Forma w lidze
FC Winterthur w tabeli
3. miejsce / 18 punktów Bezpieczna strefa
Strata do lidera: 6 punktów
Strata do 2. miejsca: 1 punkt
Serie w ostatnich meczach
2 mecze ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
11 pkt
14:4 bramki
2,80 gola/mecz
7 pkt
5:7 bramki
1,00 gola/mecz
Lepszy bilans u siebie
Zawodnicy Winterthuru
Wartość drużyny: 4,5 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 3 bramek | Szwajcaria | 24 | pomocnik | 10 | 500 tys. € | ||
|
|
Najwięcej asyst 4 asyst | Szwajcaria | 24 | pomocnik | 10 | 500 tys. € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,36 średnia ocena | Szwajcaria | 29 | obrońca | 10 | 400 tys. € | ||
|
|
Najwięcej minut 833 minut | Szwajcaria | 29 | obrońca | 10 | 400 tys. € |
Przewidywany skład Winterthuru 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


FC Winterthur w tabeli Challenge League (Szwajcaria)
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lausanne Ouchy
|
10 | 7 | 3 | 0 | 20:3 | 24 |
2
|
Yverdon
|
10 | 5 | 4 | 1 | 16:9 | 19 |
3
|
FC Winterthur
|
10 | 5 | 3 | 2 | 19:11 | 18 |
4
|
SC Kriens
|
10 | 4 | 3 | 3 | 17:12 | 15 |
5
|
Neuchatel Xamax FC
|
10 | 5 | 0 | 5 | 15:17 | 15 |
Wyniki Winterthuru
Terminarz Winterthuru
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
17 Paź 18:00
|
FC Winterthur
FC Luzern
Puchar Szwajcarii
|
|
|
23 Paź 20:15
|
FC Winterthur
Stade Nyonnais
Challenge League (Szwajcaria), 11. kolejka
|
|
|
01 Lis 14:00
|
FC WIL 1900
FC Winterthur
Challenge League (Szwajcaria), 12. kolejka
|
Ostatnie transfery Winterthuru
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 28 Wrz 2026 |
![]() |
Nigeria |
|
za darmo | |
| 17 Sie 2026 |
|
Szwajcaria |
|
za darmo | |
| 29 Lip 2026 |
|
Bośnia |
|
za darmo | |
| 21 Lip 2026 |
|
Gwinea |
![]() |
za darmo |
FC Winterthur to klub piłkarski z Szwajcarii występujący w Challenge League (Szwajcaria). Swoim domowym obiektem jest Stadion Schützenwiese, który może pomieścić 8 700 widzów. Zespół prowadzi Patrick Rahmen. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 4,5 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Szwajcarii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Winterthur?
Klub piłkarski FC Winterthur zdobył w swojej historii 7 trofeów — 7 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 2. ligi Szwajcarii oraz Mistrzostwo Szwajcarii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski FC Winterthur w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Winterthuru trafiło 10 zawodników, a klub opuściło 18 piłkarzy, co przyniosło 178 tys. € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Loic Luthi do FC Luzern za 178 tys. €.
Które miejsce zajmuje FC Winterthur w tabeli Challenge League (Szwajcaria)?
FC Winterthur zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Challenge League (Szwajcaria) z dorobkiem 18 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Lausanne Ouchy wynosi 6 punktów, a przewaga nad 4. miejscem to 3 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 19:11, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 10 punktów.
Jak wygląda skład Winterthuru?
W wyjściowym ustawieniu Winterthuru między słupkami staje M. Kuster, a linię obrony najczęściej tworzą F. Rohner, R. Arnold, S. Ottiger oraz S. Diaby. W środku pola grają T. Citherlet, S. Cueni, T. Golliard, A. Marchesano oraz E. Maluvunu, a za skuteczność w ataku odpowiadają B. Beyer. Trener Patrick Rahmen ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Challenge League (Szwajcaria) i pucharach.
Kiedy FC Winterthur gra następny mecz?
Najbliższy mecz Winterthuru to spotkanie z FC Luzern, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 18:00 na obiekcie Stadion Schützenwiese w ramach Pucharu Szwajcarii.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Winterthuru?
Ostatni mecz Winterthuru to porażka z Neuchatel Xamax FC 3:0 w Challenge League (Szwajcaria), 9 października 2026. Bramki zdobyli Gjorgjev, Facchinetti oraz Seydoux. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma FC Winterthur w tym sezonie?
Bilans Winterthuru w tym sezonie to 10 meczów i wynik 5-3-2 przy 19 zdobytych bramkach i 11 straconych. Czyste konto padło w 4 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 56%, a oddaje 12,9 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Winterthuru w sezonie 2026
Jakie mecze rozegra FC Winterthur w sezonie 2026.
Podgląd nadchodzących spotkań Winterthuru
FC Winterthur terminarz
Kiedy FC Winterthur gra następny mecz?
Najbliższy mecz Winterthuru to spotkanie z FC Luzern, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 18:00 na obiekcie Stadion Schützenwiese w ramach Pucharu Szwajcarii.
Wyniki Winterthuru w sezonie 2026
Jakie wyniki osiągnął klub FC Winterthur w sezonie 2026.
Forma i bramki Winterthuru w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
FC Winterthur wyniki
FC Winterthur ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 18 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 10 z 10 meczów, ze średnią 1,80 punktu.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Winterthuru?
Ostatni mecz Winterthuru to porażka z Neuchatel Xamax FC 3:0 w Challenge League (Szwajcaria), 9 października 2026. Bramki zdobyli Gjorgjev, Facchinetti oraz Seydoux. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
FC Winterthur – tabela Challenge League (Szwajcaria)
Jakie miejsce w tabeli Challenge League (Szwajcaria) zajmuje FC Winterthur w sezonie 2026.
Miejsce Winterthuru w tabeli Challenge League (Szwajcaria)
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lausanne Ouchy
|
10 | 7 | 3 | 0 | 20:3 | 17 | 24 | |
2
|
Yverdon
|
10 | 5 | 4 | 1 | 16:9 | 7 | 19 | |
3
|
FC Winterthur
|
10 | 5 | 3 | 2 | 19:11 | 8 | 18 | |
4
|
SC Kriens
|
10 | 4 | 3 | 3 | 17:12 | 5 | 15 | |
5
|
Neuchatel Xamax FC
|
10 | 5 | 0 | 5 | 15:17 | -2 | 15 | |
6
|
FC Aarau
|
10 | 3 | 3 | 4 | 15:18 | -3 | 12 | |
7
|
Rapperswil
|
10 | 3 | 1 | 6 | 15:19 | -4 | 10 | |
8
|
FC WIL 1900
|
10 | 2 | 4 | 4 | 16:22 | -6 | 10 | |
9
|
Étoile Carouge
|
10 | 2 | 3 | 5 | 8:14 | -6 | 9 | |
10
|
Stade Nyonnais
|
10 | 1 | 2 | 7 | 8:24 | -16 | 5 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lausanne Ouchy
|
10 | 7 | 3 | 0 | 20:3 | 17 | 24 | |
2
|
Yverdon
|
10 | 5 | 4 | 1 | 16:9 | 7 | 19 | |
3
|
FC Winterthur
|
10 | 5 | 3 | 2 | 19:11 | 8 | 18 | |
4
|
SC Kriens
|
10 | 4 | 3 | 3 | 17:12 | 5 | 15 | |
5
|
Neuchatel Xamax FC
|
10 | 5 | 0 | 5 | 15:17 | -2 | 15 | |
6
|
FC Aarau
|
10 | 3 | 3 | 4 | 15:18 | -3 | 12 | |
7
|
Rapperswil
|
10 | 3 | 1 | 6 | 15:19 | -4 | 10 | |
8
|
FC WIL 1900
|
10 | 2 | 4 | 4 | 16:22 | -6 | 10 | |
9
|
Étoile Carouge
|
10 | 2 | 3 | 5 | 8:14 | -6 | 9 | |
10
|
Stade Nyonnais
|
10 | 1 | 2 | 7 | 8:24 | -16 | 5 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lausanne Ouchy
|
4 | 4 | 0 | 0 | 11:0 | 11 | 12 | |
| 2 |
FC Winterthur
|
5 | 3 | 2 | 0 | 14:4 | 10 | 11 | |
| 3 |
FC Aarau
|
5 | 3 | 2 | 0 | 10:7 | 3 | 11 | |
| 4 |
SC Kriens
|
6 | 3 | 1 | 2 | 10:6 | 4 | 10 | |
| 5 |
Yverdon
|
5 | 2 | 3 | 0 | 8:4 | 4 | 9 | |
| 6 |
Étoile Carouge
|
6 | 2 | 1 | 3 | 6:6 | 0 | 7 | |
| 7 |
Neuchatel Xamax FC
|
5 | 2 | 0 | 3 | 8:9 | -1 | 6 | |
| 8 |
Stade Nyonnais
|
5 | 1 | 2 | 2 | 6:8 | -2 | 5 | |
| 9 |
Rapperswil
|
5 | 1 | 1 | 3 | 7:11 | -4 | 4 | |
| 10 |
FC WIL 1900
|
4 | 1 | 1 | 2 | 8:6 | 2 | 4 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lausanne Ouchy
|
6 | 3 | 3 | 0 | 9:3 | 6 | 12 | |
| 2 |
Yverdon
|
5 | 3 | 1 | 1 | 8:5 | 3 | 10 | |
| 3 |
Neuchatel Xamax FC
|
5 | 3 | 0 | 2 | 7:8 | -1 | 9 | |
| 4 |
FC Winterthur
|
5 | 2 | 1 | 2 | 5:7 | -2 | 7 | |
| 5 |
Rapperswil
|
5 | 2 | 0 | 3 | 8:8 | 0 | 6 | |
| 6 |
FC WIL 1900
|
6 | 1 | 3 | 2 | 8:16 | -8 | 6 | |
| 7 |
SC Kriens
|
4 | 1 | 2 | 1 | 7:6 | 1 | 5 | |
| 8 |
Étoile Carouge
|
4 | 0 | 2 | 2 | 2:8 | -6 | 2 | |
| 9 |
FC Aarau
|
5 | 0 | 1 | 4 | 5:11 | -6 | 1 | |
| 10 |
Stade Nyonnais
|
5 | 0 | 0 | 5 | 2:16 | -14 | 0 |
Które miejsce zajmuje FC Winterthur w tabeli Challenge League (Szwajcaria)?
FC Winterthur zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Challenge League (Szwajcaria) z dorobkiem 18 punktów po 10 kolejkach. Strata do prowadzącego Lausanne Ouchy wynosi 6 punktów, a przewaga nad 4. miejscem to 3 punkty. Bilans bramkowy zespołu wynosi 19:11, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 10 punktów.
Statystyki Winterthuru w sezonie 2026
Kompleksowe statystyki Winterthuru na tle ligi w sezonie 2026.
FC Winterthur na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 12,9
- Strzały celne / mecz 5,6
- Asysty / mecz 1,10
- Udane dryblingi / mecz 7,4
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 1,10
- Czyste konta 40%
- Odbiory / mecz 18,0
- Przechwyty / mecz 10,0
- Wybicia / mecz 23,8
- Zablokowane strzały / mecz 3,6
Strzelcy Winterthuru
-
Theo Golliard 3
-
Elias Maluvunu 3
-
Antonio Marchesano 3
-
Emilio Kehrer 3

-
Brian Beyer 2
-
Severin Ottiger 1

Rozkład bramek w czasie
Bramki Winterthuru i rywali według minuty w ostatnich 10 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Winterthuru to 0–15 minuta, w której padły 4 bramki. Drugi najlepszy okres to 76–90+ minuta z 4 trafieniami.
Przebieg meczu Winterthuru i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 7 | 5-2-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 3 | 0-1-2 |
| Prowadził do przerwy | 4 | 3-1-0 |
| Remis do przerwy | 3 | 2-1-0 |
| Przegrywał do przerwy | 3 | 0-1-2 |
Gdy FC Winterthur otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 5 razy na 7 takich meczów.
Jak padają bramki dla Winterthuru
68% bramek Winterthuru pada z gry. Z karnych odpowiadają za 26% dorobku. Samobójcze rywali odpowiadają za 5% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
FC Winterthur zdobywa w sezonie średnio 1,80 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 1,80.
Aktualne serie Winterthuru
- Bez zwycięstwa rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Porażek z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 1 mecz
- Bez zdobytej bramki rynek: drużyna nie strzeli gola 1 mecz
- Nie obie strzelały rynek: BTTS – nie 1 mecz
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 2 mecze
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 2 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Winterthuru, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Bramki w meczach Winterthuru
- Powyżej 0,5 100%
- Powyżej 1,5 90%
- Powyżej 2,5 60%
- Powyżej 3,5 40%
- Powyżej 4,5 10%
- Powyżej 5,5 0%
W 60% meczów Winterthuru padają co najmniej trzy bramki, a w 40% spotkań trafiają obie drużyny.
FC Winterthur – faule i karne
- Faule / mecz 14,2
- Faule rywali / mecz 11,6
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
FC Winterthur fauluje średnio 14,2 razy na mecz, a wymusza 11,6 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Winterthuru, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie FC Winterthur zdobywa 2,20 punktu na mecz wobec 1,40 na wyjeździe.
Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 10 meczach Winterthuru ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 47% goli Winterthuru, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 6 z 10 meczów.
FC Winterthur – strzały
- Celne / mecz 5,6
- Niecelne / mecz 7,3
- Celność strzałów 43%
- Skuteczność (gole / strzały) 15%
- Strzałów na gola 6,8
FC Winterthur oddaje 12,9 strzału na mecz. Do bramki trafia 43% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 6,8 strzału.
FC Winterthur – posiadanie piłki
- U siebie 57,6%
- Na wyjeździe 53,4%
- Mecze z posiadaniem > 60% 2 z 10
- Mecze z posiadaniem > 55% 4 z 10
- Najniższe w sezonie 45%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 4 z 10 meczów. Średnio FC Winterthur utrzymuje przy piłce 55,5% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 45%.
FC Winterthur – podania
- Kluczowe / mecz 12,5
- Dośrodkowania / mecz 19,6
- Celność dośrodkowań 23%
- Podania długie / mecz 54
- Celność długich podań 51%
FC Winterthur wymienia średnio 436 podań na mecz przy celności 82%, z czego 12,5 to podania kluczowe.
FC Winterthur – czyste konta
- U siebie 2 z 5
- Na wyjeździe 2 z 5
- Stracone / mecz 1,10
- Bez straty do przerwy 50%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 40%
Czyste konto Winterthuru to 40% meczów sezonu (4 z 10), z czego 2 w 5 meczach u siebie.
FC Winterthur – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 90%
- Pow. 8,5 w meczu 60%
- Pow. 10,5 w meczu 40%
- Rożne u siebie / mecz 5,8
- Rożne na wyjeździe / mecz 5,2
FC Winterthur wykonuje średnio 5,5 rzutów rożnych na mecz wobec 4,5 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 60% spotkań.
FC Winterthur – kartki
- Żółte kartki 17
- Pow. 3,5 kartki w meczu 50%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 30%
- Kartki rywali / mecz 1,9
- Mecze bez kartki 10%
FC Winterthur ogląda średnio 1,7 żółtej kartki na mecz, a rywale Winterthuru – 1,9. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
FC Winterthur według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 3 tabeli | 2 | 0-2-0 | 1,00 | 1,50 | 1,50 |
| Środka tabeli (4–7) | 5 | 3-0-2 | 1,80 | 1,60 | 1,20 |
| Dołu tabeli (8–10) | 3 | 2-1-0 | 2,33 | 2,67 | 0,67 |
Najwięcej punktów na mecz FC Winterthur zdobywa z drużynami z dołu tabeli (8–10), najmniej z drużynami z top 3 tabeli.
FC Winterthur na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
1.
|
3,00 2,00 | 2,75 1,50 | 0,00 0,50 |
|
2.
|
1,80 2,00 | 1,60 1,60 | 0,80 1,00 |
|
3.
|
2,20 1,40 | 2,80 1,00 | 0,80 1,40 |
|
4.
|
1,67 1,25 | 1,67 1,75 | 1,00 1,50 |
|
5.
|
1,20 1,80 | 1,60 1,40 | 1,80 1,60 |
Ciekawe rekordy w meczach Winterthuru
Skrajne wyniki i osiągnięcia Winterthuru w tym sezonie
- Najwyższa wygrana FC Winterthur - FC WIL 1900 5:0 Challenge League (Szwajcaria), 7.08.2026
- Najwyższa porażka Neuchatel Xamax FC - FC Winterthur 3:0 Challenge League (Szwajcaria), 9.10.2026
- Najwięcej bramek w meczu 5 bramek FC Winterthur - FC WIL 1900 5:0, Challenge League (Szwajcaria), 7.08.2026
- Najdłużej bez straty gola 2 mecze z rzędu bez straconej bramki
- Najszybsza bramka 2. minuta Seferovic, FC Winterthur - FC WIL 1900 5:0, Challenge League (Szwajcaria), 7.08.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+3 minuta Rohner, FC Winterthur - Lausanne Ouchy 1:1, Challenge League (Szwajcaria), 28.08.2026
Jakie statystyki ma FC Winterthur w tym sezonie?
Bilans Winterthuru w tym sezonie to 10 meczów i wynik 5-3-2 przy 19 zdobytych bramkach i 11 straconych. Czyste konto padło w 4 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 56%, a oddaje 12,9 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
FC Winterthur – zawodnicy
Jak wygląda kadra Winterthuru w sezonie 2026.
Przewidywany skład Winterthuru 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.


Kontuzje w kadrze Winterthuru
-
Luca Zuffi Pomocnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 35 dniopuszczone: 2 mecze
-
Emilio Kehrer Napastnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 44 dniopuszczone: 4 mecze

-
Antonio Spagnoli Bramkarz Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 56 dniopuszczone: 6 meczów
-
Fabian Rohner Pomocnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 56 dniopuszczone: 3 mecze
-
Nishan Burkart Napastnik Uraz o nieznanym charakterze pauzuje od 84 dniopuszczone: 10 meczów
Kadra Winterthuru
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 68 |
|
29 | Francja | 300 tys. € | 120 tys. € | 10 | 100% | 2 | 1 | 688' | 1 | 0 | |||||||
| 11 |
![]() |
24 | Niemcy | 400 tys. € | 243 tys. € | 7 | 70% | 3 | 0 | 345' | 1 | 0 | |||||||
| 9 |
|
34 | Szwajcaria | 100 tys. € | – | 10 | 100% | 0 | 0 | 338' | 0 | 0 | |||||||
| 22 |
|
30 | Bośnia | 100 tys. € | 590 tys. € | 8 | 80% | 0 | 0 | 77' | 1 | 0 | |||||||
| 99 |
|
26 | Szwajcaria | 500 tys. € | 520 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 8 |
|
24 | Szwajcaria | 500 tys. € | 330 tys. € | 10 | 100% | 3 | 4 | 615' | 1 | 0 | |||||||
| 20 |
|
35 | Szwajcaria | 100 tys. € | 597 tys. € | 7 | 70% | 3 | 2 | 503' | 3 | 2 | |||||||
| 37 |
|
22 | Szwajcaria | 400 tys. € | 90 tys. € | 10 | 100% | 3 | 0 | 482' | 0 | 0 | |||||||
| 44 |
|
25 | Republika Zielonego Przylądka | 300 tys. € | 180 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 767' | 2 | 0 | |||||||
| 27 |
|
28 | Szwajcaria | 250 tys. € | 270 tys. € | 9 | 90% | 1 | 0 | 554' | 3 | 0 | |||||||
| 7 |
|
36 | Szwajcaria | 100 tys. € | 280 tys. € | 9 | 90% | 1 | 0 | 596' | 0 | 0 | |||||||
| 45 |
|
24 | Szwajcaria | 400 tys. € | 300 tys. € | 10 | 100% | 0 | 2 | 287' | 0 | 0 | |||||||
| 44 |
|
– | – | – | – | – | – | – | – | – | – | ||||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 16 |
|
29 | Szwajcaria | 400 tys. € | 330 tys. € | 10 | 100% | 0 | 1 | 833' | 0 | 0 | |||||||
| 21 |
![]() |
23 | Szwajcaria | 400 tys. € | 210 tys. € | 10 | 100% | 1 | 0 | 645' | 2 | 0 | |||||||
| 18 |
|
27 | Uganda | 300 tys. € | 300 tys. € | 10 | 100% | 0 | 1 | 563' | 2 | 0 | |||||||
| 33 |
![]() |
21 | Szwajcaria | 300 tys. € | 180 tys. € | 9 | 90% | 0 | 0 | 320' | 1 | 0 | |||||||
| 26 |
|
22 | Kosowo | 150 tys. € | 100 tys. € | 8 | 80% | 0 | 0 | 180' | 0 | 0 | |||||||
| 40 |
|
20 | Szwajcaria | – | – | 4 | 40% | 0 | 0 | 2' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 75 |
|
21 | Szwajcaria | 100 tys. € | 70 tys. € | 5 | 50% | 0 | 0 | 360' | 0 | 0 | |||||||
| 1 |
|
32 | Austria | 50 tys. € | 314 tys. € | 10 | 100% | 0 | 0 | 540' | 0 | 0 | |||||||
| 30 |
|
18 | Szwajcaria | – | – | 3 | 30% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Winterthuru
5,2 mln €
śr. 234 tys. € / zawodnika
Ile FC Winterthur wydaje na pensje
5 mln € rocznie
śr. 228 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
8
najliczniej: Szwajcaria (14 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Winterthuru w sezonie 2026
FC Winterthur wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Winterthuru
Jak wygląda skład Winterthuru?
W wyjściowym ustawieniu Winterthuru między słupkami staje M. Kuster, a linię obrony najczęściej tworzą F. Rohner, R. Arnold, S. Ottiger oraz S. Diaby. W środku pola grają T. Citherlet, S. Cueni, T. Golliard, A. Marchesano oraz E. Maluvunu, a za skuteczność w ataku odpowiadają B. Beyer. Trener Patrick Rahmen ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Challenge League (Szwajcaria) i pucharach.
FC Winterthur – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub FC Winterthur w sezonie 2026.
FC Winterthur transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 28 Wrz 2026 |
![]() |
Nigeria | 25 |
|
za darmo | |
| 17 Sie 2026 |
|
Szwajcaria | 28 |
|
za darmo | |
| 29 Lip 2026 |
|
Bośnia | 30 |
|
za darmo | |
| 21 Lip 2026 |
|
Gwinea | 30 |
![]() |
za darmo | |
| 12 Lip 2026 |
|
Filipiny | 25 |
|
za darmo | |
| 08 Lip 2026 |
![]() |
Szwajcaria | 23 |
|
za darmo | |
| 07 Lip 2026 |
|
Szwajcaria | 23 |
|
za darmo | |
| 30 Cze 2026 |
|
Szwajcaria | 35 |
|
za darmo | |
| 30 Cze 2026 |
![]() |
Niemcy | 24 |
|
za darmo | |
| 30 Cze 2026 |
|
Szwajcaria | 20 |
![]() |
za darmo |
Kluczowe transfery Winterthuru
FC Winterthur bilans transferowy
- +178 tys. € 2026
- +2,8 mln € 2025
- +2 mln € 2024
- -500 tys. € 2023
- -25 tys. € 2022
Rekordy transferowe w historii Winterthuru
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski FC Winterthur w sezonie 2026?
W sezonie 2026 do Winterthuru trafiło 10 zawodników, a klub opuściło 18 piłkarzy, co przyniosło 178 tys. € wpływów. Najwyższą sprzedażą był transfer Loic Luthi do FC Luzern za 178 tys. €.
FC Winterthur – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski FC Winterthur? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Winterthur?
Klub piłkarski FC Winterthur zdobył w swojej historii 7 trofeów — 7 w kraju i 0 na arenie międzynarodowej. Najczęściej wygrywał Mistrzostwo 2. ligi Szwajcarii oraz Mistrzostwo Szwajcarii.