Forma w lidze
Rapid w tabeli
2. miejsce / 24 punkty Awans do wyższej klasy rozgrykowej
Strata do lidera: 2 punkty
Przewaga nad 7. miejscem: 8 punktów
Serie w ostatnich meczach
5 zwycięstw z rzędu
7 meczów bez porażki
7 meczów ze strzeloną bramką
3 mecze ze straconą bramką
Wyniki u siebie / na wyjeździe
13 pkt
10:5 bramki
1,67 gola/mecz
11 pkt
8:4 bramki
1,60 gola/mecz
Lepszy bilans na wyjeździe
Zawodnicy Rapid
Wartość drużyny: 22,8 mln €| Zawodnik | Kategoria | Narodowość | Wiek | Pozycja | Mecze | Wartość | Ocena | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Najlepszy strzelec 3 bramek | Rumunia | 28 | pomocnik | 11 | 3 mln € | ||
|
|
Najwięcej asyst 7 asyst | Rumunia | 27 | napastnik | 11 | 1,8 mln € | ||
|
|
Najwyższa ocena 7,40 średnia ocena | Rumunia | 27 | napastnik | 11 | 1,8 mln € | ||
|
|
Najwięcej minut 990 minut | Holandia | 27 | obrońca | 11 | 1,5 mln € |
Przewidywany skład Rapid 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Rapid w tabeli rumuńskiej Ligi I
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Dinamo Bucuresti
|
11 | 8 | 2 | 1 | 25:7 | 26 |
2
|
Rapid
|
11 | 7 | 3 | 1 | 18:9 | 24 |
3
|
Universitatea Craiova
|
11 | 7 | 2 | 2 | 25:9 | 23 |
4
|
Petrolul Ploiesti
|
11 | 6 | 1 | 4 | 14:15 | 19 |
5
|
Universitatea Cluj
|
11 | 6 | 0 | 5 | 20:18 | 18 |
Wyniki Rapid
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
12 Paź Koniec
|
Universitatea Cluj
3
Rapid
4
Rumuńska Liga I, 11. kolejka
|
|
|
18 Wrz Koniec
|
Rapid
3
Arges Pitesti
1
Rumuńska Liga I, 10. kolejka
|
|
|
12 Wrz Koniec
|
Rapid
2
FC Voluntari
1
Rumuńska Liga I, 9. kolejka
|
Terminarz Rapid
| Data | Mecz | |
|---|---|---|
|
17 Paź 20:30
|
Rapid
Corvinul Hunedoara
Rumuńska Liga I, 12. kolejka
|
|
|
24 Paź 20:00
|
FCSB
Rapid
Rumuńska Liga I, 13. kolejka
|
|
|
28 Paź 16:00
|
Corvinul Hunedoara
Rapid
Puchar Rumunii
|
Ostatnie transfery Rapid
| Data | Zawodnik | Narodowość | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|
| 09 Wrz 2026 |
|
Serbia |
|
za darmo | |
| 08 Wrz 2026 |
|
Rumunia |
|
za darmo | |
| 03 Wrz 2026 |
|
Gambia |
![]() |
za darmo | |
| 02 Wrz 2026 |
|
Rumunia |
![]() |
za darmo |
Rapid to klub piłkarski z Rumunii występujący w Rumuńska Liga I. Swoim domowym obiektem jest Superbet Arena-Giulești, który może pomieścić 14 073 widzów. Zespół prowadzi Daniel Pancu. Łączna wartość rynkowa kadry wynosi około 22,8 miliona euro. Poza rozgrywkami ligowymi klub rywalizuje w Puchar Rumunii.
Przegląd klubu
Jakie trofea zostały zdobyte przez Rapid?
Klub piłkarski Rapid zdobył w swojej historii 29 trofeów. Najczęściej wygrywał Puchar Rumunii oraz Mistrzostwo 2. ligi Rumunii. Ponadto triumfował w Superpuchar Rumunii, Mistrzostwo Rumunii, Puchar Bałkanów oraz Mistrzostwo 3. ligi Rumunii.
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Rapid w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Rapid trafiło 6 zawodników za łączną kwotę 350 tys. €, a klub opuściło 10 piłkarzy, co przyniosło 2,2 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Filip Stojiljković z Pisy za 200 tys. €, a najwyższa sprzedaż to transfer Andrei Borza do Yeni Çorumsporu za 2,2 mln €.
Które miejsce zajmuje Rapid w tabeli rumuńskiej Ligi I?
Rapid zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli rumuńskiej Ligi I z dorobkiem 24 punktów po 11 kolejkach. Strata do prowadzącego Dinamo Bucuresti wynosi 2 punkty, a przewaga nad 3. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 18:9, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 13 punktów.
Jak wygląda skład Rapid?
W wyjściowym ustawieniu Rapid między słupkami staje B. Ungureanu, a linię obrony najczęściej tworzą R. Onea, S. Sinyan, L. Kramer oraz E. Annan. W środku pola grają M. Dobre, C. Vulturar, O. Morutan, C. Grameni oraz M. Kamara, a za skuteczność w ataku odpowiadają F. Stojilković. Trener Daniel Pancu ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Rumuńska Liga I i pucharach.
Kiedy Rapid gra następny mecz?
Najbliższy mecz Rapid to spotkanie z Corvinul Hunedoara, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 20:30 na obiekcie Superbet Arena-Giulești w ramach rumuńskiej Ligi I (12. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Rapid?
Ostatni mecz Rapid to wygrana z Universitatea Cluj 3:4 w rumuńskiej Lidze I, 12 października 2026. Bramki zdobyli Macalou, Kamara, Stojilković, Stojilković, Drammeh, Codrea oraz Onea. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Jakie statystyki ma Rapid w tym sezonie?
Bilans Rapid w tym sezonie to 11 meczów i wynik 7-3-1 przy 18 zdobytych bramkach i 9 straconych. Czyste konto padło w 4 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 48%, a oddaje 13,4 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Terminarz Rapid w sezonie 2026/2027
Jakie mecze rozegra Rapid w sezonie 2026/2027.
Podgląd nadchodzących spotkań Rapid
Rapid terminarz
| Data | Mecz | Miejsce | Rywal | |
|---|---|---|---|---|
|
17 Paź 20:30
|
Rumuńska Liga I, 12. kolejka
|
Superbet Arena-Giulești U siebie | Umiarkowany | |
|
24 Paź 20:00
|
Rumuńska Liga I, 13. kolejka
|
Arena Naţională Wyjazd | Umiarkowany | |
|
28 Paź 16:00
|
Puchar Rumunii
|
Stadionul Michael Klein Wyjazd | Umiarkowany | |
|
30 Paź 20:00
|
Rumuńska Liga I, 14. kolejka
|
Superbet Arena-Giulești U siebie | Łatwy | |
|
07 Lis 19:00
|
Rumuńska Liga I, 15. kolejka
|
Stadionul Central Wyjazd | Trudny | |
|
21 Lis 19:00
|
Rumuńska Liga I, 16. kolejka
|
Arena Sepsi OSK Wyjazd | Umiarkowany | |
|
28 Lis 19:00
|
Rumuńska Liga I, 17. kolejka
|
Superbet Arena-Giulești U siebie | Umiarkowany | |
|
02 Gru 16:00
|
Puchar Rumunii
|
Superbet Arena-Giulești U siebie | Umiarkowany | |
|
05 Gru 19:00
|
Rumuńska Liga I, 18. kolejka
|
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu Wyjazd | Umiarkowany | |
|
12 Gru 19:00
|
Rumuńska Liga I, 19. kolejka
|
Superbet Arena-Giulești U siebie | Umiarkowany |
Kiedy Rapid gra następny mecz?
Najbliższy mecz Rapid to spotkanie z Corvinul Hunedoara, które odbędzie się 17 października 2026 o godzinie 20:30 na obiekcie Superbet Arena-Giulești w ramach rumuńskiej Ligi I (12. kolejka). Transmisję pokaże Betclic TV.
Wyniki Rapid w sezonie 2026/2027
Jakie wyniki osiągnął klub Rapid w sezonie 2026/2027.
Forma i bramki Rapid w ostatnich 20 meczach
zdobyte stracone
Rapid wyniki
| Data | Mecz | Wynik | Ustawienie | Rożne | Kartki | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
12 Paź Koniec
|
Rumuńska Liga I, 11. kolejka
|
3:4 | 4-2-3-1 | 5/16 | 4/8 | |
|
18 Wrz Koniec
|
Rumuńska Liga I, 10. kolejka
|
3:1 | 4-2-3-1 | 10/14 | 1/4 | |
|
12 Wrz Koniec
|
Rumuńska Liga I, 9. kolejka
|
2:1 | 4-2-3-1 | 5/7 | 2/5 | |
|
06 Wrz Koniec
|
Rumuńska Liga I, 8. kolejka
|
0:1 | 4-2-3-1 | 8/9 | 0/3 | |
|
03 Wrz Koniec
|
Puchar Rumunii
|
0:2 | – | 8/9 | 0/1 | |
|
31 Sie Koniec
|
Rumuńska Liga I, 7. kolejka
|
1:1 | 4-3-3 | 3/6 | 4/7 | |
|
21 Sie Koniec
|
Rumuńska Liga I, 6. kolejka
|
0:2 | 4-3-3 | 2/9 | 3/3 | |
|
15 Sie Koniec
|
Rumuńska Liga I, 5. kolejka
|
0:1 | 4-3-3 | 7/10 | 1/3 | |
|
07 Sie Koniec
|
Rumuńska Liga I, 4. kolejka
|
0:0 | 4-1-4-1 | 8/12 | 3/7 | |
|
02 Sie Koniec
|
Rumuńska Liga I, 3. kolejka
|
3:1 | 4-3-3 | 8/18 | 1/3 |
Rapid ustawienia
Najczęściej stosowane warianty taktyczne w sezonie.
w ustawieniu 4-2-3-1 26 zawodników
w wyjściowym składzie
Podstawowym wariantem jest 4-2-3-1 – w 6 z 11 meczów, ze średnią 2,67 punktu. W pozostałych ustawieniach Rapid zdobywa 1,60 punktu na spotkanie.
Jakim wynikiem zakończył się ostatni mecz Rapid?
Ostatni mecz Rapid to wygrana z Universitatea Cluj 3:4 w rumuńskiej Lidze I, 12 października 2026. Bramki zdobyli Macalou, Kamara, Stojilković, Stojilković, Drammeh, Codrea oraz Onea. Wszystkie rezultaty znajdziesz w tabeli powyżej.
Rapid – tabela Rumuńska Liga I
Jakie miejsce w tabeli Rumuńska Liga I zajmuje Rapid w sezonie 2026/2027.
Miejsce Rapid w tabeli rumuńskiej Ligi I
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Dinamo Bucuresti
|
11 | 8 | 2 | 1 | 25:7 | 18 | 26 | |
2
|
Rapid
|
11 | 7 | 3 | 1 | 18:9 | 9 | 24 | |
3
|
Universitatea Craiova
|
11 | 7 | 2 | 2 | 25:9 | 16 | 23 | |
4
|
Petrolul Ploiesti
|
11 | 6 | 1 | 4 | 14:15 | -1 | 19 | |
5
|
Universitatea Cluj
|
11 | 6 | 0 | 5 | 20:18 | 2 | 18 | |
6
|
Farul Constanta
|
11 | 4 | 5 | 2 | 17:15 | 2 | 17 | |
7
|
Corvinul Hunedoara
|
11 | 4 | 4 | 3 | 14:11 | 3 | 16 | |
8
|
CFR Cluj
|
11 | 5 | 1 | 5 | 17:17 | 0 | 16 | |
9
|
FCSB
|
11 | 4 | 3 | 4 | 14:17 | -3 | 15 | |
10
|
FC Botosani
|
11 | 3 | 5 | 3 | 16:12 | 4 | 14 | |
11
|
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
|
11 | 3 | 4 | 4 | 7:12 | -5 | 13 | |
12
|
Uta Arad
|
11 | 3 | 3 | 5 | 14:17 | -3 | 12 | |
13
|
Arges Pitesti
|
11 | 3 | 2 | 6 | 6:11 | -5 | 11 | |
14
|
Oţelul
|
11 | 2 | 4 | 5 | 11:16 | -5 | 10 | |
15
|
FC Voluntari
|
11 | 2 | 2 | 7 | 11:25 | -14 | 8 | |
16
|
Csikszereda
|
11 | 0 | 1 | 10 | 6:24 | -18 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Dinamo Bucuresti
|
11 | 8 | 2 | 1 | 25:7 | 18 | 26 | |
2
|
Rapid
|
11 | 7 | 3 | 1 | 18:9 | 9 | 24 | |
3
|
Universitatea Craiova
|
11 | 7 | 2 | 2 | 25:9 | 16 | 23 | |
4
|
Petrolul Ploiesti
|
11 | 6 | 1 | 4 | 14:15 | -1 | 19 | |
5
|
Universitatea Cluj
|
11 | 6 | 0 | 5 | 20:18 | 2 | 18 | |
6
|
Farul Constanta
|
11 | 4 | 5 | 2 | 17:15 | 2 | 17 | |
7
|
Corvinul Hunedoara
|
11 | 4 | 4 | 3 | 14:11 | 3 | 16 | |
8
|
CFR Cluj
|
11 | 5 | 1 | 5 | 17:17 | 0 | 16 | |
9
|
FCSB
|
11 | 4 | 3 | 4 | 14:17 | -3 | 15 | |
10
|
FC Botosani
|
11 | 3 | 5 | 3 | 16:12 | 4 | 14 | |
11
|
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
|
11 | 3 | 4 | 4 | 7:12 | -5 | 13 | |
12
|
Uta Arad
|
11 | 3 | 3 | 5 | 14:17 | -3 | 12 | |
13
|
Arges Pitesti
|
11 | 3 | 2 | 6 | 6:11 | -5 | 11 | |
14
|
Oţelul
|
11 | 2 | 4 | 5 | 11:16 | -5 | 10 | |
15
|
FC Voluntari
|
11 | 2 | 2 | 7 | 11:25 | -14 | 8 | |
16
|
Csikszereda
|
11 | 0 | 1 | 10 | 6:24 | -18 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Dinamo Bucuresti
|
5 | 5 | 0 | 0 | 17:3 | 14 | 15 | |
| 2 |
Universitatea Craiova
|
6 | 5 | 0 | 1 | 20:2 | 18 | 15 | |
| 3 |
Rapid
|
6 | 4 | 1 | 1 | 10:5 | 5 | 13 | |
| 4 |
Farul Constanta
|
5 | 4 | 1 | 0 | 12:5 | 7 | 13 | |
| 5 |
Petrolul Ploiesti
|
5 | 4 | 0 | 1 | 6:2 | 4 | 12 | |
| 6 |
Universitatea Cluj
|
6 | 4 | 0 | 2 | 14:10 | 4 | 12 | |
| 7 |
Corvinul Hunedoara
|
6 | 3 | 2 | 1 | 11:5 | 6 | 11 | |
| 8 |
FCSB
|
6 | 3 | 2 | 1 | 11:9 | 2 | 11 | |
| 9 |
FC Botosani
|
5 | 3 | 2 | 0 | 9:1 | 8 | 11 | |
| 10 |
CFR Cluj
|
5 | 3 | 1 | 1 | 10:4 | 6 | 10 | |
| 11 |
Uta Arad
|
5 | 2 | 3 | 0 | 8:3 | 5 | 9 | |
| 12 |
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
|
5 | 2 | 2 | 1 | 5:4 | 1 | 8 | |
| 13 |
Arges Pitesti
|
6 | 2 | 2 | 2 | 4:4 | 0 | 8 | |
| 14 |
Oţelul
|
6 | 2 | 2 | 2 | 7:7 | 0 | 8 | |
| 15 |
FC Voluntari
|
6 | 2 | 2 | 2 | 7:8 | -1 | 8 | |
| 16 |
Csikszereda
|
5 | 0 | 1 | 4 | 3:9 | -6 | 1 |
| # | Drużyna | M | Z | R | P | B | RB | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Dinamo Bucuresti
|
6 | 3 | 2 | 1 | 8:4 | 4 | 11 | |
| 2 |
Rapid
|
5 | 3 | 2 | 0 | 8:4 | 4 | 11 | |
| 3 |
Universitatea Craiova
|
5 | 2 | 2 | 1 | 5:7 | -2 | 8 | |
| 4 |
Petrolul Ploiesti
|
6 | 2 | 1 | 3 | 8:13 | -5 | 7 | |
| 5 |
Universitatea Cluj
|
5 | 2 | 0 | 3 | 6:8 | -2 | 6 | |
| 6 |
CFR Cluj
|
6 | 2 | 0 | 4 | 7:13 | -6 | 6 | |
| 7 |
Corvinul Hunedoara
|
5 | 1 | 2 | 2 | 3:6 | -3 | 5 | |
| 8 |
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
|
6 | 1 | 2 | 3 | 2:8 | -6 | 5 | |
| 9 |
Farul Constanta
|
6 | 0 | 4 | 2 | 5:10 | -5 | 4 | |
| 10 |
FCSB
|
5 | 1 | 1 | 3 | 3:8 | -5 | 4 | |
| 11 |
FC Botosani
|
6 | 0 | 3 | 3 | 7:11 | -4 | 3 | |
| 12 |
Uta Arad
|
6 | 1 | 0 | 5 | 6:14 | -8 | 3 | |
| 13 |
Arges Pitesti
|
5 | 1 | 0 | 4 | 2:7 | -5 | 3 | |
| 14 |
Oţelul
|
5 | 0 | 2 | 3 | 4:9 | -5 | 2 | |
| 15 |
FC Voluntari
|
5 | 0 | 0 | 5 | 4:17 | -13 | 0 | |
| 16 |
Csikszereda
|
6 | 0 | 0 | 6 | 3:15 | -12 | 0 |
Które miejsce zajmuje Rapid w tabeli rumuńskiej Ligi I?
Rapid zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli rumuńskiej Ligi I z dorobkiem 24 punktów po 11 kolejkach. Strata do prowadzącego Dinamo Bucuresti wynosi 2 punkty, a przewaga nad 3. miejscem to 1 punkt. Bilans bramkowy zespołu wynosi 18:9, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna wywalczyła 13 punktów.
Statystyki Rapid w sezonie 2026/2027
Kompleksowe statystyki Rapid na tle ligi w sezonie 2026/2027.
Rapid na tle ligi
Statystyki ofensywne
- Strzały / mecz 13,4
- Strzały celne / mecz 6,0
- Asysty / mecz 1,36
- Udane dryblingi / mecz 6,6
- Bramki z rzutów wolnych 0
Statystyki defensywne
- Stracone gole / mecz 0,82
- Czyste konta 36%
- Odbiory / mecz 15,1
- Przechwyty / mecz 9,2
- Wybicia / mecz 29,3
- Zablokowane strzały / mecz 4,5
Strzelcy Rapid
-
Alexandru Dobre 3
-
Filip Stojiljković 3
-
Olimpiu Morutan 2
-
Constantin Grameni 2
-
Alexandru Pascanu 2
-
Lars Kramer 1
Rozkład bramek w czasie
Bramki Rapid i rywali według minuty w ostatnich 11 meczach
Strzelone Stracone
Najskuteczniejszy okres Rapid to 76–90+ minuta, w której padło 5 bramek. Drugi najlepszy okres to 46–60 minuta z 4 trafieniami.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Rapid - Corvinul Hunedoara Po przerwie pada 59% bramek Rapid.Przebieg meczu Rapid i wpływ na wynik
| Mecze | Z-R-P | |
|---|---|---|
| Strzelił pierwszą bramkę | 5 | 4-1-0 |
| Stracił pierwszą bramkę | 4 | 2-1-1 |
| Prowadził do przerwy | 4 | 3-1-0 |
| Remis do przerwy | 5 | 3-1-1 |
| Przegrywał do przerwy | 2 | 1-1-0 |
Gdy Rapid otwiera wynik, kończy mecz zwycięstwem 4 razy na 5 takich meczów.
Jak padają bramki dla Rapid
94% bramek Rapid pada z gry. Samobójcze rywali odpowiadają za 6% dorobku.
Trend punktów w sezonie
Średnia punktów na mecz po każdym rozegranym spotkaniu
Rapid zdobywa w sezonie średnio 2,18 punktu na mecz. W ostatnich 10 meczach średnia wynosi 2,10.
Aktualne serie Rapid
- Bez porażki rynek: wynik meczu (1X2) 6 meczów
- Zwycięstw z rzędu rynek: wynik meczu (1X2) 4 mecze
- Ze zdobytą bramką rynek: drużyna strzeli gola 6 meczów
- Obie drużyny strzelały rynek: BTTS – tak 3 mecze
- Powyżej 2,5 bramki rynek: over 2,5 3 mecze
- Bez czystego konta rynek: rywal strzeli gola 3 mecze
Każdy kwadrat to jeden z ostatnich 10 meczów Rapid, najnowszy z prawej. Niebieskie tworzą trwającą serię, jasnoniebieskie to trafienia sprzed jej przerwania, a czerwone – mecze, które serię przerwały.
Rapid wygra mecz Rapid - Corvinul Hunedoara Rapid nie przegrywa od 6 meczów.Bramki w meczach Rapid
- Powyżej 0,5 91%
- Powyżej 1,5 64%
- Powyżej 2,5 36%
- Powyżej 3,5 27%
- Powyżej 4,5 9%
- Powyżej 5,5 9%
W 36% meczów Rapid padają co najmniej trzy bramki, a w 55% spotkań trafiają obie drużyny.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Rapid - Corvinul Hunedoara Powyżej 2,5 bramki padło w 36% meczów Rapid.Rapid – faule i karne
- Faule / mecz 11,7
- Faule rywali / mecz 9,0
- Karne wykorzystane 0
- Karne wykorzystane przez rywali 0
Rapid fauluje średnio 11,7 razy na mecz, a wymusza 9,0 faulu. Bilans wykorzystanych karnych: 0 dla Rapid, 0 przeciw.
Statystyki u siebie i na wyjeździe
U siebie Rapid zdobywa 2,17 punktu na mecz wobec 2,20 na wyjeździe.
Rapid wygra mecz Rapid - Corvinul Hunedoara Rapid zdobywa u siebie 72% możliwych punktów, na wyjeździe 73%.Statystyki pierwszej i drugiej połowy
Każda wartość dotyczy wskazanej połowy w 11 meczach Rapid ze znanym wynikiem do przerwy
Po przerwie pada 61% goli Rapid, a wygraną drugą połowę zespół zanotował w 6 z 11 meczów.
Rapid wygra drugą połowę meczu Rapid - Corvinul Hunedoara Drugą połowę Rapid wygrywał w 6 z 11 meczów.Rapid – strzały
- Celne / mecz 6,0
- Niecelne / mecz 7,4
- Celność strzałów 45%
- Skuteczność (gole / strzały) 12%
- Strzałów na gola 8,2
Rapid oddaje 13,4 strzału na mecz. Do bramki trafia 45% prób, a na jedną bramkę zespół potrzebuje średnio 8,2 strzału.
Powyżej 2,5 bramki w meczu Rapid - Corvinul Hunedoara Rapid oddaje 13,4 strzałów na mecz.Rapid – posiadanie piłki
- U siebie 52,3%
- Na wyjeździe 43,8%
- Mecze z posiadaniem > 60% 1 z 11
- Mecze z posiadaniem > 55% 3 z 11
- Najniższe w sezonie 35%
Kontrola gry (posiadanie powyżej 55%): 3 z 11 meczów. Średnio Rapid utrzymuje przy piłce 48,5% czasu gry, a najniższe posiadanie w sezonie to 35%.
Rapid wygra mecz Rapid - Corvinul Hunedoara Rapid utrzymuje średnio 48,5% posiadania piłki.Rapid – podania
- Kluczowe / mecz 12,2
- Dośrodkowania / mecz 20,7
- Celność dośrodkowań 22%
- Podania długie / mecz 56
- Celność długich podań 42%
Rapid wymienia średnio 422 podań na mecz przy celności 80%, z czego 12,2 to podania kluczowe.
Rapid – czyste konta
- U siebie 1 z 6
- Na wyjeździe 3 z 5
- Stracone / mecz 0,82
- Bez straty do przerwy 73%
- Mecze z co najmniej 2 straconymi 9%
Czyste konto Rapid to 36% meczów sezonu (4 z 11), z czego 1 w 6 meczach u siebie.
Obie drużyny strzelą w meczu Rapid - Corvinul Hunedoara Czyste konto Rapid zachowuje w 36% meczów.Rapid – rzuty rożne
- Pow. 6,5 w meczu 91%
- Pow. 8,5 w meczu 82%
- Pow. 10,5 w meczu 45%
- Rożne u siebie / mecz 7,5
- Rożne na wyjeździe / mecz 5,4
Rapid wykonuje średnio 6,5 rzutów rożnych na mecz wobec 4,7 rywali. Próg 8,5 rożnego w meczu padł w 82% spotkań.
Powyżej 8,5 rzutu rożnego w meczu Rapid - Corvinul Hunedoara Powyżej 8,5 rożnego padło w 82% meczów Rapid.Rapid – kartki
- Żółte kartki 28
- Pow. 3,5 kartki w meczu 64%
- Pow. 4,5 kartki w meczu 55%
- Kartki rywali / mecz 2,6
- Mecze bez kartki 9%
Rapid ogląda średnio 2,5 żółtej kartki na mecz, a rywale Rapid – 2,6. W sezonie zespół otrzymał 1 czerwoną kartkę.
Rapid według klasy rywala
Bilans w zależności od pozycji przeciwnika w aktualnej tabeli
| Rywal z… | Mecze | Bilans Z-R-P | Pkt / mecz | Bramki / mecz | Stracone / mecz |
|---|---|---|---|---|---|
| TOP 5 tabeli | 4 | 2-1-1 | 1,75 | 1,75 | 1,25 |
| Środka tabeli (6–11) | 3 | 2-1-0 | 2,33 | 1,67 | 0,67 |
| Dołu tabeli (12–16) | 4 | 3-1-0 | 2,50 | 1,50 | 0,50 |
Najwięcej punktów na mecz Rapid zdobywa z drużynami z dołu tabeli (12–16), najmniej z drużynami z top 5 tabeli.
Rapid na tle rywali z sąsiedztwa w tabeli
Porównanie z czterema najbliższymi drużynami w tabeli, osobno u siebie i na wyjeździe
| Drużyna | Pkt / meczU siebie · Wyjazd | Bramki / meczU siebie · Wyjazd | Stracone / meczU siebie · Wyjazd |
|---|---|---|---|
|
1.
|
3,00 1,83 | 3,40 1,33 | 0,60 0,67 |
|
2.
|
2,17 2,20 | 1,67 1,60 | 0,83 0,80 |
|
3.
|
2,50 1,60 | 3,33 1,00 | 0,33 1,40 |
|
4.
|
2,40 1,17 | 1,20 1,33 | 0,40 2,17 |
|
5.
|
2,00 1,20 | 2,33 1,20 | 1,67 1,60 |
Ciekawe rekordy w meczach Rapid
Skrajne wyniki i osiągnięcia Rapid w tym sezonie
- Najwyższa wygrana Rapid - CFR Cluj 3:1 Rumuńska Liga I, 2.08.2026
- Najwyższa porażka Rapid - Dinamo Bucuresti 0:1 Rumuńska Liga I, 15.08.2026
- Najwięcej bramek w meczu 7 bramek Universitatea Cluj - Rapid 3:4, Rumuńska Liga I, 12.10.2026
- Najszybsza bramka 13. minuta Kamara, Universitatea Cluj - Rapid 3:4, Rumuńska Liga I, 12.10.2026
- Najpóźniejsza bramka 90+4 minuta Pascanu, Oţelul - Rapid 0:1, Rumuńska Liga I, 6.09.2026
Jakie statystyki ma Rapid w tym sezonie?
Bilans Rapid w tym sezonie to 11 meczów i wynik 7-3-1 przy 18 zdobytych bramkach i 9 straconych. Czyste konto padło w 4 meczach. Średnie posiadanie piłki wynosi 48%, a oddaje 13,4 strzału na mecz. Szczegóły znajdziesz w zakładce Statystyki.
Rapid – zawodnicy
Jak wygląda kadra Rapid w sezonie 2026/2027.
Przewidywany skład Rapid 4-2-3-1
Procentowa szansa, że zawodnik wyjdzie w pierwszej jedenastce.

Kontuzje w kadrze Rapid
-
Catalin Vulturar Pomocnik Uraz kostki pauzuje od 20 dniopuszczone: 3 mecze
-
Marian Aioani Bramkarz Stłuczenie mięśnia pauzuje od 43 dniopuszczone: 3 mecze
-
Daniel Graovac Obrońca Kolano skoczka pauzuje od 55 dniopuszczone: 8 meczów
-
Luka Gojkovic Pomocnik Kolano skoczka pauzuje od 242 dniopuszczone: 29 meczów
-
Antoine Baroan Napastnik Złamanie nogi pauzuje od 252 dniopuszczone: 33 mecze
Kadra Rapid
| # | Zawodnik | Wiek | Narodowość | Wartość | Zarobki | Ocena | Występy | % występów | Gole | Asysty | Minuty | Ocena | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napastnicy | Napastnicy | ||||||||||||||||||
| 80 |
|
27 | Rumunia | 1,8 mln € | 1,7 mln € | 11 | 100% | 2 | 7 | 803' | 1 | 0 | |||||||
| 9 |
|
26 | Szwajcaria | 2,5 mln € | 650 tys. € | 8 | 73% | 3 | 1 | 674' | 1 | 0 | |||||||
| 7 |
|
28 | Libia | 800 tys. € | 179 tys. € | 10 | 91% | 1 | 1 | 365' | 1 | 0 | |||||||
| 55 |
|
21 | Rumunia | 550 tys. € | – | 8 | 73% | 0 | 0 | 168' | 0 | 0 | |||||||
| 77 |
![]() |
– | – | – | 10 | 91% | 0 | 0 | 154' | 0 | 0 | ||||||||
| 90 |
|
23 | Słowacja | 350 tys. € | – | 11 | 100% | 0 | 1 | 105' | 0 | 0 | |||||||
| 0 |
|
26 | Francja | 500 tys. € | 280 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Pomocnicy | Pomocnicy | ||||||||||||||||||
| 8 |
|
23 | Rumunia | 1,6 mln € | – | 11 | 100% | 2 | 2 | 868' | 1 | 0 | |||||||
| 29 |
|
28 | Rumunia | 3 mln € | 463 tys. € | 11 | 100% | 3 | 0 | 887' | 3 | 0 | |||||||
| 22 |
|
27 | Czarnogóra | 750 tys. € | – | 11 | 100% | 0 | 2 | 576' | 2 | 0 | |||||||
| 15 |
|
22 | Rumunia | 850 tys. € | – | 10 | 91% | 0 | 0 | 702' | 3 | 0 | |||||||
| 10 |
|
25 | Rumunia | 2,5 mln € | – | 6 | 55% | 1 | 0 | 179' | 1 | 0 | |||||||
| 20 |
![]() |
– | – | – | 9 | 82% | 1 | 0 | 1' | 0 | 0 | ||||||||
| 25 |
|
17 | Rumunia | – | – | 3 | 27% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| 28 |
|
26 | Serbia | 400 tys. € | – | – | – | – | – | – | – | – | |||||||
| Obrońcy | Obrońcy | ||||||||||||||||||
| 5 |
|
28 | Rumunia | 1,3 mln € | 222 tys. € | 7 | 64% | 2 | 0 | 506' | 2 | 1 | |||||||
| 6 |
|
27 | Holandia | 1,5 mln € | – | 11 | 100% | 1 | 0 | 990' | 2 | 0 | |||||||
| 19 |
|
28 | Rumunia | 850 tys. € | – | 10 | 91% | 1 | 0 | 689' | 1 | 0 | |||||||
| 3 |
|
33 | Bośnia | 350 tys. € | 203 tys. € | 6 | 55% | 0 | 0 | 281' | 1 | 0 | |||||||
| 27 |
![]() |
24 | Ghana | 1,8 mln € | 540 tys. € | 4 | 36% | 0 | 0 | 218' | 0 | 0 | |||||||
| 21 |
|
22 | Rumunia | 300 tys. € | – | 7 | 64% | 0 | 0 | 337' | 2 | 0 | |||||||
| 18 |
|
30 | Gambia | 1,4 mln € | 309 tys. € | 3 | 27% | 0 | 0 | 166' | 1 | 0 | |||||||
| 13 |
|
28 | Rumunia | 900 tys. € | – | 9 | 82% | 0 | 0 | 361' | 2 | 0 | |||||||
| 17 |
![]() |
– | – | – | 4 | 36% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | ||||||||
| 42 |
![]() |
19 | Słowenia | 200 tys. € | – | 8 | 73% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
| Bramkarze | Bramkarze | ||||||||||||||||||
| 16 |
|
26 | Rumunia | 1,5 mln € | – | 9 | 82% | 0 | 0 | 630' | 1 | 0 | |||||||
| 99 |
|
19 | Rumunia | 400 tys. € | – | 11 | 100% | 0 | 0 | 360' | 0 | 0 | |||||||
| 68 |
|
25 | Rumunia | 25 tys. € | – | 2 | 18% | 0 | 0 | 0' | 0 | 0 | |||||||
Wartość całej kadry Rapid
26,1 mln €
śr. 933 tys. € / zawodnika
Ile Rapid wydaje na pensje
4,6 mln € rocznie
śr. 163 tys. € / zawodnika
Narodowości w kadrze
12
najliczniej: Rumunia (14 zawodników)
Wyróżniający się zawodnicy Rapid w sezonie 2026/2027
Rapid wycena zawodników
Struktura wieku i wartości kadry Rapid
Jak wygląda skład Rapid?
W wyjściowym ustawieniu Rapid między słupkami staje B. Ungureanu, a linię obrony najczęściej tworzą R. Onea, S. Sinyan, L. Kramer oraz E. Annan. W środku pola grają M. Dobre, C. Vulturar, O. Morutan, C. Grameni oraz M. Kamara, a za skuteczność w ataku odpowiadają F. Stojilković. Trener Daniel Pancu ma do dyspozycji także zmienników na każdej pozycji, co pozwala rotować składem w Rumuńska Liga I i pucharach.
Rapid – transfery
Jakie transfery przeprowadził klub Rapid w sezonie 2026/2027.
Rapid transfery
| Data | Zawodnik | Narodowość | Wiek | Klub | Kwota | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 09 Wrz 2026 |
|
Serbia | 25 |
|
za darmo | |
| 08 Wrz 2026 |
|
Rumunia | 23 |
|
za darmo | |
| 03 Wrz 2026 |
|
Gambia | 30 |
![]() |
za darmo | |
| 02 Wrz 2026 |
|
Rumunia | 25 |
![]() |
za darmo | |
| 01 Wrz 2026 |
|
Rumunia | 22 |
|
wypożyczenie | |
| 24 Sie 2026 |
![]() |
Ghana | 24 |
|
150 tys. € | |
| 20 Sie 2026 |
![]() |
Wybrzeże Kości Słoniowej | 25 |
|
za darmo | |
| 05 Sie 2026 |
|
Szwajcaria | 26 |
|
200 tys. € | |
| 29 Lip 2026 |
|
Rumunia | 20 |
|
za darmo | |
| 25 Lip 2026 |
|
Kosowo | 22 |
|
wypożyczenie |
Kluczowe transfery Rapid
Rapid bilans transferowy
- +2,1 mln € 2026
- -977 tys. € 2025
- +4,6 mln € 2024
- -1,9 mln € 2023
- +2,6 mln € 2022
Rekordy transferowe w historii Rapid
Jakie transfery przeprowadził klub piłkarski Rapid w sezonie 2026/2027?
W sezonie 2026/2027 do Rapid trafiło 6 zawodników za łączną kwotę 350 tys. €, a klub opuściło 10 piłkarzy, co przyniosło 2,2 mln € wpływów. Najdroższym wzmocnieniem został Filip Stojiljković z Pisy za 200 tys. €, a najwyższa sprzedaż to transfer Andrei Borza do Yeni Çorumsporu za 2,2 mln €.
Rapid – trofea
Jakie trofea w swojej historii zdobył klub piłkarski Rapid? Poniżej znajdziesz pełną listę w podziale na rozgrywki krajowe i międzynarodowe — z latami zdobycia.
Jakie trofea zostały zdobyte przez Rapid?
Klub piłkarski Rapid zdobył w swojej historii 29 trofeów. Najczęściej wygrywał Puchar Rumunii oraz Mistrzostwo 2. ligi Rumunii. Ponadto triumfował w Superpuchar Rumunii, Mistrzostwo Rumunii, Puchar Bałkanów oraz Mistrzostwo 3. ligi Rumunii.