5 | 2 | 2 | 1 | 9:9 | 0 | 8 | |
12
|
Crystal Palace
|
6 | 2 | 1 | 3 | 9:12 | -3 | 7 | |
13
|
Manchester United
|
6 | 1 | 3 | 2 | 9:9 | 0 | 6 | |
14
|
Nottingham Forest
|
6 | 1 | 2 | 3 | 5:8 | -3 | 5 | |
15
|
Aston Villa
|
6 | 1 | 2 | 3 | 6:11 | -5 | 5 | |
16
|
Sunderland
|
6 | 1 | 1 | 4 | 6:12 | -6 | 4 | |
17
|
AFC Bournemouth
|
6 | 0 | 3 | 3 | 7:13 | -6 | 3 | |
18
|
Tottenham
|
6 | 0 | 3 | 3 | 3:9 | -6 | 3 | |
19
|
Coventry City
|
5 | 1 | 0 | 4 | 1:10 | -9 | 3 | |
20
|
Fulham
|
6 | 0 | 2 | 4 | 6:10 | -4 | 2 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Manchester City
|
3 | 3 | 0 | 0 | 8:4 | 4 | 9 | |
| 2 |
Arsenal
|
3 | 3 | 0 | 0 | 7:2 | 5 | 9 | |
| 3 |
Brighton & Hove Albion
|
3 | 2 | 1 | 0 | 8:1 | 7 | 7 | |
| 4 |
Brentford
|
3 | 2 | 1 | 0 | 7:1 | 6 | 7 | |
| 5 |
Everton
|
3 | 2 | 1 | 0 | 5:2 | 3 | 7 | |
| 6 |
Chelsea
|
3 | 2 | 1 | 0 | 11:6 | 5 | 7 | |
| 7 |
Ipswich Town
|
3 | 2 | 0 | 1 | 4:4 | 0 | 6 | |
| 8 |
Leeds United
|
3 | 1 | 2 | 0 | 5:2 | 3 | 5 | |
| 9 |
Hull City
|
3 | 1 | 2 | 0 | 4:2 | 2 | 5 | |
| 10 |
Newcastle United
|
3 | 1 | 2 | 0 | 6:5 | 1 | 5 | |
| 11 |
Manchester United
|
3 | 1 | 1 | 1 | 6:4 | 2 | 4 | |
| 12 |
Crystal Palace
|
3 | 1 | 0 | 2 | 6:8 | -2 | 3 | |
| 13 |
Sunderland
|
3 | 1 | 0 | 2 | 1:4 | -3 | 3 | |
| 14 |
Liverpool
|
3 | 0 | 2 | 1 | 2:5 | -3 | 2 | |
| 15 |
AFC Bournemouth
|
3 | 0 | 2 | 1 | 3:4 | -1 | 2 | |
| 16 |
Nottingham Forest
|
3 | 0 | 1 | 2 | 0:2 | -2 | 1 | |
| 17 |
Aston Villa
|
3 | 0 | 1 | 2 | 3:5 | -2 | 1 | |
| 18 |
Tottenham
|
3 | 0 | 1 | 2 | 2:5 | -3 | 1 | |
| 19 |
Fulham
|
3 | 0 | 1 | 2 | 5:7 | -2 | 1 | |
| 20 |
Coventry City
|
2 | 0 | 0 | 2 | 0:6 | -6 | 0 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Manchester City
|
3 | 3 | 0 | 0 | 8:1 | 7 | 9 | |
| 2 |
Liverpool
|
3 | 2 | 1 | 0 | 5:2 | 3 | 7 | |
| 3 |
Arsenal
|
3 | 2 | 0 | 1 | 3:3 | 0 | 6 | |
| 4 |
Brighton & Hove Albion
|
3 | 2 | 0 | 1 | 10:4 | 6 | 6 | |
| 5 |
Leeds United
|
3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | 4 | |
| 6 |
Hull City
|
3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 0 | 4 | |
| 7 |
Crystal Palace
|
3 | 1 | 1 | 1 | 3:4 | -1 | 4 | |
| 8 |
Nottingham Forest
|
3 | 1 | 1 | 1 | 5:6 | -1 | 4 | |
| 9 |
Aston Villa
|
3 | 1 | 1 | 1 | 3:6 | -3 | 4 | |
| 10 |
Brentford
|
3 | 0 | 3 | 0 | 5:5 | 0 | 3 | |
| 11 |
Everton
|
3 | 0 | 3 | 0 | 3:3 | 0 | 3 | |
| 12 |
Chelsea
|
3 | 1 | 0 | 2 | 4:7 | -3 | 3 | |
| 13 |
Ipswich Town
|
3 | 1 | 0 | 2 | 5:8 | -3 | 3 | |
| 14 |
Newcastle United
|
2 | 1 | 0 | 1 | 3:4 | -1 | 3 | |
| 15 |
Coventry City
|
3 | 1 | 0 | 2 | 1:4 | -3 | 3 | |
| 16 |
Manchester United
|
3 | 0 | 2 | 1 | 3:5 | -2 | 2 | |
| 17 |
Tottenham
|
3 | 0 | 2 | 1 | 1:4 | -3 | 2 | |
| 18 |
Sunderland
|
3 | 0 | 1 | 2 | 5:8 | -3 | 1 | |
| 19 |
AFC Bournemouth
|
3 | 0 | 1 | 2 | 4:9 | -5 | 1 | |
| 20 |
Fulham
|
3 | 0 | 1 | 2 | 1:3 | -2 | 1 |
Które miejsce zajmuje Brighton & Hove Albion w tabeli Premier League?
Brighton & Hove Albion zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Premier League z dorobkiem 13 punktów po 6 kolejkach. Strata do prowadzącego Manchesteru City wynosi 5 punktów, a przewaga nad 4. miejscem to 3 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 18:5, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 10 punktów.
Statystyki Brightonu w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Brightonu na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Brighton & Hove Albion na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 14,5
- Strzały celne / mecz 5,5
- Asysty / mecz 2,00
- Udane dryblingi / mecz 5,3
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 0,83
- Czyste konta 67%
- Odbiory / mecz 14,3
- Przechwyty / mecz 6,8
- Wybicia / mecz 26,7
- Zablokowane strzały / mecz 3,5
Strzelcy Brightonu
-
Pascal Gross 3
-
Maxim de Cuyper 2
-
Malick Yalcouye 2
-
Charalampos Kostoulas 2
-
Jack Hinshelwood 2
-
Luka Vuskovic 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki Brightonu i rywali według minuty w ostatnich 6 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Brightonu to 31–45+ minuta, w której padło 5 bramek. Drugi najlepszy okres to 76–90+ minuta z 4 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Brighton & Hove Albion - Kauno Žalgiris Po przerwie pada 56% bramek Brightonu.Przebieg meczu Brightonu i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 4 | 4-0-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 2 | 0-1-1 |
| Prowadził do przerwy | 3 | 3-0-0 |
| Remis do przerwy | 1 | 1-0-0 |
| Przegrywał do przerwy | 2 | 0-1-1 |
Gdy Brighton & Hove Albion otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 4 razy na 4 takie mecze.
Jak padają bramki dla Brightonu
83% bramek Brightonu pada z gry. Z karnych odpowiadają za 6% dorobku. Samobójcze rywali odpowiadają za 11% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Brighton & Hove Albion zdobywa w sezonie średnio 2,17 punktu na mecz. W ostatnich 6 meczach średnia wynosi 2,17.
Aktualne serie Brightonu
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 4 mecze
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 3 mecze
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 6 meczów
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 3 mecze
- Poniżej 2,5 bramki rynek: under 2,5 1 mecz
- Z czystym kontem rynek: rywal nie strzeli gola 3 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 6 meczów Brightonu, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Brighton & Hove Albion wygra mecz Brighton & Hove Albion - Kauno Žalgiris Brighton & Hove Albion nie przegrywa od 4 meczów.Bramki w meczach Brightonu
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 100%
- Powyżej 2,5 67%
- Powyżej 3,5 50%
- Powyżej 4,5 33%
- Powyżej 5,5 17%
W 67% meczów Brightonu padają co najmniej trzy bramki, a w 33% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Brighton & Hove Albion - Kauno Žalgiris Powyżej 2,5 bramki padło w 67% meczów Brightonu.Brighton & Hove Albion – faule i karne
- Faule / mecz 12,8
- Faule rywali / mecz 9,7
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Brighton & Hove Albion fauluje średnio 12,8 razy na mecz, a wymusza 9,7 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Brightonu, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Brighton & Hove Albion zdobywa 2,33 punktu na mecz wobec 2,00 na wyjeździe.
Brighton & Hove Albion wygra mecz Brighton & Hove Albion - Kauno Žalgiris Brighton & Hove Albion zdobywa u siebie 78% możliwych punktów, na wyjeździe 67%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 6 meczach Brightonu ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 56% goli Brightonu, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 5 z 6 meczów.
Brighton & Hove Albion wygra drugą połowę meczu Brighton & Hove Albion - Kauno Žalgiris Drugą połowę Brighton & Hove Albion wygrywał w 5 z 6 meczów.Brighton & Hove Albion – strzały
- Celne / mecz 5,5
- Niecelne / mecz 9,0
- Celność strzałów 38%
- Skuteczność (gole / strzały) 21%
- Strzałów na gola 4,8
Brighton & Hove Albion oddaje 14,5 strzału na mecz. Do bramki trafia 38% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 4,8 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Brighton & Hove Albion - Kauno Žalgiris Brighton & Hove Albion oddaje 14,5 strzałów na mecz.Brighton & Hove Albion – posiadanie piłki
- U siebie 60,0%
- Na wyjeździe 60,3%
- Mecze z posiadaniem > 60% 4 z 6
- Mecze z posiadaniem > 55% 4 z 6
- Najniższe w sezonie 38%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 4 z 6 meczów. Średnio Brighton & Hove Albion utrzymuje przy piłce 60,2% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 38%.
Brighton & Hove Albion wygra mecz Brighton & Hove Albion - Kauno Žalgiris Brighton & Hove Albion utrzymuje średnio 60,2% posiadania piłki.Brighton & Hove Albion – podania
- Kluczowe / mecz 11,7
- Dośrodkowania / mecz 22,3
- Celność dośrodkowań 22%
- Podania długie / mecz 52
- Celność długich podań 49%
Brighton & Hove Albion wymienia średnio 509 podań na mecz przy celności 85%, z czego 11,7 to podania kluczowe.
Brighton & Hove Albion – czyste konta
- U siebie 2 z 3
- Na wyjeździe 2 z 3
- Stracone / mecz 0,83
- Bez straty do przerwy 67%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 17%
Czyste konto Brightonu to 67% meczów sezonu (4 z 6), z czego 2 w 3 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Brighton & Hove Albion - Kauno Žalgiris Czyste konto Brighton & Hove Albion zachowuje w 67% meczów.Brighton & Hove Albion – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 100%
- Pow. 8,5 w meczu 67%
- Pow. 10,5 w meczu 67%
- Rożne u siebie / mecz 5,7
- Rożne na wyjeździe / mecz 5,0
Brighton & Hove Albion wykonuje średnio 5,3 rzutów rożnych na mecz wobec 5,0 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 67% spotkań.
Brighton & Hove Albion – kartki
- Żółte kartki 13
- Pow. 3,5 kartki w meczu 67%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 50%
- Kartki rywali / mecz 1,3
- Mecze bez kartki 17%
Brighton & Hove Albion ogląda średnio 2,2 żółtej kartki na mecz, a rywale Brightonu – 1,3. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
Brighton & Hove Albion według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 6 tabeli | 2 | 1-0-1 | 1,50 | 3,00 | 2,00 |
| Środka tabeli (7–14) | 1 | 0-1-0 | 1,00 | 1,00 | 1,00 |
| Dołu tabeli (15–20) | 3 | 3-0-0 | 3,00 | 3,67 | 0,00 |
Najwięcej punktów na mecz Brighton & Hove Albion zdobywa z drużynami z dołu tabeli (15–20), najmniej z drużynami z środka tabeli (7–14).
Brighton & Hove Albion na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
1.
|
3,00 3,00 | 2,67 2,67 | 1,33 0,33 |
|
2.
|
3,00 2,00 | 2,33 1,00 | 0,67 1,00 |
|
3.
|
2,33 2,00 | 2,67 3,33 | 0,33 1,33 |
|
4.
|
2,33 1,00 | 2,33 1,67 | 0,33 1,67 |
|
5.
|
2,33 1,00 | 1,67 1,00 | 0,67 1,00 |
Ciekawe rekordy w meczach Brightonu
Skrajne wyniki i osiągnięcia Brightonu w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Coventry City - Brighton & Hove Albion 0:5 Premier League, 13.09.2026
- Najwyższa porażka Chelsea - Brighton & Hove Albion 4:3 Premier League, 30.08.2026
- Najwięcej bramek w meczu 7 bramek Chelsea - Brighton & Hove Albion 4:3, Premier League, 30.08.2026
- Najdłużej bez straty gola 3 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 8. minuta Lindelof, Brighton & Hove Albion - Aston Villa 4:0, Premier League, 23.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+6 minuta Gross, Chelsea - Brighton & Hove Albion 4:3, Premier League, 30.08.2026
Jakie statystyki ma Brighton & Hove Albion w tym sezonie?
Bilans Brightonu w tym sezonie to 6 meczów i wynik 4-1-1 przy 18 zdobytych bramkach i 5 straconych. Czyste konto padło w 4 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 60%, a oddaje 14,5 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Brighton & Hove Albion – zawodnicy
Jak wygląda kadra Brightonu w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Brightonu 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Kontuzje w kadrze Brightonu
-
Zadok Yohanna Napastnik Stłuczenie pauzuje od 39 dniopuszczone: 4 mecze

-
Mats Wieffer Pomocnik Kolano skoczka pauzuje od 43 dniopuszczone: 5 meczów
-
Jack Hinshelwood Pomocnik Rana pauzuje od 50 dniopuszczone: 7 meczów
-
Michael Svoboda Obrońca Rana pauzuje od 50 dniopuszczone: 5 meczów
-
Femi Azeez Pomocnik Uraz pauzuje od 57 dniopuszczone: 9 meczów
-
Yankuba Minteh Napastnik Uraz stopy pauzuje od 60 dniopuszczone: 8 meczów
-
Kaoru Mitoma Pomocnik Uraz mięśnia dwugłowego uda pauzuje od 156 dniopuszczone: 16 meczów
-
Evan Ferguson Napastnik Skręcenie kostki pauzuje od 259 dniopuszczone: 29 meczów
-
Stefanos Tzimas Napastnik Kolano skoczka pauzuje od 313 dniopuszczone: 39 meczów
Kadra Brightonu
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 19 |
|
19 | Grecja | 40 mln € | 2,5 mln € | 6 | 100% | 2 | 1 | 416' | 1 | 0 | |||||||
| 10 |
|
24 | Francja | 32 mln € | 4,6 mln € | 3 | 50% | 0 | 2 | 106' | 0 | 0 | |||||||
| 36 |
![]() |
19 | Nigeria | 25 mln € | 62 tys. € | 1 | 17% | 0 | 0 | 12' | 0 | 0 | |||||||
| 15 |
|
21 | Ghana | 12 mln € | 601 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 40' | 0 | 0 | |||||||
| 12 |
|
25 | Kanada | 20 mln € | 350 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 23' | 1 | 0 | |||||||
| 9 |
|
20 | Grecja | 18 mln € | 1,2 mln € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 11 |
|
22 | Gambia | 55 mln € | 2,5 mln € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 28 |
|
21 | Irlandia | 15 mln € | 3,4 mln € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 8 |
|
21 | Anglia | 35 mln € | 1,8 mln € | 1 | 17% | 2 | 0 | 64' | 0 | 0 | |||||||
| 13 |
|
35 | Niemcy | 2,5 mln € | 5,7 mln € | 6 | 100% | 3 | 4 | 540' | 2 | 0 | |||||||
| 35 |
|
20 | Wybrzeże Kości Słoniowej | 22 mln € | 922 tys. € | 6 | 100% | 2 | 0 | 260' | 0 | 0 | |||||||
| 26 |
![]() |
23 | Szwecja | 45 mln € | 492 tys. € | 5 | 83% | 1 | 0 | 422' | 1 | 0 | |||||||
| 27 |
|
26 | Holandia | 25 mln € | 3,7 mln € | 2 | 33% | 0 | 0 | 158' | 0 | 0 | |||||||
| 25 |
|
23 | Paragwaj | 30 mln € | 1,5 mln € | 6 | 100% | 0 | 2 | 524' | 0 | 0 | |||||||
| 14 |
|
21 | Hiszpania | 24 mln € | 750 tys. € | 4 | 67% | 1 | 1 | 200' | 0 | 0 | |||||||
| 33 |
|
25 | Dania | 18 mln € | 4 mln € | 5 | 83% | 0 | 0 | 10' | 0 | 0 | |||||||
| 7 |
|
29 | Japonia | 22 mln € | 4,9 mln € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| 39 |
|
25 | Nigeria | 15 mln € | 430 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 29 |
|
25 | Belgia | 30 mln € | 3,4 mln € | 6 | 100% | 2 | 2 | 493' | 2 | 0 | |||||||
| 44 |
|
19 | Chorwacja | 65 mln € | 570 tys. € | 6 | 100% | 1 | 0 | 528' | 0 | 0 | |||||||
| 21 |
|
28 | Francja | 20 mln € | 3,7 mln € | 6 | 100% | 0 | 0 | 505' | 2 | 0 | |||||||
| 5 |
|
34 | Anglia | 3,5 mln € | 5,2 mln € | 5 | 83% | 1 | 0 | 390' | 1 | 0 | |||||||
| 24 |
|
27 | Turcja | 40 mln € | 5,4 mln € | 5 | 83% | 0 | 0 | 424' | 1 | 0 | |||||||
| 20 |
|
26 | Portugalia | 10 mln € | 77 tys. € | 6 | 100% | 0 | 0 | 90' | 1 | 0 | |||||||
| 30 |
|
27 | Austria | 5 mln € | 770 tys. € | 2 | 33% | 0 | 0 | 4' | 0 | 0 | |||||||
| 4 |
|
27 | Holandia | 22 mln € | 3,1 mln € | 6 | 100% | 0 | 0 | 156' | 1 | 1 | |||||||
| 3 |
|
23 | Algeria | 10 mln € | 610 tys. € | 5 | 83% | 1 | 0 | 2' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 1 |
|
24 | Holandia | 40 mln € | – | 6 | 100% | 0 | 0 | 540' | 0 | 0 | |||||||
| 23 |
|
36 | Anglia | 500 tys. € | 1,2 mln € | 6 | 100% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 38 |
|
26 | Kanada | 500 tys. € | 922 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
Wartość całej kadry Brightonu
702 mln €
śr. 23,4 mln € / zawodnika
Ile Brighton & Hove Albion wydaje na pensje
64,4 mln € rocznie
śr. 2,1 mln € / zawodnika
Narodowości w kadrze
22
najliczniej: Holandia (3 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Brightonu w sezonie 2026/2027
Brighton & Hove Albion wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Brightonu
Jak wygląda skład Brightonu?
W wyjściowym ustawieniu Brightonu między słupkami staje B. Verbruggen, a linię obrony najczęściej tworzą P. Struijk, L. Vusković, F. Kadioglu oraz O. Boscagli. W środku pola grają Diego Gomez, P. Gross, J. Andres, Y. Ayari oraz Maxim de Cuyper, a za skuteczność w ataku odpowiadają C. Kostoulas. Trener Fabian Hurzeler ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Premier League i pucharach.
Brighton & Hove Albion – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Brighton & Hove Albion w sezonie 2026/2027.
Brighton & Hove Albion transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 31 Sie 2026 |
|
Nigeria | 25 |
|
14,6 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Hiszpania | 21 |
|
22 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Brazylia | 28 |
|
3,5 mln € | |
| 31 Sie 2026 |
|
Irlandia | 24 |
|
wypożyczenie | |
| 31 Sie 2026 |
|
Anglia | 21 |
|
wypożyczenie | |
| 31 Sie 2026 |
![]() |
Kolumbia | 18 |
|
wypożyczenie | |
| 29 Sie 2026 |
![]() |
Kolumbia | 18 |
|
4,1 mln € | |
| 24 Sie 2026 |
|
Algeria | 23 |
|
13 mln € | |
| 24 Sie 2026 |
|
Kamerun | 22 |
|
75,9 mln € | |
| 17 Sie 2026 |
|
Kanada | 25 |
|
wypożyczenie |
Kluczowe transfery Brightonu
Brighton & Hove Albion bilans transferowy
- +12,2 mln € 2026
- +30,8 mln € 2025
- -204,1 mln € 2024
- +111,3 mln € 2023
- +59,7 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Brightonu
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Brighton & Hove Albion w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Brightonu trafiło 7 zawodników za łączną kwotę 112,7 mln €, a klub opuściło 15 piłkarzy, co przyniosło 128,5 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Luka Vuskovic z Tottenhamu za 54 mln €, a najwyższa sprzedaż to transfer Carlos Baleba do Manchesteru United za 75,9 mln €.
Brighton & Hove Albion – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Brighton & Hove Albion? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Brighton & Hove Albion?
Klub piłkarski Brighton & Hove Albion zdobył w swojej historii 5 trofeów — 5 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 3. ligi Anglii oraz Mistrzostwo 4. ligi Anglii. Ponadto triumfował w Tarcza Wspólnoty.